סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 8:54 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1220 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יולי 28, 2024 9:45 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
צריך המלצה.

אני טס במסגרת עבודה לכמה ימים לארהב לאיזור סן פרנסיסקו כל כמה חודשים.
על פעם שאני טס, אני מבקר בעיר שלא הייתי בשביל לטייל קצת.
הייתי כבר בניו יורק, סיאטל, לאס וגאס, טורונטו ( כן אני יודע ), שיקגו, ניו אורלינס ובטח עוד איזה 2 או 3 שאני לא זוכר.
פעם הבא שאני טס, זה בתחילת ספטמבר, אני לא כל כך אוהב חום ולכן, פיניקס וכו לא באות בחשבון בתקופה הזאת.

יש למשהו ( נורטון, יובל, ראי, נדב ) המלצה על מקום יפה לטייל 3-4 ימים בארהב ( לא חייב עיר ) ?
תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 28, 2024 10:11 pm 
Senior

סע מסן פרנסיסקו ליוסמטי. תעשה שם יומיים שלושה. ספטמבר זה לא משהו למפלים אבל זה אחלה למזג אוויר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 28, 2024 10:11 pm 
Hall of Famer

נדב בחור נחמד, אבל הוא יכול לייעץ לך על ארה"ב באותה מידת יעילות שאטט ייעץ לך על ניהול.

קוראים לי נדב ואני עוד מעט בן 38, מעולם לא הייתי בארה"ב.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 28, 2024 10:16 pm 
Hall of Famer

יוסמיטי זה מקסים, אבל עיר זה לא.
והתשובה המובהקת היא די.סי (גם מיאמי, אבל אולי לא בתקופה הזאת, כי חם והוריקנים).

סן דייגו חביבה במידה, ובטח העיר הגדולה הכי שווה בקליפורניה, אבל התחרות חלשה מאד מול מעוזי ההומלסים של סן פרנסיסקו ולוס אנג׳לס.

בגדול

די.סי - 1 ובגדול
בוסטון - אחלה מקום אבל בהפרש פחות מדי.סי.
פילדלפיה - גם אחלה מקום אבל בהפרש פחות מבוסטון.

והכי לא - תברח מכל המיד-ווסט. הכל משעמם ומשמים ואפור

בעצם הכל במיד ווסט מגעיל אבל שיקגו ספציפית בקיץ היא עיר מדהימה. קצת פחות מדי.סי. קצת יותר מבוסטון

נערך לאחרונה על ידי נורטון בתאריך ב' יולי 29, 2024 12:50 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 28, 2024 10:42 pm 
Senior

יוסמטי זה מקסים והוא כתב לא חייב עיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 28, 2024 10:57 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אם עוד לא עשית את כביש 1 הידוע מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס, זה הזמן.
שלושה ימים זה המינימום לכביש הזה, וזה בלחץ. אפשר גם לעשות בו שבועיים אם אתה גם מטייל בטבע, למשל באזור ביג סור.
גם הכוון, מצפון לדרום, הוא המועדף, כי הים מימינך וקל לעצור בנקודות יפות, ויש בלי סוף.
לעשות את הכביש הזה לבד למשך ימים, road trip שלך עם עצמך, זו גם חווייה פסיכולוגית מדהימה מעבר לנופים.
אם זה מעניין אותך יש לי המלצות למקומות ספציפים.
אם אתה מדבר על שלושה ארבעה ימים - אתה יכול לישון לילה אחד בביג סור או במונטריי/כרמל, לילה שני באזור סן סימאון/קיימבריה (מה שיאפשר לך גם ביקור בטירת הרסט - אליה חייבים להזמין כרטיסים מראש!) ואם יש לך עוד לילה, סנטה ברברה יפהפיה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 29, 2024 9:14 am 
Freshman

תודה רבה רבה לכולם !
וסליחה נדב, אתה יחסית פעיל ב thread הזה והייתי בטוח שאתה מכיר.
נורטון, האמת היא שאפילו לא חשבתי על די.סי וזה מאוד מפתיע אותי, מה יפה לראות שם ולהסתובב שם?

לגבי יוסמיטי, כביש 1, חשבתי על שניהם ואתם מחזקים את זה, תודה!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 29, 2024 10:08 am 
Hall of Famer

איזור המוזיאונים (סמית׳וניאן) והבניינים ההיסטוריים (memorials) מקסים, ג׳ורג׳טאון מקסימה. כל הדאוןטאון מקסים.
די.סי פשוט מקסימה. באמת אחלה עיר לטיול בן 3-4 ימים אפילו. והייתי בה פעמיים כילד ופעמיים כבוגר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 29, 2024 1:15 pm 
Hall of Famer

אפשרות נוספת שאני ממליץ עליה מאד - ונקובר בקנדה. העיר הכי יפה שהייתי בה בצפון אמריקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 29, 2024 2:06 pm 
Hall of Famer

אם כבר עיר יפה ממש בצפון אמריקה, אז קוויבק סיטי.
איזה מקום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 29, 2024 5:43 pm 
Senior

יש אינספור מקומות יפים בצפון אמריקה לטייל בהם, אבל אם אתה נוחת בסן פרנסיסקו ועוד לא עשית את רוט 1 ויוסמטי (ואפשר להוסיף גם את סקויה נשונל פארק) אז תתחיל ממה שקרוב אליך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 29, 2024 5:52 pm 
Sophomore

oren_80 כתב:
אם כבר עיר יפה ממש בצפון אמריקה, אז קוויבק סיטי.
איזה מקום

נכון.
גם הליפקס מקסימה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 29, 2024 6:05 pm 
Sophomore

עברו כבר כ 25 שנה מאז שגרנו בברקלי, אבל אני מצטרף להמלצות על יוסמיטי ורוט 1. על רוט 1 אני מאד ממליץ על פוינט לובוס (טיפה דרומה מסן פרנסיסקו). אני לא מכיר, אבל יש הרבה פארקים במידבריות באיזור קליפורניה (הקניון הגדול, ג'ושוע טרי), ויש ביג סאר. כשגרנו בקליפורניה המליצו לנו לנצל את ההזדמנות ולטוס להוואי כי משם זה רק חמש שעות, אבל זה לא הזדמן לנו. סאן דיאגו נחמדה, די תיירותית בסיגנון האמריקאי, גן חיות ואקווריום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 29, 2024 7:16 pm 
Hall of Famer

פוינט לובוס היא חלק מאזור מונטריי/כרמל, שזה באופן כללי מקום יפה מאד שכדאי לבלות בו לפחות כמה שעות טובות אם לא יום שלם. וממש דרומה משם כבר נכנסים לביג סור.
בקיצור על כביש 1 לא חסר מקומות. אני יכול לתת רשימה לא קצרה של מקומות שווים שאני ממליץ עליהם שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 30, 2024 7:55 am 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
בקיצור על כביש 1 לא חסר מקומות. אני יכול לתת רשימה לא קצרה של מקומות שווים שאני ממליץ עליהם שם.

מה עם מקומות על כביש 1 אצלנו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 30, 2024 8:06 am 
Hall of Famer

לגבי כביש 1 מול יוסמיטי, קח בחשבון שיוסמיטי אולי קרובה במושגים אמריקאים, אבל זו עדיין נסיעה. משהו כמו 3 וחצי - 4 שעות אם לא עוצרים בדרך.
כביש 1 לעומת זאת - הנסיעה עצמה היא החווייה. אתה מתחיל אותה ברגע שאתה יוצא לדרך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 30, 2024 11:53 am 
Freshman

ראי, אני מאוד מאוד אשמח להמלצות על כביש 1.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 31, 2024 1:08 am 
Hall of Famer

קודם כל, פשוט לעצור הרבה בצד. הכביש מלא מפרצונים ונקודות נוף, וכשאתה נוסע מצפון לדרום יש לך זווית הרבה יותר טובה כי אתה קרוב לחוף, וגם קל יותר לרדת מהכביש אל המצפים ולעלות בחזרה. פשוט תעצור הרבה.
מה יש לראות בדרך? תקצר היריעה. אני עשיתי את הכביש בשלושה ימים שזה המינימום שבמינימום, אז בטח פספסתי מקומות. כמו שאמרתי גם שבועיים על הכביש הזה אפשר למלא בכיף.
אז ככה, מצפון לדרום, אחרי שיצאת מסן פרנסיסקו. תוכנית שאפשר לעשות בארבעה ימים.

יום ראשון - מסן פרנסיסקו לכרמל/מונטריי, או להמשיך עד ביג סור (תלוי איפה תבחר לישון).
סנטה קרוז - עיירה חביבה על גולשים עם חופים יפים ומבנים היסטוריים, אבל האמת היא שכמעט לא ביליתי שם זמן. היא מפורסמת גם ברכבת הרים בת מאה שנה עשויה מעץ, אחת המפורסמות בארה"ב.
מונטריי - עיירה מקסימה על חצי אי לצד הכביש. לפחות כמה שעות טובות אם לא יום שלם בה ובעיירה השכנה כרמל. כל העיירה (שזה בעצם כמה עיירות מחוברות) מדהימה, אבל שני דברים בעיקר. אחד הוא אזור רציף הדייגים בצפון העיירה, השני הוא עיירה עשירה בטירוף בצד הדרומי של חצי האי שנקראת פבל ביץ' (Pebble Beach). זו עיירה שנראית כמו מועדון גולף עשיר וענק... ובמרכזה עובר אחד הכבישים היפים והמפורסמים של האזור, ה-seventeen mile drive. עולה כסף להיכנס לשם, אבל שווה. הכל מאד מסודר והמסלול משולט וממופה, עם כמה נקודות נוף פשוט מדהימות. למשל הברוש הבודד (lone cypress), עץ ברוש בן 300 שנה על קצה של מצוק, שעמד בכל פגעי מזג האוויר ורעידות האדמה של קליפורניה.
כרמל - העיירה הצמודה לחצי האי מונטריי מדרום. גם היא עיירה מדהימה, אבל היא הרבה יותר קטנה ואפשר לעבור דרכה די מהר.
דרומה מכרמל נמצא פוינט לובוס שקטשופ דיבר עליה, ואז מתחיל אזור הטבע של ביג סור (Big Sur). זה אזור יפהפה של יערות ונחלים. קח בחשבון שבחלק מהכביש באזור הזה אין קליטה סלולרית (לפחות כשאני הייתי שם), חלק מהתושבים של המקום רואים בזה גם משהו אידאולוגי. תוריד מפות אופליין של האזור לפני שתגיע.
אתה יכול לישון במונטריי, יש מקומות יפים באזור רציף הדייגים; או לישון בביג סור בצימר יפה בתוך היער, יש שם לא מעט כאלה, וזו חווייה אחרת אם אתה אוהב דברים כאלה.
אם החלטת להמשיך לביג סור, בדרך מכרמל לשם תעבור את גשר ביקסבי (Bixby) - גשר קשתות עם נוף מדהים, גם הגשר עצמו יפה. שווה לעצור ולצלם. הכביש מלא בגשרי קשתות כאלה, גם לפני וגם אחרי תעבור כמה כאלה, אבל ביקסבי הוא מיוחד בגלל הנוף והעומק של הנחל שעובר תחתיו. אם החלטת להישאר במונטריי זה יידחה ליום השני.

יום שני - מביג סור לסן סימאון/קיימבריה.
מפל מקוויי (McWay) - זה עדיין בתוך ביג סור, חלק ממקום שנקרא פארק ג'וליה פייפר. מחזה לא נפוץ, מפל שיורד ישר לתוך הים. המפל עצמו לא מרשים מבחינת הזרימה שלו, אבל התופעה מרשימה כשלעצמה והמפרץ שאליו הוא יורד מאד יפה. עוצרים לצד הכביש ויורדים במערכת שבילים מסודרת לתצפית.
קיימבריה - סן סימאון: שתי עיירות צמודות קרוב לטירת הרסט שתיכף אדבר עליה. קיימבריה (Cambria) שנמצאת יותר דרומה - מקסימה, אווירה של עיר אמריקאית של פעם. חנויות ומסעדות מקסימות. כדאי לבלות שם, לאכול שם ולקנות שם מזכרות. סן סימאון (San Simeon) יותר קרובה לטירת הרסט ויש שם מבחר של מוטלים לא יקרים ממש על החוף, עם טיילת טבעית יפה. מקום יפה להתעורר אליו בבוקר, אבל יותר מבודד ובלי הרבה אמניטיז. מה שתבחר. בכל אופן כדאי לישון שם כי זו נקודת היציאה לטירת הרסט למחרת בבוקר.

יום שלישי - טירת הרסט לסנטה ברברה.
את היום אתה מתחיל בטירת הרסט, הטירה המוטרפת של אייל העיתונות ויליאם רנדולף הרסט על הר קרוב לסן סימאון. חייבים להזמין כרטיסים מראש ליום ולשעה שבהן תגיע! אי אפשר לקנות במקום.אפשר לטייל שם רק בסיורים מודרכים, יש שם כמה סיורים, הסיור הבסיסי הוא הסיור ברחבי האחוזה ובקומה התחתונה של הטירה - מאחר שאתה שם פעם ראשונה, זה הסיור שאתה צריך לקחת. מטפסים עם רכב עד מרכז המבקרים באמצע העליה, ומגיע לשם אוטובוס שלוקח אתכם לפסגה אל הטירה עצמה. קח את הסיור הראשון בבוקר, זה ימלא לך את היום עד הצהריים.
סולוונג (Solvang) - עיירה מיוחדת אפילו בסטנדרט של העיירות המיוחדות באזור. נראית כאילו לקחו עיירה סקנדינבית ושתלו אותה שם.
סנטה ברברה - העיר המרכזית של האזור, עיר יפה בסך הכל. שני אתרים מומלצים - ה-old mission, מנזר/כנסיה בגווני ורוד עם שני צריחים; ובניין בית המשפט העליון של המחוז (Superior court), בנייו בית משפט קלאסי ויפה עם השעון שבראש הצריח שלו.

וזהו. היום הרביעי הוא כבר נסיעה ללוס אנג'לס. זה לא כזה רחוק.

עוד דבר - בפוינט לובוס ובמונטריי תראה בוודאי לא מעט כלבי ים ואריות ים (זו הכוונה ב"לובוס" - מילולית זה זאבים, אבל הכוונה היא לובוס מארינוס, כלומר אריות ים). יש עוד לא מעט מפרצים בדרך שהם נקודות משיכה למושבות של אריות ים. אני חושב שאלה חיות משעממות ומכוערות, לפחות כשהן רובצות על האדמה. אבל אם בא לך לראות עוד כאלה - יש עוד מצפים מיוחדים למפרצים האלה בדרך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 31, 2024 2:07 am 
Hall of Famer

רק כמה דברים. ה 17 מייל דרייב הוא מהמקומות הבודדים שגרמו לי להרגיש כמו סוג ב', כי למרות שאתה משלם , אין גישה לכל איזורי הגולף של המיליונים
כרמל היא באמת חתיכת עיירה ציורית, מהירות באמריקה, והפיר של מונטריי חביב מאד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 31, 2024 1:16 pm 
Freshman

אלף תודות, ראי ונורטון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1220 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 45, 46, 47, 48, 49

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: