סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 11:18 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 24 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: אל-קלאסיקו
הודעהפורסם: א' אוקטובר 07, 2012 10:15 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
2-2, צמד לרונאלדו, צמד למסי. נראה אחלה משחק, הצטרפתי עם הגול השני של מסי

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: אל-קלאסיקו
הודעהפורסם: א' אוקטובר 07, 2012 10:46 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
ואו.

איזה באסה לדתיי הפורום (צוד? אריאל? יש עוד שרופים למיניהם?). אולי הקלאסיקו הכי טוב שאני זוכר (כמשחק כדורגל, ברור שה5-0 היה יותר כיפי ויותר מדהים) ופעם ראשונה לדעתי ששני השחקנים הכי טובים בעולם מצדיקים את זה באותו המשחק. אפשר לקטר על ההחמצות של ברצלונה בסוף, אבל ממילא הכל מתקזז מול החמצת השנה של בנזמה/די-מריה שיכלה לגמור את המשחק עוד במחצית הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 07, 2012 11:17 pm 
Junior

גולאסו של מסי. הגול הראשון של רונאלדו באחריות מלאה של ואלדז. סגירה גרועה של הפינה הקרובה.

מלבד זאת, משחק משובח ומסכים עם ראובן, ההחמצות של בנזמה ודי מריה יכלו ליצור תפנית לרעת ברצלונה למשחק, ולאו דווקא לסגור אותו. בארסה השנה היא קבוצה עם חוסן לא מבוטל לעומת שנים קודמות, למרות החיסורים המרובים בחוליית ההגנה שלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 08, 2012 12:07 am 
Freshman

משחק מעולה, הרבה זמן לא נהנתי ככה מכדורגל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 08, 2012 1:39 am 
Senior

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4289450,00.html

ראיתי רק את הכותרת, ונכנסתי לפה לוודא שזה לא למברוסקו ששתיתי במקום שבו ראיתי את המשחק השפיע עלי...

אני לא רואה הרבה כדורגל לאחרונה, אפילו כדורסל לא כמו פעם, ובדר"כ אחרי שאני רואה משחקי כדורגל אני מתחרטת על הזמן שביזבזתי. אבל זה היה באמת משחק ברמה, וכזה שראו בו גם ששתי הקבוצות רצו להבקיע ולנצח, ולא היו מוכנות להתפשר על תיקו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 08, 2012 11:41 am 
Sophomore

מבחינתי הקלאסיקו הכי גדול זה ה6-2, ואחריו ה3-3 עם השוויון של מסי בדקה ה90. גם המשחק אתמול היה ברמה גבוהה מאוד כמובן.

סתם דבר שמעניין אותי בתקופה האחרונה - יש קונצנזוס די מוחלט בעולם הכדורגל לגבי שני הכדורגלנים הגדולים בכל הזמנים, פלה ומרדונה. עם זה אני לא מתווכח, או יותר נכון, זה לא מעניין אותי. השאלה שלי היא, מה הדעה הרווחת לגבי השחקנים שבאים אחריהם בדירוג? כלומר, בפורום הזה ובכלל בעולם הכדורסל הכללים לגבי "ראייה היסטורית" הם די ברורים ודי ניתנים להשוואה כיוון שכל השחקנים הגדולים משחקים בליגה אחת. כך ניתן לחשב פחות או יותר מה יקרה ללברון אחרי אליפות נוספת, או איפה קובי ממוקם אחרי 5 אליפות וכו' וכו'. בכדורגל אני קצת מתקשה לחשב את הדברים האלה, אבל בטוח שהם קיימים ושאפשר לדון עליהם. היכן ממוקם זידאן ברשימה כזאת? רונאלדו הברזילאי? מסי? כריסטיאנו? ויש עוד שמות רבים וטובים שנראים לי ראויים להכנס לטופ 10 של הכדורגל בכל הזמנים, או לטופ 20 או משהו כזה.

ברור לי שזה לא מדע מדויק, אבל אשמח אם מישהו יתן לי כיוון פחות או יותר.

צביקה שרף: "Lavaron ג'יימס".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 08, 2012 12:14 pm 
Hall of Famer

נראה לי שהיה על זה דיון פעם. ההשוואה בכדורגל בעייתית בעיקר בגלל שהבמה לפיה שופטים את השחקן עברה מקום. אגדות הכדורגל של פעם נקבעו בעיקר בגביע העולמי - מרדונה, פלה, קרויף, בקנבאוואר ואחרים.
כיום, אחרי שינוי כל חוקי הזרים למיניהם, כדורגל הנבחרות הפך להיות די משעמם וברמה הרבה יותר נמוכה מהרמות הגבוהות של הצ'מפיונס. הווה אומר, פעם כל קבוצה הייתה מורכבת ב-90% ממנה משחקנים מקומיים, ככה שהנבחרת המקומית הייתה מורכבת מסגל שחקנים טוב יותר מכל קבוצה במדינה, כיום זה בדיוק הפוך - ברצלונה, ריאל, מנצ'סטר, צ'לסי, סיטי וכו' טובות יותר מהנבחרות המקומיות, ולכן הבמה המרכזית לשפוט שחקנים זו ליגת האלופות ואח"כ הליגות המקומיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 08, 2012 6:29 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אח, נוסטלגיה ל"גדולי הכדורגל בעולם" של ישראל רוזנפלט. רוב הידע ההיסטורי שלי מגיע מהספר הזה, אם כי הוא נכתב לפני עידן מרדונה.

נכון לסוף שנות ה-80, אני חושב שמתחת לפלה (ומרדונה) אפשר למקם את קרויף, בקנבאואר, פושקאש ודי סטפנו. היו גם כל מיני דרום אמריקאים (דידי, גרינצ'ה, סקיאפינו) שלדעתי קשה מאוד למקם כי הם זהרו למונדיאל אחד ולדעתי לא שיחקו באירופה.

אחרי שנות ה-80 הייתי מוסיף את פלטיני, ון באסטן, רומאריו, זידאן, רונאלדו וכמובן שני הפסיכים הנוכחיים. לדעתי היחיד שמתקרב באמת לשני הגדולים (ויהיה לו קייס ללעבור אותם עם מונדיאל ביד) זה מסי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 08, 2012 6:59 pm 
Junior

אני גדלתי על מארדונה ופלאטיני.
בעיניי שני שחקני הכדורגל הגדולים ביותר שאי פעם דרכו על דשא.
ואז הגיע זידאן וגרם לי להרהר במקום השני שלי.
אבל מסי, אני חייב לומר שזו פשוט צפיה בהיסטוריה בהתהוות. אני כמעט מתפתה לומר את חילול הקודש שהאיש יותר מדהים ממראדונה, אבל קשה להתחמק מזה והסיבה היחידה שמתחמקים מזה היא שהוא עדיין צעיר ועדיין משחק.
אבל מה שהילד הזה עושה עם הכדור, יכלת הכיבוש שלו (שלא רואה את מארדונה ממטר) והתחושה שבכל דקה על המגרש הוא יכול לשנות את התסריט ובסטייל, פשוט אין שחקנים כאלו.

ראינו לאורך השנים הרבה גאונים קטנים שהתרסקו על מזבח הציפיות (אורטגה, גאז'ארדו, דה לה פנייה, מנדייטה) וראינו גם המון גאוני כדורגל שהבריקו לעתים והותירו אותנו חסרי נשימה (דל פיירו, סיניורי, מנצ'יני, טוטי, טבז, סטויצ'קוב)
אבל גאון כדורגל שלא רק שאינו מתרסק אלא שובר כל שיא אפשרי ועושה את זה על בסיס פר משחק, כזה עוד לא היה.

הדבר היחידי שעוצר את מסי מלהיות הגדול מכולם הוא ההצלחה שלו במסגרת הנבחרת. עד שהוא לא ישיג את הסטמפה שם, בטח שמבחינת הארגנטינאים, הוא לא יהיה בשיחה בכלל.

וזה הדבר היחידי שמבדיל אותו ממארדונה (וגם את רונאלדו מפיגו ברמה הלאומית) הוא לא מנהיג.

רונאלדו הוא פנומן, אבל הוא נולד בדור הלא נכון, בדיוק כמו פורטוגלי אחר לפניו, הוא מסתפק במקום השני כי יש גאון אחד שהוא הטוב בעולם. אז זה היה זידאן והיום זה מסי.

בנוגע לקלאסיקו, אני מצטער אבל מכונת השיווק של ערוץ הספורט פשוט דוחה אותי. כשהיה להם את הזיכיון לליגה האנגלית בנוסף לספרדית, הם שיווקו את המשחק הזה על אש קטנה בזמן שמנצ'סטר יונייטד- ליברפול. או יונייטד - ארסנל היה מקבל פרומואים של חודש מראש עם צילומים של ישראלים שטסים לחו"ל ושאר זבל מצוי. אז עכשיו כשהמוצר האחרון שנותר להם הוא הליגה הספרדית אז הם משווקים לנו את המשחק הזה כגדול בעולם מאז ומעולם.
משחק גדול כן, אבל כל המסחרה מסביב גורמת לי לרצות להקיא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 08, 2012 10:50 pm 
Junior

זה בכל זאת משחק בין שתי הקבוצות, ארגיובלי, הכי גדולות בעולם לא?

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 12:41 am 
Senior

שאלה: יש מצב שבלי מסי, נבחרת ארגנטינה יש לה את אחת הנבחרות הכי חלשות שהיו לה מזה הרבה זמן?
אני פשוט זוכרת שעד לפני כמה שנים תמיד היו כמה כוכבים ארגנטינאיים שאני מכירה לפחות... מצד שני היום אני מתעניינת פחות.

ואיך זה שרונלדיניו בכלל לא מוזכר פה בינתיים? בזכותו יצא לי להכיר את אינייסטה ואת מסי מאז שהם התחילו לשחק בברצלונה בבוגרים :)

נערך לאחרונה על ידי Pistol Pete בתאריך ג' אוקטובר 09, 2012 12:46 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 1:06 am 
Hall of Famer

רונלדיניו לא בסקאלה שלהם. הוא כן היה השחקן הכי טוב (ומגניב!) בעולם למשך איזה 3 שנים, הבקיע שער נצחון מול אנגליה במונדיאל 2002, זכה בשתי אליפויות ספרד וצ'מפיונס אחד ונתן את אחד הקלאסיקו הגדולים של שחקן ברצלונה ב-3-0 בסנטיאגו ברנבאו.
כל זה לא משתווה ל-3 עונות האחרונות של מסי (לא כולל הנוכחית) - 115 שערים ו-44 בישולים ב-105 הופעות בספרד, 34 שערים ו-8 בישולים ב-35 משחקי צ'מפיונס. מספרים פסיכיים לגמרי, על אחת כמה וכמה שהם מגובים ב-5 אליפויות ספרד ו-3 זכיות בצ'מפיונס ליג (מתוכן אחת כצלע השלישית בשלישיית REM, השנייה והשלישית ככוכב הראשי).
כדי לסבר את האוזן, רונלדיניו ב-5 עונות בברצלונה הבקיע 70 שערים ב-145 משחקים. מסי בשתי העונות האחרונות (לא כולל הנוכחית) הבקיע 81 שערי ליגה ב-70 משחקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 1:11 am 
Senior

התותח המפוברק כתב:
רונלדיניו לא בסקאלה שלהם. הוא כן היה השחקן הכי טוב (ומגניב!) בעולם למשך איזה 3 שנים, הבקיע שער נצחון מול אנגליה במונדיאל 2002, זכה בשתי אליפויות ספרד וצ'מפיונס אחד ונתן את אחד הקלאסיקו הגדולים של שחקן ברצלונה ב-3-0 בסנטיאגו ברנבאו.
כל זה לא משתווה ל-3 עונות האחרונות של מסי (לא כולל הנוכחית) - 115 שערים ו-44 בישולים ב-105 הופעות בספרד, 34 שערים ו-8 בישולים ב-35 משחקי צ'מפיונס. מספרים פסיכיים לגמרי, על אחת כמה וכמה שהם מגובים ב-5 אליפויות ספרד ו-3 זכיות בצ'מפיונס ליג (מתוכן אחת כצלע השלישית בשלישיית REM, השנייה והשלישית ככוכב הראשי).
כדי לסבר את האוזן, רונלדיניו ב-5 עונות בברצלונה הבקיע 70 שערים ב-145 משחקים. מסי בשתי העונות האחרונות (לא כולל הנוכחית) הבקיע 81 שערי ליגה ב-70 משחקים.

אני גם לא חושבת שהוא בסקאלה של מסי... אבל דיברו פה גם על שחקנים שהבריקו לתקופות קצרות. ורונלדיניו (כמו גם מסי) הגדולה שלו היא מעבר לשערים.
האמת, לא ברור לי למה הנפילה שלו הייתה כל כך מהירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 2:02 am 
Junior

ראובן כתב:
איזה באסה לדתיי הפורום (צוד? אריאל? יש עוד שרופים למיניהם?)

התאחדות של אנטישמים בספרד. צאצאים של טורקווימדה. ימח שמם.
לשאלת השחקן הטוב בכל הזמנים, אפשר לטעון שמראדונה/פלה עולים על מסי, אולי כן ואולי לא - אבל להגיד שהם קונצנזוס? ממש לא. מסי לדעת רבים הוא השחקן הטוב בהיסטוריה.

אגב רונאלדיניו, תראו מה הוא עשה בשבוע שעבר

שמעו לי, כדאי לכם להיכנס ללינק הזה.
נו, אני רציני, תיכנסו.
(הבכי שאחרי הוא בגלל שבאותו שבוע נפטר אביו החורג).

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 3:12 am 
Sophomore

נו. לא שונה הרבה מהשער של קלברלי נגד ניוקסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 10:15 am 
Junior

שונה בהמון
קלברלי כיוון ועצר את הכדור לפני הבעיטה, פה הכדור בתנועה והוא כובש בנגיעה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 10:31 am 
Junior

על שום מה ה"נו"?
כאילו מדובר בשער שבשיגרה. גול יוצא מין הכלל שמשלב עוצמה וטכניקה. עונג צרוף.

נ.ב. פיסטולית, אל תקחי קשה את העובדה שרונאלדיניו לא היה בדוגמאות, אי אפשר להכניס את כולם...

אגב, בארסה וריאל הן אכן שתיים מהקבוצות הטובות בעולם ואולי אף השתיים הטובות ביותר. אבל ככל שהן התעצמו, כך הן כיבו את כל שאר הקבוצות בליגה הספרדית. הפער בינן לבין השאר התעצם לרמה שכל קבוצה שמנסה לזנב בהן פשוט מתרסקת כלכלית.

לה קורוניה ובטיס ניסו בעבר והיום הן מפורקות, גם ולנסיה התרסקה ואיכשהו הצליחה להנצל אבל היא עדיין מתנדנדת.

שתי הקבוצות הטובות בעולם משחקות בליגה הספרדית, אבל הליגה הספרדית היא בוודאי לא הטובה בעולם.

כפי שזה נראה כרגע, אחרי רנסנס של הליגה הספרדית מאמצע שנות ה90 עד תחילת ה2000 שבו הליגה הזו הייתה פתוחה לעוד קבוצות, הליגה בדרך לסגור עשור נוסף של סטטוס קוו. חבל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 10:55 am 
Hall of Famer

אולי אני אופטימסט חסר תקנה ( מבחינת התחרותיות בליגה הספרדית ) , אבל ממש מעצבן אותי שמדברים כל הזמן ( החל מהמחזור השני נניח ) רק על הפער בין ברצלונה וריאל מדריד , ומתעלמים באופן מוחלט משאר הקבוצות - לדוגמא אתלטיקו מדריד ששווה בנקודות שלה לברצלונה ( עם הפרש שערים נאה ) , ואפילו מלאגה שפתחה את העונה יוצא מן הכלל ( בעיקר בליגת האלופות ) .

מי שבינתיים מקרטעת מאוד היא ולנסיה , רק 8 נקודות ב-7 המחזורים הראשונים ( אם כי הם שיחקו כבר גם בקאמפ נואו וגם בסנטיאגו ברנבאו ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 11:33 am 
Junior

Mook כתב:
שתי הקבוצות הטובות בעולם משחקות בליגה הספרדית, אבל הליגה הספרדית היא בוודאי לא הטובה בעולם.

פשוט לא נכון. תשווה את ההישגים של הקבוצות הספרדיות בצ'מפיונס ובליגה האירופית לאלה של האנגליות.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 12:20 pm 
Junior

מוק פשוט ממשיך את העוול שנעשה לקבוצות האחרות בליגה בספרד, היות ואפשרות ההשוואה שלהם לצורך ממד יכולתם היא הליגה שבהם הם משחקים, ובה שתי קבוצות שולטות בה ביד רמה. רק בשנה שעברה קיבלנו שתי פינליסטיות ספרדיות בגמר הליגה האירופאית. מלאגה העונה עם 6/6 בליגה האירופאית ואתלטיקו מדריד משחקת בהליכה וגם היא מושלמת. רק אתלטיקו בילבאו עושה פאדיחות ועם נקודה אחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 3:07 pm 
Freshman

יואב כתב:
מוק פשוט ממשיך את העוול שנעשה לקבוצות האחרות בליגה בספרד, היות ואפשרות ההשוואה שלהם לצורך ממד יכולתם היא הליגה שבהם הם משחקים, ובה שתי קבוצות שולטות בה ביד רמה. רק בשנה שעברה קיבלנו שתי פינליסטיות ספרדיות בגמר הליגה האירופאית. מלאגה העונה עם 6/6 בליגה האירופאית ואתלטיקו מדריד משחקת בהליכה וגם היא מושלמת. רק אתלטיקו בילבאו עושה פאדיחות ועם נקודה אחת.

בליגת האלופות ועוד עם מאזן שערים 0-6 ושתי תצוגות מעולות מול אנדרלכט בחוץ וזניט סנט פטרסבורג

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 09, 2012 5:03 pm 
Junior

צוד כתב:
פשוט לא נכון. תשווה את ההישגים של הקבוצות הספרדיות בצ'מפיונס ובליגה האירופית לאלה של האנגליות.

לא מבין למה זה סותר!

ברור שברצלונה וריאל טובות יותר והיו לוקחות אליפות גם בליגה האנגלית (לדעתי) אבל זה לא הופך את הליגה הספרדית לליגה הטובה בעולם כי 2 הקבוצות הטובות בעולם שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 11, 2012 12:49 pm 
Junior

יואב כתב:

לא עוול ולא נעליים.

אתלטיקו בכל שנה מחזיקה סגל נוצץ, פותחת בסערה ומתקפלת בדרך. לאתלטיקו יש המון מה להוכיח לפני שמישהו ייקח אותה ברצינות. שקולה לנאפולי בהיבט הזה.
ואת זה אומר לך אוהד וותיק של אתלטיקו... כזה שחווה אורגזמה אחת עם קיקו, לובו וקאמינרו לפני הרבה מאוד שנים...

מלאגה למרות ההצלחה (וכבר היו לה הצלחות) היא לא באמת קבוצה מהטופ האירופאי.

דווקא אתלטיק (לא אתלטיקו) בילבאו בניגוד למלאגה, היא מועדון גדול, רק שלא תמיד היא מעמידה קבוצות גדולות גם בגלל מסגרת המגבלות האובייקטיביות שלה (אלא אם מדיניות רכישת השחקנים תשתנה בה אי פעם)

ובאשר לליגה האירופאית... לצערי היא הפכה להיות פח הזבל של ליגת האלופות כשבשנים האחרונות זוכות בה בעיקר קבוצות שעפו מהאלופות בשלב הבתים. וזה בדיוק מה שזה אומר עליה.
גביע אופ"א היה מפעל מכובד בהרבה מהבדיחה הזו. ואפילו גביע המחזיקות ז"ל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 11, 2012 1:23 pm 
Junior

מה זה משנה אם היא פח זבל, סל מיחזור או שנורקק פחוס קרן, העיקר שבזירות בהן מתמודדות קבוצות ספרדיות מול קבוצות מאירופה (דש לאוירון) הן טובות יותר.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 24 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], ראי שעל הקיר ו 4 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה