סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 10:21 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 157 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 1:03 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
יאללה, אנחנו שלושה ומשהו שבועות לפני פתיחת האירוע הספורטיבי של הקיץ, אז הגיע הזמן שגם לנו יהיה כאן נושא

נתחיל בקרב הגדול שצפוי באירוע אולי הכי יוקרתי באולימפיאדה - ריצת ה-100 לגברים.
כמובן שבולט עדיין המועמד הבכיר לנצח, אבל גם המבחנים האמריקאים (גאסטין גאטלין, האלוף האולימפי מאתונה, שהושעה על סמים וחזר להתחרות, ניצח עם שיא אישי של 9.8, כשאחריו מסיים טייסון גיי שחוזר לכושר אחרי הפציעה של הקיץ שעבר, עם תוצאה טובה מאוד של 9.86, ועוד שלושה רצים ירדו מה-10 שניות בריצה הזאת) וגם אלו של ג'מייקה (בלייק עם שיא אישי אדיר של 9.75 מנצחת את בולט שמחלץ מקום שני באור שיניו ממש על קו הסיום - 9.86 שלו לעומת 9.88 של אספה פאואל, כשגם כאן, עוד רץ אחד ירד מה-10, ועוד שניים עשו 10 ו-10.01, כשאחד מהם רץ 9.94 בחצי הגמר), מבשרים שהולכת להיות ריצה מטורפת באצטדיון האולימפי בלונדון.

17 איש ירדו מה-10 השנה, והחלוקה היא מאוד מאוזנת. 8 אמריקאים, 7 ג'מייקנים ועוד שני אצנים מטרינדד וטובגו, לא משאירים מקום של ספק לשליטה המטורפת של המדינות הללו בריצה הזאת. גאטלין (שיא איש 9.8 ), גיי (9.69) וראיין ביילי (9.88) ייצגו את ארה"ב ומנגד בלייק (9.75), בולט (9.58) ופאואל (9.72) ייצגו את ג'מייקה, כשהסוסים השחורים שימתינו בצד יהיו הטרינדדים קסטון בלמן (9.86) וריצ'ארד תומפסון (9.85, מחזיק מדליית הכסף מבייג'ינג). רונדל סורילו, הטרינדדי הנוסף, שקבע השנה 10.03, והצרפתי כריסטוף למטרה, הלבן הראשון שירד מ-10 שניות, יתמודדו ביחד עם ה-8 מלמעלה על הזכות להיות שם ב5/8 בשעה 21:15, כשיוזנק הגמר האדיר הזה!

זאת לדעתי הפעם הראשונה שאנחנו מגיעים לתחרות גדולה, ויש שלושה מועמדים לגיטימיים שנכנסים השנה לעשור הרביעי לחייהם. גאטלין כבר חגג 30, גיי יחגוג 4 ימים אחרי גמר ה-100 מטר, ואספה יחגוג לקראת סוף השנה, ובל נשכח את קים קולינס בן ה-36 מסנט קיטס ונאוויס, שחגג זה מכבר 36 אביבים, אבל נמצא בהחלט מעבר לשיאו, והגעה שלו לגמר תהיה הפתעה גמורה.

הדבר השני שמעניין כרגע, הוא הקרב הצפוי בין פלפס ולוכטה בבריכת השחייה, כשכמה קרבות ראש בראש מעניינים ביותר צפויים ביניהם.
במשחי המעורב השליטה שלהם אמורה להיות אבסולוטית, כשבמבחנים האמריקאיים דווקא פלפס היה זה שניצח ב-200 מעורב, שם לוכטה מחזיק בשיא העולם (אחד הבודדים, אם לא היחיד, שהושג אחרי תקופת החליפות האפרורית משהו), והיה לא רחוק מקביעת שיא חדש. במקביל לוכטה ניצח ב-400, שפ השיא הוא של פלפס, אבל שניהם היו רחוקים מאוד מזמן השיא הנקוב.
ב-100 פרפר לוכטה סיים רק שלישי במקצה ופלפס ניצח (הוא ניצח גם את ה-200 פרפר אגב), ומחכה לחסד מטעם הועדה האמריקאית, שהודיעה מראש שרק הראשון בכל מקצה יצא אוטמטית למשחקים עצמם, בעוד שעל מקום הייצוג השני תהיה התמודדות, כך שגם מי שסיים רביעי תיאורטית יוכל לקבל את הכרטיס הנכסף.
ב-200 מטר חופשי, פלפס ניצח על הקשקש, ונראה שגם כאן היה צמוד מאוד מאוד עד הסיום. כשלוכטה מנצח די בקלות ב-200 גב, ומבטיח לעצמו אופציה לפחות ל-6 מדליות, אולי אפילו 8 עם עוד שני משחי שליחים, בעוד שעל הנייר לפלפס תהיה הזדמנות לשחזר את הזכייה ב-8 מדליות זהב גם הפעם!!

יהיה חם ורטוב!!

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 1:09 am 
Hall of Famer

אחלה פוסט. אבל אני מאד בעד פורום זמני, כמו שהיה לפני 8 שנים.
מנהלים, לטיפולכם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 1:12 am 
מנהל פורום

ומשהו קטן על הדרך שצד את עיני.
במקצוע הלא אולימפי, 50 מטר גב, יונתן קופלב הישראלי, שניצח באליפות אירופה מחזיק בתוצאה ה-11 בכל הזמנים!!
אם נפחית תוצאות שבאו העידן החליפות, הוא כרגע בעל התוצאה השישית בהיסטוריה, כשאחריו נמצא גם גיא ברנע, עם התוצאה ה-24 בכל הזמנים, במקום ה-19 ללא חליפות.

מישהו זוכר תקדים לזה שאחד השחיינים שלנו נמצא בתוך 20 הגדולים בכל העולם, שלא לדבר על 2 בתוך ה-25, או בתוך ה-19 הראשונים, תלוי איך מסתכלים על זה...

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 1:32 am 
Hall of Famer

בלייק ובולט יאבקו גם ב-200, כשגיי/גאטלין אני מניח שגם כן יתחרו...

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 1:40 am 
מנהל פורום

אחרי בדיקה מחודשת, פלפס שניצח את ה-200 חופשי במבחנים האמריקאיים, ויתר על ההשתתפות שלו במשחה הזה בלונדון. כרגע הוא ישחה ב-6 מקצים (2 המעורבים, 100 ו-200 פרפר, 200 חופשי שליחים ו-100 מעורב שליחים), כשקיים סיכוי טוב שהוא ישחה גם את ה100 שליחים חופשי, כמו שעשה בבייג'ינג, וקבע שם שיא אמריקאי (שנשבר מאז אמנם, אבל עד היום פלפס הוא האמריקאי השני הכי מהיר, במקצוע שהוא לא שוחה אותו בכלל בתחרויות הגדולות!!)
לוכטה נשאר מאוכזב ולא ישחה ב-100 פרפר, אבל הוא כן ישחה במעורבים, ב-200 חופשי ו-200 גב, וכמובן ישחה גם ב200 חופשי שליחים. לגבי שני משחי השליחים הנוספים, נותר לחכות ולראות אם הוא ישובץ בהם בלונדון או שלא.

ואגב, אם כבר שחייה ואמריקאיים, אי אפשר בלי הסנסציה האמריקאית - מיסי פרנקלין.
רק בת 17, אבל הגברת הצעירה הזאת והענקית הזאת - 1.87 הגובה של הילדה האמריקאית!!, תהיה כנראה הממתק של השחייה הנשית, ותקווה לא להתפרק כמו צעירות אמריקאיות אחרות שטבעו בבכורה האולימפית שלהם, כמו קטי הוף שנכשלה כשלון חרוץ בבייג'ינג, עם מדליה אחת בלבד במשחים האישיים, ועוד שתי מדליות ארד בשליחים. פרנקלין תשחה ככל הנראה ב-7 משחים בלונדון (100 ו-200 חופשי וגב, ושלושת משחי השליחים), ותקווה לקצור לפחות 4-5 מדליות, עם 2-3 מוזהבות.

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 1:56 am 
מנהל פורום

התותח המפוברק כתב:
בלייק ובולט יאבקו גם ב-200, כשגיי/גאטלין אני מניח שגם כן יתחרו...

גאטלין וגיי לא יהיו שם, כיוון שלא התחרו במקצוע הזה במבחנים האמריקאיים. מי שייצג שם את הפסים-כוכבים הוא וואלאס ספירמון המנוסה, בעל התוצאה השביעית בעולם, אבל נראה שהמאתיים יהיה מירוץ סגור יותר בין בלייק ובולט, שניהם מחזיקים בתוצאות הכי טובות גם בכל הזמנים וגם לשנה הזאת.
האמריקאים דווקא ירדו מאוד בשנים האחרונות בריצת ה-200, ובטח שהפציעה והפרישה דה-פאקטו של גיי מהריצה הזאת לא עוזרות להם.

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 10:01 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
עודד וולפסון כתב:
במקצוע הלא אולימפי, 50 מטר גב, יונתן קופלב הישראלי, שניצח באליפות אירופה מחזיק בתוצאה ה-11 בכל הזמנים!!
אם נפחית תוצאות שבאו העידן החליפות, הוא כרגע בעל התוצאה השישית בהיסטוריה, כשאחריו נמצא גם גיא ברנע, עם התוצאה ה-24 בכל הזמנים, במקום ה-19 ללא חליפות.

מישהו זוכר תקדים לזה שאחד השחיינים שלנו נמצא בתוך 20 הגדולים בכל העולם, שלא לדבר על 2 בתוך ה-25, או בתוך ה-19 הראשונים, תלוי איך מסתכלים על זה...

עם כל הכבוד, במקצוע לא אולימפי זה לא מרשים עד כדי כך. סביר להניח שהטובים באמת, אלה שהולכים על ה-100 מטר, לא משקיעים ב-50. בטח לא בשנים אולימפיות.
לישראל היו פעם אלופי עולם בשיט בדגם 420, אבל זה היה אחרי שהוא הוחלף באולימפיאדות ב-470 וכל שייטי המפרשיות הטובים הלכו ל-470. היה לה גם את משה גנזי שזכה בתוארים עולמיים ואירופים בסקי מים, ועשו ממנו עניין גדול בשנות ה-70 וה-80. ונשאלת השאלה, אז פאקינג מה?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 10:09 am 
Sophomore

איזה יופי, משה גרטל חוזר. הצרפתים יכו את האמריקנים שוק על ירך, אני חותם לכם על זה.

צביקה שרף: "Lavaron ג'יימס".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 10:45 am 
מנהל פורום

ראי שעל הקיר כתב:
עודד וולפסון כתב:

עם כל הכבוד, במקצוע לא אולימפי זה לא מרשים עד כדי כך. סביר להניח שהטובים באמת, אלה שהולכים על ה-100 מטר, לא משקיעים ב-50. בטח לא בשנים אולימפיות.
לישראל היו פעם אלופי עולם בשיט בדגם 420, אבל זה היה אחרי שהוא הוחלף באולימפיאדות ב-470 וכל שייטי המפרשיות הטובים הלכו ל-470. היה לה גם את משה גנזי שזכה בתוארים עולמיים ואירופים בסקי מים, ועשו ממנו עניין גדול בשנות ה-70 וה-80. ונשאלת השאלה, אז פאקינג מה?

מי כמוני לא נוטה להעלות ולפאר דברים כמו המקום רביעי של סנפורד באליפות אירופה, או המדליות באליפות השחייה האחרונה, אבל אתה עושה לבחור עוול הפעם.
נכון שזה לא מקצוע אולימפי, אבל באליפות העולם שוחים גם שוחים אותו.
באליפות בשנה שעברה, שנה לא אולימפית, שכולם מגיעים לאליפות, 5 שחיינים מתוך גמר ה-100 גב שחו גם בגמר של ה-50, ו-9 מתוך השחיינים בחצאי הגמר של ה-100 היו גם בחצאי הגמר של ה-50.
הייתי אומר שזה די שומט את השטיח מתחת לטיעון שלך, על חוסר ההשקעה ב-50 מטר בגלל שהוא לא אולמפי. התוצאה שלו באליפות אירופה, שווה מקום 4 באליפות עולם הזאת, והיא טובה למשל מזאת של שני האמריקאים ששחו גם בגמר של ה-100 גב באליפות העולם

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 9:46 am 
Hall of Famer

טוב, כשאני אהיה גדול אני רוצה להיות ספורטאי אולימפי:

http://sports.walla.co.il/?w=/7/2549452

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 10:11 pm 
Freshman

מצטרף לקריאה לפתוח פורום נפרד לאולימפאדה כמו שהיה באתונה, 2004!!!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 11:46 pm 
Junior

leibo כתב:
מצטרף לקריאה לפתוח פורום נפרד לאולימפאדה כמו שהיה באתונה, 2004!!!

בהחלט!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 14, 2012 5:41 pm 
Junior

http://www.sport5.co.il/HTML/articles/A ... 24193.html

גיא מצקין זכה בזהב בגראנד פרי בבולגריה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 14, 2012 6:12 pm 
Hall of Famer

בא לי להקיא מהפרובינציאליות של הועד הישראלי. אני אומר שכל ספורטאי שעובר את הקריטריון הבינ"ל צריך להיות באולימפיאדה (ואם יש בעיות תקציביות-אז לחתוך מאלה שהתוצאות שלהם הנמוכות ביותר באופן יחסי לענף שהם נמצאים בו), זה פשוט מרתיח שעל גבי אותה נפילה מהקורה של פרידמן משאירים מאחור ספורטאים טובים, שיכולים להגביר את העניין של הישראלי הממוצע בענפים אולימפיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 14, 2012 6:17 pm 
Junior

תראה, באמת שאני לא התעמקתי בנושא המשלחת - תקציבית וכמותית. אני לא יודע את החוקים וכמה זה עולה לנו.
מהדברים שכן הגיעו לאוזניי דווקא התרשמתי שישנה פתיחות מסוימת, שכן יש מספר מקומות שנותנים לספורטאים צעירים ומבטיחים גם אם לא השיגו את התוצאות המקנות להם את הקריטריון, בשביל שבאמת יצברו ניסיון תחרותי לשנים הבאות.
חבל שלא הצליחו למצוא מקום לבחור הזה. מכתבה שהייתה איתו, הבחור באמת מתאמן בתת-תנאים. אין סיוע ואפילו הכרה ממשית מסתבר שאין. זה היה הצ'אנס לעשות העדפה מתקנת לו אישית ולספורט שלו בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 14, 2012 6:19 pm 
Sophomore

יואב כתב:
http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.3342.124193.html

גיא מצקין זכה בזהב בגראנד פרי בבולגריה.

מה לו ולנושא על האולימפיאדה? הוא לא יהיה שם, ותודה (מפוקפקת כמובן) לועד האולימפי.

ABC כתב:
איזה יופי, משה גרטל חוזר. הצרפתים יכו את האמריקנים שוק על ירך, אני חותם לכם על זה.

הציטוט הגדול ביותר של גרטל ללא ספק, לכבוד סיום יום שידורים:
"לילה טוב לכם, צופים יקרים, נוחו על משכבכם בשלום".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 14, 2012 6:22 pm 
Freshman

הידעתם שהאולימפיאדה נופלת על הרמדאן?
http://www.haaretz.co.il/sport/london2012/1.1775142

ואם מדברים על השם הטוב של ישראל ועל קשיי המימון - אני הייתי מתחיל בביטול את כל ההטבות הכספיות לשחר צוברי, עד שהוא יסכים להוריד את השפם הזה:
http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1. ... 526016.jpg
וזו עוד במצב סביר יחסית. מה היא נפילה מהקורה לעומת הנפילה הזו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 14, 2012 7:14 pm 
Sophomore

ABC כתב:

הציטוט הגדול ביותר של גרטל ללא ספק, לכבוד סיום יום שידורים:
"לילה טוב לכם, צופים יקרים, נוחו על משכבכם בשלום".[/quote]

בהחלט אחד הציטוטים הגדולים. היתה לו עוד יציאה ענקית בבייג'ין אם אני לא טועה, כששחיינית אחת הגיעה ל50 מטר האחרונים והוא פלט משהו בסגנון: "והנה כולנו מלווים אותה בדרכה האחרונה" :lol:

צביקה שרף: "Lavaron ג'יימס".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 14, 2012 7:21 pm 
Hall of Famer

אז הוא קצת מורבידי, מה יש.

מה שעשה לי את זה יותר מכל באולימפיאדה זה זוהיר בהלול משדר הרמת משקולות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 14, 2012 8:30 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
אז הוא קצת מורבידי, מה יש.

מה שעשה לי את זה יותר מכל באולימפיאדה זה זוהיר בהלול משדר הרמת משקולות.

"סולימנוגלו!!!"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 12:44 am 
מנהל פורום

בלאנקה לא תקפץ:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4255240,00.html
:cry:
באסה, עכשיו נשארתי רק עם כדורעף חופים נשים (וגם אותו מנסים להרוס לנו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 3:22 am 
Sophomore

כתבה נהדרת של ברנדן גלאגר מה"טלגרף" הבריטי על לואול דנג לקראת האולימפיאדה: http://www.telegraph.co.uk/sport/olympi ... ights.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 12:37 pm 
מנהל פורום

rony כתב:
טוב, כשאני אהיה גדול אני רוצה להיות ספורטאי אולימפי:

http://sports.walla.co.il/?w=/7/2549452

גם אני :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4253891,00.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 6:17 pm 
Junior

nadav_hacohen כתב:
בא לי להקיא מהפרובינציאליות של הועד הישראלי. אני אומר שכל ספורטאי שעובר את הקריטריון הבינ"ל צריך להיות באולימפיאדה (ואם יש בעיות תקציביות-אז לחתוך מאלה שהתוצאות שלהם הנמוכות ביותר באופן יחסי לענף שהם נמצאים בו), זה פשוט מרתיח שעל גבי אותה נפילה מהקורה של פרידמן משאירים מאחור ספורטאים טובים, שיכולים להגביר את העניין של הישראלי הממוצע בענפים אולימפיים.

זה הציטוט של לפני המשחקים.

אחרי המשחקים זה : למה שלחו את המרים משקולות הזה שלא הצליח בכל הניסיונות והוא בכלל לא יהודי.

צריך קריטריון ברור כדי שלא להשאיר לעסקנים את ההחלטות הללו. והקריטריון מה לעשות צריך להיות כזה שיגרום לספורטאים שלנו להיות מדורגים בחלק העליון של המקצוע שלהם.

ובדיוק בשביל זה יש את הוועדת חריגים של בית הדין או מה שזה יהיה שדנה במקרים חריגים והחליטה להשאיר אותו בבית.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 7:46 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
והשאלה היא מה מבינים אלה שקובעים את הקריטריונים בענפים שלהם הם קובעים קריטריונים, וכמה הקריטריונים האלה מחוברים למבנה הטורניר האולימפי (קרי, מתחשבים באפשרות של המתחרה להצליח בטורניר האולימפי בהתחשב במגבלות שיש עליו, כמו מספר המשתתפים למדינה וכו').
אני לא מבין כלום בחץ וקשת ולא יכול לקבוע את התשובות לגבי המתחרה הזה, אבל בטניס אני כן מבין ואני יודע שהקריטריון הישראלי שהשאיר את דודי סלע בבית לפני 4 שנים היה תלוש מהמציאות, ולא התחשב בכלל במגבלות על הטורניר האולימפי והמקום הריאלי של סלע בו. אז זה כבר הופך את קובעי הקריטריון לחשודים בעיני.

ודרך אגב, מרים המשקולות ההוא שגורש מישראל בבושת פנים חזר לרוסיה וזכה בשמה באליפות אירופה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 157 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה