סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 6:23 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 205 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 3:10 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
לא גם, אלא רק. אלמלא אוסלו לא היית חותם הסכם שלום עם ירדן, לא היה מוסר החרם הערבי ולא היו יחסים ברמה זו או אחרת עם מדינות ערביות רחוקות שונות. ההמראה הזו הגיעה אחרי ספטמבר 93', כאשר אוסלו נחשף ונחתם, לא בתקופה שקדמה לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 3:13 pm 
Hall of Famer

מה שאני מנסה להגיד זה שהפריחה הזו ביחסים באה בזכות עצם הנכונות לעשות שלום עם הפלסטינים ולחתום עמם הסכם, ולא מה שעשוי להשתמע אצל ימנים למיניהם, כאילו כל המדינות הערביות והעולם הנאור הריע לנו כי חתמנו על חרא של הסכם שיביא להרג יהודונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 3:18 pm 
Hall of Famer

עם זה אין לי ויכוח איתך. מה שאני מוסיף זה שאת המדינות האחרות לא מעניינות במיוחד טענות על סיכון פוטנציאלי מהסכם שאנחנו חותמים כמו שאנשים בארץ טענו נגד אוסלו באותן שנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 3:29 pm 
Junior

לגבי המעמד הבינ״ל של ישראל - זה לא שווה למעלה מאלף אזרחים הרוגים ואיבוד תחושת הביטחון הכי בסיסית.
לגבי ה״בוגד״ - אני מהאייפון וקשה לי למצוא את התימוכין. כשאגיע למחשב - אביא ציטוטים רלוונטיים או שאתנצל ואערוך.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 3:44 pm 
Sophomore

צוד כתב:
nadav_hacohen כתב:
צוד כתב:
אם אתה יודע את כל האינפורמציה הרלוונטית ועדיין חושב שאין חשיבות להסכם השלום, אז אתה הרבה יותר גרוע מבור וכאן אני לא אמשיך, כי זה יהיה מעבר על חוקי הפורום.

מה תעשה? תקרא להרג הילדים שלי?

הילד ע נ ק ! ! ! ;;-)))

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 3:59 pm 
Hall of Famer

נדב. אתה יודע איך עובדת תרמית פונזי נכון? אתה מכיר את האופוריה הזאת בשוק שמתרחשת לפעמים רגע לפני משבר? זאת האופוריה שהיתה בחתימת אוסלו, והיא שהובילה ליחסים הבינ"ל הטובים שלנו באותה תקופה. שום דבר אחר. היחס הבינ"ל, הגיע בגלל הושטת יד לשלום, הושטת יד לשלום שהתבררה כטעות של אוסלו. תרמית פונזי פוליטית.

לגבי המצב הכלכלי בתקופת רבין? אני באמת מצטער, אבל לפעמים אתה מפריח סיסמאות, אתה מוכן להראות לי את זה? אני לא אומר שאתה טועה, אני רק רוצה לראות איזה גרף או משהו, נתון אמיתי שמשווה את הצמיחה בישראל לעומת הצמיחה בעולם (כי זו לא חכמה לצמוח כשכל העולם צומח) שנה אחרי שנה, ומראה לי שבתקופת רבין, החיים היו דבש. לביבי למשל, היתה תקופה כזאת בין 08-11.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:29 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני גם מצטרף לשאלה במה רבין בגד (אגב, הקריאה "רבין בוגד" היא בעיני גרועה לא פחות, אם לא יותר, מאשר "רבין רוצח"). ואני גם מוסיף שמי שמנסה להמעיט בקיומה של תופעת השימחה על רצח רבין בעיני משלה בעיקר את עצמו. אבל זה נסלח כל זמן שזה לא מלווה בדמעות התנין בנוסח "אתם לא נותנים לנו להתאבל על הרצח כמו שהיינו רוצים".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:32 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
נורטון כתב:

נורטון, דווקא אתה אומר עובדות לא נכונות.

לגבי המצב הכלכלי בתקופת רבין? אני באמת מצטער, אבל לפעמים אתה מפריח סיסמאות, אתה מוכן להראות לי את זה? אני לא אומר שאתה טועה, אני רק רוצה לראות איזה גרף או משהו, נתון אמיתי שמשווה את הצמיחה בישראל לעומת הצמיחה בעולם (כי זו לא חכמה לצמוח כשכל העולם צומח) שנה אחרי שנה, ומראה לי שבתקופת רבין, החיים היו דבש. לביבי למשל, היתה תקופה כזאת בין 08-11.

צמיחה בתל"ג בתקופת רבין (אחרי הסכם אוסלו):
1994: ישראל - 7%. העולם - 3.4%
http://www.economywatch.com/economic-st ... year/1994/
1995: ישראל - 10%, העולם - 3.3%
http://www.economywatch.com/economic-st ... year/1995/
גם ב-1993, לפני הסכם אוסלו, הצמיחה בישראל הייתה גבוהה בצורה ברורה מהצמיחה בעולם (אם כי לא בשיעורים כאלה).

לגבי תקופת הדבש של ביבי - לפחות לפי אותו אתר, ב-2010 ו-2011 הצמיחה בישראל הייתה נמוכה יותר מהצמיחה בעולם.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ה' יולי 26, 2012 4:44 pm, נערך 4 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:39 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
נדב. אתה יודע איך עובדת תרמית פונזי נכון? אתה מכיר את האופוריה הזאת בשוק שמתרחשת לפעמים רגע לפני משבר? זאת האופוריה שהיתה בחתימת אוסלו, והיא שהובילה ליחסים הבינ"ל הטובים שלנו באותה תקופה. שום דבר אחר. היחס הבינ"ל, הגיע בגלל הושטת יד לשלום, הושטת יד לשלום שהתבררה כטעות של אוסלו. תרמית פונזי פוליטית.

יודע, ותוהה מה לעזאזל הקשר בין פונזי להסכמי אוסלו.

הושטת היד לשלום לא היתה תרמית, היא היתה מדיניות של רבין. הוא רצה שלום, ופעל כדי להשיג אותו, וטעה בדרך. העולם ראה, בפעם הראשונה (כי במקרה של מצרים סאדאת היה היזם העקרי), מנהיג ישראלי שמחפש להגיע עם הערבים להסכמים ברי-קיימא גם במחיר של ויתורים טריטוראליים, ובניגוד לשמירים למיניהם לא מתייחס לכל יוזמת שלום כהסוואה לקראת זריקתנו הקרובה לים. בגלל שהעולם השתכנע שרבין מחפש שלום, העולם הגיב לישראל מאד בחיוב. זה נכון שלעולם לא היה שום עניין להתעמק בפרטים, וזה נכון שבסופו של דבר התברר שהיה לנו את הפרטנר המחורבן ביותר שאפשר להסכמי אוסלו, אבל זו לא היתה תרמית ולא היתה בגידה ולא היתה מכירת חיסול של המדינה. זה היה נסיון אמיתי וכן לעשות פה חיים טובים יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:41 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:

נורטון, דווקא אתה לא אומר עובדות נכונות.

גם ב-1993, לפני הסכם אוסלו, הצמיחה בישראל הייתה גבוהה בצורה ברורה מהצמיחה בעולם (אם כי לא בשיעורים כאלה).

ולגבי החלק השני שלך - לפי אותו אתר ב-1999 הצמיחה בישראל הייתה נמוכה מהצמיחה העולמית, ב-2001 היא הייתה 0 ואפילו קצת שלילית.[/quote]

אבל ב 1990 למשל, כן היו הפרשים דומים לתקופת רבין (7 אחוז ומשהו לעומת 2 ורבע, או משהו כזה). למעשה, הסתכלתי קצת על הנתונים, וממה שאני רואה הצמיחה בתקופת רבין לא היתה שונה מהותית מזאת של השנים לפניה או אחריה (כן, עד בערך שנת 2000 עם אהוד ברק, כאמור).
ולא אמרתי עובדות, תהיתי בקול אם נדב בדק את הנתונים לפני שהוא כתב את מה שהוא כתב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:42 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
אני גם מצטרף לשאלה במה רבין בגד (אגב, הקריאה "רבין בוגד" היא בעיני גרועה לא פחות, אם לא יותר, מאשר "רבין רוצח"). ואני גם מוסיף שמי שמנסה להמעיט בקיומה של תופעת השימחה על רצח רבין בעיני משלה בעיקר את עצמו. אבל זה נסלח כל זמן שזה לא מלווה בדמעות התנין בנוסח "אתם לא נותנים לנו להתאבל על הרצח כמו שהיינו רוצים".

אני לא חושב שרבין בגד, אני די בטוח שהוא עשה את מה הוא חשב שהיה נכון לעשות. פחות או יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:44 pm 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:
נורטון כתב:

יודע, ותוהה מה לעזאזל הקשר בין פונזי להסכמי אוסלו.

הושטת היד לשלום לא היתה תרמית, היא היתה מדיניות של רבין. הוא רצה שלום, ופעל כדי להשיג אותו, וטעה בדרך. העולם ראה, בפעם הראשונה (כי במקרה של מצרים סאדאת היה היזם העקרי), מנהיג ישראלי שמחפש להגיע עם הערבים להסכמים ברי-קיימא גם במחיר של ויתורים טריטוראליים, ובניגוד לשמירים למיניהם לא מתייחס לכל יוזמת שלום כהסוואה לקראת זריקתנו הקרובה לים. בגלל שהעולם השתכנע שרבין מחפש שלום, העולם הגיב לישראל מאד בחיוב. זה נכון שלעולם לא היה שום עניין להתעמק בפרטים, וזה נכון שבסופו של דבר התברר שהיה לנו את הפרטנר המחורבן ביותר שאפשר להסכמי אוסלו, אבל זו לא היתה תרמית ולא היתה בגידה ולא היתה מכירת חיסול של המדינה. זה היה נסיון אמיתי וכן לעשות פה חיים טובים יותר.

לא אמרתי שזאת היתה תרמית, והאנלוגיה לא היתה מושלמת. היא בסך הכל אמרה שיש הבדל גדול בין תפיסה של שגשוג וההשלכות קצרות הטווח שלו, לבין המציאות וההשלכות ארוכות הטווח. בדיוק כמו בתרמית פונזי.
כאמור, מצטער שהשתמשתי בטרמינולוגיה של "תרמית" וכפי שכתבתי לראובן אין לי ספק שרבין גם אם טעה בגדול, והיה קצת אדיוט בלי קשר, לא פגע בישראל בכוונה. כמובן, כל זה לא משנה במבחן התוצאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:46 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

נורטון, דווקא אתה לא אומר עובדות נכונות.

ולגבי החלק השני שלך - לפי אותו אתר ב-1999 הצמיחה בישראל הייתה נמוכה מהצמיחה העולמית, ב-2001 היא הייתה 0 ואפילו קצת שלילית.

אבל ב 1990 למשל, כן היו הפרשים דומים לתקופת רבין (7 אחוז ומשהו לעומת 2 ורבע, או משהו כזה). למעשה, הסתכלתי קצת על הנתונים, וממה שאני רואה הצמיחה בתקופת רבין לא היתה שונה מהותית מזאת של השנים לפניה או אחריה (כן, עד בערך שנת 2000 עם אהוד ברק, כאמור).
ולא אמרתי עובדות, תהיתי בקול אם נדב בדק את הנתונים לפני שהוא כתב את מה שהוא כתב.[/quote]

אמרת עובדות בחלק השני שלך (על תקופת הזהב של ביבי). סתם תהיתי אם אתה נוטל על עצמך את אותו עול שאתה דורש מנדב - לבדוק את מה שאתה כותב. בדקתי בשבילך וגיליתי שטעית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:49 pm 
מנהל פורום

נורטון, צוד (ועוד אלפי או עשרות אלפי או מאות אלפי אנשים) אמר שרבין בגד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:49 pm 
Junior

כן, אני מודה. טעיתי כשקראתי לרבין בוגד.
ערכתי ואני מתנצל.

ראובן, כשאתה אומר שמי שממעיט בערך השמחה על רצח רבין משלה את עצמו אתה טועה.
חייתי בסביבה סופר ימנית בתקופת רצח רבין, ואני יכול להגיד לך שיש כאלה שעד היום נוטרים על המשפט: "זה לא בסדר שרצחו אותו, אבל אני מסרב להתאבל עליו" שאמרתי אז. האבל והשוק היו גדולים מאד.
כמובן, בתקשורת הראו את הדביל ורבע שחגגו בכפר תפוח, לא מפתיע במיוחד. אבל להגיד שבימין חגגו את רצח רבין? או אם לדייק: "מי שמנסה להמעיט בקיומה של תופעת השימחה על רצח רבין בעיני משלה בעיקר את עצמו". צר לי, יקירי, אבל אתה טועה.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:50 pm 
Hall of Famer

אבל אני לא כתבתי טענה, תהיתי רק אם נדב שכן טען טענה (על השגשוג בתקופת רבין) בדק אותה. זה הכל.

וחוץ מזה, אני לא צוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:50 pm 
Hall of Famer

ראי, נדמה לי שנורטון דיבר עת תקופת ביבי השנייה (כתב 08-11).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:52 pm 
Hall of Famer

נורטון, הטענה בדבר תקופת הדבש של ביבי החל מ-2008 היא לא טענה? אז מה היא?

אורן, תיקנתי כבר בפוסט המקורי. ב-2010 ו-2011 הצמיחה בישראל הייתה נמוכה מהצמיחה בעולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:53 pm 
Hall of Famer

וכן, מה שצוד אמר לגבי רצח רבין והתגובות בימין. אני והוא חיינו בימין אז, עמוק מאד בימין, אתם לא.

לי אישית, כמעט ואין ספק שעד כמה שההסתה נגד רבין היתה חמורה, הרי שההסתה כנגד הציבור הדתי לאומי אחרי רצח רבין, היתה חמורה לא פחות. אנקדוטה זכורה לי במיוחד, היתה כשעליתי לאוטובוס חודש לאחר רצח רבין, התיישבתי ליד אישה מבוגרת, והיא ביקשה ממני לקום כי היא "מפחדת" מהכיפה שלי. היום, הייתי כנראה צועק עליה, שהיא חתיכת אנטישמית מסריחה. אז לצערי, הייתי מפויס (וזה עבד, אשכרה פייסתי את החולרע).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:55 pm 
Hall of Famer

היא טענה, על תקופת ביבי השניה, טענה נכונה גם כן. יחסית לשפל שהעולם נמצא בו בשנים האחרונות, ישראל במצב נחמד מאד.

להשוות את זה לעולם כך, זה לא רציני, ולא לזה התכוונתי. זאת השוואה בין תפוחים לתפוזים, כי יש את הודו וסין וברזיל, ושאר מדינות מתפתחות עם צמיחה עצומה, וזה לא קשור לישראל. את ישראל משווים למדינות אקוויוולנטיות אליה. מה לעשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:57 pm 
Hall of Famer

מישהו יכול להסביר לי מה בין צמיחה בעולם לצמיחה הממוצעת בעולם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 4:58 pm 
Junior

יש דברים בעולם שצומחים בתוך ארונית כתר עם מנורה אדומה וטפטפות.
הדברים האלה מקשים על חישוב ממוצע.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 5:00 pm 
מנהל פורום

ונניח שהיא היתה יותר חמורה, אז מה? זה קצת כמו הניסיונות לטעון שהכלנתריזם הנוכחי של ביבי הוא בסדר בגלל מה ששרון עשה עם קדימה או המיצובישי של גולדפארב.

אני יודע שלא חייתי עמוק בימין, אבל ככזה שלא חי עמוק בימין יצא לי לשמוע על רצח רבין דרך צעקות שימחה "הוא מת, הוא מת" ולשמוע ממספיק ידידים ימנים קיצונים (ולא היו לי הרבה כאלה) שטוב שהוא מת/הגיע לו למות. חברתי דאז ישבה קצת לפני הרצח באוטובוס וחוותה שיחה מעמיקה על כמה מגיע לרבין למות. כמובן שיכול להיות שנפלנו במקרה על העשבים השוטים, ושבמקרה כל מי שהדביק את הסטיקר של "לא תבגוד" על האוטו חנה דווקא לידי. אני אישית מעדיף לחשוב שאתה משלה את עצמך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 5:05 pm 
Hall of Famer

אורן, אני מניח שמדובר על ממוצע משוקלל לעומת ממוצע לא משוקלל.

בכל מקרה, הנה ממוצעים עולמיים רלוונטיים בשנים האחרונות.

2008 2009 2010 2011
Euro Area 0.45% -4% 1.70% 1.60%
Other advanced economies 1.64% -1.20% 5.70% 3.90%
Israel 4.20% 0.80% 4.60% 3.80%

כוס אמק, השנים אמורות להיות הפוכות. 2008 זה מצד שמאל לימין, שאר המספרים בסדר.

בכל מקרה, נראה לי שישראל לא נמצאת במצב רע במיוחד. (וגם אם בשנתיים האחרונות הצמיחה העולמית הרלונטית קצת יותר גבוהה מזו הישראלית, אין ספק שא' - הצמיחה ב 08-09 בישראל משמעותית גבוהה יותר. וב' - THERE WAS SOME CATCHING UP TO DO, או במילים אחרות, פרויקטים שנזנחו, פתאום נבנו.מה שלא היה צריך לקרות בישראל בגלל שבישראל אף פעם לא היה רע מספיק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 5:06 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
היא טענה, על תקופת ביבי השניה, טענה נכונה גם כן. יחסית לשפל שהעולם נמצא בו בשנים האחרונות, ישראל במצב נחמד מאד.

להשוות את זה לעולם כך, זה לא רציני, ולא לזה התכוונתי. זאת השוואה בין תפוחים לתפוזים, כי יש את הודו וסין וברזיל, ושאר מדינות מתפתחות עם צמיחה עצומה, וזה לא קשור לישראל. את ישראל משווים למדינות אקוויוולנטיות אליה. מה לעשות.

מי אקוויוולנטיות אליה? אלה שישראל לעומתן היא מדינה מתפתחת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 205 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: