סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 2:34 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 169 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 1:40 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
כל זמן שהכדורסל באירופה מתנהל בצורה של ליגה סגורה עם קבוצות משורינות שלהם הסכמים פרטים מול קבוצות
הליגה לא צריכה להתחשב בו בשום צורה.
ברגע שמנהלת הליגה מתחשבת באירופה היא למעשה שמה את מכבי תל אביב לפני שאר הקבוצות
לצערי היא עושה את זה כבר הרבה מאוד שנים.
מי שלא מתאים לו שישחק באדריטית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 2:51 pm 
Senior

אלמה מה לעשות שאנחנו חיים בעולם שגורר דבר.
לא נתייחס לליגות האלה, לא יהיו קבוצה באירופה.
לא יהיו קבוצה באירופה אז שחקנים יברחו.
ספונסרים לא יבואו. הליגה תהיה הרבה פחות מעניינת.

אתה מדבר כאילו אנחנו חיים בבואה. תמנע מהקבוצות כמו מכבי והפועל ירושלים להתמודד באירופה אז הם באמת לא יהיו בליגה ואתה תשאר עם ליגה חובבנית בלי כסף, בלי שידורים, בלי עניין כי ברגע שהם לא יהיו אז גם אחרים לא ירצו להשקיע וכו'. ביצה ותרנגולת. את האיזון בעניין הזה חייבים למצוע וחייבים לתחשב כי זה חלק מהכדורסל האירופי. אתה רוצה כדורסל נטו בלי התייחסות ובלי קשר תקבל ליגה לאומית משודרגת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 2:57 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

עופר האדום כתב:
"לגדל שחקנים יותר טובים" - סתם דמגוגיה. זו ליגה ישראלית וצריך להיות בה ייצוג מספק של שחקנים ישראלים, גם אם הם לא איי איי איי. שוב -ליגה של אמריקאים יש הרבה יותר טובה מעבר לים אם אתה מחפש אחת כזאת.

אני רוצה לחזק את דבריו של עופר...זה מה שיש . ואגב, יש גם זרים מחורבנים

בגלל שבספרד זה עובד ומכבי תל אביב רוצה להתחרות ביורוליג ,כולנו צריכים לסבול ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 3:04 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אם יש זרים מחורבנים, מה הבעייה של הישראלים להתחרות בהם? הם עוד יותר מחורבנים?
מה הקשר ליורוליג? זה עובד בספרד כי מגדלים שם שחקנים טובים, והם מתחרים בזרים ומתמודדים בהצלחה. זה מה שאני מצפה שיקרה גם בישראל.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 3:08 pm 
Freshman

ארז כתב:
תעשה תקרת שכר (שכר שחקנים) ריאלית, וגמרנו.
לצורך הדיון - תקציב שחקנים של עד X מיליון $, קשיח. שתקף רק לליגה.
ואז הפערים בליגה יצטמצמו,
מכבי תל אביב לא תהנה (בליגה) מהאפשרות לעשות רוטציה של זרים, הסגל לליגה יהיה קבוע.
שאר הקבוצות לא יגיעו לתקרה אבל הפערים יצטמצמו.

ואם למכבי זה יעשה בעיות באירופה, זבש"ם. זה לא שהם כל כך דואגים לליגה פה ולאפשרות של קבוצות אחרות להתחרות באירופה...

אתה מכיר קבוצה אחרת בליגה או בכלל בעולם שדואגת לתחרות בליגה שלה?
תתקן אותי אם אני טועה, אבל המטרה של קבוצה תחרותית היא לנצח.
בינתיים מה שאני שומע זה שקבוצות ישראליות מוותרות מעצמן על ההשתתפות באירופה.

בנוגע לפערים - אם תעשה השוואה בכל מדינות אירופה כמה פעמים הפסידה אלופת המדינה במדינה שלה, תראה שהמצב בישראל הוא הרבה יותר טוב מכפי שתיארת.
תקציב זה לא הדבר היחיד בכדורסל. עובדה שפרטיזן עם תקציב מזערי וקהל חם הצליחה לנצח את מכבי בסדרה כשהביתיות אצל מכבי.

בסיטואציה של תקרת שכר לכל הקבוצות בארץ לא יהיה סיכוי להמשכיות. כבר במצב הנוכחי שחקנים כמו אדריאן בנקס וג'ייסון ריץ' העדיפו לחתום בקבוצות דרג שלישי באיטליה מאשר להישאר בארץ.

alma כתב:
כל זמן שהכדורסל באירופה מתנהל בצורה של ליגה סגורה עם קבוצות משורינות שלהם הסכמים פרטים מול קבוצות
הליגה לא צריכה להתחשב בו בשום צורה.
ברגע שמנהלת הליגה מתחשבת באירופה היא למעשה שמה את מכבי תל אביב לפני שאר הקבוצות
לצערי היא עושה את זה כבר הרבה מאוד שנים.
מי שלא מתאים לו שישחק באדריטית

ממש התחשבות.. שהיא צריכה להעמיד קבוצה לאירופה וקבוצה לחוק הרוסי בעוד שהיריבות שלה באירופה רצות עם חמישייה קבועה כל העונה.
אם המטרה שלנו להעלות את רמת הכדורסל בארץ אני לא חושב שצריך להחליש את מכבי. צריכים לעודד קבוצות להגדיל את התקציב שלהן. בין אם זה על ידי גיוס ספונסרים, רעיונות שיווקיים (האם אי פעם קבוצה ניסתה להחתים כוכב סיני צעיר?) ובין אם זה איחוד בין קבוצות בעלות תקציב נמוך.

ואני לא רוצה לדמיין איך תיראה הליגה כאן בלי מכבי תל אביב והפועל ירושלים. אחוז הרייטינג יהיה יותר נמוך משל פסוקו של יום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 3:13 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

ראי שעל הקיר כתב:
מה הקשר ליורוליג? זה עובד בספרד כי מגדלים שם שחקנים טובים, והם מתחרים בזרים ומתמודדים בהצלחה. זה מה שאני מצפה שיקרה גם בישראל.

יש פה ביצה ותרנגולת . אם הם בינוניים וישחקו ,אולי הם ישתפרו. אם הם יקבלו ממוצע של 5 דקות במשחק
הם יפרשו בגיל 24 ויהיה פה כדורסל של זרים בלבד (שזה מה שהחוק הרוסי מנסה לפתור)...
תשווה את 2012-2013 מבחינת ישראלים לבין 2013-2014 .
אם לא היה חוק רוסי, בעוד 5-6 שנים אין פה כמעט שחקנים ישראלים ...
רוב השחקנים הישראלים המובילים בליגה הם בגיל 30+ .
אתה רוצה לוותר על הכדורסל הישראלי ?

עברתי על מובילי בקטגוריות המדד השנה וניסיתי לרשום פה את כל אלה שמתחת לגיל 30 ... שים לב מה קיבלתי

7. דאוסן
9. זליקוביץ
10. הרוש
11. שולדנבראנד
16 טל דן
17 אלישי כדיר
21. נמרוד טישמן
24. עמית שמחון
25. בן רייס
27. ניצן חנוכי
28. עוז בלייזר
36. ניב ברקוביץ
37. יובל נעימי
39. אייל שולמן
41. אור סולומון
43. אלכס צוברביץ
45. סקוורר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 3:20 pm 
Hall of Famer

המושבע ה-13 כתב:
עופר האדום כתב:
"לגדל שחקנים יותר טובים" - סתם דמגוגיה. זו ליגה ישראלית וצריך להיות בה ייצוג מספק של שחקנים ישראלים, גם אם הם לא איי איי איי. שוב -ליגה של אמריקאים יש הרבה יותר טובה מעבר לים אם אתה מחפש אחת כזאת.

לא בגלל שבספרד זה עובד אתה צריך "לסבול", אתה צריך "לסבול" כי בכל מקום שבו הכדורסל המקומי מצליח, זה לא נעשה בצורה של אובר-הגנה על השחקן המקומי כדי שחס וחלילה לא יצטרך להתאמץ יותר מדי כדי להשיג חוזה שמן בקבוצה בכירה. רק בישראל מגינים יותר ויותר על השחקן הישראלי, הנבחרת הולכת ונחלשת ואנשים עוד חושבים שצריך להגן על השחקן הישראלי יותר. רוצה עוד סיבה? לאורך כל השנים, הקבוצות שמשכו הכי הרבה קהל לא היו הקבוצות הכי ישראליות אלא הקבוצות הכי מצליחות ואטרקטיביות, אז אתה אולי סובל מחוסר הזרים, אבל רוב הקהל רוצה קודם כל לראות כדורסל טוב, ומה לעשות שהאינטרס של הליגה, וגם של הכדורסל הישראלי בכללותו, זה להגיע לכמה שיותר צופים? עופר והמושבע ה-13 ימשיכו להגיע לראות קבוצות שמורכבות בעיקר מזרים, בטח ובטח אם אותן קבוצות יצליחו, אבל רוב הקהל לא יגיע לראות קבוצה שמורכבת רק מישראלים אם היא תהיה כושלת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 3:37 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

rony כתב:
המושבע ה-13 כתב:
עופר האדום כתב:

לא בגלל שבספרד זה עובד אתה צריך "לסבול", אתה צריך "לסבול" כי בכל מקום שבו הכדורסל המקומי מצליח, זה לא נעשה בצורה של אובר-הגנה על השחקן המקומי כדי שחס וחלילה לא יצטרך להתאמץ יותר מדי כדי להשיג חוזה שמן בקבוצה בכירה. רק בישראל מגינים יותר ויותר על השחקן הישראלי, הנבחרת הולכת ונחלשת ואנשים עוד חושבים שצריך להגן על השחקן הישראלי יותר. רוצה עוד סיבה? לאורך כל השנים, הקבוצות שמשכו הכי הרבה קהל לא היו הקבוצות הכי ישראליות אלא הקבוצות הכי מצליחות ואטרקטיביות, אז אתה אולי סובל מחוסר הזרים, אבל רוב הקהל רוצה קודם כל לראות כדורסל טוב, ומה לעשות שהאינטרס של הליגה, וגם של הכדורסל הישראלי בכללותו, זה להגיע לכמה שיותר צופים? עופר והמושבע ה-13 ימשיכו להגיע לראות קבוצות שמורכבות בעיקר מזרים, בטח ובטח אם אותן קבוצות יצליחו, אבל רוב הקהל לא יגיע לראות קבוצה שמורכבת רק מישראלים אם היא תהיה כושלת.

הקהל לא יבוא לראות קבוצות כושלות בכל מקרה. אבל אני חושב שאנחנו צריכים לעשות את המקסימום כדי שהכדורסלן הישראלי לא יעלם מהעולם

נבחרת ישראל בעוד שבע שנים :

כספי,מקל,כדיר,דאוסן,הרוש. מתאים לך ? ביכולת כזאת של חמישתם אנחנו במצב ביש...

אתה מעדיף שישחקו רק זרים בליגה כי אין מספיק ישראלים שיש להם מה למכור ? או לנסות לטפח את מי שיש פה ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 3:42 pm 
Junior

באופן אישי אני בעד להמשיך עם החוק הרוסי רק עם שינוי קטן, שני ישראלים בסגל, לא בחמישיה.
ככה לא אצטרך לראות כל מיני עצלנים ופרזיטים שמקומם מובטח כמעט בלי קשר ליכולת. מתגעגע לג'רום דייסון. לשלומי הרוש ו/או גוני יזרעאלי (שאני מוכן לשים כסף שהפעם האחרונה שעבד במכון כושר היתה לפני כמה שנים טובות) ? ממש לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 3:44 pm 
Freshman

קוף ירוק כתב:

אתה מדבר כאילו אנחנו חיים בבואה. תמנע מהקבוצות כמו מכבי והפועל ירושלים להתמודד באירופה אז הם באמת לא יהיו בליגה ואתה תשאר עם ליגה חובבנית בלי כסף, בלי שידורים, בלי עניין כי ברגע שהם לא יהיו אז גם אחרים לא ירצו להשקיע וכו'. ביצה ותרנגולת. את האיזון בעניין הזה חייבים למצוע וחייבים לתחשב כי זה חלק מהכדורסל האירופי. אתה רוצה כדורסל נטו בלי התייחסות ובלי קשר תקבל ליגה לאומית משודרגת.

לדעתי זה קשקוש (אל תיקח את זה אישית). אני לא רואה את מכבי תל אביב לא משחקת בליגה הישראלית, בטח ובטח את ירושלים.
דון שמעון בעצמו אמר שזה הלחם והחמאה של המועדון.

חוץ מזה, לפי היורוליג צריכה להיות לפחות נציגה אחת לכל ליגה, כך שאם תל אביב לא משחקת בליגה הישראלית, קבוצה אחרת תקבל את ההזדמנות להשתתף...

אני לא מדבר על למנוע מאף אחד שום דבר.
אני מדבר על תקרת שכר שחקנים בליגה הישראלית בלבד, מצידי, שמכבי תל אביב תחזיק סגל של 18 שחקנים, שחלקם רשום לליגה בארץ וחלקם לא, כפי שאמרתי, זבש"ם.

ראי מדבר על ליגה ללא הגנות הסתדרותיות - בבקשה, תקרת שכר, אפילו בליגה של המדינה הכי קפיטליסטית ישנה תקרה כזו שנועדה להגביר תחרותיות בליגה עצמה.
ספונסרים ותקציבים לאירופה לא צריכים (ולדעתי גם אינם) תלויים בליגה המקומית.

מבחינתי, שהליגה בארץ תהיה סופר תחרותית, עם 3-4 קבוצות שמתחרות כל שנה על האליפות, ושמכבי תל אביב לא תיקח תואר אירופי גם עוד 50 שנה, תואר אירופי של קבוצה מסוימת הוא לא מטרה של הליגה המקומית.
קבוצה שרוצה להתחרות באירופה צריכה לדעת לייצר תקציב הולם ולהתחרות בהתאמה.

ואם הליגה בארץ לא מספיק טובה ואטרקטיבית בשביל לייצר קבוצה שתדבר חזק באירופה, אז זה מה יש.
כמו שראי אמר - שיתמודדו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 3:49 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

ארז כתב:
קוף ירוק כתב:

לדעתי זה קשקוש (אל תיקח את זה אישית). אני לא רואה את מכבי תל אביב לא משחקת בליגה הישראלית, בטח ובטח את ירושלים.

חוץ מזה, לפי היורוליג צריכה להיות לפחות נציגה אחת לכל ליגה, כך שאם תל אביב לא משחקת בליגה הישראלית, קבוצה אחרת תקבל את ההזדמנות להשתתף...

אני מדבר על תקרת שכר שחקנים בליגה הישראלית בלבד, מצידי, שמכבי תל אביב תחזיק סגל של 18 שחקנים, שחלקם רשום לליגה בארץ וחלקם לא, כפי שאמרתי, זבש"ם.

ראי מדבר על ליגה ללא הגנות הסתדרותיות - בבקשה, תקרת שכר, אפילו בליגה של המדינה הכי קפיטליסטית ישנה תקרה כזו שנועדה להגביר תחרותיות בליגה עצמה.

מבחינתי, שהליגה בארץ תהיה סופר תחרותית, עם 3-4 קבוצות שמתחרות כל שנה על האליפות, ושמכבי תל אביב לא תיקח תואר אירופי גם עוד 50 שנה, תואר אירופי של קבוצה מסוימת הוא לא מטרה של הליגה המקומית.

ואם הליגה בארץ לא מספיק טובה ואטרקטיבית בשביל לייצר קבוצה שתדבר חזק באירופה, אז זה מה יש.
כמו שראי אמר - שיתמודדו
.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 4:05 pm 
Senior

ארז כתב:
קוף ירוק כתב:

כמו שראי אמר - שיתמודדו.

הליגה אולי חשובה להם היום אבל היא תהיה הרבה פחות חשובה ובכלל לא אם הם יצטרכו לוותר על אירופה בשביל זה. ולא רק הם גם הפועל ירושלים בדיוק באותו מקום.

זה טוב ויפה להתעלם מההשלכות של מה שיקרה אם וכאשר. מכבי לא תחזיק קבוצה של 18 שחקנים ואם היא תאלץ לבחור בין אירופה לבין הליגה הישראלית היא תבחר באירופה וככה גם האוהדים שלהם, התקשרות, הטלוויזיה והגופים המשדרים.

זה יפה שאתה רוצה ליגה תחרותית עם אלופה חדשה כל שנה ותחרות אמיתית, עם קידום ישראלים, עם תקרת שכר וכו'. השאלה מה המחיר של זה. המחיר של זה לדעתי יהיה ליגה ברמת סיקור, תקציב ועניין של ליגה לאומית משודרגת. האם אתה מוכן לשלם את המחיר הזה? האם אתה מוכן לקבל ליגה שלא תשודר כמעט כי היא לא מעניינת, כי הפועל ירושלים ומכבי ת"א משחקות בליגה אזורית והתקשורת מעדיפה לשדר אותם שם ובאירופה? האם אתה מוכן שהשחקנים הישראלים הטובים כולם ישחקו באירופה (כמו במדינות כמו ליטא וסרביה) כי התקציבים בליגה הזאת נמוכים (והתקציבים יהיו נמוכים כי ברגע שרמת העניין הרייטינג והסיקור יורדת ככה גם התקציבים)? לרצונות שלך יש מחיר.

מי שחושב שאפשר לעשות את החוקים האלה בלי לשלם את המחיר לא מבין על מה הוא מדבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 4:27 pm 
Hall of Famer

המושבע ה-13 כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

יש פה ביצה ותרנגולת . אם הם בינוניים וישחקו ,אולי הם ישתפרו. אם הם יקבלו ממוצע של 5 דקות במשחק
הם יפרשו בגיל 24 ויהיה פה כדורסל של זרים בלבד (שזה מה שהחוק הרוסי מנסה לפתור)...

עברתי על מובילי בקטגוריות המדד השנה וניסיתי לרשום פה את כל אלה שמתחת לגיל 30 ... שים לב מה קיבלתי

7. דאוסן
9. זליקוביץ
10. הרוש
11. שולדנבראנד
16 טל דן
17 אלישי כדיר
21. נמרוד טישמן
24. עמית שמחון
25. בן רייס
27. ניצן חנוכי
28. עוז בלייזר
36. ניב ברקוביץ
37. יובל נעימי
39. אייל שולמן
41. אור סולומון
43. אלכס צוברביץ
45. סקוורר

לא הבנתי את הדירוג בסוף, מה הוא בא להראות? שהישראלים הצעירים טובים לפי דירוג המדד?
סבבה.
אז שים לב מה אתה אומר:
1. הישראלים הצעירים טובים, הנה, תראה את דירוג המדד.
2. הצעירים הישראלים הטובים האלה, אם לא יתנו להם דקות משחק בצורה מלאכותית, לא מסוגלים להתמודד על דקות משחק עם זרים מחורבנים שמביאים לפה (זה אתה אמרת). הם לא מספיק טובים לעשות מה שעושים בני גילם בספרד, רוסיה, גרמניה, איטליה, וכל שאר המדינות באירופה פחות או יותר. אם לא יתנו להם דקות בכוח, הם בהכרח לא ישחקו, הם יעלמו ויפרשו, אף אחד מהם (או כמעט אף אחד) לא ישרוד.
אתה באמת לא רואה את הסתירה אצלך? אם הם כל כך טובים, למה שלא ישחקו על פני זרים מחורבנים? המאמנים שלהם רוצים להפסיד, או מה?

אני אומר שמי שטוב ישחק, מי שטוב יתמודד וישרוד ויקבל את דקות המשחק שלו בזכות, כמו שעושים בני גילם במדינות האחרות. מי שלא מספיק טוב, יוכל לקבל את דקות המשחק שלו בליגה עם שחקנים אחרים שמתאימים לרמתו.
הבעייה היא אצלך, לא אצלי. הסתירה היא אצלך, לא אצלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 4:44 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

ראי שעל הקיר כתב:
המושבע ה-13 כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

7. דאוסן
9. זליקוביץ
10. הרוש
11. שולדנבראנד
16 טל דן
17 אלישי כדיר
21. נמרוד טישמן
24. עמית שמחון
25. בן רייס
27. ניצן חנוכי
28. עוז בלייזר
36. ניב ברקוביץ
37. יובל נעימי
39. אייל שולמן
41. אור סולומון
43. אלכס צוברביץ
45. סקוורר

לא הבנתי את הדירוג בסוף, מה הוא בא להראות? שהישראלים הצעירים טובים לפי דירוג המדד?
סבבה.
אז שים לב מה אתה אומר:
1. הישראלים הצעירים טובים, הנה, תראה את דירוג המדד.
2. הצעירים הישראלים הטובים האלה, אם לא יתנו להם דקות משחק בצורה מלאכותית, לא מסוגלים להתמודד על דקות משחק עם זרים מחורבנים שמביאים לפה (זה אתה אמרת). הם לא מספיק טובים לעשות מה שעושים בני גילם בספרד, רוסיה, גרמניה, איטליה, וכל שאר המדינות באירופה פחות או יותר. אם לא יתנו להם דקות בכוח, הם בהכרח לא ישחקו, הם יעלמו ויפרשו, אף אחד מהם (או כמעט אף אחד) לא ישרוד.
אתה באמת לא רואה את הסתירה אצלך? אם הם כל כך טובים, למה שלא ישחקו על פני זרים מחורבנים? המאמנים שלהם רוצים להפסיד, או מה?

אני אומר שמי שטוב ישחק, מי שטוב יתמודד וישרוד ויקבל את דקות המשחק שלו בזכות, כמו שעושים בני גילם במדינות האחרות. מי שלא מספיק טוב, יוכל לקבל את דקות המשחק שלו בליגה עם שחקנים אחרים שמתאימים לרמתו.
הבעייה היא אצלך, לא אצלי. הסתירה היא אצלך, לא אצלי.

לקחתי את רשימת מובילי המדד וניפיתי את אלה שהם בגיל של 30 פלוס. וזו הרשימה שקיבלתי.המספרים הוא המיקום שלהם בטבלה.
אז שנינו מסכימים שהמצב בקאנטים
ההבדל הוא שאתה אומר, המצב בקאנטים ,בוא נביא זרים
אני אומר המצב בקאנטים, אבל אם לא ניתן לישראלים לשחק כי הם לא מספיק טובים ,הכדורסל הישראלי ימשיך להדרדר
אתה חושב שמישהו כמו גודס היה מצליח לפרוץ בגיל צעיר היום ? אמישה ? דורון שפר ? קטש ? עדי גורדון ? עידו ?

היום לפני גיל 24 כמעט אף שחקן לא רואה דקות...הבודדים שאני זוכר בשנים האחרונות הם בן רייס,דאוסן ובר טימור

האם אתה חושב ש-6 זרים ו-3 זרים בכל קבוצה יקדמו את הכדורסל הישראלי ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 4:49 pm 
Hall of Famer

אם הישראלים לא יהיו מספיק טובים כדי להתחרות בהם, זה ממילא לא ישנה כלום. אני אומר שהכדורסל הישראלי ימשיך להידרדר אם ימשיכו לחפש את הבעיות לא איפה שהן נמצאות.
שוב אני שואל אותך, מה מותר הישראלי בין ה-24 מהספרדי, הרוסי או הגרמני בן ה-24? למה אלה כן משחקים, בלי "חוק ישראלי" ובלי נעליים, והישראלי לא?

אלה שפירטת, האם היו פורצים? לדעתי בהחלט כן, כי הם היו שחקנים מספיק טובים. אולי פרט לאמישה שהיו לו מלא חסרונות.
למה, אתה חושב שגיא גודס בגיל 19, כשהגיע למכבי, היה זקוק להגנות? הוא הגיע למכבי כרכז שלישי, אחרי שני רכזים וותיקים ומנוסים (אחד מהם מתאזרח), וסיים את העונה הראשונה שלו כרכז ראשון בקבוצה שהגיעה לפיינל פור, כשהשניים האחרים עולים מהספסל להחליף אותו. למה אתה חושב שזה קרה, בגלל העיניים היפות שלו? כי נתנו לו דקות בכוח, או כי הוא היה מספיק טוב ומספיק חזק כדי לגבור עליהם?
בוא נלך הלאה בזמן. טל בורשטיין הגיע למכבי בגיל 20, ישר לשתי הקבוצות אולי הכי טובות בהיסטוריה של מכבי. למה הוא הצליח? כי היה לו "חוק ישראלי"?
עוד הלאה. ממש לתקופתנו. יוגב אוחיון הגיע למכבי בגיל 24, הגיל הגבולי אותו סימנת. מה אתה אומר, הצליח להתחרות או לא?
נתתי דוגמאות ממכבי, כי היא הכי קרובה לליבי וכי בעיני הרבה אנשים היא הקבוצה שאמור להיות הכי קשה לישראלים להצליח בה (ואני לא נכנס לשאלה אם זו ראייה אובייקטיבית או לא). כמובן שיש דוגמאות כאלה גם בקבוצות אחרות, שם גם ברוב המקרים התחרות פחות קשה מאשר במכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 5:07 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

ראי שעל הקיר כתב:
אם הישראלים לא יהיו מספיק טובים כדי להתחרות בהם, זה ממילא לא ישנה כלום. אני אומר שהכדורסל הישראלי ימשיך להידרדר אם ימשיכו לחפש את הבעיות לא איפה שהן נמצאות.
שוב אני שואל אותך, מה מותר הישראלי בין ה-24 מהספרדי, הרוסי או הגרמני בן ה-24? למה אלה כן משחקים, בלי "חוק ישראלי" ובלי נעליים, והישראלי לא?

אלה שפירטת, האם היו פורצים? לדעתי בהחלט כן, כי הם היו שחקנים מספיק טובים. אולי פרט לאמישה שהיו לו מלא חסרונות.
למה, אתה חושב שגיא גודס בגיל 19, כשהגיע למכבי, היה זקוק להגנות? הוא הגיע למכבי כרכז שלישי, אחרי שני רכזים וותיקים ומנוסים (אחד מהם מתאזרח), וסיים את העונה הראשונה שלו כרכז ראשון בקבוצה שהגיעה לפיינל פור, כשהשניים האחרים עולים מהספסל להחליף אותו. למה אתה חושב שזה קרה, בגלל העיניים היפות שלו? כי נתנו לו דקות בכוח, או כי הוא היה מספיק טוב ומספיק חזק כדי לגבור עליהם?
בוא נלך הלאה בזמן. טל בורשטיין הגיע למכבי בגיל 20, ישר לשתי הקבוצות אולי הכי טובות בהיסטוריה של מכבי. למה הוא הצליח? כי היה לו "חוק ישראלי"?
עוד הלאה. יוגב אוחיון הגיע למכבי בגיל 24, הגיל הגבולי אותו סימנת. מה אתה אומר, הצליח להתחרות או לא?

גיא גודס שחקן ענק , ועשה משהו מדהים שיחק בליגת העל בגיל 15 והפציץ .כנ"ל כל אלה שציינתי
אבל הם פרצו כי בגיל ממש צעיר כי זו היתה ליגה ישראלית עם 2 זרים (רובם)
אתה מדבר על השתלבות במכבי תל אביב, אני מדבר על השתלבות בליגה בכלל.
רוב השחקנים מתחת לגיל 24 בקושי מקבלים דקות.
יוגב אוחיון חריג כמו ששון דאוסן חריג. הבעיה שהולכים ופוחתים החריגים .

וכמו שכבר עופר אמר, אנחנו לא ספרד ,לטוב ולרע. הם מדינת ספורט מוצלחת ואנחנו לא.
וממש לא מעניין אותי מה קורה שם אגב, אותי מעניין לראות כדורסל עם שחקנים ישראלים שגדלו פה ומשחקים פה כבר כמה שנים
ולא שכל שנה כל קבוצה תחליף את 7 השחקנים הזרים שלה וגם הישראלים כל הזמן עוברים דירה.
לגבי הטענה שלך שיש בעיות אחרות לכדורסל הישראלי -מסכים. אבל אם צריך לרדת קצת ברמה כדי שישראלים ישחקו וישתפרו
אין לי בעיה עם זה.
וכפי שכבר אמרתי ואמרו אחרים , היורוליג זה לא מטרה עליונה ..ממש לא

נערך לאחרונה על ידי juror13 בתאריך ב' יוני 16, 2014 5:20 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 5:17 pm 
Freshman

זו קצת צביעות בעיניי לדרוש תקרת שכר. לפי מה ובאיזה גובה תיקבע תקרת השכר הזאת? לפי משהו שישרת את האינטרסים של הקבוצה שלכם?
אם כך, אני בעד לקבוע תקרת שכר שתאפשר לכל קבוצה מליגת השכונות להתחרות בתל אביביות, חיפה וירושלים. הרי ממילא אירופה לא מעניינת אותנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 5:24 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

Euro_Basket כתב:
זו קצת צביעות בעיניי לדרוש תקרת שכר. לפי מה ובאיזה גובה תיקבע תקרת השכר הזאת? לפי משהו שישרת את האינטרסים של הקבוצה שלכם?
אם כך, אני בעד לקבוע תקרת שכר שתאפשר לכל קבוצה מליגת השכונות להתחרות בתל אביביות, חיפה וירושלים. הרי ממילא אירופה לא מעניינת אותנו.

יורו, זה לא שהצעתי באף שלב תקרת שכר ,אבל אל תשחק אותה תמים
אם הולכים לכיוון כזה, זה יהיה משהו ריאלי ברמה של מה שיש היום..
נניח אם המינימום הוא 3 מיליון דולר (נדמלי ) ,המקסימום יהיה 10 מיליון דולר ..בליגה יש רק 12 מקומות במקרה הטוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 5:35 pm 
Hall of Famer

שוב אני שואל, מה הקשר ליורוליג? אנחנו מדברים על ספרדים בליגה הספרדית, גרמנים בליגה הגרמנית וישראלים בליגה הישראלית. רק על הליגות המקומיות.
אתה רוצה להוריד את הרמה כדי שישראלים פחות טובים יוכלו לשחק? אבל מסגרות ברמה יותר נמוכה שישראלים פחות טובים יכולים לקבל בהן דקות - יש כבר היום.

כאמור הבאתי דוגמאות ממכבי, כי עם מכבי אומרים שלישראלים הצברים הצעירים שם הכי קשה להצליח. יש כאלה שאפילו טוענים שיש למכבי מגמה נגדם.
אז אם במכבי יש כאלה שמצליחים, ודאי שיש בקבוצות אחרות (רק שבהן לא חיטטתי).

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ב' יוני 16, 2014 5:37 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 5:36 pm 
Hall of Famer

אני לא כל כך מבין את הדיון.
מצד אחד יש פה מהלכי אימה שמספרים לנו על די ליג מוחלשת פה בארץ של 12 אמריקאים, כשאף אחד לא מדבר על מודל כזה, במקרה הטוב מדברים על מודלים כמו טורקיה או ספרד, שבנושא הנוכחי נאמר שמדובר על 6 זרים מותרים.
מצד שני ראי מדבר על תנאי משחק כמו בספרד ובליגות אירופאיות אחרות ובאותה נשימה מדבר על הסרת הגבלה בכלל.

2 הסנט שלי הם שהכדורסל הישראלי הוא בבעיה בגלל הקבוצות שמשחקות באירופה. הכסף הגדול הוא באירופה, ממש לא בארץ. הגבלה של 3 זרים למעשה מגבילה בצורה קשה את היכולות הכלכליות של הקבוצות הללו. הגבלה שכזאת בעיני צריכה לגרום לפחות למכבי לעזוב את הליגה. אין לה בעיני ממש ברירה, אם היא רוצה להמשיך להיות המועדון שהיא כעת. צריכה להיות פשרה בין צורכי הליגה לבין הצרכים של הקבוצות שמתמודדות באירופה.

לגבי הבחור שכתב על הלחם והחמאה של מכבי כפי שמזרחי פעם הגדיר אותם, זה היה פעם. מאז התרחשו 2 תהליכים שהפכו את האמירה הזאת ללא רלוונטית.

1. הגעה לאירופה - בעבר הליגה הישראלית באמת הייתה הלחם והחמאה, כי בכדי לשחק בגביע הבכיר של אירופה היה צריך לזכות באליפות. ב-93 מכבי נשלחה לשחק בגביע קוראץ'. אובדן אליפויות היה באמת סכנה לשליטה הכלכלית של מכבי. עם הקמת היורוליג ובעיקר עם השיריון של מכבי ע"י הליגה הישראלית, לאיבוד האליפות אין שום משמעות כלכלית למכבי ובוודאי ששום משמעות לגבי ההתמודדות באירופה.

2. המשמעות לאוהדים. פה אני חושב שהפיינל פור והשיריון הפכו את האוהדים להרבה פחות נרגשים מאליפות בארץ. ה-11 אלף איש באים לראות הצגות באירופה. ההפסדים באירופה הרבה יותר משמעותיים מאשר הפסד מקרי לנס ציונה. פיני גרשון הכניס את התובנה במכבי שלא כל משחק חייבים לנצח וזה חלחל גם לאוהדים. יכול להיות שזאת ההרגשה שלי ואוהדי מכבי פה יחלקו עלי, אבל שוב כך אני רואה את הדברים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 5:39 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

עמוס לב כתב:
אני לא כל כך מבין את הדיון.
מצד אחד יש פה מהלכי אימה שמספרים לנו על די ליג מוחלשת פה בארץ של 12 אמריקאים, כשאף אחד לא מדבר על מודל כזה, במקרה הטוב מדברים על מודלים כמו טורקיה או ספרד, שבנושא הנוכחי נאמר שמדובר על 6 זרים מותרים.
מצד שני ראי מדבר על תנאי משחק כמו בספרד ובליגות אירופאיות אחרות ובאותה נשימה מדבר על הסרת הגבלה בכלל.

2 הסנט שלי הם שהכדורסל הישראלי הוא בבעיה בגלל הקבוצות שמשחקות באירופה. הכסף הגדול הוא באירופה, ממש לא בארץ. הגבלה של 3 זרים למעשה מגבילה בצורה קשה את היכולות הכלכליות של הקבוצות הללו. הגבלה שכזאת בעיני צריכה לגרום לפחות למכבי לעזוב את הליגה. אין לה בעיני ממש ברירה, אם היא רוצה להמשיך להיות המועדון שהיא כעת. צריכה להיות פשרה בין צורכי הליגה לבין הצרכים של הקבוצות שמתמודדות באירופה.

לגבי הבחור שכתב על הלחם והחמאה של מכבי כפי שמזרחי פעם הגדיר אותם, זה היה פעם. מאז התרחשו 2 תהליכים שהפכו את האמירה הזאת ללא רלוונטית.

1. הגעה לאירופה - בעבר הליגה הישראלית באמת הייתה הלחם והחמאה, כי בכדי לשחק בגביע הבכיר של אירופה היה צריך לזכות באליפות. ב-93 מכבי נשלחה לשחק בגביע קוראץ'. אובדן אליפויות היה באמת סכנה לשליטה הכלכלית של מכבי. עם הקמת היורוליג ובעיקר עם השיריון של מכבי ע"י הליגה הישראלית, לאיבוד האליפות אין שום משמעות כלכלית למכבי ובוודאי ששום משמעות לגבי ההתמודדות באירופה.

2. המשמעות לאוהדים. פה אני חושב שהפיינל פור והשיריון הפכו את האוהדים להרבה פחות נרגשים מאליפות בארץ. ה-11 אלף איש באים לראות הצגות באירופה. ההפסדים באירופה הרבה יותר משמעותיים מאשר הפסד מקרי לנס ציונה. פיני גרשון הכניס את התובנה במכבי שלא כל משחק חייבים לנצח וזה חלחל גם לאוהדים. יכול להיות שזאת ההרגשה שלי ואוהדי מכבי פה יחלקו עלי, אבל שוב כך אני רואה את הדברים.

אין לך מה להתנצל... בליגה הם מגיעים 6000 -8000 גג כל משחק .ביורוליג 11000 .
הליגה שולית בעינהם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 5:40 pm 
Hall of Famer

עמוס, כנראה לא קראת אותי טוב. אין לי שום בעייה עם המודל של הליגות האירופיות האחרות. כמו שכתבתי בת'רד אחר, אם מה שיעשה את זה לתומכי ההגנות ההסתדרותיות הוא שיהיו הגבלות מעטות כמו אצל האחרים - כלומר 4 עד 6 מקומות שמורים למקומיים כולל מתאזרחים - סבבה. אבל בלי "חוק ישראלי" ובלי נעליים. כל מה שימנע מאותם מקומיים להיות נערי פוסטר או קישוטים, או במקרה הטוב חוטבי עצים ושואבי מים, יהיו היכולת וכושר ההתמודדות שלהם, כמו במקומות אחרים. ואת זה אני מצפה מהם, כן. אני מצפה מהם להתמודד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 5:48 pm 
Freshman

המושבע ה-13 כתב:
יורו, זה לא שהצעתי באף שלב תקרת שכר ,אבל אל תשחק אותה תמים
אם הולכים לכיוון כזה, זה יהיה משהו ריאלי ברמה של מה שיש היום..
נניח אם המינימום הוא 3 מיליון דולר (נדמלי ) ,המקסימום יהיה 10 מיליון דולר ..בליגה יש רק 12 מקומות במקרה הטוב

שוב, אני לא מצליח להבין במה תקרת שכר עדיפה על איחוד של קבוצות?
קבוצות שלא מתאים להן שלמכבי יש תקציב גדול יותר, צריכות להתאחד ולהילחם ביחד בצורה ספורטיבית, כמו למשל איחוד ולא דרך קשירת ידיים ליריב.

לגבי כמות הקבוצות - הקטינו את המספר על מנת שלא יהיו כאן קבוצות שמקבלות 50-60 הפרש. אבל למה אותן קבוצות שבקושי יש להן אוהדים ואין להן איזושהי זהות (כי בכל זאת, השחקנים שמשחקים שם לא נולדו בעיר שהם מצייגים) לא מתאחדות ומעמידות יחד תקציב גדול יותר?

כל אוהדי הכדורסל ייהנו יותר אם יהיו כאן מספר קבוצות עם תקציבים של מעל 10 מיליון מאשר קבוצות "שוות" של 3 מיליון שהכוכב שלהן הוא גוני יזרעאלי או ניצן חנוכי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 5:56 pm 
Hall of Famer

ציטוט:

אם יורשה לי לחדד את זה, בין העונות 1991-1995 לא היה צורך בזכייה באליפות על מנת להגיע למפעל הבכיר אלא הספיק היה להגיע לסדרת הגמר.
לגביי 93'- אובדן האליפות אכן היווה סכנה כלכלית למכבי . מי שעזרה לה אז הייתה עלית, שנתנה לה מענק לא קטן מעבר לחוזה האימוץ השנתי על מנת לעזור לה להבטיח את העתיק הכלכלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 16, 2014 6:25 pm 
Hall of Famer

המושבע ה-13 כתב:
הקהל לא יבוא לראות קבוצות כושלות בכל מקרה. אבל אני חושב שאנחנו צריכים לעשות את המקסימום כדי שהכדורסלן הישראלי לא יעלם מהעולם

נבחרת ישראל בעוד שבע שנים :

כספי,מקל,כדיר,דאוסן,הרוש. מתאים לך ? ביכולת כזאת של חמישתם אנחנו במצב ביש...

אתה מעדיף שישחקו רק זרים בליגה כי אין מספיק ישראלים שיש להם מה למכור ? או לנסות לטפח את מי שיש פה ?

כן, רק שאין שום עדות לכך שהכדורסלן הישראלי יעלם מהעולם אם נעבור להגבלת זרים כמו בספרד נניח, להיפך, יש רק עדויות מכל אירופה שזה יעשה לו טוב כי זה יאלץ אותו להתמודד ברמות הכי גבוהות ולהשתפר כדי לקבל חוזים גדולים.

אני, בדיוק כמו ראי, מעדיף שהשחקנים הישראלים יצטרכו להתעלות כדי להתפרנס כי זה מה שיקדם את הכדורסל הישראלי, זה שלליאור אליהו יש חוזה מובטח בהרבה כסף במכבי או בירושלים רק כי יש לו כשרון וסייז לא מקדם אותו לשום מקום. אם הוא גם היה צריך לעבוד על המשחק שלו כל שנה רק כדי לקבל את אותם חוזי עתק, יכול מאוד להיות שהוא היה היום אחד הפאוורים הכי טובים ביורוליג או לכל הפחות בטופ-10-15, לא סתם עוד פאוור נחמד ביורוקאפ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 169 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 24 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: