סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 10:45 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 35 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: אתיקה של חברי פורום
הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 1:21 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
מזה זמן לא מבוטל אני מתריע על העניין המבאס שנוהג אצל משתמש אחד בפורום, אשר לוקח פוסטים מפורומים/אתרים שונים ברשת ומדביק אותם ללא מתן קרדיט למי שכתב את ההודעה. היו כאלה שהסכימו איתי, היו כאלה שחשבו שאני מגזים.

קבלתי הבוקר הודעה פרטית מחבר פורום אחר, אשר הראה לי פוסט מפורום "שדים" של אוהדי הפועל ת"א, תחת הכותרת "כבוד לויקינג". והטקסט?

"כבוד ויקר ליונתן שולדברנד: נבחר ע"י יורובאסקט ללא פחות ולא יותר-"הופעת השבוע של שוודי המשחק מחוץ לשוודיה" (אתם מוזמנים להציע תרגום יותר טוב ל
Jonathan Skjoldebrand selected the top Swedish players playing abroad in last week's games). זה בעיקר מעניין כי הוא מנצח ראש בראש את יונאס ירבקו, השוודי של דטרויט פיסטונס.".

ואם הטקסט הזה נראה לכם מוכר, זה מפני שמדובר בפוסט שלי בפתיל הזה בסלניוז: viewtopic.php?f=1&t=11856

המשתמש שעשה את הקופי פייסט הזה, בלי קרדיט כמובן ותוך יצירת מצג שווא כאילו זו הודעה מקורית שלו, הוא מיודענו רד סומו אשר בפורום שדים מזדהה כ"גיא ברזל". הגיב לו משתמש בשם "ברגר"-אינני יודע מי הוא-שכתב: "הנתנייתי אישר לך את הגניבה?". תגובתו הכה-לויאלית של סומו: "הנתנייתי יכול להמשיך להיות איש מסכן. i don't give a fuck".

אכן, דוגמא קלאסית לכבוד הדדי המתבקש בין חברי הקהילה הזאת.

הקישור לפוסט בפורום שדים: http://shedim.com/bb/viewtopic.php?f=8&t=90438

תלונה תוגש למוסדות סלניוז המוסמכים, היתר-לשפוטכם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 2:24 pm 
Sophomore

אני הוא הברגר המדובר. ונראה לי שכדאי שתיקח אוויר (אולי תדליק סיגריה אם אתה מעשן), תעשה לך כוס תה טובה ותירגע. הודעות פורום הן לא מדע מדויק, אולי רצית שהוא ייתן לך קרדיט על הגילוי המרעיש (והפעם לא הייתי ציני)? יאללה, כולה פורום, מה שכתוב כאן הרי עוד חודש חודשיים ייעלם לתהומות השרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 2:29 pm 
Hall of Famer

הודעות פורום הן לא מדע מדויק ואין פה שום גילוי מרעיש, אבל יש הגינות בסיסית. אם משתמש כלשהו טרח (ואפילו הטרחה הזו לקחה לו דקה וחצי) לכתוב הודעה מסוימת, ומשתמש אחר עושה לה קופי פייסט בפורום אחר מבלי לציין שזו לא הודעה מקורית שלו-זה מעצבן ולא הגון. סומו עושה את זה כאן כל הזמן, למעשה "גונב" קרדיט לא שלו. ההערכה ההדדית של משתמשים בקהילה נבנית כתוצאה מהודעות, וסומו פשוט גונב קרדיט מהודעות שהוא לא כותב. זה דבר מגעיל, ובוודאי שהתגובה שלו בהמשך השרשור אצלכם מגעילה.

אבל שיזהר, אם הוא ימשיך ככה אולי מישהו יתעצבן ויקרא להרג ילדיו...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 2:31 pm 
Junior

זה דבר אחד לגנוב טקסט של מישהו אחר במשהו שהוא "כולה פורום", ודבר אחר לכתוב מיד אחרי זה על מושא הגניבה שהוא "איש מסכן. i don't give a fuck" שזה כבר ממש דבר מניאקי ברמות אחרות לעשות.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 2:34 pm 
Hall of Famer

שניהם בעיניי גרועים באותה מידה. זו חוצפה ממדרגה ראשונה לקחת משהו שמישהו אחר כתב ולהציג את זה במקום אחר כאילו זה שלך. נקודה. אם היו עושים לי את זה, גם הייתי מתעצבן.

אני לא מנהל פה, אבל ברצינות, לא הגיע הזמן שסומו פשוט יועף מהפורום? עם כמה שאני נהנה לרדת עליו, יש גבול לכל שטות. מספיק וחלאס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 2:35 pm 
Hall of Famer

והיות שסומו ממילא גורם להורדת הכפפות, אציין שכידוע מדובר ביוזר שלא מסוגל לכתוב יותר ממשפט אחד ללא שגיאות כתיב או בניסוח קוהרנטי, ולכן גניבת ההודעות שלו מפורום לפורום או מאתרים לפורום נועדה-באופן פאתטי להפליא-ליצור לעצמו מצג של יוזר אינטיליגנטי ותורם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 2:39 pm 
Hall of Famer

האח של, בעיני זה די דוחה לעשות העתק-הדבק להודעות של משתמש אחר לפורום אחר בלי לתת קרדיט לאדם שכתב אותן. מילא אם הוא היה כותב את אותם דברים במילים שלו, לאף אחד הרי אין בלעדיות על חדשות, אבל סתם לעשות העתק הדבק בלי שום שינוי? אני רואה את זה כסוג של עצלנות ופרזיטיות, אפשר לחשוב כמה זמן לוקח לכתוב את אותם פרטים במילים שלך, לא יותר מחצי דקה. אני לא חושב שיש מה לעשות עם זה ברמה המעשית, אף אחד לא הולך לתבוע בגלל העתקה של הודעות, אבל עדיין, בעיני קהילה של משתמשים יכולה להגיד שהיא מתנגדת עקרונית לדברים האלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 2:58 pm 
Sophomore

למה זה לא בעווףף??? :)

אוריאל17 (2012)

בהנחה שאני זוכר נכון ואוריאל באמת תמיד זה שאומר את זה, מה הבעיה לתת קרדיט? זה לוקח שניה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:02 pm 
Hall of Famer

אגב, להשלמת התמונה סביב סגנונו הנפלא של סומו, זה עתה קבלתי הודעה פרטית ממנו בזו הלשון:

"אתה יודע שזה אופ טופיק ואתה עובר על חוקי הפורום. אני להבדיל ממך לא שטינקר קטן ומושתן. שיהיה לך המשך יום קסום".

אגב, מצידי שזה יעבור לעוף, ואת התלונה שלי למנהלים כבר העברתי. אבל את העוף קוראים פחות אנשים, וסומו עושה את הדברים האלה בפורום הראשי כל הזמן, לכן נראה לי חשוב ונכון שכולם יידעו במה מדובר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:05 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
שזו תהיה הבעיה הקטנה ביותר, האם זה צריך להיות בעוף או לא בעוף.

בכל אופן, חוץ מהערך הבידורי של הת'רד הזה, אני לא מבין על מה הדיון. המעשה של סומו לא אתי במובן הכי טריביאלי של המילה, וההתנהלות שלו אחר כך מצדיקה השעייה גם בלי שום אזהרה מוקדמת. אם הוא רוצה להמיר את ההשעייה בהסבר מפורט מה ראש בראש של אדם שלוקח הודעה ומעתיק אותה מילה במילה לפורום אחר, אז לדעתי ראוי לשקול את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:06 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
לטעמי כל הדיון האתי מיותר. זה נורא פשוט. מה שסומו עשה מנוגד לשני דברים בסיסיים: תקנון הפורום (סעיף 8.3) וחוק זכויות יוצרים. זה לא פעם ראשונה שהוא עושה את זה, וזו כנראה גם לא תהיה פעם אחרונה כי מחליקים לו את זה כל פעם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:08 pm 
Junior

אם כבר דנים בעניין, אנצל״ש. אבל קודם כל שני וידויים:
א. אני חוטא בביפ. (לא נפלתם מהכיסא, אה?), אני אוהד ברצלונה בכדורגל ואני משתמש פעיל במקבילה הביפיונרית של סלניוז.
ב וזה העיקרי: מכיוון שאני אחד משלושת היחידים שם שכותב בקביעות בת׳רד ״בארסה כדורסל״ (עוד אחד זה מיכאל גינות), הרבה פעמים אני לוקח מכאן פרטים על משחקים שלהם שלא יצא לי לראות. בדרך כלל אני לא נותן קרדיט.
אם זה מפריע או נראה למישהו לא אתי - אני מתחייב לתת קרדיט החל מרגע זה ואילך.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:09 pm 
Sophomore

rony כתב:
האח של, בעיני זה די דוחה לעשות העתק-הדבק להודעות של משתמש אחר לפורום אחר בלי לתת קרדיט לאדם שכתב אותן. מילא אם הוא היה כותב את אותם דברים במילים שלו, לאף אחד הרי אין בלעדיות על חדשות, אבל סתם לעשות העתק הדבק בלי שום שינוי? אני רואה את זה כסוג של עצלנות ופרזיטיות, אפשר לחשוב כמה זמן לוקח לכתוב את אותם פרטים במילים שלך, לא יותר מחצי דקה. אני לא חושב שיש מה לעשות עם זה ברמה המעשית, אף אחד לא הולך לתבוע בגלל העתקה של הודעות, אבל עדיין, בעיני קהילה של משתמשים יכולה להגיד שהיא מתנגדת עקרונית לדברים האלו.

הקהילה הזו של המשתמשים יכולה להגיד הרבה דברים, אבל בעיקר שהיא מלאה ונפוחה מעצמה. אמנם לא כתבתי כאן שמונה שנים אבל עקבתי אחרי הפורום ברמה יומיומית. שוב, אני לא בא לתמוך או לקטרג על אחי הגדול, אבל בחייאת, שחררו...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:14 pm 
מנהל פורום

צוד, אני לא הייתי עושה את זה מסיבה אפילו יותר אלמנטרית - אם אתה אומר משהו שלא אתה בדקת, אתה לוקח אחריות על דברים של מישהו אחר, וזה סתם חבל.

בכל מקרה, דבר אחד זה לבוא לאיזה פורום כדורסל ולהגיד שהפעם האחרונה שעונה נפתחה ברצף של שלושה משחקים עם 35+ היתה ב1993, ודבר אחר זה להעתיק את הטקסט המדויק של התותח מילה במילה כאילו אתה כתבת אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:16 pm 
Hall of Famer

אחיך הגדול, במשך שנים, דואג "לתרום" לפורום הזה בעיקר את הקופי פייסטים המדוברים והודעות מטופשות להפליא, שהפכו אותו לסוג של שוטה כפר רשמי. מדי פעם בפעם הוא גם דואג לשקר בריש גלי, כמו מקרה ה"קרא להרג ילדיי" המפורסם-שלדידי כבר אז היה אמור לגרום להשעייתו. אגב, בחילופי ההודעות הפרטיות הנעימות שלי איתו כרגע, הוא מביע בטחון מלא בכך שלא יושעה-דבר שלדעתי (ולדעת אחרים, כגון גואטה) נובע מהיד הרכה שמנהלי ה"קהילה הנפוחה והמלאה בעצמה" הפגינו כלפיו עם השנים.

לא מתאים לכם? תשארו בשדים ותפליצו באמבטיה. "הקהילה הנפוחה והמלאה בעצמה" היא קהילת הכדורסל האיכותית ביותר ברשת, והמטרה שלה היא להשאר כזאת. לא נראה שאחיך הגדול עוזר לנו במטרה זו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:24 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
שחררו עלק. לא מדובר פה באיזה מעשה תמים של ילד בן 12. זו התנהגות פושעת, ממושכת, ומודעת לחלוטין (כפי שהודגם כאן) מאיש מבוגר שהוא גם מנהל פורום בעצמו (hapoeluta.com). כן, יש פה מאבקי אגו וריבים בפורום (גילוי נאות - אני, למשל, ממש לא מחבב את נדב) אבל אין לזה קשר לסומו. מה שהוא עושה נוגד אלף בית בסיסי של אתיקת פורומים וכאמור גם את החוק. "לשחרר" זה לא רק לתת לו רשיון להמשיך את זה אלא לתת לכל אחד רשיון לעשות את אותו דבר מגעיל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:36 pm 
Junior

ראובן כתב:
צוד, אני לא הייתי עושה את זה מסיבה אפילו יותר אלמנטרית - אם אתה אומר משהו שלא אתה בדקת, אתה לוקח אחריות על דברים של מישהו אחר, וזה סתם חבל.

בכל מקרה, דבר אחד זה לבוא לאיזה פורום כדורסל ולהגיד שהפעם האחרונה שעונה נפתחה ברצף של שלושה משחקים עם 35+ היתה ב1993, ודבר אחר זה להעתיק את הטקסט המדויק של התותח מילה במילה כאילו אתה כתבת אותו.

אני לא עד כדי כך דביל, אני בודק תוצאה נגיד. אבל אם מישהו שאני מעריך כותב ״כבר הרבה זמן ששראס נראה כמו צל של עצמו״ (סתם לשם הדוגמה), אני ארשה לעצמי להסתמך על זה בסיקור שם. (אגב, אותו דבר להיפך. יש שם כמה אנשים שמעודכנים יותר מסנדרו רוסיי בעצמו).
לשון אחר: אני מסתמך על המידע בפורום כאמין וכאילו היה האתר של יורובאסקט, נגיד, או ACB.

אגב, לא הבנתי את הפסקה השניה שלך:
א. מה ההבדל בין המקרים? (אני מניח שהשני חמור יותר, לא ממש מבין למה).
ב. באיזה משתי הקטגוריות אני נמצא?

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:42 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
אחיך הגדול, במשך שנים, דואג "לתרום" לפורום הזה בעיקר את הקופי פייסטים המדוברים והודעות מטופשות להפליא, שהפכו אותו לסוג של שוטה כפר רשמי. מדי פעם בפעם הוא גם דואג לשקר בריש גלי, כמו מקרה ה"קרא להרג ילדיי" המפורסם-שלדידי כבר אז היה אמור לגרום להשעייתו. אגב, בחילופי ההודעות הפרטיות הנעימות שלי איתו כרגע, הוא מביע בטחון מלא בכך שלא יושעה-דבר שלדעתי (ולדעת אחרים, כגון גואטה) נובע מהיד הרכה שמנהלי ה"קהילה הנפוחה והמלאה בעצמה" הפגינו כלפיו עם השנים.

לא מתאים לכם? תשארו בשדים ותפליצו באמבטיה. "הקהילה הנפוחה והמלאה בעצמה" היא קהילת הכדורסל האיכותית ביותר ברשת, והמטרה שלה היא להשאר כזאת. לא נראה שאחיך הגדול עוזר לנו במטרה זו.

תפליצו באמבטיה? מדובר באוהדי מגדל, וגם שיבושי ציטוט זה לא אתי, שתדע. בכל מקרה, עדיף שקהילת הכדורסל האיכותית ביותר ברשת, תתעסק בכדורסל ולא בלהיות מלאה בעצמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:49 pm 
מנהל פורום

צוד כתב:
ראובן כתב:

אני לא עד כדי כך דביל, אני בודק תוצאה נגיד. אבל אם מישהו שאני מעריך כותב ״כבר הרבה זמן ששראס נראה כמו צל של עצמו״ (סתם לשם הדוגמה), אני ארשה לעצמי להסתמך על זה בסיקור שם. (אגב, אותו דבר להיפך. יש שם כמה אנשים שמעודכנים יותר מסנדרו רוסיי בעצמו).
לשון אחר: אני מסתמך על המידע בפורום כאמין וכאילו היה האתר של יורובאסקט, נגיד, או ACB.

אגב, לא הבנתי את הפסקה השניה שלך:
א. מה ההבדל בין המקרים? (אני מניח שהשני חמור יותר, לא ממש מבין למה).
ב. באיזה משתי הקטגוריות אני נמצא?

ההבדל הוא בין העתקה של פרט טריביה כזה או אחר והעתקה של טקסט ערוך. ואתה נמצא בראשונה לפי התיאור שלך. חוץ מזה שלדעתי תמיד כדאי להוסיף "קראתי ש..." וחוץ מזה שממילא מדובר על משהו כל כך שונה שחבל שבסוף יצא שאתה מושא הדיון. יש כאן כל כך הרבה מועמדים יותר אטרקטיביים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 4:07 pm 
מנהל פורום

נדב
דווקא היית בסדר עד ההערה על הפלוצים באמבטיה :-)
החלק העצוב בהערות מהסוג הזה שאתה משיג את המטרה ההפוכה, אתה מסיט את הדיון מהציטוט בלי הקרדיט לדיון על סמנטיקה פיני גרשונית.

לעצם העיניין, קיבלתי את ההודעות בפרטי ואני מתכוון לנקוט צעדים פרקטיים בעניין

אח של..
נכון זה נראה כמו קטנוניות וירידה לפרטים קטנים שלא לומר קטנוניים. אבל בזכות השמירה על תקנון הפורום אנחנו מצליחים לשרוד כבר יותר מעשור ביחד באותו בית. בכל מה שקשור לההקפדה על התקנון אני אעדיף no call בכל מקרה גבולי
הפעם זה רחוק ממקרה גבולי, זה עמוק בתחום המכוער

שני דברים נותנים לפורום הזה את הכוח שלו ברשת:
1) רמת הידע של האנשים שכותבים כאן, החשבתי את עצמי לעכבר כדורסל עד שפגשתי את האנשים כאן והרכנתי ראש בצניעות לנוכח הידע שלהם. הידע שלהם מגיע בין השאר בזכות גלישה וקריאה של חומרים באתרי כדורסל כמו במקרה הנוכחי של נדב. קצת כבוד לעבודה מהסוג הזה
2) המגוון. אני מאוד אוהב את העובדה שאוהדי הפועל תל אביב (דורון, הסומואים ועוד) הרצליה (שמולקי מנצור ועוד) ראשון (גלעד) חיפה (קוף ירוק, שי ועוד) חולון (לאומית, ערן, דליים בתקרה ועוד) נדב מנתניה, יניב מרמת גן גוש הבלתי מזדהים בראשותו של עמוס לב. המגוון הזה יקר לי ואני מנסה לשמור אותם כאן

לכן אני מהלך בזהירות יתרה עם אוהדים של קבוצות שאין להן יצוג גדול בפורום אבל לא בכל מחיר
והכי חשוב אנשים בגרות ואיפוק
בגיל 48 גיליתי פתאום שזאת לא סיסמה אלא אחלה דרך חיים מאז התבגרתי בשנה ולא שיניתי את דעתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 4:13 pm 
Hall of Famer

אז מהו גזר הדין..?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 5:28 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
אז מהו גזר הדין..?

ריסטרט כמובן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 5:49 pm 
Hall of Famer

האח של סומו כתב:
rony כתב:

הקהילה הזו של המשתמשים יכולה להגיד הרבה דברים, אבל בעיקר שהיא מלאה ונפוחה מעצמה. אמנם לא כתבתי כאן שמונה שנים אבל עקבתי אחרי הפורום ברמה יומיומית. שוב, אני לא בא לתמוך או לקטרג על אחי הגדול, אבל בחייאת, שחררו...

אם היא נפוחה ומלאה בעצמה אתה מוזמן לפטור את עצמך מנוכחותה המעיקה בחייך, אני בטוח שתמצא את הדרך לעשות את זה. ולעניין, מבלי בכלל להתייחס אפילו לעניין החוקי והאתי, זו קהילה שיש בה הסכמה די רחבה על כללי התנהגות מסויימים, אתה יכול לכבד אותם ולהיות חלק מהקהילה או שאתה יכול שלא לקבל אותם ואז אני אפנה אלייך באותה קרירה שהפנית אלינו: שחרר. אתה לא יכול גם להתנהג בצורה שחורגת מאיך שרוב מוחלט של החברים בקהילה חושבים שצריך להתנהג בה וגם לדרוש שאנשים יתעלמו מכך שאתה משתין בקשת על דברים שחשובים להם, רוצה להמשיך להעתיק הודעות בלי לתת קרדיט? בכיף, רק תדע שיש לזה השלכות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 06, 2012 1:13 am 
מנהל פורום

הנושא כאן נשאר פתוח, הדיון ראוי ומעניין אבל החלק הרלוונטי לפורום הראשי הסתיים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 21, 2012 11:27 am 
Junior

אחת משתי אופציות:

או שעוזי וייל זה ראי שעל הקיר.
או שעוזי וייל צריך לחטוף באן מהפורום.
תמונה

וחוץ מזה, שיש פה עוד מישהו אחד שאני לא אנקוב בשמו, אבל מי שיודע על מי אני מדבר, הוא יודע על מי אני מדבר, שהעתיק משהו שכתב ראי שעל הקיר לפייסבוק שלו.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 35 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה