סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 3:22 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 219 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אפריל 21, 2013 6:23 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
לא ראיתי את הגמר אבל כן ראיתי שני משחקים אחרים של מדאל והיה לי ברור שככה זה ייגמר. רפא הפסיד לנולה 6 רצוף ואז ניצח 3 רצוף לפני ההפסד היום. הוא עשה את זה בזכות סגנון התקפי ולא פעם קיצור מהלכים. מאז שחזר מהפציעה התנועה חזרה, המשחק ההגנתי חזר אבל היכולת ההתקפית עדיין לא שם והוא עושה המון טעויות, גם בפורהנד. הבשורה הרעה מבחינת נולה שככל שיעבור הזמן אני מניח שלנאדאל יחזור הביטחון. הבשורה הטובה שכנראה זה לא יקרה עד הרולאן גארוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2013 12:16 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אף מילה על זה שאנדי רם חזר לפעילות?
רם משחק בטורניר הזוגות של אשטוריל, ובתור קאמבקיסט הוא קיבל שותף מכובד ביותר - רוהאן בופאנה ההודי, אחד משחקנים הזוגות הטובים בעולם היום.
ומי היריב שלו בסיבוב הראשון? אחד יוני ארליך... ארליך משתף פעולה עם דומיניק אינגלוט הבריטי.

עוד בגזרת הישראלים - דודי סלע החליט לוותר על מוקדמות הרולאן גארוס. ויינטראוב כנראה ישחק.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ד' מאי 01, 2013 10:58 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2013 12:25 am 
Hall of Famer

כדאי לשים לב, אגב, לילד ספרדי חדש בשם פבלו סרנו-בוסטה. בן 21 מדורג 288 בעולם, היה כבר קרוב להיכנס למאייה בגיל 19 ומאז הידרדר מסיבה לא ידועה לי. אבל תראו מה קורה עכשיו.
הוא הצליח השנה בצורה מרשימה בסבב הפיוצ'רים, לקח איזה 7 או 8 טורנירים רצופים שהשתתף בהם.
לאור הצלחתו, החליט שלא לשחק צ'לנג'רים וקפץ ישר לבריכה של הגדולים.
התחיל את החודש בקזבלנקה, עבר שלושה סיבובי מוקדמות, הביא בסיבוב הראשון בהפוכה לפבלו אנדוחאר (92 בעולם), ונעצר רק אצל קווין אנדרסון (29 בעולם) בסיבוב השני.
קיבל לפני שבועיים ויילד קארד לברצלונה, ניצח שם את רובין האסה ההולנדי שעשה השנה קאמבק יפה משלו, ונעצר בסיבוב השני אצל תומס בלוצ'י אחרי שהפסיד 7:5 במערכה המכרעת.
השבוע הוא באשטוריל, עבר שלושה סיבובי מוקדמות, בסיבוב הראשון כיסח את הצורה ל-33 בעולם ז'וליאן בנטו ומחכה לדויד גופן בסיבוב השני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2013 12:30 am 
Hall of Famer

לא מדברים על זה אבל בינתיים אנימאד מאוכזב ממי שאמורים להיות דור העתיד. הריסון, ראוניצ, טומיצ, ינוביצ, דימיטרוב. הייתי מצפה מהם לעשות יותר עד היום משעשו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2013 12:58 am 
Hall of Famer

ראוניץ' מאכזב אותך? 13 בעולם אחרי שעבר בדרך פציעה קשה? למה ציפית ממנו בדיוק?
ינוביץ'? מה מאכזב בו? הוא לא היה אמור להיות שום דור עתיד, ולטעמי הוא אובר-אצ'יבר רציני כרגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2013 1:56 am 
Hall of Famer

בדרך כלל דור עתיד מגיע לכל מיני רבעי. גמר הגרנד סלאם בהווה. כרגע זה לא קורה והסבה כולו מסריח מחזרה לתחילת המילניום החלש של סאפין , יואיט וקוורטן. אחרי הכל חדור הנוכחי של מארי, גוקוביצ ונדאל אמורות להיות לא יותר מעוד שנים בודדות בשיא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2013 2:00 am 
Hall of Famer

בזה אין לי ויכוח איתך. היה לי דיבור על זה עם red לפני כמה חודשים, הצעירים באמת לא ברמה לאתגר את הוותיקים על המקומות הראשונים. יתרה מזו, נדמה לי שאנחנו רואים פחות ופחות צעירים בני 20 ומטה במאייה הראשונה והשנייה, פחות משהיו פעם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2013 2:10 pm 
Sophomore
סמל אישי של המשתמש

הפיק הפיזי שנדרש היום בטניס הוא גדול מדי כי מדובר בקרב אגרוף עם מחבטים במקום כפפות, וטינאייג'רים לא יכולים להגיע אליו, בדיוק כמו בנ.ב.א- no boys allowed. בגלל זה אני חושב שהפיק של מארי וג'וקו ימשך יותר משנתיים, לקח לכל אחד מהם משהו כמו 5 שנים עד שהגיעו לרמה פיזית תחרותית, ואם ישמרו על זה מצפים להם עוד שנים ארוכות בטופ 3.

הנ"ל לא מחזיק לגבי פנומנים כמו פדרר שיכולים להיות מדרגה אחת פחות בפיזיות, אבל אם אתה ממש נמושה עצלה כמו דימיטרוב ורישארד גסקה כל הכשרון בעולם לא יעזור לך.

We went from Princeton offense to Lower Merion offense.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2013 7:58 pm 
Junior

בהמשך לדיון ההוא, הסיבה להיעדר הצעירים היא בדיוק מה שכתב איגי. הטניס היום מאוד עוצמתי, ושחקנים בני 18 שעדיין לא התפתחו פיזית (מתחילים לעבוד על מאסת שרירים רק בגיל 16-17 בערך, כדי לא לפגוע בטכניקה ובצמיחה) פשוט לא מסוגלים להתנודד עם העוצמות האלה. אתה רואה את באופן הכי ברור בפיוצ׳רים, כששחקנים מאוד מוכשרים כמו ז׳ירי וסלי, ניק קירגיוס ואחרים מתקשים מול שחקנים פחות מוכשרים מהם משמעותית אבל חזקים יותר פיזית, שמדורגים 300-600 בעולם. אפילו בסבב הנוער אתה לא רואה בצמרת הרבה שחקנים צעירים. בנשים אין את העניין הזה, ולכן יש יותר שחקניות צעירות.
לגבי הכישרון של הצעירים: קרנו בוסטה באמת מוכשר מאוד, קצת מזכיר את נדאל באינטנסיביות (כמובן שלא בכשרון). היה על סף הטופ 100 ואז נפצע והידרדר. לא מבין מה יש להתאכזב מראוניץ׳, ואפילו דימיטרוב המושמץ מראה ניצוצות וכבר מדורג 28 (הראשון בדירוג הצעירים. וסלי, עוד מספר 1 בעולם לנוער לשעבר, עשה לאחרונה כמה תוצאות יפות בפיוצ׳רים וצ׳לנג׳רים. הוא קרוב לטופ 150, והוא בסך הכל בן 19. אז נכון שאף אחד מהם לא פדרר/ג׳וקוביץ׳ או נאדאל, אבל אני די בטוח ששניהם יגיעו לטופ10 בתוך שנה שנתיים, למרות שדמיטרוב באמת הד קייס רציני. כישרון יש לו, כמו שאפשר היה לראות מול נאדאל לפני שבועיים, אבל הוא עצלן ומופיע רק למשחקים גדולים.

אגב ישראלים, השבוע מתקיים הפיוצ׳ר השני מתוך שלושה בסבב הנוכחי. בגברים, וינטרוב החליט לגזול וויילד קארד ועלה לרבע הגמר. יחד איתו עלה גם איגור סמילנסקי בן ה17, שבעיניי הוא הכי מוכשר מהדור הנוכחי וגם בנוי הכי טוב. לטורניר הקודם הוא לא הופיע ברגע האחרון, יש הטוענים שצמד המאמנים הגאונים שלו נועם בר והראל לומ פשוט מנעו ממנו להופיע כעונש על משהו. אין ספק, ככה בונים ביטחון לשחקן. בכל מקרה, עוד ניצחון אחד והיא ייכנס לראשונה לטופ 1,000 וגם לטופ 15-20 השחקנים בני פחות מ18 בסבב. בטורניר הקודם בר בוצר עשה רבע גמר.
בנשים: דניז חזניוק, החברה של שחר פאר, זכתה ביחידות ובזוגות בטורניר הראשון, ועודה רושם שהיא תשחזר את זה גם בטורניר השני. יותר חשוב מבחינתה, היא עברה את קרן שלמהכטניסאית מספר 3 של ישראל ואת הסבב הזה היא עשויה לסיים בטופ 400. היו עוד כמה בנות שצברו נקודות, אבל אין טעם להתייחס לזה כי חוץ מ3-4 שחקניות הרמה באמת מביכה.

עוֹד נַפְשִׁי דְּרוֹר שׁוֹאֶפֶת, לֹא מְכַרְתִּיהָ לְעֵגֶל-פָּז, כִּי עוֹד אַאֲמִין גַּם בָּאָדָם, גַּם בְּרוּחוֹ, רוּחַ עָז... יָשׁוּב יִפְרַח אָז גַּם עַמִּי, וּבָאָרֶץ יָקוּם דּוֹר, בַּרְזֶל-כְּבָלָיו יוּסַר מֶנּוּ, עַיִן-בְּעַיִן יִרְאֶה אוֹר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2013 1:17 am 
Hall of Famer

אני בכלל לא מבין איך הראל לוי יכול לאמן מישהו. אני כבר רואה אותו דוחף מוטיבציה לסמילנסקי: עזוב, אין לך סיכוי, אל תנסה אפילו, תפרוש כבר עכשיו, החיים זבל, בא לי למות, גם לך?

הסתכלתי על הרכב הפיוצ'רים הישראלים עכשיו, גם של השבוע וגם של השבוע שעבר. חוץ מוויינטרוב שבא לעשות אבועלי על הגמדים, המדורגים הגבוהים בפיוצ'רים האלה הם שחקני מאייה שישית! מה זה הדבר הזה? אפילו בשביל פיוצ'ר 10000 זה בושה וחרפה.

השם הפרטי של וסלי, אגב, הוא ייז'י.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2013 1:27 am 
Hall of Famer

משחק החזרה של אנדי רם, מול יוני ארליך, נגמר מהר. במצב של 5:3 לרם ובופאנה במערכה הראשונה ארליך פרש בגלל כאבי גב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2013 2:06 am 
Junior

שיחק נגד שני שחקנים בטח יכאב הגב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2013 4:28 am 
Junior

הפיוצ׳רים באמת חלשים מאוד. מניח שיש לזה כמה סיבות: הם על מגרשים קשים בתחילת עונת החימר, שני הראשונים באשקלון ומספיק ביקור קצר בגוגל כדי לגלות שנופלים של טילים מדי פעם ועוד. אגב, הזוכה בפיוצ׳ר הראשון, קאוקאו הצרפתי, הוא ילד מוכשר מאוד, בן 18. סמילנסקי צריך לקחת ממנו דוגמה לעבודה מנטלית, כי מבחינת כישרון הם באותה רמה.

וראי, זה לא ז׳ירי? באייטיאף הוא מופיע כjiri vesely.

עוֹד נַפְשִׁי דְּרוֹר שׁוֹאֶפֶת, לֹא מְכַרְתִּיהָ לְעֵגֶל-פָּז, כִּי עוֹד אַאֲמִין גַּם בָּאָדָם, גַּם בְּרוּחוֹ, רוּחַ עָז... יָשׁוּב יִפְרַח אָז גַּם עַמִּי, וּבָאָרֶץ יָקוּם דּוֹר, בַּרְזֶל-כְּבָלָיו יוּסַר מֶנּוּ, עַיִן-בְּעַיִן יִרְאֶה אוֹר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2013 11:20 am 
Hall of Famer

כן, אבל וסלי הוא לא אמריקאי. הוא צ'כי. השם הזה נקרא בצ'כית ייז'י. האיות הנכון הוא Jiří, בצ'כית כמו בעוד שפות במזרח אירופה ה-J הוא בעצם כמו Y האנגלי, והסימן מעל ה-r הופך אותה למשהו שקרוב יותר ל-ז'. כמו למשל המלחין הקלאסי דבוז'ק, מאויית Dvořák.

קרנו-בוסטה העיף גם את דויד גופן ועלה לסיבוב השלישי באשטוריל. הוא ישחק נגד פביו פוניני, 25 בעולם ו-4 בטורניר.

דימיטרוב הוא דוגמה לשחקן שגדל עם כפית כסף בפה, מבחינת סבב הטניס. כשהיה מדורג ראשון בעולם לנוער והתחיל לשחק בסבב, הוא קיבל וויילד קארד פחות או יותר בכל מקום שהלך אליו בלי הסבר נראה לעין. אפילו בצ'לנג'ר הישראלי לפני כמה שנים הוא קיבל וויילד קארד על חשבון ישראלי צעיר. לא ברור הקטע הזה. כנראה זה עלה לו לראש שהוא לא צריך להתאמץ והכל מוגש לו על מגש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2013 12:14 pm 
Junior

מקבל לגבי יז׳י. אם אני זוכר נכון, המדורג ראשון בנוער בסיום שנה מקבל וויילקארדים לכמה טורנירים. דמיטרוב באמת קיבל פרגון יוצא דופן בגלל הכשרון שלו, אבל המשיך לזרוק זין. אולי עכשיו הוא יתעורר.
בינתיים בפיוצ׳ר השני באשקלון, איגור סמילנסקי מעיף עוד מדורג בקלילות ועולה לחצי גמר ראשון בקריירה. לא זוכר ישראלי שעשה את זה בשנים האחרונות חוץ מדודי/וינטרוב. עוד ניצחון אחד והוא הופך לישראלי מספר 3. כרגע הוא קופץ לאזור המקום ה900 בעולם. בחצי הגמר הוא היה אמור לפגוש את אמיר וינטרוב, אבל הוא הצליח להפסיד למדורג 800 ומשהו בעולם. מביך עבורו. למרות שאני מניח שמבחינתו הוא בא לטורניר כדי להתאמן. חבל שתפס מקום של וויילד קארד.
בנשים, חזניוק ממשיכה לדרוס. תפגוש בחצי הגמר את קרן שלמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2013 2:02 pm 
Hall of Famer

לא יודע מה החוק לגבי מדורג 1 בנוער, אבל דימיטרוב היה מקרה יוצא דופן. לכל מקום שהלך, הוויילד קארד הלך איתו. אני לא זוכר שחבר'ה אחרים ששלטו בסבב הנוער טיפה לפניו, כמו איגנטיק או דה-באקר, קיבלו יחס מפנק כמוהו. אני גם לא רואה משהו כזה אצל אלה שבאו אחריו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2013 12:04 am 
Hall of Famer

פבלו קרנו בוסטה מעיף גם את פוניני ועולה לחצי הגמר באשטוריל!
הבא בתור - סטניסלס ואברינקה.

אנדי רם ורוהאן בופאנה לוקחים את אחד הזוגות הטובים בעולם היום - איסאם אלחאק קוריישי הפקיסטני וז'אן-ז'וליאן רוז'ה ההולנדי - לסופר טיי ברייק, אבל שם מפסידים ועפים. בסך הכל קאמבק חביב ביותר לאנדי רם, מעודד לקראת ההמשך. הוא לא השתמש בדירוג המוגן שלו לטורניר הזה ויש לו עוד כמה טורנירים בקנה.

עוד מישהו שעושה רעש השבוע הוא איוון דודיג, מס' 2 של קרואטיה 56 בעולם. מעיף במינכן את מס' 1 שלו, מארין צ'יליץ', ואחר כך גם את דולגופולוב. בחצי הגמר - טומי האס (פה המקום לציין שלדעתי טומי האס הוא אחד הכשרונות הגדולים בטניס בעשורים האחרונים, מעניין לאן היה מגיע אם לא היה עובר את הפציעות הקשות שעבר, אבל גם אחריהן הראה אופי ונחישות והרים את הקריירה שלו מהקבר כמה פעמים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 7:43 am 
Hall of Famer

מפונק, עצלן, מיוחס - אבל מעיף את ג'וקוביץ' במדריד...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 11:40 am 
Junior

הציג טניס גדול. ג׳וקוביץ׳ לא שיחק רע, אבל דימיטרוב נתן דוגמה למה הוא מסוגל אם הוא יתבגר יום אחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 11, 2013 2:43 pm 
Junior

נדאל מקבל את מדריד על מגש של כסף. ג׳וקוביץ׳, מארי ופדרר בחוץ. חצי גמר ראשון בטורניר כזה ללא המדורגים 1-4 (נדאל מדורג 5) מאז 2008.
ברמה״ש הסתיים סבב הפיוצ׳רים הנוכחי. חזניוק משלימה זכייה שלישית ברציפות, ומאזן 0-15 בשלושה שבועות, בלי לאבד מערכה וכשאת רוב המשחקים היא ניצחה תוך פחות משעה. מצד אחד הרמה הייתה נמוכה במיוחד, מצד שני מאוד קשה לנצח שלושה טורנירים ברציפות וזה לא קורה הרבה, והיא גם הציגה טניס לא רע בכלל. עושה רושם שהחיבור לז׳וסטין הנין (חזניוק מתאמנת באקדמיה שלה) עזר לה לא מעט. בזכות הקשרים של הנין חזניוק גם קיבלה כרטיס חופשי לטורניר 50k+h (אירוח על חשבון הטורניר) בצרפת. הזדמנות נדירה מבחינתה לבחון את עצמה מול שחקניות מהטופ 200 ואולי להתקדם קצת יותר מהר בדירוג. ניצחון אחד בטורניר הזה שווה לזכייה בפיוצ׳ר, בגלל שיטת הניקוד הבעייתית בסבב הנשים.
בגברים אור רם הגיע עד רבע הגמר ומשלים לראשונה מזה המון זמן חמישה ישראלים בטופ 900, יחד עם סמילנסקי, טל ארוס, וינטרוב וסלע. עוד אחד שקרוב לשם הוא דקל בר, שהמאמן שלו הוא שחר פרקיס. מצד שני לא נראה לי שייצא משהו משחקן בן 21 שמצליח להפסיד בקלילות לנועם אוקון שפרש לפני שנתיים (אתמול, בליגה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 12, 2013 8:22 am 
Junior

ומצד שני וורינקה בכושר שיא, מפציץ ווינרים מהקו האחורי ללא הכרה ככה שהכל יכול להיות.
נדאל לעומת זאת רחוק משיאו. היה קרוב מאוד לעוף מול פרר. אגב, סימני הפציעה ניכרים עליו בהחלט, זה בולט בעיקר במשחק הרשת, הוא מגיע מצוין אל הרשת ואז מפספס כמה וולים של 100 אחוז מול מגרש פתוח, רק בגלל שהוא לא מכופף ברכיים.
בכל אופן, ברומא נדאל וג׳וקוביץ צפויים להפגש בחצי הגמר, בשביל זה נדאל יצטרך לעבור את פרר שוב ברבע בעוד שג׳וקוביץ יצטרך לעבור את וורינקה וברדיץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 13, 2013 1:07 pm 
Hall of Famer

"אז מה אם עברת אותי בדירוג? את עדיין הביץ' שלי!" (שחר פאר ליוליה גלושקו, בקרוב)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 13, 2013 1:35 pm 
Hall of Famer

וינטרוב וסלע משחקים השבוע בבוסאן.
סלע מדורג 3, וינטרוב, אם יצליח לא להפסיד בסיבוב הראשון לשחקן מהמאיה החמישית, יפגוש את בוגומולוב בסיבוב השני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 17, 2013 2:30 am 
Freshman

ובינתיים ברומא ינוביץ' ממשיך להפתיע וכבר העיף את טסונגה וגאסקה. בסיבוב הבא הוא יפגוש את פדרר, שניצח בקלות את סימון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 17, 2013 12:15 pm 
Junior

דודי סלע בחצי הגמר בבוסאן, סין. רחוק ניצחון אחד מחזרה לטופ 100. זכיה בטורניר (הוא המדורג הבכיר מבין הארבעה בחצי הגמר) תקפיץ אותו למקום ה88. הוא גם רחוק 2 פרישות מההגרלה הראשית ברולאן גארוס (או פרישה אחת, אם אנדי מארי אכן יפרוש; כשנותרו עוד ארבעה ימים. מוקדמות הוא כבר הודיע שהוא לא מתכוון לשחק (בצדק מבחינתו. הוא לא מסתדר בכלל עם חימר), כך שאם לא יהיו פרישות נוספות הוא יתחיל את עונת הדשא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 219 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Att, Google [Bot] ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: