סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 5:33 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 137 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 9:39 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
ומי חתם שתזונה נכונה זו צמחונות? אין לי בעיה שילמדו את הטף על תזונה מאוזנת, בריאה, שיצרכו פחות סוכרים וג'אנק. אבל מכאן ועד לימי טיול למשחטות, הדרך ארוכה. מה גם, שהגיוס של עניין צער בעלי חיים, לעניין ההטפה לצמחונות, בטח בדרך שזה הוצע כאן, זול בעיני.

ככל שנחשפתי לנושא הצמחונות, לא השתכנעתי שרבה תועלתה מנזקה. אני מאד אכעס, אם משרד החינוך יטיף לילדי אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 10:17 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
לא יודע מי חתם, אבל בטח שלא אני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 10:27 am 
Junior

אני מצטער, אבל אני פשוט לא מצליח להבין מה "פותח את החשיבה ומרחיב אופקים" בסיור כזה. איך יוצא מערכת החינוך הישראלית יהיה יותר חכם או יותר סקרן מביקור כזה?

לא יודע, איכשהו מרגיש לי שזה אחד הנושאים הפחות חשובים להתעסק בהם... לא עדיף לנצל את הזמן הזה על ידי פגישה של אותם ילדים עם ניצולי שואה/מקימי הארץ כדי לשמוע סיפורים ולקבל מידע שעתיד להעלם? לא עדיף לקחת אותם לסיור כמו של בוקי נאה בזבל של תל אביב שיבינו את החשיבות האמיתית של שמירה על עצמך והצורך בהשכלה? לא עדיף להראות להם סרטים על ניצול כוח העובדה של מדינות מסוימת שאת הבגדים שלהם הם לובשים כרגע?

אני עם ראי בקטע הזה - יש כל כך הרבה דברים שצריך לדאוג להם לפני, שזה בפירוש לא משהו שעליו הייתי מבזבז את זמן ההוראה היקר שגם ככה משיג תוצאות מביכות.

חלק לא קטן מהנוער היום כל כך אלים כל כך בור שהייתי מתחיל ללמד אותם על יחסים טובים בין אדם לחברו ולא בין אדם לבע"ח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 12:53 pm 
Sophomore

אורליאן כתב:
charlie5 כתב:
למה כוונתך?

לשכנע את מוסדות הדת לשנות את שיטת השחיטה, נראה לי איפשהו בין נאיבי ללא מעשי.

באיזה אופן השיטה הנוכחית לא מתאימה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 1:30 pm 
Sophomore

לא מתאימה למי? שאל את הדורשים טיולי שדה למשחטות...

במאמר מוסגר, יצויין שבשנת 2012 אפשר למצוא דרכים כואבות פחות להרוג יצור חי, וראה משחטות (לא כשרות) באירופה. אישית- אין לי בעיה עם השחיטה הכשרה (חוץ מזה, שבשר כזה הופך הרבה יותר יקר משום מה, אבל זה באמת לא קשור). אם כבר, החזיריות הרבה יותר בעייתיות, מההיבט של צעב"ח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 3:45 pm 
Sophomore

אורליאן כתב:

במאמר מוסגר, יצויין שבשנת 2012 אפשר למצוא דרכים כואבות פחות להרוג יצור חי, וראה משחטות (לא כשרות) באירופה. אישית- אין לי בעיה עם השחיטה הכשרה (חוץ מזה, שבשר כזה הופך הרבה יותר יקר משום מה, אבל זה באמת לא קשור). אם כבר, החזיריות הרבה יותר בעייתיות, מההיבט של צעב"ח.

מוזר,ואני שמעתי שזו הדרך הכי פחות כואבת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 4:02 pm 
Hall of Famer

מה שהופך בשר כשר ליקר זו לא השחיטה עצמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 4:18 pm 
Sophomore

אורן כתב:
מה שהופך בשר כשר ליקר זו לא השחיטה עצמה.

נו מה איתך,אתה יודע כמה עולה סכין? - התחמושת עולה הרבה.
וברצינות,ברור שיש שחיתות מסוימת בענף אבל היא לא קשורה לענף עצמו ,אלא לעובדה שעוד גוף מקבל נתח שוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 4:35 pm 
Hall of Famer

לא התכוונתי לשחיתות (אם כי אני מניח שגם היא תורמת את שלה).

אפילו אם הכל היה צח כשלג ובר כחמה, בשר כשר יהיה עסק יקר, אפילו בשוק גדול כשלנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 6:55 pm 
Sophomore

charlie5 כתב:
אורליאן כתב:

לפני 2000 שנה, זה היה נכון. היום יש שיטות מהירות יותר ואלימות פחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 8:53 pm 
Sophomore

אורליאן כתב:
charlie5 כתב:
אורליאן כתב:

לפני 2000 שנה, זה היה נכון. היום יש שיטות מהירות יותר ואלימות פחות.

כמו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 9:10 pm 
Sophomore

מה שמשמש במשחטות באירופה (באמריקה אני לא מכיר...), דקירה ישירה למרכז העצבים במוח (יש מכשיר שכזה, קצת כמו אקדח מסמרים, שמצמידים לנקודה במצח החיה ומפעילים), שמנטרלת מיידית את הפעילות המוחית. יש גם מי שטוען שהלם חשמלי לפני השחיטה, מפחית את הסבל.

מי שראה שחיטה יהודית יעיד, שזה לא אירוע לחלוטין נטול סבל לחיה. יש דרכים להפחית את הסבל, אבל זה לא יעבוד מטעמי כשרות. השחיטה היהודית, באמצעים שהיו קיימים לפני אלפי שנים, כשהשיטה גובשה, נחשבה מתקדמת מאד וממעיטה בגרימת סבל ככל האפשר. המעטת סבל החיה היא קו מנחה בכללי השחיטה הכשרה- בדיקת הלהב, הקפדה על עומק החיתוך, ובתנועה אחת, ההקפדה על נקודת החיתוך. היום יש שיטות שגורמות פחות סבל מהשחיטה היהודית. בכל זאת- עברו כמה אלפי שנים מאז...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 9:39 pm 
Sophomore

אורליאן כתב:
מה שמשמש במשחטות באירופה (באמריקה אני לא מכיר...), דקירה ישירה למרכז העצבים במוח (יש מכשיר שכזה, קצת כמו אקדח מסמרים, שמצמידים לנקודה במצח החיה ומפעילים), שמנטרלת מיידית את הפעילות המוחית. יש גם מי שטוען שהלם חשמלי לפני השחיטה, מפחית את הסבל.

מי שראה שחיטה יהודית יעיד, שזה לא אירוע לחלוטין נטול סבל לחיה. יש דרכים להפחית את הסבל, אבל זה לא יעבוד מטעמי כשרות. השחיטה היהודית, באמצעים שהיו קיימים לפני אלפי שנים, כשהשיטה גובשה, נחשבה מתקדמת מאד וממעיטה בגרימת סבל ככל האפשר. המעטת סבל החיה היא קו מנחה בכללי השחיטה הכשרה- בדיקת הלהב, הקפדה על עומק החיתוך, ובתנועה אחת, ההקפדה על נקודת החיתוך. היום יש שיטות שגורמות פחות סבל מהשחיטה היהודית. בכל זאת- עברו כמה אלפי שנים מאז...

אז יש לי חדשות עבורך - השחיטה עם הדקירה לא מעט פעמים לא משיגה מטרתה(לא כולם יודעים לכוון למרכז העצבים) ומה שיוצא בעצם זה שהפרה נשחטת בעוד ברזל תקוע לה במוח - והיא מרגישה אותו.כנ"ל לגבי הימום חשמלי שברוב המקרים גורם סבל לבהמה בגלל חוסר המיומנות בשימוש במלקחיים.

כמו-כן,באורח פרדוקסלי,אלו הטוענים (ללא שום בסיס כמובן) שהשחיטה אכזרית ובלה בלה,בעוד אין שום מניעה לשלוק לובסטרים חיים במים ורותחים מבחינתם.
סוף דבר,הדיונים על השחיטה,לדעתי,תמיד ציפו מניעים אנטישמיים למהדרין והרבה מהשאלות על הסבל וכו' הינם צביעות מוחלטת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 10:29 pm 
Sophomore

נו, מה, חיפשת איפה לתקוע לי אנטישמיות?

אין לי עניין לתקן את העולם, או את השוחטים, אני אוכל לתיאבון בשר לסוגיו, על שחיטותיו, ושלל טעמיו. אין לי בעיה לשחוט, לשלוק, לאדות ולהקפיץ. זו דרכו של עולם.

ומשזה נאמר והובהר, הרשה גם לי "לחדש" לך. יש שוחטים שמפספסים! כשהשחיטה לא נעשית כהלכתה, סבל החיה גובר עוד יותר. אז בוא לא נדבר על התקלות, אלא על פעולה מוצלחת למול פעולה מוצלחת. בשתי השיטות יכולות להיות תקלות, וגם שוחטים שוגים. זה קורה.

העובדה היא, שיש כיום שיטות (שכשהן מבוצעות כהלכה), מפחיתות סבל מהבהמה, לעומת השחיטה הכשרה (כן, גם כשהיא מבוצעת כראוי). לצרוח אנטישמיות בעניין הזה, בפורום הזה, זה לא לעניין, ולא סותר את העובדה הזו.

הכי חשוב- שיהיה בתיאבון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 11:01 pm 
Junior

מה שהכי עצוב פה מבחינתי זה שהייתה כאן הרמה כה נפלאה להנחתה קישונית שהוחמצה.
אז הנה, פריקה, במיוחד בשבילך:
״הקומוניזם הוא תיאוריה נפלאה, אלא שיש לה חיסרון אחד: ניתן לממש אותה״.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 20, 2012 11:08 pm 
Hall of Famer

ויץ יהודוני חביב.

אבל אני לא אנטישמי. אסור להשוות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 21, 2012 12:41 am 
Junior

רמי ויץ?

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 21, 2012 12:52 am 
Sophomore

ראובן,
שיניתי את השאלה במהלך הנושא. את התגובה המקורית שלך הבנתי, ובכל זאת אני שואל האם דינם של המדגרות והמחלבות זהה לדין של המשחטות.
האם יש מקום להתייחסות לנושא? מה צריך להוסיף? איזה הגבלות צריכות להיות? כיצד לאזן? אתה כתבת שנכון להתייחס לתזונה בריאה, לרבות תזונה צמחונית. זו דוגמה טובה, אבל יש עוד דברים שאפשר לדבר עליהם.
אתה חושב שרוב האוכלוסיה מודעת למה שקורה במשקים, בלולים, בתעשיית הבשר, החלב והביצים? אני טוען שלא, וזה מתבסס על מה שאני ידעתי עד לא מזמן ומה שאני יודע כיום, זה מתבסס עם שיחות של אנשים שנחשפו לעניין רק אחרי שהפכו לצמחוניים, זה מתבסס על האופי שבו נוסחה הכתבה של ערוץ 2 על המדגרה הגדולה בארץ. אתה יודע מה קורה לאפרוחים זכרים בתעשיית "ביצי החופש"? אתה יודע למה תעשיית החלב כ"כ מצליחה בישראל? אני חושב שהרבה ישראלים לא ידעו ממה עשוי הבשר הסטנדרטי שהם קונים עד שלא פורסמה הכתבה של נטע אחיטוב ב"הארץ". אם אני זוכר נכון, לא הייתה שם בכלל התייחסות לפן המוסרי, אלא רק לבריאות. אני לא יודע עד כמה אנשים בקיאים בחומרים הללו, ובעיני יש לחשיפת מידע חשיבות גדולה.

אורליאן,
1. התכוונתי שאני לא מסכים איתך לגבי עניין הבריאות, לא התייחסתי למעורבות של משרד החינוך.
2. אני מזמין כל מידע ממקור שנותן אפשרות להמשיך ולבדוק. היכולת שלנו לבדוק דברים כאינדיבידואלים היא חשובה, הזכות שלנו לדעת היא בסיסית. אני חושב שיש מקום ל"נזקי הצמחונות" לצד עקרונות שאני תומך בהם. כאמור, וגיגלתי את זה לבקשתך, אני חושב שזה עדיין לא עומד בקנה אחד עם הנזקים של אכילת בשר.
אני מדגיש שאני לא חושב שצריך להסית את הילדים, למערכת החינוך חייב להיות אורך רוח, יכולת ללמד תלמידים לסובלנות וכבוד לאדם באשר הוא אדם. המערכת צריכה להקפיד על עקרון של למידה וקבלת ידע.
3. אני חושב שמותר לשאול, לבדוק ולברר. לכל הכיוונים. אם אתה תערער על דרך החיים שבה בחרתי, וזו זכותך אם תגבה את זה במידע, אז אני אנסה להפריך את הטענות שלך בעזרת המידע העומד לרשותי. כל עוד אנחנו מדברים על דברים שקורים במציאות, אז אני בעד דיון פורה ומעמיק.
4. "צא לי מהצלחת" זה דבר יפה, אבל אני לא מדבר על מה שיש לך על הצלחת (אף פעם לא הערתי למישהו שאכל לידי, ואני גם לא אעשה את זה), אלא על התעשייה ובעלי החיים. והדברים הללו משפיעים על חיינו גם ברמה הבריאותית, גם ברמה האקולוגית ובפועל יוצא של שני אלה - גם ברמה הכלכלית. את המשך המשפט אני לא מבין: "בטח מהחינוך של הילדים" - למה אתה מצפה ממערכת החינוך?
5. אתה כותב שהיית "שמח לשיטות ייצור חדשות וראויות". אני מסכים איתך שזה כנראה יהיה יקר יותר, אבל האם זה לא הופך לנושא בר דיון? האם הכסף יותר חשוב מהסבל של בעלי החיים? מותר לערער גם על שיטות הכשרות, כי אולי כך המנהיגות הדתית תקבל אומץ לעשות מהלכים תואמי זמן כמו בעבר. ואם זה הקיר שיפריע לעניין, לפחות זו התקדמות.
6. לא הבנתי איך אני ממציא את ההיסטוריה הישראלית מחדש, אבל לא משנה.
אתה מוזמן להתייחס למה שבא לך, זה היופי כשבאים לדבר על הרחבת הידע. הנושא שאני העלתי מתייחס גם לתנאי המחיה כמובן, ולא רק לדך האלימה שבה נלקחים המוצרים שלנו מבעלי החיים. כמו שכתבתי לראובן, תתעלם לרגע מהקושי הוויזואלי של המשחטה - מה דעתך על מדגרה ומחלבה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 21, 2012 1:31 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אמיר, אני לא פוסל את זה שיש דברים פסולים שנעשים, ואין לי בעיה שיילחמו בהם (נתתי את הדוגמה של פיטום האווזים). זה שאני לא יודע את כל הפרטים לא אומר שהם חסויים (אני מניח שאתה יודע את התשובות לשאלות הרטוריות שלך), ומצד שני, לא כל מה שמוגדר כעוול הוא בהכרח כזה. הדוגמה של ניסויים בבעלי חיים היא כנראה דוגמה לא רעה, למשל.

בכל אופן, העניין שלי בת'רד הזה היה בשאלה המקורית שלך, אם הנושא משתנה אז אני כנראה פורש ממנו בגלל שילוב של לא-מספיק-ידע עם לא-מספיק-עניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 21, 2012 7:02 am 
Sophomore

אורליאן כתב:
נו, מה, חיפשת איפה לתקוע לי אנטישמיות?

אין לי עניין לתקן את העולם, או את השוחטים, אני אוכל לתיאבון בשר לסוגיו, על שחיטותיו, ושלל טעמיו. אין לי בעיה לשחוט, לשלוק, לאדות ולהקפיץ. זו דרכו של עולם.

ומשזה נאמר והובהר, הרשה גם לי "לחדש" לך. יש שוחטים שמפספסים! כשהשחיטה לא נעשית כהלכתה, סבל החיה גובר עוד יותר. אז בוא לא נדבר על התקלות, אלא על פעולה מוצלחת למול פעולה מוצלחת. בשתי השיטות יכולות להיות תקלות, וגם שוחטים שוגים. זה קורה.

העובדה היא, שיש כיום שיטות (שכשהן מבוצעות כהלכה), מפחיתות סבל מהבהמה, לעומת השחיטה הכשרה (כן, גם כשהיא מבוצעת כראוי). לצרוח אנטישמיות בעניין הזה, בפורום הזה, זה לא לעניין, ולא סותר את העובדה הזו.

הכי חשוב- שיהיה בתיאבון.

שחיטה היא לא כשרה אם היא מפוספסת,וישנם כאלו הקפדות על חדות הסכין שאני לא בטוח שזה אפילו משתווה לשיטות האחרות הנוהגות.
לא התכוונתי לומר שאתה אנטישמי,אבל בהחלט בכל הדיונים על השחיטה,הערתי הערה כללית שיש להם בסיס אנטישמיי.
ההבדל הוא שבשיטות האחרות אחוזי ההצלחה נמוכים בהרבה לפי מה שראיתי,ויש הבדל בין סכין שהחטיאה סנטימטר לפרה חיה עם קיפוד ברגים בראש.
על כל פנים,אני מבין שאתה מציג דעה שאתה לא חושב כמוה,על כן אין טעם להתדרדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 21, 2012 7:38 am 
Sophomore

אמיר שפירא כתב:
אורליאן,
1. התכוונתי שאני לא מסכים איתך לגבי עניין הבריאות, לא התייחסתי למעורבות של משרד החינוך.
2. אני מזמין כל מידע ממקור שנותן אפשרות להמשיך ולבדוק. היכולת שלנו לבדוק דברים כאינדיבידואלים היא חשובה, הזכות שלנו לדעת היא בסיסית. אני חושב שיש מקום ל"נזקי הצמחונות" לצד עקרונות שאני תומך בהם. כאמור, וגיגלתי את זה לבקשתך, אני חושב שזה עדיין לא עומד בקנה אחד עם הנזקים של אכילת בשר.
אני מדגיש שאני לא חושב שצריך להסית את הילדים, למערכת החינוך חייב להיות אורך רוח, יכולת ללמד תלמידים לסובלנות וכבוד לאדם באשר הוא אדם. המערכת צריכה להקפיד על עקרון של למידה וקבלת ידע.
3. אני חושב שמותר לשאול, לבדוק ולברר. לכל הכיוונים. אם אתה תערער על דרך החיים שבה בחרתי, וזו זכותך אם תגבה את זה במידע, אז אני אנסה להפריך את הטענות שלך בעזרת המידע העומד לרשותי. כל עוד אנחנו מדברים על דברים שקורים במציאות, אז אני בעד דיון פורה ומעמיק.
4. "צא לי מהצלחת" זה דבר יפה, אבל אני לא מדבר על מה שיש לך על הצלחת (אף פעם לא הערתי למישהו שאכל לידי, ואני גם לא אעשה את זה), אלא על התעשייה ובעלי החיים. והדברים הללו משפיעים על חיינו גם ברמה הבריאותית, גם ברמה האקולוגית ובפועל יוצא של שני אלה - גם ברמה הכלכלית. את המשך המשפט אני לא מבין: "בטח מהחינוך של הילדים" - למה אתה מצפה ממערכת החינוך?
5. אתה כותב שהיית "שמח לשיטות ייצור חדשות וראויות". אני מסכים איתך שזה כנראה יהיה יקר יותר, אבל האם זה לא הופך לנושא בר דיון? האם הכסף יותר חשוב מהסבל של בעלי החיים? מותר לערער גם על שיטות הכשרות, כי אולי כך המנהיגות הדתית תקבל אומץ לעשות מהלכים תואמי זמן כמו בעבר. ואם זה הקיר שיפריע לעניין, לפחות זו התקדמות.
6. לא הבנתי איך אני ממציא את ההיסטוריה הישראלית מחדש, אבל לא משנה.
אתה מוזמן להתייחס למה שבא לך, זה היופי כשבאים לדבר על הרחבת הידע. הנושא שאני העלתי מתייחס גם לתנאי המחיה כמובן, ולא רק לדך האלימה שבה נלקחים המוצרים שלנו מבעלי החיים. כמו שכתבתי לראובן, תתעלם לרגע מהקושי הוויזואלי של המשחטה - מה דעתך על מדגרה ומחלבה?

1. אבל אתה רוצה להשחיל את זה דרך מערכת החינוך. זה קצת מיסיונרי שכן המסר אינו "שיפור איכות החיים של בע"ח", אלא "היו צמחונים", כשהשיטה היא הפחדה. ואתה רוצה עזרה ממשרד החינוך לזה. לא לגיטימי, עוד לפני הדיון סביב השאלה מה עדיף- בשרי או צמחוני.
2. יש לא מעט רופאים, החושבים שאתה טועה. אתה רשאי להחליט על צורת התזונה הנאה לך, ולבני ביתך (בהנחה שאתה לא פאנאט הדוגל בדיאטה מזיקה), אבל אני לא חושב שיש לך זכות לחשוף קטינים שאינם תלויים בך לתפיסות עולם שבעיני הוריהם הם מזיקות, ובטח שלא כל הורה ישמח לשמוע על ביקור של הבן יקיר בבית מטבחיים. אתה אולי לא דוגל בהסתה של בני נוער, אבל הביקור שאתה מציע הוא הסתה לכל דבר ועניין. מיסיונריות. אתה לא מציע לחשוף לנושא בגירים שכבר עמדו על דעתם, אלא בני נוער. שים לב. אתה יודע שאדם בגיר פחות פתוח למניפולציה, ומכוון לנוער.
3. אין לי עניין לערער על הבחירות (החוקיות) שלך בחיים. חיה את חייך על פי הבנתך, אבל אל תתערב בבחירות של אחרים.
4. אתה דווקא כן מדבר על מה שיש לי בצלחת, כי המסר שלך אינו "תעשיית בשר נקיה", אלא "היו צמחונים". אתה לא אומר לנוער "בשר זה יופי, רק שמרו על כבוד ואיכות חייה (ומותה) של הבהמה", אלא "בשר זה פויה ומזיק, תהיו צמחונים". אתה אפילו לא מציע ללמד אותם למה בשר לא בריא, אלא אומר, בוא ניקח אותם לבית מטבחיים. שיראו קצת דם, אולי אפילו יקיאו קצת את נשמתם. הרי ברור שטיול כזה יקנה לך כמה מאמינים בכל כיתה, רק בגלל תחושת הגועל.
5. אתה מוזמן לנסות ולפעול לטובת תעשיית בשר אכזרית פחות (עד כמה שהריגת בעלי חיים יכולה להיות פחות אכזרית). אתה אפילו מוזמן לנסות ולהתעמת עם הממסד הדתי על שיטותיו. זה לא ילך. אלא שאתה לא עושה את זה. אתה רוצה להפחיד ולהגעיל בני נוער כדי שיהיו צמחוניים. אתה אולי עוטף את זה באריזה נוצצת, אבל אתה בא להטיף לצמחונות. המסר שלך שנוי במחלוקת, והשיטות שלך פסולות.
6. ההערה הזו כוונה לראובן, בעניין אחר שעלה בדיון. אתה לא חשוד בשינוי ההסטוריה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 21, 2012 7:45 am 
Sophomore

charlie5 כתב:
שחיטה היא לא כשרה אם היא מפוספסת,וישנם כאלו הקפדות על חדות הסכין שאני לא בטוח שזה אפילו משתווה לשיטות האחרות הנוהגות.
לא התכוונתי לומר שאתה אנטישמי,אבל בהחלט בכל הדיונים על השחיטה,הערתי הערה כללית שיש להם בסיס אנטישמיי.
ההבדל הוא שבשיטות האחרות אחוזי ההצלחה נמוכים בהרבה לפי מה שראיתי,ויש הבדל בין סכין שהחטיאה סנטימטר לפרה חיה עם קיפוד ברגים בראש.
על כל פנים,אני מבין שאתה מציג דעה שאתה לא חושב כמוה,על כן אין טעם להתדרדר.

אני לא יודע על מה אנחנו מתווכחים. יש שיטות, שהוכח מדעית, שהן מהירות הרבה יותר. אתה יודע, יש למדע דרכים לבדוק מתי יצור חי אינו חי עוד. אתה לא צריך להיות בטוח, או לא בטוח. יש היום שיטות מהירות יותר, זו עובדה. לגבי אחוזי הצלחה, אני לא בטוח שיש איזושהי סטטיסטיקה בנושא. אתה מדבר על תחושות בטן פרטיות שלך.

ושוב- אין לי בעיה עם השחיטה היהודית. לא איתי יש לך ויכוח על השימוש בה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 21, 2012 9:20 am 
Hall of Famer

אמיר באמש'ך תתקן את השגיאת כתיב בכותרת.אפשר להתחרפן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 21, 2012 11:16 am 
Junior

אגב, שאלה שהיא חצי אוף טופיק על העניין. למה צריך "לבקר" או אפילו לראות תמונות מהמקומות האלה כדי להבין מה קורה שם? יש דברים שההתנסות בהם היא חשובה והיינו רוצים נניח שאנשים ילמדו אותם דרך עשיה. אבל זה לא נראה לי אחד מהם. ביקורים או אפילו הצגת תמונות וסרטונים בכיתה - נראים לי בעיקר כמו דרך לעשות מניפולציה רגשית. ראיתי במקרה את גארי יורופסקי בטלוויזיה לפני כמה ימים - הוא לא לגמרי חף ממניפולציות רגשיות - אבל הוא בעיקר עושה שימוש בטיעונים לוגיים (שאפשר להתווכח איתם ובאמת לא כולם מאוד משכנעים) וזו לדעתי דרך הרבה יותר ראויה.
נניח באמת שיש מקום להעלות את זה לדיון אמיתי במסגרת שעת מחנך או שעת חברה בכיתות (ולא לפרופוגנדה) למה הדיון לא יכול להיות רציואנלי? אנשים באמת לא מסוגלים להבין מה קורה במשחטות? הם אולי לא מודעים לניואנסים, אבל בגדול אני חושב שהם כן מבינים מה קורה שם ופשוט מעדיפים לא לחשוב על זה כל הזמן. בדיוק כמו שלא צריך לנסוע לויטנאם כדי להבין איך מייצרים את הנייקי שלנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 21, 2012 11:17 am 
Junior

אבימאל כתב:
אמיר באמש'ך תתקן את השגיאת כתיב בכותרת.אפשר להתחרפן.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 137 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: