סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 11:03 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1169 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 47  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: הפועל ירושלים 24-25
הודעהפורסם: ו' יוני 28, 2024 3:46 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
כיוון שאף מאיתנו לא ערך רישומים של הפוזשנים ההגנתיים שלו און דה בול
ננסה לזכור לחזור לדיון הזה בזמן אמת, בעונה הבאה
אני מאמין שהוא ונשאר שומר מעולה און דה בול

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 28, 2024 5:46 pm 
Sophomore

עד כמה שראיתי ממנו, אני מסכים עם אוריאל לגבי ההתקדמות של דוברת, אבל לא מסכים עם המסקנה.
דוברת עדיין לא ברמה שעמדת הרכז של הקבוצה יכולה להישען על ספידי ועליו,
דרוש עוד רכז/קומבו מוביל שיוכל להוריד עומס מספידי ולתרום בניהול המשחק ובסקורינג.
מאחר וגם לדוברת וגם לספידי יש את הסייז לשחק ליד שחקן כזה, ושבסיטואציות מסוימות אפשר יהיה לשחק עם 3 גארדים, זה לא אמור ליצור בעיית דקות.
הלווואי ובסוף השנה הזו אפשר יהיה לראות בדוברת שחקן שיכול למלא בי-ם את התפקיד של בלאט במכבי, הוא עדיין לא שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 28, 2024 5:50 pm 
Sophomore

אגב, חלק מהשיפור שאני ראיתי אצל דוברת בקליעה מתבטא לא רק באחוזים, אלא גם בדרגת הקושי של הזריקות,
ראיתי אותו קולע השנה זריקות קשות יותר, של מטר-מטר וחצי מאחורי הקשת, או עם שומר צמוד יחסית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 28, 2024 5:52 pm 
מנהל פורום

נכון, הדרגת קושי עלתה וגם מהירות ההוצאה
מקווה שלא אתבדה, אני מצפה לעונת פריצה שלו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 12:27 am 
Freshman

יואי כתב:
עד כמה שראיתי ממנו, אני מסכים עם אוריאל לגבי ההתקדמות של דוברת, אבל לא מסכים עם המסקנה.
דוברת עדיין לא ברמה שעמדת הרכז של הקבוצה יכולה להישען על ספידי ועליו,
דרוש עוד רכז/קומבו מוביל שיוכל להוריד עומס מספידי ולתרום בניהול המשחק ובסקורינג.
מאחר וגם לדוברת וגם לספידי יש את הסייז לשחק ליד שחקן כזה, ושבסיטואציות מסוימות אפשר יהיה לשחק עם 3 גארדים, זה לא אמור ליצור בעיית דקות.
הלווואי ובסוף השנה הזו אפשר יהיה לראות בדוברת שחקן שיכול למלא בי-ם את התפקיד של בלאט במכבי, הוא עדיין לא שם.

מרכוס פוסטר ששיחק בחולון בעבר ( והתפוצץ עלינו עם 40 נקודות בארינה ) ושבעונה שעברה לקח אליפות בליטא עם ריטאס ונבחר לm.v,p a של הגמר , פנוי.
זה שחקן שהייתי מציע לו חוזה מפתה כדי שיגיע.
קו חוץ ( עמדות 1-2) של ספידי, דוברת, פוסטר, קרינגטון וקורנליוס יהיה מאוד איכותי ומאוזן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 2:54 pm 
Sophomore

רואה שבספורט5 פרסמו על מגעים עם אוואדו עבאס מוירטוס.

על פניו רקורד בקבוצות מאד חזקות (שנים בוירטוס, לפני זה מילאנו) ומזכירים שעדיין יש לו ביקוש במילאנו...

מצד שני סטטיסטיקה ביבונית מאד לאורך השנים (רוב השנים 7-8 נקודות למשחק, מעט ריבאונדים ואסיסטים) וגם סרטון ההיילייטים שלו מראה אמנם קליעה יפה וסיום חזק כשהוא לבד אבל לא הרבה מעבר. . בנוסף לפני שנה ושנתיים הוא כמעט לא שיחק מה שגורם לחשוב אולי הייתה שם פציעה משמעותית..?

הדבר האחרון שאני יכול להניח זה שהוא שומר על בעמדה 3, מה שהופך אותו למעיין כריס ג'ונסון משופר (או קלי מקארתי אם רוצים ללכת יותר אחורה)?

מישהו מכיר השחקן ויכול להסביר עליו? ולמה אם וכאשר הוא אמור להיות כזה גיים צ'יינג'ר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 3:41 pm 
מנהל פורום

קלי מקארת`י זה חלום
האיש היה ה MVP של הגמר נגד ריאל מדריד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 5:16 pm 
Sophomore

ראיתי את וירטוס לא מעט העונה, הוא לא שיחק הרבה אבל לא זכור לי שהטיקט שלו הגנתי.
מממה שזכור לי
הוא פורוורד עם יד טובה משלוש, ויכולת לקלוע הרבה נקודות בזמן קצר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 6:07 pm 
מנהל פורום

שמעתם את הראיון של יונתן אלון בפודקאסט "שוט" (עם שקדי מוואלה ועוד כל מיני)?
היה מעניין, וכרגיל הוא מתראיין מעולה. בשורה התחתונה - יש תקציב מוגבל. כלומר יש גב כלכלי, אבל הם הציבו מראש סכומים מסויימים לרכש והם כנראה לא גבוהים במיוחד. בטח לא ברמה של הפועל ת"א.
התוכנית שלהם היא תכנון לטווח ארוך - לבנות שלד של ישראלים שימשיכו ביחד הרבה שנים, להביא הרבה אנשי מקצוע במעטפת המקצועית, בונים מתחם אימונים חדש. לא הולכים להתפרע כאן ועכשיו על רכש. על פניו נשמע נחמד וכביכול זה הרבה יותר חכם לבנות לטווח ארוך. מצד שני, תכנון כזה הרבה יותר מתאים אם אתה עכשיו לוקח קבוצת קטסל ובונה אותם לעתיד. לא בניהול קבוצה מקצוענית שיש לחץ מהקהל להצליח כאן ועכשיו, במיוחד כשמריחים דם של מכבי.
גם משתמע שמאוד חשוב להם להיות "הילד הטוב" ("יש בנו אהבה והיא תנצח"??) ולא להיות חס וחלילה המאד'ר-פאקר של השכונה.
זה יפה ומקסים... אבל.. האם זה ריאלי במציאות הנוכחית? עוד שנתיים אולי כבר לא יהיה מתן אדלסון או יחסי הכוחות בליגה יהיו שונים לגמרי והאם לאוהדים עצמם יש סבלנות, או שאם הם רוצים להיות המאד'ר פאקר, אז שילכו לאהוד את הפועל ת"א או את מכבי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 6:19 pm 
Sophomore

בהנחה שהדבר משקף את הכוונות האמיתיות והכיוון לשנים הבאות - גישה מעט לוזרית בעיניי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 6:57 pm 
Sophomore

שלד ישראלי, מתחם אימון חדש, ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה אלה אחלה דגשים, ואני שמח שזה חלק מרכזי מהגישה.
אבל מתן יצטרך מתישהו להבין שאם הוא לא יהיה מסוגל להביא או להשאיר 3-4 זרים בכירים בסכומים יפים כל שנה, אי אפשר יהיה לעשות את קפיצת המדרגה לקבוצה שבאמת מתחרה לאורך זמן על כניסה ליורוליג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 6:58 pm 
Junior

לא הקשבתי לפודקאסט, אבל בהינתן מה שאתה אומר פה, כדאי שיאמרו להם שהכדורסל הישראלי זה לא פוטבול מנג'ר.
אם יש לך שחקן ישראלי שעושה עונה וחצי - שתיים טובות ויש לו ביקוש בחוץ הוא יוצא, כי הוא יודע שבמקרה הכי גרוע, הוא יקבל אותו חוזה במקרה שיכשל. ככה זה ההיצע וביקוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 7:01 pm 
Junior

השאלה היא מה המשמעות של בנייה לטווח ארוך. בכדורגל לדוגמה, הקטע הזה של להשקיע בפיתוח צעירים, מחלקת נוער ובמעטפת מסביב יכול לעבוד, כי שם מחלקות נוער יכולות אשכרה לספק באופן קבוע שחקנים לבוגרת. בכדורסל זה סיפור שונה כי אתה תלוי כמעט לחלוטין בזרים.
כל זה כדי להגיד שאני בעד להשקיע במעטפת, כל עוד הכסף הולך לסקאוטינג, אנליטיקה ואנשי מקצוע. גם להשקיע במחלקת נוער זה סבבה, כל עוד אתה לא מצפה שזה מה שיעזור לך לסגור את הפער ממכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 7:14 pm 
מנהל פורום

הוקיץ' כתב:
השאלה היא מה המשמעות של בנייה לטווח ארוך. בכדורגל לדוגמה, הקטע הזה של להשקיע בפיתוח צעירים, מחלקת נוער ובמעטפת מסביב יכול לעבוד, כי שם מחלקות נוער יכולות אשכרה לספק באופן קבוע שחקנים לבוגרת. בכדורסל זה סיפור שונה כי אתה תלוי כמעט לחלוטין בזרים.
כל זה כדי להגיד שאני בעד להשקיע במעטפת, כל עוד הכסף הולך לסקאוטינג, אנליטיקה ואנשי מקצוע. גם להשקיע במחלקת נוער זה סבבה, כל עוד אתה לא מצפה שזה מה שיעזור לך לסגור את הפער ממכבי.

לא, לא כזה טווח ארוך. הוא לא דיבר ולא התכוון למחלקת נוער. הוא דיבר על הישראלים הנוכחיים (כולל קרינגטון) כבסיס שהם בונים עליו 4-5 שנים קדימה (אולי 3-4, לא זוכר). שהם מאמינים שככה צריך לבנות קבוצה, ולגבי זרים לא זוכר אם הוא אמר שבהמשך כן יביאו זרים יותר יקרים או שהוא מצפה שהם יבואו לבד בזכות העבודה ה"נכונה" שלהם, אבל גם שם היה דיבור על חשיבה ארוכת טווח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 7:21 pm 
Sophomore

נשמע כמו תירוצים מוכנים מראש לתת-הישגיות

בגדול, אליפות בארץ בנויה בעיקרה (אולי באופן כמעט מוחלט) על איכות הזרים.במקום לעבוד על פיתוח שלד ישראלי (בינוני). ירושלים צריכה לטעמי להתמקד בגזרת הזרים והמאמן - שתי גזרות שכרגע אין בהן בשורות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 7:29 pm 
Junior

זה פשוט לא נכון. הייתי אומר אפילו שהיתרון הכי גדול של מכבי בליגה זה סורקין.
לאור ההגבלה על כמות הזרים בליגה, אם יש לך ישראלים ברמה של זרים זה יתרון ענק. אצל מכבי זה דיברתולומיאו, בלאט וסורקין. אצל הפועל זה גינת ולפעמים טימור. אצל ירושלים זה לפעמים זוסמן. אם קרינגטון יאוזרח, הם יקבלו אחד כזה נוסף.
משמעותי מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 8:03 pm 
Sophomore

לקחת דוגמה אחת של סורקין (השנה) וממנה הסקת מסקנה (וגם היא לטעמי לא נכונה).

אין לדעתי שום צורך בבניית שלד ישראלי לטווח ארוך - יש צורך לשים את היד בשנה נתונה על השחקנים הטובים ביותר שניתן; ובהתחשב בעלות הגבוהה של הישראלים (גם משיקולי המס), אני חושב שהדגש המהותי הוא הזרים (ו-5 זרים בכל משחק זו מגבלה מאוד מצומצמת).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 8:15 pm 
Junior

נראה לי שציינתי כמה דוגמאות, אבל אולי לא קראת עד הסוף.
ולא דיברתי בכלל על השקעה לטווח ארוך, דיברתי נטו על החשיבות של הסגל הישראלי. בפלייאוף הנוכחות של כל שחקן שלא ברמה מורגשת מאוד. כל מנקו או זלמנסון יכולים לעשות נזק ניכר בדקות המעטות שלהם על הפרקט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 8:22 pm 
Sophomore

בעקרון אני מאד בעד בנייה של צמיחה ברת קיימה, מכפילי כוח ארוכי טווח וכו'.

אבל לקרוא לכמה החתמות לשנתיים בשם המפוצץ תהליך זה סתם גניבת דעת.. זה לכשעצמו לא מייצר מכפיל כוח וכמו שנכתב פה אם הזרים לידם יהיו נחותים מאלו של היריבות זה גם לא יעזור (ולא מכבי זה לא קודם כל סורקין. זה קודם כל ניבו, בולדווין, קולסון, ריברו ובראון ואם היו מפספסים בהם אז סורקין לא היה מושיע..). מה גם שדיי ברור כבר שאם מישהו מהם יצליח יותר מידי אז החוזה שלו ייפתח וילך למכבי (דברת למשל שמסיים חוזה בקיץ הבא).

אם היו רוצים לדבר על תהליך ובניית מכפילי כוח שהם לא רק $ לשכר שחקנים, הייתי הולך על צוות מקצועי שהוא מכפיל כוח (מאמן, מערכת סקאוט, מערך בחירת שחקנים וכו') כי העלות של צוות ברמה הכי גבוהה זולה בהרבה מעלות של שחקנים ברמות האלו ותוחלת הזמן שהם נשארים במועדון גדולה יותר מה שייצור הצלחה קונסיסטנטית. אבל מי שרוצה לעשות דבר כזה לא ממנה מישהו כמו יונצ'וק (כמאמן או כ-GM) או גם דן שמיר (כ-GM) אלא מביא מראש GM רציני ומאמן רציני בסכומים גדולים, כאלו שכבר היו במקומות שאליהם אתה רוצה להגיע ושיש להם שיטה ברורה *ומוכחת* שהם רוצים להנחיל. מאד התחברתי לזה בתקופה של דז'יקיץ' כאן והוא באמת הצליח להשיג מכפילי כוח בעזרה השיטה והתפיסה שלו, בניגוד לצוות הנוכחי שמדבר על "חזון" אבל במציאות זה ערימה של מחשבות וחלומות ורעיונות שלהם שלא נוסו מעולם ובטח שלא בהצלחה...

אבל אחרי כל זה אני אגיד שלא באמת צריך להילחץ. הקרב עוד לא התחיל וגם הוא רק קרב אחד ממלחמה ארוכה על מעמד בארץ ובאירופה. מקווה שלאט לאט נלמד מה עובד ומה לא ונבנה מערכת ובסיס קבלת החלטות חזק יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 8:45 pm 
Sophomore

בתקופה של דז'יקיץ' יותר מדי נבנה סביבו כדמות בלעדית.
יכול להיות שהכוונה בפודקאסט הזה הייתה יותר לחוזים בסדר גודל של מוטלי, פחות לכאלה כמו רגלנד, אנגולה או אנדור, שזה בסדר, אין צורך להתפרע, וגם עם חוזים בסדר גודל שלהם אפשר להיות במשחק אם פוגעים טוב. אני דווקא חושב שלטווח הארוך אם י-ם הופכת לקבוצת סף יורוליג אמתית מבחינת הישגים ותקציב, אם היא תרצה להשאיר ישראלי שיפרוץ בשורותיה, ברוב הפעמים היא תהיה מסוגלת לעשות את זה. והדעה שלי קרובה יותר להוקיץ' בדיון הזה, ישראלים בכירים, כאלה שיכולים להיות על המגרש לאורך זמן גם באירופה וגם בפלייאוף זה יתרון אדיר. לא צריך 5-6 כאלה, אבל 2-3 זה חובה בשביל קבוצה בכירה בארץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 9:10 pm 
Junior

אני בכלל לא מבין מה זה אומר לבנות שלד ישראלי - איך עושים את זה בפועל.
מתחילים להסתובב במגרשי כדורסל ליד בתי ספר בקטמון?
מדינה קטנה, את כל הפרוספקטים בגילאים הצעירים כמעט כל מי שנמצא בקבוצות הגדולות מכיר וכיום אנחנו גם במציאות שאם יש אחד כזה כמו ים מדר או בן שרף, הוא מהר מאוד הולך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 9:29 pm 
מנהל פורום

שוב, הכוונה שלו הייתה שהישראלים שעכשיו בקבוצה (או לפחות אלה שיהיו בה בסוף הקיץ הזה) הם הבסיס של הקבוצה ל-4 שנים הבאות, או משהו כזה.

הוא גם אמר בצורה ברורה שהסגל העונה יהיה בנוי על 6 ישראלים ו-6 זרים. לא זכרתי אם זה משהו שפורסם כבר לפני כן או לא.

הישראלים הן ככל הנראה: זוסמן, קרינגטון, צ'אצ'א, לוי, דברת ואני מניח שקורנליוס.
הזרים זה ספידי, גארד זר שמתאפשר להם להביא בזכות האיזרוח של קרינגטון, מחליף לרנדולף, סנטר (הזכיר קצת את ג'אקורי בגמגום כדוגמא בהקשר כלשהו ולא הבנתי אם בעצם יש איתו מו"מ או לא. והזר בשישי כריס ג'ונסון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 29, 2024 9:33 pm 
Hall of Famer

שישה זרים - ספידי, ג'ונסון, סנטר פותח, 3 פותח, גארד לספסל, גבוה לספסל.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2024 12:35 am 
Sophomore

יש לי תחושה שהקו הזה של ההנהלה נועד קודם כל לאוזניים של יול"ב.
בזמנו היה ראיון של יו"ר היורוליג והוא אמר שהם לא מתרשמים מפרוייקטים של שוגר דדי למיניהם, אז רוצים להוכיח להם שזה לא המקרה.
מה שאדלסון צריך להבין, זה שאם לא יבואו הישגים משמעותיים שום גישה של בנייה ארוכת טווח לא תרשים אף אחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2024 12:38 am 
Sophomore

כל כך ״לא מתרשמים״ שנתנו שריונים לפרויקטים של מונאקו ופאריז חסרות הקהל… לא קונה את זה…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1169 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 47  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], sir charles, דורון, מנחם, נביא בעירו, עופר האדום ו 30 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: