סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 08, 2024 2:41 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 174 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: מחאה החברתית 2012
הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 9:43 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
איך שאני רואה את זה, הדבר היחיד שמפריד בין השמאלני המתון הממוצע לבין הימני המתון הממוצע זה עניין ההתנחלויות, פה לטעמי עובר הקו בין הימני הממוצע לשמאלן הממוצע (ואולי אני טועה ויש הבדל גדול אחר), מכאן אני מתקשה להבין איך זה מתקשר למחאה חברתית.
באמת שאלה כדי להבין - הסיבה שאנשי הימין נגד המחאה זה שהם מובלות על ידי אנשי שמאל? אפילו שאותם אנשים תמכו בכותרות של אותה מחאה לפני שנה?

מה הופך את המחאה הזאת לשמאלנית פרט למקור הארגוני שלה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 9:46 am 
Sophomore

'אנשי הימין' (שבהחלט לא כולם, אם בכלל רובם, לא התנגדו למחאה החברתית) התנגדו לה מכיוון שכמו שהסביר אבימאל הקריאה (בשלטים, בראיונות ובאווירה) הייתה שהמטרה היא להפיל את ממשלת ביבי. לזה הם התנגדו (ובכללם אני).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 9:50 am 
Junior

איך שאני רואה את זה הדרישה להפיל את ממשלת ביבי היא מטופשת מהסיבה היחידה שגם אם יקרה משהו (ולא יקרה) וביבי יפזר את הכנסת הנוכחית אז הוא עדיין יבחר בפער עצום לראשות הממשלה... היום אין אף אחד שיכול להיות יריב בשום צורה לנתניהו.

ברור שהמחאה אבל היא נגד הממשלה, ככה זה גם היה שנה שעברה. אתה מפנה את הטענות למי שמושך בחוטים, אין מה לעשות. איך זה נבדל משנה שעברה? הייתי בחלק גדול מההפגנות שנה שעברה ותמיד זה היה נגד החלטות הממשלה והיושבים בה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:00 am 
Sophomore

אני לא בטוח שיש הפרדה משנה שעברה. לפחות עדיין לא.
השאלה על כיוון המחאה היא כפולה:
א. האם אתה מציג את הממשלה הנוכחית כאשמה בלעדית או רק כממשיכת קו של כל הממשלות האחרונות?
ב. האם אתה קורא להחלפת הממשלה או רק לשינוי סדר העדיפויות שלה?

דרך אגב, אני חושב שעדיין אין הפרדה בין השנה לשנה שעברה מהסיבה הפשוטה שאף אחד עוד לא התבקש להחליט באיזה צד של המחאה הוא השנה. נחכה ל'הפגנת המיליון' הראשונה ואז נדע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:00 am 
Sophomore

אני לא בטוח שיש הפרדה משנה שעברה. לפחות עדיין לא.
השאלה על כיוון המחאה היא כפולה:
א. האם אתה מציג את הממשלה הנוכחית כאשמה בלעדית או רק כממשיכת קו של כל הממשלות האחרונות?
ב. האם אתה קורא להחלפת הממשלה או רק לשינוי סדר העדיפויות שלה?

דרך אגב, אני חושב שעדיין אין הפרדה בין השנה לשנה שעברה מהסיבה הפשוטה שאף אחד עוד לא התבקש להחליט באיזה צד של המחאה הוא השנה. נחכה ל'הפגנת המיליון' הראשונה ואז נדע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:09 am 
Junior

מבחינתי התשובות לשאלות שלך לגבי כיוון המחאה (כלומר מה דעתי):
א) יש ויש, הרוב הגדול מאוד הוא לא אשמת הממשלה הנוכחית. ניתן אולי להפנות אצבע מאשימה לביבי בנוגע לגישה הפרו עשירים שלו לאו דווקא מהקדנציה הנוכחית.
ב) אני מאמין שאחרי שנה שעברה , השנה הדרישה תהיה החלפת הממשלה... לפני שנה יצאו מאות אלפים לרחובות ודרשו שינוי סדר העדיפויות. פרט לכל הנושא עם התקשורת הסלולרית אני לא חושב שמשהו השתנה. לכן בעקבות חוסר המעש בתחום, אני לא רואה היגיון בדרוש שוב שינוי סדר עדיפויות כי זה לא עובד.
אני מניח שאם תוך כדי המחאה תוצג תוכנית כלשהי או שיהיה מעשים כאלו ואחרים אז הדרישות להחלפה ירדו... רוב האנשים רק רוצים לראות תוצאות לטעמי, לא משנה איך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:26 am 
Sophomore

אם הדרישות יהיו החלפת הממשלה, אנשי הימין, ואני בתוכם יהיו מחוץ לסיפור.

מה שהשתנה למשל, זה שאנחנו קיבלנו מכתב על כך שהחל משנה הבאה מערכת החינוך בגילאי 3-9 תהיה בחינם עד השנה 4. עשוי להיות חיסכון משמעותי מאוד (מאוד).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:27 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
נורטון, אתה צוחק? אם היית רציני זו פדיחה גדולה יותר מהעניין עם המלים של ההימנון הספרדי. אם תרצו היתה ונשארה תנועה ימנית, אם כי אם תשאל אותם הם בכלל תנועת מרכז חברתית שבמקרה שונאת שינאת מוות את הקרן החדשה לישראל.

וצ'ונסי, אני לא שופט את מה שלא ראיתי, ואין לי מושג מה היה בפועל בהפגנה. אני כן שופט את מה שקראתי על הוול שלי ביומיים האחרונים, כמו גם הודעות כאן בפורומים, ואת השבחים/ההבנה/הצדקה/זלזול בקריצה שם (כולל בהודעה שלך) אני בהחלט מסוגל לשפוט.

לא צוחק פשוט מתבלבל כרגיל ואני באמת צריך להפסיק לשתות. התכוונתי לתנועת הגיעו מים עד נפש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:35 am 
Junior

sheky כתב:
באמת שאלה כדי להבין - הסיבה שאנשי הימין נגד המחאה זה שהם מובלות על ידי אנשי שמאל?

ככל שזה נוגע לי, התשובה היא כן.

sheky כתב:
אפילו שאותם אנשים תמכו בכותרות של אותה מחאה לפני שנה?

אבל זה בדיוק מה שמקפיץ אותי. אני עושה מילואים, משלם מיסים, בלה בלה בלה, אוכל את כל החרא, ובשם הכעס שלי באים אנשים וקוראים להפיל את הממשלה, שאני דווקא די מרוצה ממנה.
כמו פוליטיקאים שבאים לתפוס טרמפ על המצוקה של תושבי דרום תל אביב.

נורטון כתב:
לא צוחק פשוט מתבלבל כרגיל ואני באמת צריך להפסיק לשתות. התכוונתי לתנועת הגיעו מים עד נפש

נו, אם מה שהיה מגיע עד נפש זה רק מים - אני בטוח שהיית מתבלבל פחות...

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:36 am 
Hall of Famer

כאמור הגיעו מים עד נפש המונה למעלה מ4000 חברים והיא שמאלנית באופן מובהק ורוב חבריה הפעילים מהזכות לי הם שונאי דת וימין מובהקים. למעשה יש שם המון סומואים קטנים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:44 am 
Junior

צוד כתב:
sheky כתב:
באמת שאלה כדי להבין - הסיבה שאנשי הימין נגד המחאה זה שהם מובלות על ידי אנשי שמאל?

ככל שזה נוגע לי, התשובה היא כן.

sheky כתב:
אפילו שאותם אנשים תמכו בכותרות של אותה מחאה לפני שנה?

אבל זה בדיוק מה שמקפיץ אותי. אני עושה מילואים, משלם מיסים, בלה בלה בלה, אוכל את כל החרא, ובשם הכעס שלי באים אנשים וקוראים להפיל את הממשלה, שאני דווקא די מרוצה ממנה.
כמו פוליטיקאים שבאים לתפוס טרמפ על המצוקה של תושבי דרום תל אביב.

אם הסיבה השניה היא הגורם לזה שאתה מרגיש שלא מתאים לך לתמוך במחאה, אז זאת סיבה מעולה.
אם הסיבה היא הראשונה זה נראה לי קצת ילדותי, כלומר אם אתה מסכים עם התוכן, מפריע לך רק עם מי זה מזוהה?

שאלה נוספת (באמת לא בקטע של להתריס, אלא כי אני לא ממש יודע) - מה ההישגים של הממשלה הנוכחית? ממה אתה מרוצה שם? (שוב, באמת שזו שאלה אינפורמטיבית)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:55 am 
Junior

לא אכפת לי מה הכותרות, אכפת לי מה המטרות. אני מניח שלזה התכוונת ב"סיבה ראשונה" ו"סיבה שניה".

אני אוהב בעיקר את האופי של הממשלה שלא מפחדת לשחוט פרות קדושות, גם במחיר זעקות חמס מהתקשורת או מבעלי עניין אחרים שהתרגלו שהם אנטאצ'בול.
מה למשל?
שוק התקשורת (סלולר, כבלים, בלה בלה בלה), מערכת המשפט (ועדה לבחירת שופטים וכדו'), תקשורת (ערוץ 10), וכן הלאה.
וכמובן - העובדה שזו ממשלה ימנית.
מיכאל בן ארי יכול לקרוא לשרי הממשלה שפנים עד מחר, אבל אמירה כמו "נתקענו בלית ברירה עם הצורך לפנות את שכונת האולפנה, אבל במקום זה נבנה 300 יח"ד חדשות" היא יופי טופי מבחינתי.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:59 am 
Hall of Famer

נורטון כתב:
כאמור הגיעו מים עד נפש המונה למעלה מ4000 חברים והיא שמאלנית באופן מובהק ורוב חבריה הפעילים מהזכות לי הם שונאי דת וימין מובהקים. למעשה יש שם המון סומואים קטנים

ועכשיו שגם העדכנית במה שהם כותבים היום.... צונסי סור נא לשם וקרא את העשרים או שלושים פוסטרים האחרונים ואז תחזור לכאן ותגיד וב שאתה עומד מאחורי ההודעה שלך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 11:16 am 
Sophomore

הבעיה שלי שבפורום הזה וגם במקומות אחרים שהסתכלתי עוסקים בתפל ולא בעיקר.

כתבתי את הדברים האלה כבר בעבר ואני אחזור עליהם שוב: הכלכלה בכל העולם היום מבוססת על הזרמת כסף בצורה אקספונציאלית לתוך המערכת ועל כסף מבוסס חוב. דירה ממוצעת שעלתה לפני 25 שנה 80K עולה היום 1200K ותעלה בתוך מספר שנים ספורות 2000K. קריסה של השיטה היא דבר בלתי נמנע.

עריכה: מומלץ לצפות בהקשר הזה בהרצאה של כריס לייטנר על כסף מבוסס חוב :

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 11:40 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
הוא מדבר גם על חלקו בדרים טים?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 12:28 pm 
Junior

נובמת נורטון. בוודאי שאני עומד מאחורי מה שרשמתי, שכן הכל אמת לאמיתה.
אלא אם כן באורח פלא השתרבבה לשם אימרה שאין אף ״שמאלני״ בעולם ששמח לאיד על פגיעה באנשי ימין. וודאי ובוודאי שיש, יש אנשים טיפשים כמעט בכל קבוצה ובכל מחנה. מי שעושה את הבחירות המוסריות שלו לפי המוסר הקלוקל של מיעוט מפה או משם, אין מילה אחרת להגדיר אותו מאשר טיפש.
אין לי זמן כרגע לקרוא פוסטים שם, אבל בדיוק על דברים כאלה דיברתי כשרשמתי כשל לוגי ומוסרי - אנשים ששמחים שימני חוטף מכות כי הוא שמח שאני חטפתי מכות והפוך. בדיוק כמו המאמר המטופש של הטיפשה הסדיסטית קרני אלדד שמאושרת ממראה ״שמאלנים״ שחוטפים מכות, כי היא שמעה על איזה כמה שמאלנים ששמחו כשהיא חטפה מכות. מעניין אותי אם היא עושה את ההבדלים בין המפגינים החוטפים, נניח אם מישהו עם תגית זיהוי של ׳בצלם׳ מוכה אז רחמיה יוצאים עליו כי ׳בצלם׳ הוציאו הודעת גינוי לתקיפת המפגינים בעמונה בזמנו, ואם הוא עם חולצת ׳שלום עכשיו׳ אז היא מעודדת את השוטרים שכן ארגון זה לא טרח להוציא הודעה? מאוד מעניין אותי.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 12:35 pm 
Hall of Famer

הטיפשה הסדיסטית, נו מילא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 12:53 pm 
Hall of Famer

נתניהו מחליט להכפיל את יעד הגירעון.
מדאיג מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 3:25 pm 
Hall of Famer

King Chauncey כתב:
נובמת נורטון. בוודאי שאני עומד מאחורי מה שרשמתי, שכן הכל אמת לאמיתה.
אלא אם כן באורח פלא השתרבבה לשם אימרה שאין אף ״שמאלני״ בעולם ששמח לאיד על פגיעה באנשי ימין. וודאי ובוודאי שיש, יש אנשים טיפשים כמעט בכל קבוצה ובכל מחנה. מי שעושה את הבחירות המוסריות שלו לפי המוסר הקלוקל של מיעוט מפה או משם, אין מילה אחרת להגדיר אותו מאשר טיפש.
אין לי זמן כרגע לקרוא פוסטים שם, אבל בדיוק על דברים כאלה דיברתי כשרשמתי כשל לוגי ומוסרי - אנשים ששמחים שימני חוטף מכות כי הוא שמח שאני חטפתי מכות והפוך. בדיוק כמו המאמר המטופש של הטיפשה הסדיסטית קרני אלדד שמאושרת ממראה ״שמאלנים״ שחוטפים מכות, כי היא שמעה על איזה כמה שמאלנים ששמחו כשהיא חטפה מכות. מעניין אותי אם היא עושה את ההבדלים בין המפגינים החוטפים, נניח אם מישהו עם תגית זיהוי של ׳בצלם׳ מוכה אז רחמיה יוצאים עליו כי ׳בצלם׳ הוציאו הודעת גינוי לתקיפת המפגינים בעמונה בזמנו, ואם הוא עם חולצת ׳שלום עכשיו׳ אז היא מעודדת את השוטרים שכן ארגון זה לא טרח להוציא הודעה? מאוד מעניין אותי.

4000 איש חברים בקבוצה שקוראת בגלוי כבר שנה לאלימות ושמובילים אותה חבורת מטומטמים. מיעוט קלוקל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 4:10 pm 
Junior

נכנסתי לקבוצה. חיפשתי וחיפשתי, ואז שוב פעם חיפשתי, ולא מצאתי אפילו רמז לקריאה לאלימות. מי שמנהל את הקבוצה, נראה לי, הוא יגאל כהן, אדם יקר ולחלוטין מתנגד לאלימות מכל סוג שהיא.

כנראה שבאמת התבלבלת עם ׳אם תרצו׳, או ׳כולנו נגד השמאל הקיצוני׳ , או ׳כולנו בעד עונש מוות למחבלים׳ או אחת מני רבות קבוצות ההסתה שבהם קוראים בגלוי דרך תמונות ופוסטים לפגיעה בכל מי שאינו יהודי מהזרם הפוליטי הנכון.

או שאתה באמת חייב להפסיק לשתות. 

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 4:25 pm 
Hall of Famer

הבנתי, יגאל כהן הוא אדם יקר, בכלל לא אלים, בכלל לא כוחני ובכלל לא מיזנטרופ, בדיוק כמו כל הקבוצה שלו.

לפחות עכשיו אני יודע, למה עד היום אתה לא רואה אלימות ושנאה בקרב חבריך, ידידיך ומכריך. כי גם במקום שבו הדברים כתובים שחור על גבי לבן, אתה לא רואה אותם. סבבה.

ורק כדי שיהיה ברור, כן, אין שם קריאה ברורה ומובהקת לאלימות (כי זה יהיה לא חוקי), אבל יש שם כל כך הרבה לגיטימציה לאלימות והבנה שלה, שהיא אפילו לא נמצאת בין השורות, היא נמצאת הרבה מעליהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 4:51 pm 
Junior

אז לא ראיתי שם אפילו רמז לקריאה לאלימות, ואתה בהודעות קודמות רשמת אחרת. ושוב, בקבוצות ״ימין״ רבות אתה לא צריך לחפש, בדפדוף של שלוש דקות תמצא 50 תמונות הסתה ושנאה ולא מעט אנשים שקוראים לפגיעה פיזית באנשי שמאל ספציפיים וב״סודאנים המחבלים״.

על יגאל כהן הדבר היחיד שאני יכול להגיד זה ששמעתי על פעילותו האינטרנטית הברוכה מפי מכרים, ושהוא וודאי וודאי אינו בן אדם אלים, ומבחינתי מה שאתה כותב עליו זוהי הוצאת דיבה.

אתה יכול להמשיך ולנסות ל״ערער״ על אמינותי יושרי ועיניי, כמו שעשית בכל נושא פוליטי בפורום זה בו החלטתי להקדיש מזמני כדי לספר לכם מה אני ראיתי בעיניי, זה לא באמת מעניין אותי שאתה המשתמש נורטון רואה דברים בצורה אחרת.

בוודאי שאני רואה אלימות ושנאה בקרב חלק מחבריי. מעולם לא טענתי אחרת, מעולם לא טענתי שאני מקיף עצמי רק בהיפים אוהבי כל בריאה. 

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 4:56 pm 
Junior

ויפה שרגע אחד היא קוראת בגלוי לאלימות, וברגע שאחרי , ״רק כדי שיהיה ברור, כן. אין שום קריאה ברורה ומובהקת לאלימות״.
העיקר שאתה עקבי, והעיקר שאני מבין מה אתה מנסה לעשות פה. לא אמשיך בדיון המטופש הזה, כי קבוצת ׳הגיעו מים עד נפש׳ לא מעניינת אותי כהוא זה, אפילו שאתה מנסה לשקר ולסלף לגביה. מבחינתי רשמתי את מה שיש לי להגיד בהודעתי הראשונה, מי שמעוניין להתדיין על זה, בכל צורה שהיא ( חוץ מדרכו של נורטון כמובן) , מוזמן. 

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 5:31 pm 
Junior

ראובן כתב:

וצ'ונסי, אני לא שופט את מה שלא ראיתי, ואין לי מושג מה היה בפועל בהפגנה. אני כן שופט את מה שקראתי על הוול שלי ביומיים האחרונים, כמו גם הודעות כאן בפורומים, ואת השבחים/ההבנה/הצדקה/זלזול בקריצה שם (כולל בהודעה שלך) אני בהחלט מסוגל לשפוט.

אוקיי, ואתה לא יכול להבין את מי שמפנה אלימות מינורית כלפי התוקף שלו, שמשתמש באלימות קשה שבעתיים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 5:34 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מה שאני קראתי לא דיבר על אלימות מינורית או לא מינורית כלפי התוקף (להיפך, רוב האנשים שדיווחו הקפידו לדווח על אפס אלימות כלפי השוטרים). אם ניקח את הדוגמה הספציפית של שמשות הבנקים, הדיבורים התחלקו בין הצדקה וגאווה של המהלך הזה, ובין ניסיון לגמד אותו ("זכוכית סדוקה", למשל) או להציג אותו אחרת מכפי שהוא (כפי שזה בא לידי ביטוי בהודעה שלך, למשל).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 174 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Shiver ו 4 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: