סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 30, 2024 5:38 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 259 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 10:13 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
רובן בהחלט כן. מונטנגרו כמדומני עוד הייתה מאוחדת עם סרביה, ונבחרת סרביה-מונטנגרו הייתה טובה יותר מאיתנו וכבר בנתה נבחרת עוד יותר טובה. להזכירך, באליפות הנבחרות הצעירות שישראל עלתה אליה בפוקס של החיים סרביה הגיעה לגמר.
היחידה שעברה אותנו רק בשנים האחרונות היא כנראה בלגיה, שהייתה חושך בעשור הקודם, אבל לבלגים יש מסורת של כדורגל שאנחנו יכולים רק לחלום עליה. המצב הטבעי הוא שהם יהיו לפנינו.
בקיצור אתה חי בסרט ורואה אותו במשקפי תלת מימד ורודות מאד. כל השחקנים שדיברת עליהם כשחקני רמה עולמית גבוהה הם לא יותר מנאדות נפוחים שנוצרו ברקטומים של סוכנים מוכשרים, שיודעים את מי לרמות או לשחד. מבין השלושה רק אחד יצא לליגה נורמלית, כמה הוא הצליח שם כבר ראינו, אני מהמר שיחזור לארץ בקרוב מאד. השניים האחרים - אין עליהם יותר מדי קופצים, למרות הסוכנים עם התחתים המפריחים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 10:15 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
חיאל, אתה מוכן בבקשה להסביר לי למה אתה מתכוון כשאתה אומר שלישראל פוטנציאל להיות בטופ 20, רק צריך להשקיע בקבוצות הילדים וכו'

אם אני מבין נכון, אתה אומר משהו כמו: "נכון, אין היום בישראל שחקנים טובים מספיק אבל אם ישקיעו באימון וביסודות, בדור הבא נוכל להיות בטופ 20" ומכאן שלדעתך ברמת הכישרון המולד של הכדורגלן ישראל היא בין 20 המדינות המובילות בעולם.

הבנתי נכון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 10:26 am 
Hall of Famer

יואב כתב:
למעט, אולי איסלנד, כל הנבחרות שציינת במקום הראשון והשני, טובות מאיתנו משמעותית.
מונטנגרו פיזית ויודעת לנצל מצבים. בוסניה מוכשרת בטירוף והייתה רחוקה משחק מלעלות ליורו(מול פורטוגל).
בולגריה וסרביה גם נבחרות מוכשרות וטובות מאיתנו. בלגיה מורכבת מדור זהב שלא היה להם מעולם. הם ידברו יחזק במוקדמות למונדיאל וגם במונדיאל עצמו. אין לי ספק בכך.

בקטע של בלגיה בוא לא ניסחף. בלגיה כבר הייתה בשנות ה-80 נבחרת של חצי גמר מונדיאל, עם דור של סופרסטארים ברמה העולמית הגבוהה ביותר. לגבי הדור הנוכחי, אני עוד לא ראיתי מהם משהו שישווה אותם לנבחרות הגדולות.
כמובן שכל זה מחוץ להקשר של ישראל, נבחרת טופ-20 עולמית בפוטנציה שבאה מהליגה השישית באירופה... רק להזכיר אותה בנשימה אחת עם כל אלה זו שטות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 10:29 am 
Sophomore

רק שאת עניין הליגה השישית אמר הבנדם הראשון שצריך להעיף מהכדורגל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 10:35 am 
Hall of Famer

סלח לי על ההשוואה, אבל בעיני ההצהרה שלו ושלך הם באותה משפחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 10:37 am 
Sophomore

חס וחלילה שאני יהיה במשפחה הזו.
חוץ מזה שהן ממש לא באותה משפחה בכלל.
ואני לא מזיק לכדורגל, הוא כן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 11:55 am 
Hall of Famer

באותה משפחה של חיים בסרט, מה לעשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 11:58 am 
Sophomore

טוב נו, אם אתה אומר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 12:07 pm 
Hall of Famer

תקרא ותענה על השאלה של תומר ותראה כמה ההצהרה שלך לא מציאותית. אפילו לא באטמוספרה של כדור הארץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 12:14 pm 
Sophomore

בשבילך ראי.
תומר, אני חושב שיש שחקנים טובים וכישרוניים. הבעיה היא בראש, בירידה להגנה באי-קפיצה לכדור עונשין וכו' וכו', שזה בדר"כ דברים שא"א לשנות אצל בנדם בגיל 25+.
הסיבה שיש בישראל יותר שחקני התקפה טובים היא די ברורה לאנשים פה נכון? (אם נזניח לרגע את הסיבה שאין לנו פה יותר מדי גברים גבוהים וחסונים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 12:19 pm 
Junior

אם נתקדם מעט קדימה בנושא, אני מוכרח לומר שכל השיח הציבורי סביב הנבחרת פשוט מתיש אותי כל פעם מחדש.
שוב מינוי, שוב הצהרות, שוב תככים ומזימות ומקורבים ויודעי דבר. ואז לא מצליחים ואז מדברים על הנחלת תרבות ספורט בדיוני סרק שהם שווים בדיוק לרעיון שתוקם פעם, אי פעם, מנהלת ליגה שתיקח את הכוח מהעסקנים ותעביר אותו לאלו שמביאים כסף מהבית.
מעייף אותי ומתיש אותי.

בנוגע להמשך הקמפיין, אני חושב שצריך להשתמש בלגיונרים כחיזוק והשלמה ולא כבסיס הנבחרת. מעט מאוד לגיונרים הם כאלו שגם שהם לא משחקים באופן סדיר, הם יבאו ויתנו תצוגה טובה יותר ממה שיש לנו פה בארץ. במצב הנוכחי, הלגיונרים היחידים שאני לוקח איתי זה נאתכו ורפאלוב שאשכרה עושים משהו בקבוצות שלהם.
נפרד מאוואט, טב"ח(הבלם) ובניון. גם אם השני והשלישי יימצאו קבוצות ויחזרו לכושר, לקמפיין הבא הם לא יהיו ריאליים(בטח לא השני שלחץ הפציעות פשוט הורג אותו בכל תנועה, נראה מפורק לגמרי). את ההגנה אני מרכיב מטיבי ומורי(בתנאי שהשני ישחק בהולנד) ורץ איתם עד הסוף. במגינים אני הייתי מעדיף את גבאי מק"ש על פני שפונגין המפוזר והזימון של זיו הוא לצאת לידי חובה ולא בשביל לעשות פה משהו שגם יהיה לעתיד. כך גם בחלק ההתקפי נוהג ששחקנים שלא משחקים, לא צריכים להיות חלק מהסגל בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 12:20 pm 
Sophomore

הקטע עם זיו מזכיר לי את הקטע עם אלרואי כהן וגורדנה בהפועל, שחקנים שהקשר בינם לבין כדורגל פשוט לא קיים. אין לי מושג איך הם פותחים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 12:51 pm 
Junior

כהן היה שחקן ממוין עד שהגיע להפועל, ואולי אפילו בהפועל הוא עוד היה טוב עד שפתאום משהו נכבה אצלו.

לגבי הדעה שלך על הטופ 20, אני רק אסכם ואומר שאני לגמרי עם ראי בעניין הזה. הבעיה שלנו שגם השחקנים חושבים כמוך ולכן הציפיות המוגזמות לפני משחקים והאכזבות הקשות אחרי התבוסות.
אנחנו לא בטופ 20 בחיים רק אם יגדלו פה פתאום 20 יוסי בניון (ברמת הכישרון) לכל עמדה, וגם אז, לא שנעלה לטורניר גדול חס ושלום, אבל נהיה טופ 20 והביקורות יהיו עוד יותר גדולות,

אפילו אתה בעצמך כתבת על טמוז ושכטר שהם אחלה שחקנים בליגה ואתה לא יודע איך הם יחסית לאירופה (הנה הציטוט:
chaiel49 כתב:
כן עלזה אני בונה. הוא ודמארי חלוצים מעולים.
וגם טוטו, אבל יכול להיות שזה רק לליגה הישראלית.

אם שלושתם חיים חיים ספורטיביים ומקבלים כמה כאפות התעוררות יש לך חלוצים לעילא ולעילא.

) אז שתדע שהם לא מתקרבים אפילו לא בקצת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 1:00 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אגב, היום בידיעות כבר מסכמים שהוכח שגוטמן לא מתאים לאמן את הנבחרת הלאומית, ובסוף הטור כבר מתחילים לחשוב על המחליף שלו. אם מחליטים לאמץ את התכנית ארוכת הטווח של חיאל, אני מציע להתחיל בלנסות להיות קצת פחות מדינה של מטומטמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 1:04 pm 
Sophomore

www.dovi כתב:
כהן היה שחקן ממוין עד שהגיע להפועל, ואולי אפילו בהפועל הוא עוד היה טוב עד שפתאום משהו נכבה אצלו.

לגבי הדעה שלך על הטופ 20, אני רק אסכם ואומר שאני לגמרי עם ראי בעניין הזה. הבעיה שלנו שגם השחקנים חושבים כמוך ולכן הציפיות המוגזמות לפני משחקים והאכזבות הקשות אחרי התבוסות.
אנחנו לא בטופ 20 בחיים רק אם יגדלו פה פתאום 20 יוסי בניון (ברמת הכישרון) לכל עמדה, וגם אז, לא שנעלה לטורניר גדול חס ושלום, אבל נהיה טופ 20 והביקורות יהיו עוד יותר גדולות,

אפילו אתה בעצמך כתבת על טמוז ושכטר שהם אחלה שחקנים בליגה ואתה לא יודע איך הם יחסית לאירופה (הנה הציטוט:
chaiel49 כתב:
כן עלזה אני בונה. הוא ודמארי חלוצים מעולים.
וגם טוטו, אבל יכול להיות שזה רק לליגה הישראלית.

אם שלושתם חיים חיים ספורטיביים ומקבלים כמה כאפות התעוררות יש לך חלוצים לעילא ולעילא.

) אז שתדע שהם לא מתקרבים אפילו לא בקצת.

אני מצטער אבל מה שאני ראיתי מאלרואי בהפועל זה פשוט שחקן שלא יודע לשחק כדורגל. בק"ש לא ראיתי אותו אבל אני יוצא מנקודת הנחה שהיו לו אותם רגליים גם שם.
אני כתבתי אתזה על טוטו כי מה שמאוד עוזר לו פה זה הכח מה שפחות רלוונטי באירופה.
מה שכן אבל אני לא ראיתי עדיין את טוטו "חיים ספורטיביים" תמוז. וגם אתה לא אני מניח.
ודאמרי זה שחקן עצום, וגם הראש שלו די במקום, אתה לא מסכים לגבי זה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 1:48 pm 
Junior

לדעתי ישראל בינונית ומטה, אבל ה-0-4 לא בהכרח משקף.

הבחירות שעשה גוטמן בהגנה הן בזיוניות. כושר משחק זה הבסיס.
לבחור מראש שחקנים שלא שיחקו במסגרת נורמלית כל כך הרבה זמן זה מביש.
בייחוד כשברור שההבדלים ביניהם לאלו שכן משחקים הם ממילא לא גדולים.

אז אני לא מכיר מספיק טוב, אבל רק בדבר אחד שלמה שרף כנראה צודק ובעל נסיון-
אם אין לך בלמים אתה לוקח והופך שחקנים עם הנתונים המתאימים (גובה, מהירות סבירה, קשיחות) והופך אותם לכאלה.
אותו דבר לגבי מגינים עם הדגש על מהירות..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 2:12 pm 
Hall of Famer

תגדיר "עצום". ליגת העל הישראלית עצום? ליגה בלגית עצום? ליגה צרפתית עצום? ליגה ספרדית עצום?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 2:33 pm 
Junior

"עצום" וכל מה שקשור בכדורגל ישראלי = אוקסימורון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 2:36 pm 
Sophomore

עצום שאם הוא החלוץ שלך זאת לא הסיבה שישראל לא תהיה בטופ 20.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 2:40 pm 
Hall of Famer

נדבר בסוף הקריירה שלו ונראה לאן יגיע. בין שלושער בגמר ליגת האלופות לבין המסלול האופייני של שאר חלוצינו העצומים (הליכה לליגה זניחה באירופה + הרבה ספסל + חזרה לארץ), באמת התלבטתי, אבל כנראה אני נוטה יותר לאפשרות השנייה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 4:22 pm 
Junior

אם דמארי יעשה קריירה ברמת אלון מזרחי הוא יוכל להיות מאוד מרוצה מעצמו,אבל אני לא רואה את זה קורה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 4:52 pm 
Senior

chaiel49 כתב:
בשבילך ראי.
תומר, אני חושב שיש שחקנים טובים וכישרוניים. הבעיה היא בראש, בירידה להגנה באי-קפיצה לכדור עונשין וכו' וכו', שזה בדר"כ דברים שא"א לשנות אצל בנדם בגיל 25+.

תודה על התשובה, היה שווה לחכות

כלומר, אם אני מבין אותך נכון, יש לדעתך בישראל שחקנים טובים וכשרוניים המדורגים בעמדותיהם בטופ 20 העולמי? אולי אין הכרח שכולם יהיו בטופ20 אבל אם הקבוצה שם, לפחות אחד צריך להיות גם או לפחות בטופ30. אנסח אחרת - האם לדעתך יש שחקנים ישראלים המדורגים עולמית בטופ 30 בתפקידם מבחינת איכותם וכשרונם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 5:13 pm 
Junior

יש שחקנים כשרוניים בישראל כמו בכל מקום, בטוח שכישרון מולד זה לא אישיו, השאלה אם המערכת עובדת מספיק טוב בזיהוי וטיפוח. כמו שבלאט אמר אחרי האולימפיאדה, כדי להצליח בספורט צריך להשקיע קודם כל במאמנים.

תסתכלו על נבחרת ספרד (מסי הוא הרי לא ספרדי) - הם עובדים כמו מכונה כי יש להם שיטה. צ'אבי ואינייסטה הם עילויים אבל מה שעושה אותם כל-כך אפקטיביים, בנבחרת ובברצלונה, זה שהם מקבלים הזדמנות להוכיח את הניצוץ הגאוני שלהם בתוך מסגרת של כדורגל אינטיליגנטי, של פילוסופיית משחק שמועברת לשחקנים מגיל אפס ושכל השחקנים על המגרש חולקים אותה ומבצעים אותה לשלמות.
המודל הספרדי הוא כמובן מה שאנחנו צריכים לשאוף אליו. לא אומר שיש לנו סיכוי להגיע לשם אבל צריך לנסות, כמו שאומר המשפט, צריך לכוון לכוכבים ומקסימום לנחות על ענן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 9:24 pm 
Freshman

אני חושב שהוכחנו לאורך השנים שבכל דור יש שחקנים כישרוניים. אם היו יודעים לעבוד כאן הן ברמת מחלקות הנוער והן בקבוצות הבוגרים היינו בלי בעיה בטופ 25. אולי אפילו בטופ 20.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 13, 2012 10:01 pm 
Hall of Famer

מה יש לכם מהטופ20 או הטופ25?!
אני לא מבין איך אנחנו יכולים להיות כל כך זחוחים אחרי מספר הישגים כה מועט במשך 40 השנים האחרונות. במקום לשאוף למטרות לא סבירות, בואו נראה התקדמות כלשהי או משחק ברמה סבירה ומעלה לפני שאנחנו נאבקים על מקום בדירוג העולמי (הכלל לא רלוונטי!). העובדה היא שלא יודעים איך לעבוד כאן עם נוער. כשרוניים או לא כשרוניים, השחקנים שלנו אינם ממצים את הפוטנציאל שלהם (ואני כלל לא בטוח שבדור הזה הוא כל כך גבוה כמו שחיאל וגל היו רוצים להאמין) והנבחרת שלנו נראית נורא כבר מספר קמפיינים ברציפות, כאשר בנוסף לתצוגות נפל של משחק, אנחנו מקבלים גם תצוגות לא מעוררות כבוד על הקווים, עם הרכבים תמוהים ביותר.
אני גם עייף, כמו יואב, מהפסטיבל שאחרי. אני מקווה שגוטמן יידע מה לעשות. אני חושב שכדאי לעבור לדור אחר של שחקנים ולבנות לו ניסיון בינלאומי. נאתכו, רפאלוב, חמד, ניר ביטון, מורי, טיבי, עזרא, דני עמוס, טוואטחה וגבאי הם תשתית לא רעה, אבל צריך להיות ערניים ולשים לב מי נמצא בכושר הטוב ביותר בשעה שמשחקים. הגיע הזמן שיגיעו לנבחרת שחקנים שנמצאים בפורמה הטובה ביותר וברמה הטובה ביותר. אם הליגיונרים שלנו מוכשרים מעט יותר (ברוב המקרים גם זה לא נכון) אבל לא משחקים, אין סיבה שהם יהיו בסגל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 259 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: