סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 10, 2024 5:25 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 84 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 10:38 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
לא שהיה צריך אותו בשביל זה, אבל מסמר נוסף ביכולת לשלוט כאן.
אי אפשר לנהל סיכונים, אי אפשר להבחין בין עיקר לטפל, הכי טוב להוציא 80 אחוז מתקציב המדינה על ביטוח.
כולם יודעים שאלמלא החלטה אחת שגויה של קצין שטח השריפה בכרמל היתה הסטוריה רחוקה ונשכחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 11:22 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
כולם חוץ ממני.

אם כבר "כולם" יודעים שלמרות שעברה שנה וחצי מאז השריפה, במקרה של שריפה דומה שוב יפנו בהיסטריה את בית אורן ועין הוד, שוב ייקח שלושה ימים לכבות את האש, ושוב יהיה צריך לבקש עזרה בפניקה מטורקיה וקפריסין. ולמרות של"כולם" ברור שלא הפשלה באוטובוס היא הבעיה העיקרית שנחשפה בשריפה, עדיין "כולם" טוענים שרק ההרוגים באוטובוס הם שהפכו את האירוע לכזה טראומטי, בלי לשים לב שזו הוכחה ניצחת לצורך בדו"ח חמור שכזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 11:37 am 
Hall of Famer

אז ב"מקרה של שריפה דומה" פעם ב10 שנים נפנה 2 ישובים וייקח 3 ימים לכבות את האש.
יותר זול מלשפוך מאות מליונים על מערך כיבוי שלא נמצא בשימוש.

כמו שצריך לחשוב פעמיים על הצטיידות בטנקים חדישים ויקרים לצורך מלחמה עם מצרים.
כל עוד המלחמה הזאת בסבירות נמוכה, ההגיון אומר להחזיק מערך מינימלי ולשים את הכסף בדברים אחרים.

נערך לאחרונה על ידי אבימאל בתאריך ד' יוני 20, 2012 11:45 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 11:44 am 
מנהל פורום

אתה מצטט מפרוטוקול הישיבה במשרד האוצר שבה נידון התקציב למערך הכיבוי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 12:15 pm 
Junior

שמדינת ישראל תחליט להשקיע בלוחמי האש שלה (היום אנו במצב של 1:4 מול מדינות הדומות לנו, אז נקבל את דברי אבימל. אבל אם המדינה טרם ביצעה 1/3 ממה שהדו"ח השרפה בשורש לפני 15 שנה הציע, אז המדינה אשמה. וכיוון ליצא שזה במשמרת של שטייניץ וישי, אז הם צריכים לשלם את המחיר.

* אחרי יומים של רעש הנושא ידעך. ישי ויובל יישארו בתפקידם. יתכן וכמה קציני משטרה, שב"ס וכבוי אש לא יקודמו...

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 12:57 pm 
Hall of Famer

ראובן, הכל טוב ויפה, ואולי באמת יש בעיה קשה עם מערך הכבאות, רק שזה ממש לא מעניינו של מבקר המדינה לומר לשר האוצר שהמדיניות שלו לא נכונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 1:12 pm 
מנהל פורום

אני לא בקי בסמכויות המבקר, ואולי אתה צודק (אני מקווה שלא), אבל בכל מקרה עניתי לאבימאל ולערימת הקלישאות שלו (ולא רק שלו), ובייחוד לטענה המופרכת שלולא ההרוגים באוטובוס מדובר היה בנון-אישיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 1:16 pm 
Hall of Famer

הכל יחסי - כעובדה, שריפות קודמות בכרמל, שתוצאותיהן, מודולו ההרוגים, לא היו שונות, לא עוררו כזו סערה. תוכל לומר שזו בעיה ושהן כן היו היו צריכות לעורר כזו סערה, ואני לא אטען שאתה טועה לגמרי.

לגבי תחילת דבריך, הרשה לי להיעלב מעט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 1:19 pm 
Hall of Famer

[quote="Red Sumo1" אבל אם המדינה טרם ביצעה 1/3 ממה שהדו"ח השרפה בשורש לפני 15 שנה הציע, אז המדינה אשמה. [/quote]

השאלה היא האם למדינת ישראל יש כסף ליישם את כל המלצות כל הועדות שקמו כאן מקום המדינה.
אז יש ועדה שהמליצה לזמן שלישים גדודיים לעוד שבועיים מילואים בשנה.אז המליצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 1:26 pm 
מנהל פורום

אסור לי לקוות שאתה טועה? אם הייתי *חושב* שאתה טועה הייתי פותח בויכוח על הנושא.

אני לא חושב שהיו שריפות עם אימפקט כזה. קח את הנתונים - יישובים שלמים מפונים, עיר גדולה מאוימת, בתי סוהר מפונים, נדרשים בסביבות השלושה ימים לכבות את האש, נדרש סיוע ממדינות זרות כדי לכבות את האש. יש לך דוגמאות לדברים דומים?

סומו הזכיר את השריפה בשורש:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7% ... %281995%29

זו השריפה הגדולה ביותר עד השריפה בכרמל. הנה השריפה בכרמל:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7% ... %282010%29

לפי הלינקים האלה, בשריפה בכרמל מדובר על בערך היקף כפול (לפי מספר העצים שנשרפו) מהשריפה בשורש, ומשהו בסדר גודל משמעותי הרבה יותר מהשריפה הקודמת בכרמל שמצוינת שם (ב-1989). קח את הלינק ותמחק ממנו את סיפור האוטובוס, ועדיין אתה מקבל אירוע טראומטי וחסר תקדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 1:28 pm 
Hall of Famer

ניזוקו יישובים, נשרפו בתים. העובדה שנשרפו יותר עצים לא משנה בהרבה להבנתי.

ותקווה לשעבר זה דבר מטופש, במחילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 1:50 pm 
Sophomore

אבימאל כתב:
אז ב"מקרה של שריפה דומה" פעם ב10 שנים נפנה 2 ישובים וייקח 3 ימים לכבות את האש.
יותר זול מלשפוך מאות מליונים על מערך כיבוי שלא נמצא בשימוש.

כמו שצריך לחשוב פעמיים על הצטיידות בטנקים חדישים ויקרים לצורך מלחמה עם מצרים.
כל עוד המלחמה הזאת בסבירות נמוכה, ההגיון אומר להחזיק מערך מינימלי ולשים את הכסף בדברים אחרים.

ככה נולדים מחדלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 2:05 pm 
מנהל פורום

יש הבדל גם בין "ניזוקו יישובים" ובין "פונו יישובים שלמים", ועוד יותר משמעותי, העובדה שכאן ישראל הצליחה להתמודד עם השריפה וכאן היא נזקקה לסיוע חירום מכל העולם בערך (שזה מעיד בדיוק על מידת המוכנות). ובכל מקרה, גם השריפה בשער הגיא נצרבה עמוק בתודעה. אני עדיין מחכה לאירועים דומים שעברו בשקט.

ואני עושה מספיק דברים מטופשים כדי שלא יהיה איכפת לי להוסיף עוד דבר אחד ולהמשיך לקוות שאתה טועה בעניין סמכויות המבקר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 2:08 pm 
Hall of Famer

המממ...

אתה בעניין שלעשות דברים מטופשים היום, אני רואה...
אתה לא קורא את הלינקים שאתה עצמך מביא כראיה לדבריך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 2:16 pm 
Hall of Famer

אורליאן, המדובר כאן במשחק סכום אפס.
כמה מליארדים על מלחמה\שירפה שתקרה בסבירות נמוכה, או אותם מליארדים בסל התרופות לחולים שימותו בוודאות,
או בכבישים למנוע הרוגים בתאונות.
העובדה שיש מחדלים שעושים כותרות, מטשטשת את המחיר (הרווח) שהיה בהפניית המשאבים למקומות אחרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 2:20 pm 
מנהל פורום

אוקיי, סליחה, פונו יישובים גם בשריפה בשער הגיא. עכשיו מה עם להתייחס אל שאר מה שכתבתי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 2:26 pm 
Hall of Famer

כל מה שכתבת לא שיכנע אותי לרדת מן הטענה שלפיה גם השריפה ההיא הייתה צריכה, לפי קנה המידה הזה, לעורר סערה כזו גדולה. אז כן, אני חושב שלהתעלם מהמשקל שהיה לאסון האוטובוס בגודל הסערה שהתעוררה זה לא נכון (אגב, זה בסדר גמור לדעתי שהעולם מתנהל ככה, שלעיתים צריך טריגר חיצוני כדי להתעורר. באותה המידה אפשר לטעון שאילולי היו נמנעות כמה שגיאות טקטיות ביום הראשון של מלחמת יוה"כ, לא היו דנים במחדל, אפילו שהוא היה מחדל באותה המידה).

כלומר, אני לא אומר שלא קרה כלום ושאילולי ההרוגים הכל היה בסדר - אני אומר שזה שהיו הרוגים גרם לדיון בנושאים חשובים, למרות שעצם העובדה שהם נהרגו לא נבעה מהחדלים האלה.

כמובן, חבל שלינדנשטראוס, כדרכו, גורר את הדיון הציבורי למחוזות שמהם לא תצא כל תועלת ושאין לו כל סמוכת להיכנס אליהם (וצר לי להכזיב את תקוותך).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 2:33 pm 
מנהל פורום

אין לי בעיה עם זה שההרוגים הגדיל את מידת החשיבות של האירוע ועם זה שעוסקים גם בהרוגים. אני אפילו מוכן להניח שתקרית האוטובוס הביאה לעליית רמת הפניקה בקרב הגורמים הרלוונטיים, וככזו היא לא מחדל נקודתי אלא משהו לעסוק בו. הבעיה היא שלא מעט אנשים, כולל אבימאל או עמנואל רוזן או כל מיני פוליטיקאים, טוענים שלולא היתה תקרית האוטובוס מדובר היה באירוע זניח ונשכח, וזה קשקוש גמור גם באופן אובייקטיבי וגם כשמשווים לשריפה בשער הגיא, שעובדה שממש לא היתה זניחה. זו טקטיקה פשוטה שמטרתה להגיד "תעזבו אותנו, בעצם לא היה שום מחדל ושום כלום".

(כמובן שהעובדה שהשריפה בכרמל הגיעה אחרי השריפה בשער הגיא רק מוסיפה לחומרתה, כי זה רק מגביר את התחושה שלא נלמד שום לקח וטיעון ה"זה משהו שקורה פעם במיליון שנה, אין טעם להיערך לקראתו" מופרך על פניו)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 2:34 pm 
Hall of Famer

מראש אמרתי שבעיני היא לא הייתה זניחה, במהות, גם אילולי ההרוגים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 3:53 pm 
Sophomore

אבימאל כתב:
אורליאן, המדובר כאן במשחק סכום אפס.
כמה מליארדים על מלחמה\שירפה שתקרה בסבירות נמוכה, או אותם מליארדים בסל התרופות לחולים שימותו בוודאות,
או בכבישים למנוע הרוגים בתאונות.
העובדה שיש מחדלים שעושים כותרות, מטשטשת את המחיר (הרווח) שהיה בהפניית המשאבים למקומות אחרים.

אני לא שופט את הטיעון שלך, אני אפילו מצליח להבין אותו. אני רק מזכיר, שככה מתחילים מחדלים. כשלא מתכוננים למשהו שהסבירות לו היא נמוכה (ולא חשוב כרגע מי קובע את דרגת הסבירות, ואיך), אחרי שהאסון קורה, תמיד נוכל לנפנף בזה שהסבירות היתה נמוכה. תשאל את זעירא...

לעניננו, אם מערך הכיבוי בארץ היה עומד בסטנדרטים מערביים, אז אפשר היה לדבר על האם להגדיל את ההשקעה, או שהסבירות נמוכה. במצב כיום, לבוא ולטעון שהסבירות נמוכה זה קצת מגוחך, כי מערך הכיבוי בארץ, הוא (בהקצנה קלה) שתי רמות מעל כיבוי צופי.

לגבי מלחמה עם מצריים, הביטוי "סבירות נמוכה" כבר עלה לנו ב- 2,222 הרוגים לפני 39 שנים. בהקשר הזה- בוא נצטייד בטנקים, רק כי מישהו טוען שהסבירות נמוכה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 4:06 pm 
Hall of Famer

לא מצליח להבין את ההגיון שלך.
ישנם 1001 סיכונים בעולם, וברור שמדינתנו הקטנטונת לא יכולה להתמגן בפני כולם.
השאלה היא,אם כן,על מה להמר.
כאשר הימור מתברר כשגוי,זה לא עושה את ההחלטה שגויה.
יש כאן החלטה סבירה ומזל רע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 5:55 pm 
מנהל פורום

אז זהו שהיה תקציב בסדר גודל של מאות מיליונים לשדרג את מערך הכבאות אבל הוא נתקע בין משרד האוצר למשרד הפנים. כי משרד הפנים רצה את התקציב, אבל לא היה מוכן לבצע רפורמות במערך כפי שדרש משרד האוצר (וכפי שהסתבר מערך הכבאות הוא קצת כמו הנמלים). וזהו ככה המצב נשאר סטטי. האם אין אחריות לגורמים להגיע להסדר ולסיכום כדי שהתקציב יעבור? בדוחות נכתב על ציוד מיושן, על מחסור במחסנים של חומרי בערה, על מחסור במילוי תקנים קיימים ובאימון כוח האדם וכדומה. אבימאל, לא מדובר פה על מצב בו צריך להיערך לתרחיש חירום חריג שיש לו 0.00001% לקרות. אפילו במוכנות הבסיסית היו בעיות קשות, וככל הנראה הן היו, לפחות בחלק גדול ואולי משמעותי יכולות להפטר עם כבוד שרי האוצר והפנים, בפיקוח ראש הממשלה היו מאילים בטובת להסגר על פתרון סביר.

לדעתי אורן וראובן בעצם מסכימים על העיקר - שהשריפה היא אירוע חמור מחד. ושלולא אוטובוס המוות, האירוע הזה לא היה זוכה לעשירית התחקירים, הפקות הלקחים והחשיפה הציבורית שהוא קיבל. מי שחושב שהבעייה בשרפות היא רק נזק לטבע ולישובים שפונו מתושביהם או לכמה אנשים שנלכדו בזמן ובמקום הלא נכונים טועה טעות קשה. באותה מידה האש יכלה להתפשט לכיוון כל מיני מתקנים בטחוניים או מתקני תשתית, שם פיצוץ בעקבות שריפה יכול להיות אסון לאומי. זה החשש הגדול שממנו כולם פוחדים, ובשריפה בכרמל קיבלנו אותו בקמצוץ.

והערה קטנה לגבי האחריות של שר האוצר: אז במציאות הישראלית של היום, שכמעט כל גוף ממשלתי במדינה נמצא במלחמת הישרדות יום יומית לאור מצוקות תקציב וגזרות, לבניין התקציב יש משמעויות נרחבות שלא ניתן לתעדף אותן רק מהפריזמה של שיקולים פיסקליים. במקרים מסויימים, גם לשר האוצר יש אחריות מעבר למה שלכאורה הוא הגדרת התפקיד שלו באופן שטחי. וחוץ מזה אם לא הוא, יש ראש ממשלה.
במבט יותר כולל, לא ייתכן לדעתי שעם כמות מחדלים כזו שהתגלתה (אמרתי את זה גם מיד לאחר האירוע), אף אחד בממשלה מתוקנת ומערבית לא משלם בכסא שלו או מודה בטעות. כולם צדיקים בעיני עצמם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 6:44 pm 
מנהל פורום

אני ממש לא מסכים עם מה שייחסת לי, להיפך, אני טוען שהשריפה היתה זוכה לדי תחקירים גם בלי אוטובוס המוות (למעט כמובן אלה שעסקו ישירות באוטובוס), ושהמותקפים עושים עכשיו שימוש ציני באוטובוס כדי לטעון שבעצם מגיע להם צל"שים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 8:51 pm 
Sophomore

אבימאל כתב:
לא מצליח להבין את ההגיון שלך.
ישנם 1001 סיכונים בעולם, וברור שמדינתנו הקטנטונת לא יכולה להתמגן בפני כולם.
השאלה היא,אם כן,על מה להמר.
כאשר הימור מתברר כשגוי,זה לא עושה את ההחלטה שגויה.
יש כאן החלטה סבירה ומזל רע.

אני לא חושב שזה המצב. מלחמה היא לא עניין בלתי סביר במקומותינו. ראוי להתכונן. גם מערך כבאות ברמה סבירה הוא לא בגדר לוקסוס לטעמי. מערך הכבאות הישראלי צריך ליישר קו עם שאר העולם המתוקן שאנחנו מתיימרים להיות חלק ממנו, ואח"כ נוכל לנהל ויכוח האם צריך להתמגן אקסטרא כנגד אש. הממוצע בעולם המערבי הוא כבאי על כל 500 תושבים. בישראל היחס הוא 1 ל- 5000, אז איפה פה ההימור? זו הפקרות!

לצורך העניין, גם רעידת אדמה היא לא בגדר אם אלא מתי (שים לב- לא סבירות נמוכה, אלא ודאות מוחלטת). מה עושים עם זה? כלום.

נערך לאחרונה על ידי אורליאן בתאריך ד' יוני 20, 2012 9:47 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 20, 2012 9:23 pm 
Sophomore

תפקיד שר האוצר ושל הממשלה כולה הוא גם לשמור על מסגרת התקציב ושימוש נכון בכספי המיסים. ולמרבה הצער, במדינת ישראל דברים זזים רק בכוח.
למשל, המקרה של רכבת ישראל. קרו מספר תקלות, שרק בנס לא הפכו לאסון קטסטרופאלי, בגלל טיפול רשלני של עובדי הרכבת.
הממשלה רכשה קרונות חדשים ורצתה להעביר את בקרת האיכות של הקרונות לגורם מקצועי, תוך התחייבות לא לפגוע בעובדי הרכבת.
ומה עשו עובדי הרכבת? שבתו מתי שהתחשק להם. לקחו את הנוסעים כבני הערובה. עד שהממשלה שילמה להם דמי חסות נדיבים (על חשבון משלם המיסים כמובן).

כך גם במערך הכבאות, הממשלה אחראית לא רק לתקצב את מערך הכבאות. היא גם אחראית שמערך הכבאות יפעל בצורה יעילה ומקצועית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 84 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה