סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 2:27 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 157 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' אוגוסט 07, 2012 12:25 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
ראי שעל הקיר כתב:
איזה חצי גמר מדהים היה בכדורגל נשים אתמול בין ארה"ב וקנדה. רמה גבוהה, 4 שערים בחצי השעה האחרונה של ה-90, 3:3 בסיום, וגול נצחון של ארה"ב בדקה ה-123.

ועדיין, כדורגל נשים :ne_ne_ne:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 07, 2012 12:27 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

nadav_hacohen כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
בינתיים יש מי שכבר שמח מהיסטוריה בשיט - פאבלוס קונטידס, שייט הלייזר מקפריסין, הבטיח לעצמו לפחות מדליית כסף עוד לפני שיוט המדליות שיהיה מחר. זו תהייה מדליה אולימפית ראשונה לקפריסין אי פעם.
יש לו יריב אוסטרלי שמוביל עליו, אם הוא ינצח אותו ב-4 מקומות בשיוט המדליות - המדליה ההיסטורית שלו תהייה זהב.

ואפרופו מדליות הסטוריות, אתמול מדליה ראשונה בתולדות גוואטמלה, כאשר ההלך אריק ברונדו לוקח את הכסף בהליכה ל20 ק"מ (הוא עשה את זה בשעה, 18 דקות ו-57 שניות, שזה הרבה יותר מהר ממה שכל אחד מאיתנו מסוגל לרוץ 20 ק"מ בשיא הכושר שלו. ספורט ההליכה הוא אנדרייטד בעיניי).

זה יותר מ-15 קמ"ש! איך אפשר ללכת במהירות כזאת? כשאני על ההליכון, ב-9 קמ"ש אני כבר עובר לריצה קלה וב-12 קמ"ש אני כבר רץ מהר (וקרוב לעילפון אבל זה עניין אחר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 07, 2012 4:59 pm 
Sophomore

תקפיד להשאיר רגל אחת על הרצפה כל הזמן ולהרים אותה רק כשהשופטים לא מסתכלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 07, 2012 5:14 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
sir charles כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
איזה חצי גמר מדהים היה בכדורגל נשים אתמול בין ארה"ב וקנדה. רמה גבוהה, 4 שערים בחצי השעה האחרונה של ה-90, 3:3 בסיום, וגול נצחון של ארה"ב בדקה ה-123.

ועדיין, כדורגל נשים :ne_ne_ne:

צר לי לציין שאין לך מושג מהחיים שלך. כדורגל נשים ברמות הגבוהות, נניח 8-10 הנבחרות הטובות בעולם, הוא ספורט אדיר לצפייה. שחקניות מדהימות וגולים יפים. וזה נראה כמו כדורגל, בניגוד לענפים אחרים בהם המקבילה הנשית לא נראית אותו משחק.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 07, 2012 7:15 pm 
Hall of Famer

איזה גולאסו של היפנים בחצי גמר הכדורגל (גברים, צ'רלס, גברים)
כנסו לערוץ 4 באתר האירופי ולכו אחורה לדקה ה-11.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 07, 2012 8:44 pm 
Junior

בריטניה הגיעה היום למספר המדליות הכולל שהיא זכתה בביי'גין (47) זה עוד נשמע נורמלי..
כשבערך חצי מזה על האופניים.. שזה אולי לא נורמלי ומעורר שאלות.

וברצינות.
שליטה חסרת תקדים במקצוע אחד כמו מירוצי אופניים באולם שזה בלתי נתפס למדינה כמו בריטניה.
7 זהב מתוך 10. ב-9 מתוך ה-10 האירועים זכו במדליה (פלוס כסף וארד)
וכן, מכיוון שזה היה מוזר שלא מדובר ב-10 מתוך 10 בדקתי .
ואכן באירוע האחד שהם היו מחוץ למדליות (וכנראה הזהב) נבע בשל פסילה קבוצתית שכנראה דומה לפסילה בסגנון שליחים..

ווואו.

אבל הנתון המדהים הוא קו העליה המדהים שלה לא מבייג'ין שכבר שם היא עברה את גרמניה וצרפת וכו'-
את שאת ה-22 זהב שלה מעכשיו היא הצליחה לצבור רק במשך 4 האולימפיאדות (!!) שבין 88 ל-2000.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 07, 2012 8:54 pm 
Hall of Famer

אבל בריטי גם לקח את הטור דה פראנס ולדעתי עוד כמה היו שם בצמרת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 07, 2012 8:58 pm 
Hall of Famer

לא ממש בדקתי, אבל לדעתי בריטניה היא מעצמת אופניים אולימפית כבר לא מעט שנים. לא כמו הפעם, אבל עדיין. אנשים כמו כריס הוי וברדלי וויגינס לוקחים מדליות כבר כמהאולימפיאדות ברציפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 11:55 am 
Sophomore

הבריטים משקיעים כבר שנים בענף האופניים בדגש על וולודרום ( מסלול), מאז שהבינו שבכביש מחלקים שתי מדליות ( רגיל ונגד השעון) ובוולודרום הרבה יותר. זה לא משהו שקרה ביום. ויגינס גם הוא תוצר של זה והתחיל באולם, לקח מדליות אולמפיות ועשה את ההסבה לכביש שזה די נדיר ובטח שלהגיע משם לרוכב טור מוביל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 3:08 pm 
Hall of Famer

צריך גם לציין את ההשקעה שלהם בהתעמלות, עם הצלחות בשנים האחרונות וההגעה לשיא באולימיפאדה, וגם לומר שעד עכשיו הם מצליחים יפה מאד באתלטיקה, יחסית. זה מן הסתם לא יישאר ככה עד הסוף, אבל בינתיים יש להם יותר זהב מהאמריקאים, הג'מייקנים, האתיופים, הקנייתים וכל השאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 3:36 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
צריך גם לציין את ההשקעה שלהם בהתעמלות, עם הצלחות בשנים האחרונות וההגעה לשיא באולימיפאדה, וגם לומר שעד עכשיו הם מצליחים יפה מאד באתלטיקה, יחסית. זה מן הסתם לא יישאר ככה עד הסוף, אבל בינתיים יש להם יותר זהב מהאמריקאים, הג'מייקנים, האתיופים, הקנייתים וכל השאר.

מילא ההצלחה מול האמריקאים, אבל אני מניח שזה די צפוי שאומה של 60 מליון בני אדם מאחת המדינות המתקדמות ביותר על פני כדור הארץ תזכה ביותר מדליות זהב מאשר אומה זעירה וענייה כמו ג'מייקה (3 מליון אנשים), קטנה ממנה (כ40 מליון איש) וענייה כמו קניה, או גדולה (כ80 מליון) וענייה כמו אתיופיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 8:14 pm 
Hall of Famer

כמובן, אם לא ראית אתלטיקה מעולם - זה צפוי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 8:30 pm 
Hall of Famer

אז דווקא ראיתי, ואתה יודע-תמיד היו לבריטים אתלטים ענקיים. קו, אובט, רדקליף, כריסטי, אדוארדס. מעצמת אתלטיקה לא מאתמול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 8:33 pm 
Hall of Famer

ועדיין לא מעצמה כמו הארצות שהזכרתי, בטח לא ב-10-15 שנה האחרונות. אפילו לא קרוב. אז הביצועים שלהם עד עכשיו בהחלט over par. אני מניח שכל אלה יעברו אותם בסוף, ועדיין - הצלחה גדולה לעומת התקופה האחרונה. מה שעוד יפה זה שהם עשו את זה בדיסיפלינות שונות, דווקא לא כאלה שהם שלטו בהן בעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 8:38 pm 
Hall of Famer

הארצות שהזכרת מצטיינות בתחום אחד בדרך כלל: ג'מייקה בריצות קצרות, קניה ואתיופיה בארוכות. בימים היפים של האתלטיקה הבריטית, הם היו בכל מקום: קרב 10, 1,500, 800, קפיצה לרוחק ומשולשת, מרתון, ריצות קצרות. יו ניים איט. אני ממש לא מתייחס למדינות שהזכרת כ"מעצמות אתלטיקה", מה שהן עושות זה לפתח תחום אחד שמתאים ספציפית לאוכלוסיה ולמנף אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 9:24 pm 
Hall of Famer

ואני דווקא רואה את זה בדיוק הפוך. לפחות בשנים שאני רואה אתלטיקה הבריטים לא פיתחו מסורת באף דיסיפלינה. היה להם מצטיין אחד או דור מוצלח אחד בדיסיפלינה, ואחר כך שממה. ג'מייקה אולי מצטיינת בתחום אחד (גם בגברים וגם בנשים אגב), אבל מדובר בתחום אולי החשוב והיוקרתי ביותצר באתלטיקה, והם עושים את זה כבר עשרות שנים על פני דורות של אתלטים, ולא נראה שהם הולכים להפסיק. כנ"ל הקנייתים והאתיופים.
וזה לפני שדיברנו על זה שמאז אותם ימי זהב שדיברת עליהם עברו משהו כמו 20 שנה.

ודווקא לאור זה ההצלחה שלהם הפעם היא מרשימה וממש לא צפויה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 9:56 pm 
Hall of Famer

ההתפרשות על תחומים שונים מראה דווקא על בסיס אמיתי לאיתור ופיתוח כשרונות אתלטיים מכל הסוגים. בוקי צ'יש הסביר בשחייה שלמדינות אירופאית גדולות יש תופעה של "גלים", זמן התפתחות של דורות מוצלחים יותר. אולי זה המצב כרגע עם בריטניה, היה להם דור מגניב בשנות ה80 וה90, בשנות ה2000 היתה רדקליף ועכשיו אולי התעוררות מחדש. מבחינתי ההתפרשות שלהם על כמה תחומים מראה על בסיס הרבה יותר נכון ומתקדם.

לגבי ג'מייקה, הם ממש-ממש-ממש לא עושים את זה "עשרות שנים". השליטה שלהם ב100 מטר, בטח בגברים, היא עניין חדש ביותר. הג'מייקני הראשון לשבור שיא עולם היה אסאפה "האפס/הצ'וקר" פאוול שעשה את זה לראשונה ב2005, ואז הגיעו הבולטים ושות'. עד בייג'ינג 2008, השליטה האמריקאית במקצוע היתה מוחלטת: 16 מתוך 25 אלופים אולימפים ב100 מטר היו אמריקאים, ואף לא ג'מייקני אחד (אבל כן קאריבי אחר: הייזלי קרופורד מטרינידד שלקח ב76'). לג'מייקה יש אותה כמות זכיות בזהב אולימפי ב100 מטר כמו לקנדה (בלי בן ג'ונסון כמובן), ולבריטניה יש בהסטוריה 3 זכיות במירוץ (כמובן שיש כוכביות: ג'מייקה לא היתה קיימת כמדינה עצמאית בחלק מהאולימפיאדות, ומדליית הזהב של בריטניה ב80' מן הסתם היתה הרבה בזכות החרם האמריקאי). בנשים היתה לג'מייקה לפני שנות ה2000 את מרלן אוטי בלבד, וכל הדור החדש של שלי אן פרייזר ושות' הוא, ובכן, דור חדש לגמרי ברמה של 4-3 השנים האחרונות.

קניה ואתיופיה הן מעצמות בריצות ארוכות, וזה קשור הרבה יותר לאנטומיה המיוחדת של בני שבטים מסוימים שם מאשר להיותה של המדינה "מעצמת אתלטיקה".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 10:12 pm 
Hall of Famer

במדינה עם משאבים גדולים כמו של בריטניה, גם אנושיים וגם כספיים, עם תרבות ספורט מפותחת ובתוספת יתרון יחסי של אוכלוסיית מהגרים מגוונת מאד, הייתי מצפה ליותר מאשר דור מגניב פעם ב-15 שנה, וליכולת התמדה גדולה יותר בטח בדיסיפלינות מסויימות. בעיני זה לא בסיס מתקדם, אלא פשוט מגוון גדול ללקט ממנו, שלפעמים מצליחים לקטוף ממנו כשרונות. אבל המגוון הזה צריך להביא יותר תוצאות לאורך השנים בעיני.
אז יכול להיות שמדובר בגל, בכל אופן מדובר במשהו יוצא דופן בתקופה האחרונה הממש לא קצרה, וממש לא מובן מאליו.

אני לא עד כדי כך מתמצא באנתרופולוגיה ודמוגרפיה במזרח אפריקה ואיזה שבט בנוי גנטית טוב יותר מהאחר בקניה, אני מניח שגם אתה לא. אין ספק שלגנטיקה יש פה חלק, אבל עובדה שקניה ואתיופיה מצליחות בריצות ארוכות על פני עשרות שנים, כשמדינות אחרות באזור כמו טנזניה או אוגנדה - ממש לא. זה מראה לי שלא הכל גנטיקה, יש פה גם עניין של תכנית מוצלחת מאד.
ג'מייקה אולי היום מנצחת את האמריקאים בריצות הקצרות, אבל גם כשלא ניצחו את האמריקאים הם היו כוח משמעותי שיש להתחשב בו בריצות הקצרות, עוד מימי פרייזר ודון קוורי (שאם כבר דיברנו עליו, הוא נחשב ל"אבי הריצה" הג'מייקנית, בעיניהם - הרץ הכי חשוב בתולדותיהם עד בולט).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 11:53 pm 
מנהל פורום

האמריקאיים עם ערב נהדר באתלטיקה, קוצרים 7 מדליות (3 זהב, 2 כסף ו-2 ארד) מתוך 12 שחולקו היום, כשרק ב-400 משוכות נשים הם מפסידים על הקו את הזהב לרוסיה.

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 08, 2012 11:57 pm 
Hall of Famer

וגם עם שני המקומות הראשונים אחרי היום הראשון בקרב 10.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 09, 2012 7:02 am 
Sophomore

כנראה שהם יעקפו את סין בטבלת המדליות ביישורת האחרונה, כמו שאומרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 09, 2012 10:05 am 
Junior

בהמשך לדיון על הנבחרת הבריטית, בין אם זה עידוד ביתי או תוצאה של תמיכה כלכלית, כתבת רקע מוצלחת:
http://www.haaretz.co.il/sport/london2012/1.1797245

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 09, 2012 1:37 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אני לא עד כדי כך מתמצא באנתרופולוגיה ודמוגרפיה במזרח אפריקה ואיזה שבט בנוי גנטית טוב יותר מהאחר בקניה, אני מניח שגם אתה לא. אין ספק שלגנטיקה יש פה חלק, אבל עובדה שקניה ואתיופיה מצליחות בריצות ארוכות על פני עשרות שנים, כשמדינות אחרות באזור כמו טנזניה או אוגנדה - ממש לא. זה מראה לי שלא הכל גנטיקה, יש פה גם עניין של תכנית מוצלחת מאד.

אז זהו שאתה טועה. לא רק שהמחקרים מוכיחים עליונות של קנייתים ואתיופים, הם יודעים למפות את השבטים הספציפיים שמהם יוצאים האלופים. אני לא זוכר את האחוז המדויק, אבל כמעט כל המתחרים האולימפיים של קניה מגיעים מאותם שבטים, והמדהים הוא ששבטים שחיים על ידם-נטולי יכולת הריצה העליונה הזאת. ברור שיש בקניה כבר ידע מצטבר שמתבסס על שנים של השתתפויות באולימפיאדות ועל ידע מדעי מערבי, אבל בעקרון זה גנטיקה, גנטיקה ושוב גנטיקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 09, 2012 2:18 pm 
Hall of Famer

קראתי קצת, ואתה צודק חלקית. לפי מה שקראתי במקרה של קניה מדובר באמת בשבט הומוגני לא גדול שמרוכז כמעט כולו בקניה, אבל המקרה של אתיופיה מורכב יותר. מדובר בקבוצה אתנית ענקית (כמה עשרות מיליוני בני אדם) שנמצאת ב-90% באתיופיה, אבל כמה מיליונים מהם מפוזרים בארצות אחרות באפריקה ועוד כמה מאות אלפים במערב. בכל זאת, על אלה שנמצאים בארצות אחרות כמעט לא שומעים. ההצלחה של אנשי הקבוצה הזו מיוחסת כמובן לגנטיקה כגורם מרכזי, אבל גם לחיים בגובה רב וליכולת איתור ואימון, בעיקר מאמן אגדי אחד (שבכלל היה בעברו כדורגלן) שחלק מהגדולים התאמנו אצלו.

בכל אופן, זה לא משנה את העובדה שתכנית האתלטיקה הבריטית לא הראתה חוזק והביאה מעט מאד תוצאות ב-10-15 שנה האחרונות, והצלחה שלהם באולימפיאדה הנוכחית היא ממש לא מובנת מאליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 09, 2012 3:32 pm 
Sophomore
סמל אישי של המשתמש

איך לעזאזל הצליחו לשדוד את רוברט הארטינג הענק? מי בכלל יעז לחשוב על הענק המפלצתי הזה, הרקולס בן ימינו, 210 סנטימטר על 300 פאונד של שרירים??

http://sports.walla.co.il/london2012/?w=/756/2556988

We went from Princeton offense to Lower Merion offense.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 157 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: