סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 7:49 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 24 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: שירי שואה - משפטי
הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 3:14 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אני נגד, אני פועל שייפסק, אבל מוסדות ישראל הופכות את זה לקשה מיום ליום:

האוהדים שרו שירי שואה, הדיין זיכה והחליט: זהו חופש הביטוי

בית הדין קבע שאין להעניש את קבוצת הנוער של הפועל ת"א בגלל קריאות הקהל בדרבי. הסיבה: אין סעיף בתקנון שמאפשר להתעלם מחוק היסוד לחופש הביטוי. חשש בהתאחדות מההשלכות האפשריות. האם יימצא הפתרון לבעיה החמורה?צעד יוצא הדופן החליט אב בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, ישראל שמעוני, לזכות את קבוצת הנוער של הפועל תל אביב וזאת על אף שאוהדי הקבוצה שנכחו בדרבי האחרון צעקו "שתהיה שואה למכבי". בהחלטתו ציין הדיין, שנחשב לאחד המוערכים בהתאחדות לכדורגל, כי מדובר בחופש הביטוי. ההחלטה הזו אינה דבר חדש, אך היא מעלה שוב את סאגת שירי השואה על הפרק. התופעה המחליאה הזו ממשיכה לפקוד את מגרשי הכדורגל שוב ושוב. האם יש צורך בתקנון שמתיר את הפגיעה בחוק יסוד חופש הביטוי?
יש לציין כי זו אינה הפעם הראשונה ששמעוני מפרש קריאות מסוימות כעניין של חופש הביטוי. ב-5 בנובמבר ב-2009 אוהדי בית"ר ירושלים השמיעו קריאות בוז במהלך דקת הדומיה לזיכרו של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז"ל באיצטדיון קרית אליעזר לפני המשחק מול מכבי חיפה. בית"ר עמדה אז לדין בשל התנהגות בלתי הולמת. ההרכב שכלל את שמעוני, חיים אלחדיף ועמנואל סלע הרשיע את בית"ר ברוב של 1:2, כששמעוני התנגד. בית"ר ערערה לבית הדין העליון של ההתאחדות אשר בהרכב מורחב של 5 דיינים קיבל את גישתו של שמעוני וזיכה את הקבוצה.

את ההחלטה ההיא נימק שמעוני: "חוק חופש הביטוי הוא חוק יסוד ואם רוצים לפגוע בו ניתן לעשות זאת רק בחקיקה מפורשת. כל עוד התקנון לא יתוקן, לשיטתי אין לי ברירה אלא להכיר בחופש הביטוי". בפרוטוקול הדיון הביע שמעוני סלידה מהקריאות עצמן וגינה אותן בכל תוקף.

בהתאחדות לכדורגל היה מי שהרים גבה נוכח ההחלטה לזכות את הפועל תל אביב, בעיקר לאור מקרי העבר שמוכיחים שקריאות מהסוג הזה עלו גם ביוקר. רק לפני שנה נקנסה הפועל ב-2000 שקלים בשל התנהגות בלתי הולמת של אוהדיה, שקראו אז את אותן קריאות ("שתהיה שואה למכבי") כנגד הקהל הצהוב. בתוך כך, בהתאחדות טענו הבוקר שהתובע שלום אבן עזרא צפוי לערער על ההחלטה של שמעוני והתיק יגיע לבית הדין העליון. שוב נדגיש כי הסוגיה כולה היא בעייתית, כיוון שאין סעיף בתקנון ההתאחדות או בחוקי המדינה שמתייחסים באופן ספציפי לשירי שואה.

http://www.sport5.co.il/HTML/articles/A ... 30973.html

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: שירי שואה - משפטי
הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 4:42 pm 
Junior

השאלה היא כמה כסף שמעוני קיבל...

עם כל הכבוד (ואני מודה שאין הרבה) יש הבדל גדול בין שירי שואה ל׳הפרעה לדקת דומיה׳ של יצחק רבין, ההשוואה בכתבה מגוחכת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 6:25 pm 
Junior

כי לקרוא לפלח ציבורי מסוים שנבדל במאפיין אחד - חיבה ספורטיבית - למשרפות ולתאי הגזים, הוא פחות חמור מלקרוא לסלים טועמה מחבל להבנת שמעוני.
נגד הגזענות יש חוק ואין נגד שימוש בשואה, הבנתי שהחוק האוסר על שימוש בסמלים ואנשי ההנהגה הנאצית עדיין בתהליכי חקיקה לאחר שעבר בקריאה טרומית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 6:30 pm 
Freshman

יואב כתב:
כי לקרוא לפלח ציבורי מסוים שנבדל במאפיין אחד - חיבה ספורטיבית - למשרפות ולתאי הגזים, הוא פחות חמור מלקרוא לסלים טועמה מחבל להבנת שמעוני.
נגד הגזענות יש חוק ואין נגד שימוש בשואה, הבנתי שהחוק האוסר על שימוש בסמלים ואנשי ההנהגה הנאצית עדיין בתהליכי חקיקה לאחר שעבר בקריאה טרומית.

מתוך ויקיפדיה - "שואה היא מילה שמקורהּ בעברית המקראית, ובה משמעותה חורבן, כיליון".
אני לא רואה פה שום משרפות וגזים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 6:41 pm 
Junior

כמה סמלי שהמגונן הוא הוא אוהד הפועל, שקהל אוהדיו שנישא על כפי התקשורת כקהל התומך והאיכותי שבליגה הם אותם אלו שלא היססו לפגוע בחייו האישיים ובקרוביו של אלי טביב, אלו שהשליכו מוטות של דגלים ומכל הבא ליד למגרש בדרבי בו הפסידו לראשונה לאחר ארבע שנים ואלו היחידים בליגה שמשתמשים במילה "שואה" כמטבע לשון בשיריהם.
אולי אתם בעצם מברכים את אוהדי מכבי, לא? אולי אנחנו אשמים שלא מפרשים נכונה את המילה 'שואה'. הקונטקסט וההקשר שאנו עושים לאירוע שהתרחש לפני כשישים שנה הוא כולו בדייה, נכון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 6:48 pm 
Hall of Famer

גל, זאת התממות מגעילה. בדיוק כמו ה"המלצה" לשמעון מזרחי.
שירי שואה של אוהדי הפועל בהחלט עם קונוטצית לשואת העם היהודי ומלווים במשפטים של מכבי נאצים ושאר תשבוחות.
אתה שר שירי שואה, או לא אכפת לך כששרים, אז לפחות תעמוד מאחורי זה ולא תגלגל עיניים בצביעות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 7:06 pm 
Junior

ועמוס, וצריך לשים את הדברים על השולחן וההיתממות הזאת של גל אינה שמורה רק לאוהדי הפועל.
אם ייצא לך לשאול כמה מאוהדי מכבי, ששרים בגאווה לסלים טועמה מחבל, הם יטענו כי הם קוראים לו כך כי הוא מזוהה עם הפועל ולא כי הוא הוא ערבי.
לשאלה מדוע לחלאיילה הם גם קוראים כך "כי הוא שובר רגליים ושחקן כסחן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 7:21 pm 
Freshman

יואב כתב:
כמה סמלי שהמגונן הוא הוא אוהד הפועל, שקהל אוהדיו שנישא על כפי התקשורת כקהל התומך והאיכותי שבליגה הם אותם אלו שלא היססו לפגוע בחייו האישיים ובקרוביו של אלי טביב, אלו שהשליכו מוטות של דגלים ומכל הבא ליד למגרש בדרבי בו הפסידו לראשונה לאחר ארבע שנים ואלו היחידים בליגה שמשתמשים במילה "שואה" כמטבע לשון בשיריהם.
אולי אתם בעצם מברכים את אוהדי מכבי, לא? אולי אנחנו אשמים שלא מפרשים נכונה את המילה 'שואה'. הקונטקסט וההקשר שאנו עושים לאירוע שהתרחש לפני כשישים שנה הוא כולו בדייה, נכון?

"קהל אוהדיו שנישא על כפי התקשורת כקהל התומך והאיכותי שבליגה". הצחקת אותי. http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 5133_n.jpg
זה מה שהיה בידיעות אחרי שכמה ילדים טמבלים שלא קשורים לאולטראס קישקשו בשירותים של שער 11.
כל המאחה נגד טביב הייתה לגיטימית וחוקית לגמרי, אתה חושב שהוא היה עוזב את הפועל אם לא היו עושים לו את המוות? לא הייתה לנו ברירה אחרת.
הדגלים בדרבי היה אירוע חד פעמי שנוצר מהסטיאוציה הנוראית שנקלענו אליה, וכמובן שהתקשורת חגגה על זה, כשבמקומות אחרים עם אוהדים פאנטים באמת מה שעשינו זה בדיחה.
אגב, שואה היא מילה שהרבה אנשים (ואני בטוח שזה כולל הרבה מצקצקים למינהם) משתמשים בה בתור סלנג, אבל מעניין שכשמשתמשים בה במגרשי כדורגל היא פתאום מילה נוראית וצריך להכניס לכלא את מי שמשתמש בה.

עמוס לב כתב:
גל, זאת התממות מגעילה. בדיוק כמו ה"המלצה" לשמעון מזרחי.
שירי שואה של אוהדי הפועל בהחלט עם קונוטצית לשואת העם היהודי ומלווים במשפטים של מכבי נאצים ושאר תשבוחות.
אתה שר שירי שואה, או לא אכפת לך כששרים, אז לפחות תעמוד מאחורי זה ולא תגלגל עיניים בצביעות.

אני באופן אישי לא שר מכבי נאצים או גרמנים, כי זה באמת לא בסדר לדעתי.
אולי שואה למכבי זאת קונוטציה לשואת יהודי אירופה, אבל זה לא מעניין אותי. הסיבה היחידה שאני מתנגד ל"שתיהיה שואה למכבי" היא שזה מפריע לאנשים אחרים בקהל של הפועל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 7:36 pm 
Hall of Famer

יואב, האמת שלחלאיילה לא שרים מחבל אלא "חליילה ההומו" (לא במצב של אמסלם אלא במקצב "מודרני" יותר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 10:33 pm 
Junior

אני יודע שהפסיקה הזו תפגע בכל אלא שמנסים למנוע את הקריאות.

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 21, 2012 1:25 am 
Junior

סומו ושאר אוהדי הפועל. אני באמת לא מבין אתכם.
אתם באמת אחד הקהלים הכי טובים בארץ (אם לא הטוב שבהם), אבל בחייאת רבאק, תבינו שאירועים כאלה דופקים את כל ההנאה מהקהל שלכם. (ולא, טיעון "העשבים השוטים" לא באמת תופס).
הבובה של יבגני אובארוב, שירי השואה, הרימון שפגע באבוקסיס, השירים על טייב, חילול קברי הוריו של חולדאי, הרימון שנזרק על הבית של טביב, הקריאות לגור שלף (איפה אבא?) - בחייאת ראבקום, מה נהייתם לי לאומית עכשיו? תודו שזה מגעיל, תילחמו בתופעה מבפנים - ותפסיקו לנסות להגן על זה או להגיד "אבל כולם ככה".

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 21, 2012 9:47 am 
Junior

לחמים בתופה ואפילו משלמים הזה בקנסות (בכדורסל). אבל שמוסדות שיפוטיים יוצאים בהחלטות כאלה, זה ממש מקשה על המלחמה.

אני מודה שיש בהפועל, כמו בקבוצות רבות, תופעות של תת תרבות עבריינית. בקבוצות "הפועל" בגלל קונוטציות פוליטיות יש גם הליכה על הקצה ונגיעה בעצביים חשופים של החברה.

המצב היום בכדורסל הרבה יותר טוב. כולנו יודעים שקנסות יוצאים מהכיס שלנו. בראשל"צ לא היו מה שמכונה שירי שואה, אלא שעתיים של עידוד נטו.

צוד:
מול חילול הקבר תעמיד את זה שאוהדי הפועל (כולל משהו שכותב פה (לא אני)), ניקו את הקבר
אני ממש לא יודע אם הרימון ההלם בבית טביב היה של אוהדי הפועל, הוא קשור לעוד גורמים לא נחמדים
מאז שאורי קשור לקבוצה אין קריאות לגור. יש למשפחת פאנן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 21, 2012 12:19 pm 
Junior

Red Sumo1 כתב:
אני מודה שיש בהפועל, כמו בקבוצות רבות

עזוב קבוצות אחרות. כן, גם "לה פמיליה" הם גועל נפש, אבל אתה אוהד הפועל, לכן אני מצפה ממך להילחם עד חרמה בתופעות כאלה כשהן באות מצד הקהל של הפועל.
ושירים למשפחת פנאן זה יותר טוב משירים לגור שלף? למה?
(אגב, את חגיגות האליפות הספונטניות שאחרי האליפות של גלבוע גליל נטשתי כשהגיעו שני אוהדי הפועל ת"א והתחילו שירי שואה למכבי ולמה מוני לא בא לדרבי).

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 21, 2012 1:47 pm 
Junior

אין יותר טוב או פחות טוב. נלחמים בחורמה. אבל משפטית המדינה מאד מפריעה לכך שהיא קובעת שחופש הדיבור קודם להכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 21, 2012 6:19 pm 
Freshman

מעניין שנושא שירי השואה עולה בשנים האחרונות. עד לפני שנתיים אף אחד לא התייחס לזה כמעט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 21, 2012 6:34 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מעניין שאתה, ובכן, לא אומר אמת. נושא שירי השואה קיבל התייחסות נרחבת גם בפאזה הקודמת של הפועל כדורסל בליגת העל, מדובר בעניין של עשר שנים לפחות.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 21, 2012 7:40 pm 
Hall of Famer

על מה אתה מדבר בדיוק? אחת ההודעות הראשונות שלי בפורום הזה הייתה על שירי שואה ושאר ירקות של אוהדי הפועל בטורניר בנדל, לפני העונה שבה הפועל חזרה לליגת העל. גם בתקשורת באותו זמן התחילו להתפרסם ידיעות על כך. בבקשה אל תיצור מיתוס חדש איך התקשורת מתנכלת למיזם אוסישקין.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 21, 2012 8:32 pm 
Junior

שירי שואנ איתנו (לצערי הרב) מאז 2001/2

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 22, 2012 7:43 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
תגידו, מה עם אמצעי משפטי מאד פשוט. מנוי או כרטיס הכניסה למשחק מהווה חוזה. למה לא שחלק מהחוזה הזה יהיה התחייבות אישית לשלם במלואו כל קנס שיושת על הקבוצה במידה וקונה הכרטיס או בעל המנוי ביצע כל פעולה שהביאה לקנס ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 22, 2012 7:59 pm 
Junior

אתה מעלה משהו מעניין. התקיים דיון מסוים בנוגע לרעיון המרכזי שמאחורי הדברים שלך, לאחר שמכבי נענשה בסגירת יציע שלם - נזק לקהל ועצום כלכלית למכבי - בעקבות אוהד אחד שזרק ארטיק על הקוון.
העלו שם את הכתוב מאחורי המנוי שמנפיקה מכבי במטרה למצוא האם מתקיים באמת חוזה כלשהו בין הרוכש לבין הקבוצה, בפועל כל האחריות נופלת על האוהד. זה שעשה וזה שלא עשה.
תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 20, 2012 10:44 am 
Junior

מתן נאור כתב אתמול בערב את הדברים הבאים:

שוב פעם לא מצליח לישון אחרי משחק... הבעיה היא שהפעם זה לא מהסיבות הנכונות... המצפון שלי לא שקט ואני לא אחד שמחזיק דברים בבטן (לפחות משתדל שלא). נתחיל מהסוף: קשה לי מאוד עם מה שהיה היום במשחק בנוגע לרגב. ועכשיו נחזור להתחלה: זה לא בא מיפות נפש, ולא, אני לא מנסה לסתום פיות כי אני לא מאמין בזה. אני אחד שמאמין בחופש הביטוי ואני לא בעד עונשים על מילים (כל עוד לא מדובר בעבירה על חוקי המדינה). גם במקרה הזה אני לא בא ודורש או אומר שזה חייב להיפסק. מה שנישאר לי לעשות זה רק לבקש בכל לשון של בקשה להפסיק עם הסיפור הזה סביב רגב. במשחק אימון שהיה לנו נגד הגליל בתחילת העונה ניגשתי לרגב אחרי המשחק והתנצלתי, אמרתי לו שדיברתי עם אוהדים מסוימים על העניין בעבר ואני מבטיח לדבר שוב. ואכן בעבר פניתי למספר אוהדים בעניין ללא הצלחה. מיותר לציין מה היו התוצאות הפעם... בסוף המשחק הערב לא הייתי מסוגל אפילו ללחוץ לו את היד ולהסתכל לו בעיניים... אני יודע (מתוך ניסיון עבר) שמה שאני אומר והתגובות והכתבות בנושא עלולות להוביל לתוצאה הפוכה ממה שאני מייחל לו, אך בכל זאת הייתי חייב להוציא את מה שאני מרגיש. אסיים בכיוון אחר שקצת ממחיש את ההשלכות של הסיפור. לפני המשחק ניגש אלי שחקן של הקבוצה ואמר לי: "יש לי רק בקשה אחת מהמשחק הזה, שהקהל יעזוב את רגב...". לא לצאת מהתחושות של המשחק האחרון, לא שהערב יתחבר לנו ושנחזור לתפקד כמו במשחקים היותר טובים שלנו ולא חס וחלילה שננצח. זה באמת נושא שמעסיק אותנו בתוך הקבוצה ואני גם מוכרך לציין שהשירים ששרים לרגב, באופן אישי, פוגעים גם בי. רמת האנרגיה יורדת בבת אחת כאשר אני שומע את השירים הללו. שוב, אני יודע שזה מאוד לא פופולרי בקרב חלק (לדעתי קטן, אך משמעותי) מהקהל של הפועל , אך בכל זאת הרגשתי שאני חייב לפרוק את מה שאני מרגיש ולבקש (זה מה שאני מרגיש שנשאר לי לעשות) להפסיק את השירים המדוברים (לכל היותר לפחות להפסיק את השירים בנוכחותו של רגב). אני מאוד מבקש שהפוסט לא יהפוך לדיון כי זו ממש לא הכוונה, בסך הכל רציתי לפרוק את מה שאני מרגיש ולקוות שאוכל להשפיע במשהו... אולי עכשיו יהיה לי קצת יותר קל לישון בלילה (אני בספק גדול לגבי העניין הזה)... אני בטוח שזה לא יעזור אבל בכל זאת אני רוצה לבקש סליחה מרגב על כך שאני לא מצליח להשפיע ולגרום לתופעה הזו להפסיק. אני מקווה שאולי בעתיד זה יפסק... לילה טוב.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 20, 2012 10:47 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
יפה מאד. כל הכבוד לו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 20, 2012 12:25 pm 
Junior

צוד, איפה הוא כותב?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 20, 2012 12:37 pm 
Junior

הוא פרסם את זה בפייסבוק שלו.
http://www.facebook.com/bslisrael/posts/131180380368937

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 24 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה