סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אפריל 25, 2024 7:52 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 16 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' דצמבר 05, 2016 8:35 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
הבן של סטודמאייר לא מורשה לשחק בליגה לצעירים.
מסתבר שיש תקנה שלא מאפשרת לצעירים לשחק אם הם לא בארץ שנתיים.
למה?

http://www.one.co.il/Article/16-17/2,62 ... tml?ref=hp

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 05, 2016 9:46 am 
Junior

לא יודע. וזה מעצבן.
ונתקלתי בעוולות כאלה בעבר שנגעו לילדים שבאמת חיו פה ולא באו בגלל שאבא שלהם שיחק פה לתקופה קצרה.
ואם בזכות הפרוטקציות שלו תיפטר הבעיה זה יהיה נהדר.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 06, 2016 8:43 am 
Junior

אני לא מבין את הקטע הזה.
בכלל, צריך לחסל את מוסד כרטיס השחקן.
למה שילד בן 14 לא יוכל לשחק איפה שהוא רוצה?
הרי גם היום השחקנים הטובים ביותר מוצאים את עצמם במועדונים החזקים- כבר בגיל צעיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 06, 2016 9:20 pm 
Junior

לסגור הסכם בתנאי שמקבלים זכויות בדראפט.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 06, 2016 9:34 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אבימאל כתב:
הבן של סטודמאייר לא מורשה לשחק בליגה לצעירים.
מסתבר שיש תקנה שלא מאפשרת לצעירים לשחק אם הם לא בארץ שנתיים.
למה?

ישראלי חדש, לא ככה?
צבא עשה?
בנבחרת שיחק?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 06, 2016 9:48 pm 
מנהל פורום

סרט בר מצווה, יש?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 06, 2016 11:02 pm 
מנהל פורום

יש לציין כי בעבר הלא רחוק, מי שלא הייתה לו ת"ז ישראלית כלל לא הורשה לקחת חלק בליגות הצעירות. לא יודע מה היה הנימוק - אם זה כדי למנוע מצב שבו מחלקות נוער מייבאות ילדים ונערים מאפריקה, כמו שקורה בספרד ועוד מדינות, או סיבה משפטית כלשהי.
לפני כמה שנים היה איזשהו מאבק בנושא, לדעתי בעיקר מצד מחלקת הנוער של הפועל ת"א, שרצתה לשלב בני פליטים ועובדים זרים מדרום ת"א. המאבק הצליח אבל מסתבר שיש סעיף של לחיות שנתיים בארץ, לפחות לפי הכתבה. זה מוזר כי לפני כמה שנים היה במכבי חיפה את ג'רמיין ג'קסון שהבן שלו, שאגב היה שחקן מאוד מוכשר לגילו, שיחק בילדים של מכבי חיפה.
בעצם יכול להיות שפשוט העבירו אותו בוועדת חריגים, כמו שגם כאן צריך לקרות. השאלה למה זה התעכב והאם כל הרעש מוצדק?

בכללי לגבי כרטיס שחקן - אי אפשר הרי שכל אחד סתם יבוא ויוכל לקחת חלק במשחקי ליגה של איגוד הכדורסל. איגוד הכדורסל חייב לוודא שכל ילד שלוקח חלק משחקים עבר בדיקה רפואית מינימלית, גם אם זה בעיקר כיסוי תחת, שהוא בגיל המתאים (כי לא חסר חכמולוגים בכדורסל שלנו), שזה לא מישהו שכל יומיים עובר מקבוצה לקבוצה בגלל גחמות הורים וכו'.
ייתכן שצריכים להגמיש יותר את חוקי המעבר בין אגודה לאגודה, וכמובן לבטל מגבלות על מי שאין לו ת"ז.

ועניין נוסף על הדרך, כי הוא קצת קשור: עניין שיתוף בנות בליגות של בנים (עד כיתה ח').
למי שזוכר, היה בלאגן גדול לפני כמה שנים ברעננה שהגיע לתקשורת. מאז האיגוד דאג לכסות עצמו מכל הכיוונים תוך כדי שמנסה לרצות את כולם, מבלי לאבד את הקבוצות הדתיות או את אותן בנות שרוצות לשחק כדורסל, אך אין באזורן קבוצת בנות נפרדת. אותן בנות, או יותר נכון ההורים שלהן, פשוט חייבים לחתום מראש ובנוכחות עו"ד על מסמך רשמי בו הם מאשרים שהם מודעים לכך שמול קבוצת "אליצור" או כל קבוצה אחרת שהגדירה עצמה מראש כקבוצה דתית הבת לא תוכל לשחק בלי אישור הצד השני.
הבעיה שהיום באזורים, ובאזור הדרום הלא מפותח בפרט, יש בכל קבוצה כמה ילדים דתיים שלפי החינוך שקיבלו, אסור להם לשחק עם/מול בנות. גם בגילאי 10-14.
לפני כמה שבועות הגיעה אליי קבוצה מערד עם 2 שחקנים דתיים שסירבו לשחק מול בנות. השופט, שלא הכיר את הנהלים, קבע לי הפסד טכני כי התעקשתי לעלות עם השחקנית בחמישיה (משחקת אצלי לרוב כ-35 דק'). למזלי האיגוד הודה בטעותו של השופט ופסק משחק חוזר, אך לא לפני שקבע שערד לא הכירו את האפשרות להירשם כאגודה דתית ולכן אם ישלחו מכתב (והם שלחו) השחקנית לא תורשה לשחק במשחק החוזר, ושני השחקנים הדתיים כמובן ישחקו.
שבוע שעבר היה לי משחק מול קבוצה מירוחם. הפעם לא הייתה שום דרישה מצד מאמן ירוחם (ואם הייתה אז כמובן הפעם כבר הייתה לי אסמכתא לשופט) אך הגענו ל"פשרה" שהדתיים שלו לא ישמרו עליה והיא לא תשמור עליהם במהלך המשחק. הילדה הרגישה לא נעים עם כל הסיפור, התקשתה לשחק במלוא הכוח ובסיום הפסדנו ב-2 נק'.

מה הייתה הפואנטה של הסיפור? סתם לשתף ולהגיד שמצד אחד אני מבין את הנהלים של האיגוד ואת הפשרות, אך בעיני זה עצוב שב-2016 בנים בני 13 לא רשאים לשחק מול בת בגיבוי של המערכת, גם במחיר של לאבד שחקנית נבחרת לעתיד בפוטנציה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 07, 2016 12:08 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אני חושב שמה שעצוב בסיפור הוא עד כמה הכפייה הדתית הארורה משפיעה עלינו בכל מקום. למה לאלף אלפי עזאזלים אוסרים על הילדה לשחק ולא על שני הילדים הדתיים?! בושה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 07, 2016 12:17 am 
Sophomore

כל כך עצוב וחשוך. ודים ממש ציערת אותי.
אני אגב זוכר שקבוצת הכדורסל שלנו שהיו בכיתות ז ח (אני הייתי בכיתה ו) תמיד שיחקה נגד קבוצת הבנות בנות אותם גילאים. היתה שם אחת תותחית שאף אחד לא הצליח/ רצה לשמור. היתה הורגת אותנו כל משחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 07, 2016 4:06 am 
Junior

ודים כתב:
בכללי לגבי כרטיס שחקן - אי אפשר הרי שכל אחד סתם יבוא ויוכל לקחת חלק במשחקי ליגה של איגוד הכדורסל. איגוד הכדורסל חייב לוודא שכל ילד שלוקח חלק משחקים עבר בדיקה רפואית מינימלית, גם אם זה בעיקר כיסוי תחת, שהוא בגיל המתאים (כי לא חסר חכמולוגים בכדורסל שלנו), שזה לא מישהו שכל יומיים עובר מקבוצה לקבוצה בגלל גחמות הורים וכו'.
ייתכן שצריכים להגמיש יותר את חוקי המעבר בין אגודה לאגודה, וכמובן לבטל מגבלות על מי שאין לו ת"ז.

הבדיקה הרפואית התווספה בשנות התשעים, לאחר שכמה ילדים/שחקנים מתו, מוסד כרטיס השחקן היה הרבה לפני.
ונגיד שילד רוצה לעבור כל יומיים, למי אכפת?
ולבדוק תעודת זהות תאריך לידה אפשר פעם אחת בחיי הילד, לא כל שנה.
נכון שצריך בדיקות רפואיות סטנדרטיות, לזהות מומים בלב וכו'. אפשר לעשות את זה בלי לכבול את הילד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 07, 2016 8:04 am 
Junior

יאללה ויכוח דת ופוליטיקה!!!!

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 07, 2016 10:53 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

צוד כתב:
יאללה ויכוח דת ופוליטיקה!!!!

מישהו דיבר פה על פוליטיקה? או שאסור להזכיר שיש בארץ כפייה דתית?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 07, 2016 11:22 am 
Junior

גם מה הסכנה שמכבי תל אביב או קבוצה אחרת תחליט שהיא רוצה לקחת כל שנה את אליפות הנוער, ותייבא שחקן חיזוק מהתיכונים מארצות הברית או מדינה באירופה, שצריך להגביל את ההשתתפות לתושבי ישראל.
או נגיד שמישהו ירצה לפתוח פה אקדמיית כדורסל לנוער ברמה גבוהה ולהזמין ילדים מצטיינים מכל העולם, למה למנוע את זה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 07, 2016 7:16 pm 
Hall of Famer

אם זה החשש ( ואני מסכים שהוא תמוה ביותר ) , אפשר להגביל למספר נתון ( שחקן-שניים נניח ) בכל קבוצה .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 07, 2016 7:25 pm 
Hall of Famer

picknroll כתב:
גם מה הסכנה שמכבי תל אביב או קבוצה אחרת תחליט שהיא רוצה לקחת כל שנה את אליפות הנוער, ותייבא שחקן חיזוק מהתיכונים מארצות הברית או מדינה באירופה, שצריך להגביל את ההשתתפות לתושבי ישראל.
או נגיד שמישהו ירצה לפתוח פה אקדמיית כדורסל לנוער ברמה גבוהה ולהזמין ילדים מצטיינים מכל העולם, למה למנוע את זה?

ילד יכול לבוא לישראל ככה סתם? יש לו ויזה? יכול להרשם לבית ספר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 08, 2016 4:26 am 
Junior

לא יודע, אבל מניח שמשרד הפנים יכול לאפשר את זה.
בהנחה ששר הפנים מקבל כרטיסים ליורוליג או יורוקאפ, אז זו משוכה שאפשר לעבור.
וברגע שהוא בארץ משרד החינוך חייב לאשר לו רישום לבית הספר. ראה ילדי הפליטים, שלמרות שמשרד הפנים עוד לא אישר להם תושבות קבע בארץ, וחלקם נמצאים בסכנת גירוש, הם לומדים בינתיים במוסדות חינוך רשמיים של מדינת ישראל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 16 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: picknroll ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה