סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 10:23 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 80 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

אם הייתי אמריקאי הייתי מצביע ל:
ברק אובמה 50%  50%  [ 18 ]
מיט רומני 50%  50%  [ 18 ]
סך הכל הצבעות : 36
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 5:42 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
nadav_hacohen כתב:
אני מאמין שרובם דווקא כן משקללים, אבל אין לי נתוני אמת (שאני מאמין שמסתובבים איפשהו באינטרנט, אבל אני עצלן והכל).

ואני עם ראי. לו אני אמריקאי, ישראל מבחינתי היא לא יותר מקוץ ענקי בתחת. בהיותי ישראל, מצחיק אותי תמיד לראות איך הפכנו להיות מדינת חסות לכל דבר ועניין.

אני חושב שגם כשאתה ישראלי אז ישראל עבורך היא קוץ בתחת.
וברצינות: איזו בעלת ברית יש לארה"ב במזרח התיכון שהיא לא מוסלמית?(כפי שאנחנו רואים במצרים ובתורכיה הנתון משמעותי לצערנו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 5:53 pm 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:
אני מאמין שרובם דווקא כן משקללים, אבל אין לי נתוני אמת (שאני מאמין שמסתובבים איפשהו באינטרנט, אבל אני עצלן והכל).

ואני עם ראי. לו אני אמריקאי, ישראל מבחינתי היא לא יותר מקוץ ענקי בתחת. בהיותי ישראל, מצחיק אותי תמיד לראות איך הפכנו להיות מדינת חסות לכל דבר ועניין.

הנתונים אומרים דבר די פשוט: רוב מוחלט של היהודים מצביע לדמוקרטים, בין אם זה קלינטון יקיר האומה מול בוש האב שעשה לנו ת'מוות, ובין אם זה "חוסיין" אובאמה מול מקיין הציוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 6:09 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
צריך להזכיר אולי שידידות האמת בין ארה"ב וישראל זה משהו יחסית קצר מועד. בשנות ה-50 ארה"ב נחשבה עוינת למדי לישראל, וגם בששת הימים/יום כיפור ישראל לא בדיוק ליקקה מהאמריקאים דבש (אני בדיוק קורא את הספר של דניס רוס על הנושא, שמהרפרוף עד כה נראה מעניין מאוד מכל בחינה אפשרית). צריך גם לזכור שאולי את דעותיו הפוליטיות המלאות של אובמה אנחנו לא יודעים, אבל ג'ימי קרטר למשל התגלה כלא חובב ישראל במיוחד.

מצד שני, ההנחה שהאמריקאים מתעניינים רק באינטרסים ושלא מזיז להם דברים שוליים כמו חופש או זכויות אדם (או כמה שונאים/אוהבים אותם במדינה X) היא לכשעצמה מופרכת למדי. וגם לאור העובדה שמדובר במדינה דתית וימנית למדי, לא מפתיע שתפישת המציאות שלהם ושל נדב לא תואמות במיוחד.

וצוד, אם נתחיל בלצטט קישונים רלוונטיים, זה לא ייגמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 6:13 pm 
Junior

אני חושב שהציבור בישראל צריך לשאול את עצמו,מה הוא בדיוק מצפה מהאמריקאים? לפעמים נראה לי שישראל מצפה שארה"ב תאמר כן על כל שטות ושטות שעושים פה ללא שום תמורה אמיתית מצידנו מלבד היותנו "בת ברית".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 7:14 pm 
Hall of Famer

תמיד אמרו ששיטת הפריימריס משפרת את הייצוגיות,שכן הנבחר חייב את כסאו לרבבות מצביעים במקום לכמה עשרות חברי מרכז.
כיום די ברור שזה לא נכון.
הנבחר צריך לנהל קמפיין במיליונים,כך שהאנשים שהוא חייב להם את כסאו זה התורמים, ובעיקר הכבדים שבהם.
כך בעצם שגם בדמוקרטיה ובשיטה הכי ייצוגית שיש, לקבוצת כח\כסף יש משמעות עצומה למרות משקלה הדל באוכלוסיה.
ואת הקשר ליהודים בארה"ב תעשו בעצמכם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 7:44 pm 
Junior

ראובן כתב:
וצוד, אם נתחיל בלצטט קישונים רלוונטיים, זה לא ייגמר.

א. שלא ייגמר לעולם.
ב. אתה יודע למה התכוונתי, לפיליטון (חד גדיא, אני כמעט בטוח) שבו הוא טוען בהפוך על הפוך שעדיף נשיא פרו ערבי כי נשיא פרו ישראלי לא יוכל לתמוך בנו, כי זה יהיה גלוי מדי וכולם יתנגדו לו. (טענה שאני שומע ברצינות רבה, אגב, בכל מערכת בחירות בארץ. "עדיף לנו ראש ממשלה שמאלן, כי רק הליכוד מפנה יישובים כי אין לו אופוזיציה").

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 7:55 pm 
Hall of Famer

הקול היהודי והבחירות.

http://www.haaretz.com/news/u-s-electio ... y-1.433764

מעניין דווקא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 8:19 pm 
Hall of Famer

ציטוט:
צריך להזכיר אולי שידידות האמת בין ארה"ב וישראל זה משהו יחסית קצר מועד. בשנות ה-50 ארה"ב נחשבה עוינת למדי לישראל, וגם בששת הימים/יום כיפור ישראל לא בדיוק ליקקה מהאמריקאים דבש (אני בדיוק קורא את הספר של דניס רוס על הנושא, שמהרפרוף עד כה נראה מעניין מאוד מכל בחינה אפשרית). צריך גם לזכור שאולי את דעותיו הפוליטיות המלאות של אובמה אנחנו לא יודעים, אבל ג'ימי קרטר למשל התגלה כלא חובב ישראל במיוחד.

הרומן הישראלי-אמריקאי החל אחרי 67'. היו לו כמה סיבות:
- האמריקאים קיבלו גט כריתות סופי ממצרים וסוריה, שהפכו להיות סובייטיות עוד יותר לאחר המלחמה.
- תמיד נחמד להיות חבר של מישהו שחזק באזור שלו, והמאזן הגיאופוליטי במזה"ת השתנה לחלוטין אחרי המהלומה האדירה שהערבים ספגו.
- בהמשך לסעיף הראשון, ברה"מ לקחה סופית וטוטאלית את הצד הערבי והפכה עוינת מאוד לישראל לצד תקיעת טריז חזק עוד יותר ממה שהיה לה קודם בסוריה ובמצרים. האמריקאים היו צריכים קונטרה. בנוסף לכך, דעת הקהל ראתה בישראל בזמן המלחמה כטובים שמנסים להשמיד אותה ואת הערבים כרעים. תוסיף לערבים את ברה"מ השנואה וקיבלת סחף נוסף לכיוון הישראלי.

המצב הזה, בצירוף נשיא נוח (ג'ונסון) ואחריו נשיא פסיכי אבל שהאינטרסים שלו די חפפו את שלנו (ניקסון) הביאו מהר מאוד לאחלה עסקאות: האמריקאים מכרו לנו סקייהוקים ב-68', ולאחר מכן את העסקאות שוברות השוויון באמת- הפאנטומים ב-1969/70 ובהמשך חתמו איתנו על עסקה גדולה ב-1971/72.

לאמריקאים היה נוח לראות כמובן את הסובייטים לא מצליחים לגרום להתמוטטות החזית הישראלית בתעלה תחת בעלי הברית המצרים שלהם, מה גם שישראל מידי פעם הביאה להם גם הפתעות יפות כמו המכ"מ הסובייטי החדיש שהוצב במצרים ומסוקי יסעור פשוט בו, קשרו אותו למסוק והובילו אותו לסיני ומשם לאמריקאים שיכירו עוד קצת את המוצרים הסובייטים מקרוב. היה להם גם נחמד לראות את חמישיית המיגים הרוסים צוללת לאדמה בקרב האווירי המפפורסם מעל התעלה בין מטוחסי ח"א הישראלי לטייסים הסובייטים.

למרות זאת, האינטרסים כמובן לא חפפו תמיד. האמריקאים תמיד לחצו על ישראל לסגת בצורה זו או אחרת אחורה מהקווים של ה-11/6/67, אם כי בד"כ די כיבדו את הדרישה הישראלית לתיקוני גבול וגבולות ברי הגנה. מצד שני, הם לא אהבו את ההתנחלויות כמובן וקיסינג'ר עצמו אמר בימים הראשונים של מלחמת 73' שלא נראו אם נתן להם לדמם קצת. ובכל זאת, את הסיוע מהם במלחמה קיבלנו (בין היתר אחרי שהופעלה רכבת אווירית דומה למצרים ע"י ברה"מ).
ב-75', אחרי שנחתמו הסכמי הביניים, נחתם גם הסכם ישראלי-אמריקאי שנתן לישראל הרבה מאוד נק' מצד ארה"ב, והעלה את מעמדה עוד יותר שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 8:36 pm 
מנהל פורום

מצד שני, אם לצטט את דניס רוס, אז האמריקאים דחפו אחרי 67 את תכנית רוג'רס, שכשהגדרתו לחצה במכוון בעיקר על ישראל ודרשה ממנה ויתורים באופן כמעט בלעדי, ויותר מעניין מזה, הוא סוקר את מה שקרה בימים הראשונים של מלחמת יום כיפור, וטוען שהרכבת האווירית התעכבה כי האמריקאים היו בטוחים שישראל הולכת שוב לקראת ניצחון סוחף והם רצו לוודא שהם לא ייתפסו כפרו-ישראלים מדי. הוא כותב שם שמייד עם פרוץ המלחמה הנרי קיסינג'ר דחף באו"ם החלטה שהצדדים יחזרו לקווים שלפני המלחמה, וזה בהנחה שישראל כבר תהיה עמוק מעבר להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 9:13 pm 
Hall of Famer

קטונתי מלהווכח עם דניס רוס אבל ממה שני מכיר, הידיעה הסופית שבה ישראל לא הולכת לקראת 67' בפרק ב' הגיעה באופן סופי אחרי הכשלון של ה-8/10 (ובעקבותיו ליל ה-9/10, שנחשב ללילה הנורא ביותר מבחינה מוראלית של צה"ל וראשי המדינה). הדיבורים על רכבת אווירית בצורה רצינית הגיעו כמדומני לאחר מכן, כאשר ישראל הלכה ונשחקה בימי המלחמה הסטטית שהייתה בתעלה בין 9/10 ל-13/10 (אאל"ט ישראל אף שקלה להסכים להפסקת אש ב-12/10 במצב הקווים דאז שמשמעותו איבוד כל רצועת 10 הק"מ ממזרח לתעלה ללא כל הישג יבשתי כלשהו). הרכבת האווירית כאמור התעכבה במשך כמה וכמה ימים, ויש כל מיני דיעות למה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7% ... 7%90%D7%A1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 10, 2012 10:05 pm 
מנהל פורום

זה הציטוט המדויק של רוס (עמ' 59): "On October 7, Israel had already requested firty Phantoms, but Kissinger and Schlesinger were unsympathetic since they were convinced that an Israeli victory was certain anyway". יש שם עוד הרבה קטעים ברוח הזו, ואם אני מבין נכון, זה מבוסס על ספר של קיסינג'ר מלפני כעשור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 11, 2012 8:45 am 
Hall of Famer

אם זה ב-7 באוקטובר זה הגיוני יחסית בהתחשב בין היתר בכך שזה היום השני + ערפל קרב טבעי במצבים כאלה (מה גם שחלק מבקשות ישראל היו לקבל כלי נשק אותם הייתה אמורה לקבל גם ככה מארה"ב בעקבות רכישות ועסקאות שנעשו עוד לפני המלחמה אך הציוד טרם הגיע)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 11, 2012 10:23 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
נורטון כתב:
הקול היהודי והבחירות.

http://www.haaretz.com/news/u-s-electio ... y-1.433764

מעניין דווקא.

מעניין, אבל לא מפתיע אותי. זה רק מדגיש את מה שאני אומר.
בעצם מה שאומרים פה זה שלא רק שהיהודים הם 2-3 אחוז מהאוכלוסיה (גם אם מצביעים יותר ומרוכזים במדינות חשובות).
מתוך ה-2-3 אחוז האלה, רק אחוזים בודדים מתוכם זזים בין הדמוקרטים והרפובליקנים. כל השאר מקובעים בעמדותיהם. כבר הגענו לשברי אחוזים מהאלקטורט.
אבל חכו, עוד לא סיימנו. מתוך שברי האחוזים שזזים בין הדמוקרטים והרפובליקנים, רק אחוזים בודדים זזים בגלל עניינים שקשורים בישראל. הרוב המכריע זז בגלל עניינים כלכליים-חברתיים פנים-אמריקאים, כמו רוב האלקטורט הכללי.
בקיצור, הגענו לשברים של שברים של אחוזים שעניינים שקשורים בישראל מזיזים אותם ממועמד אחד לשני.
אז מנקודת ראות של נשיא אמריקאי, או מועמד לנשיאות אמריקאי, אין לישראל שום ערך אלקטורלי.

אני חושב שגם מבחינה אינטרסנטית אמריקאית אין לה שום ערך, כי כאמור הצד השני גדול יותר, עשיר יותר, מאפשר לכלכלה של ארה"ב הרבה יותר הזדמנויות. העניין הוא שעכשיו אחרי הרבה שנים של תמיכה אי אפשר לקפוץ לצד השני, כי נוצרו פערים עמוקים מדי. אם ארה"ב תעבור לצד השני, זה יהיה בתהליך איטי. יכול מאד להיות, אם כך, שאובמה הוא תחילתו של תהליך. ובזה אני מסכים עם ראובן.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 11, 2012 10:30 am 
Hall of Famer

אם כבר, יכול להיות (וזה "יכול להיות" זהיר מאוד) שליחס לישראל יש השפעה כזו או אחרת על חלק נכבד מהאלקטורט הלא יהודי.
כל זה במידה שלענייני חוץ יש בכלל השפעה משמעותית על ההצבעה שם.

נערך לאחרונה על ידי אורן בתאריך ג' ספטמבר 11, 2012 1:26 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 11, 2012 1:11 pm 
Junior

שיטתהבחירות האמריקאית בנויה על אלקטורים. שיטת האלקטורים קובעת שלכל מדינה יש מספר אקלטורים מסוים (בהתאם למספר אזרחי המדינה) אשר הם אלו שבוחרים את הנשיא. בכל מדינה היחס לאלקטורים הוא שונה. בחלק אם יש לך רוב במניין האלקטורים אז אתה מקבל את כולם (נניח במדינת ישמעאל יש 40 אלקטורים, זכית ב-51% מסך הקולות, אז כל ה-40 מצביעים עבורך), במדינות אחרות החלוקה היא בהתאם למספר מצביעים (נניח במדינת זרובבל יש 40 אלקטורים, זכית ב-50% אז 20 אלקטורים בלבד מצביעים עבורך). נשיא נבחר ע"פ רוב האלקטורים שמצביעים עבורו מכלל המדינות, לכן ישנה חשיבות לכל אלקטור ואלקטור, ולכן ישנה חשיבות למצביעים מסורים ופעילים כדוגמת הציבור היהודי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 11, 2012 1:25 pm 
Hall of Famer

זה שלקול היהודי יש חשיבות מסויימת לא נתון לויכוח, אני חושב (יש ויכוח על מידת החשיבות הזו). מה שלא ברור זה כמה הקול היהודי מושפע מהיחס לישראל. עד היום, הנתונים מראים שמעט מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 11, 2012 3:11 pm 
Junior

אורן, זה מאוד תלוי במחוז עצמו ובפרופיל הבוחרים בו. ושוב, זו לא חשיבות מסוימת אלא זו יכולה להיות חשיבות מכרעת. במדינה צמודה כמו פלורידה, כל קשיש בקונדו מכריע ומה לעשות שחלקם הנרחב יהודים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 11, 2012 3:14 pm 
Hall of Famer

אמרתי כבר - אין לי ויכוח עם זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 11, 2012 3:31 pm 
מנהל פורום

מעבר לזה שמאדים כנראה צודק, וגם צריך להגיד שאובמה עובד קשה מאוד כדי לזכות בקול היהודי הזה, זה גם ממש לא מופרך בעיני שעבור נתח משמעותי מהאמריקאים (אני לא משלה את עצמי שזה רובם או כולם) שאלת ישראל, כבעלת ברית וידידה של האמריקאים, היא שאלה בעלת חשיבות בפני עצמה. אני מניח שגם חלק מהאמריקאים מביטים בשעון ורואים מה התאריך ונזכרים מה היה לפני 11 שנים. יכול להיות שחלק מהם (כמו רבים מהאירופים) בכלל חושבים שישראל אשמה בכל הצרות האלה, אבל נדמה לי שארה"ב פחות נגועה בעניין הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 11, 2012 3:34 pm 
Hall of Famer

כן, זה מה שאמרתי קודם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 11, 2012 3:38 pm 
מנהל פורום

אני יודע. ואני חושב שזה קיים והגיוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 12, 2012 6:44 pm 
Junior

ראובן כתב:
יכול להיות שחלק מהם (כמו רבים מהאירופים) בכלל חושבים שישראל אשמה בכל הצרות האלה, אבל נדמה לי שארה"ב פחות נגועה בעניין הזה.

ויכול להיות גם (תחזיקו חזק, עומדת לבוא פה תיאוריה מופרכת), שהם חושבים שהאיסלאם אשם בצרות האלה.
ואז הטיעונים של ראי על הכסף של הצד השני, הם, אפעס, לא מחזיקים מים, כי זה נחמד מאד שלצד השני יש כסף, אבל הוא משתמש בו כדי להכניס מטוסים אל תוך מרכז הסחר העולמי.

(לא מאמין שפתחתי עכשיו חזית עם ראי).

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 3:14 pm 
Junior

העימות הראשון נערך אתמול בלילה,מישהו צפה?

על פי כל הפרשנויות רומני ניצח בצורה די מוחצת ויש כאלה שחושבים שהמירוץ נפתח מחדש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 11, 2012 4:05 pm 
Hall of Famer

בעקבות כל סקרי הבחירות, נדמה לי שמגיע גם לזה אחד. אני בכל מקרה כבר הצבעתי למורמוני

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 1:24 am 
Hall of Famer

אפשר לסגור את הבחירות האלה - צ'אק נוריס הודיע שהוא תומך ברומני!

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 80 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה