סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 8:01 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 572 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: בחירות - התוצאות
הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 12:58 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
ורק עוד נקודה אחרונה, מיועדת בעיקר לראובן, אפרופו רעיון "ההתנחלות בלבבות", אני מקבל תחושה לפיה אתה מערב קצת בין אופי מאבקי החרדים למאבקי הדלי"ם, כשאתה כותב משפט בסגנון: "אני הופך ליותר אוהד של יאיר לפיד", זה אולי נכון בהקשר למאבקים דלי"ם, (בהם כביכול כשהשומע הממוצע אינו מגלה אמפתיה או מזדהה עימם, המטרה העיקרית מוחטאת), בכל הנוגע למאבקים חרדיים, התחרות אינה על ליבך כלל ועיקר. (יותר על קביעת גבולות וסימון טריטוריות).
כמובן, יתכן שטעיתי בהבנתי את הקשר דבריך.

אורן, איזהו מכובד המכבד את הבריות, תודה.
(ואם כבר, קבל שנינת דרשנים המפרשת את הטקסט, ואת המילה "כיבוד" בהקשר של "כיבוד הבית".)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:00 pm 
Hall of Famer

או, גינות, זהו בדיוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:06 pm 
Hall of Famer

אורן כתב:
אפשר ללכת כאן עוד שלב עם דימויים שנגזרים מזוגיות לא בריאה, אבל מפאת כבודך (ויש כבוד, באמת) נחסוך אותם מקהל הקוראים הנאמן.

אני לא אחסוך אותם.
החרדים מ****ם אותנו כבר שנים.מכל הכיוונים.
אבא שלי שמע אישית מניסן סלומיאנסקי סיפורים מסמרי שיער על הוועדה למינוי דיינים, אילו דיינים הועדפו על פני אלו רק בגלל קרבה לעסקן החרדי הנכון.
אז לכו לעזאזל, ושב4 שנים הקרובות יתרחש ניקוי אורוות כללי ,כל הדיינים יבואו מצוהר וכל ראשי המועצות הדתיות מ"יש עתיד" אמן ואמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:08 pm 
Hall of Famer

דוד שלי אחד מאותם הדיינים האלה (שכל מיני הועדפו על פניהם).

אני, אגב, לא דוגל בגישת ה"לכו לעזאזל". בסה"כ בגישת החיזרו לגודל האמיתי שצריך להיות לכם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:18 pm 
Junior

הגענו לנקודה (כואבת מבחינתי) בה אנו מסכימים לחלוטין, הכניסה החרדית למערך בתי הדין הרבנים (והרבנות הראשית בכלל), היא טיפשות וטמטום מהדרגה הראשונה. מה היה רע עד לעשור האחרון, בו כל המערך הרבני הממוסד היה בידי הדלי"ם, והחרדים ניהלו את חייהם בשקט יחסי? גם מבחינה הלכתית, מדוע החרדים היו צריכים להניח על שכמם אחריות על כל קופת השרצים שנקראת יחסי "דת ומדינה"?
יש לי הסבר מדויק כיצד קרה התהליך הזה ומי אחראי עליו. היות ומדובר בגדול(י) תורה מסוימים (שכבר נפטר(ו)), לא ארצה לפרטה. כולי תקווה שתשיבו במהרה את הענין לקדמותו.

נ.ב. ענין קטן, יחד עם אובדן השליטה על מערך שירותי הדת, תקבלו חזרה בחבילה כוללת את הכעס והשנאה (מצד החילונים) המתלווים אליה בהכרח ובדבק בלתי בזוע, אני בפירוש חושב שחלק מהאמפתיה שהדלי"ם זוכים לה כיום, היא כתוצאה מכך שהחילוני הפשוט בהיתקלו במערך הדת והמדינה נתקל יותר ויותר בחרדים מאשר בדלי"ם. ולכך לא יועילו אפילו רבני צוהר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:21 pm 
Hall of Famer

ואם אצרף רק את שני הסנטים שלי שמבוססים על ניסיון רב שנים בשני העולמות, העסק מאד פשוט.

החרדים מזלזלים במזרוחניקים.
המזרוחניקים מתעבים את החרדים.

זאת הכללה כמובן והיא לא נכונה תמיד, אבל היא נכונה לגבי הרבה יותר מדי ראשים בציבור המזרוחניקי, ולגבי לא מעט פרטים מתוכם. כמובן שיש הבדלים מהותיים בין החרד"לים לאחרים (החרד"לים בדרך כלל לא מתעבים את החרדים, אם מדובר על ישיבות כמו הר המור ומרכז וכאלה, היחסים שם מורכבים יותר. אבל אם חוזרים לישיבות מיינסטרימיות כמו מעלות, קרנ"ש וכו', אין לי בכך שום ספק).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:23 pm 
Hall of Famer

גינות מיכאל כתב:
נ.ב. ענין קטן, יחד עם אובדן השליטה על מערך שירותי הדת, תקבלו חזרה בחבילה כוללת את הכעס והשנאה (מצד החילונים) המתלווים אליה בהכרח ובדבק בלתי בזוע, אני בפירוש חושב שחלק מהאמפתיה שהדלי"ם זוכים לה כיום, היא כתוצאה מכך שהחילוני הפשוט בהיתקלו במערך הדת והמדינה נתקל יותר ויותר בחרדים מאשר בדלי"ם. ולכך לא יועילו אפילו רבני צוהר.

טעות.
הנה קם ארגון צוהר והוכיח שאפשר להקים ממשק דתי עם החילונים בלי כל הנאחס שהחרדים הדביקו עליו.
הברכה עשויה להיות מכופלת, כי ביחד עם האחריות, תבוא לציונות הדתית גם הסמכות והתובנה שיש דברים שצריכים להשתנות.
ואז גם ההלכה תתפתח.ואתם תקראו לזה רפורמה.על הזין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:30 pm 
Junior

אה, לפעמים עמוד אחד בסלניוז חוסך צורך בניסיון רב שנים.

אבימאל, אתה חי באשליה, כל כוחו של ארגון צוהר הוא כאלטרנטיבה אופוזיציונית, כשהוא ייאלץ להיכנס לעסק המלוכלך יותר, הוא ייהפך לבלתי רלוונטי. רק עובדה פשוטה, עד לעשור האחרון, כף רגלם של החרדים לא דרכה במסדרונות הללו, מדוע ב50 שנה של מדינה, כאשר הרבנים הדלי"ם ניהלו את המערך הדתי, לא באו הדברים לידי ביטוי? טוב, אלא אם באמת הדלי"ם הולכים להיות קרובים יותר לקונסרבטיביות בסגנון האמריקאי, מאשר לאורתודוקסיות. (ותקן אותי אם אני טועה, הגשר לפיד - פירון - בנט, לא רומז לכך?)

נערך לאחרונה על ידי גינות מיכאל בתאריך ב' פברואר 04, 2013 1:32 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:31 pm 
Hall of Famer

מה עושה את פירון רב קונסרבטיבי ולא אורתודוקסי? וגם בנט, נדמה לי, ימחה נמרצות כנגד הגדרתו כלא-אורתודוקסי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:33 pm 
Hall of Famer

פשוט מאוד - מי שלא הולך אחרי כל החומרות של הרב אלישיב הוא רפורמי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:34 pm 
Hall of Famer

אני לא הזכרתי כאן את צהר במילה, זה אבימאל אשם.

ולא, הרב פירון רחוק מאוד מלהיות קונסרבטיבי (לא שבעיני זו מילת גנאי). אם לחשוב בסקאלה האמריקאית, הוא בצד השמרני של מי שמכונים שם "מודרן-אורתודוקס".

אגב, "כף רגלם של החרדים לא דרכה שם"? אני מבין שהרב אלישיב ז"ל היה מזרוחניק, ונהיה מה שהוא היה בעיניכם רק משחדל לכהן בבית הדין הרבני הגדול.

נערך לאחרונה על ידי אורן בתאריך ב' פברואר 04, 2013 1:39 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:38 pm 
Junior

לפיד הצהיר כמה פעמים על קרבתו העמוקה לרפורמים/קונסרבטיבים, מכאן הזיקה מבחינתי. לא יודע למה, העסק עם פירון מריח הבנה עמוקה בהרבה מעבר למה שהיה מצופה מרב אורתודוקסי. אבל בעצם, מה כבר מבין חרדי שלא זכה לאור החדש של "היהדות", ולגודל הוותו נאלץ להסתפק בתלמוד בבלי ושולחן ערוך כמתווי דרכו.

אורן, (תיקנתי את הודעתי, לאבימאל). עיקר כוונתי היתה מבחינה השפעתית, לא פיזית גרידא. ואני באמת לא רוצה להיכנס לסוגיא הספציפית הזו מסיבות השמורות עמי, סליחה.

וענין אחרון, אני חוזר על מה שכתבתי לעיל, הכעס והסלידה על שירותי הדת במדינה היו גם כאשר הוא היה תחת אחריות דלי"ת. מצפה בכליון עיניים ליום בו לא יהיו במדינה שום חוקי דת כלל ועיקר. מי שירצה יוכל לקנות חמץ בפסח, לנסוע בתח"צ בשבת, ולהינשא לכל שיחפוץ.

נערך לאחרונה על ידי גינות מיכאל בתאריך ב' פברואר 04, 2013 1:44 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:40 pm 
Hall of Famer

אבימאל כתב:
גינות מיכאל כתב:

טעות.
הנה קם ארגון צוהר והוכיח שאפשר להקים ממשק דתי עם החילונים בלי כל הנאחס שהחרדים הדביקו עליו.
הברכה עשויה להיות מכופלת, כי ביחד עם האחריות, תבוא לציונות הדתית גם הסמכות והתובנה שיש דברים שצריכים להשתנות.
ואז גם ההלכה תתפתח.ואתם תקראו לזה רפורמה.על הזין.

ועם זאת, צוהר הוא בסופו של דבר רק ענף אחד ולא בהכרח גדול במיוחד מתוך כלל הציבור הדל"י.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:54 pm 
Hall of Famer

צודק נורטון.רק 80%.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 1:56 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
גינות מיכאל כתב:
ורק עוד נקודה אחרונה, מיועדת בעיקר לראובן, אפרופו רעיון "ההתנחלות בלבבות", אני מקבל תחושה לפיה אתה מערב קצת בין אופי מאבקי החרדים למאבקי הדלי"ם, כשאתה כותב משפט בסגנון: "אני הופך ליותר אוהד של יאיר לפיד", זה אולי נכון בהקשר למאבקים דלי"ם, (בהם כביכול כשהשומע הממוצע אינו מגלה אמפתיה או מזדהה עימם, המטרה העיקרית מוחטאת), בכל הנוגע למאבקים חרדיים, התחרות אינה על ליבך כלל ועיקר. (יותר על קביעת גבולות וסימון טריטוריות).
כמובן, יתכן שטעיתי בהבנתי את הקשר דבריך.

מודה שלא הבנתי כלום.

בכל אופן, האמירה שלי על יאיר לפיד לא היתה מעמיקה במיוחד. היא בסה"כ באה להגיד ששמעתי את גיורא איילנד והאיש השני מדברים דברי טעם מתונים ודי תואמים את השקפתי בנושא (ואף אחד מהם לא קרא לגיוס גורף של חרדים), ואז בא כבוד הרב בלוי וגרם לי לחשוב שמחר בבוקר צריך לשלוח צווי גיוס לכל החרדים ומי שלא יתיצב ילך לכלא.

אני בטוח שזה לא מזיז לרב בלוי (מקווה שלך קצת יותר), כי כמו במקרה אוקלידס וכפי שכתבת, מה שאנשים כמוני חושבים לא מעניין את החרדים כהוא זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 2:07 pm 
Hall of Famer

גינות.קח לדוגמא את הרבנות הצבאית.
היא חלק ממהמסד, היא כופה סטנדרטים מעיקים של כשרות שבת וכו'.
החילונים לא מתים עליה, חלקם מזלזלים במשקי הדת וברבצרים אבל יחסם אליהם רחוק מאוד מאוד מהשנאה לרבנות האזרחית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 2:09 pm 
Hall of Famer

גינות מיכאל כתב:
לפיד הצהיר כמה פעמים על קרבתו העמוקה לרפורמים/קונסרבטיבים, מכאן הזיקה מבחינתי. לא יודע למה, העסק עם פירון מריח הבנה עמוקה בהרבה מעבר למה שהיה מצופה מרב אורתודוקסי. אבל בעצם, מה כבר מבין חרדי שלא זכה לאור החדש של "היהדות", ולגודל הוותו נאלץ להסתפק בתלמוד בבלי ושולחן ערוך כמתווי דרכו.

ומה גורם לך לחשוב, בטח כשאתה מודה שאתה לא מכיר את "פירון" (זה במקרה שהשמטת את המילה "רב" מלפני שמו?), שהוא לא "נאלץ להסתפק בתלמוד בבלי ושולחן ערוך כמתווי דרכו"?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 2:12 pm 
Hall of Famer

אבימאל כתב:
צודק נורטון.רק 80%.

ממש לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 2:15 pm 
Junior

הדרך שבה הוא מסתכל עלינו.

(אני הראשון שאשמח להיווכח שטעיתי, אבל למיטב זכרוני, שמעתי ממנו מספיק פעמים, על התיישנותה של ההלכה המקורית).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 2:24 pm 
Hall of Famer

גינות מיכאל כתב:

למה אתה מתכוון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 2:25 pm 
Hall of Famer

מצד שני, גינות, יהיו לא מעט שיטענו שדווקא החרדים טוענים להתיישנות ההלכה המקורית (אתה יודע, בכל מיני נושאים חברתיים. עבודה ומלאכה, הדרת נשים, עניינים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 2:26 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
אבימאל כתב:
צודק נורטון.רק 80%.

ממש לא.

ממש כן.
תסתכל כאן ותגיד לי אם אתה לא רואה כיסוי ל80% מהציונות הדתית:
http://www.tzohar.org.il/?page_id=230

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 2:33 pm 
Junior

nadav_hacohen כתב:
גינות מיכאל כתב:

למה אתה מתכוון?

בעיקרון מה שכתבתי בסוגריים, דעה המבוססת לא על משהו ספציפי, אלא על התרשמות כללית ותחושה, (ומכאן ההסתייגות) זו גם היתה חצי השנינה בשימוש בחתימתך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 2:33 pm 
Hall of Famer

מאד רציני. הרב אבינר ממש צוהריסטי בהשקפותיו, מה אני אגיד לך.

אני למשל, מסתכל על תוצאות הבחירות. אלא אם כן אתה מניח שהרב פירון הביא 12 מנדטים מתוך ה 19 של לפיד לעומת ה 12 (או 13, לא זוכר כבר) של בנט, אז יכול להיות שאתה טועה.
לא שהפילוח שלי רציני לחלוטין, אבל זה בטח יותר רציני מאשר לשים תמונה של הרב אבינר שבמקרה מקושר לצוהר, ולהגיד שהנה כולם צוהריסטים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 2:34 pm 
Hall of Famer

אשמח לראות אסמכתא לאמירה כזו של הרב פירון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 572 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: