סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 11:21 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 464 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: לפיד והחרדים
הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2013 2:54 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
גינות מיכאל כתב:
הוא כנראה היה חסיד, וזה בטח היה שטריימל, אכן יש טירוף מופרע לגמרי בכל הנוגע למחירים של חלק מהביגוד, מאידך, אני מניח שחלק מההקפדה שלו היא בגלל שלרוב מדובר במוצר שאמור ללוות אותו במשך כל ימי חייו, בכל מקרה, העובדה שמדובר בטיסה לבריסל מלמדת שככה"נ מדובר בחרדים עשירים, לגביהם אין לי מושג כ"כ.

(בגלל הענין הזה אגב, וגם בגלל ה"ערך" של הלבוש, ישנה הקפדה גבוהה למוצר איכותי ועמיד, ולאו דווקא "מותגי", אני כליטאי, מחזיק ב2 כובעים בשווי 800 ש"ח כ"א, ו2 חליפות כשזו של שבת עלתה לי 1500 ש"ח.)

נ.ב. בלי להתייחס לנושא הפאות לנשים, המחיר שלהם נע סביב ה6000 ש"ח.

בחסידות גור אגב, האדמו"ר הודיע פעם שאם המחירים לא יורדים דרסטית הוא עובר ללבוש כובע פשוט בשבת, המחירים אכן נחתכו מיד ב50%.

אני פחות בטוח בזה,וגם המקרה שהבאת של האדמו"ר מגור הוא בודד.
מצד שני,זה לא משהו שמאפיין את החרדים - "כולם" ככה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2013 5:02 pm 
Junior

השטריימלים האלה מכוערים לפחות כמו האנשים שחובשים אותם. לא מבין איך אדם ''חרדי'' יכול ללבוש תוצר של עינוי ברוטאלי בבע''ח, כאשר בתורה עצמה(להבדיל מדרבנן)ישנו איסור על צער בעלי חיים. ניתן להבין מדוע בעבר חבשו את הדבר המכוער הזה(נועד לשמש ככיסוי ראש בתקופה שבא היה אסור ללכת עם כיפות או משהו בסגנון הזה, ולא לדבר על כך שבכלל לא היתה מודעות למה שמתרחש), אבל כיום אין שום צורך בכך, והמודעות כלפיי סבלם של בע''ח גדולה הרבה יותר, ולמעשה החרדים אחראיים לכך שהחוק שנועד לבלום את ייבוא הפרוות מסין, לא עבר לבסוף.
תוסיפו לכך את העלמת העין מכל המתרחש בבתי מטבחים, שם קיימת התעללות נוראית, ולמעשה בחסות הרבנות, שבמקום להכריז על אי כשרות הבשר(דבר שיפגע במשחטות מ-א-ו-ד), בדיוק כפי שהם דואגים לעשות בכל מקרה בו התנהלות המשחטה\מסעדה לא לרוחם(ע''ע פרשת הוד חפר, שם על הרבה פחות מזה הם שללו את הכשרות ללא שום בעיה, דבר שהעמיד את המפעל בסכנה קיומית), הם פשוט מעדיפים לספור את הדולרים.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 6914_n.jpg
חלאות שתמורת בצע כסף דורכים על התורה.

נערך לאחרונה על ידי זה כן אני בתאריך ש' מאי 04, 2013 5:12 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2013 5:11 pm 
Hall of Famer

אז פעם יצאת נגד המסתננים, אחרי זה אמרת שכל המצרים הם קופים ועכשיו שהחרדים מכוערים. יש לך עוד אמירות שפר גזעניות? יש קבוצת אוכלוסיה כלשהי בעולם שאתה לא מתעב?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2013 5:13 pm 
Junior

נורטון כתב:
אז פעם יצאת נגד המסתננים, אחרי זה אמרת שכל המצרים הם קופים ועכשיו שהחרדים מכוערים. יש לך עוד אמירות שפר גזעניות? יש קבוצת אוכלוסיה כלשהי בעולם שאתה לא מתעב?

ועכשיו לאחר שקפצת כמו ליצן, שוב, מה דעתך בנושא?
ואני לא מבין מה הבעיה במה שאמרתי. המסתננים מהווים בעיה חמורה ויש לגרש אותם מיידית, המצרים עם לא מפותח, וזרם מסויים בקרב החרדים דוחה אותי ומביא אותי לרצות להקיא.
אז כן, אני לא אוהב את כולם, זו זכותי המלאה גם אם אתה לא אוהב זאת בנדיקטוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2013 5:20 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני חייב להגיד שאפשר היה בהחלט להוסיף את עניין הלוחמנות לזכויות בע"ח לת'רד החתיכה החסרה בפאזל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2013 5:27 pm 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
נורטון כתב:

ואני לא מבין מה הבעיה במה שאמרתי. המסתננים מהווים בעיה חמורה ויש לגרש אותם מיידית, המצרים עם לא מפותח, וזרם מסויים בקרב החרדים דוחה אותי ומביא אותי לרצות להקיא.

שנקודתית אתה צודק גם אם זכויות בעלי החיים הם לא הדבר הראשון שאני מתחשב בו, ואני גם חושב שההתבטאויות שלך פעם אחר פעם לוקות בגזענות מגעילה. לפחות אתה אוהב חיות, גם זה משהו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2013 9:30 pm 
Junior

נורטון כתב:
זה כן אני כתב:
נורטון כתב:

שנקודתית אתה צודק גם אם זכויות בעלי החיים הם לא הדבר הראשון שאני מתחשב בו, ואני גם חושב שההתבטאויות שלך פעם אחר פעם לוקות בגזענות מגעילה. לפחות אתה אוהב חיות, גם זה משהו

אני פשוט לא מאמין בתרבות הפוליטיקלי קורקט, בטח כשהשימוש בה לא באמת מועיל לי. מול אנשים חשובים אני עוטה את מסכת הרשמיות ונאלץ ליישר קו, אבל כאן מה הטעם?
ושוב, הייתי באמת שמח אם במקום לצעוק כל הזמן ''גזענות גזענות'' תנסה להסביר לי מה באמת גרוע בדברים שאמרתי. אין לי בעיה עם חרדים כמגזר(האמת שאפילו להפך), אני פשוט סולד מזרמים מסויימים בתוכם, מהרבנות הראשית ומערך הכשרות בפרט, ולא סתם כי בא לי, אלא מסיבות שונות ומגוונות שאחת מהן היא זו שציינתי בהודעתי לעיל.
המצרים קופים? גם אוהדי בית''ר זוכים לתואר המפוקפק הזה כבר עשרות שנים, מבלי שהדבר יזיז לאיש.
המסתננים הם מכת מדינה ומטרד עצום לאזרחי המדינה? שוב, מדובר בעובדה שכמעט ואין מחלוקת לגביה, ואני סה''כ דורש שהמדינה שלי תנקוט ביד קשה כפי שנוקטות מדינות אחרות, וכפי שנהוג בארה''ב למשל, ותעיף אותם לעזאזל.

אז הסבר לי נא, מר נורטון היקר, היכן הגזענות שעליה אתה כ''כ מתרעם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2013 9:49 pm 
Sophomore

או במילים אחרות אתה סולד מהעסקונה החרדית - אני איתך מהבחינה הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2013 2:03 am 
Junior

ראובן כתב:
אני חייב להגיד שאפשר היה בהחלט להוסיף את עניין הלוחמנות לזכויות בע"ח לת'רד החתיכה החסרה בפאזל.

;;-)))

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2013 11:49 am 
Junior

http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=54135

איזה טקסט נוראי. החל מהדרישה שרק בעל "נפש יהודית טהורה" יבקר את החרדים ועד ההשוואה בין דברי היטלר לדברי לפיד...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2013 12:02 pm 
מנהל פורום

דווקא ההשוואה להיטלר היא משהו שאני יכול לחיות איתו (הוא דיבר ברדיו והזכיר את "הייל כהנא"). הקטע עם ה"נפש יהודית טהורה" זורק את הטור הזה לפח האשפה באופן מיידי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2013 9:04 pm 
Hall of Famer

בנתיים נראה שדרעי חזר מה-זה חלוד לפוליטיקה.
קודם כל הכשלון במומ הקואליציוני (פח שדרעי בשיאו בחיים לא היה נופל בו).
ועכשיו התרגיל השקוף עם הדיל שלא היה ,בנסיון לסובב את בנט על האצבע.
נראה כאילו הוא נחת כאן משנות ה80.
כמובן יתכן שהוא עוד יחזור להיות הכוכב שהיה,בנתיים הוא ממש רחוק מזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 11:46 am 
Junior

נכניס את זה לפה. יאיר לפיד, לפני ואחרי. פוליטיקה חדשה, עאלק.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4377101,00.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 12:15 pm 
Sophomore

חייב לאמר,לא מצליח להבין כיצד אפשר ליצור צמיחה בריאה כשמקצצים בחינוך ובתחבורה ומעלים מסים לכלל האוכלוסיה בלי שום מדרג וללא יכולת של הציבור לשלם את המיסים הללו.
קודם שיטפלו ביוקר המחיה,בריכוזיות החזירית ובאי התחרות ואחר כך יעלו מיסים.
אמנם טיפלו קצת גם בשמנת וקיצצו בתקציבי שרים והנאות ממשלתיות,אך העלאת המע"מ ומס ההכנסה בשיעורים כה חדים יביאו פה למיתון של ממש ולהעלאת מחירים אסטרונומית,שהרי העלאת מע"מ ב-1% איכשהו תמיד מתרגמת לעלייה של 1.5% במבנה הכלכלה החזירי שלנו.

עוד דבר,אני ממש לא מגן החרדים והערבים,אבל הפגיעה בהם אנושה וללא שום הדרגה ותכנית אב.
במקום לרקוע תכניות לעידוד תעסוקה במגזרים האלה,הורדה הדרגתית של הקצבאות שתתן להם זמן למצוא עבודה וללמוד ולטפל בהמון העלמות מס ששוררות שם- פוגעים בהם בבת אחת ללא שום הכנה.
הדבר היחידי שהיה צריך לקצץ בו מיידית ואכן הוא מקוצץ זה התשלום לאברכים,שמצידי לא צריך להיות קיים כלל.

אין לי רקע בכלכלה בכלל ואני מודה שהידע שלי בתחום מוגבל,אבל לי זה לפחות נראה common sense

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 12:19 pm 
Hall of Famer

לפי כל תיאוריה כלכלית שאני מכיר, העלאת מע"מ באחוז אחד, לא יכולה תיאורטית אפילו להיתרגם לעלייה של יותר מאחוז (אלא קצת פחות בדרך כלל) במחירים.
אני מסכים שצריך לטפל בריכוזיות ובאי התחרות קודם כל, ובתור קפיטליסט מושבע אני בעיקרון לא בעד מיסים, מן הסתם. אבל, אם יורשה לי להסביר זאת, אלו דברים שיביאו פתרונות בטווח קצת יותר ארוך משנה (אם כי לא הרבה יותר ארוך) ובינתיים הגרעון יעלה - כך שבד בבד, עם כל הצער, יכול להיות שכן צריך להעלות מיסים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 12:28 pm 
מנהל פורום

צריך כמובן להעיר שהעלאת המסים היא תיקון להורדה המאוד משמעותית של נתניהו החל מראשית העשור הקודם, אם כי אין לי מושג איך ההורדה ההיא התבצעה וכמה אחוזים הורידו לכל מדרגת מס. זה למעשה תהליך מתמשך של השנה שנתיים האחרונות. ככה שאחרי שמורידים את הדמגוגיה והטענות הקלות, זה לא נכון שכל הזמן מעלים מס הכנסה למעמד הביניים אלא להיפך - הורידו למעמד הביניים את מס הכנסה על לרמה שהמדינה מתקשה לתפקד, ועכשיו מנסים לתקן.

לגבי המע"מ, אז כאן בהחלט זה המשך מגמה של העלאת המסים הישירים (שגם היא תוצאה של אותה הורדה שערורייתית של מס ההכנסה, בהתאם לעיקרון הידוע שאין ארוחות חינם).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 12:43 pm 
Sophomore

זה עדיין לא משנה,המצב כזה שגם עכשיו מתקשים לעמוד במס ההכנסה.
אם יטפלו בעלויות החיים המטורפות כאן,יהיה מאיפה לשלם מס הכנסה.

אם תשווה לאירופה ותגיד שמס ההכנסה פה נמוך,אומר לך שאשמח לשלם יותר מס הכנסה אך לקבל חינוך חינם על אמת כולל אוניברסיטאות,שירותים מוניציפליים וממשלתיים סבירים ובעיקר הוצאות מחיה סבירות יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 12:49 pm 
מנהל פורום

לזה בדיוק התייחסתי בקשר שבין הורדת מס הכנסה להעלאת המסים העקיפים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 12:58 pm 
מנהל פורום

והנה דמגוגיה בשקל בהתגלמותה:

http://kalkala-amitit.blogspot.co.il/20 ... _1602.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 12:59 pm 
Sophomore

ראובן כתב:
לזה בדיוק התייחסתי בקשר שבין הורדת מס הכנסה להעלאת המסים העקיפים.

חביבי,לא התייחסת לכך בהודעה הקודמת.
לדעתי אתה צודק חלקית, מכיוון שיוקר המחיה פה נובע פחות ממסים עקיפים ויותר קשור להיעדר תחרותיות משווע,ריכוזיות,אי תתמיכה מספקת ביצוא(עד כמה שידוע לי) ודרקוניות יתר ביבוא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 1:02 pm 
Junior

אותי מעניין מה קרה לשר האוצר ב-4 החודשים האחרונים. הרי היה לו מצע כלכלי כל כך יפה, איך קורה שהוא עשה סיבוב של 180 . הרי המציאות הכלכלית לא השתנתה. ואיך זה מתיישב עם ההבטחות שלו לפוליטיקה חדשה ?
בימים כאלה אני מעריך את שלי יחימוביץ שנתניהו רצה אותו מאוד בממשלה כשרת אוצר והיא סירבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 1:03 pm 
Junior

אני לא מבין דבר אחד, את כל מה שלפיד אמר ורוצה לעשות, אמר כבר לפניו שטייניץ והוא גם הסביר את הדברים וזכה להערכה עולמית (חוץ מבישראל כמובן).
כולם יצאו עליו שהוא גונב את הציבור והיתה גם את המחאה החברתית .

והנה מגיע לפיד, עושה אותם דברים עם תירוץ של ׳הממשלה הקודמת והחרדים יצרו גירעון שאני צריך לתקן׳. אז בשביל לתקן גרעונות, עדיף את שטיניץ שגם גם היה מומחה בכלכלה ולא את לפיד שמומחה בדמגוגיה ושנאת חרדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 1:08 pm 
מנהל פורום

איך מתבטאת המומחיות של שטייניץ בכלכלה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 1:15 pm 
Hall of Famer

דובי, רק שרוב הגרעון נוצר אצל מומחה הכלכלה שטייניץ, לא אצל הדמגוג לפיד. זה ששטייניץ אולי יודע לפתור את הגרעון שהוא יצר זה אולי נחמד, אבל למה שאנשים יסמכו עליו אחריו שהוא הכניס את עצמנו לבור הזה?

ולגבי הקיצוצים והגזירות, יש כאן גם פגיעות בעשירונים העליונים שנוגעות פחות למעמד הביניים כמו מס על מוצרי יוקרה, אבל הדבר העיקרי שצורם לי זו הפגיעה בתיירות, ישראל גם ככה מדינה יקרה מאוד לתיירים, עם כל פוטנציאל התיירות הצליינית וההיסטורית שיש לנו ותיירות החורף לאילת ולים המלח, לא עדיף להקל על התיירות כדי להביא עוד תיירים שיכניסו עוד כסף? זו הדוגמה הכי יעילה לאיך מכניסים כסף למדינה מבחוץ ומצמצמים חוב בלי לפגוע באף אחד, רק להרים את הכלכלה, מהלך פשוט משונה. גם המהלך של העלאת מס החברות באחוז משונה לי מאוד, לא עדיף להשאיר אותו כמו שהוא ופשוט להקטין את הפטורים המטורפים לכל חברות הענק ולגבות את הרווחים הכלואים? גם יכניס יותר כסף למדינה (כי עם כל האיומים, החברות האלו לא יברחו מכאן כל כך מהר) וגם לא יפגע בעסקים הקטנים והבינוניים שהם מנוע צמיחה חשוב מאוד.

*תוספת-והעלאת המע"מ אחרי שכבר העלו אותו לא מזמן היא על גבול המכת מוות להרבה מאוד עסקים, בעיקר קטנים ובינוניים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 07, 2013 1:22 pm 
Freshman

אולי נראה שיאיר לפיד לא שונה מקודמיו, אבל בעוד שכל שרי האוצר הליכודניקים הקודמים דאגו ללקק לחרדים (שם הת'רד: לפיד והחרדים), הנה מגיע שר אוצר שיכול לעשות משהו אדיר לטובת שוחרי התרבות הירושלמים: לאשר את פתיחת הסינמה סיטי בשבת (לפחות מהצד שלו; בעירייה "נטפל" אח"כ).
וזו הדוגמא הטובה ביותר לכך ששר האוצר הזה יכול להיות שינוי מרענן. למעשה, הוא כבר מרענן: בהתנהלות התקשורתית שלו (כי לדבר עם האנשים באופן בלתי-אמצעי זה אחלה דבר), וכי באמת נשבר הזין מהרודנות החרדית, ונראה שלפיד עושה השתדלות לשחרר אותנו מהכפייה החשוכה שלהם, או להפוך את האור שלנו לנגיש יותר עבורם, שזה גם אחלה (וזו הפעם היחידה שאני מעזה להישמע מתנשאת, כי מה לעשות, הם - כן, הם! - לגמרי דורשים את זה, ואני לא מתנצלת לרגע).

אז אם הזכרתי את הסינמה סיטי, כמה מילים של מירב כהן (אחלה חמודה) בנושא הזה:
http://www.youtube.com/watch?v=SXO_qRYlwj4

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 464 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bluey, stavs ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: