סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 5:12 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 49 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 9:09 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני לא מבין את הטענה. אתה מציע לאסור על שופטי יורוליג לשפוט בליגות מקומיות? הרי הבעיה היא לא ספציפית למכבי.

אם זו המחשה לבעייתיות של השיריון, אז יש המחשות ברורות הרבה יותר. ואם ניגוד עניינים, לכאורה אפשר לטעון שברמת היורוליג הוא משמעותי הרבה יותר (שופטים ישראלים יטו משחקים של יריבות של מכבי כפי שישראל נתנה אפס נקודות לקפריסין באירוויזיון).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 11:22 am 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
השיריון הוא אכן דוגמא מצוינת לחוסר הספורטיביות הבסיסית ביורוליג אבל על זה יאמרו המצקצקים: ״זו ליגה הפרטית. אין לכם זכות לומר לנו איך לפעול״

לגבי הדוגמאות שציינת: באירוויזיון, לכל מדינה זכות הצבעה זהה והיא יכולה לפעול כראות עיניה. ביורוליג, השופטים מגיעים מכל המדינות שלהן קבוצות משתתפות (כך נשמר השיוויון) ובנוסף השופטים לא משובצים לשפוט את הקבוצות מאותה מדינה (מ.ש.ל)!!

הטענה שלי היא לא כלפי מכבי אלא כלפי מוסדות הכדורסל בארץ שמאפשרים את העיוות הזה:
שופטי הכדורסל הבכירים מועסקים ע״י חברה פרטית שמקושרת מסחרית למכבי ת״א ועדיין מתאפשר להם לשפוט את משחקי הקבוצה במפעלים המקומיים!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 11:35 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מוסדות הכדורסל בכל אירופה, אתה מתכוון.
אני למשל לא יודע על איסור על שופטי היורוליג הספרדים לשפוט את קבוצות היורוליג הספרדיות בליגה. אם אתה יודע אחרת, עדכן אותי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 11:52 am 
Freshman

ראי שעל הקיר כתב:
מוסדות הכדורסל בכל אירופה, אתה מתכוון.
אני למשל לא יודע על איסור על שופטי היורוליג הספרדים לשפוט את קבוצות היורוליג הספרדיות בליגה. אם אתה יודע אחרת, עדכן אותי.

מה קשור ספרד?! תתמודד עם הטיעון.
ואם כבר כל כך חשוב לך לדמות לספרד, אז שם ה״אלופה״ זוכה בכרטיס ליורוליג (זורקים עצם לקבוצות הקטנות בכדי לשמור על שקט)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 11:55 am 
Hall of Famer

עכשיו אתה מערבב שני דברים.
עניתי לך מה קשור ספרד, ועכשיו יש לך טיעון אחר בנושא אחר. תתמודד אתה.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך א' יוני 17, 2018 11:57 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 11:56 am 
Senior

עזרה בחינם:
giladco כתב:
במשחק הליגה ביו ברצלונה לסביליה שפטו השנה סרחיו כלשהו, פאבלו מישהו וחואן איזשהו. שניים מהשלושה שפטו השנה ביורוליג, ליגה פרטית בבעלות חלקית של ברצלונה, וזכו כתוצאה מכך לשכר גבוה, טיסות וצ׳ופרים נוספים.

גם אם הפעם המשחק לא הוכרע ע״י השופטים, וגם אם מדובר בשופטים הכי ישרים בעולם ובקידום מקצועי לשפוט בליגה הבכירה באירופה, למיטב הבנתי מדובר במצב של ניגוד עניינים מובנה.

אילו היה מתגלה אירוע בו שופט ביהמ״ש מקבל כסף מאחד הצדדים אותם הוא שופט, האדמה היתה רועדת. כאן עושים זאת מהמקפצה וכולם שותקים ומקבלים את המצב בהכנעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 12:12 pm 
Freshman

אם מישהו אחר ״גונב״, גם לי מותר.
מפלטם המושלם של ה...

שופטי הכדורסל הבכירים מועסקים ע״י חברה פרטית שמקושרת מסחרית למכבי ת״א ועדיין מתאפשר להם לשפוט את משחקי הקבוצה במפעלים המקומיים!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 12:16 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
אני לא מבין את הטענה. אתה מציע לאסור על שופטי יורוליג לשפוט בליגות מקומיות? הרי הבעיה היא לא ספציפית למכבי.

כפי שכתב ראובן ולא ענית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 12:22 pm 
Freshman

ראי שעל הקיר כתב:
ראובן כתב:

כפי שכתב ראובן ולא ענית.

כתבתי בפוסט קודם:
giladco כתב:
״המינימום שחייבים לדרוש הוא שהשופטים הנ״ל (נכון לעכשיו בלק, רומנו ושמש) לא ישפטו במשחקי מכבי בליגה ובגביע ובמשחקים שיש בהם השפעה ישירה על הקבוצה או לחילופין יוותרו על סיר הבשר של היורוליג (לא יקרה)״

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 12:27 pm 
Senior

giladco כתב:
אם מישהו אחר ״גונב״, גם לי מותר.
מפלטם המושלם של ה...

זה היה יותר בעניין ששאלת את ראי "מה קשור ספרד". זה קשור ספרד.

לעניין עצמו, לא, זה יותר "אין מישהו שבעולם שלא "גונב" וכנראה שאין מודל בעולם שמאפשר לבנות מערכת בלי "גנבות" אבל אנחנו קמנו בבוקר בקטע של להט מוסרי קנאי ולכן נעלה על בריקדות ונראה לכם מה זה. בכל אופן השימוש במונח "גניבה" מעיד לי שזה הכיוון.

אני רוצה להיות בטוח שאני מבין אותך - במצב האידיאלי לדעתך שופטי היורוליג לא ישפטו את מכבי? לא ישפטו בליגה המקומית (שהרי גם למשחקים של יריבות מכבי יש חשיבות)? שופטים ישראליים לא ישפטו ביורוליג בכלל? לא ישפטו קבוצות שמשלמות/שותפות במנהלת הליגה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 1:56 pm 
מנהל פורום

אם להמשיך את ההיגיון, אז גם צריך ששופטי ליגה לעולם לא יוכלו לשפוט ביורוליג, גם עתידית, כי אם שופט יודע ששריקות שלו נגד מכבי עשויות להכריע את הקבלה או אי הקבלה שלו ליורוליג, זה יוצר אצלו ניגוד עניינים מובנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 2:20 pm 
Junior

ראובן, מה שנגזר מדבריך זה שהדרך היחידה לשמור על אי-ניגוד עניינים במצב הדברים הנוכחי הוא לשמור על השריון. השריון למעשה שומר על השופטים אובייקטיביים.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 2:27 pm 
Junior

ראובן כתב:
אם להמשיך את ההיגיון, אז גם צריך ששופטי ליגה לעולם לא יוכלו לשפוט ביורוליג, גם עתידית, כי אם שופט יודע ששריקות שלו נגד מכבי עשויות להכריע את הקבלה או אי הקבלה שלו ליורוליג, זה יוצר אצלו ניגוד עניינים מובנה.

זו לא טענה כל כך אבסורדית, ולמיטב זכרוני פיב"א כבר ניסתה ללכת בכיוון הזה לפני שנתיים. למעשה, זו יכולה להיות נגזרת ישירה של הטענה המוצדקת שלך לגבי העפת המשוריינות מהליגה. היורוליג בעצם אומרים "אנחנו מפעל פרטי, שעושה מה שטוב לו ועל הזין שלו הליגות והתחרותיות שלהן או הנבחרות והפגרות שלהן". זכותם. אבל אמור להיות לזה מחיר. אחד מהמחירים האלה בהחלט יכול להיות להכריח את היורוליג להיעזר בשופטים שלא משלימים הכנסה באותן ליגות שהם מחריבים, על אחת כמה וכמה בהתחשב בחשש, האמיתי או המדומיין, לניגוד עניינים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 2:56 pm 
מנהל פורום

אם רוצים להילחם בשיריונים אז שיילחמו בשיריונים.

בכל מקרה אני לא רואה דמיון בין משחקי הכח בין פיב"א והיול"ב ובין טענת ניגוד העניינים שעלתה פה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 3:27 pm 
Junior

לא אמרתי שיש דמיון, אלה שני נושאים נפרדים. אני עניתי לתמיהה שלך לגבי האופציה של הפרדה מוחלטת בין שופטי היורוליג לשופטי הליגה ואמרתי שזו לא דרישה כל כך מופרכת גם מסיבות אחרות. בכל מקרה, כמובן שיש קשר בין השריונים לניגוד העניינים, והוא ששניהם נובעים מההחלטה של היורוליג לייצר מפעל פרטי שלא קשור להישגים בליגות ולאינטרסים של הקבוצות שבליגות. אם היו מאמצים את מודל ליגת האלופות של הכדורגל, המפעל לא היה מפעל פרטי של אף אחד ולא היתה יכולה להיווצר הבעיה של ניגוד העניינים שותה פותח הת'רד העלה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 9:59 pm 
Freshman

תומר כתב:
אני רוצה להיות בטוח שאני מבין אותך - במצב האידיאלי לדעתך שופטי היורוליג לא ישפטו את מכבי? לא ישפטו בליגה המקומית (שהרי גם למשחקים של יריבות מכבי יש חשיבות)? שופטים ישראליים לא ישפטו ביורוליג בכלל? לא ישפטו קבוצות שמשלמות/שותפות במנהלת הליגה?

במצב אידיאלי (לדעתי) היורוליג לא אמורה להיות ליגה פרטית בבעלות הקבוצות העשירות ביבשת אלא, כמו שנאמר, לפעול במודל של ליגת האלופות בכדורגל. מרגע שזה לא המצב ולאחת הקבוצות בארץ יש קשרים עסקיים ואף בעלות חלקית ביורוליג, לא סביר ששופטי היורוליג ישפטו את מכבי במסגרות המקומיות כאילו כלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 10:02 pm 
Hall of Famer

גם משחקים אחרים משפיעים על מצבה של מכבי בליגה. אז לפסול אותם מהליגה המקומית באופן כללי? או מכל המשחקים שמערבים קבוצת צמרת אחת או שתיים? אולי גם מהמשחקים שמערבים קבוצות מרכז טבלה ומטה, כי זה ישפיע על מי יפגוש את מכבי בפלייאוף?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 18, 2018 8:06 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

זה דיון כל כך מטופש... כל הקבוצות משלמות הוצאות שיפוט כך שהמשכורת של השופטים משולמת ע"י כולן. וגם אם מכבי לא תהיה ביורוליג, עדיין השופטים הבכירים ישפטו שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 18, 2018 8:54 am 
Senior

giladco כתב:
תומר כתב:

במצב אידיאלי (לדעתי) היורוליג לא אמורה להיות ליגה פרטית בבעלות הקבוצות העשירות ביבשת אלא, כמו שנאמר, לפעול במודל של ליגת האלופות בכדורגל. מרגע שזה לא המצב ולאחת הקבוצות בארץ יש קשרים עסקיים ואף בעלות חלקית ביורוליג, לא סביר ששופטי היורוליג ישפטו את מכבי במסגרות המקומיות כאילו כלום.

יכול להיות שלא הייתי מספיק ברור.
היורוליג קיים - טוב או רע, ככה זה.
לו היית הבוס הגדול של הכדורסל בישראל, איך היית מנהל את עניין השופטים? היית מונע משופטים לשפוט במקביל ביורוליג ובליגה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 18, 2018 9:50 am 
Freshman

sir charles כתב:
זה דיון כל כך מטופש... כל הקבוצות משלמות הוצאות שיפוט כך שהמשכורת של השופטים משולמת ע"י כולן. וגם אם מכבי לא תהיה ביורוליג, עדיין השופטים הבכירים ישפטו שם.
כל עוד קבוצות משלמות את הוצאות השיפוט ע״פ אותם כללים - אין בעיה.
כל עוד מדובר בתחרויות בין נבחרות וקבוצות שמאורגנות ע״י גופי הכדורסל הרשמיים באירופה ובעולם - אין בעיה
ברגע ששופטים מועסקים בנוסף גם ע״י חברה פרטית שמקושרת עסקית לקבוצה אחת - לדעתי יש בעיה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 18, 2018 11:41 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

giladco כתב:
sir charles כתב:
כל עוד קבוצות משלמות את הוצאות השיפוט ע״פ אותם כללים - אין בעיה.
כל עוד מדובר בתחרויות בין נבחרות וקבוצות שמאורגנות ע״י גופי הכדורסל הרשמיים באירופה ובעולם - אין בעיה
ברגע ששופטים מועסקים בנוסף גם ע״י חברה פרטית שמקושרת עסקית לקבוצה אחת - לדעתי יש בעיה...

השאלה היא האם רק מכבי משלמת לשופטים הישראלים, או שהמשכורת שלהם מגיעה מכל הקבוצות ביורוליג?
אם מדובר באופציה 2 אז הדיון הזה מיותר לגמרי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 18, 2018 11:49 am 
Junior

אתה מאוד פסקני ובטוח בעצמך, אבל אתה לגמרי לא מבין את הטענה. קודם כל, העניין הוא לא מי משלם את המשכורת של השופטים. התקציב של היורוליג לא מגיע מהקבוצות ובטח שאף אחד לא טוען שמכבי היא זו שמשלמת לשופטים הישראלים ולא קבוצות יורוליג אחרות (אם אתה בכל זאת מתעקש לראות את הנושא דרך הפרדיגמה הצרה של תשלום המשכורת של השופטים, הבעיה היא שמכבי משלמת את המשכורת של השופטים ולא אף קבוצת *ליגה* אחרת). העניין הוא שהשופטים מועסקים על ידי חברה פרטית שרק קבוצה ישראלית אחת קשורה אליה ויכולה להיות קשורה אליה בעתיד הנראה לעין. הטענה היא שמרגע שיש לשופט, אפילו על פניו, אינטרס להיות ביחסים טובים עם מכבי כדי להמשיך להיות מועסק על ידי היורוליג או כדי שהיורוליג יום אחד ישכור את שירותיו, יש כאן ניגוד עניינים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 18, 2018 1:46 pm 
Junior

נביא בעירו כתב:
הטענה היא שמרגע שיש לשופט, אפילו על פניו, אינטרס להיות ביחסים טובים עם מכבי כדי להמשיך להיות מועסק על ידי היורוליג או כדי שהיורוליג יום אחד ישכור את שירותיו, יש כאן ניגוד עניינים.

כדי לבדוק את הטענה הזו, צריך לראות האם לקבוצות המשתתפות במפעל יש השפעה כלשהי - ישירה או עקיפה על זהות השופטים בו. להבנתי התשובה היא לא. איגוד השופטים הישראלי מכניס שופטים לסגל הבינלאומי, ואיגוד השופטים של פיבא מקצה את השופטים ליורוליג/יורוקאפ. כלומר אם יש השפעה כלשהי - היא תהיה דרך איגוד השופטים המקומי ולא דרך היורוליג, למרות אחוזי הבעלות שיש למכבי תל אביב בה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 18, 2018 2:32 pm 
Junior

זו תגובה הרבה יותר הגיונית לטענת ניגוד העניינים מאשר ה"חחחחח" הכללי שנשמע פה. אם זה באמת נכון וליורוליג אין say בבחירת השופטים של המפעל אז מן הסתם אין גם ניגוד עניינים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 49 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 29 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה