סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 09, 2024 3:31 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 128 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: יצחק שמיר נפטר
הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 12:28 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
צוד כתב:
כן. אני גם יודע שזה הגבול הכי שקט שלנו מאז ששת הימים.

ומלחמת יום כיפור זה עז? והמעבר של הסורים מחזית ישירה מול ישראל לחזית עקיפה באמצעות לבנון וחיזבאללה (ע"ע: הבוץ הכי טובעני של ישראל מלבד השטחים) זו הצלחה אדירה? ויש לך בעיה כלשהי בגבול הירדני? ואפילו אחרי המהפכה האחרונה, היו בעיות אקוטיות שאתה יכול לציין בגבול המצרי (ואין מדינה יותר מפחידה מבחינת ישראל מאשר מצרים)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 12:31 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
צוד כתב:
כן. אני גם יודע שזה הגבול הכי שקט שלנו מאז ששת הימים.

אני מניח שהתכוונת ליום כיפור אז נוותר על ההתפלצות. אבל למי איכפת קו הגבול המדויק? ישראל נלחמה ונלחמת בסורים ובבובות הסוריות בצורה כמעט רציפה בשטח לבנון בשלושים השנה האחרונות. לטעון שזה "שלום" זה בערך כמו אלה שניסו לטעון שהסכם אוסלו מחזיק מעמד כי מי שמבצע את הפיגועים הם החמאסניקים.

אשר להסכם לונדון, כמובן שהדבר הנכון היה למנף אותו להסכם שלום שלם עם הירדנים שהיה אולי מביא לפשרה טריטוריאלית ומביא גאולה לעולם. אבל גם בהנחה שאתה ימני ולא רואה בזה תסריט מוצלח, היתה בפני שמיר האלטרנטיבה של לנהוג כפי שהוא נהג (על אפו ועל חמתו ורק כי הוא היה בטוח שהסורים הם אלה שיסרבו) כפי שנהג בועידת מדריד - לזרום עם זה ולקוות לטוב. בכך שהוא זרק את פרס ואת ההסכם מכל המדרגות הוא הביא בצורה ישירה את פרוץ האינתיפאדה מחד ואת ההתנתקות של הירדנים מהגדה באופן סופי ומוחלט מאידך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 12:36 pm 
Junior

בואו נעצור שניה לפני שאנחנו נכנסים לויכוח סתמי של ימין שמאל.
אני חושב שארץ אבותינו, וזכותנו הטבעית וההיסטורית ואף שעל וכו' וכו'
אתה, מן הסתם, חושב ההיפך.
אבל מהפרספקטיבה שלי, נראה לך שטרפוד הסכם לונדון היה טעות? מה ההבדל בינו לבין כל הסכם אחר (לא בפרטים, במהות)?

לגבי האמריקאים - קרא לי הזוי וחי בללה לנד, אני טוען שהם לצידנו לא מאהבת מרדכי אלא מאינטרסים נטו. אם ילכו - שילכו. עם ישראל היה קיים גם לפניהם, אפילו כעם ריבוני. (וואו, כמה תגובות הולכות להיות למשפט הזה).

ולגבי הגבול המצרי, אני מעדיף לנסוע* לסיני באוטובוס אגד, ולא עם דרכון ותקווה בלב שדווקא הפעם יחליטו המצרים לכבד את ההסכם. או במילים אחרות: מצבנו עם סיני וללא הסכם טוב בהרבה ממצבנו בלי סיני ותלויים בחסדי השליט המצרי התורן.

לגבי הסורים: לא חושב שאם היה איתם הסכם כזה או אחר הוא היה מונע מהם לתקוף ביו"כ או להפעיל בשלט רחוק פיגועים כאלה ואחרים בלבנון.

*מכירים את זה שיש מילה שפתאום אתם מרגישים שאיך שלא תאייתו אותה זו טעות? לסוע? ליסוע? לנסוע? לסעת? :ps_ih:

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 12:42 pm 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:
אה, לא קשור לרבין בכלל. קשור לסגנון (ההתבכיינות החבר'ה-ליצית והמרוצה מעצמה של "סאטיריקני" הימין), ולעובדה שזה פשוט לא מצחיק.

אני אשתדל להתאים את עצמי בפעם הבאה לטעם השמאלני האנין שלך
לא רק אני אלא סאטרקני כל העולם.במיוחד הימנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 12:45 pm 
Junior

אל תתאמץ

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 12:52 pm 
מנהל פורום

צוד, הסכם לונדון היה התחלה של תהליך, לא הסוף שלו.

כמו שכתבתי - בדיוק מהפרספקטיבה שלך היה צריך להשאיר את האופציה הזו חיה, לא לזרוק אותה מהמדרגות כשהיא נוצרה. הזריקה מהמדרגות ביטאה בדיוק את מה שכתבת על סוריה (שסלח לי, זו שטות מוחלטת בלי קשר לימין/שמאל). היא אמרה "טוב לנו במצב כמו שהוא, כל שינוי זה איום ונורא, לא צריך שלום עם ירדן, למי איכפת מהחומוס שם". יכול להיות שהתהליך היה מניב שלום עם ירדן (שאמנם הגיע עשור אחר כך) גם בלי ויתור על שטחים. יכול להיות שהוא היה מניב פרטנר טוב יותר מאש"ף. יכול להיות הרבה דברים. בדיעבד קיבלת את האינתיפאדה הראשונה, את ההתנערות הירדנית מהגדה, ואת יאסר עראפת. אני מצפה גם מימנים לא להתלהב מהתוצאה הסופית הזו.

כמובן, שעצם ההתנגדות לאפשרות של פשרה טריטוריאלית באמצע שנות ה-80 עם המנהיג הערבי הידידותי והחכם ביותר אי פעם זו המחשה עבורי למה טוב שבחרתי בצד הפוליטי הנכון, אבל זה עניין אידיאולוגי אז לא ניכנס אליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 12:56 pm 
Hall of Famer

צוד כתב:
בואו נעצור שניה לפני שאנחנו נכנסים לויכוח סתמי של ימין שמאל.
אני חושב שארץ אבותינו, וזכותנו הטבעית וההיסטורית ואף שעל וכו' וכו'
אתה, מן הסתם, חושב ההיפך.
אבל מהפרספקטיבה שלי, נראה לך שטרפוד הסכם לונדון היה טעות? מה ההבדל בינו לבין כל הסכם אחר (לא בפרטים, במהות)?

לגבי האמריקאים - קרא לי הזוי וחי בללה לנד, אני טוען שהם לצידנו לא מאהבת מרדכי אלא מאינטרסים נטו. אם ילכו - שילכו. עם ישראל היה קיים גם לפניהם, אפילו כעם ריבוני. (וואו, כמה תגובות הולכות להיות למשפט הזה).

ולגבי הגבול המצרי, אני מעדיף לנסוע* לסיני באוטובוס אגד, ולא עם דרכון ותקווה בלב שדווקא הפעם יחליטו המצרים לכבד את ההסכם. או במילים אחרות: מצבנו עם סיני וללא הסכם טוב בהרבה ממצבנו בלי סיני ותלויים בחסדי השליט המצרי התורן.

לגבי הסורים: לא חושב שאם היה איתם הסכם כזה או אחר הוא היה מונע מהם לתקוף ביו"כ או להפעיל בשלט רחוק פיגועים כאלה ואחרים בלבנון.

*מכירים את זה שיש מילה שפתאום אתם מרגישים שאיך שלא תאייתו אותה זו טעות? לסוע? ליסוע? לנסוע? לסעת? :ps_ih:

מאפיין נוסף של בגיר ימני מצוי: אי-הכרת ההסטוריה או עיוותה עד רמה של אי-הכרת המציאות. זה נחמד שאתה הולך הסטורית עד "זכותנו הטבעית וההסטורית", ומתעלם מהסטוריה קצת הרבה יותר קרובה: זו של הציונות המעשית. כל הקמת מדינת ישראל נעשתה על חסדי אומות העולם, בסיוע שתדלנות עמוקה וסיועים נדיבים. לבוא אחרי 60 שנה ולהגיד "לא צריכים אף אחד" זו בורות במקרה הטוב, אבל אני אשאיר אותך עם האתוס של "עם הנצח", שיהיה בהצלחה עם זה.

משפט מטופש נוסף, מנוגד במפגיע לאמת ההסטורית: "מצבנו עם סיני וללא הסכם טוב בהרבה ממצבנו בלי סיני ותלויים בחסדי השליט המצרי התורן"-מצבנו עם סיני היה מלחמת ההתשה, אח"כ המלחמה הקשה ביותר שעברה מדינת ישראל, ובאופן כללי איום מתמיד מצד השכנה החזקה והמאיימת ביותר. מצבנו בלי סיני הוא מעל 30 שנה של שקט בגבול המצרי (ותשאל אנשים בני 50 ומעלה מה המשמעות של שקט בגבול המצרי)+כמה עסקאות כלכליות לא רעות בכלל.

זה שאתה לא חושב לגבי הסורים זה נהדר, כרגיל במקרה שלך-יש מציאות, והיא מספרת אחרת מקו המחשבה שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 2:10 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
הייתי מוסיף גם את המשפט בדבר האמריקאים שנמצאים איתנו מאינטרסים נטו.
אני תמיד תהיתי מה האינטרס של האמריקאים להיות איתנו ולא עם הצד השני, הגדול יותר והעשיר יותר.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 2:14 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
אני תמיד תהיתי מה האינטרס של האמריקאים להיות איתנו ולא עם הצד השני, הגדול יותר והעשיר יותר.

שתי סיבות (לא הן בלבד):
1. בתקופת המלחמה הקרה, הגוש הערבי נטה לכיוון ברית המועצות. אנחנו היינו "דריסת רגל" באזור.
2. הכח של האלקטורט (והכסף) של יהדות ארה"ב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 2:40 pm 
Hall of Famer

ראובן, אתה לוקח רק את הצד של הסיכויים , ומתעלם מהסיכון, אותו אמר שמיר בגלוי.
ועידה בינלאומית שהצד הכי ידידותי לישראל שם הוא בוש האב, יכלה להסתיים בהחלטות ודרישות חד משמעיות שישימו את ישראל בפינה.
לגיטימי לחשוב שזאת צרה שפיקח לא נכנס אליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 2:46 pm 
Hall of Famer

לא בוש האב, כי אם רייגן. הסיפור היה ב-1987. בוש היה הכי ידידותי אם היינו נכנסים עם הועידה כבר ל-1989.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 2:52 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
קובי כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

שתי סיבות (לא הן בלבד):
1. בתקופת המלחמה הקרה, הגוש הערבי נטה לכיוון ברית המועצות. אנחנו היינו "דריסת רגל" באזור.
2. הכח של האלקטורט (והכסף) של יהדות ארה"ב.

לגבי 1, השאלה היא מה קדם למה, הביצה או התרנגולת. בכל אופן זה כבר לא מאד רלוונטי למצב היום.
לגבי 2, אני חושב שיש הגזמה מסויימת בכוח האלקטורלי של יהדות ארה"ב. טוב לנו שזה ככה, אבל לתחושתי מגזימים מאד ההשפעה מבחינת כוח אלקטורלי של מגזר שהוא אחוזים בודדים באוכלוסיה, גם אם מרוכז ב-2-3 מדינות חשובות, כשמדובר בשיטת בחירות נשיאותית ולא קואליציונית. אולי אפשר לדבר על ההשפעה של יהודים במוקדי כוח, שהיא מעבר לאחוזים באוכלוסיה, אבל גם כאן אני חושב שיש קצת הגזמה. לגבי הכסף - לא בטוח שהכוח הכספי של יהדות ארה"ב עולה על הכוח הכספי של לובי הנפט, שקשור מאד לערבים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 2:58 pm 
Junior

ראובן, מכל מה שכתבת אני לא מבין איך המשפט "ההתנערות הירדנית מהגדה" נשמע לך כמו משהו שאני כימני אמור להיות עצוב בגללו.

נדב, מה הסיכוי שנגיע לאיזושהי הסכמה בויכוח הזה?

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 3:32 pm 
מנהל פורום

באותה מידה שאני מצפה שתהיה מוטרד משלטון החמאס ברצועה. בכלל, יש דברים שלא קשורים לימין או לשמאל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 3:44 pm 
Hall of Famer

צוד כתב:
נדב, מה הסיכוי שנגיע לאיזושהי הסכמה בויכוח הזה?

נמוך, אבל אני אשמח אם תמשיך להגיב. אתה נורא משעשע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 3:58 pm 
Junior

טוב, בשביל לשעשע את נדב:
אין בעיני הבדל גדול אם חמאס או אש"ף שולט ברצועה. זה רוצה אותי מת וזה מעוניין בי מת.
לגבי שלטון חוסיין ביו"ש - שם זה כבר הרבה יותר אקוטי. אני שמח שמדינה ריבונית אחרת לא תובעת בעלות על השטחים האלה.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 4:00 pm 
Hall of Famer

אתה עושה עבודה מצוינת. תמשיך.

(וברצינות, אתה חייב להשתעשע כדי לא להרגיש כמה זה עצוב שרוב האנשים במדינת ישראל כנראה אשכרה חושבים שאין הבדל מעשי בין החמאס לאש"ך/פת"ח).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 4:11 pm 
Junior

אני לא חושב שאין הבדל בין חמאס לאש"ף. אבל כמו שציינת, אני חושב שאין ביניהם הבדל מעשי. אולי אני אפילו מעדיף קצת את חמאס. אגב, יש לך טייפו משעשע.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 4:34 pm 
Hall of Famer

צוד כתב:
אני לא חושב שאין הבדל בין חמאס לאש"ף. אבל כמו שציינת, אני חושב שאין ביניהם הבדל מעשי. אולי אני אפילו מעדיף קצת את חמאס. אגב, יש לך טייפו משעשע.

נכון.

אבל מה שיותר משעשע, ועוד יותר מזה עצוב, זה שאתה חושב שאין ביניהם הבדל מעשי. עצם השידוך של המילה "חושב" לאמירה כזו היא אוקסימורון, כי זה כל כך תלוש מהמציאות ומהעובדות בשטח. אבל כבר ראינו שזה צד מאד חלש אצלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 4:37 pm 
מנהל פורום

צריך דרך אגב להגיד שההבדל המדובר הוא לא בין החמאס לאש"ף אירגון הטרור, זה שעשה את פיגוע מינכן או היה שותף לאינתיפאדה השנייה, אלא מדובר בין החמאס ובין הרשות הפלשתינית הנוכחית. אם כי אני די משוכנע שצוד יגיד שגם כאן אין הבדל מעשי ו/או שהחמאס עדיף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 4:46 pm 
Hall of Famer

אזהו ראובן, שלא צריך להגיד. לך, לי ולכל אדם הפותח עיניים ומפעיל הגיון, ברור שיש שוני גדול. הבעיה היא שאצל חבר'ה כמו צוד, שהם רוב החברה הישראלית בדעה הזו, אש"ף ההוא=אש"ף הזה=חמאס=היטלר=המן הרשע=בכל דור ודור קמים עלינו לכלותנו והקב"ה מצילנו מידם (או שהוא לא מתפנה, ואז שואה וכאלה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 5:20 pm 
Sophomore

אם אתה שואל אותי (כנראה שלא, הרי אני בגיר ימני חסר דעת, ועוד אחד שמאמין ב'עם הנצח'- בכלל לוזר...), אז אחת הסיבות הראשונות שדעותיהם של נאורים יודעי כול כמוך הם עדיין לא קונצנזוס מוחלט ואמת חסרת מחלוקות כמו שהיא אמורה להיות, היא שאלה שמציגים את הדעות האלה הם יותר מדי פעמים שחצנים מזלזלים.

אבל אתה בטח לא שואל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 6:02 pm 
מנהל פורום

בלי קשר למטא-דיון סביב סגנונו של נדב, למרבה הצער זו ממש לא הסיבה העיקרית או אחת הסיבות העיקריות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 6:10 pm 
Sophomore

אוקיי, אז הגזמתי.
אבל אני כן חושב ומאמין שיש משקל לא מבוטל לכך שהאליטה השמאלנית, בניגוד לזאת הימנית, נתפסת כאשכנזית-אליטיסטית-מנותקת מעם(ך).
לצורך העניין אותו ציבור שמעדיף את עמיר בניון ואיל גולן על פני יהודית רביץ ואביב גפן יעדיף את הליכוד על פני מרצ כשאחת הסיבות האמוציונליות והמרכזיות מבחינה רגשית תהיה עניין הסגנון (אותו אחד שנדב ייצג בצורה נאמנה, אם כי מוקצנת משהו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 03, 2012 6:56 pm 
Hall of Famer

מר רעננה,

1. מה לי ולאליטה? אני יליד ותושב מרכז נתניה כל חיי, מעמד בינוני, בן לאנשים שעובדים קשה למחייתם, נטולי נכסים למעט דירה למגורים. לי אין רכוש, יש לי 2 אחים חרדים, אחות שעובדת במערכת הבריאות הציבורית בשביל גרושים ואמא שקרוב ל30 שנה עובדת עם נערות במצוקה מהשכבות הגרועות ביותר באוכלוסייה. אם אני אליטה, שמישהו ישנה את ההגדרות.

2. הסיפא שלך היא לא ממש סוד, וזה אחד הפרדוקסים העלובים והמטופשים הקיימים בעולמנו. העניים והחלשים מאוהבים ב ומעריצים את אלה שעושים אותם עניים וחלשים, בעוד שאותם אלה שעושים אותם עניים וחלשים משכנעים אותם שהאויבים האמיתיים שלהם הם אלה שרוצים בטובתם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 128 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: