סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 12:34 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 11 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: השחיה מסוממת?
הודעהפורסם: ש' יולי 28, 2012 11:35 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
לפני 4 שנים בבייג'ין הוצגו תוצאות מופרעות בשחיה. נראה שאפילו אם אני אקפוץ לבריכה, איזה שיא עולם ישבר (בטביעה מהירה?). ההסבר הרגיל - סמים - נזרק הצידה ונתנו לנו במקום את חליפת הפלא. אחרי בייג'ין החליטו שהטכנולוגיה לא מייצגת ספורט (אבל הכימיה בהחלט כן) והחליפה נאסרה לשימוש. זה היה אמור להחזיר את השחיה לשפיות ולתוצאות של כמה וכמה שנים אחורה.

4 שנים חלפו והנה ביום הראשון של האולימפיאדה שוב פעם אנחנו רואים תוצאות מופרעות. אנחנו רואים שיאי עולם מנופצים בתוצאות מופרעות ושיאים אולימפיים גם הם נשברים. הפעם אין חליפות בכדי להסביר את התוצאות. האם חזרנו לסיבת הסמים?

הסיבות שלי לחשוב שהשחיה היא הספורט השני המסומם בעולם (אופניים - ריספקט!!!)?

דבר ראשון, שנות השמונים העליזות. מזרח גרמניה שלחה שחייניות עם תוכנית הסמים הטובה ביותר שנמצא. הבחורות, או שמא נאמר הבחורים, הללו שחו, שלטו וקבעו תוצאות מופרעות. אם נשווה את המצב של השחיה לעומת האתלטיקה, שגם היא הייתה רוויה סמים אצל הנשים נראה הבדלים. התוצאות המופרעות של האתלטיקה עדיין עומדות בעינן (לודמילה קרטוחבילובה רולזזז) ולא ממש מצליחים להתקרב אליהן גם 30 שנה מאוחר יותר. לעומת זאת תוצאות המסוממות של השחיה לא רלוונטיות כיום.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: השחיה מסוממת?
הודעהפורסם: ש' יולי 28, 2012 11:58 pm 
Sophomore
סמל אישי של המשתמש

אין ספק שהשחייה מסוממת, אבל זה שהתוצאות בשחייה בשנות ה80 לא רלוונטיות ובאתלטיקה כן שייכות במידה רבה, לדעתי, להיסטוריה ולהתפתחות של הענף- אתלטיקה הוא כמובן ענף תחרותי כבר מאות שנים, שחייה מקצוענית אני לא זוכר לפני שנות ה70- היה הרבה מקום להתקדם בשחייה החל משנות ה80, מבחינות טכניות והאימונים הנלווים והטכניקה והסגנון (כמו ששינוי הטכניקה בקפיצה לגובה של פוסברי ששינה את הענף), באתלטיקה כבר בשנות ה80 לא נשאר הרבה לאן להתקדם.

לדוגמא, סמים אצל נשים הופכות אותן בזכות הטסטוסטורון לטובות יותר ויגרמו לתוצאות שלהם להתקרב במידה מסויימת לאלו של הגברים- אז בשחייה, אישה תחרותית בת ימינו תגיע לתוצאות שקרובות לגברים בשנות ה70 הרבה בזכות השיפור בטכניקה והאימונים הנלווים. באתלטיקה, אף אישה בת ימינו עדיין לא מתקרבת לתוצאות של הגברים לפני 40 שנה. זה מצביע על הפיתוח וההתדקמות של הענף. לדוגמא, מרק ספיץ עשה בערך 1:55 ב200 מטר חופשי בשנות ה70, פדריקה פלגריני יותר קרובה ל1:50.

התוצאה של הסינית בת ה16 היום מעלה נקודות אדומות כבדות מאוד בקשר לשימוש בסמים. גם האימונים המטורפים שראינו את לוכטה עובר לפני האולימפיאדה.

We went from Princeton offense to Lower Merion offense.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 10:53 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
ההיסטוריה מלמדת אותנו שהסמים הולכים לאן שהולך הכסף. פלפס בתור אוברסטאר הפך את השחייה למשהו הרבה יותר מסחרי ממה שהיא היתה, ולא בלתי סביר להניח שהסמים הגיעו גם לשם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 11:30 am 
Sophomore

לא יפתיע אותי אם יגלו שיש סמים בשחיה. אבל אני מניח שאותו הדבא נכון גם לאתלטיקה. נכון שעדיין יש הרבה תוצאות שמחזיקות מעמד כבר שנים ולא מתקרבים אליהם ( בעיקר אצל הנשים) אבל דווקא העובדה שבשנים האחרונות ממשיך השיפור בריצות הקצרות אצל הגברים בקצב גבוה מעלה אצלי חשד גדול.
ובאופניים אתמול נצחון של וינוקורוב, אחרי שלפני כשנה חזר מהשעיה של שנתיים בגלל סמים. לפחות בענף האופניים עושים הרבה מאמץ למגר את התופעה, בשחיה לא יודע, לא זכור לי שתפסו מישהו, חוץ מהתמונה של פלפס עם באנג ביד ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 11:32 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
לדעתי ספציפית לגבי הסיניות התחילו רינונים כבר מזמן, ובלי קשר לתיאוריית חליפות הצלילה. זה יותר נראה כמו המודל המזרח גרמני (שלטון דיקטטורי מרכזי תאב הצלחות) מאשר מודל קפיטליסטי שרואה תועלת כלכלית בעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 7:00 pm 
Sophomore

דורפן כתב בבלוג שלו לא פעם ולא פעמיים שהתאחדות השחייה מצטיינת בחוסר־אכפתיות מופגן כלפי שימוש בסמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 7:07 pm 
Junior

לדעתי אופניים ושחיה לא מדגדגים את הרמת משקולות וכל הטלות הכידון וזריקות דיסקוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 7:07 pm 
Hall of Famer

וכרגיל, אף אחד לא מדבר על טניס...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 1:15 am 
Freshman

תחלופת שיאי העולם בשחייה תמיד עוררה את חשדנותי.
מייקל פלפס למשל, 32 פעמים שבר שיא עולם במשחה אישי והוא לא המקרה היחיד, בכל תחרות גדולה נשברים שיאי עולם רבים והענף כל הזמן מתקדם בצורה מטאורית (מלבד התקופה של אחרי האיסור על בגדי הים המלאים שהיו צריכים לסגור את הפערים מן השיאים ולאט לאט סוגרים).
אני חושב שכל ענף השחייה נגוע, זה לא מתחיל בסין ולא נגמר בארצות הברית.

מישהו ציין כאן את הדיסקוס והכידון, בדיסקוס בגברים ובנשים שיאי העולם משנות ה80 של המזרח גרמנים עדיין שרירים וקיימים ורק בגברים אלקנה הליטאי גירד את השיא העולמי אבל לא יותר. לדעתי בענפי השדה באתלטיקה יותר נזהרים מבעבר ורמת הפיקוח היא גבוהה מאוד דווקא בגלל טבלת שיאי העולם שבחלקה הגדול מאוכלסת על ידי ספורטאים מזרח אירופאים ופלורנס גריפית' ג'וינר אחת משנות ה-80 עם תוצאות בלתי מוסברות.
בהטלת כידון לאורך השנים איגוד האתלטיקה העולמי הצליח למגר את התופעה דווקא באמצעות שינוי המשקל של הכידון ובכך איפסו את השיא העולמי, בנשים זה החל מ1999 ובגברים מ1986, כאשר ב15 השנים האחרונות לא מצליחים להתקרב לתוצאות של יאן ז'לזני.
מה שאני בא להסביר פה זה שדווקא באתלטיקה המצב די יציב למרות שבפועל נתפסים יותר אתלטים משחיינים כמדומני.

נדב נגע כאן בטניס, לדעתי זאת תיבת פנדורה שטוב יהיה להרבה גורמים שלא תיפתח, העומס הלא נורמלי שבו עומדים הטניסאים מעלה הרבה תהיות בעניין הזה.

ומה עם הNBA? :mi_ga_et:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 8:33 am 
Hall of Famer

Amos Gueta כתב:
ההיסטוריה מלמדת אותנו שהסמים הולכים לאן שהולך הכסף. פלפס בתור אוברסטאר הפך את השחייה למשהו הרבה יותר מסחרי ממה שהיא היתה, ולא בלתי סביר להניח שהסמים הגיעו גם לשם.

גואטה, זאת תגובה קצת מצחיקה, אפילו הרבה. אפשר לחשוב שלא היו סמים בשחיה ורק בגלל פלפס התופעה התחילה. ובכן, לא או ממש לא. כל שנות השמונים היו עמוסות בסמים בשחיה וגם בשנות התשעים הצליחו לתפוס שחיינים על סמים (מישל סמית'). סמים היו בשחיה ובספורט בכלל לפני פלפס וכנראה קיימים גם עכשיו, ללא שום קשר לפלפס עצמו.

לגבי אתלטיקה, אני לא בטוח שהפיקוח עובד. אני חושב שכיום קשה לקחת סמים עם השפעה גדולה כמו שהייתה לסמים של שנות השמונים. לראיה מריון ג'ונס שאנחנו יודעים שלקחה סמים ועדיין לא התקרבה לשיאים של גריפית' ג'ויינר ולמעשה לא השיגה תוצאות עד כדי כך שונות מהמתחרות שלה או מאלופות עבר. אני די משוכנע שגם היום הרבה אתלטים לוקחים סמים, רק עם אימפקט פחות גדול. אני גם משוכנע שהנבחרות לריצות קצרות של ג'מייקה, נשים וגברים, עובדות חזק על סמים.

לגבי האן.בי.איי, אני די משוכנע שהשחקנים לוקחים כל מיני הורמוני גדילה ודברים דומים. כנ"ל בפוטבול.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 7:17 pm 
Junior

לא מומחה-דווקא הפיזור בין המדינות גורם לי לחשוב שאין סמים בשחייה (כלומר-לא באופן שיטתי).

זה לא שלסינים יש פס ייצור של עשרות שחיינים שקורעים את כולם.
מסתמן שיש להם 2 תותחים כוכבי על. שחיין ושחיינית- זה לא בלתי סביר שיקרה ביחס לגודל וכו'.
ממה שהבנתי מהמבטא הכבד של החבר'ה ביורוספורט סון יאנג גם מתאמן באוסטרליה..

אם היי/ייה הזו היתה אמריקאית לא היו מתחילים לדבר ככה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 11 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot], אבימאל, ראי שעל הקיר ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה