סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 30, 2024 11:17 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 12 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' נובמבר 10, 2012 6:16 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא יודע כמה מכם עוקבים אחרי הסיפור החביב הזה.
שתי אצניות צמרת אמריקאיות עברו לענף המזחלות, וכנראה שתיהן תהיינה באולימפיאדת החורף שתהייה ברוסיה בתחילת 2014. הן כבר עברו את המבחנים והתקבלו לנבחרת ארה"ב.
האחת היא טיאנה מדיסון, אחת השותפות לשיא העולמי המדהים של האמריקאיות ב-4X100 בלונדון. השנייה היא לולו ג'ונס, אחת מרצות המשוכות הטובות בעולם (אתלטית אמריקאית נוספת, הייליס תומפסון - מדליסטית כסף בקרב 7 בבייג'ין - נכשלה במבחנים ולא התקבלה).
אתמול שתיהן התחרו בפעם הראשונה בתחרות רשמית בענף, בתחרות זוגות במסגרת סבב גביע העולם - ומתברר שהן תפסו מהר את הספורט החדש. ג'ונס והשותפה שלה לקחו את הכסף, בפיגור קטנטן אחרי האלופות האולימפיות מקנדה שלקחו את התחרות. מדיסון והשותפה שלה לקחו את הארד.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 11, 2012 3:20 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אכן חתיכת סיפור .
השאלה המתבקשת - מעבר לתכונות מנטליות של ספורטאי , וכל המסביב ( מוסר עבודה , סיבולת וכו' ) , מה גרם לכך שאצניות יעשו הסבה כל מהירה וחלקה לענף ספורט אחר שעל פניו אין לו קשר ישיר ובולט למקצוען הקודם ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 11, 2012 5:45 pm 
Hall of Famer

יש קשר מסוים, שאפילו בסרט המדובר דיברו עליו (והוא היה גם הבסיס לרעיון נבחרת המזחלות האמיתית, אם כי לא התממש בצורה הזו) - הקשר בין מהירות האצנים ויכולת הזינוק.
אני לא מבין גדול במזחלות, אבל ממה שהבנתי למהירות הזינוק יש השפעה מכרעת על המירוץ כולו, ומאחר והזינוק נעשה תוך כדי ריצה - לאצנים יש יתרון מסויים. כמובן שזה רק חלק מהסיפור, אתה צריך לדעת לבלום ולנהוג ולהזיז את הראש והגוף בזמן המתאים עם הסיבובים והישורות והכל... אז ודאי שיש התאמות לעשות, אבל זה לא שאין בכלל בכלל קשר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 12, 2012 12:11 am 
Sophomore

וכמו שמתואר היטב בסרט, צריך לדעת לרוץ... על קרח :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 12, 2012 12:17 am 
Hall of Famer

במקרה של נבחרת ג'מייקה הזכורה לטוב, הם אכן ניסו להקים נבחרת שמבוססת על אצנים. אבל אף אצן לא הסכים לבוא, אז הם גייסו חיילים מצבא ג'מייקה והקימו נבחרת חביבה.
צחוק הגורל הוא ששניים מהם, אצנים או לא, אכן לקחו פעם את אליפות העולם בזינוק בריצה (מסתבר שיש דבר כזה). אחד מהם, אגב, היגר לקנדה והוא היום אחד מהסלדרים הטובים בעולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 12, 2012 3:19 am 
Sophomore
סמל אישי של המשתמש

סיפור ענק! משתלב היטב עם הדיונים של מה להברון ג'יימס יכול להיות בענפים אחרים וכו'. אתלטי על ברמה כמו לולו ג'ונס אין הרבה, ובטח כל ענף המזחלות הזה הוא חצי-חובבני וכשמגיעה אתלטית world class הם אמורים לעשות במכנסיים. אף אחד לא יכול לדגדג אותה מבחינה אתלטית.

חוץ מזה, היא משתתפת בתחרות זוגות, זה אומר שיש נהגת מלפנייה והיא צריכה לעשות הרבה פחות עבודה טכנית. סיטואציה מושלמת, יהיה אדיר לראות אותה זוכה סוף סוף במדליית זהב אולימפית ושתאבד את בתולייה סוף סוף.

תמיד אומרים שאפשר במספר חודשים מועט להכשיר אתלט להיות כדורגלן מוצלח. אבל להכשיר כדורגל להיות אתלט... משימה בלתי אפשרית.

We went from Princeton offense to Lower Merion offense.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 12, 2012 9:17 am 
Hall of Famer

Iggy כתב:
תמיד אומרים שאפשר במספר חודשים מועט להכשיר אתלט להיות כדורגלן מוצלח. אבל להכשיר כדורגל להיות אתלט... משימה בלתי אפשרית.

אם תמיד אומרים אז למה אתלט שהוא נניח קרוב לטופ עולמי בתחומו ( כלומר מאוד מוצלח , אבל לא מצליח באמת לעשות את סכומי הכסף הגדולים ) לא עושה הסבה לכדורגל ומסדר לעצמו את חשבון הבנק לכל החיים ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 12, 2012 9:20 am 
Hall of Famer

ענף המזחלות רחוק מלהיות חצי חובבני. הוא ענף מקצועני לעילא ולעילא (ולו מבחינת רמת האימון של העוסקים בו), מאד מאד טכני, מלא ספורטאים מנוסים ומאומנים שלא יעשו במכנסיים מאיזה חייזר שנחת עליהם מענף אחר.
אתה גם טועה למיטב הבנתי במשקל של היתרון האתלטי. היתרון האתלטי של לולו ג'ונס, למיטב הבנתי, אמור להתבטא בעיקר בריצת הזינוק, אחר כך זה בעיקר טכניקה וקואורדינציה והרבה פחות אתלטיות פר סה. מבדיקת התוצאות נראה שהיא והשותפה שלה דווקא פיגרו בריצת הזינוק אחרי הקנדיות (האלופות האולימפיות) שניצחו אותן. שוב, אני לא עד כדי כך מבין, אבל בסוף הריצה צריך גם כניסה מתואמת לתוך המזחלת שגם היא נכללת בזמן הזינוק, אם לא נכנסת טוב האטת את המזחלת. ופה זה כבר טכניקה ספציפית לענף.
דבר נוסף שאתה טועה בו, ובזה אני בטוח, זה שזו שיושבת מאחורה לאט צריכה לעשות הרבה פחות עבודה טכנית יחסית לנהגת. זו שיושבת מאחורה אחראית על הבלמים של המזחלת, עבודה טכנית חשובה מאד. אולי לא כמו של הנהגת, אבל לא בהרבה. אם היא הייתה אחת מהאמצעיות במירוץ רביעיות הייתי מבין את הטיעון הזה.
כל זה אומר שמגיע לג'ונס (וגם למדיסון) הורדת כובע, כי נראה שאת העבודה הטכנית הן תפסו מהר, אבל החיים שלהן ממש לא יהיו קלים. אף ספורטאי צמרת בענף הזה לא יעשה במכנסיים בגללן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 12, 2012 3:08 pm 
Hall of Famer

דרך אגב, בסוף השבוע יש לשתיים עוד תחרות. יהיה מעניין לעקוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 12, 2012 5:37 pm 
Sophomore
סמל אישי של המשתמש

אני מקבל את כל התיקונים שלך, אבל אני עדיין לא קונה את העניין הזה של המקצוענות בענף הזה. במיוחד כשמדובר בענף לנשים. כנראה שאכן הגברים הם מקצוענים לעליא וכו' בענפים כאלה, אבל אני מתקשה להאמין שהמקבילה הנשית לענף דורשת אותה התמדה ומשמעת באימונים.

אצל נשים הרבה מאוד מענפי ספורט החורף הם חובבניים למחצה. אפילו הוקי נשים לא קיים. רק בענפי הגלישה וההחלקה על הקרח יש מקצוענות אמיתית אצל הנשים. ובכל מקרה, כמכלול בכל עולם הספורט, מעטים הענפים שהמקצוענות בהן שקולה למקצוענות באתלטיקת נשים, בטח כשמדובר באתלטיקת נשים בארה"ב עם השיוויון בתקציב בקולג'ים. לולו ג'ונס רגילה להתאמן יום יום במשך שעות ארוכות ומונוטוניות ללא הפסקה, היא יכולה להשלים כל פער טכני בזמן קצר יחסית- אני בטוח שאם היא מקדישה למזחלות כמות אימונים כמו שהיא הקדישה להכנה לאולימפיאדה, היא תהייה בטופ של הענף. אולי באמת יש כמה זוגות בנשים שהם מקצועיים באמת ומקדישים כמות זמן כמו שצריך לאימונים, אבל הספורט הזה לא רחב מספיק, לא קיים בהרבה מדינות, ואני בספק אם הכסף בו מאפשר למאות זוגות פוטנציאליים להתאמן ברצינות ולא בסמי-חובבנות. לכן זה לא מפתיע שלולו ג'ונס קופצת מהר מאוד לטופ של הענף, להגיע למקום הראשון, זה כנראה יהיה מעט יותר מסובך.

מהו הpool של הבנות הרציניות בענף הזה? עשרות? מאות? כמה מתוכן אתלטיות ששוות משהו ולא חובבניות שיצאו לחופשה בוורמונט על חשבון אבא והחליטו לעשות קצת ספורט אתגרי?

We went from Princeton offense to Lower Merion offense.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 12, 2012 6:08 pm 
Junior

אוי הזלזול...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 12, 2012 6:26 pm 
Hall of Famer

וגם חוסר המושג...

בלי להבין יותר מדי בענף, סתם מהתעניינות חולפת לאורך השנים אני יודע שמהארצות שטובות בספורט חורף - שזה ארה"ב, קנדה, הולנד, כל הארצות במרכז ומזרח אירופה בערך, ובמידה פחותה יותר גם איטליה ובריטניה - יש pool יפה מאד של נבחרות, גם גברים וגם נשים (כל מדינה יכולה להגיש לתחרויות כמה נבחרות, ולארצות רציניות בספורט חורף אכן יש כאלה). ואני מדבר על מספר דו ספרתי של ארצות, ובארצות האלה הן גם מתאמנות ומתחרות במשרה מלאה.
לא הבנתי למה אתה חושב שהנשים נדרשות לפחות התמדה ומשמעת באימונים, בענף כל כך טכני כמו זה שבו לכל תנועה קטנה של הגוף, ולתזמון של חלקיקי שנייה בכל תנועה, יש משמעות. אני לא רואה הבדל ברמת הטכניקה שאתה צריך לשלוט בה.

גם הוקי נשים מקצועני קיים, אגב. לא ברמות העניין והכסף של ה-NHL וגם כמות הקבוצות קטנה יותר, וזה קורה בעיקר בצפון אמריקה ולא ממש באירופה - אבל יש שתי ליגות הוקי מקצועניות בקנדה עם קבוצה או שתיים גם בארה"ב. אבל זה beside the point, סתם כי נגעת בענף שאני כן מבין בו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 12 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Lakic ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה