סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 8:22 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 80 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

אם הייתי אמריקאי הייתי מצביע ל:
ברק אובמה 50%  50%  [ 18 ]
מיט רומני 50%  50%  [ 18 ]
סך הכל הצבעות : 36
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: בחירות בארצות הברית
הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 1:05 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
קצת פחות מחודשיים מהיום,אבל אם יש בYNET אזור מיוחד,אז אפשר שיהיה טופיק גם פה...

אז הפורום רפובליקני? דמוקרטי? חושב שאובמה לא באמת אוהב אותנו? חושב שרומני יהיה לאסוננו?

תנו בראש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 1:06 pm 
Junior

אובמה שוקו או מוקה?

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 1:07 pm 
Junior

תשאל את פיני גרשון...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 1:12 pm 
Hall of Famer

אם אובמה ינצח את הבחירות האלה, הוא יוכיח את גדולתו כמנהיג שמקבל אמון מהעם על אף קשיים רבים מאד, שאתם רובם לא הוא יצר. אני בעד אובמה כמובן, ומאמין שהעם האמריקאי ייתן לו קרדיט לגמור את התהליך שהתחיל, ויהיה מספיק בוגר למדוד את התרומה שלו בשנים שלאחר הכהונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 1:30 pm 
Hall of Famer

אני באמת אצביע (אני מקווה, עוד צריך להסדיר את זה בשוויץ איכשהו).

והאמת היא שכרגע אני מתלבט. בנושאים כלכליים אני עם רומני, וזאת למרות שאני לא מאשים את אובמה במה שקרה כבר בתקופת בוש. בנושאים חברתיים עם אובמה למרות שאני אוהב את העובדה שרומני יחסית ליברלי לרפובליקנים (אבל הסגן שלו לא), וגם די ברור לי שרומני טוב יותר לישראל (ולי זה חשוב מאד). אני מאמין שבסוף אלך על רומני, אבל זה לא יהיה קל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 2:13 pm 
Junior

תגדיר יותר טוב לישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 2:26 pm 
Hall of Famer

1. יד קשה יותר על איראן. האמת היא שאני ממש ממש לא רוצה מלחמה, ואני חושב (אם כי אני בור בנושא, בדיוק כמו כל אחד אחר בפורום שאינו איש מוסד בפועל) שמלחמה תהיה רעה לישראל (למרות שאהבתי את הפצצה עם האלקטרו-שוק. מתאים לי פצצה בלי נפגעים בנפש).
אבל אני כן רוצה נשיא שיתמוך בישראל באופן מלא, למקרה ש.. והנשיא הזה הוא רומני. כאמור, אני מאד מאד מקווה שזה לא יגיע לזה, אבל אם זה יגיע, אז כן - אני רוצה תמיכה מלאה.
הסיכוי שרומני יתמוך באופוזיציה האיראנית גבוה בהרבה מאשר הסיכוי של אובמה לעשות זאת, אחרי הכל לאובמה היו הזדמנויות, והוא לא עשה את זה. באיראן יש הרבה מאד אנשים טובים, אני אפילו מכיר שניים או שלושה מהם, וחלק גדול מהמדינה הזאת מערבית באידיאולוגיה שלה, אם אפשר לתמוך בהם, אני לא מבין מדוע לא.
רומני גם בניגוד לאובמה, יתמוך (סביר להניח ולפי המצע שלו) באופוזיציה הסורית, כנגד שלטון הרשע הסורי. זה אמנם לא קשור ישירות לישראל, אבל בסופו של דבר כן - סוריה מקבלת תמיכה מאיראן ומהווה איום חבוי אך תמידי על ישראל. אין לי מושג מי ישלוט במקרה שהאופוזיציה תנצח, אבל יש סיכוי יותר מסביר שזה יהיה טוב לישראל. ובלי קשר לישראל, מה שקורה בסוריה הוא בושה וחרפה לאנושות, ואובמה מאפשר את זה במידה מסוימת.

2. מצטער, אבל האיסור שאובמה כפה דה פאקטו לפני שנתיים או שלוש, או מתי שזה לא היה, על פיתוח התנחלויות, היתה לא פחות מאשר חוצפה. אני לא רוצה נשיא חוצפן, ואני כן רוצה נשיא שמכבד את ישראל ככל האפשר.

3. הורדת התמיכה האמריקאית מפלסטין. אני לא בטוח מה בדיוק היקף התמיכה כיום, ואין לי כוח לבדוק, אבל הוא קיים- אין לי בעיה עם תמיכה כלכלית אמיתית, שאפילו תגדל, ובתנאי שיהיו לה הגבלות ותנאים, בדיוק כפי שרומני רוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 2:28 pm 
Hall of Famer

ועוד נקודה לא קשורה. אנשים יכולים לבקר את מאות הפיטורים להם רומני גרם כשהוא היה בביין. אבל מה לעשות, זה PRIVATE EQUITY, וככזה הוא היה מצליח מאד. ועם או בלי הפיטורים האלה, ביין קפיטל עלתה לגדולה ונתנה בוסט לכלכלה האמריקאית (כמו כל הפריווט האקוויטי בעבר, ובמידה מסוימת גם היום).
לי, העובדה שרומני הוא איש עסקים מרשים במיוחד, היא מרשימה במיוחד, ונותנת לו וואחד יתרון ברזומה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 2:39 pm 
Junior

קישון על הבחירות באמריקה (בין ניקסון ליריבו אאל"ט) בעוד 5... 4... 3...

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 2:41 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לדעתי אובמה ינצח, אבל לא בגלל ש"הוכיח את גדולתו".

צוד, יריבו = ג'ון קנדי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 2:42 pm 
Junior

נורטון כתב:
ועוד נקודה לא קשורה. אנשים יכולים לבקר את מאות הפיטורים להם רומני גרם כשהוא היה בביין. אבל מה לעשות, זה PRIVATE EQUITY, וככזה הוא היה מצליח מאד. ועם או בלי הפיטורים האלה, ביין קפיטל עלתה לגדולה ונתנה בוסט לכלכלה האמריקאית (כמו כל הפריווט האקוויטי בעבר, ובמידה מסוימת גם היום).
לי, העובדה שרומני הוא איש עסקים מרשים במיוחד, היא מרשימה במיוחד, ונותנת לו וואחד יתרון ברזומה.

תן לי לנחש, אתה קפיטליסט?

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

Junior

תסלח לי על השאלה המיתממת,אבל מה בדיוק חוצפה מצד אובמה בלבקש את הקפאת ההתנחלויות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
יש בדרך כלל את הדיכוטומיה של נשיא רפובליקני כטוב לישראל בעיני הימין, ונשיא דמוקרטי כטוב לישראל בעיני השמאל (זו כמובן הכללה גסה) כי האחד נותן לישראל יד חופשית והשני להיפך.

במקרה של אובמה, בהתחשב בעובדה שהוא נכשל כישלון מחפיר בטיפול בענייני המזרח התיכון (ולזכותו ייאמר שהוא הראשון להודות בכך), אז אני לא בטוח כמה הטיעון הזה תקף לכיוון השני. כשיעשו אי פעם רשימה של הטעויות הקולוסליות של נשיאים אמריקאיים וחוסר ההבנה שלהם במזרח התיכון, נאום קהיר של אובמה יקבל מקום של כבוד.

וגם צריך להוסיף שאין לי בעיה עם נשיאים אמריקאיים שהם לא חסידים שוטים של ישראל. מאובמה אני באמת ובתמים מפחד. מאוד יכול להיות שדעתו על ישראל דומה לזו של נדב או של יוסי גורביץ' או של דומיהם בשמאל הקיצוני. שלא לדבר על דעתו בנושא הסכסוך עם איראן. אין לי ספק שכל ביטויי החיבה שלו הם מס שפתיים מוחלט, ולאחרונה גם בזה הוא מקצץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 2:46 pm 
Hall of Famer

צוד - כמה כבר אתה חדש פה?
G1 - ממה שזכור לי זה היה יותר מסתם בקשה, יותר כמו דרישה עם סנקציות.
ראובן - מש"א, והאמת היא שלא - זכויות הומואים ונשים, לא מספיקות להטות את הכף, במיוחד לא, כשהתחושה שלי היא שהדעות הימניות של רומני הן יותר מס שפתיים כלפי הרפובליקנים הקיצוניים יותר, ואנשי ה TEA PARTY, מאשר הדעות האמיתיות שלו, אבל גם אם כן - לא מספיק בשביל להטות את הכף כנגדו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 3:37 pm 
Hall of Famer

אני, האמת, אף פעם לא הבנתי למה כדאי לנשיא אמריקאי להיות פרו-ישראלי. גם מבחינה אינטרסנטית אמריקאית, וגם מבחינה אלקטורלית, כלומר "הקול היהודי", אני מתכוון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 3:42 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אני, האמת, אף פעם לא הבנתי למה כדאי לנשיא אמריקאי להיות פרו-ישראלי. גם מבחינה אינטרסנטית אמריקאית, וגם מבחינה אלקטורלית, כלומר "הקול היהודי", אני מתכוון.

כמה מיליוני קולות יהודיים זה לא מספיק? מדובר על מה, 2-3 אחוז מהבוחרים? לדעתי זה די משמעותי.
מבחינה אינטרסנטית אמריקאית, ישראל היא מדינה שחולקת עם ארה"ב את אותה אידאולוגיה פחות או יותר, ואותה אידאולוגיה בטווח הקצר והארוך היא טובה לאמריקה. מה גם שזה לא רק קשור למה טוב מיידית לארה"ב, זה גם קשור לזה שאמריקה לפחות בשאיפה, עושה את מה שצריך לעשות ואת מה שנכון לעשות. (למרות שכמובן לא תמיד וכו' וכו').

ובסופו של דבר, זה לא משנה מה האינטרס האמריקאי. אני אצביע לרומני, כי זה האינטרס הישראלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 3:54 pm 
Hall of Famer

השאלה כמה מאותם מיליוני קולות יהודיים משקללים את היחס לישראל בהצבעה שלהם. כנראה שלא יותר מדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 3:58 pm 
Hall of Famer

אני מאמין שרובם דווקא כן משקללים, אבל אין לי נתוני אמת (שאני מאמין שמסתובבים איפשהו באינטרנט, אבל אני עצלן והכל).

ואני עם ראי. לו אני אמריקאי, ישראל מבחינתי היא לא יותר מקוץ ענקי בתחת. בהיותי ישראל, מצחיק אותי תמיד לראות איך הפכנו להיות מדינת חסות לכל דבר ועניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 4:03 pm 
Hall of Famer

אורן כתב:
השאלה כמה מאותם מיליוני קולות יהודיים משקללים את היחס לישראל בהצבעה שלהם. כנראה שלא יותר מדי.

אתה מוזמן לראות מה הנושא העיקרי שנדון בועידת הנשיאים, ומה הנדוניה העיקרית שמביא איתו כל נשיא אמריקאי שבא לנאום שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 4:09 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

כמה מיליוני קולות יהודיים זה לא מספיק? מדובר על מה, 2-3 אחוז מהבוחרים? לדעתי זה די משמעותי.
מבחינה אינטרסנטית אמריקאית, ישראל היא מדינה שחולקת עם ארה"ב את אותה אידאולוגיה פחות או יותר, ואותה אידאולוגיה בטווח הקצר והארוך היא טובה לאמריקה. מה גם שזה לא רק קשור למה טוב מיידית לארה"ב, זה גם קשור לזה שאמריקה לפחות בשאיפה, עושה את מה שצריך לעשות ואת מה שנכון לעשות. (למרות שכמובן לא תמיד וכו' וכו').

ובסופו של דבר, זה לא משנה מה האינטרס האמריקאי. אני אצביע לרומני, כי זה האינטרס הישראלי.

זה בסדר, לא באתי אליך בטענות. אני לא מהאו"ם.
כמה מיליוני קולות יהודים זה יפה, וכמה מיליוני קולות מוסלמים? וכמה זה לעומת כלל האלקטורט, גם אם זה יחסית מרוכז במדינות חשובות? לדעתי השפעת הקול היהודי מנופחת 18000 דרגות מכפי מידתה האמיתית.
מבחינה אינטרסנטית אמריקאית, אני מסכים עם נדב שעל פניו ישראל היא קוץ בתחת, ושהצד השני עדיף בהרבה. מבחינה אינטרסטית טהורה, אני מתכוון - "חולקת את אותה אידאולוגיה" זה לא אינטרסים. ישראל קטנה מדי וזניחה מדי ברמה העולמית מכדי ש"חולקת את אותה אידאולוגיה" תהייה באמת גורם משפיע. מבחינה אינטרסנטית הצד השני גדול יותר, עשיר יותר, וגם עדיף לא להסתבך איתו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 4:15 pm 
Hall of Famer

אני חושב שזה משולב משותפות היסטורית שגם אם כרגע לא בדיוק בשיא האינטרסים האמריקאיים עדיין משפיעה, מבולטות של הקול היהודי בתקשורת, מריכוז יהודי בערים הגדולות (שוב בולטות), הכסף היהודי (זה מריח מסטריאוטיפ, אבל זה גם נכון). אני חושב שהיצוג של חברי נבחרים יהודיים ופרו יהודיים שנסמכים על קולות יהודיים במחוזות הבחירה שלהם (למשל בניו יורק יש משמעות גדולה לקול היהודי ואני מניח שגם בפלורידה וגם בקליפורניה) הוא גבוה באחוזים מאשר האחוז של היהודים בארה"ב.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 5:01 pm 
Hall of Famer

אבימאל כתב:
אורן כתב:

אתה מוזמן לראות מה הנושא העיקרי שנדון בועידת הנשיאים, ומה הנדוניה העיקרית שמביא איתו כל נשיא אמריקאי שבא לנאום שם.

אז נסח מחדש את השאלה: כמה מיהודי ארה"ב מיוצגים בוועידת הנשיאים.

(בקיצור, בדוק כמה מיהודי ארה"ב הצביעו לאובאמה ב-2008 וכמה מהם אומרים שיצביעו לו ב-2012)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 5:19 pm 
Sophomore

יש אפשרות שלישית שלא הזכרת: רוזאן בר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 5:32 pm 
Junior

הקול היהודי רלוונטי בלפחות 2 מדינות מפתח. הראשונה היא ניו יורק שיש בה כמה מיליוני יהודים ומספר אלקטורים גבוה. השנייה היא פלורידה שבה כבר הוכח שכל קול קובע. בנוסף לכך השדולות היהודיות הן מסורתית מאוד חזקות וחשוב מזה מיוצגות היטב. ממה שאני זוכר, יהודים אמריקאיים מצביעים באחוז גבוה, וזה נותן להם יתרון על קבוצות אתניות אחרות כדוגמת שחורים, היספאנים או מוסלמים. מדובר לרוב בקהל שכולם רודפים אחריו, הוא משכיל, הוא לא עני, הוא נוטה להיות פעיל והוא מגיע לקלפי מדי שנתיים.

נורטון, באשר לטענותיך. אני חולק על כולן, אולם זה מכיוון ששנינו רואים את "טוב לישראל" באופן שונה לגמרי ומשום שאני נמנע מלקחת חלק בדיונים פוליטיים כאן, אעצור בזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 5:36 pm 
Junior

נורטון, התלוצצתי כמובן.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 80 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], sir charles ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה