סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 08, 2024 11:16 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 273 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: סטרלינג מתבטא
הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 1:20 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
הליגה תכנס מחר מסיבת עיתונאים מיוחדת בנושא.
דוק ריברס אמר שהוא דחה אפשרות להיפגש עם סטרלינג.
מעניין אם יהיה חרם מקרב האוהדים של הקליפרס על משחק הבית הקרוב (יש כבר דיבור על זה). השחקנים עצמם שוקלים צעדי מחאה כאלה ואחרים. במשחק הראשון הם עלו עם גרביים ומגיני זיעה שחורים לאות מחאה, ובחימום לבשו הפוך את גופיות הקבוצה כדי להסתיר את הסמל.
ולא אחר מאשר מג'יק ג'ונסון בראש קבוצת משקיעים מעוניין לרכוש את הקליפרס. יש לחץ עצום מצד הבעלים שיכפו על סטרלינג למכור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 1:30 am 
Junior

מדהים שקונטנדרית עלולה להתרסק (או לרסק את עצמה) כחרם על הבעלים

let Chris Paul pass first round!!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 1:51 am 
Junior

nadav_hacohen כתב:
האמת היא שבמשך שנים, מאז אמירת המוקה, חזרתי ואמרתי שאם זה היה קורה בארה"ב-היתה מתרחשת מהומה רבתי והאומר היה מוקע בציבור באופן שלא היה מאפשר לו לחזור למעמדו. ולצערנו זה קרה, ואכן מתרחשת מהומה רבתי והאומר מוקע בציבור באופן שלא יאפשר לו לחזור למעמדו. נקודה למחשבה.

אז ככה, דבר ראשון נאום המוקה היה ב2001 כמדומני, לא היה אייפון ודומיו ולא פייסבוק וטוויטר בקיצור עולם שונה ואי אפשר לדעת איך היתה התגובה אם היו התנאים של היום.

דבר שני, יש הבדל אם מישהו מדבר על אנשים שהם בשר מבשרה של המדינה שבה הוא חי או בשר מבשרו של העסק בו הוא עוסק או על זרים.
במקרה של סטרלינג הוא בעל קבוצה עם שחקנים ומאמן שחורים בליגה שרובה שחורים במדינה שהנשיא שחור וחיים בה מאות אלפי שחורים.
אני חושב שאם גרשון היה מדבר לדוגמה על הבדלים בין אשכנזים, מרוקאים וטוניסאים היה נגרם הרבה יותר רעש למרות האמצעים המצומצמים שהיו בזמנו.

דבר שלישי, גרשון דיבר בעברית. השחקנים ששיחקו תחתיו בזמן הנאום, לפניו ואחריו אולי שמעו על זה ומסתבר שתרגמו להם אבל זה לא כמו לשמוע מכלי ראשון בשפה שלך מה חושב עליך הבוס/מאמן שלך.

עד כאן הסנגוריה, אבל אין ספק שאנחנו מדינה עם גזענות קשה, ומה שגרשון אמר מגעיל לא פחות. אמנון לוי עשה לא מזמן תחקיר על הגזענות בשם השד העדתי ויצאו עליו שהוא מלבה שנאה ומדבר שטויות וזה כבר נעלם, אבל זה הכל צדקנות וזה קיים במסות.
אני אשכנזי ולא סבלתי מזה מעולם אבל יש לי מספיק חברים ש׳לא זכו להיות מהגזע טהור׳ ואני יודע ורואה שהם סובלים מדי פעם מתופעות גזעניות בפניהם או שלא בפניהם.

אגב, גרשון אמר עוד משהו מעורר מחלוקת בסיום המשחק השלישי בין מכבי למילאנו (מוצאי שביעי של פסח, מימונה): ״השאלה שצריכה להשאל היא איך אף אוהד של מכבי לא עזב עדיין. אתה יודע את התשובה, יורם?! אין אף מרוקאי באולם״ (ציטוט בערך)
בוואלה ניסו ללבות קצת את האש אבל האמת שהוא ככל הנראה לא התכוין למשהו גזעני אלא פשוט בא לשאול בשפתו המיוחדת איך זה שאף אחד לא עזב לחגיגות המימונה וממילא הגיע למסקנה שאין אף מרוקאי.
אדם עם עבר כמו שלו היה כדאי שייזהר בלשונו, אבל זה פיני גרשון ואי אפשר לצפות ממנו דבר כזה.

קישור לכתבה בוואלה: http://sports.walla.co.il/?w=/151/2739339

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 3:01 am 
Senior

נשמע לי פחדן וחסר עמוד שידרה הרבה יותר מגזען.
מישהו עם כל כך הרבה כסף והשפעה, אתה מצפה ממנו לקבוע לאנשים אחרים מה לחשוב במקום להיות מושפע ממה אנשים אחרים חושבים או אומרים.

מעניין גם מי אותם האנשים שמתקשרים עליו לספר דברים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 4:15 am 
Senior

זה שבכלל משווים בין מה שאמר גרשון לבין מה שאמר סטרלינג מראה על כמה אנחנו שבויים במשטר ה"פוליטיקלי קורקט".
כיוון שזה קצת עיצבן אותי, אוסיף קצת הרבה שמן למדורה...

הצורה שבה רגשון הציג את הדברים הייתה עם קצת שואו-אוף וניסיון סטנד-אפ, אבל הוא סה"כ אמר מה שהוא חושב מבלי לתת לזה שום משמעות אופרטיבית. לא נתווכח פה. אבל זה פשוט משהו שאסור לחשוב/להגיד במשטר המחשבות.
יותר מזה, מה שהוא אמר יכול להיות מוסק מדברים אחרים ש"מותר לומר". הרי מותר לומר שהשחורים אתלטיים יותר.
עכשיו, אם לוקחים בחשובון את עיניין הסתברות מותנה, אז ברור ששחקנים אתלטיים (שחורים ולבנים כאחד) יהיו פחות אינטלגנטיים. וזה מבלי קשר לאינטלגצניה של אוכלוסית האנשים האתלטיים באולם (רק מותנה בכך שהם שחקני כדורסל ובהשוואה לכלל שחקני הכדורסל). ראובן ונורטון בטוח יבינו את הטיעון...
ועוד נקודה: אתה יכול לחשוב שמישהו טמבל ועדין לאהוב אותו יותר מאשר מישהו חכם שקול וקר. ולא רק שיכול, אלא זה קורה בפועל בדר"כ.
אז אם לסכם, גרשון נגע בנקודות רגישות בעולם המושגים שלנו, אבל לא הביע שום שינאה, סלידה ובטח לא מסקנה אופרטיבית לגבי זכויות של אנשים.

לעומת זאת הסטרלינג הזה אשכרה מדבר על שינאה (קבוצות ששונאות אחד את השני), מציע להפלות אנשים, וממעמד שיש לו אפשרות גם לעשות את זה.

ונסיים עם חוק גודווין. אז הבעיה הגדולה עם היטלר היא לא שהוא חשב שהיהודים לא מתאימים לתאורי הארי, אלא שהוא חשב שמי שלא מתאים לתיאור כזה או אחר צריך להרוג אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 6:24 am 
Sophomore

לא שבוים בכלל במשטרת מחשבות, להפך אנו שבויים בגזענות אין סופית.
להגיד ששחורים יותר טיפשים זה גזענות איך שלא מסתכלים על זה.
תמיד הלבנים תייגו את השחורים כטיפשים, הפכו אותם לעבדים וכו וזה בא משם, ההסתכלות על האחר כנחות ממך זה חלק מאיך שאנו מדכאים את האחר. גם גברים תייגו נשים כטיפשות, ולא נתנו להם ללמוד,
מפלים אותם בעבודה וכו', ואם גבר יגיד לדעתי נשים יותר טיפשות ברור שזה שובינזם, וברור שזה חלק מהאפליה כלפי נשים ולא סתם דעה.
אז אי אפשר להגיד שזה סתם דעתי, כמו שזה לא יהיה סתם דעה אם גרמני יגיד שיהודים הם רודפי בצע, גם אם הוא לא יגיד מה צריך לעשות להם.

הבעיה היחידה עם הפולטיקלי קורקט, זה שנוצר עיוורון לגזענות, כי אם מדברים בשפה הנכונה אז כאילו הכל בסדר וכבר מתייחסים לכולם כשווים, ואם מישהו אומר משהו גזעני הוא עשב שוטה שאפשר לצאת נגדו וחוץ מזה הכל בסדר.
כשלמעשה אצל כולנו קיימות תפיסות גזעניות שלא מדברים עליהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 7:13 am 
Sophomore

Dovi כתב:
nadav_hacohen כתב:
האמת היא שבמשך שנים, מאז אמירת המוקה, חזרתי ואמרתי שאם זה היה קורה בארה"ב-היתה מתרחשת מהומה רבתי והאומר היה מוקע בציבור באופן שלא היה מאפשר לו לחזור למעמדו. ולצערנו זה קרה, ואכן מתרחשת מהומה רבתי והאומר מוקע בציבור באופן שלא יאפשר לו לחזור למעמדו. נקודה למחשבה.

אז ככה, דבר ראשון נאום המוקה היה ב2001 כמדומני, לא היה אייפון ודומיו ולא פייסבוק וטוויטר בקיצור עולם שונה ואי אפשר לדעת איך היתה התגובה אם היו התנאים של היום.

דבר שני, יש הבדל אם מישהו מדבר על אנשים שהם בשר מבשרה של המדינה שבה הוא חי או בשר מבשרו של העסק בו הוא עוסק או על זרים.
במקרה של סטרלינג הוא בעל קבוצה עם שחקנים ומאמן שחורים בליגה שרובה שחורים במדינה שהנשיא שחור וחיים בה מאות אלפי שחורים.
אני חושב שאם גרשון היה מדבר לדוגמה על הבדלים בין אשכנזים, מרוקאים וטוניסאים היה נגרם הרבה יותר רעש למרות האמצעים המצומצמים שהיו בזמנו.

דבר שלישי, גרשון דיבר בעברית. השחקנים ששיחקו תחתיו בזמן הנאום, לפניו ואחריו אולי שמעו על זה ומסתבר שתרגמו להם אבל זה לא כמו לשמוע מכלי ראשון בשפה שלך מה חושב עליך הבוס/מאמן שלך.

עד כאן הסנגוריה, אבל אין ספק שאנחנו מדינה עם גזענות קשה, ומה שגרשון אמר מגעיל לא פחות. אמנון לוי עשה לא מזמן תחקיר על הגזענות בשם השד העדתי ויצאו עליו שהוא מלבה שנאה ומדבר שטויות וזה כבר נעלם, אבל זה הכל צדקנות וזה קיים במסות.
אני אשכנזי ולא סבלתי מזה מעולם אבל יש לי מספיק חברים ש׳לא זכו להיות מהגזע טהור׳ ואני יודע ורואה שהם סובלים מדי פעם מתופעות גזעניות בפניהם או שלא בפניהם.

אגב, גרשון אמר עוד משהו מעורר מחלוקת בסיום המשחק השלישי בין מכבי למילאנו (מוצאי שביעי של פסח, מימונה): ״השאלה שצריכה להשאל היא איך אף אוהד של מכבי לא עזב עדיין. אתה יודע את התשובה, יורם?! אין אף מרוקאי באולם״ (ציטוט בערך)
בוואלה ניסו ללבות קצת את האש אבל האמת שהוא ככל הנראה לא התכוין למשהו גזעני אלא פשוט בא לשאול בשפתו המיוחדת איך זה שאף אחד לא עזב לחגיגות המימונה וממילא הגיע למסקנה שאין אף מרוקאי.
אדם עם עבר כמו שלו היה כדאי שייזהר בלשונו, אבל זה פיני גרשון ואי אפשר לצפות ממנו דבר כזה.

קישור לכתבה בוואלה: http://sports.walla.co.il/?w=/151/2739339

סליחה, אבל אמנון לוי באמת דיבר שטויות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 7:37 am 
Junior

צרלי, טוב שתפסת תחלק העיקרי בתגובה... ;-)

לא אמרתי שכל מה שהוא אמר בסידרה ההיא היה אמת לאמיתה, אבל הרעיון הכללי שלו שהאפליה עדיין קיימת, אכן נכון. אולי בסדר גודל קטן יותר ממה שהוא הציג אבל בהחלט קיימת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 8:04 am 
Hall of Famer

אינה, מצטער, אי אפשר לדבר על משטרת מחשבות או להקל במה שגרשון אמר. למען האמת, החברה שלנו הקלה מאד במר גרשון. הוא חזר לאמן במכבי וחזר למעמד התהילה שהיה לו ואפילו יותר, הוא הפרשן הלאומי היום בערוץ הספורט ובערוץ 10 (ערוץ עם רגולציה ממשלתית). יותר מכך, הוא היה הבחירה הראשונה של יו"ר האיגוד היוצא למאמן הלאומי ואף אחד לא פצה פה, שאולי מאמן עם תורת גזע מוסדרת לא ראוי לתפקיד.

דרך אגב, גם סטרלינג לא אמר דברים עם משמעות אופרטיבית אמיתית. נכון, הוא אמר שהוא לא רוצה לראות שחורים במשחקים שלו, אבל הדרישה שלו הייתה רק שהחברה שלו לא תבוא עם שחורים למשחקים ולא תצטלם איתם, זה הכול. זה מה שהוא חושב לשיטתך, אז שוב, רק לשיטתך, איפה הבעיה?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 8:11 am 
Junior

Pistol Pete כתב:
זה שבכלל משווים בין מה שאמר גרשון לבין מה שאמר סטרלינג מראה על כמה אנחנו שבויים במשטר ה"פוליטיקלי קורקט".

נובמת.

גרשון דיבר על תורת גזע אחד לאחד. אין דרך אחרת להציג את זה. כמות הפעמים שהוא אומר "ואני לא צוחק" אמורות להסיר את המחשבה שזו הייתה הלצה מראש המאזינים.
קשה לי להכנס לדיון הזה כי אני לא רוצה להיות סנגורו של סטרלינג כי הוא אידיוט וגזען ואין שום סיבה להקטין את דבריו, אבל הוא מדבר שם על הבדלים תרבותיים ("ככה זה בכל העולם" וכל השיט הזה שלו) ועל סממנים חברתיים, שלי אישית זה נשמע פחות גרוע (אם כי גרוע) מתורת גזע.
ולגבי ההסתברות המותנה וכל הקשקוש הזה, איך זה מסביר את ההבדל לפי דברי גרשון בין מוקה לבין שחורים?

אני לגמרי חושב שמה שגרשון אמר היה גרוע יותר, ושוב, מבלי להוריד מכמה גרוע מה שסטרלינג אמר.... ההבדל הראשון הוא מה שרשמתי קודם, וההבדל השני הוא - סטרלינג אמר את הדעות החשוכות שלו בבית בפרטיות לאשתו, גרשון אמר אותם בנאום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 8:15 am 
Hall of Famer

התירוץ המפגר שב2001 לא היה פייסבוק...נו באמת.
גרשון קיבל לא מזמן את הגביע הקדוש של הפרשנות. מכבי. היה אינטרנט ופייסבוק באותו זמן. מישהו כתב על זה? לא.

אגב.אם כבר מישהו כתב פה שהוא האשכנזי לא חווה גזענות...אז גם לקרוא לאשכנזי 'יא אשכנזי' כמו שקראו לי בעבר, זו גזענות.

הבעיה בישראל שמותר הכל. אין גבולות. ואם מישהו עובר גבול א אז זה מקבל נו נו נו. פה באמריקה לא מקבלים את זה בקלות דעת.

אגב שנאת זרים אתה שומע כל שבוע משלמה שרף גם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 8:23 am 
Hall of Famer

אינה, קודם כל כפי שכבר נאמר, גם המוקה אתלטיים.
שנית, לא. אם נניח שאיכותו של שחקן לבן ממוצע שווה לאיכותו של שחקן שחור ממוצע, למשל בירד שווה מג׳יק, אז ברור שאם השחור אתלטי יותר, יש סיבה להאמין שהלבן חכם יותר כי אחרת המשוואה לא עומדת. מצד שני המציאות היא שהשחור הוא בדרך כלל שחקן טוב יותר מהלבן כך שאי פשר להסיק על חוכמתו. וגם מג׳יק לא היה אתלטי במיוחד.
ואני לא מאמין שנכנסתי כאן למתמטיקה. פיני גזען כי מה שהוא אמר היה גזעני ומטומטם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 8:48 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מעבר לכך שגרשון הקפיד להוסיף "אני לא צוחק" מספיק פעמים כדי שתירוץ הסטנד-אפ יהיה מופרך, אין לי מושג גם מאיפה מגיעה ההנחה המובנת מאליה שלא היתה משמעות אופרטיבית לדברים של גרשון.

באותה קבוצה שבה שיחק המוקה שעורר את הדיון שיחק גם שוקו אחד בשם מייק גיבסון שהיה שותף לקבוצת האליפות, ונזרק על ידי גרשון בצורה די מבישה עד כמה שאני זוכר בעונה שאחרי. את נוריס קולמן הוא לא רצה בקבוצה, החתים אותו בלית ברירה ושנה אחרי זרק אותו כדי להביא את בינגנהיימר. ועל בינגנהיימר הוא אמר את המשפט המפורסם שהסיבה היחידה שלא מעריכים אותו מספיק זה כי הוא לבן.

אפשר לעבור על עוד הרבה שחקנים, ולבחון האם הוא התנהג שונה כלפי לבנים/שחורים/מוקה (למיטב ידיעתי לא היה אף עיתונאי שעשה את זה ברצינות). ואם אכן יתגלה מעבר לכל ספק שאין שום הטיה בהתנהגות שלו אפשר יהיה להגיד מה שאינה אמרה. בינתיים בעיני אין שום בסיס להנחה הזו וכל העדפה שגרשון העדיף שחקן לבן על שחור חשודה בסוג כזה של גזענות, כפי שכל שחקן ש"ויתר" על כסף במכבי בתקופת פנאן חשוד בעיני כמי שהשלים את המשכורת בדרכים אחרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 8:51 am 
Hall of Famer

ראובן, לא נראה לי שגרשון חתך את גיבסון בעונה שאחרי מהסיבה הפשוטה שהוא לא המשיך בגליל עונה אחרי אלא הלך לראשל"צ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 9:00 am 
מנהל פורום

חתך אותו בטרום עונה אאל"ט והביא את זליבאבא - עוד דוגמה לתקווה לבנה גדולה שלא יצא ממנה כלום (אני עדיין זוכר כמה אוהדי הפועל צחקו על הנטייה הזו של גרשון כשהוא חתך את הזרים של מכבי כדי להביא שרוך לבן אלמוני מספרד למכבי...).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 9:01 am 
מנהל פורום

(אבל אני מודה שסדר העונות והזמנים בתקופה הזו לא לגמרי נהיר לי, אז אני אשמח אם עכבר שזוכר יותר טוב יבהיר את העניינים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 9:02 am 
Hall of Famer

או קיי, אז כנראה זה לא היה בעונה שאחרי אלא בעונה שאחרי-אחרי (94/95)
:)

ואת הזרים שהוא חתך לפני שהביא את האפמן - הם תמיד שאלת טריוויה קלאסית מה השם שלהם...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 9:04 am 
Hall of Famer

אנדראס גיבר ואנת'וני אבנט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 9:05 am 
Hall of Famer

אם כבר, אני זוכר שמכבי כמעט חתמה עם שני יוגוסלבים כלשהם, בין העזיבה של דיירון ניקס וחוזה ורגאס, וההחתמה של דייויד אנקראם ווינפרד קינג. מישהו זוכר משהו כזה, ומיהם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 9:06 am 
Hall of Famer

בחיי שאין לי מושג מי הם היוגוסלבים המדוברים. לא זכור לי ששמעתי על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 11:23 am 
Hall of Famer

Pistol Pete כתב:

הצורה שבה רגשון הציג את הדברים הייתה עם קצת שואו-אוף וניסיון סטנד-אפ, אבל הוא סה"כ אמר מה שהוא חושב מבלי לתת לזה שום משמעות אופרטיבית. לא נתווכח פה. אבל זה פשוט משהו שאסור לחשוב/להגיד במשטר המחשבות.
יותר מזה, מה שהוא אמר יכול להיות מוסק מדברים אחרים ש"מותר לומר". הרי מותר לומר שהשחורים אתלטיים יותר.
עכשיו, אם לוקחים בחשובון את עיניין הסתברות מותנה, אז ברור ששחקנים אתלטיים (שחורים ולבנים כאחד) יהיו פחות אינטלגנטיים. וזה מבלי קשר לאינטלגצניה של אוכלוסית האנשים האתלטיים באולם (רק מותנה בכך שהם שחקני כדורסל ובהשוואה לכלל שחקני הכדורסל). ראובן ונורטון בטוח יבינו את הטיעון...
ועוד נקודה: אתה יכול לחשוב שמישהו טמבל ועדין לאהוב אותו יותר מאשר מישהו חכם שקול וקר. ולא רק שיכול, אלא זה קורה בפועל בדר"כ.
אז אם לסכם, גרשון נגע בנקודות רגישות בעולם המושגים שלנו, אבל לא הביע שום שינאה, סלידה ובטח לא מסקנה אופרטיבית לגבי זכויות של אנשים.

לעומת זאת הסטרלינג הזה אשכרה מדבר על שינאה (קבוצות ששונאות אחד את השני), מציע להפלות אנשים, וממעמד שיש לו אפשרות גם לעשות את זה.

ונסיים עם חוק גודווין. אז הבעיה הגדולה עם היטלר היא לא שהוא חשב שהיהודים לא מתאימים לתאורי הארי, אלא שהוא חשב שמי שלא מתאים לתיאור כזה או אחר צריך להרוג אותו.

1. אשמח אם תסבירי כיצד מתבטא ענין ה"שבויים במשטר הפוליטיקלי קורקט" במקרה זה.

2. לענין הסטנדאפ, כאמור פעמים רבות, הוא טרח לציין "אני לא צוחק". זה שומט את כל רציונל הבדיחותא.

3. מותר לאדם להגיד כל מה שהוא חושב, מותר גם לגרשון להגיד שהוא חושב שהמוקה חכמים יותר מהשחורים. מה שאני מצפה מהחברה זה להוקיע אותו. בדיוק כמו במקרה סטרלינג: זכותו המלאה של סטרלינג להגיד שהוא לא רוצה שחורים בסביבתו (כל עוד הוא לא עובר עבירה פלילית של הדרה אמיתית), ואף אחד באמריקה לא יושיב אותו על זה בכלא, זה חופש הביטוי. מה שהאמריקאים עושים זה להוקיע אותו מכל מעמד ציבורי ולהחרים אותו. זה מה שהייתי מצפה שיקרה עם גרשון.

4. את מניחה שראובן ונורטון יבינו אותך יותר טוב כי הם לכאורה מתמטיקאים טובים יותר? אז תודה, אני חושב שגם המהנדסים ראי ועמוס לב ואפילו אני הקטן שהשתתף בשיעורי לוגיקה למחוננים בגיל 9 יכול להבין מה את מנסה להגיד. אין פה שום קשר להסתברות מותנה כל עוד את לא מוכיחה קשר ברור בין המשתנים, ואני לא מכיר שום הוכחה ששחקנים אתלטיים הם פחות אינטיליגנטים. חוץ מזה, למה ללכת רחוק? את באמת מאמינה שפיני גרשון דיבר על שחקנים אתלטיים באופן כללי? כי הוא לא. הוא הציג תורת גזע שמתבססת על צבע עור בלבד. לא על אתלטיות, לא על מחקרים המוכיחים קשר בין אתלטיות לאינטיליגנציה. צבע עור ותו לא.

5. סטרלינג לא הציע להפלות אנשים, הוא ביקש מהמאהבת שלו לא להסתובב עם אנשים בעלי צבע עור מסוים. זה גזעני ודוחה, אבל זו לא עבירה פלילית ולא דבר אסור. כאמור גם פיני גרשון לא עבר עבירה פלילית ולא עשה דבר אסור, סתם הוכיח שהוא גזען חשוך, ובניגוד למקרה לסטרלינג, אצלנו הוא המשיך לזכות בכבוד מלכים כי הרי חשוב יותר שמכבי ת"א תזכה ביורוליג מאשר סטנדרטים אנושיים סבירים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 11:26 am 
מנהל פורום

ההיילייט של הבקשה של סטרלינג מחברה שלו:
הוא מרשה לה לשכב איתם אבל לא להראות איתם

לך תבין

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 11:35 am 
Sophomore

Dovi כתב:
צרלי, טוב שתפסת תחלק העיקרי בתגובה... ;-)

לא אמרתי שכל מה שהוא אמר בסידרה ההיא היה אמת לאמיתה, אבל הרעיון הכללי שלו שהאפליה עדיין קיימת, אכן נכון. אולי בסדר גודל קטן יותר ממה שהוא הציג אבל בהחלט קיימת.

קיימת בסדר גודל הרבה יותר קטן ממה שהוא הציג. עם זאת, באזורים פריפריאליים, היכן שיש רוב מזרחי, קיימת גם אפליה לצד השני. כנראה שלא יצא לך לראות איך כמה חמולות מנהיגות עיר.
הקיצור, לשני הקצוות האפליה לא רצינית, לדעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 12:00 pm 
הנביא הרשמי של הפורום
סמל אישי של המשתמש

הנה מה שאמר אז גרשון:

https://www.youtube.com/watch?v=mu25FEF5EUc

לא חושב שזה פחות חמור מסטרלינג, ואולי אפילו יותר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 29, 2014 12:07 pm 
Hall of Famer

אין ספק, מדובר פה בהסתברות מותנה שנורטון וראובן יכולים להבין יותר טוב.

אנחנו, בני התמותה, מבינים שמדובר בגזען נחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 273 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: asaf16, Google [Bot] ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: