סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 09, 2024 3:21 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 128 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: יצחק שמיר נפטר
הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 12:05 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
קובי כתב:
אורן כתב:
קובי, הנטייה הערבית לכיוון הרוסי (והתמיכה הרוסית בערבים), והנטייה הישראלית לכיוון האמריקאי (התמיכה האמריקאית בישראל) לא היו כך תמיד. בתש"ח המצב היה, באמירה גסה מאוד אמנם, הפוך.

ראובן, מצרף בשמחה את חתימתי למה שכתבת.

ידוע. לפחות התחילת דרכה של מדינתנו הצעירה, לאור מנהיגי המדינה, השקפתם האידיאולוגית ומוצאם של אזרחיה החדשים, היה יותר סביר שניטה לכיוון הסובייטי (לא סתם קמו דווקא בישראל קיבוצים). אבל, מהר מאוד הנטייה נטתה (זה נשמע מוזר, נכון?) לכיוון המערב ולכן עשית הכללה הגם שהיא לא לגמרי מדויקת.
גם בכיוון הערבי, עד הפיכת הקצינים ב56 (נדמה לי) הזיקה לא היתה כל כך ברורה לכיוון הגוש הקומוניסטי.

בקיצור, במגבלות הז'אנר (והפורום) לא נראה לי מופרך להגיד שהערבים נטו לכיוון הסובייטי ואנחנו לאמריקאי.

ועכשיו ראיתי את מה שמר היסטוריה כתב מעלי

נו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 12:06 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
היום יום רביעי, אבל נראה כמה זמן זה יחזיק. אני מהמר שלא לאורך זמן.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 12:37 pm 
Sophomore

אורן 80, מקבל את התיקון (לא היה לי כח לבדוק ובאמת 56' היה נשמע לי מאוחר).

אורן, מה נו? פשוט אמרתי שדברתי בהכללה ומכאן אי הדיוק המסוים.כמובן שכל זה לא אומר שלא דייקת או שיש פה ויכוח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 12:55 pm 
Hall of Famer

מה שאני אומר זה שהמענה שנתת לשאלה של ראי חלקי בלבד.

התשובה שלי לשאלה של ראי, אגב, היא שבין השאר זה ממניעים טהורים ואידיאולוגיים (ממש כמו שבלפור לא פעל כפי שפעל רק ממניעים אינטרסנטיים צרים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 12:58 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ובמלים אחרות אתה מסכים איתי. את כל התת-נושא הזה העליתי כי צוד טען שהאמריקאים איתנו רק בגלל אינטרסים נטו, ואני חושב שהאינטרסים נטו היו אמורים להטות אותם לצד השני דווקא.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 1:02 pm 
Sophomore

טוב, לא יודע אם לומר מניע "טהור" אבל אין ספק שיש בעולם "בריתות טבעיות".

בכל אופן, אם תסתכל בתשובה שלי לראי סייגתי מראש שישנן עוד סיבות. השתיים האלה פשוט מיד קפצו לי לראש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 1:09 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
ובמלים אחרות אתה מסכים איתי. את כל התת-נושא הזה העליתי כי צוד טען שהאמריקאים איתנו רק בגלל אינטרסים נטו, ואני חושב שהאינטרסים נטו היו אמורים להטות אותם לצד השני דווקא.

בגדול מסכים, אם כי לא קשה לראות כיצד התפיסה שהובילה את האמריקאים לטבוע בבוץ של ויטנאם הובילה אותם גם לתמיכה בישראל.

כמובן, היום זה לא מי יודע מה רלבנטי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 2:22 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
צוד כתב:
ראובן כתב:
צוד, שים לב שדיברתי מפורשות על הרשות הפלשתינית הנוכחית. אין הרבה אנשים שמתעבים את עראפת יותר ממני (כמוני אני מניח שיש הרבה). אתה מוזמן לתת לי את רשימת הפיגועים שהרשות הפלשתינית הנוכחית ביצעה מאז שאבו מאזן קיבל את ההחלטה האסטרטגית להפסיק את הטרור והבין שהפלשתינים הובסו באינתיפאדה השנייה (וגם הבין - להבדיל מקודמו - שאם אתה מובס אז כדאי לשנות כיוון).

א. קצת קשה לי להבין מתי אתה מותח את הקו בין הרש"פ הישנה לחדשה. תן לי תאריך ואני אבדוק. כבר עכשיו אני מצהיר כאן שיפתיע אותי מאד אם נגלה תאריך שהחל ממנו כל הפיגועים היו תוצרת חמאס ולא רש"פ. יאללה, זרוק כפפה, נרים אותה.
ב. כתבת שאבו מאזן הבין שאם אתה מובס כדאי לשנות כיוון. אני מאמין שמקסימום הוא שינה אסטרטגיה, אבל הכיוון נשאר אחד. לסלק את העצם היהודית מגרונו של המזה"ת.

שים לב שברשימה שנתתי לא כתבתי מילה על המטרה הסופית של אבו מאזן, גם כי אני לא יודע אותה וגם כי זכותך לחשוב שהוא רוצה להשמיד אותנו.

לגבי מתי אבו מאזן קיבל את ההחלטה להפסיק את הטרור, אתה מוזמן לחפש את התאריך המדויק, מתישהו בין היום ובין מותו של עראפת. יש מושג במתמטיקה שנקרא "אקסיומת החסם העליון", שאומר שאם קבוצה היא חסומה אז יש לה איבר מקסימלי. מכיוון שהיום החמאס יורים רקטות על ישראל ומנסים לחטוף חיילים ושמים מטעני צד ועושים עוד דברים מגניבים שכאלה והפתח לא עושה את זה, אז קיים תאריך שבו הפער הזה התחיל להיווצר, אתה מוזמן לחפש אותו.

ובכל מקרה, מכיוון שאורן הסכים איתי והוא יותר קרוב אליך בדעותיו מאשר אני, אולי כדאי שלפיד הויכוח הזה יועבר אליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 2:29 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
צוד כתב:
ראובן כתב:
צוד, שים לב שדיברתי מפורשות על הרשות הפלשתינית הנוכחית. אין הרבה אנשים שמתעבים את עראפת יותר ממני (כמוני אני מניח שיש הרבה). אתה מוזמן לתת לי את רשימת הפיגועים שהרשות הפלשתינית הנוכחית ביצעה מאז שאבו מאזן קיבל את ההחלטה האסטרטגית להפסיק את הטרור והבין שהפלשתינים הובסו באינתיפאדה השנייה (וגם הבין - להבדיל מקודמו - שאם אתה מובס אז כדאי לשנות כיוון).

א. קצת קשה לי להבין מתי אתה מותח את הקו בין הרש"פ הישנה לחדשה. תן לי תאריך ואני אבדוק. כבר עכשיו אני מצהיר כאן שיפתיע אותי מאד אם נגלה תאריך שהחל ממנו כל הפיגועים היו תוצרת חמאס ולא רש"פ. יאללה, זרוק כפפה, נרים אותה.
ב. כתבת שאבו מאזן הבין שאם אתה מובס כדאי לשנות כיוון. אני מאמין שמקסימום הוא שינה אסטרטגיה, אבל הכיוון נשאר אחד. לסלק את העצם היהודית מגרונו של המזה"ת.

שים לב שברשימה שנתתי לא כתבתי מילה על המטרה הסופית של אבו מאזן, גם כי אני לא יודע אותה וגם כי זכותך לחשוב שהוא רוצה להשמיד אותנו.

לגבי מתי אבו מאזן קיבל את ההחלטה להפסיק את הטרור, אתה מוזמן לחפש את התאריך המדויק, מתישהו בין היום ובין מותו של עראפת. יש מושג במתמטיקה שנקרא "אקסיומת החסם התחתון", שאומר שאם קבוצה היא חסומה אז יש לה איבר מקסימלי. מכיוון שהיום החמאס יורים רקטות על ישראל ומנסים לחטוף חיילים ושמים מטעני צד ועושים עוד דברים מגניבים שכאלה והפתח לא עושה את זה, אז קיים תאריך שבו הפער הזה התחיל להיווצר, אתה מוזמן לחפש אותו.

ובכל מקרה, מכיוון שאורן הסכים איתי והוא יותר קרוב אליך בדעותיו מאשר אני, אולי כדאי שלפיד הויכוח הזה יועבר אליו.

כן, אני דביל. אבל לא באמת יכולתי להתאפק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 2:32 pm 
מנהל פורום

יש עוד איברים, אתה יודע.

(ואני לא יודע איך זה ישפיע על האסוציאציות שלך, אבל ערכתי את ה"תחתון" ל"עליון")

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 3:00 pm 
Hall of Famer

היה גם את הסכם חנינת המבוקשים עם כ-200 אנשי פתח/חללי אל אקצא בשנת 2007, במהלכו ישראל הפסיקה להתייחס אליהם כמבוקשים בתמורה ליציאתם ממעגל הטרור. רובם המכריע כמדומני יצאו ממעגל הטרור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 3:17 pm 
Hall of Famer

ראובן, לבקשתך, אומר לצוד רק דבר אחד - צוד, שים לב שראובן השחיל גם איזו הערת אגב בדבר הנכונות הנוכחית של אבו מאזן לנהל משא ומתן. מדומני שאתם קרובים יותר משנדמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:19 pm 
Junior

הנכונות של אבו מאזן לנהל משא ומתן לא רלוונטית מבחינתי, כי המטרה שלו הייתה ונשארה (לדעתי) להרוג אותי. בין אם בדרך המלחמה, ובין אם בדרך קבלת שטחים באמצעות משא ומתן ואז מלחמה.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:22 pm 
Hall of Famer

צוד כתב:
הנכונות של אבו מאזן לנהל משא ומתן לא רלוונטית מבחינתי, כי המטרה שלו הייתה ונשארה (לדעתי) להרוג אותי. בין אם בדרך המלחמה, ובין אם בדרך קבלת שטחים באמצעות משא ומתן ואז מלחמה.

"...אלא שבכל דור ודור, עומדים עלינו לכלותנו...".

מי ילחם בישראל, לשיטתך? הצבא של הרשות הפלסטינית? או שתהיה כאן חבירה רבתי של כל צבאות ערב סטייל ששת הימים ויום הכפורים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:33 pm 
Junior

לא לגמרי הבנתי את השאלה. (אתה יודע, יכולת שכלית נמוכה עד לא קימת).
מה הכוונה מי ילחם בישראל לשיטתי? מתי?
אם הכוונה היא מי רוצה להשמיד אותנו, אז כל שכנותינו פלוס כמה שגרות טיפה יותר רחוק.
אם השאלה היא אחרת אז בחיי, לא הבנתי מה אתה רוצה.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:34 pm 
Hall of Famer

אני לא חושב שצוד חושב שהרש"פ (ובעתיד המדינה הפלסטינית) תוכל להשמיד את ישראל, אבל במקרה של עימות צבאי תוכל בהחלט להציק ולהרוג באזרחיה, בין במישרין ובין אם בעקיפין ע"י מחבלים שלא יהיו חלק מכוחות הבטחון הפלסטינים אבל יהנו מתמיכת המדינה.

כל זאת אגב לא אומר שאני טוען שצוד צודק או טועה בנוגע לאבו מאזן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:38 pm 
Junior

אורן, אתה צודק לגמרי בנחשך את דעותי, מלבד המשפט "מחבלים שלא יהיו חלק מכוחות הבטחון הפלסטינים".

הנה למשל זה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7% ... 7%9C%D7%9D

אגב, ראובן, הפיגוע הזה התרחש ב2007, ז"א שהאיבר המקסימלי (נורטון, תשב!) נמצא איפשהו ב5 שנים האחרונות?

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:50 pm 
Hall of Famer

צוד כתב:
לא לגמרי הבנתי את השאלה. (אתה יודע, יכולת שכלית נמוכה עד לא קימת).
מה הכוונה מי ילחם בישראל לשיטתי? מתי?
אם הכוונה היא מי רוצה להשמיד אותנו, אז כל שכנותינו פלוס כמה שגרות טיפה יותר רחוק.
אם השאלה היא אחרת אז בחיי, לא הבנתי מה אתה רוצה.

אלא שהשאלה "מי רוצה להשמיד אותנו" היא אמורפית וחסרת כל רלוונטיות. נניח שכולם רוצים להשמיד אותנו, אבל מעדיפים בפועל לחיות איתנו במסגרת הסכם שלום (שים לב: לא הסכם אהבה וחיבה. הסכם שלום=לא נלחמים, יש שת"פ כלכלי). אני רואה בזה מצב מצוין, כי אני לא יכול להכריח אף אחד לאהוב את מדינת ישראל, אני רק רוצה לחיות בבטחון המקסימלי שמתאפשר לי.

הכוונה ב"מי ילחם בישראל" היא שאלה פרקטית. אתה אמרת שאבו מאזן רוצה לקחת שטחים ואז להלחם. אז אני שואל, בפועל, רגע אחרי שתרחיש הזוועות שלך יתרחש ויחתם הסכם עם הפלסטינים שכולל ויתור על שטחים מצד ישראל, מי הולך להלחם בנו? באילו אמצעים? למען אילו אינטרסים? באיזה גיבוי בינ"ל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:14 pm 
Junior

מכיוון שאני מעדיף לא לחכות ולגלות מי ייכנס למלחמה ומי יגיד "קיבינימט, למה חתמתי איתם על הסכם?", ומכיוון שמספיק פעמים במהלך ההיסטוריה הקרובה והרחוקה, קמו עלינו לכלותנו, ומכיוון שגם אני רוצה לחיות בביטחון המקסימלי המאפשר לי, אני חושב שעדיף לנו להתמקד בלהיות כמה שיותר חזקים ופחות בהבטחות כאלה ואחרות מצד שכנינו היקרים. במילים אחרות, אני חושב שמי שמשמר את היציבות והשקט במזה"ת הוא גדול הנבוט היהודי ולא הדף החתום בידי הערבי.
זה באמת עצוב, אבל אני מאמין שזו המציאות באזורנו: השאלה "מה יש לי להפסיד", מניעה הרבה יותר מאשר "מה יש לי להרוויח".

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:22 pm 
Hall of Famer

תראה, קשה מאד לנהל מדינה ריבונית-בטח כזו המתיימרת להיות מערבית-כשאתה מתנהל כמו ועד הגטו. כשמה שעומד בבסיס הדעה שלך זה לא סקירה ריאלית של המציאות אלא חרדות, פחדים ואמונות, קשה להתקדם. ותן לי לחדש לך: מדינת ישראל מפסידה כבר קרוב ל50 שנה כשהיא מבזבזת תקציבי ענק, חיי אדם וכל לגיטימציה בינ"ל (ואני מבקש סליחה מהאוונגליסטים בארה"ב) על הכיבוש. אתה תהיה הרבה יותר חזק עם הסכם שלום בר קיימא, שיש לו ערבויות בינ"ל מוצלחות, עם רשות פלסטינית בשטח זעיר שגם אם תרצה לא תוכל להקים צבא שאפילו יתקרב לקצה-קצהו של הצבא שלך. זה עבד ועובד עם פאקינג מצרים, המעצמה הערבית החזקה והמאיימת ביותר בהסטוריה על מדינת ישראל. אבל היות ששמעתי את דעתך על השלום עם מצרים, סביר שגם זה לא ישכנע אותך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:50 pm 
מנהל פורום

צוד כתב:
אורן, אתה צודק לגמרי בנחשך את דעותי, מלבד המשפט "מחבלים שלא יהיו חלק מכוחות הבטחון הפלסטינים".

הנה למשל זה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7% ... 7%9C%D7%9D

אגב, ראובן, הפיגוע הזה התרחש ב2007, ז"א שהאיבר המקסימלי (נורטון, תשב!) נמצא איפשהו ב5 שנים האחרונות?

לא בהכרח. אם אתה מתעלם ממלחמת של"ג וקובע שכל ההרוגים בה עדיין משקפים מצב של שלום עם סוריה, אז תרשה לי להגיד שאין שום משמעות למקרה חד פעמי ואלא אם אתה מוכיח את הרלוונטיות שלו לטענה. או במלים אחרות, להבדיל מימי האינתיפאדה שם יוזמת הרשות היתה ברורה לחלוטין, אתה נדרש במקרה הזה לספק לי הוכחה שהנ"ל נשלחו על ידי אבו מאזן ושליחיו.

בכל מקרה, צוד, תרשה לי להגיד שבעיני הויכוח הזה הוא הסחת דעת. אני חושב שדי ברור מדעותיך לאורך הת'רד שאתה מעדיף אויב אקטיבי על אויב פסיבי. כלומר מכיוון שכולם קמים עלינו להשמידנו, אז עדיף מישהו שאומר את זה בגלוי ועושה משהו בנידון מאשר מישהו שמשתף איתך פעולה ביטחונית או שח"ו יש לו שלום איתך. ככה שממש לא חשוב לך להראות לי שאבו מאזן ממשיך לבצע פיגועים כהצדקת היותו שווה ערך לחמאס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 6:35 pm 
Junior

אתה כמעט מדייק. אתה כותב: "עדיף מישהו שאומר את זה בגלוי ועושה משהו בנידון מאשר מישהו שמשתף איתך פעולה ביטחונית או שח"ו יש לו שלום איתך".
זו כמעט דעתי. דעתי המדוייקת היא: "עדיף מישהו שאומר את זה בגלוי ועושה משהו בנידון מאשר מישהו שמעמיד פנים כאילו הוא משתף איתך פעולה ביטחונית או שח"ו מעמיד פנים כאילו יש לו שלום איתך".

או בקצרה: לא מאמין לו.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 6:44 pm 
מנהל פורום

אני מצטער. לישראל יש שיתוף פעולה בטחוני עם הפלשתינים והסכם שלום עם המצרים. זו לא העמדת פנים אלא עובדות בשטח. אתה רשאי להגיד שאלה מעשים מהשפה ולחוץ, אבל אני לא דיברתי על מידת האושר או האמינות של הנ"ל. ובכל מקרה, גם אחרי התיקון שלך זה לא משנה את הטענה שלי כהוא זה.

ואורן, צר לי להגיד, אבל אנחנו הרבה יותר רחוקים משנדמה. אם בדרך כלל הויכוח ימין-שמאל הוא בין "הערבים רוצים שלום" ו"הערבים לא רוצים שלום", הפעם הויכוח הוא בין "אני רוצה שלום" ו"אני לא רוצה שלום".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 6:48 pm 
Junior

לא ראובן, תאמין לי שאני רוצה שלום. אפילו רוצה מאד. אבל אני פשוט לא חושב שיש פרטנר. לפחות לא ברמת ההנהגה. ברמת העם ברחובות - אני דווקא חושב שבהחלט יש פרטנר, ויעידו על כך חברי הערביים.
אני פשוט טוען שהכך וכך אחוזים של שלום ושיתוף פעולה שיש בינינו לבין מצרים והרש"פ נובעים מהפחד שלהם מאיתנו, לא מפיסת נייר כזו או אחרת.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 6:59 pm 
מנהל פורום

נו בחייך, צוד. זו לא התלבטות בין עראפת ואבו מאזן. לאורך כל הת'רד הזה הבעת העדפה לשונאים מובהקים כמו החמאס או אסד על פני גורמים מתונים יותר, לא רק אבו מאזן אלא גם המלך חוסיין, והבעת שימחה על טירפוד מהלך שעשוי היה להביא לשלום (ומינוס מלחמות) בגלל המחיר שהיה כרוך בו. אני צריך להבהיר שאני לא מאמין בביאת המשיח (ואם הוא יבוא, אני נוטה יותר להאמין שהתסריט המוסלמי/נוצרי של מה שיקרה הוא ריאלי יותר מאשר זה של נעמי שמר) ו"שלום" מבחינתי הוא אירוע פרגמטי שכרוך בהסדרת היחסים בין מדינות לטווח זמן משמעותי על בסיס האינטרסים שלהן ותוך ויתורים כאלה ואחרים. מי שמייחל לכך שהערבים יבואו לסוכת השלום של שלומית ובזה העסק יסתיים חי בפלנטה אחרת מבחינתי.

כמובן שהדרך לכך כרוכה לא רק בהצהרות אידיאולוגיות, אלא גם בהתאמת המציאות לאידיאולוגיה הזו. כלומר הערבים בכללותם לא רוצים שלום (גם אם הם טסים במיוחד ערב מלחמה להזהיר את ישראל ממלחמה וגם אם הם מסכימים בסופו של דבר לשלום בלי שום התחכמויות) ואם הם חותמים על איזשהו שלום אז זה ברמאות, ולעומת זאת אלה שמודיעים השכם והערב על כוונות המלחמה שלהם וגם מיישמים אותן מדי פעם בעצם נמצאים איתך במצב של שלום דה-פאקטו ובכל אופן אין הבדל מעשי בינם ובין האחרים גם אם הם יורים איזו רקטה פה ושם או מממנים אירגון טרור פעיל נגדך.

ועדיין, השורה התחתונה בעינה עומדת. לזכותך ייאמר שהטקסטים שלך דומים מאוד לאלה של מורנו ורבנו אפרים קישון, אבל הוא כתב אותם לפני מלחמת יום כיפור, אז לפחות היה לו תירוץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 128 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: