סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 8:22 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1220 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 49  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' מאי 12, 2017 4:01 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
הבית של בולגקוב ממול מסעדה מסורתית עם בורשט מעולה
אתר מיניאטורות שניקרא Mykola Syadristy

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 24, 2017 4:55 pm 
Freshman

אז איטליה בפסח הייתה מעולה, תודה רבה על כל הטיפים כאן. אמלפי אכן מהממת, ועל אומבריה אני יכול לתת רק מילים חמות, יעד מומלץ מאוד וגם נוח להגעה.

עכשיו ליעד הבא... דרום אמריקה!

כרטיסים כבר יש - נוחתים בתחילת ספטמבר בקיטו, וחוזרים ארצה בסוף מרץ מבואנוס איירס.
התכנון הכללי הוא השתלבות בגל היורד בגדול - אקוודור כולל גלפגוס, פרו, בוליביה, והרבה זמן יחסית בארגנטינה-צ'ילה ואולי אורוגוואי.

כל טיפ מכל אחד שהיה באזורים יתקבל בחום ותודה ענקית, כי אני בקושי יודע מאיפה להתחיל עם הטיול הזה.
גם הערכת עלויות עדכנית, אם מישהו היה שם לאחרונה, תעזור מאוד (אנחנו עדיין צעירים, אבל כבר לא בני 22 ומין הסתם בכל מקום שזה אפשרי נמנע מלינה בדורמס).

:bra_vo:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 24, 2017 9:37 pm 
Sophomore

Gibon כתב:
אז איטליה בפסח הייתה מעולה, תודה רבה על כל הטיפים כאן. אמלפי אכן מהממת, ועל אומבריה אני יכול לתת רק מילים חמות, יעד מומלץ מאוד וגם נוח להגעה.

כרטיסים כבר יש - נוחתים בתחילת ספטמבר בקיטו, וחוזרים ארצה בסוף מרץ מבואנוס איירס.
התכנון הכללי הוא השתלבות בגל היורד בגדול - אקוודור כולל גלפגוס, פרו, בוליביה, והרבה זמן יחסית בארגנטינה-צ'ילה ואולי אורוגוואי.

כל טיפ מכל אחד שהיה באזורים יתקבל בחום ותודה ענקית, כי אני בקושי יודע מאיפה להתחיל עם הטיול הזה.
גם הערכת עלויות עדכנית, אם מישהו היה שם לאחרונה, תעזור מאוד (אנחנו עדיין צעירים, אבל כבר לא בני 22 ומין הסתם בכל מקום שזה אפשרי נמנע מלינה בדורמס).

הגלפגוס הוא סיפור יקר, מהניסיון שלי יש לך שתי אפשרויות
או להסתובב בין הסוכנויות באחת העיירות (סן קריסטובל או איזבלה נדמה לי..) ולחפש דיל של קרוז ממש יום לפני ההפלגה, או לעבור בין האיים בצורה עצמאית ולקחת טיולי יום.
כל אופציה אחרת יקרה בצורה מוגזמת והקרוז עצמו (הספינה וכל המסביב) לא שווה את ההשקעה.
בכל מקרה תתכונן למחירים חסרי פרופרציה של הוסטלים באיים ולכן רצוי לתכנן את הטיול שם בקפידה.

אם אתה מעוניין בטרקים מיוחדים בפרו (מסביב המאצו פיצו) או בוליביה רצוי להזמין אותם מראש כי לפעמים פשוט אין מקום.

גם את ההזמנות של הוסטלים אפשר לתכנן מראש זה מאפשר חיסכון של כסף חיסכון בזמן ויבטיח לך חדרים פרטיים במקום דורמס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 12:16 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
גיבון, איפה ביקרת באמאלפי?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 10:51 am 
Junior

STACK כתב:
Gibon כתב:

או להסתובב בין הסוכנויות באחת העיירות (סן קריסטובל או איזבלה נדמה לי..) ולחפש דיל של קרוז ממש יום לפני ההפלגה, או לעבור בין האיים בצורה עצמאית ולקחת טיולי יום.
כל אופציה אחרת יקרה בצורה מוגזמת והקרוז עצמו (הספינה וכל המסביב) לא שווה את ההשקעה.
בכל מקרה תתכונן למחירים חסרי פרופרציה של הוסטלים באיים ולכן רצוי לתכנן את הטיול שם בקפידה.

אם אתה מעוניין בטרקים מיוחדים בפרו (מסביב המאצו פיצו) או בוליביה רצוי להזמין אותם מראש כי לפעמים פשוט אין מקום.

גם את ההזמנות של הוסטלים אפשר לתכנן מראש זה מאפשר חיסכון של כסף חיסכון בזמן ויבטיח לך חדרים פרטיים במקום דורמס.

על דרום אמריקה יש לי מלא מלא מלא מה להגיד. אולי תמקד ותגיד מה מעניין אותך בכלל?

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 11:21 am 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
ראיתי שדיברו פה על כביש מס' 1 בקליפורניה, אז לכל מי שמתכנן מסע לאורכו - חכו לפחות שנה...
בסערת הגשמים האחרונה שהייתה בקליפורניה התמוטט גשר באזור ביג סור (אזור היערות דרומה ממונטריי-כרמל). אין לגשר הזה תחליף, מה שאומר שבעצם הכביש קטוע ואין שום דרך מעשית לעקוף את הקטע הדפוק. ייקח לפחות שנה, וכנראה יותר, עד שיבנו גשר חדש.
בנוסף, כרגע יש חסימות על הכביש בעוד מקומות בגלל התמוטטויות אבנים ובוץ. אני מניח שאה יפונו בעתיד הקרוב, אבל לגשר שהתמוטט אין תחליף כרגע.

ועכשיו צרה חדשה בכביש 1 של קליפורניה.
בשבת האחרונה הייתה מפולת ענק, אומרים שהיא הכי גדולה בתולדות קליפורניה, מהצוק שגובל בכביש כ-50 ק"מ דרומה מהגשר שהתמוטט.
יותר ממיליון טון של עפר וסלעים כיסו קטע כביש של כחצי קילומטר בערימה של יותר מ-12 מטר גובה. המפולת גם גלשה לים וממש שינתה את קו החוף, במובן של "צריך לעדכן את המפות". תראו בתמונות.
כרגע לא יודעים מתי יוכלו לפנות את המפולת המפלצתית הזו ומה ימצאו מתחת - האם קטע הכביש הזה עוד קיים בכלל.

למרבה המזל, קטע הכביש הזה היה סגור לתיקונים ממילא. כמה ימים לפני המפולת העובדים בכביש שמו לב שהצוק מעליהם לא יציב וראו מה הולך לבוא, הם מיהרו להתפנות ולפנות את כל הציוד המכני הכבד, והקטע נשאר כמובן סגור. כך שלא היו אבידות בנפש וגם לא נזק ישיר, מעבר לכביש עצמו.
תמונה
תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 11:47 am 
מנהל פורום

מטורף...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 6:15 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
ראיתי שדיברו פה על כביש מס' 1 בקליפורניה, אז לכל מי שמתכנן מסע לאורכו - חכו לפחות שנה...
בסערת הגשמים האחרונה שהייתה בקליפורניה התמוטט גשר באזור ביג סור (אזור היערות דרומה ממונטריי-כרמל). אין לגשר הזה תחליף, מה שאומר שבעצם הכביש קטוע ואין שום דרך מעשית לעקוף את הקטע הדפוק. ייקח לפחות שנה, וכנראה יותר, עד שיבנו גשר חדש.
בנוסף, כרגע יש חסימות על הכביש בעוד מקומות בגלל התמוטטויות אבנים ובוץ. אני מניח שאה יפונו בעתיד הקרוב, אבל לגשר שהתמוטט אין תחליף כרגע.

ועכשיו צרה חדשה בכביש 1 של קליפורניה.
בשבת האחרונה הייתה מפולת ענק, אומרים שהיא הכי גדולה בתולדות קליפורניה, מהצוק שגובל בכביש כ-50 ק"מ דרומה מהגשר שהתמוטט.
יותר ממיליון טון של עפר וסלעים כיסו קטע כביש של כחצי קילומטר בערימה של יותר מ-12 מטר גובה. המפולת גם גלשה לים וממש שינתה את קו החוף, במובן של "צריך לעדכן את המפות". תראו בתמונות.
כרגע לא יודעים מתי יוכלו לפנות את המפולת המפלצתית הזו ומה ימצאו מתחת - האם קטע הכביש הזה עוד קיים בכלל.

למרבה המזל, קטע הכביש הזה היה סגור לתיקונים ממילא. כמה ימים לפני המפולת העובדים בכביש שמו לב שהצוק מעליהם לא יציב וראו מה הולך לבוא, הם מיהרו להתפנות ולפנות את כל הציוד המכני הכבד, והקטע נשאר כמובן סגור. כך שלא היו אבידות בנפש וגם לא נזק ישיר, מעבר לכביש עצמו.
תמונה
תמונה

סאאאאמק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 8:36 pm 
Freshman

ראי שעל הקיר כתב:
גיבון, איפה ביקרת באמאלפי?

ישנו במאיורי, אליה הגענו מפומפיי דרך הכביש שחוצה את ההר (אגב פומפיי, יש לי המלצה חמה מאוד ל-B&B בעיר, אם מישהו נוסע לשם. אגב אגב, יש לי המלצה חמה באותה מידה לאחד בברוז'). אחה"צ וערב במאיורי.
למחרת נסענו לאורך הדרך עד לסורנטו, כמה שעות בסורנטו, ובחזור עצרנו לשעתיים בפוזיטנו.
ביום השלישי השארנו את הרכב במלון ולקחנו את האוטובוס לאמאלפי. כמה שעות שם, המשכנו באוטובוס לראוולו ווילה צימברונה.
זהו, בבוקר היום הרביעי יצאנו ממאיורי לכיוון סלרנו, לא עצרנו בכפרים - רק בתצפיות, והמשכנו צפונה לאומבריה.

STACK כתב:

תודה!
לגבי הגלפגוס קראתי קצת, והתכנון הוא לישון באיים ולעשות סיורים יומיים, לקחת את זה רגוע (כמו את כל הטיול). בכל אופן, קרוז של מס' ימים נשמע קצת קשוח עבורנו ולינה באיים מתאימה לנו יותר.
הבנתי שלאינקה טרייל צריך להזמין מקום, אני חושב שנוותר עליו ונעשה את המאצ'ו-פיצ'ו בביקור יומי מהעיירה הקרובה. על בוליביה לא קראתי שום דבר עדיין, למעט שצריך ויזה. מישהו יודע אם צריך לארגן אותה כבר מהארץ?
לגבי הזמנות של הוסטלים ותכנון מראש, מאמין שנלמד את הדרכים הטובות ביותר תוך כדי. סה"כ מדובר בטיול ארוך ואנחנו מטבענו נוטים לטייל "רגוע" ולהתקע במקומות שנעים לנו בהם, גם אם זה אומר ש"נפספס" דברים אחרים.

הרסי הוקינס כתב:
על דרום אמריקה יש לי מלא מלא מלא מה להגיד. אולי תמקד ותגיד מה מעניין אותך בכלל?

כן, מבין את הבעיה. גם להתמקד זה קצת קשה :roll:
באופן כללי, אוהבים מאוד טבע, נופים, בע"ח (ובגלל זה נכונים להשקעה שהיא הגלפגוס, למשל). לא נוטים "לסמן וי" רק כי חייבים.
פחות ארכיאולוגיה, מוזיאונים, כנסיות, אם כי בודאי שהמיוחדים והמרשימים שבהם כן, וממילא בטיול ארוך עושים קצת מהכל בסוף.

כפי שציינתי למעלה, "נתקעים" במקומות מועדים (ולפעמים גם בכאלה פחות מועדים). חופים זה אחלה. לא מחפשים מסיבות סוערות וחיי לילה מוטרפים (אולי קצת, בטח לא כנקודה מרכזית).
אוהבים לטרק ובהחלט נרצה לטרק, אבל לא בטוח שנהיה בעניין של טרקים מאוד קשים. נניח, מהקצת מאוד שיצא לי לקרוא עד עכשיו, אני חושב שנוותר על הוואיווש (שנשמע מדהים) כי הוא יותר מדי כבד בשבילנו, ונסתפק בטרקים קצרים יותר בהוארז. טורס-דל-פיינה, נניח, נשמע לי מעולה עבורנו.

נקודה שחשוב לי לנסות להבין היא עניין התקציב. 5K דולר לחודש לזוג בממוצע זה סביר?

תודה!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 9:00 pm 
Hall of Famer

ארגנטינה היא ארץ עצומה עם כל צורת נוף שתחשוב עליה בערך. אני אשאיר לאנשים שהיו שם יותר ממני להמליץ.
אני אתרכז באורוגוואי, שהיא ארץ קטנה, ולמרות שלא הייתי בה הרבה זמן אני יכול לתת כמה המלצות ממוקדות.
קודם כל ההגעה - אפשר להגיע בטיסה של חצי שעה מבואנוס איירס למונטווידאו, ממש קפיצה מעל הנהר, טסים משדה התעופה הקטן (איירופארקה ניוברי) שנמצא בתוך העיר, לא מהשדה הגדול אסייסה. פקידי ההגירה לש אורוגוואי יושבים באיירופארקה ומחתימים לך את הדרכון כבר שם, אז מבחינתך כשנחתת באורוגוואי זה טיסת פנים.

הבעייה היא שבאופציה הזו מפספסים את קולוניה דל סקרמנטו, עיר מקסימה שכדאי לבקר בה ואפשר להגיע אליה מארגנטינה בשיט.

לגבי חופים - המקום להיות בו הוא כמובן פונטה דל אסטה, עיר נופש שנחשבת לאחת היוקרתיות בדרום אמריקה. כל עשירי היבשת מחזיקים שם בתי קיץ. ופה הבעייה - ינואר-פברואר, אם על זה בניתם, זה שיא הקיץ. העיר צפופה, עיר של 20000 אנשים בשגרה מארחת יותר מפי 10 מזה; והכל יקר, לפחות במונחים דרום אמריקאים. היתרון הוא שהכל פתוח; אני הייתי שם לפני הקיץ, והיה ריק יחסית אבל הרבה מקומות היו סגורים.
היתרון בחופים של פונטה דל אסטה זה שהיא יושבת על חצי אי בדיוק בנקודת החיבור של ריו דה לה פלאטה עם האוקיינוס האטלנטי. זה אומר שיש לך חופים מסוגים שונים - בצד של הנהר החופים רגועים יותר, בצד של האוקיינוס - סוערים יותר.

אתרים בפונטה דל אסטה - יש פסל חוצות על החוף שנקרא "איש מגיח את החיים", אבל כולם מכירים אותו פשוט בשם "היד" (la mano). זה פסל בצורת קצוות של חמש אצבעות שבוקעות מהחול, כאילו מישהו מנסה לצאת החוצה. זו כנראה נקודת הציון הכי מפורסמת בעיר. יש גם את המגדלור בנמל עם תצפית יפה, ויש שני איים - אחד נקרא גוריטי, אפשר לשוט אליו וגם בו יש חופים יפים ופעילות ימית, אבל בגלל שהוא שמורת טבע אין שם לינה, רק טיולי יום. השני הוא אי אריות הים, מושבה סלעית של אריות ים. זה אי שאפשר עד כמה שאני יודע רק לצפות עליו בשיט.
אפשר גם לעשות סיור בעיר ובעיר הסמוכה, מלדונאדו, לראות את המפרצים היפים שנכנסים פנימה ואת בתי הקיץ המטורפים של עשירי דרום אמריקה.

קרוב לפונטה דל אסטה יש עוד אתר שאסור לפספס - קאסאפואבלו (casapueblo), בית של האומן המפורסם ביותר של אורוגוואי, קרלוס פאאס וילארו, מנוחתו עדן. בית מטורף, נראה כמו חצי גאודי, חצי בית באי יווני. אני מצרף תמונה למטה. חובה לבקר בו, יש בפנים גם מוזיאון ליצירתו של וילארו - מאד מעניין.

מונטווידאו לא הרשימה אותי במיוחד. הככר המרכזית חביבה, הרחובות שיורדים ממנה אל הים נעימים אבל מאד מוזנחים.

הנה קאסאפואבלו:

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 9:07 pm 
Hall of Famer

כן, עוד משהו: באורוגוואי אל תפספס את הצ'יביטו. סנדוויץ' בשר שנחשב למאכל לאומי שם, מאד מאד טעים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 9:10 pm 
Junior

האמת היא שאני לא מאוד מעודכן לגבי תקציבים, כיוון שטיילתי ב 2009.

לגבי טרקים, טורס דל פיינה לא פחות קשה מוואיי ווש, אבל בגלל אלמנטים אחרים. יכול להיות לך טיול של חמישה ימי גשם בטורס דל פיינה, כולל רוחות מטורפות, ואין איך לחזות את זה. בנוסף, בוואי ווש יש פורטרים וכפרים לעצור בהם אם צריך, ובטורס דל פיינה אתה עם הכל על הגב ובאוהל. שלא תבין אותי לא נכון, זה אחד המקומות הכי מדהימים בעולם.

יש טיולי יום מאוד נחמדים בואראז. לגונה 69 המפורסמת, אבל כדאי מאוד ללכת גם ללגונה צ'ורופ שהיא תכלס יותר 69 מההיא.

יש אחלה טרקים לא מאוד קשים שיכולים להיות אלטרנטיבה נחמדה בבוליביה, באזור לה פז. אני וחבר הנדסנו לעצמנו מסלול ששילב את הקונדורירי, הליכה מסביב להוואינה-פוטוסי ושלושה ימים אחרונים בצ'ורו. אני לא ממליץ לעשות את הטרק באריקיפה כי כמעט כולם יוצאים ממנו סובלים.

בכלל, הסטייל של הטרקים בבוליביה ופרו אחר מאוד מהטרקים בארגנטינה וצי'לה. בפטגוניה אתה עצמאי ומטרק על אמת ובלי פורטרים. מה גם שהאקלים הקר גורם לנופים המרשימים ולקרחונים לצוץ בגבהים הרבה יותר נמוכים, מה שאומר שאין בכלל בעיות נשימה וגובה בטיולים. אם אני אתה ואני אוהב טרקים, אני מקדיש חלק ניכר מאוד לפטגוניה וארגנטינה. גם האוכל, גם הנופים, גם אין תחושת עוני קבועה מסביב. מצד שני, בפרו ובעיקר בבוליביה בעיניי יש מקומות בלתי נשכחים שחייבים להיות בהם, וכמובן שיותר זול לשהות שם יותר זמן.

ואם כבר ממליצים על אורוגוואי - אני מצטרף בחום!!! אני רק אוסיף שפונטה דל דיאבלו זה כפר גולשים מקסים מקסים והוא כמו המקום שאליו בורחים מהמיסחור של פונטה דל אסטה (גם שם כיף!). ובמונטוידאו כדאי בכל זאת לעבור במרקאדו דל פוארטו שזה בערך גן עדן לכל מי שאוהב אסאדו ספציפית ובשר על האש בכלל.

עוד יתרון ענק בארגנטינה, אורוגוואי וצ'ילה ביחס לפרו ובוליביה- הגלידות הכי טובות בעולם בכל פינת רחוב + כמה כוכבות מרכזיות במיוחד.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 9:12 pm 
Junior

ופיצות.

טוב, קחו אותי מפה כבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 9:56 pm 
Freshman

ואוו, המון תודה!

התכנון (הנזיל מאוד) הכללי הוא אכן להקדיש לארגנטינה-צ'ילה (ואוורוגואי כאופציה, אני מבין שפה ממליצים) זמן ניכר. נוחתים באקוודור בתחילת ספטמבר, ספטמבר-אוקטובר-נובמבר ואולי קצת מדצמבר באקוודור-פרו-בוליביה, וזה משאיר חלק מדצמבר עד מרץ בארגנטינה-צ'ילה.
לאורוגוואי, אם נגיע, נגיע רק בסוף, אמצע מרץ כזה, ולא בינואר-פברואר.
לגבי הטרקים, העלת נק' חשובה - האם כדאי לקחת ציוד משמעותי לטרקים איתנו? אוהל? שק שינה?

ועוד דבר שהתייחסת אליו - "הטרק באריקיפה" = קניון קולקה? קראתי עליו המלצות מעניינות...

אני מבין שאורוגוואי זה בעיקר חופים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2017 11:40 pm 
Hall of Famer

וקולוניה דל סקרמנטו, וקאסאפואבלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 10:00 am 
Freshman

ראי שעל הקיר כתב:
וקולוניה דל סקרמנטו, וקאסאפואבלו.

:co_ol:
קראתי עכשיו קצת על קולוניה דל סקרמנטו, נשמע כמו יעד מעולה לסיום הטיול

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 12:03 pm 
Junior

Gibon כתב:
ואוו, המון תודה!

התכנון (הנזיל מאוד) הכללי הוא אכן להקדיש לארגנטינה-צ'ילה (ואוורוגואי כאופציה, אני מבין שפה ממליצים) זמן ניכר. נוחתים באקוודור בתחילת ספטמבר, ספטמבר-אוקטובר-נובמבר ואולי קצת מדצמבר באקוודור-פרו-בוליביה, וזה משאיר חלק מדצמבר עד מרץ בארגנטינה-צ'ילה.
לאורוגוואי, אם נגיע, נגיע רק בסוף, אמצע מרץ כזה, ולא בינואר-פברואר.
לגבי הטרקים, העלת נק' חשובה - האם כדאי לקחת ציוד משמעותי לטרקים איתנו? אוהל? שק שינה?

ועוד דבר שהתייחסת אליו - "הטרק באריקיפה" = קניון קולקה? קראתי עליו המלצות מעניינות...

אני מבין שאורוגוואי זה בעיקר חופים?

אכן התכוונתי לקולקה קניון. אישית לא עשיתי אותו אבל אנשים שסיפרו לי עליו אמרו שהיה שם חם מוות ולא מספיק מעניין, אבל אלו חוות דעת אישיות ואולי מדהים שם. אנחנו טיילנו בחלק ממנו שבו רואים קונדורים, עם הסעה בוואן, אז גם זה פתרון.

לגבי ציוד: מכיוון שאתה גל יורד, אני ממליץ לא לקחת ציוד מעבר לשק״ש, כי אתה כנראה לא תשתמש בו בבוליביה ופרו. פתרון טוב הוא להתחיל בפטגוניה במקום שיש לו מקומות עם חנויות טיול רציניות כמו פונטה ארנס בצ׳ילה שהיא הנקודה השניה הכי דרומית חוץ מאושוואיה ושם לעשות קניות רציניות. היצרנים הצ׳יליאניים הם בסדר גמור, דויטה למשל. אולי גם בברילוצ׳ה ומנדוסה יש חנויות ציוד טובות, אבל אני לא סגור על זה וכדאי לברר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 06, 2017 4:39 pm 
Sophomore

שואל בשביל ההורים שלי...
זוג מבוגר (60+) שמטייל הרבה בחו"ל ואוהב פארקים ונופים.
מתכננים לסוע למקסיקו לשבועיים - פחות חופים ויותר נופים.
בהתחלה חשבו לשכור רכב ולנסוע עצמאית אבל חוששים מנסיעות ארוכות מדי (הבינו שמדובר על מרחקים גדולים מאד של 10-12 שעות נהיגה) וגם קצת מפשיעה.
רוצים לבדוק את האפשרות לקחת רכב עם נהג/מדריך.
מישהו עשה משהו בסגנון? המלצות? עצות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 06, 2017 4:55 pm 
מנהל פורום

אד הורטון כתב:
שואל בשביל ההורים שלי...
זוג מבוגר (60+) שמטייל הרבה בחו"ל ואוהב פארקים ונופים.
מתכננים לסוע למקסיקו לשבועיים - פחות חופים ויותר נופים.
בהתחלה חשבו לשכור רכב ולנסוע עצמאית אבל חוששים מנסיעות ארוכות מדי (הבינו שמדובר על מרחקים גדולים מאד של 10-12 שעות נהיגה) וגם קצת מפשיעה.
רוצים לבדוק את האפשרות לקחת רכב עם נהג/מדריך.
מישהו עשה משהו בסגנון? המלצות? עצות?

בתור אחד שהיה במקסיקו חודש וחצי ברחבי המדינה (פחות חופים) - עם המרחקים במקסיקו לטעמי זה יהיה די מיותר ליסוע ברכב שכור. במיוחד אם מדברים על טיול קצר יחסית של שבועיים.
במיוחד שהאוטובוסים הליליים מאוד נוחים ומפנקים. רוב הטיולים המוחלט הם יומיים ואפשר להסתדר בקלות עם תחבורה ציבורית.
יותר מזה, אני אומר שעשיתי די הרבה מחקרים לפני הטיול ואפילו לא שמעתי שזו אופציה הגיונית לקחת רכב ובטח שלא עם מדריך. נשמע גם שיכול לייקר מאוד מאוד את הטיול.
תזכור שהמחירים שם יותר קרובים לארה"ב מאשר לגואטמלה השכנה.

בגדול לשבועיים הייתי ממליץ על תמהיל כלשהו שמכיל חלק מהבאים - מקסיקו סיטי, וואחאקה, סאן קריסטובל, מרידה וסיום של כמה ימים בחופים ונסיעה מקנקון (או להיפך).
אפשר גם לשלב את גוואדאלחארה והאיזור לכמה ימים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 06, 2017 5:06 pm 
Sophomore

תודה!
בוא נגיד שהכסף הוא החלק הפחות בעייתי וזה אנשים שהנוחות וניצול הזמן יותר חשובים להם ( ממש לא מליאנים אבל יכלו לעשות טיול כזה גם בארה"ב).
מה שאתה בעצם אומר הוא שכדאי להתמקם כל פעם לכמה ימים באזור מסויים ובין המקומות להתנייד בתחבורה ציבורית? הרגשת שזה בטוח? (זכור שאלו אנשים מבוגרים יחסית)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 06, 2017 6:14 pm 
מנהל פורום

כן זה היה מאוד בטוח בין הערים באוטובוסים של החברות המובילות. אני מניח שזה הרבה יותר בטוח מלנסוע ברכב פרטי.
לא חושב שזה יתרום לניצול הזמן. אם כבר 2-3 נסיעות לילה ארוכות יהווה ניצול טוב יותר של החופשה.

בדרך כלל מתמקמים באחת מהערים שציינתי, ובכל אחת אפשר לעשות כמה ימים של טיולים יומיים בעיר ובסביבותיה עם שימוש באוטובוסים או מוניות.
בחלק מהמקומות שאפשר לקחת בהם טיולים מאורגנים לכל מיני מקומות ואטרקציות לרוב גם יסדרו הסעות והדרכה כחלק מהסיור.
במקסיקו סיטי לבדה הייתי 10 ימים נראה לי. וואחאקה שבוע, סן כריסטובל שבוע, גואדלחארה שבוע, מרידה יומיים, חופים 10 משהו כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 06, 2017 9:35 pm 
Freshman

הרסי הוקינס כתב:
האמת היא שאני לא מאוד מעודכן לגבי תקציבים, כיוון שטיילתי ב 2009.

מצד שני, בפרו ובעיקר בבוליביה בעיניי יש מקומות בלתי נשכחים שחייבים להיות בהם, וכמובן שיותר זול לשהות שם יותר זמן.

עברתי שוב וקלטתי את המשפט המצוטט... מתחשק לך לפרט קצת? 8)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 07, 2017 12:14 am 
Junior

לגבי המקומות הבלתי נשכחים?
בפרו:
- מאצ׳ו פיצ׳ו והדרך אליה. הבנתי שכל אחת מהוורסיות יפה. אנחנו עשינו את זו שעוברת בהרים הגבוהים.
- ההרים והטיולים שמסביב לווארז
- אגם טיטיקקה
- קוסקו והטיולים שמסביבה, כולל טרקים ואתרים ארכיאולוגיים (אני לא חושב שאפשר לשכוח מקום שנקרא סקסיוואמאן), הרפטינג של שלושת הימים.
- לימה שהיא עיר כיפית באופן מפתיע.

בבוליביה:
-סאלאר
- לה פז שהיא עיר משוגעת בפני עצמה והטיולים שמסביבה, כולל הצ׳ורו, קונדורירי והוואינה פוטוסי (שהוא כבר ממש טיפוס הרים)
- דרך המוות
-רוראנבאקה והטיולים לג׳ונגלים או לפאמפס שיוצאים ממנה
- סוקרה שהיא אולי המקום הכי טוב לפגוש בו בוליבאנים נורמליים
- פוטוסי: חוויה אנתרופולוגית משוגעת ומרתקת במכרות
-טופיזה וטיולי הסוסים במדבר

מציין שזה רק מה שאני עשיתי אבל שיש עוד הרבה מה לעשות בשתי המדינות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 10, 2017 9:21 am 
Freshman

תודה :co_ol:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 29, 2017 1:52 pm 
Sophomore

אני שבוע הבא בקנדה, יש לי בערך יום בוונקובר שעדיין אין לי תכנית, יש המלצות ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1220 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 49  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: