סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 9:29 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 411 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 10:33 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
עמוס לב כתב:
קשה לי להאמין. יותר מדי חבר'ה צעירים, שרק החלו בפוליטיקה. חלקם יבוא אישי של שלי. לא חושב שאפילו להם השתן עלה כל כך מהר לראש בשביל שהם יחליטו שהם מספיק גדולים להתפלג ולתחזק קריירה פוליטית שעוד לא התחילה אפילו.

זה גם מה שחשבו על חברי צומת באמצע שנות התשעים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 11:40 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
יש תרגיל מאד פשוט ואפקטיבי להחריד שלפיד ובנט יכולים לעשות לביבי, ואני מקווה שהם מודעים אליו.
ביבי סומך על זה שיקבל הארכה של שבועיים מפרס. העניין הוא שפרס בכלל לא מחוייב לתת לו את ההארכה הזו וביבי הוא ממש לא אחד מהאנשים האהובים עליו. בנט ולפיד יכולים רשמית לשנות את המלצתם לנשיא כך שלפיד הוא המועמד שלהם או אפילו ליצור איתו קשר בהש-הש לא פורמלי. אם פרס מטיל את הרכבת הממשלה על לפיד, זה התסריט שלפיו כנראה ילכו דברים:
1. לפיד פחות או יותר סגור כבר עם בנט. הוא סוגר מהר עם מופז - אולי אפילו עם שלי שבעקרון אמורה להפריע לבנט הרבה פחות מאשר לבני (היא היתה הרבה פחות מקובעת ממנה על הפלסטינים במערכת הבחירות). יש לו ככה 36 או 48 מנדטים ביד.

2. עם זה ביד הוא פונה לביבי ואומר לו, טוב, עכשיו אתה מוזמן להצטרף לממשלה שלי.

3. כאן זה יכול להתפתח לשלושה כוונים. אחד, ביבי מצטרף (לא סביר). השני, הליכוד מתפצל וחלק ממנו מצטרף (סביר קצת יותר) השלישי, הולכים לבחירות חדשות ושמה לפיד ובנט יקרעו את הליכוד משני הכוונים. אנחנו יודעים מבעבר שההרד-קור של מצביעי הליכוד זה בערך 15 מנדטים בלבד. מה שכן, בבחירות כאלו ש"ס תאסוף עוד מנדט-שניים - אולי כדאי לבנט לצרף אליו את אמסלם וללפיד לגרוף את מופז, בשביל אי אלו קולות מזרחיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 12:02 pm 
Hall of Famer

הם לא היו מודעים אליו, אבל עכשיו שהם קראו את ההודעה שלך בסלניוז הם כן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 12:05 pm 
Hall of Famer

ואם לא הם קראו, אז שלח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 12:06 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
לא הבנתי איך נכנסים השבועיים האלה. סביר להניח שביבי יקבל את ההארכה, אבל אחר כך אפשר לתת למישהו חדש בכל מקרה. ואני משוכנע שלפיד ובנט מדסקסים את התסריט הזה מכל הכיוונים (וגם ביבי ויועציו).

עמוס, חוץ מזה ששלי היא בת טיפוחיו לשעבר של עמיר פרץ וראינו מה זה היה שווה, דווקא בגלל שמדובר ביבוא של שלי אני מניח שאם תיכפה עליה הצטרפות לממשלה יהיה להם קל מאוד להצדיק פרישה. ולא מדובר על מפלגה חדשה או מדבר פוליטי כזה או אחר כמו מפלגת העצמאות או עם שלם, אלא הצטרפות למרץ שעבור חלק מהדמויות האלה (למשל מירב מיכאלי) היא מקום מתאים יותר ממילא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 12:10 pm 
Junior

אני ממשיך להינות מתגובות הליכוד - "התנהגות בנט ילדותית" , "נפתלי בנט מתנהג כמו שיכור כוח" (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4347659,00.html) .

אני רחוק שנות אור מהתפיסה של בנט וחושב שהוא מייצג (פוליטית) דברים רעים, אבל אני פשוט נהנה ממנו ומלפיד עד עכשיו! ממש מבדר לראות את התגובה של הפוליטיקאים הוותיקים ל"ילדים" שפתאום קיבלו כוח ולא מוכנים לשחק במשחק הפוליטי שביבי כל כך טוב בו בד"כ.

אני מניח שחלק מזה שהם צעירים בעולם ההנהגה הפוליטי מאפשר להם ללכת אחרי אמונותיהם ולא אחרי הכסאות. מענין כמה זמן זה יחזיק.

נוסף בעריכה - אני ממש מקווה ששלי יחימוביץ' לא תשבור את המילה שלה, כי רצף של 3 מערכות בחירות שבהם מפלגת העבודה (ובעיקר ראשי המפלגה) מחרבנת על הבוחרים שלה יגרום לי לאבד כל אמון במפלגה הזאת לעד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 12:19 pm 
מנהל פורום

אתה באמת חושב שהם הולכים אחרי אמונותיהם ולא אחרי הכיסאות? איזה אמונות בדיוק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 12:21 pm 
Junior

אם הם היו הולכים אחרי כסאות אז הם כבר היו בפנים.

מבחינת לפיד זה הישיבה עם החרדים ואי הסכמה על השיוויון בנטל, שזה פחות או יותר הטיקט היחיד.
ואצל בנט אני מניח שזה כרגע הקטע עם לבני, אבל תכלס אצלו זה מרגיש יותר ענין של כבוד עם איך שביבי התייחס אליו או משהו מטופש כזה.

מה הסיבה לפי דעתך שהם עוד לא נכנסו אם זה לא אידיאולוגי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 12:29 pm 
מנהל פורום

שתי סיבות - שינאה אישית לנתניהו (כנראה הסיבה במקרה של בנט) ושאפתנות אישית שקשורה גם במספרי המנדטים שהסקרים נותנים לשתי המפלגות. גם לפיד וגם בנט רוצים ראשות ממשלה בסופו של דבר. אני גם מאמין שבמקרה של החרדים ולפיד, זה לא שלפיד מתעקש על "שיוויון בנטל" ובגלל זה לא רוצה לשבת עם ש"ס, אלא להיפך. וגם כאן זו כיסאולוגיה יותר מאידיאולוגיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 1:07 pm 
Hall of Famer

הברית כפי שאני מבין אותה.
ביבי לא רוצה את בנט.
ממשלת החלומות שלו כוללת את החרדים, לפיד,מופז ,לבני ואת בנט כסרח עודף בשקל וחצי ,שיכול לפרוש מתי שהוא רוצה וזה לא יזיז לאף אחד.
בנט הבין שכדי שמישהו יספור אותו הוא צריך להתחבר ללפיד, ההתעקשות של השוויון בנטל הוא מחיר שהוא מוכן לשלם תמורת הברית הפוליטית הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 2:41 pm 
מנהל פורום

או, הנה הודעה שלך שנראית לי נכונה והגיונית. אבל כל זה לא היה אפשרי אלמלא היה מדובר בשני אנשים דומים באופיים ובשאיפותיהם. וגם חסר אצלך המניע של לפיד להסכים לברית הזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 2:44 pm 
Hall of Famer

אבימאל כתב:
בנט הבין שכדי שמישהו יספור אותו הוא צריך להתחבר ללפיד, ההתעקשות של השוויון בנטל הוא מחיר שהוא מוכן לשלם תמורת הברית הפוליטית הזאת.

למה שוויון בנטל זה מחיר עבור בנט? זה דגל אידאולוגי משותף וזהה של בנט ולפיד, ממש לא מחיר שהוא צריך לשלם. בנט ממש מיתג את המפלגה שלו כדתית אבל אנטי-חרדית (ולא רק בעניין הצבאי, אתה יכול לראות את הכניסות החזיתיות של הרב אלי בן דהן מהבית היהודי בממסד הש"סניקי והחרדי-אשכנזי). היות שאצל לפיד תוכל למצוא ברשימה כמה דתיים-לאומיים (הרב פירון, עליזה לביא), הברית ביניהם רחוקה מלהפתיע אותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 2:46 pm 
מנהל פורום

זה מחיר כי זה מונע מבנט אפשרות נוחה יחסית לשבת בקואליציה עם ש"ס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 2:50 pm 
Hall of Famer

אבל למה בנט צריך לרוץ לקואליציה נוחה עם ש"ס כשהוא יכול להחזיק את ביבי בביצים כמו שהוא מחזיק עכשיו, כשהבונוס הוא התאמה מלאה לאידיאולוגיה המוצהרת שלו לגבי גיוס חרדים ובתי דין רבניים וכו'? בכל מקרה, אבימאל דיבר על "מחיר השוויון בנטל", והשוויון בנטל אצל בנט זה ממש לא מחיר-זו אידיאולוגיה לא פחות מוצקה מזו של לפיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 2:51 pm 
Hall of Famer

וזה מחיר כי בנט עצמו אמר לפני שנה הציג גישה הרבה יותר פרגמטית.
גישה שעיקרה הוצאת החרדים לשוק העבודה, על חשבון השירות הצבאי.
בא נגיד שאם ביבי היה פונה לבנט ראשון, זה ממש לא היה תנאי סף לקואליציה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 2:54 pm 
Hall of Famer

אם ואולי זה נחמד. העובדה היא שדהיום בנט ממתג את הבית היהודי כאופציה הדתית הכל-ישראלית והלא מתבדלת, ולכן מאד מעוניין להתרחק מש"ס ומהאשכנזים. הברית שלו עם לפיד היא חכמה פוליטית, אבל אם יש מי שמשלם מחיר כלשהו שם זה לכאורה לפיד-שהבטיח לבוחריו להתניע תהליך מדיני. איך בדיוק מתניעים תהליך מדיני כשאתה בברית עם המפלגה של מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר, של זבולון כלפא ושל אורית סטרוק? כנראה שרק מוח מבריק כמו של לפיד יכול לפתור את הבעיה.

נערך לאחרונה על ידי nadav_hacohen בתאריך ה' פברואר 21, 2013 2:56 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 2:55 pm 
מנהל פורום

נדב, את המחיר של ההתעקשות הזו של בנט ראית השבוע. ואלמלא יחימוביץ' היתה אדם עם שיעור קומה מעל הממוצע במפלגה המפגרת שלה, בנט היה רואה לנגד עיניו קואליציה יונית בהרבה מקודמתה שבה הוא מבלה באופוזיציה לצד הזועביז והאבו-מה-שמם. זה נשמע לי כמו מחיר רציני וזה עדיין עלול (מבחינתו ומבחינתי) לקרות.

אגב, זה שאתה משלם מחיר לא אומר שהמחיר הזה לא ישתלם לך בסופו של ויתגלה כרווחי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 5:58 pm 
Junior

Amos Gueta כתב:
יש תרגיל מאד פשוט ואפקטיבי להחריד שלפיד ובנט יכולים לעשות לביבי, ואני מקווה שהם מודעים אליו.
ביבי סומך על זה שיקבל הארכה של שבועיים מפרס. העניין הוא שפרס בכלל לא מחוייב לתת לו את ההארכה הזו וביבי הוא ממש לא אחד מהאנשים האהובים עליו. בנט ולפיד יכולים רשמית לשנות את המלצתם לנשיא כך שלפיד הוא המועמד שלהם או אפילו ליצור איתו קשר בהש-הש לא פורמלי. אם פרס מטיל את הרכבת הממשלה על לפיד, זה התסריט שלפיו כנראה ילכו דברים:
1. לפיד פחות או יותר סגור כבר עם בנט. הוא סוגר מהר עם מופז - אולי אפילו עם שלי שבעקרון אמורה להפריע לבנט הרבה פחות מאשר לבני (היא היתה הרבה פחות מקובעת ממנה על הפלסטינים במערכת הבחירות). יש לו ככה 36 או 48 מנדטים ביד.

2. עם זה ביד הוא פונה לביבי ואומר לו, טוב, עכשיו אתה מוזמן להצטרף לממשלה שלי.

3. כאן זה יכול להתפתח לשלושה כוונים. אחד, ביבי מצטרף (לא סביר). השני, הליכוד מתפצל וחלק ממנו מצטרף (סביר קצת יותר) השלישי, הולכים לבחירות חדשות ושמה לפיד ובנט יקרעו את הליכוד משני הכוונים. אנחנו יודעים מבעבר שההרד-קור של מצביעי הליכוד זה בערך 15 מנדטים בלבד. מה שכן, בבחירות כאלו ש"ס תאסוף עוד מנדט-שניים - אולי כדאי לבנט לצרף אליו את אמסלם וללפיד לגרוף את מופז, בשביל אי אלו קולות מזרחיים.

גם אם יש לו 48 מנדטים ביד,איך הוא בדיוק אוסף עוד 13(במידה ונתניהו לא מעוניין להצטרף),זה אפילו לא יספיק בשביל לקבל את הרכבת הממשלה מהנשיא...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 6:03 pm 
מנהל פורום

למה 48? לפיד+בנט+עבודה+תנועה+קדימה = 19+12+15+2+6+2 = 56 (כמובן שזו קואליציה מוזרה מאוד)

מה שהוא צריך להוסיף לזה זה את ה11 מנדטים של ליברמן, או כל פיצול של הליכוד על בסיס חוק מופז, ויש לו 61.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 8:07 pm 
מנהל פורום

והנה עוד הסבר אידיאולוגי לפעולות של לפיד:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4347955,00.html

אתמול יצא לי לראות את "הילכו שניים ביחד" של א.ב. יהושע והקאמרי (מומלץ מאוד), והקטע שהכי הזדהיתי איתו (ונראה לי שגם שאר הקהל) היה זה שבו בן גוריון לז'בוטינסקי משהו כמו "שנינו יודעים שהעם שבשמו אנחנו פועלים הוא חבורה של מטומטמים". איך יכול להיות שלפיד מקבל 30 מנדטים אבל שרק 18% רוצים לראות אותו כראש ממשלה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 10:45 pm 
Hall of Famer

צוד כתב:
סיכום חדשות אמש בפוליטיקה:
ללבני יש משפטים, אבל אין לה מילה.

יש לך (ולהרבה כמוך) טעות בסיסית - בשום נקודה בקמפיין הבחירות הנוכחי לבני לא הצהירה שהיא לא תשב בממשלה עם ביבי.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 11:18 pm 
Hall of Famer

לראובן - אותי זה דווקא לא מפתיע. לפיד נתפס כטירון פוליטי ואנשים עוד לא יודעים איך לאכול אותו. לתת לו להיות ראש ממשלה זה הימור גדול מדי. העם אומה לתת לו כח להשפיע לטובה על ממשלה של ביבי שאיתו אתה מרגיש בטוח באופן יחסי, גם אם לא מרוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 21, 2013 11:19 pm 
Hall of Famer

עופר האדום כתב:
צוד כתב:
סיכום חדשות אמש בפוליטיקה:
ללבני יש משפטים, אבל אין לה מילה.

יש לך (ולהרבה כמוך) טעות בסיסית - בשום נקודה בקמפיין הבחירות הנוכחי לבני לא הצהירה שהיא לא תשב בממשלה עם ביבי.

לעומת זאת, עמיר פרץ הפציר בכל לשון אפשרית שאסור לשבת עם ביבי בממשלה, ולטענתו זו הייתה הסיבה למה הוא חתך ממפלגת העבודה.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 22, 2013 1:26 am 
Sophomore

אז יאללה, נפנק קצת במידע אינסייד אחרי יום ארוך.

בנט לא מתכוון לפרק את השותפות עם לפיד בשום מחיר. וזה ממקור ראשון. מה האופציה הקלה ביותר לראש הממשלה? ללכת עם בנט ולפיד ולהגיד לש"ס ואגודה סלמאת. עם זאת, החרדים הם שותפים קואליציונים יחסית נוחים (רוב הדרישות שלהם זה תקצובים) ונתניהו לא ימהר לוותר עליהם. מצד שני, אם בנט, יאיר ושלי יחליטו שלא להצטרף אנחנו הולכים לבחירות - וקשה לי להאמין שבליכוד רוצים את זה.

בקיצור, בלאגן לא מאורגן, בטח שמחר הליכוד-ביתנו נפגשים עם החבר'ה של בנט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 22, 2013 1:43 am 
Junior

טוב, מקור ראשון הוא אכן עיתון מאוד מהימן, וודאי בכל הנוגע לציבור הדל"י..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 411 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Hacohen, rony, נורטון, ציפה דריפה אלמדלסי, ראי שעל הקיר ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: