סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 7:53 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 572 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: בחירות - התוצאות
הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:14 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אבימאל, משום מה אתה מאד בטוח שלא שונאים את הד"לים. אני יודע שזה לא בדיוק זה, אבל מאד קל למצוא את השנאה להתנחלויות ולמתנחלים (שנאה שאני מבין את מניעיה, אבל מסרב לקבלה), אם נראה לך שלפחת חלק מהשנאה למתנחלים היא לא בשל העובדה שהם "דתיים" אתה משלה את עצמך. זה כמובן בלט במיוחד בימי פוסט רצח רבין, אבל לא רק.

לגבי החרדים, כמו שגינות יאמר לך, זה לא "כמה קילו עבירות הם יכולים למנוע" אלא "כמה קילו עבירות הם בעצמם לא יעברו". בגדול, לא נורא מעניין אותם כמה עבירות אחרים יעברו (לא תמיד זה נכון בגלל סיבות פוליטיות - למשל פינוי קברים, ועדיין).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:17 pm 
Sophomore

Chauncey כתב:
בור ותמים בנושא הזה..

רשמת - בגלל (שהם לא יוצאים לעבוד) אתה משלם פי כמה וכמה.
אז עניתי, אני חושב שהקשר בין הדברים הוא זניח,
ושאם כבר רוצים להתלונן על כספי המיסים שלנו, שהממשלה ״שלנו״ אוספת מכולנו בשביל לנהל ולטפל בשטח מחייתנו, אפשר לדבר על רשימת נושאים רציניים יותר וגזלניים יותר מאשר הנושא האחד הזה שאליו כולם אוהבים להיטפל.

לעזאזל הוציאו בשנה האחרונה מפרסומים רשמיים מיליארדים מכספי וכספך על הכנות למלחמה דמיונית באיראן. מלחמה שהיא הפרוייקט האישי והבלעדי של הביבי שמתוכננת כבר תקופה ארוכה בניגוד לכל דעה מקצועית אחרת.
אם אנשים היו משקיעים על הנושא הזה אחוז מזמן המחשבה והרטינות שהם משקיעים ב״חרדים הגוזלים אותם״ הייתה צריכה להיות פה הפיכה עממית, עזוב בבחירות, בצעידה לכנסת.

בקיצור לטעמי זה כמו לרטון שהוצאות האוכל על החתול שלך לא משאירה לך אוויר לנשימה ובגללו האוברדרפט שלך בבנק תופח עם כל חודש שעובר, בזמן שאשתך מסתובבת כל היום בין מכון מניקור למכון פדיקור ויש לך שלושה ילדים שאתה מממן ללימודים ובילויים ואתה זה שקונה תרופות לחמותך הקשישה והשכנים מתחברים לרשת החשמל והמים שלך וחוגגים על חשבונך בזמן שאתה מייצר אנלוגיות משונות בשבת בבוקר, אבל מכל אלה לא נעים לך כי אם תיכנס לנושא הזה תמצא שצריך לריב ולהסתכסך עם אנשים אז אתה מתלונן על החתול כי זה הכי נוח.

טוב, אז הלכתי קצת אחורה לראות מה שרשמתי ואני ממש לא מבין על מה אתה מלין עלי. ההתייחסות הכללית שלי היתה על שיעור ההשתתפות של גברים חרדים ונשים ערביות. אין בכלל ספק שאם שיעורי ההשתתפות של 2 האוכלוסיות האלו היתה יותר גבוה, התוצר (Y) היה גדל. אם התוצר גדל, ההכנסה ממסים גדלה ואתה צריך הרבה פחות תשלומי העברה (כי באופן תיאורטי מצב האוכלוסיות האלו אמור להשתפר).

כמו שאמרתי לך בהודעה הקודמת, ברור לי שיוקר המחיה נובע משלל סיבות, זה עדין לא אומר שאני לא יכול להתלונן על כל סיבה בפני עצמה. באנלוגיה לסיפור שלך, אני לא יכול להתלונן על השופינג של אשתי? בעבר, התלוננתי על גורמים אחרים ועל מדיניות משרד האוצר, לשיטתך אם אני לא מתלונן על הכל ביחד או לחילופין על הגורם המשמעותי ביותר, אני לא יכול להתלונן על שום דבר אחר?? (חופש ביטוי, אאההממ)

במאמר מוסגר, אני ממש לא מקבל את התיזה שאיראן היא השיגעון הפרטי של ביבי. יש לי הרבה ביקורת על האיש (וכנראה שעל רובה אתה תסכים אתי), אבל בכל הנוגע לאיראן, זה פרויקט שהתחיל עוד בתקופת רבין. זה נושא קיומי למדינת ישראל וטוב וצריך להשקיע בו משאבים.

גינות,

גם בת'רד השני רשמת שאתה תומך בהפרדת דת ומדינה. אני לא בטוח שאתה מבין את מלוא המשמעות של ההפרדה הזאת.
ואני אשמח לדעת, אחת ולתמיד, מדוע כל החוכמה רוכזה בליטא ופולין?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:24 pm 
Junior

לחדד משהו, יש מושג שנקרא "חובת מחאה", העובדה שמקיימיה היחידים הם כיום אנשי נטורי קרתא ממאה שערים, או העובדה ש99% מהחרדים אינם משתתפים במחאות של ברוך מרזלים למיניהם כנגד מצעדי גאווה שונים, מבהירה משהו. (גם בגלל כשם שמצווה לומר דבר הנשמע כך מצווה שלא לומר דבר שאינו נשמע).

קובי, אשמח לשמוע מדוע עלי להתנגד להפרדת דת ומדינה (כן אי יודע שאצטרך לבחון הטיב בארבע דורות, אם אבוא להינשא לבעלת תשובה).
אשר לליטא ופולין, לא הבנתי מאומה. לאפוקי יהדות המזרח? חלילה וחס, עליה גאוותי ותפארתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:31 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
אבימאל, משום מה אתה מאד בטוח שלא שונאים את הד"לים. אני יודע שזה לא בדיוק זה, אבל מאד קל למצוא את השנאה להתנחלויות ולמתנחלים (שנאה שאני מבין את מניעיה, אבל מסרב לקבלה), אם נראה לך שלפחת חלק מהשנאה למתנחלים היא לא בשל העובדה שהם "דתיים" אתה משלה את עצמך. זה כמובן בלט במיוחד בימי פוסט רצח רבין, אבל לא רק.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3428643,00.html
ציטוט:
בשאלה השנייה בסקר נשאלו המרואיינים מיהו לדעתם המגזר השנוא ביותר בעם ישראל. התוצאות: הציבור החרדי 'מוביל' עם 29%, אחריו עולי מדינות חבר העמים – 15%, 12% מהנשאלים סבורים כי המתנחלים הם הציבור השנוא במדינה, 11% ביכרו את עולי אתיופיה, ו-3% השיבו כי הקיבוצניקים הם השנואים ביותר. מי שמחפש את אהבת החינם גם בשאלה הזו ימצא אותה במספרם הגבוה של המשתתפים שסירבו להשיב עליה – לא פחות מ-30%.

12 אחוז.
אני יכול לחיות עם זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:33 pm 
Hall of Famer

אז קודם כל, 12 אחוז זה המון.
שנית, חבל שלא שאלו "מי המגזר השנוא עליך" (טוב, לא באופן הזה, אבל בניסוח קצת יותר דיפלומטי. משהו כמו "איזה ציבור בישראל הוא זה שצריך להשתנות ביותר על מנת..." או משהו כזה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:35 pm 
Junior

איני רואה את ארץ נהדרת אבל לפי התגובות של הדלי"ם, והתיחסותם לתכנית הזו כאל שליחת הרוע, אני יכול להבין שהמתנחלים הם הלחם העיקרי שם.

אבימאל, סקר מטבעו מייצג נושאים קיימים על הפרק בעונה מסוימת, מסופקני לו נערך הסקר בזמנים אחרים אם התוצאה היתה שונה, אבל אם זה כל כך חשוב לך, מילא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:39 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אורן כתב:
ראובן, הצורך להביא אישור מהמקווה קבוע בתקנות, יש שמעלימים עין ויש שלא - אבל השאלה לא מתחילה ולא נגמרת רק שם.

אגב, רבני צהר מקפידים שלא לקבל תשלום על העניין.

נו, אבל כל ההבדל מבחינתי הוא בין אלה שמעלימים עין ואלה שלא. וכמובן המשפט השני שכתבת היה הסיבה העיקרית שרבני צהר נשקלו (לא הרצון לחסוך 1000 שקל, אלא כמו התחושה שמדובר במשהו מאוד לא מוסרי).

גינות, מעולם לא טענתי שלחתונה אני אעדיף רב כיפה סרוגה על רב חרדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:40 pm 
Hall of Famer

התקשורת תמיד שנאה את המתנחלים,הרבה יותר מן האזרח ברחוב.(מה שאי אפשר לומר על החרדים, גם ברחוב שונאים אותם).
שים לב שהמדובר במתנחלים ולא ב"דתיים לאומיים" כמגזר, סביר להניח שהדתיים כמגזר שנואים הרבה פחות.
ולא זה לא "אנפיניש ביזנס" עם היהדות, ולא בעיה עם הפוליטיקה החרדית, הבעיה היא דרך החיים של ציבור שלם, שמבוססת על השתמטות ופרזיטיות.
(המתנחלים מבוססים על כיבוש, שהרבה פחות מפריע מצד עצמו לישראלי הממוצע)
גם החלוקה בין ה"גדוילים" ל"עסקנים שמוליכים אותם שולל" היא עלבון לאינטליגנציה.שלנו ושל ה"גדוילים".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:43 pm 
Hall of Famer

אבימאל, לא שאני לא מסכים עם שני המשפטים האחרונים שלך, אני רק לא מבין את הקשר שלהם לדיון כרגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:46 pm 
Hall of Famer

גינות מיכאל כתב:
ההתנגדות לחרדים נחלקת ל2: ההתנגדות לדת ולמה שהיא מייצגת, וההתנגדות לפוליטיקה החרדית (על כל המשתמע מכך, פטרונות, "חינוך" וכפיה דתית)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:48 pm 
Junior

אבימאל, נוח לך לשוב כך על התקשורת והרחוב, ההשפעה שלה על הרחוב בהפצת סטריאוטיפים, היא הרבה יותר ממה שאתה חושב. במקרה של החרדים אתה דוגמא לכך.
נחמד שציטטת קטע שתכליתו היתה להבהיר מדוע השנאה לחרדים היא בעצם סביב תחום אותו ייסדו הדלי"ם לחלוטין ומשקף לגמרי את תפיסתם שלהם ולא את התפיסה החרדית.

אני גם די משוכנע, שכמו שבתקופת הרב שך ו"שטחים תמורת שלום", כך גם כיום לו יקום הרב שטיינמן ויכריז על התנגדותו לכיבוש, ותמיכתו בתכנית מדינית כזו או אחרת (כשהענין יהיה רלוונטי), כל השיח ישתנה לחלוטין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:51 pm 
Sophomore

גינות,
כי הפרדת דת ממדינה, באופן שלם ומוחלט, אומרת ביטול כל תמיכה ממשלתית. אין קיצבה אין תקציבים אין בי"ד רבני אין דיינים אין רבנות ראשית אין רב עיר אין מועצה דתית אין משרד דתות. קונה?
(אל דאגה, עדין תקבלו פטור מארנונה, יתאימו לכם את תנאי הזכאות, מכרזים של ממ"י יתפרו בשבילכם. כל זה, זה כח פוליטי שעדיין יהיה קיים בידכם)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 4:54 pm 
Hall of Famer

גינות מיכאל כתב:
אני גם די משוכנע, שכמו שבתקופת הרב שך ו"שטחים תמורת שלום", כך גם כיום לו יקום הרב שטיינמן ויכריז על התנגדותו לכיבוש, ותמיכתו בתכנית מדינית כזו או אחרת (כשהענין יהיה רלוונטי), כל השיח ישתנה לחלוטין.

השיח בתקשורת, שתלקק לחרדים כדי להכניס למתנחלים.
ברחוב הביטוי השגור היה וישאר "החרדים האלה שלא הולכים לצבא ולא יוצאים לעבוד".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 5:01 pm 
Junior

כבר התייחסתי לנושא התקציבי בעבר (הידוק חגורות, וצמצום נוסף), בכלל, מה רע בחיים דוגמת יהדות ארה"ב? על כל ישיבותיה וכולליה (מציע לך ליסוע לליקווד שבניו ג'רסי, ולראות את כולל האברכים הגדול בעולם), אני קונה זאת כאן ועכשיו. כמו שהיה בעבר, שומרי התורה יחיו באיזורים משלהם, מבחינתם מי שאינו כזה, אין איתו קשר ואין שום צורך לכפות עליו משהו, הטובים יילכו ללמוד, השאר ייצאו לעבוד, הישיבות יתנקו מסרח עודף מיותר. רק יוסר מאיתנו הנגע הנקרא דת ומדינה.

(מכאן, לענ"ד שהחשש מהתבוללות נוסח ארה"ב הוא העומד בבסיס יצור הכלאיים המטופש הזה, חשש שכמובן לא נוגע לחרדים...).

בבני ברק אין מועצה דתית כי מועצה דתית הוא מוסד מיותר עבור חרדים, גם ביה"ד רבני כמובן, עבורנו, ביה"ד הפרטיים (שאינם מקבלים אגורה כמובן) של הבד"צ, הגר"נ קרליץ, והרב וואזנר, והרב גרוס, הם די ואף הותר. כל הדברים שציינת הם מוסדות שהוקמו בעיקר ע"י הדלי"ם, והם דוגמא לאיך החרדים מושמצים על דברים שאין להם בהם צורך.
אגב, ש"ס היא ממשיכה ישירה של הדלי"ם במובן שהיא מייצגת חלק אוכלוסיה די רחב המעונין במדינה בעלת צביון יהודי, אני כאמור לא מעונין בכך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 5:18 pm 
Sophomore

אתה בטוח שאתה לא פוליטיקאי? כי היכולת שלך "לנקות" את הקהילה שלך היא מקצועית.

בכל אופן, נראה שבשורה האופרטיבית אנחנו מסכימים.

מדהים אותי איך בסופו של דבר, למרות השקפת עולם נוגדת לחלוטין, מגיעים מעל דפי הפורום להסכמות בנושאים כל כך מהותיים.

חבל שאין פה יוזר ערבי, היינו מסדרים גם את הענין הזה :) ....רגע, צ'ונסי יש לך במקרה איזה סבתא ערביה או קירבה לשמעון פרס?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 5:22 pm 
Hall of Famer

אולי לגינות יש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 5:31 pm 
Junior

צריך לחפש, בזהירות כמובן, בין השיחים, אולי מסתתר שם יוזר כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 5:43 pm 
Sophomore

... לא.... אין כאן אף ערבי. צוד ערל עד כמה שאני מצליח לראות מכאן וקאלימי בכלל תאילנדי או גרמני (עדין לא הבנתי מה התפקיד שלו היה בכנס ייצרני הבירה בתאילנד)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 5:53 pm 
Junior

לפי בחדרי חרדים, הבית היהודי ייתכן ויתפלג:

http://www.bhol.co.il/forum/topic.asp?c ... rum_id=771

זה יהפוך את משימתו של נתניהו לממשלה יציבה לכמעט בלתי אפשרית.

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 5:57 pm 
Junior

מה שקורה בחדרי חרדים של הבית היהודי אף פעם לא יוצא החוצה.

(נובמת, בחדרי...)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 6:09 pm 
Hall of Famer

אויש, כמה קשקושים, ברמה העובדתית הפשוטה. רוב מי שהם מונים שם כאנשי תקומה שיכים לפלג המפד"לי. וזהלא שאני רואה את אוריאל מתקפל כל כך מהר בפני מה שאי אלו רבנים יאמרו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 6:25 pm 
Sophomore

גינות מיכאל כתב:
כבר התייחסתי לנושא התקציבי בעבר (הידוק חגורות, וצמצום נוסף), בכלל, מה רע בחיים דוגמת יהדות ארה"ב? על כל ישיבותיה וכולליה (מציע לך ליסוע לליקווד שבניו ג'רסי, ולראות את כולל האברכים הגדול בעולם), אני קונה זאת כאן ועכשיו. כמו שהיה בעבר, שומרי התורה יחיו באיזורים משלהם, מבחינתם מי שאינו כזה, אין איתו קשר ואין שום צורך לכפות עליו משהו, הטובים יילכו ללמוד, השאר ייצאו לעבוד, הישיבות יתנקו מסרח עודף מיותר. רק יוסר מאיתנו הנגע הנקרא דת ומדינה.

(מכאן, לענ"ד שהחשש מהתבוללות נוסח ארה"ב הוא העומד בבסיס יצור הכלאיים המטופש הזה, חשש שכמובן לא נוגע לחרדים...).

בבני ברק אין מועצה דתית כי מועצה דתית הוא מוסד מיותר עבור חרדים, גם ביה"ד רבני כמובן, עבורנו, ביה"ד הפרטיים (שאינם מקבלים אגורה כמובן) של הבד"צ, הגר"נ קרליץ, והרב וואזנר, והרב גרוס, הם די ואף הותר. כל הדברים שציינת הם מוסדות שהוקמו בעיקר ע"י הדלי"ם, והם דוגמא לאיך החרדים מושמצים על דברים שאין להם בהם צורך.
אגב, ש"ס היא ממשיכה ישירה של הדלי"ם במובן שהיא מייצגת חלק אוכלוסיה די רחב המעונין במדינה בעלת צביון יהודי, אני כאמור לא מעונין בכך.

הביה"ד הפרטיים הם אחת הבדיחות הכי גדולות הקיימות.
המקרים בהם סכסוכים כספיים חרדיים מגיעים לבית משפט הם בעיקר בגלל שבעלי הדין לא הסכימו לגבי בית הדין ודי לחכימא.
השוואת ש"ס עם הדת"לים היא לא שייכת לגמרי.
כמו האגודה ש"ס גם דואגים כמעט אך ורק לציבור שלהם כשבד בבד דואגים מעט לרצות את ציבור הבוחרים היותר נרחב ומגוון.

נערך לאחרונה על ידי charlie5 בתאריך ב' פברואר 04, 2013 9:44 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 6:27 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
גינות מיכאל כתב:
לפיד הצהיר כמה פעמים על קרבתו העמוקה לרפורמים/קונסרבטיבים, מכאן הזיקה מבחינתי. לא יודע למה, העסק עם פירון מריח הבנה עמוקה בהרבה מעבר למה שהיה מצופה מרב אורתודוקסי. אבל בעצם, מה כבר מבין חרדי שלא זכה לאור החדש של "היהדות", ולגודל הוותו נאלץ להסתפק בתלמוד בבלי ושולחן ערוך כמתווי דרכו.

ומה גורם לך לחשוב, בטח כשאתה מודה שאתה לא מכיר את "פירון" (זה במקרה שהשמטת את המילה "רב" מלפני שמו?), שהוא לא "נאלץ להסתפק בתלמוד בבלי ושולחן ערוך כמתווי דרכו"?

מגן פתאום על כבוד הרבנים? או רק כשזה יכול לעצבן יותר אנשים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 6:37 pm 
Hall of Famer

Red Sumo1 כתב:
לפי בחדרי חרדים, הבית היהודי ייתכן ויתפלג:

http://www.bhol.co.il/forum/topic.asp?c ... rum_id=771

זה יהפוך את משימתו של נתניהו לממשלה יציבה לכמעט בלתי אפשרית.

שום פילוג ושום נעלים.
הרב אלי בן דהן מתקומה בחוד המתקפה נגד שס.
http://www.youtube.com/watch?v=1207yfN9lr0

בא לי לרקוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 04, 2013 9:12 pm 
Hall of Famer

charlie5 כתב:
nadav_hacohen כתב:
גינות מיכאל כתב:
לפיד הצהיר כמה פעמים על קרבתו העמוקה לרפורמים/קונסרבטיבים, מכאן הזיקה מבחינתי. לא יודע למה, העסק עם פירון מריח הבנה עמוקה בהרבה מעבר למה שהיה מצופה מרב אורתודוקסי. אבל בעצם, מה כבר מבין חרדי שלא זכה לאור החדש של "היהדות", ולגודל הוותו נאלץ להסתפק בתלמוד בבלי ושולחן ערוך כמתווי דרכו.

ומה גורם לך לחשוב, בטח כשאתה מודה שאתה לא מכיר את "פירון" (זה במקרה שהשמטת את המילה "רב" מלפני שמו?), שהוא לא "נאלץ להסתפק בתלמוד בבלי ושולחן ערוך כמתווי דרכו"?

מגן פתאום על כבוד הרבנים? או רק כשזה יכול לעצבן יותר אנשים?

אני לא מגן על כבודו של אף אחד, אני שואל שאלה שמסקרנת אותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 572 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: