סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' אוקטובר 04, 2024 2:31 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 675 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  הבא

מי לדעתך המועמד הטוב ביותר לתפקיד רה"מ?
נתניהו 42%  42%  [ 20 ]
יחימוביץ' 31%  31%  [ 15 ]
לפיד 10%  10%  [ 5 ]
מופז 2%  2%  [ 1 ]
אולמרט 8%  8%  [ 4 ]
לבני 6%  6%  [ 3 ]
סך הכל הצבעות : 48
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: בחירות ישראל 2013
הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 10:55 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
גם אם נניח שיאיר לפיד מוכשר בכתיבה, אין בזה שום דבר שעושה אותו מועמד ראוי, חצי ראוי או רבע ראוי להיות ראש הממשלה, כל עוד שאר הפגמים שציינתי נמצאים בו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 10:56 am 
Hall of Famer

ואני עם נדב, הוא מאד לא מוכשר בכתיבה. כשהייתי תלמיד ישיבה צעיר, חשבתי שהוא מבריק ומעורר מחשבה, אבל מה כבר ידעתי אז. בעשר השנים האחרונות, אני מגחך כל פעם שאני קורא עוד טור קלישאתי שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 11:22 am 
Hall of Famer

ראובן, איכשהו, אלה שמדברים על פליטי קדימה, שוכחים שאלה לא רק צחי הנגבי, אלא גם חיים רמון (האב המייסד שלה), גם הבייבי של סימה קדמון, ההוא שמסתובב בעולם ומספר שישראל אשמה בכך שאבו מאזן דחה את ההצעה המאוד נדיבה שהוא עצמו הציע לו, וגם אבי חזון המזרח התיכון החדש.

לגבי מצבו המשפטי של אולמרט - כן, יש אבחנה תיאורטית כמו זו שהצעת כאן. לענ"ד (וכאן זו באמת שאלה של דעה, לא של ידע או הבנה משפטיים שלי) היא לא מחזיקה מים נגד שילוב כזה - פסק דין אחד לא חלוט (אומרים שיהיה ערעור של הפרקליטות), שכולל גם הרשעה בכמה עבירות, אמנם ללא קלון, ובעיקר משפט תלוי ועומד שאין סיכוי בעולם שיתקבל בו פסק דין חלוט לפני הבחירות, ובוודאי שלא לפני מערכת הבחירות וסגירת הרשימות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 11:26 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
לדעתי מהעבודה הגיעו חיים רמון (הוגה הקונספט של "המפץ הגדול" ומנפץ המיתוס שחיים רמון הוא גאון פוליטי), שמעון פרס ודליה איציק. מהשלושה האלה לדעתי נשארה ברשימה רק דליה איציק. יש כמובן כל מיני מצטרפים נוספים כמו נחמן שי שאני מניח שהוא לא ליכודניק במקורו. ועדיין, כשאתה מסתכל על הרשימה אתה רואה בעיקר אנשים שבעבר היו חלק מהליכוד (כולל החבר של אבו מאזן), וזה לא כזה מפתיע, בהתחשב במי שהקים אותה.

אבל מה לנו כי נלין, יש עוד שלושה חודשים להתענג על הגוויה הזו ואז אפשר יהיה לעבור לקיטורים בנוסח מי לעזאזל החצי מיליון שהצביעו ליאיר לפיד ואיזה אנשים מגוחכים הוא הכניס לרשימה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 11:30 am 
Hall of Famer

זה שרק הם (אם אתה אומר, לא זוכר) הגיעו מהעבודה, לא משייך אנשים כמו אולמרט דהיום, או ציפי לבני וכנופייתה, למחנה הימין (כן, אני יודע שהיא עדיין לא הפכה לזהבה גלאון). לפי כלל החלוקה שאתה מציע כאן, גם אורי אבנרי שייך למחנה הימין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 11:45 am 
מנהל פורום

אני חושב שיש כמה הבדלים בין (אידיאולוגיים ואחרים) בין אולמרט ואורי אבנרי. ואורי אבנרי לא קודם שינה שיוך פוליטי ואז אידיאולוגיה אלא להיפך.

הסיבה היחידה שאנשי קדימה מחזיקים בדעות פסאודו-יוניות זה כי קהל המצביעים הפוטנציאלי הנוכחי שלהם מונה יותר אנשי שמאל מימין. יש לך אשליה שמי מהם שיוכל לעשות מה שצחי הנגבי עשה יוותר על העניין מסיבות אידיאולוגיות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 11:51 am 
Junior

ביבי היה סגן שר החוץ שנבחר לראשות הליכוד. הקדנציה שלו לא היתה מוצלחת בלשון המעטה והוא הפסיד בבחירות לברק. אני לא אומר שנסיון הוא ערובה להמלחה, אבל לרוב חוסר נסיון מהותי היא סימן מובהק לכשלון. אחר-כך ביבי היה שר החוץ, אוצר, יו"ר אופוזציה ואני חושב שהקדנציה הזו שלו טובה הרבה מהראשונה.

שלי העבירה 42 חוקים. ביג פאקינג דיל. מה לזה ולראשות הממשלה? אז קופאיות יכולות לשבת בקופה. חשוב, but give me a break. לקרוא לשלי פרקטית, זה באמת שיא השאים. יש לה אג'נדה מדינית? נשמע עליו מתי שהוא? היא הצביעה רק"ח בעבר ואמרה שהיא לא ציונית. מה השתנה בתפיסת עולמה. ואחד החוקים (מה-42 שהללתם) היה ביטול הצורך בקסדות לרוכבי אופנים. ממש חוק חשוב ואחראי.

אני ממש לא חושב שיאיר לפיד מעומד היום לראשות הממשלה. גם הוא חושב כך. אני חושב שהוא יכול לכתוב נאומים טובים. לנהל, לשלוט, זה הוא עוד חייב להראות לנו אם הוא יודע לעשות.

היום אנו בשמאל הציוני אוכלים את הרס האידולוגיה שלנו ע"י שמעון פרס ואהוד ברק.

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 11:55 am 
Hall of Famer

כן, ראובן, יש לי אשליה כזו (אם כי לא לגבי רובם, זה נכון).

אבל זו אמירה די טריביאלית לגבי פוליטיקאים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:00 pm 
Hall of Famer

Red Sumo1 כתב:
ביבי היה סגן שר החוץ שנבחר לראשות הליכוד. הקדנציה שלו לא היתה מוצלחת בלשון המעטה והוא הפסיד בבחירות לברק. אני לא אומר שנסיון הוא ערובה להמלחה, אבל לרוב חוסר נסיון מהותי היא סימן מובהק לכשלון. אחר-כך ביבי היה שר החוץ, אוצר, יו"ר אופוזציה ואני חושב שהקדנציה הזו שלו טובה הרבה מהראשונה.

שלי העבירה 42 חוקים. ביג פאקינג דיל. מה לזה ולראשות הממשלה? אז קופאיות יכולות לשבת בקופה. חשוב, but give me a break. לקרוא לשלי פרקטית, זה באמת שיא השאים. יש לה אג'נדה מדינית? נשמע עליו מתי שהוא? היא הצביעה רק"ח בעבר ואמרה שהיא לא ציונית. מה השתנה בתפיסת עולמה. ואחד החוקים (מה-42 שהללתם) היה ביטול הצורך בקסדות לרוכבי אופנים. ממש חוק חשוב ואחראי.

אני ממש לא חושב שיאיר לפיד מעומד היום לראשות הממשלה. גם הוא חושב כך. אני חושב שהוא יכול לכתוב נאומים טובים. לנהל, לשלוט, זה הוא עוד חייב להראות לנו אם הוא יודע לעשות.

היום אנו בשמאל הציוני אוכלים את הרס האידולוגיה שלנו ע"י שמעון פרס ואהוד ברק.

מדינת ישראל היא לפי דעתי אחת המדינות היחידות בעולם המתיימרות להיות מערביות, שבה כשלון בתפקידים עושה אותך "מנוסה" ולכן בשל להתחרות שוב על אותם תפקידים.

מה בין החוקים לבין ראשות הממשלה? שהיא עבדה כפרלמנטרית. בניגוד לרבים מהפוליטיקאים, היא באמת עשתה את העבודה האזרחית החשובה הזאת, ובמקביל גם הצליחה להבחר לראשות מפלגה. אם גדול דור כמוך משווה את זה לקופאית ומחפש בנרות איזה חוק איזוטרי מבין כל החוקים האלה, אזי אני יכול להיות רגוע בכך ששלי היא כנראה באמת המועמדת הטובה ביותר.

ו"אנחנו בשמאל הציוני" לא אוכלים את "הרס האידאולוגיה שלנו". מי שיש לו אידאולוגיה, לא מושפע מההתנהגות של מנהיגי דמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:05 pm 
Junior

אם היא טובה כמחוקק שתשאר שם. היות והיא אמרה שהיא תשב בממשלתו של ביבי, היא פסולה בעיני. הכי מצחיק זה שהיא באמת מאמינה שהיא תהיה שרת האוצר הבאה....

ועוד דבר, עכשיו שהמדיה פוצצה את הבלון שנקרא איזי שרצקי, אני יודע שזה רק שאלה של זמן עד שהבלון יחימוביץ יתפוצץ גם הוא. היא אישה איומה, ריכוזית להחריד ולא יודעת לקבל ביקורת (ראו מקרה שטרסלר). זה רק שאלה של זמן וסבלנות...פוף

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:06 pm 
Sophomore

Red Sumo1 כתב:
יש לה אג'נדה מדינית? נשמע עליו מתי שהוא? היא הצביעה רק"ח בעבר ואמרה שהיא לא ציונית. מה השתנה בתפיסת עולמה.

דווקא הרבה השתנה (הייתי אומר לטובה). הנה ראיון שנערך עמה ב"הארץ" בקיץ 2011.

http://www.haaretz.co.il/misc/1.1374238

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:11 pm 
Hall of Famer

Red Sumo1 כתב:
אם היא טובה כמחוקק שתשאר שם. היות והיא אמרה שהיא תשב בממשלתו של ביבי, היא פסולה בעיני. הכי מצחיק זה שהיא באמת מאמינה שהיא תהיה שרת האוצר הבאה....

ועוד דבר, עכשיו שהמדיה פוצצה את הבלון שנקרא איזי שרצקי, אני יודע שזה רק שאלה של זמן עד שהבלון יחימוביץ יתפוצץ גם הוא. היא אישה איומה, ריכוזית להחריד ולא יודעת לקבל ביקורת (ראו מקרה שטרסלר). זה רק שאלה של זמן וסבלנות...פוף

אהה, ברור. כמו שאם מישהו טוב בעבודתו, הוא אמור להשאר כל חייו באותה דרגה ולא להתקדם. ו"היא אמרה שתשב בממשלתו של ביבי", נניח. היא ישבה בממשלתו, או היתה האופוזיציה המשמעותית ביותר לו?

לא יודע איך דחפת לכאן את איזי שרצקי, אבל:

1. המדיה ממש לא "פוצצה את הבלון שלו", איזה בלון יש לפוצץ? אמנם הוא מכביסט, אבל יש מעט מאד הצלחות מרשימות בכדורגל הישראלי כמוהו, מה גם שבמקרה גילי לנדאו הוא ככל הנראה צדק לחלוטין.

2. "אישה איומה", נו. מול כל האצילים המוכשרים להפליא והכה חשופים לבקורת שממלאים את הפוליטיקה הישראלית?

נערך לאחרונה על ידי nadav_hacohen בתאריך ד' אוקטובר 10, 2012 12:14 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:14 pm 
מנהל פורום

אורן כתב:
כן, ראובן, יש לי אשליה כזו (אם כי לא לגבי רובם, זה נכון).

אבל זו אמירה די טריביאלית לגבי פוליטיקאים.

זו אמירה די טריביאלית לגבי פוליטיקאים מהסוג שפרש מהליכוד ועבר לקדימה (או מהסוג שנטשו את העבודה לעצמאות, אם צריך לאזן). קח אפילו את חיים רמון, והוא לא יעלה על דעתו לנסות להתמודד ברשימת הליכוד. וזה בטח לא נכון לגבי מרבית הפוליטיקאים שמרכיבים את שתי המפלגות האידיאולוגיות הגדולות (תדמיין את אופיר פינס רץ בליכוד או את גדעון סער רץ בעבודה). אני מסכים לגמרי שקדימה ניקזה כמות אדירה של סחי פוליטי, אבל מה לעשות שהסחי הזה הוא יותר ימני משמאלני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:17 pm 
Hall of Famer

אז זהו, שאני לגמרי בטוח (או מושלה, אם תרצה), שבקונסטלציה בה הסחי הזה יחשוב שהוא יכול להפיק רווח מריצה אחרי העבודה (וחלקו גם שמאלה משם), הוא יעשה את זה כמו טטלה.

זה ברמת הספקולציות. ברמת העובדות המוכחות, המפלגה הזו הוקמה בידי חיים רמון והפריט המרכזי, שלא לומר היחיד, באג'נדה שלה היה מסירת השטחים המשוחררים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:26 pm 
Hall of Famer

אני עם נדב כאן, ביבי היה גרוע כראש ממשלה וגרוע כמחוקק, אז הוא מתאים להיות ראש ממשלה ושלי הייתה טובה כמחוקקת ולא הייתה ראש ממשלה אז היא לא מתאימה להיות ראש ממשלה? נשמע לי כמו היגיון עקום לגמרי. שוב, אני לא אגיד שהיא מעוררת בי איזו התלהבות עצומה, אבל ביחס לאופציות האחרות? בעיני עדיף לבחור מישהו שציבורית עשה דברים קטנים (יחסית) והצליח בהם מאשר לבחור מישהו שעשה דברים גדולים ונכשל בהם או מישהו שלא עשה כלום. זה כמובן לא מבטיח שהיא תהיה הצלחה כראש ממשלה, אבל ביבי ניסה ונכשל, אולמרט ניסה ונכשל, אז למה מגיע להם עוד צ'אנס?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:29 pm 
מנהל פורום

ברמת העובדות המוכחות, אם כבר מדקדקים, אז המפלגה הוקמה בידי אריק שרון. חיים רמון הודיע שהוא מצטרף אליה רגע אחרי ההקמה. אני מזכיר לך גם שהמפלגה בראשיתה סחפה אליה אדם שאני חושד בו שיש בו קמצוץ של אידיאולוגיה מלבד אופורטוניזם פוליטי, שזה זאב אלקין.

ואם כבר הולכים יותר אחורה, אז צריך לציין שההתנתקות היתה תכנית ימנית שנהגתה ובוצעה על ידי אנשי ימין, מתוך מטרה מוצהרת לחסום יוזמות שלום שאיתגרו את ממשלת הימין המכהנת באותו הזמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:36 pm 
Hall of Famer

טוב, לוויכוח הזה, האם תכנית שכל עניינה הרס של התנחלויות (ומהסיבה הזו ביילין תמך בה, במילים האלה) יכולה להיחשב "ימנית" אין מה להיכנס.

(אגב, העו"ד שבמתחבא בתוכי אומר שהדיון הזה מטופש מעיקרו - מה הטעם בשאלה לאיזה צד מצידי הדיכוטומיה ימין/מאל קדימה נכנסת, כשתכנית כמו ההתנתקות מוכחיה שהדיכוטומיה הזו לא באמת קיימת)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:38 pm 
Sophomore

ראובן כתב:
ואם כבר הולכים יותר אחורה, אז צריך לציין שההתנתקות היתה תכנית ימנית שנהגתה ובוצעה על ידי אנשי ימין, מתוך מטרה מוצהרת לחסום יוזמות שלום שאיתגרו את ממשלת הימין המכהנת באותו הזמן.

כזו תיאוריית קונספירציה כבר מזמן לא שמעתי.

גם פרוייקט ה"התכנסות" היא חלק מתוכנית המתאר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:45 pm 
מנהל פורום

למה תכנית כמו ההתנתקות מוכיחה שהדיכוטומיה לא קיימת? להיפך, הנה הוכחתי לך שהיא קיימת (ואם כבר בריבוי הרבה יותר גדול).

מה שאני מנסה להראות לך זה שיש ספקטרום רחב שמגדיר ימין ושמאל. אני, כשמאלן, לא שונה בהרבה מהימנים הקיצונים שרואים בליכודניק ממוצע שמאלני כי הוא מוכן למדינה פלשתינית (נגיד). בעיני שמאלני לא נורא קיצוני (כמובן שלא לפי ההגדרות של עינת וילף) ההתנתקות היא תכנית ימנית וקדימה היא מפלגת ימין-מרכז. בעיני ימני לא נורא קיצוני קדימה היא מפלגת שמאל-מרכז. זה לגיטימי ואם אפשר היה לדבר על קדימה במונחי אידיאולוגיה, זה היה מגדיר את קדימה כמפלגת מרכז.

עם כל זה אין לי שום בעיה. הבעיה היא שגם בגלל שהימין השתלט לגמרי על המדינה ובעיקר בגלל שאין היום כלי תקשורת אחד שאפשר לטעון לגביו שהוא "שמאלני" (הארץ הפך לשמאל הזוי מדינית וימין קיצוני כלכלית) ושני כלי התקשורת העיקריים משרתים את שתי מפלגות הימין והימין-מרכז העיקריות, אז נוצר לאנשים דימוי כאילו קדימה זה מה שנקרא "שמאל". וזה עצוב ומכעיס לא רק בגלל שמדובר במפלגה דוחה באופן כללי.

אבל כאמור אני מסכים עם השורה התחתונה שאין בויכוח הזה הרבה טעם, כי קדימה כמפלגה עם יומרות שלטוניות חלפה לה מן העולם, בטח אם הפרשנות המשפטית שלך לגבי אולמרט נכונה.

עדי, זו לא תיאוריית קונספירציה, אלה העובדות. תלך תבדוק מדוע אולמרט ואחריו וויסגלס דחפו את ההתנתקות ומה הם אמרו במפורש בהקשר הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 12:50 pm 
Hall of Famer

זה שהספקטרום רחב מגדיר את השוליים, לא את האמצע. מכיוון שמדובר בווכיוח שהוא לא יותר מסמנטי, יש משמעות לשאלה מה חושב הישראלי הממוצע על קו האמצע. עבור הישראלי הממוצע, קו האמצע הזה יושב, פחות או יותר, על שאלת מסירת השטחים וההתיישבות בהם.

זו שאלה מעניינת מה זה אומר על הליכוד, שמסר שטחים בעבר ועמדתו הרשמית, גם היום, מצדדת בזה גם בעתיד - אבל זה מה שאני אומר - הדיכוטומיה טובה, אולי, לאידאולוגיה. לא לביצוע שלה. השמאל אולי נמצא במצב אנוש מבחינה אלקטורלית. האג'ינדה שלו דווקא חיה ובועטת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 1:01 pm 
מנהל פורום

מצטער, ההתנתקות התבצעה על ידי הליכוד, מפלגת ימין מובהקת, ועל ידי שרון, מנהיג ימין מובהק. היית יכול אולי להגיד שהיא בוצעה כנגד האידיאולוגיה של מצביעי הליכוד, אבל עובדה שכשהעסק עמד לבחירה, וגם אחרי שהמנהיג הכריזמטי קרס, אז מפלגת הימין קיבלה 12 מנדטים ומפלגת השמאל (כולל שמאלנים כמו זאב אלקין, כזכור) קיבלה 29.

אתה רשאי לטעון שהציבור הוא בעצם שמאלני, אבל אני לא אסכים איתך למרבה הצער.

בכל אופן, אני מסכים שהיום הקו משורטט כפי שתיארת, וזה לא רק שגוי אלא גם עצוב. אני חושב שהוא פחות משורטט על ידי הציבור, ויותר על ידי כלי תקשורת אינטרסנטיים כמו ידיעות אחרונות ואנשי יח"צ מעולים (נו איך קוראים להוא של לבני - ראובן משהו) כמו אלה שגרמו לאנשים לחשוב שמי שמתנגד לביבי צריך לתת מנדטים נוספים לקדימה. בכל אופן, זו תקלה זמנית שתתוקן בקרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 1:07 pm 
Hall of Famer

ואתה חוזר כאן לאותה טאטולוגיה (שלפיה כאמור, אורי אבנרי איש ימין). הכשל שלך הוא שיש לך הגדרה אידיאולוגית לשמאל (חתירה להסכמים מדיניים), ושההגדרה לימין נגזרת מהתנגדות למה שהשמאל עושה. זו לא הגדרת עמדות בכדורסל, שם עוד ניתן לקבל את זה שארבע הוא מי ששומר על ארבע של היריבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 1:16 pm 
Junior

גם ערן כתב לי לא מזמן בפייסבוק שההתנתקות הייתה תכנית ימנית. חבל, אם הייתי יודע את זה בזמן אמת היה נחסך לי שבוע בכלא.
אני מנסה להמשיך את היגיון ה"מינוס מינוס פלוס" שתיאר יפה אורן בהודעה שמעלי, לפי זה, מי שהתנגד להתנתקות הוא בעצם שמאלני? מילא להגיד את זה עלי, אמרו עלי דברים גרועים מזה, אבל אני לא בטוח שכל החבר'ה שעמדו איתי על גג בית הכנסת בכפר דרום יעברו בשתיקה על תיוג שלהם כשמאלנים.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 1:32 pm 
מנהל פורום

מאיפה ממה שכתבתי נובע שמי שמתנגד להתנתקות הוא שמאלני?

העובדות הן שההתנתקות קמה כתכנית בלימה למהלכים מדיניים. העובדות הנוספות הן שמי שיישם את ההתנתקות הוא מי שאמר זמן קצר לפניה "דין נצרים כדין תל אביב". ככה ששוב, ההשוואה לאורי אבנרי מופרכת למדי (הוא עצמו טוען ששום דבר ממה שעשה אחרי 48 לא סותר את מה שעשה לפניה).

זה שצעד ימני מסוים מוגדר כימני כי הוא תגובה לצעד שמאלני, לא אומר שההגדרה של ימני היא שלילת השמאל. אם נתנסח בצורה פשטנית, אז "שמאל" זה לשאוף לשלום תוך ויתורים טריטוריאליים, ו"ימין" זה לשאוף לשלמות הארץ תוך מוכנות לשלם מחיר מדיני. ההתנתקות היא תכנית שמטרתה המוצהרת היתה לוותר במעט על שלמות הארץ (אגב, צוד, הנה סיבה ימנית להתנגד לה, מעבר לסיבות פרקטיות - אם אתה ימני קיצוני אתה מן הסתם תתנגד לכל ויתור ולו הקטן ביותר, ולא שההתנתקות היתה ויתור קטן, על עיקרון שלמות הארץ) כדי לחזק את האחיזה בשטח שייוותר ולוודא שהוא לא יימסר במסגרת הסכם שלום.

זו המטרה המוצהרת של ההתנתקות, וככזו היא ימנית (שואפת לחזק אחיזה בחבלי מולדת) הרבה יותר משהיא שמאלנית (שואפת להגיע לשלום - דבר שמעולם לא יוחס לה). זה שזו היתה תכנית צינית, מרושעת, וקצרת רואי, לא קשור לענייני ימין-שמאל (או קצת קשור, אפשר להניח למשל שמי שהרס את גוש קטיף לא ממש רצה שקליטת המפונים תצליח), ואגב, היו לא מעט שמאלנים שחזו את מה שקרה אחריה והתנגדו לה על הבסיס הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 10, 2012 1:44 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
(או קצת קשור, אפשר להניח למשל שמי שהרס את גוש קטיף לא ממש רצה שקליטת המפונים תצליח)

אני דווקא מניח ששרון עצמו כן היה רוצה בהצלחת קליטת המפונים, ושאם היתה לו התלבטות אמיתית לגבי המהלך הרי שהיא נגעה לאותם מפונים. אממה, שרון נעשה מהר מאד רלוונטי כשרפרף לפני פוליטורה, ואז נוצרה או התעצמה בעית הקליטה שאנו מכירים היום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 675 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: