סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 8:35 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 539 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' ינואר 16, 2015 6:21 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
ואיזה רב בחמישים השנים האחרונות כן השאיר ספר חשוב (פרט למפעלו של הרב עובדיה). הרי אפילו הקהילות יעקב (ובטח שהאבי עזרי) הם בדיחה.

מה שלא אומר שהרב צוד היה בדיחה. הוא היה המנהיג של קהילה גדולה, והתווה חלק גדול מהפילוסופיה שלה. זה כשלעצמו שם אותו במעמד חשוב מאד. בדיוק כפי שאנשים כמו שך והחזון איש היו חשובים בכך שהתוו את אותו הדבר בקהילה אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 16, 2015 6:25 pm 
Sophomore

האמת היא שלא הרבה רבנים השאירו ספרים חשובים בעשרות השנים האחרונות, אבל כפי שאמרת-הרב עובדיה בהחלט היה רב חשוב מאד, ולכן המפלגה האיומה והנוראה שהוא נתן לה חסות (וחילול ה' העצום שהיא גרמה וגורמת, לאלה שאכפת להם מהמושג) לא מבטלת או פוגעת במעמדו כאיש הלכה ברמה הגבוהה ביותר.

צבי יהודה לא היה איש הלכה חשוב בכלל. האידאולוגיה הפשיסטית שלו להעניק "קדושה" לצבא העמידה אותו מחוץ למיינסטרים התורני של כל קהילה למדנית רצינית. זה היה קוריוז. עד אליו, מי אמר שיש דבר כזה "צבא קדוש", "מדינה קדושה"? רק הוא. וזה לא היה כי הוא היה גדול הדור (האפכא מסתברא, של הציונות הדתית, גורסת שהוא כן היה-בדיוק מהסיבה הזאת).

"הקאבס לא עמוקים מספיק. זה בדרך לסוויפ. 4:0 לבולס. תרשמו."-satriani מהמר על קאבס-בולס 2015.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 16, 2015 6:27 pm 
Hall of Famer

אבל עם זה אני לא מסכים, כי גם אם הוא היה מחוץ למיינסטרים החרדי (באופן קיצוני מאד, הרבה יותר מאשר אביו למשל). הוא יצר מיינסטרים חדש, שמתוכו נוצרו כל הישיבות החשובות של העולם החרד"לי.
הרב עובדיה? הרי בבחירות הבאות מפעלו של הרב עובדיה עשוי למצוא את עצמו לגמרי בחוץ. גם ישי וגם דרעי. והישיבות הספרדיות הן בדיחה לא מצחיקה.
אבל את הר המור, אלון מורה, דימונה ומרכז הרב. את הגרעינים התורניים ואת כל עולם החרד"ל. כל העולם הזה חייב חלק גדול מכוחו, ואולי אף יותר מכך לרב צוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 16, 2015 6:36 pm 
Sophomore

אנחנו מדברים על מישורים אחרים לגמרי.

אני מדבר תיאולוגית. הרב עובדיה יצר מפעל תורני עצום של איש אחד, הספרים שלו הם אוצר הלכתי, הוא לא חשש לצאת בפולמוסים הלכתיים עם גדולי הפוסקים האשכנזים והספרדים של הדורות הקודמים (בבלי שהולך נגד הבן איש חי, עד כדי כך). הפוליטיקה היא פוליטיקה, והיא חשובה למי שהיא חשובה. העניין הוא שלרב עובדיה היה שיעור קומה הלכתי עצום, שאפשר לו לערער על יסודות הפסיקה ההלכתית של קהילות רבות, מהבבלים דרך המרוקאים ועד הליטאים.

לקוק לא היה ידע הלכתי שמתקרב לזה. לא היה לו ספר הלכה חשוב אחד. כל הכח שלו נבע מהיותו הבן של אבא שלו מחד, ומהכח שאפשר גם למאיר כהנא להפוך ל"רב חשוב" אצל חוגים מסוימים שמתקיימים עד היום: אמונה יוקדת בקדושת הפולק היהודי וכח הזרוע. זה משהו שעובד לא רק ביהדות, אתה יודע.

"הקאבס לא עמוקים מספיק. זה בדרך לסוויפ. 4:0 לבולס. תרשמו."-satriani מהמר על קאבס-בולס 2015.

נערך לאחרונה על ידי Carlton Myers בתאריך ש' ינואר 17, 2015 11:12 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 17, 2015 9:01 pm 
Sophomore

פשוט נהדר. מתחילים בלהאשים את הבית היהודי בהרג ילדים (ושוכחים להתייחס לטענות הנגד המנומקות, עד עכשיו) ומסיימים בלהשוות את 'צבי יהודה', חלילה מלקרוא לו הרב, לראש ארגון דעאש.
ואחר כך עוד אומרים שיש פה בכלל בסיס משותף לדיון. פחחחח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 17, 2015 11:12 pm 
Sophomore

אה, לא השוויתי אותם אחד לאחד. רק ברמת החשיבות ההלכתית. אם זה פוגע-אערוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 18, 2015 3:49 am 
Sophomore

תודה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 1:35 pm 
Sophomore

אמנם קצת העלאה מהאוב,הת'רד הזה-אבל:

בהמשך להשתלחות של נתניהו ב"ווינט" "וידיעות אחרונות", מגיעה התגובה-והיא לאו דווקא מידיעות אחרונות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4624499,00.html

לדעתי "ידיעות אחרונות" צודקים:
מצד אחד "ידיעות אחרונות" לא מפסיק להכפיש את נתניהו שנים;מצד שני,נתניהו מסתמן כאחד מראשי הממשלה תאבי השררה,הנהתנים והמזגזגים ביותר שידעה המדינה.
ובנוסף יש לו עיתון שופר משלו, שמטרתו השארת נתניהו, ולא הליכוד, בשלטון.

אני חושב שמי שלא רואה את הדיקטטורה המסווית בנתניהו ותאוות השלטון שלו פשוט עיוור.
די בכך שהוא מוכן לממשלת ימין רחבה עם חרדים כדי להבהיר זאת.

נ.ב-מפחידה אותי ממשלה שתהיה מורכבת מהליכוד בגרסתו העדכנית הברברית עם הדני דנונים והמירי רגביות, בנט ,ליברמן והחרדים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 1:47 pm 
Sophomore

אז למרות הפחד, כדאי שתתרגל למחשבה. זו כנראה תהיה הממשלה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 2:35 pm 
Sophomore

זה מפחיד אותי ואני בכלל מרכז בדעותיי.
הימין של היום שונה מהימין של פעם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 2:46 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
זה בסדר, בטח גם לפיד יהיה בממשלה הזו אז אתה יכול להיות רגוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 3:13 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אבו שוקרי כתב:
נ.ב-מפחידה אותי ממשלה שתהיה מורכבת מהליכוד בגרסתו העדכנית הברברית עם הדני דנונים והמירי רגביות, בנט ,ליברמן והחרדים

לא רק אותך, חביבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 3:25 pm 
Sophomore

ראובן כתב:

זה בצחוק?

יש 2 מפלגות "יהודיות" שאני חושב שזה בזנ"טי שלא יהיו בממשלה של ביבי: מרצ ויש עתיד. מרצ כי יש לה אידאולוגיה, יש עתיד כי היא מפלגה פרסונלית של יאיר לפיד ולפני 2 דקות התפרקה פה ממשלה כי ביבי ולפיד לא יכולים להסתדר. אז נכון שזו הפוליטיקה הישראלית וכו', אבל נראה לי שללפיד יש אגו גדול מכדי לאפשר לזה לקרות.

לגבי בוז'י ולבני, אין לי שום ציפיות מהם. ממש לא יפתיע אותי אם הם יגיחו לממשלת ימין-חרדים כ"גורם מאזן" עאלק. לבני הרוויחה ביושר את תואר הזונה הפוליטית חסרת הבושה ביותר בישראל (אם לא בעולם, אני רציני), וגם בוז'י לא בדיוק הוביל מרי נגד ישיבה בממשלת נתניהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 3:36 pm 
Junior

על האגו לפיד יתגבר וגם נתניהו ויהיה איזה תקשור מונפץ על סולחה והבנות חדשות.
הבעיה עם לפיד זה שהוא דורש שילומים בנושאי מדיניות לעומת המפלגות הסקטוריאליות החביבות שדורשות בעיקר כסף למגזר שלהן וימכרו את האידאולוגיה שלהן עבור נזיד עדשים.
נתניהו לא יעשה את אותה טעות פעמיים. הוא תמיד יכול לפתור כל דילמה אידאולוגית עם ש"ס עם עוד 200 מליון בתקציב.
הממשלה הבאה הולכת להיות ליכוד א',ליכוד ב' וליכוד ג' ואחרי זה קצת חרדים.
הלא גם כחלון וגם הבית היהודי הם ליכוד לכל דבר ועניין. כחלון יחסל את המפלגה שלו כי הוא יעשה את אותה שטות של לפיד וייקח את האוצר.
בנט ימשיך לנסות למצוא בכח משהו שמבדיל אותו מהליכוד.
פעם אנשים כמו בנט היו החישוקאים בתוך מרכז הליכוד. היום הספינים התקשורתיים גורמים למצביעים לחשוב שיש הבדלים היכן שישנם חילוקי דעות שוליים.
פעם מרכז הליכוד היה מוציא את שרון ראשון ברשימה כדי לוודא שבגין ושמיר לא ייקחו אותנו למרכז חס וחלילה, היום הם פשוט מקימים מפלגה.
אז יהיו לנו בערך 45 מנדטים לליכוד ולגרורות ועוד 15-20 לחרדים ואופורטוניסטים.
אין להרצוג ולבני אפילו סיכוי קלוש להרכיב ממשלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 3:51 pm 
Junior

אין שום סיכוי שהרצוג מרכיב ממשלה אלא אם כן...וזה סופר קלוש...כחלון יילך עם הרצוג ויחד עם לפיד, מרצ וערבים ייצור גוש חוסם של 60 מנדטים. ורק אז יש סיכוי, אולי, לרוטציה ולא ליותר מזה.

כרגע לפי רוב הסקרים לגוש השמאל (כולל לפיד) 51-52 מנדטים. נתניהו יוכל להקים ממשלה מרובת מפלגות בה הוא יצטרך לוותר בערך על כל משרד חשוב. כחלון/בנט יתיישבו באוצר, ליברמן מן הסתם ימשיך בחוץ ,ספק אם יעלון יישאר בביטחון, גם ביטחון הפנים והחינוך (הבית היהודי אם לא יקבלו את הביטחון) וכנראה הפנים (ש"ס) לא יהיו בידי הליכוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 3:58 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
בוז'י ילך לנתניהו כמו בובהלה, גם כי הוא זוכר מה עשו לשלי כשהיא סירבה לעשות את זה.
לבני כמובן שתלך לביבי. היא דוד לוי של המאה ה-21, לא רק במובן שהיא זונה פוליטית כמו שנאמר כאן, אלא גם במובן שהכוח האלקטורלי שלה מוטל בספק גדול - ולמרות זאת כולם מפחדים ממנה כאילו אי אפשר בלעדיה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 4:09 pm 
מנהל פורום

Carlton Myers כתב:
ראובן כתב:

זה בצחוק?

תגדיר בצחוק. זה מאוד עצוב בעיני, אבל ודאי שלא התכוונתי ברצינות לעניין הלהיות רגוע.

ואני לא מהמר כלום כשמדובר ביאיר לפיד, אבל בודאי שאין שום דבר "בזנ"טי" כאן. הוא ייכנס לממשלה כמו בובלה אם זה יסתדר לו והדבר היחיד שאני תוהה לגביו זה אם הפעם הוא ימליץ על הרצוג (בבחירות הקודמות הייתי משוכנע שהוא יעדיף את נתניהו מה שלא יהיו התוצאות).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 4:48 pm 
Sophomore

אני לא מבין מאיפה אתם חושבים שהרצוג ולפיד יכנסו לממשלה עם ביבי כמו בובהלה.
כל הססמא של הרצוג את לבני זה "אנחנו או הוא", ואני בספק אם הם יסכנו את האינטגריטי(גם אם הוא מזערי) שלהם בשביל להכנס לממשלה. דבר כזה יבטיח שבפעם הבאה לא יהיה להם מצביעים בכלל. הם יעדיפו לשבת באופוזיציה.

מהדברים של לפיד גם מסתמן שהוא מעדיף להיות במקום של טומי המנוח מאשר עם נתניהו. הוא חושב שהוא עוצר אותו למהיות הפוליטקאי הגדול בישראל (שגעון גדלות אהמ)
וגם יעדיף את האופוזיציה.

לא מבין למה חושבים שכחלון לא יחבור לעבודה. הוא יחבור לכל אחד שיתן ל להיות בממשלה, בטח עם זה בתפקיד האוצר או מקרקעי ישראל/שיכון.

ביחד עם הערבים,לפיד,כחלון ואולי גם החרדים (מישהו שמע את הרצוג או ליבני אומרים שלא ישבו עם החרדים בממשלה?) או מרצ, בעיקר תלוי בהצלחה מפתיעה אך בהחלט אפשרית של כחלון או לפיד ואולי גם שניהם והעבודה בהחלט יכולה להרכיב ממשלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 5:14 pm 
Sophomore

אינטגריטי? לפאקינג ציפי לבני? אתה מדבר על ההיא שהובילה קמפיין בחירות עם הסיסמאות "ביבי וליברמן-סכנה, ציפי לבני-תקווה" ו-"ביבי וליברמן-חרם בינלאומי, ציפי לבני-הסדר מדיני" ואז, כשהתברר שבקלפי היא לא שווה הרבה, רצה להיות הראשונה שנכנסה לממשלת נתניהו?

יש טור מצוין של גורביץ עליה, אם תרצה: http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=4094

למה כחלון לא יחבור לעבודה כבר הסברתי כאן לעייפה. נחכה ונראה מי צדק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 5:23 pm 
Hall of Famer

לבני פעם אחת ישבה באופוזיציה, זה עלה בקדימה ובפרטנציה שלה להיות מנהיגה וראש ממשלה (לא משנה שזה קרה בגלל אוזלת היד שלה, לא בגלל שזה מה שקורה באופוזיציה). אחרי שהיא חצתה פה קו ושם קו, מה זה כבר בשבילה לחזור לממשלה, תוך מלמול מנטרה של "להשפיע מבפנים" ו"הכנסנו את הדרישות שלנו לקווי היסוד של הממשלה", כפי שהיא עשתה רק לא מזמן, אחרי הבחירות הקודמות. לא יפתיע אותי בכלל גם עריקה שלה עם חברי כנסת מהגוש עם העבודה כדי להיכנס לממשלה, אם בוז'י יחליט שהוא לא הולך לשבת בממשלה תחת נתניהו.

סביר להניח שכחלון לא ייבחר ללכת עם העבודה כאופציה א'. בדיעות המדיניות שלו הוא רחוק מאד מהעבודה. הוא ינסה ללחוץ את ביבי לתפקיד משפיע בממשלה תחתיו.

אם העבודה תישאר בחוץ, אני מעריך שלפיד ירוץ לממשלה. הוא מחפש להיות בתודעה של האנשים. לא להיות בתודעה ואפילו לא להיות האופיזציונר הראשי זה פשוט לא להיות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 5:37 pm 
מנהל פורום

נבואות זה דבר בעייתי בכל מקרה. כל העולם ואחותו היה משוכנע שזו רק שאלה של זמן מתי הרצוג מצטרף לממשלה אחרי שהחליף את יחימוביץ' (גאה בעצמי על שחרגתי מהכלל הזה...) וזה לא קרה. יכולים לקרות מיליון דברים. וגם אין סיבה להניח שלבני תבחר לנהוג בדיוק כפי שנהגה בבחירות הקודמות.

ומכיוון שאין לנו כדורי בדולח, אז בינתיים נשארות ההצהרות ומידת האמינות שלהן. במדד הזה, ביבי הצהיר אתמול מפורשות שהוא לא ירכיב ממשלה עם הרצוג ולבני, כחלון אמר בצורה הכי-כמעט-מפורשת-שאפשר שהוא חותר להיות שר אוצר של ביבי, ולפיד מסרב לכל התחייבות, כולל להגיד על מי ימליץ לראשות הממשלה. כמובן שיש גם את המהלך של לבני שהוא משמעותי דיו.

בעיני כל זה משתלב בצורה הגיונית מאוד עם ממשלת ימין + לפיד + כחלון, אבל מי יודע ואולי תצוץ הפתעה מאיפשהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 5:38 pm 
Sophomore

Carlton Myers כתב:
אינטגריטי? לפאקינג ציפי לבני? אתה מדבר על ההיא שהובילה קמפיין בחירות עם הסיסמאות "ביבי וליברמן-סכנה, ציפי לבני-תקווה" ו-"ביבי וליברמן-חרם בינלאומי, ציפי לבני-הסדר מדיני" ואז, כשהתברר שבקלפי היא לא שווה הרבה, רצה להיות הראשונה שנכנסה לממשלת נתניהו?

יש טור מצוין של גורביץ עליה, אם תרצה: http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=4094

לציפי לבני אין אינטריטי, אבל להזכירך פעם אחת היא לא הסכימה להיות ראש ממשלה רק בגלל שלא רצתה להרכיב קואליציה עם חרדים- ככה שיכול להיות שהקורטוב אינטגריטי שעוד פעפעה בה פעם יחזור אליה.
אבל הכוונה שלי הייתה דווקא יותר להרצוג. הרצוג יכול וצריך לרסן את ציפי לצרכיו כי ככלת הכל היא תלויה בו. ולא נראה לי שלשבת בממשלה עם ביבי זה הצרכים שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 5:42 pm 
Sophomore

ראובן. ממשלת ימין+כחלון+לפיד? במה זה שונה מהממשלה הנוכחית?
גם עכשיו ביבי יגיד שמישהו חותר תחתיו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 5:53 pm 
Junior

אבו שוקרי כתב:
Carlton Myers כתב:

אבל להזכירך פעם אחת היא לא הסכימה להיות ראש ממשלה רק בגלל שלא רצתה להרכיב קואליציה עם חרדים-

זה שקר ישן. http://www.global-report.com/disillusio ... 7%A8%D7%9A

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 09, 2015 5:56 pm 
Sophomore

אבו שוקרי כתב:
Carlton Myers כתב:

לציפי לבני אין אינטריטי, אבל להזכירך פעם אחת היא לא הסכימה להיות ראש ממשלה רק בגלל שלא רצתה להרכיב קואליציה עם חרדים- ככה שיכול להיות שהקורטוב אינטגריטי שעוד פעפעה בה פעם יחזור אליה.
אבל הכוונה שלי הייתה דווקא יותר להרצוג. הרצוג יכול וצריך לרסן את ציפי לצרכיו כי ככלת הכל היא תלויה בו. ולא נראה לי שלשבת בממשלה עם ביבי זה הצרכים שלו.

על מה אתה מדבר כשאתה מדבר על הקואליציה עם החרדים? כי אם אתה מדבר על הבחירות ב2009, אז זו חתיכת דרך מכובסת להגיד: "היא פאקינג לא הצליחה למצוא מפלגה אחת(!) חוץ מקדימה שתתמוך בה להקמת ממשלה" או "היא הצליחה לא להתקרב בכלל למינימום של תמיכה לממשלה צרה כשהיא עומדת בראש המפלגה הגדולה בישראל".

בכלל, חוץ מהעובדה שהיא חסרת בושה באופן מחליא, לבני היא גם פוליטיקאית מזוויעה. כאמור, היא לא הצליחה למצוא מפלגה אחת שתמליץ עליה לראשת הממשלה כאשר היא עומדת בראש המפלגה הגדולה בישראל. היא הצליחה להפסיד לשאול מופז (זוכרים?) בקרב על ראשות המפלגה שלה. היא הוכיחה בבחירות האחרונות שאלקטורלית, ועוד יחד עם קבלן קולות משופשף כמו עמיר פרץ, היא שווה 6 מנדטים. אלוהים יודע למה בוז'י החליט להביא אותה במעמד שווה לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 539 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: