סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 6:25 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 83 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 9:16 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
ראובן כתב:
חיפוש לא מקצועי במיוחד העלה שהיתה אינפלציה בשנת 1285. ואני מוכן להמר שבימי הביניים, כשהשליטים היו הרבה יותר טוטליים ונטולי הבנה כלכלית והפערים היו גדולים בהרבה, העניים סבלו מאינפלציה הרבה יותר ממה שהם סובלים היום.

אגב, פיתרון נוסח "נחליף את המטבע במשהו שימנע מאיתנו להדפיס כסף" היתה ההצעה של יורם ארידור לפיתרון בעיות האינפלציה (AKA תכנית הדולריזציה). לא משהו שסבל מתדמית מוצלחת במיוחד.

אינפלציה מופיעה כבר בתלמוד. כך שכן, היא אכן מאד מאד ישנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 9:45 pm 
Sophomore

נורטון, אתה מודע לנזקים העצומים שעשויים להגרם אם אנשים לדרך לחיים באקדמיה בחוב של עשרות אלפי שקלים? חלק מהם לא יצליחו להחזיר את ההלוואות האלה, ואז מה? למה לתת למישהו כסף אם הוא לא יוכל להחזיר אותו מלכתחילה? מזכיר את מה שקורה עם התספורות ועם משבר האשראי לפני עשור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 9:50 pm 
Hall of Famer

לא, כי מה שיקרה בטווח הארוך, הוא שרק אלה שרואים בלימודים השקעה ולא סתם כי כולם עושים את זה, ילכו ללמוד. אם תרצה, תחשוב על זה בתור רגולציה טבעית לשוק העבודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

Hall of Famer

וכמובן זה מתלווה בתנאי קבלה מסוימים, ובעוד כל מיני דברים ותנאים שיבטיחו שהרוב המוחלט של הלווים יחזירו את ההלוואה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

Freshman

מתן ופאנוש - אמנם לא שאלתם אותי, אבל אני מעדיף את השיטה האוסטרלית.
העמדת הלוואות + העלאת שכר לימוד + התניית החזר ההלוואה ברף השתכרות מסויים בשנות העבודה.
גם ועדת שוחט חשבה שזה הפתרון הכי טוב לבעיה של השקעת החסר במערכת ההשכלה הגבוהה והסבסוד של אוכלוסיה אמידה למדי בעתיד, על חשבון משלמי מיסים (גם עניים למדי) בהווה (לגנותה של הועדה אפשר להגיד שהיא הציעה ליישם את הרעיון הזה בצורה הכי גרועה שאפשר ומכרה את עצמה בצורה מפגרת).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 9:58 pm 
Hall of Famer

בלי להיכנס לענייני הכלכלה ומה צריך או לא צריך, מזדהה מאוד עם מה שקובי כתב בהודעת הפתיחה.
אמנם גם בשאר העולם המצב הכלכלי לא משהו, אבל זה לא אומר שזה מנחם מישהו.
בדומה לענייני המטבע, מנגנונים היסטוריים שנבנו לאורך שנים ע"י העולם המערבי קורסים מיום ליום בעוד סנטימטר וסנטימטר, ולא נראה שיש משהו שיוכל לשנות את זה.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 9:59 pm 
Freshman

זה קצת עניין של ביצה ותרנגולת ואני לא באמת יודע מה קדם למה,
אבל במציאות של היום בארץ, אנשים לא הולכים ללמוד "סתם כי כולם עושים את זה". אנשים הולכים ללמוד בגלל שמי שאין
לו BA כלשהו, יתקשה למצוא עבודה במשכורת סבירה ועם אופק התקדמות משמעותי. בשוק של היום, לפחות עבור אנשים צעירים
וחסרי ניסיון, BA זה בערך כמו שתהיה לך תעודת בגרות, זה תנאי כניסה בסיסי.
בשביל להגיע למצב שאתה מדבר עליו צריך להתרחש שינוי מבני עמוק מאוד, הן בהתנהלות המעסיקים ודרישות הקבלה לעבודה, ולא פחות
מכך במערכת החינוך - החזרה של בתי הספר המקצועיים (דבר שבכל מקרה צריך להעשות ויפה שעה אחת קודם).
בכל מקרה, ללא אפשרויות תעסוקה משמעותיות ואופק תעסוקתי אמיתי כולל אפשרויות להגיע לשכר גבוה גם ללא תואר, הגדלת שכר הלימוד
בצורה דרסטית תהפוך את החברה הישראלית לחברת מעמדות מובהקת בה יהיה כמעט בלתי אפשרי לטפס מעלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 10:41 pm 
Sophomore

נורטון כתב:
לא, כי מה שיקרה בטווח הארוך, הוא שרק אלה שרואים בלימודים השקעה ולא סתם כי כולם עושים את זה, ילכו ללמוד. אם תרצה, תחשוב על זה בתור רגולציה טבעית לשוק העבודה.

אבל המדינה לא צריכה רק עורכי דין ורואי חשבון ומהנדסים ומכנתים, מי תוך שנה ומי תוך חמשי שנים, שיחזירו את ההשקעה שלהם בלימודים. למדינה יש צורך גם באנשי רוח שילמדו תקשורת, אמנות, מקרא, מדעים מדויקים (לא רק בתחומים שיש בהם ביקוש לעובדים). רוב העובדים האלה לא יעבדו בתחום רווחי הקשור ללימודים שלהם ככה שאפשר לראות בזה "החזר השקעה". אז מה, ניתן לשוק "לעשות את שלו" ולנקז אותם החוצה? איזו חברה תיווצר לנו? למדינה יש אינטרס לשמור על השכלה בתחומים האלה כדי שיפרו אותה בתחומים כמו תרבות, חינוך, מחקר...

Lautre כתב:
מתן ופאנוש - אמנם לא שאלתם אותי, אבל אני מעדיף את השיטה האוסטרלית.
העמדת הלוואות + העלאת שכר לימוד + התניית החזר ההלוואה ברף השתכרות מסויים בשנות העבודה.
גם ועדת שוחט חשבה שזה הפתרון הכי טוב לבעיה של השקעת החסר במערכת ההשכלה הגבוהה והסבסוד של אוכלוסיה אמידה למדי בעתיד, על חשבון משלמי מיסים (גם עניים למדי) בהווה (לגנותה של הועדה אפשר להגיד שהיא הציעה ליישם את הרעיון הזה בצורה הכי גרועה שאפשר ומכרה את עצמה בצורה מפגרת).

האמת שזה נשמע לי פתרון טוב. לא מצליח לחשוב על חסרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 10:56 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מה שכיף אצל נורטון (והחבר הוירטואלי שלו שכותב טורים מדי פעם שבהם הוא מציע להוריד את מס ההכנסה לעשרה אחוז ודברים כאלה), זה שלקרוא אותו גורם לך להבין כמה ביבי בעצם אדם מתון (או לחילופין, כמה קשה לראש ממשלה בישראל להיות שליט אבסולוטי). גם זו נחמה.

והקטע המוזר הוא, שכל כך לא צריך את זה. ישראל גידלה מערכת השכלה גבוהה מפוארת, לפי הרבה מבחנים שאפשר לחשוב עליהם. איזה צורך (חוץ מאידיאולוגיה פנאטית) יכול להיות לבוא ולהרוס את כל זה, רק כי זה מריח מסוציאליזם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 12:40 am 
Hall of Famer

פאנוש, בדיוק כמו בחורי ישיבות. צריך תרבות יהודית וצריך גם תרבות לא יהודית. הטובים וכאלה שיכולים להיות אקדמאים אמיתיים ילמדו מדעי דשא, ואלו שלא - לא. זה פשוט בזבוז עצום לראות אנשים שאין להם קשר לנושא ללמוד א תכל מדעי הדשא האלה, זה לא קשור לכלום. עם דיפרנציאציה מסוימת אפשר לעשות הכל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 1:16 am 
Sophomore

אתה לא רואה תרומה בזה שלאותם "משכילי מדעי הדשא" ישנה השכלה אקדמית? היא לא חייבת לא פרקטית ולשמש אותם ליצירת מקצוע מכניס ולא כולם חייבים להיות פרופסורים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 1:20 am 
מנהל פורום

במקרה של מדעי הרוח, קביעת שכר לימוד גבוה פחות תפגע בתלמידים (שנורטון צודק, שילכו ללמוד מקצוע אמיתי. למה שיחיו על חשבוננו?) ויותר תפגע בחוגים עצמם, שפשוט ייעלמו לגמרי. כמובן, אלא אם האוניברסיטאות ייאלצו להנמיך את שכר הלימוד כדי למשוך תלמידים, ואז מה הועילו חכמים בתקנתם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 1:31 am 
Hall of Famer

פאנוש כתב:
אתה לא רואה תרומה בזה שלאותם "משכילי מדעי הדשא" ישנה השכלה אקדמית? היא לא חייבת לא פרקטית ולשמש אותם ליצירת מקצוע מכניס ולא כולם חייבים להיות פרופסורים.

לא
ולראובן. אני חושב שעדיין יהיו כמה עשרות שבדיוק מעניין אותם מדעי המזרח התיכון או משהו כזה. שזה די והותר. בכל מקרה, שכר הלימוד שלהם לא משמעותי, מה שמשמעותי הוא שכר הלימוד של הכלכלים והמהנדסים ועורכי הדין. אנשים שיש להם עתיד מעבר לאקדמיה, ושצריכים לשלם בשביל אותו עתיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 1:43 am 
מנהל פורום

ולגביהם, נכנס השיקול הפעוט של רצון לתת הזדמנות שווה (או קרובה לכך) לכלל האוכלוסיה.

אני בכל אופן תומך לחלוטין בהצעה שקושרת בין שכר הלימוד והשתכרות עתידית, אבל אני ממילא פריק של מס הכנסה פרוגרסיבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 9:39 am 
Sophomore

ראובן כתב:
אחת לכמה זמן מגיע מישהו ומסביר כמה מס הכנסה זה דבר לא צודק וצריך למסות את זה או את זה או את זה, והכי חשוב שלא ימסו אותי.

אתה לא יכול למחות נגד העלאת מס הכנסה בזמן שאתה מוחה נגד דברים אחרים. זה ברור לחלוטין שכשהמדינה מפחיתה מההכנסות שלה על ידי מתן מתנה למעמד הבינוני הגבוה בדמות הפחתת מס, היא גם תפחית דברים אחרים, ולהיפך. וזה לדעתי מוריד לאפס אמינות של מחאה כשהציפיה היא שהמדינה תיתן הכל בלי שהאזרחים יתנו כלום.

נתחיל מזה שאני יכול למחות על כל מה שבא לי. מי שרוצה יכול לתמוך, מי שרוצה יכול לא להסכים.

עכשיו, המחאה שלי באה בגלל מצבור הגזרות. כשאני יצאתי למחות בקיץ שעבר, מחיתי על החלוקה הלא שוויונית של הכנסות המדינה ועל מרכיבי העוגה. לא מעניין אותי ביבי או טיבי או כל פוליטיקאי אחר לצורך העניין.

כשאתה מגדיל את המע"מ ברור לך (וראיתי שאתה מסכים) שזו אחת הדרכים הכי לא שוויוניות להגדיל את הכנסות המדינה.
כשאתה מגדיל את מס הכנסה (והיום התברר לי שזה על משכורת של 8,800 ש"ח), אבל שם תקרה של דרגת שכר מסוים, אתה פוגע במעמד הבינוני או המעמד הבינוני גבוה. מי אלה בדיוק? זה אותם משכילים שמשרתים בצבא, הולכים למילואים ועובדים קשה והמון שעות בשביל הכסף הזה. כשאתה מרחיק את ה"פרס" בדמות מכונית חדשה (ובכלל כל השקר של מיסוי "ירוק" מקומם במיוחד), פותר את בעיית הדיור לאוכלוסיה החרדית בלבד ומייקר כל דבר עד שלצאת לבית קפה או לראות סרט זה "מותרות", אז כן, אני מרגיש שהמדינה מציבה בפני ובפני אלה הדומים לי מחסום בלתי עביר.

האמן לי, הדבר האחרון שרציתי הוא חוק חינוך חינם שהמרוויחים העיקריים שלו הם הערבים והחרדים. ודרך אגב, בדרך לשם הרשויות, בחוכמתם כי רבה, הרסו המון חלקות טובות, בדמות גנים לילדים עם צרכים מיוחדים, ואני מזמין אותך לבקר במרכז מילמן בחיפה.

אז מאיפה נביא את הכסף?

צריך שינוי מהותי בשיטת המיסוי. למה לתת פטור למכירת דירת מגורים ללא קשר למחירה? למה אין מס על ירושה מעל סכום מסוים? למה לא למסות "בונוסים" / אופציות/ שקר כלשהו כשכר? למה יש תקרת שכר למס בריאות וביטוח לאומי?

וזה לא רק זה. רפורמת בכר והחוסר ברגולציה תשאיר אותנו, את כולנו, בפני שוקת שבורה באותו יום שנצא לפנסיה (למרות שהיום הזה רק הולך ומתרחק).

בקיצור,
אמרו לנו: "תלך ללמוד, תעבוד קשה וכך תוכל להתקדם"
היום זה מתפוצץ לנו בפנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 10:04 am 
Hall of Famer

למה אתה חושב שבונוסים לא ממוסים כשכר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 11:36 am 
מנהל פורום

כנ"ל אופציות, מנקודת המבט האגואיסטית שלי, הלוואי שהן לא היו ממוסות, היה חוסך לי לקחת משכנתא.

קובי, כתבת נאום ארוך שמתעלם לחלוטין מהטענה הבסיסית שלי, למעט העובדה שבצדק טענת שמבחינה פורמלית הניסוח המדויק שלי לא נכון.

מה שמצחיק הוא שגם אתה מסכים שמדיניות המיסוי בעייתית. אבל כשמציעים לך פיתרון פשוט והגיוני (מיסוי פרוגרסיבי גבוה יותר) זה לא נראה טוב כי זה פוגע "במעמד הבינוני או הבינוני הגבוה". מה כל כך נורא בלפגוע בצורה מידתית במעמד הבינוני הגבוה? הוא לא אמור לתרום את חלקו? במקום זה אתה תוקף סעיפים תקציביים יחסית אזוטריים, שגם לא ברור למה הם מוצדקים יותר. למה מס הכנסה על המעמד הבינוני או הבינוני הגבוה זה לא מוצדק אבל מס ירושה כן? או שרק העשירים מורישים כסף לילדים שלהם?

וכמובן שהגדלת מיסוי, לפי הראייה שלי, זו בכלל לא פגיעה. ליתר דיוק, הקטנת המיסוי לא היתה מתנה, ומי שחושב שכן שייזכר ב"אין ארוחות חינם" של ביבי. אם תשלם מסים גבוהים יותר, ייחסך ממך למשל הקיצוץ במערכת הבריאות ואולי היא אפילו תתוקצב בצורה ראויה. מה הטעם במסים נמוכים אם מערכת הבריאות קורסת או אם שירותי הכיבוי קורסים או אם אין מספיק שוטרים, וכו' וכו'?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 11:47 am 
Hall of Famer

לא בדיוק כנ"ל. מיסוי אופציות זו סוגיה סבוכה למדי. בונוס, לעומת זאת, ממוסה בדיוק כמו שכר עבודה רגיל.

אגב, יש לו שם טענה חזקה למדי, לקובי, בעניין הפטור ממס שבח על מכירת דירת מגורים יחידה. במה שנוגע למס שבח, הרגרסיביות של המס מוגבלת מאוד, על סף הלא קיימת בכלל.

מס ירושה זה דבר צודק מאוד, בעיני, רק שיש איתו בעיות ישימות קשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 11:51 am 
מנהל פורום

אני לאו דווקא אומר שהוא כתב שטויות בנוגע למסים אחרים, כי אני לא כל כך מבין בזה (מס ירושה בעיני זה דבר מאוד בעייתי באופן ספציפי, בייחוד כי מדובר על מקרה מובהק של מיסוי כפול, וגם כי זה בעליל יפתח פתח לתיכמונים ורמאויות מכל הסוגים והמינים). אבל זו טיפה בים מול שיטת המיסוי העיקרית והצודקת ביותר, שדווקא בה משום מה אסור לגעת.

אשר לאופציות, יכול להיות שמתחילים סיבוכים בשלב מסוים, אבל אני בכל אופן שילמתי עליהן מס הכנסה מלא לפי מדרגת המס הגבוהה ביותר (ולא שאני מתלונן. אחד הדברים שלומדים בחיים זה שאם הגעת למדרגת המס הגבוהה ביותר מצבך לא כזה גרוע).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 11:55 am 
Hall of Famer

באיזה שלב שילמת עליהן מס הכנסה מלא?

(ולגבי מס הירושה והמיסוי הכפול, אומר שבעיני טענות מיסוי כפול לא משחקות שום תפקיד, אבל זה כבר באמת עניין לדיון אחר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 11:58 am 
מנהל פורום

זה היה בשיא תקופת הבועה, בסביבות 2001. מימשתי את רוב הכמות מייד כשקיבלתי אותה (וטוב עשיתי, כי המניה כבר היתה בתהליך התרסקות מתקדם). האמת, אני לא בטוח כמה בדיוק שילמתי כי בהתחלה מורידים 60% ואז מחזירים לך את ההפרש. בכל אופן, זה היה בדיוק לפי המס השולי שלי.

בחברה הנוכחית חיכיתי בסבלנות את השלוש שנים עד שהמס יורד משמעותית, ואז המניה בדיוק ירדה מתחת למחיר שהופך אותן ללא רלוונטיות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 12:01 pm 
Hall of Famer

אה, אוקיי, במימוש. אני מניח שהבנת למה אני מתכוון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 12:26 pm 
Sophomore

ראובן כתב:
כנ"ל אופציות, מנקודת המבט האגואיסטית שלי, הלוואי שהן לא היו ממוסות, היה חוסך לי לקחת משכנתא.

קובי, כתבת נאום ארוך שמתעלם לחלוטין מהטענה הבסיסית שלי, למעט העובדה שבצדק טענת שמבחינה פורמלית הניסוח המדויק שלי לא נכון.

מה שמצחיק הוא שגם אתה מסכים שמדיניות המיסוי בעייתית. אבל כשמציעים לך פיתרון פשוט והגיוני (מיסוי פרוגרסיבי גבוה יותר) זה לא נראה טוב כי זה פוגע "במעמד הבינוני או הבינוני הגבוה". מה כל כך נורא בלפגוע בצורה מידתית במעמד הבינוני הגבוה? הוא לא אמור לתרום את חלקו? במקום זה אתה תוקף סעיפים תקציביים יחסית אזוטריים, שגם לא ברור למה הם מוצדקים יותר. למה מס הכנסה על המעמד הבינוני או הבינוני הגבוה זה לא מוצדק אבל מס ירושה כן? או שרק העשירים מורישים כסף לילדים שלהם?

וכמובן שהגדלת מיסוי, לפי הראייה שלי, זו בכלל לא פגיעה. ליתר דיוק, הקטנת המיסוי לא היתה מתנה, ומי שחושב שכן שייזכר ב"אין ארוחות חינם" של ביבי. אם תשלם מסים גבוהים יותר, ייחסך ממך למשל הקיצוץ במערכת הבריאות ואולי היא אפילו תתוקצב בצורה ראויה. מה הטעם במסים נמוכים אם מערכת הבריאות קורסת או אם שירותי הכיבוי קורסים או אם אין מספיק שוטרים, וכו' וכו'?

אבל זה כל הענין, אין כאן פרוגרסיביות אם אתה מעלה למשתכרים 9 אש"ח 1% ולאלה המשתכרים עשרות אלפים 2%.

מה שאני טוען הוא שעיקר הנטל הוא על המעמד הבינוני והבינוני גבוה. בד"כ המעמדות האלו מורכבים מאנשים עובדים שעובדים מאוד קשה בשביל הכסף הזה.
כשמצד אחד מעלים מס הכנסה ומקצצים קיצוצי רוחב ומצד שני נותנים העלאה לרבני עיר ומתכוננים לרכוש BMW לשרים, אז כן אני מתעצבן, גם אם זה איזוטרי.

והמסים שאני דברתי עליהם, הדבר האחרון שניתן להגיד עליהם הוא שהם איזוטרים.
ואם יש פרצה בחוק אז זו לא סיבה לא לגבות מס צודק, אלא זו הזדמנות לתקן את החוק ולסתום את הפרצה (יש דוגמה מאוד יפה במס רכישה וכל החברות גוש-חלקה).

טוב, יצא קצת מבולבל וקופצני, אבל מקווה שהבנת.

נ.ב.

זה לא שאנחנו כל כך רחוקים בהשקפה (אם הבנתי אותך נכון).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 12:31 pm 
Hall of Famer

הפרצה בענייני חברות הגוש חלקה דווקא נסתמה בצורה די יעילה.

ולמה העלאה של 2% במדרגה הגבוהה לעומת העלאה של 1% במדרגות הנמוכות יותר זה לא פרוגרסיבי?

ללכל היותר זה לא פרוגרסיבי מספיק. כשאתה מתרגם את זה למספרים מוחלטים, זה חתיכת הבדל משמעותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 30, 2012 12:39 pm 
Sophomore

לגבי חברות גוש חלקה: לזה התכוונתי, דוגמא לפרצה שנסתמה ביעילות (אולי לא הייתי מספיק ברור אז סליחה).

ומקבל את התיקון, לא פרוגרסיבי מדי, אבל זה לא משנה באופן מהותי את הטיעון.

ושוב אין לי בעיה דווקא עם העלאה במס הכנסה בפני עצמה, הרבה יותר מעצבן אותי זה העלאת המע"מ שייתן פתח לעליית מחירים גדולה יותר. אני מוכן להתערב שהמחירים יעלו ביותר מ1%.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 83 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה