סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 2:16 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 453 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  הבא

האם אלוקים קיים
כן 17%  17%  [ 7 ]
לא 36%  36%  [ 15 ]
לא יודע ומאד היתי שמח לדעת 7%  7%  [ 3 ]
לא יודע וזה לא רלוונטי או מעניין אותי 38%  38%  [ 16 ]
מה זה אלוקים? 2%  2%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 42
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: דעתכם על אלוקים
הודעהפורסם: ה' מאי 19, 2022 4:27 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
בטח אם אתה לוקח בחשבון שהכוכב הזה הולך ומתכלה (וכנ״ל המשאבים שבו) וכנראה גם בלי חייזרים לא כזה רחוק (יחסית..) מסופו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 20, 2022 3:58 am 
Senior

ehud כתב:
Yuval כתב:
מרבית הסיכויים שאם אי פעם נתקל בחיזרים בכדור הארץ זה יהיה סוף האנושות. עדיף מאוד שלא נתגלה.

בעבר היו סרטים כמו "הנוסע השמיני" ו-"הטורף" סרטים שמציגים את החייזרים כרעים, אבל בד"כ עם סוף אופטימי.

הסרטים שיצאו לאחר מכן, סרטים כמו "קלוברפילד" או ה"הנוסע השמיני קובננט" מציגים לא רק חייזרים רעים, אלא גם סיום פסימי וכואב של הסרט.

זה פועל יוצא של תפיסה פסימית של המציאות שחלקה תופס תאוצה עקב הטרלול הפרוגרסיבי, וסביר להניח שלאדם בעל אמונה חלקית ביותר, כמוך, יש אכן נטייה לפסימיות בכל ההקשר הזה של "מה קורה אם נגלה חייזרים"

אמונה באלוקים תוביל את כולנו לראייה אופטימית יותר של המציאות והבנה שהכל בסך הכל לטובה.

חייזרים יהרגו את אלוהים שהוא דיי הומו סך הכל. אפילו בשואה האפס הזה לא הציל אותנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 20, 2022 8:43 am 
Senior

Krembo2 כתב:
בטח אם אתה לוקח בחשבון שהכוכב הזה הולך ומתכלה (וכנ״ל המשאבים שבו) וכנראה גם בלי חייזרים לא כזה רחוק (יחסית..) מסופו

אבל אולי הכוכב של החייזרים במצב גרוע יותר, ובעיקר היה במצב גרוע יותר לפני 250 שנה כשהם יצאו ממנו לכיוון כדור-הארץ.
הן כנראה יגיעו ממרחק של מאות שנות אור הרי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 20, 2022 9:27 am 
Senior

אם אפשר יהיה להימנע מהטרול, אחד ״הפתרונות״ לפרדוקס פרמי (בדיוק השאלה שעלתה פה) זה שגילוי כוכב לכת עם משאבים זה גזר דין מוות עבור תושביו ועל כן סיבילזציות מתקדמות יותר ״מתחבאות״.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 20, 2022 2:17 pm 
Sophomore

Yuval כתב:
ehud כתב:
Yuval כתב:
מרבית הסיכויים שאם אי פעם נתקל בחיזרים בכדור הארץ זה יהיה סוף האנושות. עדיף מאוד שלא נתגלה.

בעבר היו סרטים כמו "הנוסע השמיני" ו-"הטורף" סרטים שמציגים את החייזרים כרעים, אבל בד"כ עם סוף אופטימי.

הסרטים שיצאו לאחר מכן, סרטים כמו "קלוברפילד" או ה"הנוסע השמיני קובננט" מציגים לא רק חייזרים רעים, אלא גם סיום פסימי וכואב של הסרט.

זה פועל יוצא של תפיסה פסימית של המציאות שחלקה תופס תאוצה עקב הטרלול הפרוגרסיבי, וסביר להניח שלאדם בעל אמונה חלקית ביותר, כמוך, יש אכן נטייה לפסימיות בכל ההקשר הזה של "מה קורה אם נגלה חייזרים"

אמונה באלוקים תוביל את כולנו לראייה אופטימית יותר של המציאות והבנה שהכל בסך הכל לטובה.

חייזרים יהרגו את אלוהים שהוא דיי הומו סך הכל. אפילו בשואה האפס הזה לא הציל אותנו.

תגיד יובל היקר, כאשר אדם מחליט לשים את היד שלו על רשת מנגל בוערת הוא מאשים את אלוקים שאינו מציל אותו?

ישנו חוק מבונה במציאות : ליהודים יש ייעוד - לדעת את האלוקים.

כאשר הגענו לתקופה שבה כנראה כ"כ הרבה אנשים בורחים מהתכלית שלהם, אז בסופו של דבר זה מה שקורה.
זה לא שאלוקים מזיז איזה ידיות בשמיים וגורם לזה או שהוא אדיש לזה.

תפסיק להסתכל על אלוקים רק כאיזה ישות טרנסצנדנטלית. זה לא רלוונטי.
תתחיל להסתכל על עצמך כאלוקות מהלכת שיש לה ייעוד ותכלית - למצוא את המקום הכי אמיתי ועמוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 20, 2022 2:21 pm 
Hall of Famer

אהוד, אין ספק בכלל שמצאת את הנקודה הכי אמיתית ועמוקה אצלך, הטמטום. ואתה מגשים את מהותך להיות מטומטם כל הזמן.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 21, 2022 9:41 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אין הסבר זה אין הסבר. זה לא "יש הסבר וזה חייזרים". לא לכל דבר יש הסבר, בטח למשהו שמישהו ראה ולא תמיד מתועד בצורה הכי טובה.

חלופות אפשריות עד כה:
1. חייזרים
2. ניסויים צבאיים

עוד משהו? אם החלופה הנכונה היא 2, זה סימן שלפחות חלק מהעולם נמצא מתחת לפני השטח בעידן טכנולוגי הרבה הרבה יותר מתקדם ממה שהיינו רוצים לחשוב.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 21, 2022 10:19 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
3. כל דבר שהוא לא חייזרים או ניסויים צבאיים, פשוט חקירה שלא מצאה את הגורם. לא תמיד מוצאים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 21, 2022 11:04 pm 
Hall of Famer

לא תמיד מוצאים... או לא רוצים להגיד שמצאו? כאילו... זו ממשלת ארה"ב, לא משטרת ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 21, 2022 11:49 pm 
Hall of Famer

ואתה חושב שממשלת ארה"ב היא בלתי מוגבלת ביכולות שלה? רוב המקרים האלה זה מישהו רואה משהו ואומר מה הוא ראה, או במקרה הטוב איזה צילום מטושטש, ולא תמיד יש מידע תומך ברמה מספקת, למעשה ברוב המקרים כנראה שאין. יכולות להיות מיליון תופעות.
אבל מי אני שאפריע לך בתאוריות...

עכשיו תנסה להסביר בצורה הגיונית למה שחייזרים יבואו דווקא לפה? כוכב שמכל הבחינות לצופה מהצד הוא כוכב לכת סלעי ולא ייחודי, סביב שמש לא ייחודית, אחת מתוך מאות מיליארדים של שמשות בפריפריה של אחת מתוך מאות מיליארדי גלקסיות? בלי קשר למרחק שהם צריכים לכסות - מאיפה הם אמורים לדעת על קיומנו, בהתחשב בעובדה ששידורי רדיו על כדור הארץ קיימים רק 100 שנה פלוס? וזה בלי קשר לזה שרובם המוחלט לא עוסקים בשידור עוצמתי מספיק כלפי השמיים, ושעוצמת הסיגנל של גלי רדיו בחלל חופשי יורדת עם ריבוע המרחק. ההסתברות לזה היא אפסית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 22, 2022 2:29 am 
Senior

ואיכשהו הם תמיד נןחתים באיזורים לא מיושבים של ארצות הברית. ולא נניח בלונדון או בדלהי. אה וגם הם הגיעו עד לכאן אבל לא מתקשרים איתנו (או מתקשרים בדרך שממשלת ארצות הברית שבקושי הגיעה לירח מצליחה להסתיר) ולא לוקחים את המשאבים שלנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 22, 2022 9:39 am 
Hall of Famer

אם יש מין תבוני שמסוגל להגיע אלינו, ואם הם אכן הגיעו אלינו ומגיעים אלינו דרך קבע, אני חושב שדי מופרך מצידנו להניח שאנחנו נוכל להבין את השיקולים והסיבות שבגללן הן מתנהגים בצורה מסויימת ולא בצורה אחרת. הטכנולוגיה שדרושה כדי להגיע מפלנטה לפלנטה בפרק זמן הגיוני היא כל כך הרבה יותר מתקדמת מכל מה שמוכר לנו שעבור חייזרים להסביר לנו למה הם מתנהגים בצורה מסויימת ולא בצורה אחרת יהיה כמו עבור בן אדם להסביר לקואלה את המשמעות של כסף פיאט והמערכת המוניטרית העולמית או את הטכנולוגיה שעומדת מאחורי האינטרנט ולמה חלק כל כך גדול מתעבורת המידע בו בו זה פורנו וסרטוני חתולים ולא עידכונים על עצי אקליפטוס טובים בסביבה.

נערך לאחרונה על ידי rony בתאריך א' מאי 22, 2022 11:49 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 22, 2022 9:55 am 
Senior

יש ספר מד"ב מאוד ישן ובעיני גם מאוד מוצלח של אסטרונום בריטי בשם פרד הויל. הוא מספר על ענן לא ברור שמתקרב למערכת השמש וכל העולם לא מבין מי ומה עד שמתברר (סורי על הספוילר אבל ספר מ 1957 אז מותר) שהענן הוא בעצמו סוג של אינטיליגנציית על ואחרי שהוא יוצר קשר עם מדענים ממשיך במסעו בחלל
זה היה תיאור פשטני מאוד של עלילה לא מאוד מורכבת בעצמה אבל סוג של סיפור שמדגים איך חיזרים לא חייבים להיות בהכרח אי טי או חרקי ענק שבאו בצלחות מעופפות אחרי שהטכנולוגיה שלהם התקדמה מספיק כדי לערוך מסע בחלל. הם יכולים להיות כל דבר שאפשר או שאי אפשר לחשוב עליו, הם אולי יהיו אנרגיה טהורה או חומר שמשנה מצב קוונטי או סתם מורכבים ממשהו שאנחנו לא יכולים לדמיין אפילו. אין לנו מושג מה זה 'זמן' מבחינתם ואם יש דבר כזה בכלל 'בחינתם' יכול להיות שהם לא יוכלו להבחין בנו וכמובן יכול להיות שהם כבר כאן ואלו אנחנו שלא יכולים להבחין בהם.

כמו שרוני כתב כאן, אין לנו מושג כמה שאין לנו מושג וכל מי שמנסה לדמיין את הקשר בין עולמות שונים כאיזו הרחבה של הקולוניאליזם של אירופה בעת החדשה או כחיקוי של מנגנונים ומערכות פוליטיות בכדור הארץ לדעתי עושה לעצמו חיים קלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 23, 2022 12:22 am 
Hall of Famer

ראי - נגעת בנקודה שבאמת גרמה לי לתהות - אולי זה סתם עניין שאנחנו רואים יותר מדי סרטים, אבל באמת מרגיש שרוב הדיווחים בקשר לחייזרים הם באזור ארה"ב ולאו דווקא מפוזרים בעולם. לא שלא היו דיווחים על חייזרים ביבשות אחרות, אבל מרגיש שזה יותר מרוכז שם.

ואם כבר אנחנו בת'רד על אלוהים ואתם מדברים על סטטיסטיקה, ואני חושב ששם בהחלט מתחברים לי הדברים. כשמסתכלים על העולם הזה ועל ההסתברות הכ"כ קטנה ומזערית שדבר כזה יהיה קיים, אפשר להבין למה יש לא מעט אנשים שחושבים שצריך 'יד אלוהית' כדי לברוא כזה עולם.

ואם כבר 2, הטיעונים שלכם שמצד אחד ברמה ההסתברותית יש חייזרים ומצד שני ברמה ההסתברותית רוב הסיכוי שהם רחוקים שנות אור מכאן, קצת מזכיר את הטיעונים על חומר אפל, שעד כה אין שום הוכחה שהוא קיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 23, 2022 12:43 am 
Hall of Famer

אתה חוזר לטיעונים שכבר ממילא ענינו להם, וקושר בהם, ממש כמו קודם, דברים לא קשורים.
ברור שהסיכוי שעולם כמו שלנו יתפתח עם כל מגוון החיים שבו והתנאים שבו הוא קטן מאד מאד, אבל יש כנראה ביקום ספטיליונים של פאנלטות לפחות - כלומר מספר עם 24 או 25 אפסים ואולי יותר - ומרחב זמן של מיליארדי שנים. אז כמה שהסיכוי קטן, הוא עדיין כנראה מספיק כדי שזה יקרה ביותר ממקום אחד.
יחד עם זאת, כנראה לא בכמות מקומות שיהיו קרובים מספיק כדי להיפגש או אפילו כדי להבחין אלה באלה, כי המרחקים שבהם מדובר הם עצומים. כמה עצומים? עצומים במידה כזו שלאור לוקח מספרים עם הרבה אפסים של שנים לעבור.

בין זה לבין חומר אפל אין כלום, לא יודע מאיפה הבאת את זה. תקרא קצת מה מקור ההשערה על חומר אפל. ספוילר - לא סטטיסטיקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 23, 2022 2:50 pm 
Junior

התותח המפוברק כתב:
ואם כבר אנחנו בת'רד על אלוהים ואתם מדברים על סטטיסטיקה, ואני חושב ששם בהחלט מתחברים לי הדברים. כשמסתכלים על העולם הזה ועל ההסתברות הכ"כ קטנה ומזערית שדבר כזה יהיה קיים, אפשר להבין למה יש לא מעט אנשים שחושבים שצריך 'יד אלוהית' כדי לברוא כזה עולם.

פחות או יותר מה שראי אמר, או כפי שמרצה שלי בתואר ראשון אמר - זה לא מזל שכל התנאים פה התקיימו כדי שיהיו פה חיים אלא יש פה חיים כי כל התנאים התקיימו...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 23, 2022 9:02 pm 
Sophomore

sheky כתב:
התותח המפוברק כתב:

פחות או יותר מה שראי אמר, או כפי שמרצה שלי בתואר ראשון אמר - זה לא מזל שכל התנאים פה התקיימו כדי שיהיו פה חיים אלא יש פה חיים כי כל התנאים התקיימו...

איזה מוזר המרצה שלך. . .
אפילו האתאיסטים, למשל דוקינס שר"י, הכי גדולים מודים שאירוע כמו מוצא החיים (אביוגינזה) הוא אירוע נדיר ולא סביר בכלל. אפשר לצפות פה :
https://youtu.be/A3aSsj3as3k

בגדול, הוא די מסכים עם המתקרא "ראי" גם לגבי כל הנושא של חייזרים וכו'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 17, 2022 12:05 am 
Hall of Famer

עוד משהו שעלה על דעתי בענייני חייזרים.
כשהייתי ילד ונער היו דיווחי עב"מים כל שני וחמישי. מישהו ראה משהו באיזה אזור מבודד בארה"ב בדרך כלל, רק הוא היה שם, לפעמים איזה צילום מטושטש...
היום לפחות כך נדמה לי יש פחות דיווחים. לפחות הם עושים הרבה פחות כותרות אם בכלל ישנם כאלה.
הדעת נותנת שאם משהו מדיווחי שנות ה-70 וה-80 היה קרוב למציאות, היינו רואים היום - בעידן שבו לכל אחד יש מצלמה סופר משוכללת בכיס מוכנה לפעולה בכל רגע, גם לחוואי שנוסע לבדו בפיקאפ שלו בכביש מבודד באמצע איידהו - הרבה יותר דיווחים, ועם צילומים הרבה יותר ברורים. למעשה הייתי מצפה כל יום לראות כאלה בערך... ומה שקורה הוא הפוך, לפחות זה הרושם שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 17, 2022 12:43 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
אתה חוזר לטיעונים שכבר ממילא ענינו להם, וקושר בהם, ממש כמו קודם, דברים לא קשורים.
ברור שהסיכוי שעולם כמו שלנו יתפתח עם כל מגוון החיים שבו והתנאים שבו הוא קטן מאד מאד, אבל יש כנראה ביקום ספטיליונים של פאנלטות לפחות - כלומר מספר עם 24 או 25 אפסים ואולי יותר - ומרחב זמן של מיליארדי שנים. אז כמה שהסיכוי קטן, הוא עדיין כנראה מספיק כדי שזה יקרה ביותר ממקום אחד.
יחד עם זאת, כנראה לא בכמות מקומות שיהיו קרובים מספיק כדי להיפגש או אפילו כדי להבחין אלה באלה, כי המרחקים שבהם מדובר הם עצומים. כמה עצומים? עצומים במידה כזו שלאור לוקח מספרים עם הרבה אפסים של שנים לעבור.

בין זה לבין חומר אפל אין כלום, לא יודע מאיפה הבאת את זה. תקרא קצת מה מקור ההשערה על חומר אפל. ספוילר - לא סטטיסטיקה.

שני דברים:
1. זה ממש לא ברור שהסיכוי שחיים יתפתחו כמו אצלנו הוא נמוך מאוד. כל מה שאנחנו מכירים זה שמונה פלנטות, שזה מספר קטן עד כדי גיחוך ביחס לכמות הפלנטות ביקום. הידע שלנו על היווצרות חיים בפלנטה הוא קלוש.
2. זה ממש לא ברור שהסיכוי שחייזרים יגיעו לפה הוא נמוך. למעשה, זה כל כך לא ברור עד שיש פרדוקס בנושא על שמו של אחד הפיזיקאים הגדולים בהיסטוריה (כמו שיובל ציין). יש הרבה פתרונות אפשריים לפרדוקס הזה, אבל זה רחוק מלהיות משהו שמובן לקהילה המדעית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 17, 2022 12:57 am 
Hall of Famer

אנחנו מכירים הרבה יותר משמונה פלנטות, למעשה אנחנו מכירים כבר אלפי פלנטות ויודעים על חלק ניכר מהן לומר את הרכבן ותכונותיהן הבסיסיות, כמו גודלן, המסה שלהן, מרחקן מהשמש שלהן, סדר גודל של הטמפרטורה בהן ותכונות המסלול שלהן. שמונה מהן הן במערכת השמש שלנו, עליהן מן הסתם אנחנו יודעים דברים יותר בפירוט; האחרות מסתובבות במשהו כמו 3000 מערכות שמש שונות.
זה אמנם מעט מאד יחסית לכלל היקום מן הסתם, אבל אנחנו כבר יכולים להסתכל על קבוצה די גדולה של פלנטות כדי להתחיל לקבל מושג, ומה שחשוב לא פחות - בטווח גדול של מרחק, הרבה יותר מאשר מערכת השמש שלנו. ובאשר לסיכוי לפגוש חייזרים, מרחק הוא קריטי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 17, 2022 2:36 am 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
עוד משהו שעלה על דעתי בענייני חייזרים.
כשהייתי ילד ונער היו דיווחי עב"מים כל שני וחמישי. מישהו ראה משהו באיזה אזור מבודד בארה"ב בדרך כלל, רק הוא היה שם, לפעמים איזה צילום מטושטש...
היום לפחות כך נדמה לי יש פחות דיווחים. לפחות הם עושים הרבה פחות כותרות אם בכלל ישנם כאלה.
הדעת נותנת שאם משהו מדיווחי שנות ה-70 וה-80 היה קרוב למציאות, היינו רואים היום - בעידן שבו לכל אחד יש מצלמה סופר משוכללת בכיס מוכנה לפעולה בכל רגע, גם לחוואי שנוסע לבדו בפיקאפ שלו בכביש מבודד באמצע איידהו - הרבה יותר דיווחים, ועם צילומים הרבה יותר ברורים. למעשה הייתי מצפה כל יום לראות כאלה בערך... ומה שקורה הוא הפוך, לפחות זה הרושם שלי.

פה דווקא בתחילת שנות ה 90 במדינה זה היה חזק מאד באופנה.
היו אף מספר (מצומצם) של עדויות של אנשים שראו חייזרים.
אני זוכר שהיו דיבורים על הישוב "קדימה" שבו נוחתים חייזרים.
מצאתי על זה אפילו עכשיו משהו באינטרנט
https://blog.nli.org.il/mada-ufo-craze/

השיא בשנות ה 90 היה כמובן בתוכנית של דודו טופז שהוא הבטיח נחיתה של חייזרים או משהו כזה, וגם בידיעות אחרונות בנוסף 7 ימים פרסמו על זה כתבה(שניסתה ליצור את הרושם של תחקיר רציני)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 17, 2022 8:52 am 
Hall of Famer

בשנות ה-90' הייתה אופנת חייזרים לא קטנה כש"תיקים באפילה" תרמה לכך לא מעט.
לגביי מה שהיה בארץ אז, היה את הסיפור ההוא עם החומר הירוק שמצאו באיזה מושב או קיבוץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 17, 2022 10:57 am 
Hall of Famer

אבל זה בדיוק עוד מאותו דבר. תקופה של אופנה בהשפעה תרבותית (סדרת טלויזיה מצליחה) ולפני עידן האינטרנט, הסמארטפונים והמצלמות בכל כיס. הייתי מצפה שאם זה היה משהו שאפילו קרוב להיות אמיתי - נראה את זה היום ובסדרי גודל יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 17, 2022 10:05 pm 
Senior

צריך לזכור גם שאמנם היקום שאנחנו רואים הוא גדול, הוא רק חלק קטן מהיקום כולו (4%). מה שנמצא מעבר ליקום הנראה (observable universe) הוא מחוץ לגישה שלנו לתמיד בגלל התרחבות היקום (אפרופו חומר אפל) ומהירות האור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 18, 2022 12:20 am 
Hall of Famer

זה לא מדויק. גודלו של היקום מעבר ליקום הנצפה לא ידוע, בהגדרה, שהרי הוא בלתי ניתן לצפייה ומדידה. היחס של ה-4% מול 96% מתייחס לחישובי הגרביטציה הבינכוכבית וההאצה בהתפשטות היקום הנצפה. החישוב טוען שאנחנו יודעים לזהות רק 4% מהמסה של היקום הנצפה, כיוון שאחרת אי אפשר להסביר את התופעות שאנחנו רואים - גלקסיות שנשארות יציבות למרות שלכאורה אין שם מספיק חומר (ולכן אין מספיק גרביטציה כדי להחזיק אותן יחד כאשר הן מסתובבות סביב מרכזן - זה החומר האפל) וההאצה בהתפשטות היקום (אנרגיה אפלה). זה לא חומר שנמצא מעבר לתחום היקום הנצפה.

בכל אופן זה מן הסתם לא קשור לשאלת החייזרים. אם אור מעבר ליקום הנצפה לא יכול להגיע אלינו אף פעם, הרי שגם חייזרים משם, אם יש כאלה, לא יכולים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 453 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: