סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 11:19 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 464 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: לפיד והחרדים
הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 3:06 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
תדייקו בנתונים, טבע הרוויחה שנה שעברה יותר מ- 4B ועדיין אני אומר שהבעיה היא הרבה יותר קטנה מימה שעושים (והרבה יותר פופלסטית)

המיסוי העקיף בישראל גבוה בגלל שאצלנו:
1. מתחילים לשלם מס ישיר מהכנסה מאוד גבוהה (כלומר כדי לתקן זאת צריך להכיל מיסוי גבוה יותר על השכבות החלשות...ההפך מהשקפתך)
2. כי אצלנו יש 2 אוכלוסיות שאתה לא יכול לגבות מס.

אחרכ אולי יהיה לי זמן להתייחס לעומק בנתיים אני מציע למתייחסים/קובעי השערוריות לבדוק בבקשה כמה כסף פעילותה של טבע מכניסה למדינה לפני שהם קופצים על כל מה שיחמוביץ אומרת בעזרת השופר שלה בדהמרקר/הארץ)
ראובן, שמח שלא פירשת את דבריי כעקיצות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 3:24 pm 
Sophomore

shayn00 כתב:
תדייקו בנתונים, טבע הרוויחה שנה שעברה יותר מ- 4B ועדיין אני אומר שהבעיה היא הרבה יותר קטנה מימה שעושים (והרבה יותר פופלסטית)

1. מתחילים לשלם מס ישיר מהכנסה מאוד גבוהה (כלומר כדי לתקן זאת צריך להכיל מיסוי גבוה יותר על השכבות החלשות...ההפך מהשקפתך)

אחרכ אולי יהיה לי זמן להתייחס לעומק בנתיים אני מציע למתייחסים/קובעי השערוריות לבדוק בבקשה כמה כסף פעילותה של טבע מכניסה למדינה לפני שהם קופצים על כל מה שיחמוביץ אומרת בעזרת השופר שלה בדהמרקר/הארץ)

אבל מה זה משנה כמה טבע מכניסה למדינה? היא הרי עושה לביתה וזהו.
מה,תנובה לא מייצרת כסף למדינה? מקומות עבודה? אז למה היא משלמת מס? וואלה פרייארית!
אולי כולנו לא נשלם מסים וזהו! פרייארים! כולנו עובדים וככה יוצרים מקומות עבודה לאחרים! איזה יופי!

דברי לא קשורים לשלי belly

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 4:32 pm 
Hall of Famer

אכן, כמו ששי אמר. אני לא מכיר את הנתונים, לא בדקתי אותם, ואין לי מושג איך להגיב לעניין. בוא רק נגיד שאני מניח שהנוכחות של טבע לכל הפחות לא מזיקה למדינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 4:41 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אף אחד לא טוען שהנוכחות של טבע מזיקה למדינה, אבל יש הנחה מובלעת בהודעה שלך שבמיסוי הולם יותר היא לא תהיה נוכחת, ותרשה לי לפקפק בזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 4:48 pm 
Senior

מצטרף לראובן,

ההנחה הסמויה שלכם היא שהמיסוי הוא השיקול היחיד או העיקרי שיש לחברה בבואה לבנות מפעל במדינה כלשהי
לישראל יש הרבה יתרונות לבניית מפעל או מרכז פיתוח ואני לא רואה את אינטל מעבירה את המפעל מקריית גת למונרוביה בגלל שהם צריכים לשלם עוד כמה מאות מיליוני דולר מס.
הבעיה האמיתית היא ששינוי הסכמים חתומים דווקא כן יכול להבריח חברה כזאת, אי יציבות הוא האויב הגדול ביותר של התאגידים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 5:06 pm 
Sophomore

עיקר הכעס שלי אישית הוא על טבע היות והמדינה לאורך השנים,בעיקר בעבר,תמכה בה רבות.
שיהיה ברור,אף אחד לא מעוניין להבריח את התאגידים העולמיים במסים דרקוניים,אבל היות והתאגידים בחרו לפעול פה,עליהם לשלם מס סמלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 5:33 pm 
Hall of Famer

טוב, עשיתי חישוב שלם מבוסס הנחות על ההשפעה של העלאת מס החברות על טבע. בקצרה, רק אומר שיצא לי שאם הסיכון לכך שטבע תיקח את עצמה מפה הוא בערך 30% במקרה כזה, אז לא כדאי להעלות לה מיסים
HAVING SAID THAT , בכל העולם החברות הכי גדולות משלמות מיסים, תכל'ס, אין סיבה שטבע לא תשלם קצת יותר. מה גם שקשה לי מאד להניח שהסיכון הוא 30%, כנראה יותר קרוב לחמישה אחוזים או משהו כזה.
לכמה בדיוק צריך להעלות? אנעארף, אני מניח בערך כמו המתחרות שלה (בבדיקה מהירה מאד, גיליתי שמרק משלמת קרוב לשלושים אחוז. לא יודע אם זה הדבר הנכון לעשות כאן, אבל..)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:12 pm 
Freshman

אבו שוקרי כתב:
shayn00 כתב:

אבל מה זה משנה כמה טבע מכניסה למדינה? היא הרי עושה לביתה וזהו.
מה,תנובה לא מייצרת כסף למדינה? מקומות עבודה? אז למה היא משלמת מס? וואלה פרייארית!
אולי כולנו לא נשלם מסים וזהו! פרייארים! כולנו עובדים וככה יוצרים מקומות עבודה לאחרים! איזה יופי!

דברי לא קשורים לשלי belly

1. אתה יודע כמה מס תנובה משלמת ? אם אתה רוצה להתעצבן - תבדוק
2. אתה לא רוצה לשלם מס הכנסה ? מעולה החוקים שווים אתה מוזמן להשקיע ולפתוח עסק במקומות הרלוונטיים + להעסיק עובדים + לייצא ואזגם אתהתשלם פחות מס (אבל כאן תדאג למאזן התשלומים של המדינ, תעסיק עובדים ישיר+עקיף ועוד)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:17 pm 
Freshman

תומר כתב:
מצטרף לראובן,

ההנחה הסמויה שלכם היא שהמיסוי הוא השיקול היחיד או העיקרי שיש לחברה בבואה לבנות מפעל במדינה כלשהי
לישראל יש הרבה יתרונות לבניית מפעל או מרכז פיתוח ואני לא רואה את אינטל מעבירה את המפעל מקריית גת למונרוביה בגלל שהם צריכים לשלם עוד כמה מאות מיליוני דולר מס.
הבעיה האמיתית היא ששינוי הסכמים חתומים דווקא כן יכול להבריח חברה כזאת, אי יציבות הוא האויב הגדול ביותר של התאגידים.

תשאל בבקשה את הח'ברה שעובדים במיקרון קרית גת ושיקבלו מכתב פיטורים בחודשים הקרובים (חלק כבר קיבלו).

ספר לי בבקשה מה היתרון היחסי של ישראל בהקמת מפעל לייצור תרופות (כמו שטבע פתחה בירושלים לאחרונה) ?
בנושא ההיטק פעם היה נהוג להשוות את עלות המהנדס הישראלי לעומת האמריקאי:
1. הפערים עדיים קיימים אבל קטנו מאוד עקב שערי מטבע
2. תבדוק בבקשה את היתרון היחסי של ישראל על סין או הודו (ויש שם 'קצת' יותר מהנדסים מפה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:23 pm 
Freshman

נורטון כתב:
טוב, עשיתי חישוב שלם מבוסס הנחות על ההשפעה של העלאת מס החברות על טבע. בקצרה, רק אומר שיצא לי שאם הסיכון לכך שטבע תיקח את עצמה מפה הוא בערך 30% במקרה כזה, אז לא כדאי להעלות לה מיסים
HAVING SAID THAT , בכל העולם החברות הכי גדולות משלמות מיסים, תכל'ס, אין סיבה שטבע לא תשלם קצת יותר. מה גם שקשה לי מאד להניח שהסיכון הוא 30%, כנראה יותר קרוב לחמישה אחוזים או משהו כזה.
לכמה בדיוק צריך להעלות? אנעארף, אני מניח בערך כמו המתחרות שלה (בבדיקה מהירה מאד, גיליתי שמרק משלמת קרוב לשלושים אחוז. לא יודע אם זה הדבר הנכון לעשות כאן, אבל..)

בדקת את מרק האמריקאית ? נשמע לי מוזר. שאתה בודק תבדוק לא כמה אחוז מס היא אמורה לשלם, צריך לבדוק כמה מס היא משלמת אחרי החזרים וזיכויים
קבל את אפל בבקשה משלמת 1.9%
http://www.calcalist.co.il/internet/art ... 98,00.html

אני אנסה לסכם את נושא המיסוי על חברות גדולות שמייצאות + משקיעות + מעסיקות ולכן מקבלות הטבות מס.

עד 2008 המגמה בעולם היתה (אירלנד ועד ועוד..) רק תבואו לכאן לטובת פיתוח המדינה, מאז המשבר יש מגמת שינוי קלה מה שכנראה אמור
לאפשר גם לישראל להעלות קצת את המס - אבל קצת, ולכן בסיס הטענה שלי שזה טיעון פופולסטי, מפלג, טיפשי ומסית.

ראובן - זה למה כתבתי את סעיף 5

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:25 pm 
Freshman

אבו שוקרי כתב:
עיקר הכעס שלי אישית הוא על טבע היות והמדינה לאורך השנים,בעיקר בעבר,תמכה בה רבות.
שיהיה ברור,אף אחד לא מעוניין להבריח את התאגידים העולמיים במסים דרקוניים,אבל היות והתאגידים בחרו לפעול פה,עליהם לשלם מס סמלי.

תמכה רבות בטבע ? אדוני יכול לספר לי איך או שזה נעים לכתוב שטויות

תגדיר לי בבקשה מהו 'מס סמלי'

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:29 pm 
Freshman

נורטון כתב:
האמת היא שלא המס הוא שמבריח אותי מפה, אלא המשכורות והאפיק. דוגרי, מבחינת מיסים ישירים, אני לא יודע בדיוק מה ההבדל בין ישראל לארה"ב, אני מניח שבישראל קצת יותר גבוה, אבל כאמור לא זאת השאלה הרלוונטית (אלא אם כן אתה נמצא באיזה ברמודה או בזוג ZUG שוויץ, שם באמת אין כמעט מיסים).

האמת שנגמר לי הכח קצת אבל בוא נגיד שיש הרבה סיבות שהמשכורות בארה"ב/אירופה יותר גבוהות, בטח בעולם הפיננסי וזה לא גזרה משמיים.
(בארץ רגולציה עודפת, מיסוי גבוהה, למרות מה שאומרים כאן, ביוקרטיה מטורפת, שוק קטן מידי, אנשים שמצביעים ליחימוביץ ועוד)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:40 pm 
מנהל פורום

סליחה על השאלה, אבל מה הקשר בין גובה המשכורות ואנשים שמצביעים ליחימוביץ'? או שזה סוג של ג'ינקס?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:44 pm 
Freshman

קשר גדול.

הגברת רוצה להעלות מיסים לחברות - ) פחות מקומות עבודה איכותיים -) פחות משכורת (נראה לי שתוכל באמת להשלים את השרשרת
הגברת רוצה להגדיל קיצבאות -) פחות נטו לי
הגברת רוצה להגדיל את הגרעון ל 10% -) 1. אינפלציה 2. מיתון 3. ועוד ועוד
הגברת מתנכלת באופן עקבי למי שמצליח -) מייצרת תרבת של לוזרים בכיינים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:45 pm 
מנהל פורום

זו ללא ספק הלוגיקה העקומה ביותר אי פעם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:46 pm 
Freshman

ראובן כתב:
סליחה על השאלה, אבל מה הקשר בין גובה המשכורות ואנשים שמצביעים ליחימוביץ'? או שזה סוג של ג'ינקס?

עכשיו בא לך לענות על השאלות שלי שמטרתם היא להנגיש לך תמציאות ?

תתחיל בסגירת מפעל מיקרון בקרית גת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:46 pm 
Freshman

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
זו ללא ספק הלוגיקה העקומה ביותר אי פעם.

באסה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:52 pm 
מנהל פורום

מעבר לזה ששלי יחימוביץ' לא עשתה עדיין דבר מכל מה שאמרת, היא רוצה להגדיל את הגירעון ל10%? יש לך תימוכין לכך?

(אגב, אין לי שום ידע בנושא מפעל מיקרון בקריית גת, אז יהיה לי קשה להגיב)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 7:34 pm 
Senior

שי, אם אתה מעדיף לנהל התכתשות דמגוגית, אין בעיה אבל לא אתי.
אם אתה טוען שהעלאת המס שאינטל משלמת היא הגורם למכתבי הפיטורין של ה"ח'ברה" בקרית גת, אשמח לקבל אסמכתא.

אתה שואל ברצינות איזה יתרון יש לישראל על הודו במפעל לייצור תרופות?

בתור מי שעובד במפעל מתקדם ומכיר לא מעט מפעלים בבנגלור ובשנזן אני יכול להגיד לך שההבדלים הם תהומיים, הן בעקומות הלימוד של הצוותים המקומיים, הן ברמת ביקורת האיכות (ביסוס מערכת איכות צפופה בסין יכול לאכול לך לא מעט מהרווחים שחסכת במשכורות), הן בסביבה מרובת הידע (למשל חברות סטארטאפ), הן בתשתיות שעם כל הביקורת על אלה בארץ עדיין הן לא רעות בכלל והן בקרבה למרכזי פיתוח.

אני לא אומר שאין יתרון בייצור בהודו ובסין, ודאי שבמפעלים עתירי כ"א לא מיומן אבל יש יתרונות גם לישראל ותן דעתך שהמשכורות בסין עלו בעשרות אחוזים לאחרונה. כאמור - אם המיסוי היה חזות הכל היו כל מפעלי אינטל עוברים למונרוביה, לדאקה או ללוסקה (מכיר מפעלים גם שם).
לאינטל כבר יש מפעל בארץ, בנית מפעל חדש ועקומת הלימוד של המפעל החדש עד שייכנס לניצולת גבוהה יחד עם עלויות הסגירה שלו הם לא בדיוק פינאטס ואת כל זה צריך לקזז מהפרשי המיסוי.

התייחסת לזה כבר אולי אבל סביר להניח שהתחזקות השקל עולה לאינטל הרבה יותר כסף מאשר תוספת המיסוי

נערך לאחרונה על ידי תומר בתאריך ה' מאי 09, 2013 7:38 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 7:36 pm 
Freshman

תקרא את תוכנית ה 140 מילארד שלה לעומק ותבין.

מכיוון שאני מניח שלא תעשה זאת אז

התוכנית כוללת הרחבה תקציבית של כ 40 מילארד ₪ + אין קיצוץ של 30 + 3% גירעון קיים 27 מ' = 97 מילארד גירעון.

התוצר של ישראל כ 900 מילארד.
להמשיך לחשב.

האמת שהיא שכמובן לא היתה מוציאה את התוכנית לפועל וכו' וכו'... אבל זו צורת החשיבה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 7:43 pm 
Freshman

תומר כתב:
שי, אם אתה מעדיף לנהל התכתשות דמגוגית, אין בעיה אבל לא אתי.
אם אתה טוען שהעלאת המס שאינטל משלמת היא הגורם למכתבי הפיטורין של ה"ח'ברה" בקרית גת, אשמח לקבל אסמכתא.

אתה שואל ברצינות איזה יתרון יש לישראל על הודו במפעל לייצור תרופות?

בתור מי שעובד במפעל מתקדם ומכיר לא מעט מפעלים בבנגלור ובשנזן אני יכול להגיד לך שההבדלים הם תהומיים, הן בעקומות הלימוד של הצוותים המקומיים, הן ברמת ביקורת האיכות (ביסוס מערכת איכות צפופה בסין יכול לאכול לך לא מעט מהרווחים שחסכת במשכורות), הן בסביבה מרובת הידע (למשל חברות סטארטאפ), הן בתשתיות שעם כל הביקורת על אלה בארץ עדיין הן לא רעות בכלל והן בקרבה למרכזי פיתוח.

אני לא אומר שאין יתרון בייצור בהודו ובסין, ודאי שבמפעלים עתירי כ"א לא מיומן אבל יש יתרונות גם לישראל ותן דעתך שהמשכורות בסין עלו בעשרות אחוזים לאחרונה. כאמור - אם המיסוי היה חזות הכל היו כל מפעלי אינטל עוברים למונרוביה, לדאקה או ללוסקה (מכיר מפעלים גם שם).
לאינטל כבר יש מפעל בארץ, בנית מפעל חדש ועקומת הלימוד של המפעל החדש עד שייכנס לניצולת גבוהה יחד עם עלויות הסגירה שלו הם לא בדיוק פינאטס ואת כל זה צריך לקזז מהפרשי המיסוי.

1. לא עובד אצלך אבל קח משהו שעלה לי 10 שניות
http://www.themarker.com/technation/1.1896443
2. אינטל בחרו שלא לפתוח את המפעל השני בישראל ..נחש למה ?
ועוד 10 שניות
http://www.themarker.com/markerweek/1.1721182

אני לא יבקש מימך אסמכתאות על השטויות שכתבת בפיסקה השניה - סתם כי לא בא לי שתנהל דיון עם דמגוג
בהצלחה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 7:56 pm 
Senior

קראתי בעיון רב את הלינקים, במלים עדינות - לא השתכנעתי שהמיסוי הוא זה שגרם לפיטורים במיקרון והניחוש שלי טוב כמו שלך או של ענבל אורפז.

אני שמח שלא תבקש ממני אסמכתאות על השטויות שכתבתי כי אין לי, סתם התרשמות שלי מהרבה שעות סין, האחרונות שבהן בנות שבועיים, והמון שעות עם מנהלים של מפעל בבנגלור.

נערך לאחרונה על ידי תומר בתאריך ה' מאי 09, 2013 8:31 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 8:13 pm 
Freshman

יש לי גם אסמכתאות על בעיות כתיבה למקרה שאתה מעוניין וחושב שזה רלוונטי לדיון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 8:32 pm 
Senior

מתנצל, נערך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 11:09 pm 
Hall of Famer

שאלת בור.
מפעל של אינטל שעובד בישראל ומייצר מה-שלא-מייצר, מוכר את התוצרת שלו בעצמו?
כלומר, את הצ'ק כותב הקונה לפקודת "אינטל ישראל", או לפקודת "אינטל".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 464 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], stavs ו 20 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: