סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אוקטובר 19, 2024 2:35 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 81 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 11:29 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
ראי שעל הקיר כתב:
לגבי סמית, הוא הגיע לסוף העונה ההיא במצב פיזי איום ונורא. הוא עוד נתן מספרים לא רעים במשחקים ששיחק, בכל זאת כדורסל הוא ידע, אבל כבר זז הרבה פחות ובקושי קפץ. בסוף הוא החסיר כמדומני את המשחק האחרון מול נס ציונה ואת רוב הסדרה נגד אילת, וגם כששיחק נראה בחצי קלאץ'. הממוצעים שלו על פני העונה זה נחמד, אבל מי שראה את סמית בחלק המסיים של אותה עונה (כששיחק) יודע שיש דברים שמעבר למספרים של העונה השלמה, ולשחקן במצב פיזי כמו שסמית הגיע אליו לא חכם לתת הארכת חוזה ארוכת טווח ועמוסה בכסף שלמועדון אין בעודף. וכמובן שמיד באה המציאות, כבר בתחילת העונה הבאה שהייתה המשך ישיר לסיומה של זו. המספרים לאורך העונה כולה לא מספרים את הסיפור, עם כל הכבוד להם.

אשר למרדף אחרי מאריץ', מן הסתם אין לי קשרים בטרויקה (תודה לאל) אבל הוא היה מלפפון של מכבי בערך בכל עונה מאז אותה סדרה, ולא מעט נכתב על זה כבר אז, בזמן אמת. מזל שהיה מי ששילם לו יותר, ולשמכבי לא היה כסף להתחרות. זה לא היה משהו חריג. מאריץ' עצמו, אגב, לפני שהגיע למכבי, סיפר על דני פדרמן שניסה להחתים אותו באמצע חוזה בפנתינאיקוס לפני שהלך לקובאן.
סופו אכן שיחק בסופו של דבר את העונה הסדירה, אבל מאריץ' הוחתם לפני העונה כשסופו הגיע מהפגרה עם פציעת העין ועם עודף משקל, נכשל בבדיקות הרפואיות והחמיץ את ההכנה לעונה ואת המשחקים בגביע הביניבשתי. אף אחד לא ידע אם יתאושש ומתי, ואחרי הניתוח בעין הסברה הייתה שהוא ייעדר תקופה לא קצרה.

ד"ר ראי שעל הקיר ממשיך באבחנתו. מרתק. "הוא נתן מספרים לא רעים במשחקים ששיחק, בכל זאת כדורסל הוא ידע, אבל כבר זז הרבה פחות ובקושי קפץ".

אז חבל שהפלא האנושי דווין סמית' לא העביר את כל הקריירה פצוע, על רגל אחת, כי בעונה הזו הוא סיפק את ממוצעיו הטובים ביותר בכל הקריירה ביורוליג בפער ענק - הרבה יותר מכל העונות שהוא היה בריא, שלם, מאושר וקופץ.
סמית' כאמור סיפק 15 נק' למשחק (השיא הקודם היה 11.5) באחוז השני הכי גבוה שלו בקריירת היורוליג, עם ממוצע האסיסטים, הריבאונדים והחטיפות הכי גבוה שלו במפעל. על רגל אחת, כאמור.
למרות שהוא זז הרבה פחות, ובקושי קפץ, חשוב לציין שהוא החסיר משחק בודד כל העונה האירופית... למרות שראי טורח להזכיר שוב ושוב "במשחקים ששיחק".
אז למרות כל הנתונים המרשימים, ולמרות שדווין סמית' נתן קפיצה גדולה (תרתי משמע) מהעונה הקודמת שנגמרה בזכיה ביורוליג, ההחלטה הנכונה (בזמן אמת) הייתה כמובן להתעלם מהכל ולשחרר אותו.
שחקן שזה עתה סיים את עונתו הטובה בקריירה מקבל ביקורת על מצבו הפיזי האיום והנורא, לא פחות, ועל יכולת "חצי קלאץ'". ברור לכולנו שבמצב פיזי טוב יותר זה היה נגמר ב-25 נק' על 80% מהשדה, 10 אסיסטים ו-10 ריבאונדים.
הפציעה מול אילת, חשוב לומר, כדי למגר את הדמגוגיה, הייתה בשריר התאומים ואורכה היה 10 ימים, אך כמובן שלפי הידע הרפואי של הדוקטור שלנו מדובר בפציעה מסכנת חיים, ואם מכבי עדיין החתימה אותו על חוזה מדובר במחדל שלא ייאמן.

אז בקיצור, עין כמו של ראי לא רואים כל יום, וחבל באמת שכישוריך לא מנוצלים ברמות הכי גבוהות, כך אולי היית יכול להזהיר את גולדן סטייט בגמר 2019 שקליי תומפסון עוד שניה הולך לקרוע את הצולבת וחבל על המזומנים.
וכמובן, כאשר הדוקטור היקר מנסה להגן על התאוריה שלו, אז המספרים לא מספרים את הסיפור, אלא רק מה שרואים בעין ולא ניתן להוכיח. כמה נוח. חבל רק שהוא לא מראה את ההודעות שלו ביום שנחתם החוזה.

באשר למאריץ', אז עם כל הכבוד למספר פרסומים - אדם בגילך צריך לדעת שלא כל מלפפון שמגיע לתקשורת הוא אמת ושיש טיפ-טיפה אינטרסים וסוכנים בכל הדבר הזה.
בכל אופן, למכבי היה את הנדריקס, סופו ושון ג'יימס בזמן שמאריץ' היה באמצע חוזה בפאו, כך ששוב אני חושב שאתה בונה כאן סיפור מכלום.
אגב, לדעתי אם אלופת אירופה פנאתינייקוס שמה את הכסף שנתיים ברציפות על מאריץ', אז ללא ספק צריך לשלול ממנה את התואר כי הטרויקה שלהם לא ראויה לזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 22, 2021 11:50 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא צריך להיות רופא. מספיק היה לראות את דווין סמית בסוף אותה עונה בעין בלתי מזוינת. טוב להיות עבד מספרים ולהביא סטטיסטיקות מכל העונה כולה, אבל אני תוהה - באמת ראית בעיניך את סמית בסוף אותה עונה והיית מחתים אותו על חוזה ענק לעוד 3-4 שנים, לא פחות?
אבל כבר הבנתי את הראש שלך. דווין סמית לעוד 3-4 שנים זה סבבה, קווינסי מילר בחירה טובה, כספי הימור מושכל. זה גם הראש של מכבי במקרים האלה, להחתים ולקוות שהדברים יסתדרו. ואז יש את המציאות וזה לא כל כך מסתדר.

אני לא מכיר ולא עוקב אחרי הסקאוטינג של פאו, אני לא אוהד שלהם. אבל צריך להגיד שמאריץ' בפאו היה כשלון וגם בקובאן הוא היה ממש לא משהו בלשון המעטה, בטח יחסית לכסף שקיבל. אז אני לא יודע מי קיבל שם את ההחלטות ומה היו שיקוליו (ובכל זאת מאריץ' הגיע לשם ישר אחרי עונת פרטיזן ולא אחרי כמה עונות כשלוניות - אין באמת מה להשוות), אבל בלי ספק פאו נכשלה עם מאריץ'.
וברור שיש משחקי סוכנים בעונת מלפפונים, אבל למאריץ' ב-2013 כשאמר את מה שאמר על מה שדני פדרמן עשה אז לא היה שום אינטרס. הוא כבר היה מרופד לו בחוזה ענק בקובאן, ואם כבר להיפך, זו אמירה שיכולה לשרוף גשרים עם מישהו שרוצה שתשחק אצלו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 12:03 am 
Junior

מישהו ראה פעם את מאסטר ואת דני פדרמן באותו חדר? אני חושב שאפשר כבר לומר בבטחון די מלא שמדובר באותו אדם. אני מכיר כמה אוהדי מכבי ומעולם לא פגשתי מישהו שחש צורך להגן על ההחלטות האלה של מכבי מהשנים האחרונות בלהט כזה. מי שראה את פדרמן מביך את עצמו כמה פעמים בטוויטר בשנה האחרונה גם עשוי לזהות את סגנון הכתיבה המשונה. בקיצור, עלינו עלייך דני!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 12:10 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
לא צריך להיות רופא. מספיק היה לראות את דווין סמית בסוף אותה עונה בעין בלתי מזוינת. טוב להיות עבד מספרים ולהביא סטטיסטיקות מכל העונה כולה, אבל אני תוהה - באמת ראית בעיניך את סמית בסוף אותה עונה והיית מחתים אותו על חוזה ענק לעוד 3-4 שנים, לא פחות?
אבל כבר הבנתי את הראש שלך. דווין סמית לעוד 3-4 שנים זה סבבה, קווינסי מילר בחירה טובה, כספי הימור מושכל. זה גם הראש של מכבי במקרים האלה, להחתים ולקוות שהדברים יסתדרו. ואז יש את המציאות וזה לא כל כך מסתדר.

אני לא מכיר ולא עוקב אחרי הסקאוטינג של פאו, אני לא אוהד שלהם. אבל צריך להגיד שמאריץ' בפאו היה כשלון וגם בקובאן הוא היה ממש לא משהו בלשון המעטה, בטח יחסית לכסף שקיבל. אז אני לא יודע מי קיבל שם את ההחלטות ומה היו שיקוליו (ובכל זאת מאריץ' הגיע לשם ישר אחרי עונת פרטיזן ולא אחרי כמה עונות כשלוניות - אין באמת מה להשוות), אבל בלי ספק פאו נכשלה עם מאריץ'.
וברור שיש משחקי סוכנים בעונת מלפפונים, אבל למאריץ' ב-2013 כשאמר את מה שאמר על מה שדני פדרמן עשה אז לא היה שום אינטרס. הוא כבר היה מרופד לו בחוזה ענק בקובאן, ואם כבר להיפך, זו אמירה שיכולה לשרוף גשרים עם מישהו שרוצה שתשחק אצלו.

סמית' האריך חוזה ב-7 אפריל, רגע לפני סיום הטופ 16. אתה מוזמן לראות את המספרים המדהימים של סמית' באותו שלב:
https://www.euroleague.net/competition/ ... #!E2014_TS
אם הוא מסוגל לנפק כזאת סטט' ביכולת פיזית לא טובה, אז מדובר כנראה בשחקן הכי טוב באירופה בפער ענק.
כשאתה הולך בצורה כ"כ גסה נגד המספרים, אז לכל הפחות תביא איזשהי הוכחה למצבו הפיזי אז לדעה המוצקה שלך בעניין ברגע חתימת החוזה. אחרת, אנחנו חוזרים לגישת הבדיעבד שאתה אוהב.
ולשאלתך, כן, ראיתי אותו באותה תקופה, והכרתי אותו גם קצת לפני כדי להשוות את מצבו הבריאותי לפי העין. נפצע אחר כך וסיים רע במכבי? כן. האם באותה נקודת זמן שחתם היו ניצנים או חששות לירידה פיזית? להפך.

קווינסי מילר היה בחירה טובה ברגע שחתם לאור הרקורד שלו בנ.ב.א ובכוכב האדום. על הבחירה בינו לבין דיימון "הגואט" סימפסון לא הייתי בונה תאוריה שלמה, במיוחד שמילר נראה טוב בפלייאוף להוציא משחק אחד.
המציאות היא שאתה מביא 3-4 דוגמאות על פני 70 זרים שחתמו בעשור האחרון ועליהם מבסס תאוריה. רוצה שנתחיל לעבור על שחקנים שלא הצליחו בקבוצות אחרות? או שחקנים שכן הצליחו במכבי? או שמבחינתך זה 100 אחוז או באסט.
בנוגע לאמירה של מאריץ', יכול להיות שדני פדרמן העביר מסרים כדי להפעיל לחץ על סוכן כזה או אחר כדי להראות שיש לו אלטרנטיבה במשחק המו"מ. אף אחד מאיתנו לא יודע באמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 12:19 am 
Junior

נביא בעירו כתב:
מישהו ראה פעם את מאסטר ואת דני פדרמן באותו חדר? אני חושב שאפשר כבר לומר בבטחון די מלא שמדובר באותו אדם. אני מכיר כמה אוהדי מכבי ומעולם לא פגשתי מישהו שחש צורך להגן על ההחלטות האלה של מכבי מהשנים האחרונות בלהט כזה. מי שראה את פדרמן מביך את עצמו כמה פעמים בטוויטר בשנה האחרונה גם עשוי לזהות את סגנון הכתיבה המשונה. בקיצור, עלינו עלייך דני!

הביך את עצמו כמו הפועל ירושלים בכל פעם שהיא רואה את ראשל"צ בחצי גמר? אני לא בטוח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 12:22 am 
Hall of Famer

אתה חוזר ומעלה את ההחתמה של מילר בתחילת העונה, שלא זכור לי שאמרתי עליה מילה רעה. אבל מילר נראה רע בסיום העונה הסדירה אחרי שהועדף על פני סימפסון, הרבה פחות טוב מסימפסון במשחקים ששיחק. המספרים מול הרצליה יפים, אבל הסדרה הזו הייתה סדרת גארבג' בין קבוצה מפורקת לקבוצה עוד יותר מפורקת ולא הייתה בה טיפה של פיזיות.

המסר של דני פדרמן שבו מדובר היה באמצע העונה כשמאריץ' היה תחת חוזה, כך שלא היה לו שום מנוף להפעיל לחץ על מישהו באמצעות מאריץ'. פדרמן גם לא פרסם או הדליף אותה בזמן אמת (ברור). מאריץ' חשף אותה שנה-שנתיים אחרי זה.

ולא אמרתי מילה על החתמות שנראות הגיוניות על פניהן וסתם לא הצליחו. החתמה כמו מייק צירבס למשל, נראתה הגיונית לזמנה לפחות ממה שהכרנו עליו - ולא הצליח. כלומר, אני לא זוכר שהקדשתי אני, או אחרים, תשומת לב להגנה של צירבס לפני - אולי הוא תמיד היה ככה ולא שמנו לב - אבל לפחות מהכושר ההתקפי שהראה בכוכב האדום זה היה נראה משהו הגיוני. אבל להחתים שחקנים פצועים ופציעים ולקוות שהכל יסתדר - המציאות מראה שזה בדרך כלל לא עובד, והתוצאות בהתאם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 12:37 am 
Junior

מאסטר כתב:
נביא בעירו כתב:

הביך את עצמו כמו הפועל ירושלים בכל פעם שהיא רואה את ראשל"צ בחצי גמר? אני לא בטוח.

:shock:
זה דני!!!!!!!!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 12:39 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
אתה חוזר ומעלה את ההחתמה של מילר בתחילת העונה, שלא זכור לי שאמרתי עליה מילה רעה. אבל מילר נראה רע בסיום העונה הסדירה אחרי שהועדף על פני סימפסון, הרבה פחות טוב מסימפסון במשחקים ששיחק. המספרים מול הרצליה יפים, אבל הסדרה הזו הייתה סדרת גארבג' בין קבוצה מפורקת לקבוצה עוד יותר מפורקת ולא הייתה בה טיפה של פיזיות.

המסר של דני פדרמן שבו מדובר היה באמצע העונה כשמאריץ' היה תחת חוזה, כך שלא היה לו שום מנוף להפעיל לחץ על מישהו באמצעות מאריץ'. פדרמן גם לא פרסם או הדליף אותה בזמן אמת (ברור). מאריץ' חשף אותה שנה-שנתיים אחרי זה.

ולא אמרתי מילה על החתמות שנראות הגיוניות על פניהן וסתם לא הצליחו. החתמה כמו מייק צירבס למשל, נראתה הגיונית לזמנה לפחות ממה שהכרנו עליו - ולא הצליח. כלומר, אני לא זוכר שהקדשתי אני, או אחרים, תשומת לב להגנה של צירבס לפני - אולי הוא תמיד היה ככה ולא שמנו לב - אבל לפחות מהכושר ההתקפי שהראה בכוכב האדום זה היה נראה משהו הגיוני. אבל להחתים שחקנים פצועים ופציעים ולקוות שהכל יסתדר - המציאות מראה שזה בדרך כלל לא עובד, והתוצאות בהתאם.

בסופו של דבר הגענו על פני עשור לפבראני וכספי, כשבנוגע לאחרון הדיעות בינינו יישארו חלוקות על יכולתו בקיץ 19' לחזור לכשירות טובה (על סמך מקרי עבר) + עניין הזהות כישראלי בכיר שצמח במועדון.
גם אם נוסיף את מאריץ', הוא הגיע על חוזה קאט ולא בתפקיד מרכזי, דובר על כך שסופו אמור לחזור עד תחילת היורוליג (היעדרות של 4-6 שבועות מתחילת ספטמבר) וכך אכן היה.
אז כמו שאמרתי קודם, הגענו ל-3-4 החלטות רפואיות שאתה בז להן על פני עשור שלם ו-70 זרים אחרים שהגיעו במצב גופני בסדר גמור. אני לא מאמין שיש קבוצה אחת ביורוליג שלא נפלה עם 3-4 שחקנים בתקופה הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 12:47 am 
Hall of Famer

ומילר בסוף העונה ההיא, וסימונס.
ולגבי הזהות הישראלית, הספיקה לי עונת אוחיון ומקל עם "הזהות הישראלית". לא זוכר שמישהו נתן למכבי נקודות טובות על "זהות ישראלית" לא בעונה ההיא ולא אף פעם, בלי קשר לכמות הישראלים שלה ולדקות שלהם; היא קיבלה באותה עונה רק לעג וקלס על התוצאות שלה, ובצדק.
ואנחנו מדברים על תקופה לא ארוכה בסך הכל. 5-6 שנים. אני בספק אם יש קבוצת יורוליג שמחתימה 4-5 שחקנים במצבים שבהם דיברנו (פצועים ופציעים) ומקווה שהכל יסתדר, ועוד יותר מכך - שהכל אכן מסתדר...

הייתי רוצה להיות זבוב על הקיר בדיונים בין ההנהלה לצוות הרפואי של הקבוצה לפני החתמות כאלה. רק כדי לדעת אם זה הצוות הרפואי שלא שם לב, או שהרופאים מתריעים וההנהלה מתעלמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 1:04 am 
Junior

מאריץ' הגיע ב-2014, אז אנחנו מדברים על 7 שנים, ובתקופה הזו היו גם עשרות החתמות שעברו ללא בעיה רפואית.
אגב, נראה לי שאתה עושה קצת סלט, כי סימונס לדוגמא בא למבחנים של שבועיים באמצע השנה, מילר היה כבר חתום בקבוצה, ומאריץ' בא כגיבוי של הגיבוי.

בכל אופן - בוא תראה איך זה מסתדר בקבוצות אחרות. אנאדולו נתנה הקיץ ללארקין חוזה של 3.7M לעונה למרות שהוא עבר ניתוח ב-2 הברכיים (שמתווסף לשבר בקרסול ונקע בכתף בעבר)
לארקין לא התחיל את העונה עם הקבוצה לאחר שהיה מושבת כמה חודשים, זה עדיין לא מנע מהם להאמין בו. שחקן מפתח נוסף רווי פציעות שחתם באנדולו הקיץ לשנתיים נוספות + אופציה הוא בריאנט דאנסטון.
דאנסטון שיחק בעונה שעברה 9 משחקים בלבד בגלל פציעה, והעונה הוא בינתיים נהדר ב-19 משחקים ששיחק, כמו גם לארקין שנראה מדהים לאחרונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 2:19 am 
Hall of Famer

סימונס לא נשאר הרבה זמן, תודה רבה באמת. אבל עצם הבאתו של שחקן במצב פיזי כזה לקבוצה ושיתופו במשחקים רשמיים אומר אחד משני דברים - או שלא נבדק, או שהתעלמו מהבדיקה. אין שום מצב ששחקן במצב כזה עובר בדיקה רפואית ומאושר לשחק כדורסל בקבוצה מקצוענית שמכבדת את עצמה. למרבה המזל המצב שלו היה כל כך גרוע שהוא היה ברור לעין מהרגע הראשון שעלה על המגרש.
מילר היה כבר חתום בקבוצה, אבל גם סימפסון היה חתום בקבוצה ובריא ממנו. ועם כל הכבוד לסדרה מול הרצליה שלא באמת הייתה סדרת פלייאוף פיזית מול יריב של ממש, מילר לא נראה טוב במרבית המשחקים שלו אחרי שחזר.
ואשר למאריץ', טוב שסופו חזר בזמן אבל זה לא היה באמת ודאי שהוא יחזור, איך יחזור ומתי בדיוק. יחד עם מקרה העין הוא חזר מהפגרה ההיא גם עם עודף משקל גדול, וסופו ועודף משקל - אתה לא באמת יודע איך זה ייגמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 2:31 am 
Hall of Famer

מאסטר כתב:
בהיבט הכלכלי, הבאת כספי גם הכניסה לא מעט, כולל ספונסרים שחתמו על ההעברה הזו, כך ש"הנזק הכספי" קטן בהרבה לדעתי. מעבר לכך, מיליון דולר לשחקן חמישיה זה כסף קטן ביחס לחלק מקבוצות היורוליג.

זה מיליון דולר נטו. 2 מיליון ברוטו ועלות מעביד עוד יותר גבוהה. אני די משוכנע שזאת עלות לא נמוכה לשחקן חמישיה, עצומה ביחס לחלק מקבוצות היורוליג, לדוגמא באיירן מינכן, זניט, ז'לגיריס ועוד.

לגבי דווין סמית'. הטעות לא הייתה להשאיר אותו, הטעות הייתה אורך החוזה. אם היה אפשר להשאיר אותו לעונה הבאה וזהו, החתמה מעולה. אפשר גם היה לתת אופציה לעונה אח"כ. אבל 3 שנים??? אני גם כתבתי על כך בזמן אמת. סמית' סיים את אותה עונה עם בעיות גב והיה ברור שהמצב הבריאותי שלו בעייתי והירידה תגיע. לא היה ברור מתי, אבל מכבי התחייבה ל-3 עונות כדי לספוג את הירידה הזאת. זה כמובן נגמר בצורה הכי גרועה למכבי, באופן בכלל לא מפתיע.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 5:13 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
סימונס לא נשאר הרבה זמן, תודה רבה באמת. אבל עצם הבאתו של שחקן במצב פיזי כזה לקבוצה ושיתופו במשחקים רשמיים אומר אחד משני דברים - או שלא נבדק, או שהתעלמו מהבדיקה. אין שום מצב ששחקן במצב כזה עובר בדיקה רפואית ומאושר לשחק כדורסל בקבוצה מקצוענית שמכבדת את עצמה. למרבה המזל המצב שלו היה כל כך גרוע שהוא היה ברור לעין מהרגע הראשון שעלה על המגרש.
מילר היה כבר חתום בקבוצה, אבל גם סימפסון היה חתום בקבוצה ובריא ממנו. ועם כל הכבוד לסדרה מול הרצליה שלא באמת הייתה סדרת פלייאוף פיזית מול יריב של ממש, מילר לא נראה טוב במרבית המשחקים שלו אחרי שחזר.
ואשר למאריץ', טוב שסופו חזר בזמן אבל זה לא היה באמת ודאי שהוא יחזור, איך יחזור ומתי בדיוק. יחד עם מקרה העין הוא חזר מהפגרה ההיא גם עם עודף משקל גדול, וסופו ועודף משקל - אתה לא באמת יודע איך זה ייגמר.

- בנוגע לסימונס מדובר באמצע עונה, כנראה שלא היו אופציות זמינות טובות על המדף, בחרו לנסות אותו באימונים, זה לא עבד והוא שוחרר מבלי לדרוך ביורוליג או בליגה (בניגוד להצהרה שלך)
בקיצור, NO HARM NO FOUL במקרה שלו... וכשלא נעשה נזק, אז מדובר כאן סתם ברדיפה חסרת משמעות, במיוחד שהמדגם במקרים כאלה כ"כ קטן.
כדי שתבין שאני לא אוטומטית נגדך, אז במקרה של פבראני נניח כשיש לך קיץ שלם לבחור ואתה מהמר כך על שחקן מרכזי - זה בעייתי מאוד. כאן? בסה"כ מבחנים עבור פלסטר.
וסתם שתדע, הוא כן עבר בהצלחה בדיקות - https://sports.walla.co.il/item/2929983, לא שזה משנה כ"כ את התוצאה הסופית, כי לא היה בכושר משחק.

- בנוגע למאריץ', כמו בעניין סימונס - NO HARM NO FOUL. מה היה הנזק בפועל בהחתמה של מאריץ' חוץ מהיכולת שלך להתווכח איתי? כלום.
למרות ש"ידעת על סופו יותר טוב מהצוות של מכבי", הם העריכו 4-6 שבועות בתחילת ספטמבר (היורוליג התחיל באמצע אוקטובר) והוא אכן עמד בדדליין וחזר בזמן, לא הפסיד משחק אחד אפילו.
מה האלטרנטיבה? לשים כמה מאות אלפי דולרים על סנטר בכיר, בלי אופציית יציאה כמו מאריץ', בזמן שאתה יודע שיש לך את סופו וטיוס שעליהם אתה בונה? העדיפו לחלק את העוגה אחרת.

- הטענה שלך שסימפסון היה בריא יותר ממילר כשהחל הפלייאוף לא מגובה בבדיקות, בציטוטים, או בכתבות. זה נראה כאילו קווינסי מילר הוא השחקן הראשון בעולם שנותן הופעה לא טובה במשחק אחד בפיינל פור.
אם הוא לא היה בריא, הוא לא היה קולע 16.5 למשחק ב-70% + ריבאונדים, אסיסטים וחטיפות, שזה במקרה גם הנתונים הכי גבוהים בקבוצה. ככה לא נראה שחקן פצוע.
בכל אופן ההיגיון היה כזה: קווינסי מילר שחקן עם אפסייד של טופ יורוליג, כזה שמכבי עדיין האמינה בו (כן, שחקנים בדר"כ לא פורשים אחרי פציעה אחת בגיל 24), כשסימפסון הוא במקרה הטוב גבוה חביב לליגה שלנו ולא גיים צ'יינג'ר.
אז היא הלכה עם מילר לאחר שיקום ובדיקות. מילא היה מחרב בכל המשחקים, אבל כן הצליח לחזור ליכולת מצוינת ב-75% מהמשחקים החשובים.
יכול להיות שאם סימפסון היה נשאר הוא היה נותן 17-10 ומכבי הייתה בגמר, אבל גם יכול להיות שהוא היה קולע 6-7 נקודות ומכבי הייתה עפה באותה צורה פחות או יותר. חוכמת הבדיעבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 10:36 am 
Hall of Famer

סימונס שיחק לפחות משחק רשמי אחד שאני זוכר, שבו אפשר היה להתרשם מיד ממצבו הפיזי. יכול להיות שזה היה אחרי שמכבי כבר ירדה ליורוקאפ, לא זוכר בדיוק. אבל אפשר היה לראות אותו מהשנייה הראשונה רץ בצליעה על המגרש, וכשאתה רואה שחקן צולע על המגרש לא צריך להיות רופא כדי להבין שהוא, ובכן, צולע על המגרש. זו הייתה הבעייה שלו הרבה לפני כושר משחק.
אם הוא עבר במצב הזה את הבדיקות הרפואיות, זה לפחות עונה על השאלה שלי...

אשר למאריץ', זמן ההחלמה של 4-6 שבועות לסופו היה מהניתוח בעין. אבל עודף המשקל בהכירנו את סופו זה לא תמיד גרנטי, בטח בתקופה שהוא לא מתאמן או משחק סדיר, זה שהוא הצליח איכשהו להוריד משקל בלי להתאמן או לשחק זה יפה, אפילו מפליא. נדמה לי אגב שזו גם העונה שבה טיוס התלונן כל הזמן עוד מתחילתה על פציעות שלא נמצאו בשום בדיקה, וגם הושעה מתחילת העונה בליגה אחרי שלא בא לנבחרת. כך שמכבי בהחלט הייתה צריכה עוד גבוה מתפקד.

הגיבוי שלי לגבי מילר זה המציאות... מילר לא באמת הבריא, ועובדה שלא באמת חזר לשחק כדורסל סדיר וכל המשך הקריירה שלו, אם אפשר לקרוא לה כך, הייתה מלחמה מתמשכת בבריאות שלו. בליגה הוא נראה על הפנים, גם במשחק חצי הגמר. שוב, אם במכבי הוא עבר את הבדיקות ואושר לו רפואית לחזור לשחק - זה מחזק את התשובה לשאלה שלי ממקרה סימונס... המציאות הוכיחה שלא באמת הבריא. הסדרה מול הרצליה, שנראתה כמו סדרה מול קונוסי אימון מתחילתה ועד סופה, לא באמת משקפת משהו. היא לא נראתה כמו פלייאוף ובכלל לא כמו כדורסל תחרותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 1:00 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מאסטר כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
אז היא הלכה עם מילר לאחר שיקום ובדיקות. מילא היה מחרב בכל המשחקים, אבל כן הצליח לחזור ליכולת מצוינת ב-75% מהמשחקים החשובים.

הנה דוגמא מצוינת לגניבת דעת. 75% מהמשחקים החשובים נשמע הרבה. בפועל מדובר על סדרת פלייאוף אחת קצרה ולחלוטין לא תחרותית (אני זוכר אותה וגם בה למרות המספרים שלו הוא שיחק כדורסל לא חכם עם זריקות לא קשורות שפשוט נכנסו כי בצד השני לא היה יריב) ועוד משחק אחד בפיינלפור (מתוך השניים החשובים באמת) בו הוא נראה כמו כלום ושום דבר (ד"א ה4 בצד של חיפה קווין פינקני נתן 20 נק' 9 כ"ח ו2 חס'), ואם כבר אז מדובר ב60% מהמשחקים החשובים כי למשחק הכי חשוב (הגמר) מכבי לא העפילה.
ורק עדי לסבר את האוזן, הנה הממוצעים של מילר בליגה באותה העונה: 7 מש' (2 נצ', 5 הפ'), 13 דקות, 3.9 נק' (38% מ2, 23% מ3, 50% מהקו), 1.7 כ"ח, 0.3 אס', 0 חס', מדד משוקלל 1.4.

ואם כבר מנסים להיזכר בשחקנים שהגיעו פצועים, זוכר את ג'ורדן פארמר שבקדנציה הראשונה שלו בצהוב בתקופת השביתה במנש שרף רשתות והשאיר טעם של עוד? אז אחרי שהוא עזב הספיק להיפצע וכנראה שהטרויקה לא ממש טרחו לראות אותו משחק לאחר שהחלים כי הם היו שמים לב שהוא לחלוטין הפסיק לחדור לסל ובקדנציה הכושלת השנייה היה עסוק בעיקר בידוי זריקות מבחוץ וצילום של הגארדים היריבים בדרך לסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 2:05 pm 
מנהל פורום

sir charles כתב:
מאסטר כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

הנה דוגמא מצוינת לגניבת דעת. 75% מהמשחקים החשובים נשמע הרבה. בפועל מדובר על סדרת פלייאוף אחת קצרה ולחלוטין לא תחרותית (אני זוכר אותה וגם בה למרות המספרים שלו הוא שיחק כדורסל לא חכם עם זריקות לא קשורות שפשוט נכנסו כי בצד השני לא היה יריב) ועוד משחק אחד בפיינלפור (מתוך השניים החשובים באמת) בו הוא נראה כמו כלום ושום דבר (ד"א ה4 בצד של חיפה קווין פינקני נתן 20 נק' 9 כ"ח ו2 חס'), ואם כבר אז מדובר ב60% מהמשחקים החשובים כי למשחק הכי חשוב (הגמר) מכבי לא העפילה.
ורק עדי לסבר את האוזן, הנה הממוצעים של מילר בליגה באותה העונה: 7 מש' (2 נצ', 5 הפ'), 13 דקות, 3.9 נק' (38% מ2, 23% מ3, 50% מהקו), 1.7 כ"ח, 0.3 אס', 0 חס', מדד משוקלל 1.4.

ואם כבר מנסים להיזכר בשחקנים שהגיעו פצועים, זוכר את ג'ורדן פארמר שבקדנציה הראשונה שלו בצהוב בתקופת השביתה במנש שרף רשתות והשאיר טעם של עוד? אז אחרי שהוא עזב הספיק להיפצע וכנראה שהטרויקה לא ממש טרחו לראות אותו משחק לאחר שהחלים כי הם היו שמים לב שהוא לחלוטין הפסיק לחדור לסל ובקדנציה הכושלת השנייה היה עסוק בעיקר בידוי זריקות מבחוץ וצילום של הגארדים היריבים בדרך לסל.

מקרה דומה גם עם ווימס, שחזר מפציעה עם נפילה באתלטיות, צוות רפואי ומקצועי רציני ויסודי היה עולה על זה בקלות
אני זוכר שכבר במשחק הראשון שראיתו אותו משחק, היה לי (הקטן והלא מקצועי) שלא מדובר באותו שחקן שראיתי בצסקא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 2:44 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

uriel17 כתב:
sir charles כתב:
מאסטר כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

מקרה דומה גם עם ווימס, שחזר מפציעה עם נפילה באתלטיות, צוות רפואי ומקצועי רציני ויסודי היה עולה על זה בקלות
אני זוכר שכבר במשחק הראשון שראיתו אותו משחק, היה לי (הקטן והלא מקצועי) שלא מדובר באותו שחקן שראיתי בצסקא

ווימס בקדנציה בצהוב כבר לא היה אותו אתלט כמו קודם אבל עדיין היה אתלט מעל הממוצע ולא נראה גריאטרי כמו סמית' בשתי עונותיו האחרונות או כספי העונה. הוא גם היה אאז"נ המגן הכי טוב של מכבי בעמדות החוץ. הבעיה איתו היתה יותר הכימיה הרעה עם הכוכב השני גאודלוק והעובדה שהוא התעקש לחרב למכבי משחקים עם הירו בול ואיבודים למכביר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 8:15 pm 
Junior

sir charles כתב:
מאסטר כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

שמע צ'ארלס, הערכתי אותך קצת יותר בהודעות הקודמות, אבל במקרה הזה גניבת דעת היא ללא ספק המסלול שאתה בוחר להציג את הדברים.

אתה מדבר כאן על הפיזיות והתחרותיות בסדרה מול הרצליה, ואז בגאון מביא מספרים מהמשחקים ששווים כקליפת השום מול קרית גת, אשדוד ונהריה בעונה הסדירה (בהם הסיר חלודה) כמדד מייצג לתאוריה שלך. בחייאת.
מצטער אם אני קצת נחרץ ופוגע ברגשותיכם, אבל הליגה הסדירה לא מעניינת אף אחד ומכבי גם עם הנוער תגיע לפלייאוף ולאותה עמדה כדי לקחת אליפות.
בסופו של דבר מילר שיחק בסדרה מול הרצליה לצד עוד כמה שחקנים בריאים כמדומני, אז ההיגיון אומר שאם הוא לא בפורמה/בכושר אז הוא לא ייתן את המספרים הכי טובים בסגל כולו, אם היגיון זה משהו שמדבר אליך באופן כללי.

המספר 60% הוא בכלל בדיחה. אולי נרשום גם בת'רד של הנ.ב.א שלברון היה גרוע במשחקים 5, 6 ו-7 בגמר 18' כי הקבוצה הפסידה לפני כן? מביך.
שיא גניבת הדעת והדמגוגיה הם כמובן המספרים של פינקני. מילר שיחק 12 דקות, אולי תהיה הוגן ותביא את מספר הנקודות של פינקני עליו? וזה בזמן שראד משחק 35 ואלכסנדר 15.

ובסופו של יום, אתם לא מצליחים להסתכל על זה ממבט מלמעלה. מילר בא עם אפסייד טופ יורוליג, סימפסון הוא במקרה הטוב גבוה חביב לליגה. מכבי האמינה במילר בן ה-24, כי בגילו עדיין לא פורשים מפציעה אחת. זה הכל.
מילא סימפסון היה איזה כוכב על, אבל אף אחד כאן לא מסוגל להבטיח שהוא היה קולע יותר מ-6-7 נקודות ומביא למכבי את הניצחון במשחק הזה.

נערך לאחרונה על ידי מאסטר בתאריך ג' פברואר 23, 2021 8:29 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 8:34 pm 
Hall of Famer

להגיד שלמכבי לא היה איכפת מהעונה הסדירה ובפרט מהמשחקים האחרונים שלה (שהיו בערך סיבוב הליגה הגרוע והמביש בתולדתיה), או שהסדרה מול הרצלחה הייתה אינטנסיבית יותר מהם (או אינטנסיבית בצורה כלשהי, יחסית למשהו כלשהו) זה פשוט שכתוב ההיסטוריה.
וגם ההתעקשות שמילר הגיע בריא לסוף העונה ההיא, או בכלל לאיזושהי נקודה בקריירה מאז. היה לו אולי אפסייד אם היה בריא. היא לא היה בריא.
אגב, למיטב זכרוני סימפסון נתן משחקים טובים גם באירופה, עם מספרים לא רעים בכלל במשחקים ששיחק, כולל דאבל דאבל אחד או שניים. הוא לא סופרסטאר, אבל הוא כן נראה סביר ומעלה על רקע הקבוצה המפורקת ההיא, ובעיקר - הוא היה בריא ובמצב גופני טוב.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ג' פברואר 23, 2021 8:41 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 8:41 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
הגיבוי שלי לגבי מילר זה המציאות... מילר לא באמת הבריא, ועובדה שלא באמת חזר לשחק כדורסל סדיר וכל המשך הקריירה שלו, אם אפשר לקרוא לה כך, הייתה מלחמה מתמשכת בבריאות שלו. בליגה הוא נראה על הפנים, גם במשחק חצי הגמר. שוב, אם במכבי הוא עבר את הבדיקות ואושר לו רפואית לחזור לשחק - זה מחזק את התשובה לשאלה שלי ממקרה סימונס... המציאות הוכיחה שלא באמת הבריא. הסדרה מול הרצליה, שנראתה כמו סדרה מול קונוסי אימון מתחילתה ועד סופה, לא באמת משקפת משהו. היא לא נראתה כמו פלייאוף ובכלל לא כמו כדורסל תחרותי.

אתה יודע מה מצחיק? שאותה קבוצת קונוסי האימון של הרצליה ניצחה את מכבי חיפה המהוללת חודש לפני כן, והגיע עם ירושלים באותה תקופה בארנה לפוזשן אחרון.
אבל כמובן, אם מילר משחק רע נגד קבוצה X אז הוא לא כשיר, הרי אין תקדימים בהיסטוריה לשחקן שנותן משחק חלש במעמד גדול (ווילבקין עם 1-14 בגמר או דונטה עם 4 נק' מול אילת מוסרים ד"ש)
אבל אם ב-3 משחקים שלפני כן (שבאמת קבעו משהו) הוא היה מצויין עם הנתונים הטובים בקבוצה, אז זה בגלל שהיריבה לא ראויה להיקרא קבוצת כדורסל. כמה קל וכמה נוח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 8:42 pm 
Hall of Famer

ולסדרה עם מכבי היא הגיעה פצועה ומפורקת עם סגל קצרצר וכמעט בלי ישראלים, מפורקת עוד יותר ממכבי. לא מכבי עשתה אותה כזו. היא לא נראתה שם כמו קבוצת ליגה ראשונה
מילר הכה בריא המשיך לסחוב את הפציעה שהוא הבריא ממנה להמשך הקצר של הקריירה שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 8:49 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
ולסדרה עם מכבי היא הגיעה פצועה ומפורקת עם סגל קצרצר וכמעט בלי ישראלים, מפורקת עוד יותר ממכבי.

תפסיק כבר לשקר. הגיעה עם סגל דומה לזה שהוביל אותה למקום החמישי, לאותו ניצחון על חיפה גלובטרוטרס חודש לפני כן, ולפוזשן אחרון בארנה מול ירושלים. לא מפורקת ולא בטיח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 8:53 pm 
Hall of Famer

הגיעה לסדרה הזו עם די ג'יי שארפ ואבירם כישראלים מרכזיים בתנאי חוק רוסי.
אתה יכול לספר מה שתרצה על הסדרה הזו, רק זכור שהקוראים בפורום הזה ראו אותה... מכבי הגיעה אליה בכושר מזעזע, ועדיין לא נתקלה שם ביריבה של ממש.
ואני תוהה מה קרה למילר הבריא כמו שור בהמשך הקריירה שלו.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ג' פברואר 23, 2021 8:57 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 8:55 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
וגם ההתעקשות שמילר הגיע בריא לסוף העונה ההיא, או בכלל לאיזושהי נקודה בקריירה מאז. היה לו אולי אפסייד אם היה בריא. היא לא היה בריא.

אני לא מכיר הרבה שחקנים פצועים שנותנים 16 ו-6 על 70% בסדרת פלייאוף, אחרת לא היו שחקנים פצועים בעולם כי כולם היו משחקים כל הזמן.
וזה בסדר, כבר הבנתי את הראש שלך, שחקן בן 24 אחרי פציעה זה שחקן שצריך לפרוש. אפשר להסתפק בזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 23, 2021 8:58 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
הגיעה לסדרה הזו עם די ג'יי שארפ ואבירם כישראלים מרכזיים בתנאי חוק רוסי.
אתה יכול לספר מה שתרצה על הסדרה הזו, רק זכור שהקוראים בפורום הזה ראו אותה... מכבי הגיעה אליה בכושר מזעזע, ועדיין לא נתקלה שם ביריבה של ממש.

עוד אחד לערימת השקרים. הגיעו עם כארם משעור שהיה האמויפי של הליגה עם 15 נקודות ו-10 ריבאונדים בתור הישראלי המוביל.
לצידו שיחקו 5 הזרים שהובילו אותם כל העונה למקום החמישי, לניצחון על חיפה הסופר קשוחה והתחרותית חודש לפני כן, ולמשחק הצמוד בארנה באותה תקופה.
אני יודע שזו בקשה מוגזמת אבל להבא פשוט תיכנס לגוגל ותגבה את עצמך כדי לחסוך לשנינו את הויכוח המיותר. ואם אתה עדיין חושב שאתה צודק, בוא תגיד לי איזה ישראלים בדיוק היו חסרים להרצליה שבגללה הם באו מפורקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 81 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה