סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' ספטמבר 24, 2024 7:39 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 680 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: החוק הרוסי יבוטל?
הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 1:34 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
החתול יובב כתב:
אף אחד לא מדבר על יפתח זיו. הוא כבר פרץ ונותן תפוקה וצריך בצדק לדרוש שכר מוגדל. הוא גם השחקן הכי כישרוני בעמדה שלו חמש שנים קדימה ואחורה בשנתונים כנראה. ואני מבין חשש של שחקן כזה מלחתום שנתיים בקבוצה שהיא לא קבוצת צמרת שם יציבות זאת מילה גסה (כמובן שבית הלחמי וגלבוע הם יוצאי דופן).

להגיד שזה לא נעשה, נובע מחוסר ידיעה שכן גם הפועל החתימה את לאומי לשלוש שנים, ראשון החתימה את סולומון לשנתיים (רק בחרה לייבש אותו אחר כך). אין לי מושג מה השכר שלהם, קשה לי להאמין שזה משהו שאי אפשר לעמוד בו. לאור העובדה שהשנתונים 84-87 הולכים לעזוב בקרוב את הליגה, ונשארו שאריות מתאזרחים בלבד, אני לא רואה את החיסרון הגדול בלהמר על שחקנים כגון יונתן מור ונתנאל ארצי, אריאל נבון בחוזה ארוך טווח. במיוחד מועדונים כמו נהריה ואשדוד שלא בורכו במחלקות נוער מעולות.

קודם כל ״ארוך טווח״ משמעו 4-5 שנים. החתמה לשנתיים לא אומרת כלום (מה רצית שיחתימו אותי לחצי שנה?) כי זה מעט מידי זמן כדי שגם ייפתר, גם יפרוץ ועדיין תספיק ליהנות ממנו. לכן גם לא ברור האמירה ש״הלכו על סולומון״ כולה החתימו אותו לחוזה סטנדרטי במחיר דיי נמוך אני מניח ואם לא הוא היו מחתימים ישראלי אחר בגלל חוק רוסי. אין פה איזה אסטרטגיה של השקעה בישראלים צעירים

דבר שני זה בדיוק הנקודה שלי, שחקן כמו יפתח זיו הייתי מוכן להחתים לחוזה ארוך טווח ב 100k כי הסיכון עליו לא מאד גבוה. להחתים את כל אחד מהשמות האחרים שנתת לחמש שנים במחיר של מעל 50k זה פשוט לא אחראי כי זה הימור גדול ובמחיר של 50k גם השחקנים שנתת לא היו חותמים לחמש שנים. רוצה לומר, בחתימות ארוכות טווח אתה נותן לשחקן חופש ושקט להתפתח ולהתקדם אבל זה הבהכרח יבוא על חשבון זה שבמקרה האופטימי שבו הוא כן יפרוץ השכר שלו יהיה נמוך ממה שהיה מקבל אם היה פותח חוזה כל שנתיים ולכן השחקנים עצמם (שבד"כ מאמינים בעצמם) לא ששים לחוזים כאלו אלא אם כן זה במחירים מופקעים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 1:47 pm 
Junior

אני לא מבין את הפגיעה בחופש העיסוק. אף אחד לא מונע ממנו תעסוקה. הוא פשוט נספר כזר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 2:28 pm 
Junior

אני מדבר על חוזים של שלוש שנים כ"ארוכי טווח" בגלל זה לקחתי את הדוגמא של אמסלם עם החוזים לטרידוול, בריסקר ועבו. ואם אתה זוכר הוא הסתכסך עם קטש שרצה לבנות באילת סגל אולימפית עם חוזים לשנה אחת ורצה למצוא שחקנים שירצו להישאר באילת (לא משימה פשוטה) לטווח ארוך. לדעתי אתה תראה כבר שנה הבאה שהוא עשה עבודה טובה שתקנה לו מקדמה מול קבוצות אחרות.

נראה לי שאתה דואג יתר על המידה על ה60k המיותרים האלה שנשפכים להם לאורך שלוש שנים בהשוואה לווריק ובורדיון נגיד שפורסם שיושבים על 30k. ווריק ובורדיון לא נותנים לך כמעט כלום חוץ מהגנה נחמדה, בנוסף הם בני 26-27 איזה אפסייד יש פה? איזו בקרת נזקים עצומה לתת חוזים של 50k לשלוש שנים שנותנים לשחקן מוגבל כמו וורקמן חוזה כפול?

גם מדובר באנשים שאמורים לחיות את המקצוע שלהם יותר מאיתנו ולדעת על מי כדאי לשרוף 150k לשלוש שנים ועל מי לא. גם במקרה של גליל עם שוכמן נראה שזה עובד להם.

בסופו של דבר יש dna של מועדון. אשדוד תמיד מתארגנים מאוחר ויוצרים טלאים, נהריה וראשון הם גם מועדונים שלא ברור מה החשיבה הארוכת טווח שלהם וזה בעיקר מונחה עירייה כנראה ומונחה גחמות של יושב ראש וככה זה נראה.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 3:32 pm 
Junior

מה אתה רוצה? לא מתאים לך מה שאני אומר אז אל תגיב. אם שחקן שעובר כל שנה קבוצה הוא מופת לשחקן הישראלי הטוב, אז שיבושם לך. אני בטוח שגם נאור שרון הוא מופת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 5:35 pm 
Hall of Famer

גמליאל כתב:
זה סותר את חוק יסוד חופש העיסוק. ללא ספק.

אבל מצד שני חוק יסוד חופש העיסוק היה בתקופת חוקי בריסקר ולא קרה כלום. גם בית המשפט האמריקאי לא מתערב בדראפט למשל.

יכול להיות שזה יצריך שינוי בהגדרה המשפטית של הליגה והמנהלת. אבל לא הייתי פוסל שזה אפשרי.

היה כמדומני רק בעונה אחת (העונה בה זה כונה "חוק בריסקר"- 2001). יכול להיות שגם אז זה לא היה עובר בימ"ש, אבל אף קבוצה (בעצם מכבי?) לא לקחה את זה לשם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 5:36 pm 
Hall of Famer

picknroll כתב:
אני לא מבין את הפגיעה בחופש העיסוק. אף אחד לא מונע ממנו תעסוקה. הוא פשוט נספר כזר.

מגביל אותו למרות שהוא אזרח ישראלי לעומת אזרחים ישראלים אחרים. אני לא אומר זאת כמשפטן כמובן ואולי זה כן יכול לעבור בבימ"ש, אבל זו נראית הבעייתיות כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 5:37 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
כל טיעוני ה"זה לא יעבור בבית משפט" צריכים לדעתי להיכנס להקפאה לאור העובדה המוזרה שאף פעם אף אחד לא לקח את הדברים הללו לבית משפט.

(למעט התביעה המוזרה של שחקני מכבי נגד חוק הצעירים אאל"ט שנזרקה מכל המדרגות אאל"ט)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 5:40 pm 
Hall of Famer

ראובן, מצד שני ההגבלות על המתאזרחים היו כולם, למעט שנה אחת כנראה, לפני חוק חופש העיסוק. יכול להיות שבגלל החוק הזה שנכנס רק ב-1994 ובדיוק בתקופה ההיא ההגבלות על מתאזרחים שנכנסו ב-86/87 הופסקו למעט עונה אחת ב-2001, גם לא היה יותר מידי צ'אנס לאתגר את זה בבימ"ש.

זה לא אומר שגם אם יהיו הגבלות עכשיו מישהו ייקח את זה לבימ"ש. לא תמיד יש כח וחשק להתחיל להכנס לזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 5:48 pm 
מנהל פורום

אני חושב ששמעתי את טענת ה"זה לא יעבור בית משפט" לא רק בנוגע למתאזרחים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 5:50 pm 
Hall of Famer

לא יודע, אני מדבר רק על זה ....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 6:18 pm 
Sophomore

בכל מקרה אם ישפה הסכמה שיש בעיה עם המתאזרחים אז בהחלט אפשר וכדאי ללכת בכיוון של חקיקה כזאת במנהלת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 6:23 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אם יש פה הסכמה בין מי למי?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 11:55 pm 
Junior

שום מילה על הציוץ של קינזי שדורש שלא יהיו בדיקות סמים עד סוף העונה?

האמת שהטיעון שלו די נכון אבל כמובן שהכותרות לא מספרות את זה והקורא הישראלי המצוי שגם ככה סובל מקשב וריכוז וחי בדור האמ;לק חושב שהוא דורש את זה כפיצוי או משהו כזה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 12:07 am 
Sophomore

Dovi כתב:

האמת שהטיעון שלו די נכון אבל כמובן שהכותרות לא מספרות את זה והקורא הישראלי המצוי שגם ככה סובל מקשב וריכוז וחי בדור האמ;לק חושב שהוא דורש את זה כפיצוי או משהו כזה...

הטיעון נכון אבל הפיתרון בעייתי. עד סוף העונה שחקנים יוכלו לשחק עם סימום? רשמית?!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 1:10 am 
Hall of Famer

Dovi כתב:

מהו הטיעון ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 1:18 am 
מנהל פורום

מן הסתם ששחקנים חשבו שהליגה הסתיימה והרשו לעצמם להשתולל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 1:19 am 
Junior

הטיעון הוא שיש כל מיני תרופות ושיקויים ותוספים שאסור לקחת במסגרת הליגה ומותר בפגרה ואחרי שהודיעו שהעונה הסתיימה, שחקנים התחילו לקחת את טיפולי הקיץ האלו ועכשיו אם הם ייבדקו ימצאו חומרים אסורים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 1:56 am 
מנהל פורום

אני מניח שמדובר במריחואנה, שגם ככה זה דבילי לגמרי לבדוק את זה
זה לא משפר ביצועים
הגיע הזמן להפסיק עם המרדף אחרי שחקנים שמעשנים מריחואנה
שיהיה להם לבריאות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 7:26 am 
Junior

oren_80 כתב:
picknroll כתב:

מגביל אותו למרות שהוא אזרח ישראלי לעומת אזרחים ישראלים אחרים. אני לא אומר זאת כמשפטן כמובן ואולי זה כן יכול לעבור בבימ"ש, אבל זו נראית הבעייתיות כאן.

אז גם הטבה למעסיק של מישהו ששייך לקבוצה מסויימת היא פגישה בחופש העיסוק של מי ששיך לקבוצה כזו ולא שמעתי שיש עם זה בעייה. אני יכול להעסיק מדען עולה ומשרד הקליטה ישלם חלק גדול מהשכר שלו, אז זה בעצם זה מפלה לרעה מי שהוא אזרח ישראלי אבל אינו מדען עולה. זה מקרה שבו מישהו החליט שכדי לקדם אג׳נדה מסויימת הוא מוכן לפגוע בצורה מסויימת בחופש העיסוק.
אני לא מבין למה המנהלת יכולה לקבוע שמותר לקבוצה להעסיק ארבעה או חמישה או כל מספר אחר של זרים או לקבוע שצריכים להיות בקבוצה שני שחקנים צעירים, אבל לא לקבוע ששחקן שמשלם מס כזר, יחשב כזר. מעבר לכך, ראינו כבר מה קרה כשניסו לקחת את ההחלטה על חוק הצעירים לבית משפט ולהערכתי, למרות שאינני משפטן, יש סיכוי טוב שזה מה שיקרה אם תהיה החלטה כזו ומישהו ינסה לקחת אותה לבית משפט.
מעבר לכך, מי בדיוק ילך כאן לבית משפט? אזרח זר, שיטען שאם הוא יתאזרח תהיה פגיעה בחופש העיסוק שלו? הרי ברןב המקרים של מתאזרחים, מדובר באנשים שכל הסיבה להתאזרחותם היא זה שהציעו להם לעבוד כאן כשחקני כדורסל, אבל אם לא היו מציעים להם, הם לא היו מתאזרחים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 9:07 am 
Hall of Famer

ציטוט:
מעבר לכך, מי בדיוק ילך כאן לבית משפט?

שמעון מזרחי ?

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 9:57 am 
Sophomore

הנקודה היא שהדקויות המשפטיות פחות מעניינות כאן. מה שמעניין זה השאלה אם בית משפט בכלל ירצה לדון בנושא כזה...

לדעתי מנקודת ראייתו של בית משפט (שעוסק בעניינים קצת יותר חשובים ושקורס מעומס) זה נשמע כמו איזה סכסוך וועד הבית שלא מאד מעניין וכמו שהוא לא יעשה את כל שבידיו כדי להימנע מדיונים וכניסה לעובי הקורה בטיעונים על עושק המיעוט בתשלום לתיקון המעלית וזיפות הגג הוא יעדיף לעשות זאת גם כאן ופשוט לזרוק את העתירות מכל המדרגות ולתת למנהלת/לאיגוד להחליט מה טוב להם.

הדרך שבה בימ"ש בטח מסתכל על זה היא שיש פה ארגון ניהול "מקצועי" (המנהלת) שמנהל עסק דיי יחודי (לא דומה לחברות אחרות בשום בחינה) ודיי איזוטרי מבחינת השפעה על המשק ולכן ייתן לו להמשיך להתנהל עצמאית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 11:18 am 
Hall of Famer

מצד שני, אם ניקח דוגמא אירופית, כשבוסמן איתגר את החוקים שהיו קיימים שנים בשוק השחקנים + תחילת עידן האיחוד האירופי ואתגר את זה בבימ"ש, האחרון לא התייחס לזה כאל סכסוך וועד בית.
מנחם- שוב, אני לא משפטן מן הסתם. יכול מאוד להיות שהטיעונים שלך נכונים ובימ"ש יגלגל את זה מכל המדרגות. אבל יכול גם מאוד להיות שלא. זה בהחלט מעניין, מבחינה משפטית, מה יפסוק בימ"ש על חוק מתאזרחים שכזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 11:39 am 
Sophomore

oren_80 כתב:
מצד שני, אם ניקח דוגמא אירופית, כשבוסמן איתגר את החוקים שהיו קיימים שנים בשוק השחקנים + תחילת עידן האיחוד האירופי ואתגר את זה בבימ"ש, האחרון לא התייחס לזה כאל סכסוך וועד בית.
מנחם- שוב, אני לא משפטן מן הסתם. יכול מאוד להיות שהטיעונים שלך נכונים ובימ"ש יגלגל את זה מכל המדרגות. אבל יכול גם מאוד להיות שלא. זה בהחלט מעניין, מבחינה משפטית, מה יפסוק בימ"ש על חוק מתאזרחים שכזה.

נכון יש אפשרות כזאת. בסוף זה גם תלוי בשופט וכמה הוא כן משתכנע שזה חשוב, במדינה בספציפית וכנראה בעוד הרבה פרמטרים.

רק תשים לב שבוסמן היא דוגמא כל כך נדירה שהיית חייב ללכת 20 שנים אחורה ולבלגיה (או איפה שזה לא היה). לדעתי ברוב המקרים יבחרו פשוט לא להתערב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 4:19 pm 
Hall of Famer

מנחם כתב:
oren_80 כתב:
picknroll כתב:

אז גם הטבה למעסיק של מישהו ששייך לקבוצה מסויימת היא פגישה בחופש העיסוק של מי ששיך לקבוצה כזו ולא שמעתי שיש עם זה בעייה. אני יכול להעסיק מדען עולה ומשרד הקליטה ישלם חלק גדול מהשכר שלו, אז זה בעצם זה מפלה לרעה מי שהוא אזרח ישראלי אבל אינו מדען עולה. זה מקרה שבו מישהו החליט שכדי לקדם אג׳נדה מסויימת הוא מוכן לפגוע בצורה מסויימת בחופש העיסוק.
אני לא מבין למה המנהלת יכולה לקבוע שמותר לקבוצה להעסיק ארבעה או חמישה או כל מספר אחר של זרים או לקבוע שצריכים להיות בקבוצה שני שחקנים צעירים, אבל לא לקבוע ששחקן שמשלם מס כזר, יחשב כזר. מעבר לכך, ראינו כבר מה קרה כשניסו לקחת את ההחלטה על חוק הצעירים לבית משפט ולהערכתי, למרות שאינני משפטן, יש סיכוי טוב שזה מה שיקרה אם תהיה החלטה כזו ומישהו ינסה לקחת אותה לבית משפט.
מעבר לכך, מי בדיוק ילך כאן לבית משפט? אזרח זר, שיטען שאם הוא יתאזרח תהיה פגיעה בחופש העיסוק שלו? הרי ברןב המקרים של מתאזרחים, מדובר באנשים שכל הסיבה להתאזרחותם היא זה שהציעו להם לעבוד כאן כשחקני כדורסל, אבל אם לא היו מציעים להם, הם לא היו מתאזרחים.

שוב, על מה לעזאזל מדובר?
מה זה בדיוק, "אזרח שמשלם מס כזר"?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 4:28 pm 
Sophomore

הם מדברים על הטבת המיסוי לעולה חדש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 680 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: