סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 8:36 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 20 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: ליגה לאומית 24-25
הודעהפורסם: א' יולי 07, 2024 6:56 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
הבטחתי קצת לאומית וניתן קצת
רוב הקבוצות עוד לא באמת התחילו את הקיץ אבל יש כאלה שכבר התחילו להתכונן לעונה הבאה

אצל אליצור יבנה העולה החדשה דוד אלהרר מונה למאמן ויש המשכיות עם שמואל מלכוב ושחקני הבית ים שפריר ועוז חולי
אצל היורדת שיהיה מעניין לראות איזה קבוצה תבנה דני גוט מונה למאמן, לא יודע מה אני חושב על המינוי הזה

אצל א.ס. רמה"ש גיא קנטור ממשיך כצפוי וממשיכים בסגל עמית ביר כץ, חן כלפון ועומר שפר שבתחילת העונה שעברה נפצע קשה לצערי במשחק אימון וסיים את כל העונה מאוד האמנתי שהעונה הזאת יכלה להיות עונת הפריצה שלו. עוד שם מעניין שחותם בקבוצה הוא אביב ארונוב ששוב עובר קבוצה ושם סופר מעניין שמועמד לקבוצה הוא רני בלגה שניהם ממה שהבנתי כחלק מהשת"פ עם הפועל ירושלים

באליצור שומרון ירון גולדמן מועמד

בעירוני רעננה שי סגלוביץ שעלה ליגה עם גלבוע/גליל מונה למאמן ויוגב אוחיון המשיך והזר הראשון שחזר לארץ בליגה הלאומית הוא ג'ימי הול שחוזר לקדנציה 5000 בליגה. עידו דוידי מועמד לקבוצה

בכפר קאסם מינוי מפתיע בדמות קורי קאר

ברחובות שגיב דוד ממשיך, בנוסף קובי חסון על הקווים ויש מצב טוב שהאחים גואטה ישחקו ביחד עונה הבאה

אין עוד משהו משמעותי לנתח, אבל לאט לאט מתחילים דברים לזוז

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: ליגה לאומית 24-25
הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 10:47 am 
Freshman

יאללה עוד עדכון לאומית אם יש קונים
כרגע יש קבוצות שנמצאות כבר בשלבים מתקדמים בבנייה שלהם ויש קבוצות שבקושי התחילו
אני אעשה קצת סקירה לכל קבוצה

מכבי רחובות
מאמן: קובי חסון
שחקנים: דמיטריוס טרדוול, קווין קייפרס, דניאל גואטה, שגיב דוד, דניאל שרון, דולב דראפיץ', אורי חי, אביב הנקין, יואב ושלר
אחרי העונה המצוינת של מכבי רחובות נבנית שם עוד קבוצה שיכולה להיות לא רעה, אבל לדעתי לא משהו שיכול לאיים על עליית ליגה בטח ביחס לקבוצות הגדולות. טרדוול וקייפרס "מתאחדים" כשבפעם האחרונה ששיחקו ביחד זה היה במדי מכבי רמת גן שעלתה ליגה. אין יותר מדי לפרט על שניהם כי הם זרים מאוד ותיקים בליגה טרדוול שחקן סופר חכם, מוסר טוב וריבאונדר לא רע מאוד משקיע בהגנה וקייפרס פצצת כישרון מסוגל לקלוע מכל מצב אבל נוטה להתעסק בשופטים ובסדרת חצי הגמר נגד אשקלון די נעלם (עם זאת ניצח המון משחקים במכבי רמת גן). גם הסגל הישראלי של רחובות נראה לא רע, החתמות לא רעות של דניאל גואטה שנתן עונה אישית טובה במדי גלבוע/גליל, דולב דראפיץ' שמגיע על תקן ישראלי בכיר מעירוני נהריה, יואב ושלר שנתן עונת בכורה בלאומית לא רעה במדי רעננה עם כמה משחקים שהוא הראה מהכישרון שלו, אורי חי מגיע גם כן מרעננה ויקווה להמשיך להשתפר וממשיכים מעונה שעברה שגיב דוד ושחקן הבית דניאל שרון. עוד החתמה שנעשתה זה שחקן נבחרת הנוער ששיחק גם בקבוצה בארצית של הפועל תל אביב, אביב הנקין שיהיה מעניין לראות איך ישתלב בליגה הלאומית.

עירוני נהריה
מאמן: עופר רחימי
שחקנים: עומר טל, טימאדיו יוסוף, אלכס צ'וברביץ', דנאל כוזהינוף, עידו דוידי, דור ענבי, אריאל דרעי, עילאי שאול
אחת מהקבוצות שנבנות באופן יותר מרשים לדעתי, יש רוטציה יחסית ברורה שנבנית ולא מעט עומק, צריך להגיע עוד זר אני מאמין לקו האחורי. טימאדיו יוסוף שהיה אמור לשחק בקבוצה עונה שעברה חוזר שוב לקבוצה בתקווה שהאיראנים לא ימנעו ממנו לשחק, בנוסף בקו הקדמי הוחתמו אלכס צ'וברביץ' שלדעתי בתור ישראלי מהספסל זאת אופציה לא רעה ודור ענבי שהראה שיפור ברמת השרון ויקווה גם להמשיך את הגרף הזה בקבוצה משמעותית יותר. עומר טל ממשיך מעונה שעברה ויהיה הישראלי המשמעותי בקו האחורי של הקבוצה לאחר שהיה מצוין בעונה האחרונה ובנוסף הגיע עידו דוידי שייתן עוד ים ניסיון בייחוד בעליות ליגה ויכולת גבוהה במיוחד. מבחינת עומק הגיעו גם דנאל כוזהינוף שעם כל הביקורת עליו נתן עונה טובה במדי ראשון לציון, אריאל דרעי שגם היה טוב מאוד במדי ראשון ולדעתי מדובר בהחתמה מעולה של נהריה בתור ישראלי שהוא בין ספסל לחמישייה הוא יכול לתרום המון וכשהוא חם קשה מאוד לעצור אותו ובנוסף חתם בקבוצה עילאי שאול שמגיע אחרי מקום חשוב ברוטציה של נתניה שעלתה ליגה ואני מאמין שהוא מגיע לאותו הרול בנהריה ואם מדובר שוב באחלה החתמה. זה עוד מוקדם כי לא ראינו את הקבוצה משחקת, אבל נראה שבנהריה באמת בונים קבוצה טובה ואיכותית ובעיקר שבנויה נכון ואולי תוכל להיאבק אפילו על אחד משני הכרטיסים לליגת העל.

מכבי ראשון לציון
מאמן: שרון דרוקר (כנראה)
שחקנים: הראל דדון, מאור נקרשביץ, מקסים רומנוב, ג'וש פרוינד, זאק בראיינט, עמית ראובן, איתי גליק, בן אייזנהארט
עונה שלישית של המועדון הכתום בליגה הלאומית ונראה שהם בונים שוב קבוצה חזקה מאוד, הייתי אומר אפילו "גלאקטיקוס" של שחקני לאומית, יש פה בינתיים צבר של השחקנים הכי טובים שהם יכלו להביא לדעתי משחקנים שמזוהים עם הליגה השנייה. הראל דדון שאני באופן אישי מאוד אוהב גארד-פורוורד שהגיע לקבוצה במהלך העונה שעברה, שיפר יחסית את הקליעה שלו ומאז שהוא נכנס לעניינים הקבוצה הראיתה שיפור משמעותי בנוסף מזוהה בגלל משחק הגנה איכותי שלו, בנוסף עמית ראובן שהיה בעונה האחרונה בלתי ניתן לעצירה במדי נהריה גם מגיע לקבוצה וגם איתי גליק (בעבר היה גבע) מגיע אחרי עונת שיא אישית במ.ס. צפת בה היה חלק משמעותי מהישארות הדרמטית שלה ויגיע אני מאמין לתת גיבוי לעמדת הרכז. בקו הקדמי אפשר למצוא עוד שחקן שהיה משמעותי במ.ס. צפת והוא מקסים רומנוב שהיה נראה מצוין במדי הקבוצה הצפונית והראה בעיקר מגוון ויכולות מרשימות ואתלטיות ועכשיו הוא מגיע לקבוצה בכירה בליגה כשחקן משמעותי, בנוסף לכך הפורוורד הכי טוב בליגה, ג'וש פרוינד, חתם בקבוצה אחרי שלא מצא קבוצה בליגת העל והוא מגיע אחרי שנתיים במכבי רחובות שבהם היה בלתי ניתן לעצירה (רשם מספרים מצוינים גם בעונה עם זרים) ובנוסף הפורוורד מאור נקרשביץ ימשיך בקבוצה, בתקווה לפרוץ העונה. לעמדת הסנטר הגיע בן אייזנהארט שאני מאמין שיהיה גיבוי לסנטר הזר שיגיע בהמשך, בתפקיד הזה אני חושב שמדובר בהחתמה טובה לראשון.

עירוני רעננה
מאמן: שי סגלוביץ'
שחקנים: יוגב אוחיון, אלכס לדר, ג'ימי הול, חואקין שוכמן, אפי טיומקין, ניתאי רוזנברג, ברנדון באומן
מועמדים: בן אונצ'ה
עוד קבוצה שמכוונת לעלייה והביאה שמות מאוד מרשימים זאת עירוני רעננה, זה התחיל עם המינוי של סגלוביץ' שהגיע בעונה האחרונה לגלבוע/גליל באמצע הסיבוב השני והצעיד אותה בצורה מאוד מרשימה לליגת העל ואליפות הליגה. מבחינת סגל ממשיכים מעונה שעברה יוגב אוחיון שהוא באמת בלתי נגמר (אבל כדאי לציין שעדיין לא הצליח להוביל קבוצה לעליית ליגה) ואלכס לדר שעונה שעברה לא שיחק בעקבות פציעה ובכל מקרה גם לפני הפציעה לא היה שחקן מאוד משמעותי. בגזרת המגיעים הגיעו מכפר קאסם אפי טיומקין שמגיע אחרי עונת שיא אישית שבה לא רק הראה את הכישרון שלו כמו בעבר אלא גם הצליח להיות יציב לאורך העונה ולרשום מספרים מאוד מרשימים כחלק מההישארות של כפר קאסם ובנוסף הגיע משם ניתאי רוזנברג שהוא פורוורד נחמד עם קליעה לא רעה לשלוש עוד תוספת איכותית לעומק של הקבוצה. בקו הקדמי גם ברנדון באומן שיהיה בן 40 העונה מגיע לקבוצה ואחרי עונה בלי זרים שבה היה בלתי ניתן לעצירה יהיה מעניין לראות איך יתמודד מול סנטרים חזקים יותר אבל בכל מקרה עוד שחקן שנותן עומק לסגל המתהווה של רעננה ככה שזה בינתיים נראה טוב. שתי ההחתמות המרשימות בינתיים של רעננה הם ג'ימי הול שהוא מנייה בטוחה ואיכותית לליגה הלאומית אחרי אינספור עונות בליגה ועליות ליגה עם עפולה הוא החתמה גדולה לרעננה ולשאיפות וכל זה זה טיזר להחתמה הכי משמעותית בינתיים בקיץ, חואקין שוכמן חתם בקבוצה ומדובר בשחקן שלדעתי יהיה שובר שוויון בליגה הוא בעיניי ישראלי טוב לליגת העל, קל וחומר לליגה הלאומית ויהיה מעניין לראות אם הוא באמת יוכל להוביל את רעננה העונה. עוד שחקן שכנראה בדרך לקבוצה הוא בן אונצ'ה שהיה אמור לתת עונת פריצה במדי נהריה אבל נפצע לתקופה ארוכה בתחילת העונה וחזר רק לסדרת חצי הגמר בה נהריה הפסידה לנתניה, העונה הוא יגיע כנראה לרעננה בתקווה שיישאר בריא לתת את היכולת שקיווינו לראות ממנו עונה שעברה.

בני כפר קאסם
מאמן: קורי קאר
שחקנים: בן עברי, עמית שדה, איתן בש, איתאי פדלון, פול דילייני, דביר אוחנה, מרקיז הייסטינגס, עומר עיסא, סארי פריג, מוחמד עאמר, דאוד סרסור
דיברתי קצת על כפר קאסם בעיקר על זה שקורי קאר מגיע לאמן את הקבוצה, הוא מגיע אחרי עונה טובה בתור מאמן מכבי חדרה בארצית ואפילו הביא איתו לקבוצה את איתן בש ששיחק במגידו. בנוסף המשיך בקבוצה פול דילייני שזה חשוב שיהיה שחקן איכותי עם ניסיון ובלאומית דילייני מביא את שניהם. מבחינת שאר הסגל שנבנה מדובר ברובם בשחקנים עם כישרון שהראו דבר או שניים בלאומית אבל טרם פרצו. בן עברי מגיע אחרי עונה מעט מתסכלת היא התחילה בראשון ובמשחקי ההכנה נראה טוב ואז הגיעה פציעה שהוציאה אותו מהרוטציה בראשון לציון והוא לא הצליח לחזור והוא עבר במהלך העונה לאשקלון המתרסקת והיה שם בין השחקנים היחידים שנראו טוב ועכשיו הוא מגיע לכפר קאסם כנראה כישראלי בכיר, עוד שחקן מאשקלון (שאגיע אליהם אסביר כמה) המתרסקת הוא עמית שדה שלקראת סוף העונה החל להראות יכולת משופרת והזריקות שלו החלו יותר להיכנס, דביר אוחנה הקלע הצעיר אחרי מספר עונות עוזב את צפת לטובת אתגר חדש, הכישרון והקליעה שם אבל עוד לא באים לידי ביטוי בתקווה שזה ישתפר במקום חדש. שחקן שמבצע עליית ליגה מהארצית הוא איתאי פדלון שמגיע אחרי עונה אישית לא רעה בכפר סבא שגם נגמרה בעליית ליגה מגיע לעשות את השלב הבא בקריירה שלו לעלות ללאומית, עבר גם באוסטריה במהלך הקריירה שלו ובכללי מדובר בשחקן סבבה לגמרי. כפר קאסם החתימו גם זר שהוא פורוורד יחסית אתלטי שעושה עונה ראשונה מחוץ למכללות ונראה כמו החתמה מעניינת ובנוסף ממשיכים בקבוצה מספר שחקני בית שאני בספק כמה יהיו רלוונטיים

אליצור שומרון
מאמן: דרור כהן
שחקנים: רועי בכר, אביב שמעוני, אייל שולמן, ירון גולדמן, אורן סהר, יהלי שושן, נועם יעקבי, עידו הראל
דרור כהן ממשיך באליצור שומרון יחד עם אביב שמעוני ואייל שולמן ככה שחלק חשוב מהקבוצה, שמעוני ושולמן מביאים לקבוצה המון ניסיון ויכולת טובה בנוסף אליהם נראה ששיתוף הפעולה עם מכבי תל אביב ממשיך ואפילו מתחזק רועי בכר ימשיך לעונה שנייה בקבוצה בתקווה שהעונה יראה יותר יציבות. מקבוצת הנוער של מכבי תל אביב מגיעים ירון גולדמן ואורן סהר שמגיעים לעונות בכורה בבוגרים ויכולים לזקוף לזכותם שהיו חלק מנבחרת הנוער שעשתה אליפות היסטורית. בנוסף מקבוצת הבת של מכבי תל אביב בליגה הארצית, מכבי שוהם תל אביב (נשבע שהם הוסיפו את התל אביב) מגיעים יהלי שושן ונועם יעקבי אחרי עונות בכורה מצוינות במדי הקבוצה ומגיעים לעשות צעד קדימה ובנוסף חתם בקבוצה עידו הראל שמגיע מהפועל אילת בהחתמה שקצת הפתיעה אותי כי חשבתי שימשיך שם. בכל מקרה נראה שעם הזמן שומרון הופכת יותר ויותר לקבוצת בת של מכבי תל אביב ואני לא בטוח שזה טוב להם אבל מצד שני הם קבוצה בלי אולם ביתי ואני בספק כמה הם יכולים להחזיק את העסק. אז לפחות זאת תהיה קבוצה עם ישראלים צעירים לעקוב אחריה ויהיה מעניין. לתחושתי השילוב של הניסיון של שולמן ושמעוני יחד עם הצעירים של מכבי תל אביב ועידו הראל לכל הפחות יתנו קבוצה שיהיה מעניין לראות אותה לאו דווקא תהיה טובה מבחינה הישגית לדעתי היא בין פלייאוף עליון לתחתון.

א.ס. אליצור אשקלון
מאמן: יאיר גבירץ
שחקנים: יונתן מור, ניב פילוסוף, אביתר מור יוסף, ליאור ברמן, עמית סנקר
מועמדים: דניאל נג'ר
ועכשיו לאשקלון, או מה שנשאר ממנה או מה שיש לא משנה איך תרצו לקרוא לזה. הקבוצות באשקלון אליצור 'איתו' בלאומית וא.ס. בארצית עשו "איחוד" עכשיו מדובר באיחוד במרכאות כי בתאכלס אליצור 'איתו' נמחקה ונבלעה תחת א.ס., הסמל הוא של א.ס. רק שהוסיפו שם את המילה אליצור, הצבעים הם של א.ס., הדף פייסבוק של הקבוצה הוא שהיה של א.ס. קיצר הבנתם. מבחינה מקצועית זה כנראה יותר טוב כי פתאום לקבוצה יש מחלקת נוער לא רעה שלפני האיחוד ל'איתו' לא היה כלום ובנוסף הניהול של א.ס. כנראה היה עדיף אבל קצת מבאס לראות ההתרסקות של אשקלון שהתחילה עונה שעברה אחרי שלא שילמו משכורות, מקצועית אז הקבוצה התחילה ליפול ועכשיו די נמחקה.
מבחינה מקצועית נבנית קבוצה חמודה מאוד באשקלון, יאיר גבירץ אחרי עונות לא רעות במכבי מעלה אדומים בסוף יורד ליגה עם הקבוצה (להגנתו יאמר שבחלק משמעותי מהעונה היה בשירות מילואים ובחלק מהמשחקים הגיע על מדים) ובוצעו מספר החתמות לא רעות שבראשן יונתן מור מגיע לקבוצה אחרי עונה עוד שהיה קשה מאוד לעצור אותו הוא מגיע ויהיה הישראלי הבכיר של הקבוצה, אביתר מור יוסף מגיע אחרי עונה שלא קיבל הזדמנות אמיתית במדי בני הרצליה וחוזר ללאומית, מדובר בקלעי מצוין ולדעתי הוא יכול להיות משמעותי לקבוצה. לפי 'ספורטס רבי' ליאור ברמן, יהודי-אמריקאי שזכה עם נבחרת ארצות הברית במכביה ב-2022 גם יגיע לקבוצה, ניב פילוסוף ימשיך מעונה שעברה ובנוסף החתמה טרייה מלפני כמה דקות, עמית סנקר שהיה מצוין בליגה הארצית בעונה האחרונה מצטרף לקבוצה ואני מאמין שיהיה שחקן משמעותי. שוב לפי 'ספורטס רבי' גם דניאל נג'ר שהיה טוב מאוד בעונה האחרונה במדי מעלה אדומים גם בדרך לקבוצה. אמורה להיבנות באשקלון קבוצה חמודה אבל אני בספק שתאיים על עלייה

מ.ס. צפת
מאמן: מיקי גורקה
שחקנים: טל חדד, אופק ריף, אוריאל לייטמן, ברייס אנזה, וונטריוס וולברייט, רותם לוינשטיין
מ.ס. צפת מתחילה עוד עונה בלאומית אבל מרגיש לי שהשנה לא תהיה כל כל שונה מהעונה הקודמת. טל חדד שעלה ליגה עם הפועל כפר סבא מגיע לקבוצה על תקן "המקומי" כי הוא מצפת במקור והיה חלק חשוב מעליית הליגה של הפועל כפר סבא, אופק ריף חוזר לצפת אחרי שעזב בסוף הסיבוב הראשון בעונה שעברה והיה חלק משמעותי מהקבוצה. נקודה מעניינת לגבי צפת, היא חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם הפועל עפולה (צריך לומר שזה נהיה טרנד) שבמסגרתו הפועל עפולה תשאיל שחקנים לצפת וכו' והשחקן הראשון שעובר במסגרת ההסכם הזה הוא אוריאל לייטמן, מתאזרח ארגנטינאי במקור, מגיע לקבוצה במטרה לחזק אותה ובעפולה יקוו שזה יעבוד טוב כמו המתאזרח הארגנטינאי האחרון שהם הביאו לליגה הלאומית. בנוסף רותם לוינטשיין חתם בקבוצה אבל אין לי מה להוסיף, הוא לא באמת שיחק גם במכבי חיפה שירדה ליגה. הקבוצה גם החתימה שני זרים ולדעתי לצד רמת השרון ורחובות היא הקבוצה היחידה שעשתה זאת הזר הראשון שחתם הוא וולברייט שהוא אמור להיות גארד גדול וצעיר יחסית (23,1.98) והשני הוא ברייס אנזה ששיחק קצת בבולגריה וספרד והוא יותר פוורורד-סנטר.

א.ס. רמת השרון
מאמן: גיא קנטור
שחקנים: עמית ביר כץ, חן כלפון, עומר שפר, דניאל ראובן, יובל הוכשטטר, איירה לי, רועי אבנרי, עמית אלון, אביב ארונוב, אקיימג'י וויליאמס
מועמדים: רני בלגה
אחת מהקבוצות המעניינות של הקיץ לדעתי, עוד קבוצה שחתמה על שיתוף פעולה עם קבוצה מליגת העל ורמת השרון חתמה עם הפועל ירושלים. מכיר שאביב ארונוב בקבוצה כתוצאה משיתוף הפעולה ובנוסף אמור לשחק גם בקבוצת הנוער של רמה"ש, גם רני בלגה אמור להיות אבל לא שמעתי משהו מעבר. רועי אבנרי אני כמעט בטוח שהוא הגיע לקבוצה במסגרת שיתוף הפעולה. בנוסף הקבוצה ביצעה עוד כמה מהלכים מעניינים. עמית ביר כץ ממשיך לעוד עונה בקבוצה (לא יודע כבר איזה מספר) והוא ממשיך להיות סנטר ישראלי משמעותי לקבוצה, בנוסף חן כלפון ודניאל ראובן ממשיכים בקבוצה אחרי עונות אישיות לא רעות לצד עונה קבוצתית נוראיות שנגמרה בהישארות בשנייה האחרונה. עומר שפר, שחקן הבית הכישרוני של הקבוצה, חוזר אחרי עונה שלא שיחק כדורסל בעקבות פציעה והיה לי מאוד חבל שלא שיחק כי הוא באמת נראה טוב במשחקי ההכנה ואז נפצע בצורה קשה במשחק אימון נגד נתניה ואני מקווה שהעונה יצליח לחזור טוב לפוטנציאל שהראה. עמית אלון חתם בקבוצה לא מזמן ונותן עוד קצת עומק לקו האחורי וקליעה איכותית שהקבוצה תצטרך אחרי שאופק מלכה עזב לרואן בליגה הצרפתית השנייה (מי מוסיף אותו לנציגנו בתפוצות) ובנוסף הגיע יובל הוכשטטר שהוא שחקן שאני מאוד רוצה לראות העונה בעונה מלאה בלאומית, הוא הראה הבזקים של יכולת מצוינת במשחקיו הספורים באשקלון ואני באמת חושב שמדובר בשחקן מסוג שחקן. בנוסף חתמו בקבוצה שני זרים איירה לי שזכור מעונה שעברה בהפועל באר שבע/דימונה שלא הצליח לבלוט בה אבל כן יש לנו אינדיקציה לכמה הוא מתאים ללאומית בזה שראינו אותו בהכנה עונה שעברה במדי מכבי מעלה אדומים טרם המלחמה וצריך לומר שהוא נראה טוב מאוד. הזר השני הוכרז עליו אתמול ממה שהבנתי מדובר ברכז שמגיע מהליגה השנייה בצרפת אבל אני עוד לא מכיר אותו מספיק, יחסית נמוך (1.75)

הפועל אילת
מאמן: דני גוט
שחקנים: גולן גוט, אור אשכנזי, נאור שרון, ברנדון הופמן, תומר פורת, נועם פוקס, שגיא פנחס, נדב מלכה, דירק וויליאמס
היורדת מליגת העל מגיעה לליגה שלא ביקרה בה מעל 30 שנים (אלא אם אתם מחשיבים את מ.כ. הבקעה) ונראה שהיא לא תרצה להישאר יותר מעונה אחת בליגה השנייה. האם היא תעלה? זה התחיל מעניין עם החתמות של תומר פורת שמגיע דווקא אחרי עונת שיא בליגת העל וברנדון הופמן שנראה על הנייר סנטר מצוין לליגה הלאומית אבל מעבר לזה לא יודע מה לומר. דני גוט בתור מאמן זאת חידה מצד אחד מגיע אחרי אליפויות בליגת העל לנשים מצד שני הקדנציות שלו כמאמן בכדורסל גברים פחות מוצלחות. נאור שרון זאת החתמה מזוויעה בעיניי אני בתור אוהד רמת גן לא הייתי מסוגל לראות אותו על המגרש רכז בינוני ביום טוב ושומר מחריד בכל מצב, אור אשכנזי מקווה להיראות טוב העונה אחרי שהיה חלק משמעותי מירידת הליגה של הקבוצה אחרי שקיבל קרדיט משמעותי ולא היה טוב, גולן גוט מגיע לשחק עם אבא שלו ובנוסף הגיע נועם פוקס שמעבר להיותו גבוה אין לו הרבה תכונות שהופכות אותו לשחקן כדורסל גדול. בנוסף חתומים שגיא פנחס שהוא שחקן בית ונדב מלכה שמגיע מהנוער של גליל עליון ואמרו בפייסבוק שלהם שהוא אילתי במקור.
עכשיו ממש תוך כדי שאני כותב על אילת היא מודיעה על החתמת זר שני גארד בשם דירק (dirk) וויליאמס שהוא נראה סקורר רציני עם מספרים מאוד מרשימים בליגה האנגלית וביורופקאפ במדי לונדון ליונס, בעונה האחרונה שיחק בליגה הראשונה בצרפת ובשלוש העונות האחרונות מעמיד מעל 40% לשלוש. לדעתי הזרים של אילת נראים ממש טוב, אבל הסגל הישראלי נראה כרגע בעייתי לדעתי הם יצטרכו כמה החתמות טובות לסגל הישראלי כדי לאיים באמת על קבוצות כמו ראשון לציון, נהריה ורעננה.

הפועל מגדל העמק/יזרעאל
מאמן: מאורו ספאק
שחקנים: עמית מנחם, גל שטרנברג, אלון סימונס, רז צור, נועם ארבל, מקסים פוקסמן, עידו שבת
לא ברור לי מה מגדל העמק מחפשים בליגה הלאומית לפי התחלת בניית הסגל. הם הביאו מהארצית את אלון סימונס, רז צור ונועם ארבל שממה שהבנתי לא היו מאוד משמעותיים בליגה השלישית, עמית מנחם חתם בקבוצה והוא לא בדיוק רכז ישראלי שאני מחזיק ממנו הוא יקבל את המקום לפרוץ אני מניח כי בינתיים הרכז הישראלי הבכיר של הקבוצה ואני לא רואה עוד מישהו שם כרגע ובנוסף חתם לאחרונה עידו שבת בקבוצה שמגיע אחרי עונה סבירה במכבי ראשון לציון. בנוסף חתמו בקבוצה גל שטרנברג שמגיע אחרי עונה שחימם ספסל בהפועל תל אביב אבל בכללי הוא ישראלי סבבה לליגה ועם סייז ואם הקליעה נכנסת קשה לעצור אותו (הבעיה שהאחוזים לא גבוהים מספיק מלבד משחקים שהוא בזון מטורף) ומקסים פוקסמן ממשיך עם הקבוצה לאחר שהיה חלק משמעותי בעליית הליגה של הקבוצה.

אליצור יבנה
מאמן: דוד אלהרר
שחקנים: שמואל מלכוב, עוז חולי, ים שפריר, זיו מעוז, גל גילינסקי, עידן אברהם, אליי אבייב, אריק קופס, אור פורר
עוד עולה חדשה אבל נראה שהיא באה תאכלס ומרגיש לי שיבנה בונה קבוצה שאולי לא תאיים על עלייה אבל לגמרי תתקע יתד חזרה בליגה. מעונה שעברה ממשיכים שמואל מלכוב ושחקני הבית עוז חולי וים שפריר. מלכוב כבר שחקן ותיק בליגה אחלה קלעי והיה חלק חשוב בעליית הליגה של יבנה וכך גם חולי ושפריר שבלעדיהם יבנה הייתה מתקשה מאוד. בנוסף מהליגה הארצית הגיע זיו מעוז שמגיע אחרי עונה מצוינת בנחל שורק שבה הוביל את קבוצת הצעירים שם עד לפלייאוף העלייה והוא לדעתי פוטנציאל לתגלית העונה. בנוסף חתם בקבוצה עידן אברהם אחרי עונה של כמחליף של ג'וש פרוינד הראה הבזקים של כישרון אבל לא מעבר ובנוסף איליי אבייב חתם בקבוצה אחרי שבעונה שעברה היה סופר משמעותי עד הפציעה שלו בליגה ללא זרים אבל העונה אני מאמין שיחזור למקומו הטבעי כישראלי טוב מחליף לסנטר, יכול לשחק גם בעמדה 4 בהרכב גבוה הוא ריבאונדר מצוין בנוסף חתם בקבוצה אריק קופס שהוא סנטר זר שרשם מספרים יפים בקוסובו והונגריה בעונות האחרונות. מעל כולם מגיע ההחתמה של גל גילינסקי שבעונות האחרונות היה אחד הרכזים הטובים בליגה הלאומית והיה תמיד חלק מקבוצות שמכוונות עליה, הוא מגיע כעת לאליצור יבנה בהחתמה מאוד מרשימה ונראה שליבנה העונה יש מיקס של שחקנים צעירים עם ותיקים ואיכותיים מה שנותן לי תחושה לאן הם יגיעו העונה.

הפועל כפר סבא
מאמן: אלעזר יעקובי
שחקנים: עומר שדה, שגיב גורמן, אביאל לוי, מתן בן אקן
הפועל כפר סבא כרגע בשלב מאוד מוקדם של הבנייה שלה, ממשיך מהעונה שעברה הוא אלעזר יעקבי שאימן את הקבוצה בעליית הליגה בנוסף ממשיך בקבוצה שגיב גורמן שחקן הבית שהיה חלק משמעותי בעלייה ועומר שדה חוזר לקבוצת נעוריו בתקווה שהשנה יוכל לקחת עוד צעד קדימה ולהראות באמת חלק מהכישרון שלו כי ב-3X3 באמת ראו שלא חסר לו. בנוסף חתמו בקבוצה אביאל לוי שהתחיל את העונה סבבה בגלבוע אבל ככל שהגיעו אלייז'ה הירש (שפרש) וג'וש אולדריך די נמחק מהרוטציה בגלבוע/גליל ובנוסף מתן בן אקן שלאחר תקופת הסתגלות קצרה היה בין השחקנים הטובים בעונה האחרונה של מעלה אדומים.

קבוצת עוטף עזה
מאמן: ברק פלג
שחקנים:
מועמדים: ג'ול כארם, שגיא קחמג'י, רני בלגה, דניאל גריידי
אחרונה חביבה היא קבוצת עוטף עזה שאפילו שם עדיין אין לה, אבל מאמן יש. ברק פלג הסכים לבוא ולאמן את הקבוצה שלדעתי כל הכבוד לו שהוא הסכים אבל צריך לומר משהו מדובר בשכונה פשוט להצניח קבוצה ככה לליגה, היא לא יכולה לעלות, היא לא יכולה לרדת, אני אפילו לא בטוח שהיא תשחק בעוטף עזה שזה מעלה את השאלה אפשר לשחק בכלל בעוטף עזה? יש אולם שיכולים לשחק בו בעוטף עזה? אני מכיר שהפועל בארי שיחקו בליגה הלאומית אבל זה היה לפני 13 שנים ודברים השתנו מאז. בכל מקרה הקבוצה כן אמורה להיות עם זרים וחברה צעירים וכישרוניים בשמות של המועמדים כתבתי שמות שעלו ברחבי הרשת אבל אין עוד שום דבר רשמי לגבי מה שהולך שם היא אמורה להיות בנויה בעיקר מבוגרי נבחרות הנוער והעתודה אבל נראה מה יהיה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 11:04 am 
מנהל פורום

עוד לא קראתי את הסקירה, אבל כל הכבוד!
שני דברים:
1. יש שינוי חוקים דיי משמעותי בלאומית, שווה לפרט על זה. אם יהיה זמן אולי אכתוב בעצמי, אבל זה פורסם כבר לפני כמה שבועות ושווה דיון בפני עצמו.
2. ממה שהבנתי, קופרברג קרוב להישארות בצפת, אחרי שהיה בדיבור עם עפולה מליגת העל ועם נהריה מהלאומית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 1:19 pm 
Hall of Famer

תודה רבה. מאלף ומעלף

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 3:08 pm 
Hall of Famer

השקעה ובקיאות מדהימים, תודה רבה!

מה קורה בגזרת מכסת העולות/יורדות מ/אל ליגת העל?
צפוי פיאסקו כרגיל?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 3:18 pm 
מנהל פורום

יהיו 2 עולות, אבל הן יוכרעו בדרך חדשה - מתוך ההודעה שפורסמה:

ציטוט:
מוכנים לזה? ליגה לאומית Winner עוברת לשיטת משחקים חדשה! מהעונה הקרובה - כל משחק קובע.

ליגה לאומית Winner יוצאת לדרך חדשה. החל מהעונה הקרובה הקבוצה שתסיים ראשונה אחרי 2 סיבובים ומשחקי בית עליון תעלה לליגת העל. בסיום משחקי הבית התחתון, שתי הקבוצות האחרונות תרדנה לליגה הארצית. העולה הנוספת תיקבע דרך משחקי הפלייאוף, שיורכבו מקבוצות אשר מדורגת במקום 2 עד 9, כאשר רבע הגמר וחצי הגמר בשיטת הטוב מ-3 ואילו הגמר בשיטת הטוב מ-5.

רון וורוטיצקי, יו"ר מנהלת ליגה לאומית Winner: "אחרי הסכם חסות עם הטוטו ומתווה משרד הספורט שמעניק לכל קבוצה מיליון שקלים, אני שמח שהיום אנחנו מביאים בשורה נוספת לליגה לאומית Winner. עמלתי רבות על שיטת המשחקים החדשה, ולאחר סדרת התייעצויות עם אנשי מקצוע הגענו למסקנה כי זו השיטה הנכונה ביותר. מדובר בשינוי משמעותי, ואני בטוח שהוא יוסיף עניין רב".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 3:45 pm 
Freshman

shmueliki כתב:
השקעה ובקיאות מדהימים, תודה רבה!

מה קורה בגזרת מכסת העולות/יורדות מ/אל ליגת העל?
צפוי פיאסקו כרגיל?

עקרונית השיטה היא שני סיבובים רגיל ואז במקום לחלק את הליגה לפלייאוף עליון ותחתון כמו פעם עושים בערך כמו בליגת העל בית עליון מקומות 1-6 ובית תחתון מקומות 7-14
בסוף הבית התחתון שתי האחרונות יורדות לארצית.
מקום ראשון עולה לליגת העל אוטומטית ללא פלייאוף!
מקומות 2-9 מתחילים את סדרות הפלייאוף המוכרות, רבע הגמר הטוב משלוש, חצי הגמר הטוב משלוש, הגמר הטוב מחמש

עוד נקודה חשובה, הקבוצה של העוטף לא יכולה לעלות לליגת העל, או לרדת לארצית. הפיאסקו האמיתי יהיה כאשר לקבוצה הזאת יהיה משחק עם משמעות לעלייה או ירידת ליגה

לא אוהב את הקונספט של בית עליון, הליגה מספיק ארוכה לדעתי
אבל מאוד מחבב את הקונספט של לתת פרס למקום הראשון שלדעתי זה יותר קשה לשמור על רמה גבוהה לאורך עונה שלמה מאשר סטרץ' של חודש
וגם זה מכניס עוד עניין לסדרות פלייאוף ובעיקר לגמר הפלייאוף שהפך להיות משחק לפרוטוקול.
תכננתי לכתוב בהמשך אבל זה די סחט ממני את המיץ כל מה שכתבתי ובנוסף אני גם בתקופת מבחנים שזה כיף

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 4:09 pm 
Hall of Famer

יש זמן ללו"ז המשחקים הארוך הזה? נניח עבור מקומות 7-9 (בדיעבד) מדובר בשני סיבובים (26 משחקים), עוד 7 משחקים בית תחתון, ואז סדרות פלייאוף.
גם אני אוהב את ה"בונוס" למקום הראשון, מהסיבות שציינת.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 06, 2024 4:28 pm 
מנהל פורום

השיטה היא שינוי גדול ויש נטייה אוט' להירתע משינוי, אבל לדעתי מדובר בשינויים לטובה.
לא שלפני זה לא הייתה חשיבות למקום 1 או 2, אבל עכשיו יש מן הסתם מוטיבציה מאוד גבוה לסיים במקום הראשון ולא לוותר על אף משחק.
השאלה מה קורה במצב שיש קבוצה אחת 5 רמות מעל הליגה מבחינה תקציבית (לא אומר שיש בהכרח כזו השנה, אבל היפוטתית) - שגם יכולה להרשות לעצמה סגל הרבה יותר עמוק וגם להביא מיידית זרים מחליפים במקרה של פציעות (ולהימנע ממצב שהיא עולה למשחק עם זר אחד בלבד). במצב קודם עדיין היה את הפלייאוף, אבל עכשיו קבוצה כזו תוכל מעשית להבטיח לעצמה את העלייה.
אבל חוץ מזה, גמר הפלייאוף יהיה עכשיו הרבה יותר מעניין ויש גם בעצם עוד קבוצה אחת שיהיה לה סיכוי לעלות בתום העונה הסדירה והבית התחתון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 07, 2024 11:31 pm 
Freshman

לא הולך לעשות את זה יותר מדי (בדרך כלל אני אתן עדכונים במאסה יותר גדולה) אבל כמה החתמות מעניינות מאוד

ניב למפרט מושאל מגלבוע להפועל כפר סבא ויקווה להיות רכז מוביל שם אחרי עונת קאמבק רעה מאוד בגלבוע/גליל ואליפות U20 לא מספיק טובה יקווה להגיע למקום שייתן לו את האופציה להראות שעדיין יש לו את זה
זיו וייסמן מושאל מגלבוע לקבוצת הבת של מכבי תל אביב, אליצור שומרון שבאמת נראה שבונה קבוצה מעניינת בסך הכל, בנוסף שומרון מחתימים את הזר שהיה אמור להיות שם עונה שעברה טרם המלחמה, אייזאה קראוולי
דניאל הילל מגיע מקבוצת הבת של מכבי תל אביב לעולה החדשה, הפועל מגדל העמק, לפי מה ששמעתי יש מצב שגם קופרברג בדרך
רום כיטכיס חותם בעירוני נהריה אחרי עונה לא רעה באליצור רמלה באליצור רמלה
נמרוד טישמן ישחק בקבוצה המאוחדת באשקלון, נראה לי זה נקרא שהוא ממשיך שם לעוד עונה, תומר כהן גם כנראה בדרך

ובאחת ההחתמות המרשימות של היום ברנדון טאב שרשם ממוצעים של 19 נקודות ו-2.8 חטיפות בליגה הליטאית חותם באליצור יבנה שכמו שכתבתי בונים בובה של קבוצה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 08, 2024 12:05 am 
מנהל פורום

כינוי כתב:
דניאל הילל מגיע מקבוצת הבת של מכבי תל אביב לעולה החדשה, הפועל מגדל העמק, לפי מה ששמעתי יש מצב שגם קופרברג בדרך

הלל מהפועל ת"א אתה מתכוון.
ולגבי קופרברג - אני אבדוק ואעדכן :wink:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 08, 2024 12:35 am 
Sophomore

אחלה של עדכון וידע. רק חבל שחוזרים לשני זרים. היה דווקא אחלה בעיני ליגה בלי זרים וצ'אנס לישראלים.

אישית, אשמח לראות את בלגה וכראם (וגם גריידי) מקבלים דקות משמעותיות, אז אני בעד שיהיו בקבוצה של עוטף עזה, גם אם זו לא תהיה קבוצה תחרותית במיוחד (ומסכים שזה באמת די שכונה מה שעושים שם). לגבי כראם, יש גם דיבורים על המכללות, אז נראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 08, 2024 9:13 am 
Freshman

ודים כתב:
כינוי כתב:

הלל מהפועל ת"א אתה מתכוון.
ולגבי קופרברג - אני אבדוק ואעדכן :wink:

וואי וואי איזה פאדיחה
כמובן שדיברתי על הפועל תל אביב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 18, 2024 4:34 pm 
מנהל פורום

מה קורה עם קבוצת עוטף עזה באמת?
ברק פלג כאמור יאמן, אבל מי השחקנים? ה"שאריות" של נבחרות העתודה והנוער (בסגל המורחב אפילו) שלא חתמו בשום מקום אחר??
איפה ישחקו? יגורו? יש אולם חדש באשכול, אבל לא יודע אם הוא מתאים ללאומית. חוץ מזה יש רק את האולם באשקלון, כי אני לא חושב שגם האולם בשדרות מתאים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 7:52 pm 
Freshman

בישראל היום כותבים שקבוצת עוטף הדרום שיוביל ברק פלג ככל הנראה תכלול שני זרים את עמרי שלף, אור טפירו, דניאל גריידי, שגיא קחמג'י, אריאל סלע ויונתן אבולוף
אלא אם יביאו שני זרים בקליבר לא נורמלי, מרגיש שמדובר בבשר תותחים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2024 8:06 pm 
מנהל פורום

לגמרי בשר תותחים. לא מבין את ברק פלג שנרתם לזה כל כך והעביר את כל משפחתו דרומה אפילו. יש אתגר מקצועי ויש סתם להתבזות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 24, 2024 5:27 pm 
Freshman

עדכון סגלים למעוניינים
מכבי רחובות
מאמן: קובי חסון
שחקנים: דמיטריוס טרדוול, קווין קייפרס, דניאל גואטה, שגיב דוד, דניאל שרון, דולב דראפיץ', אורי חי, אביב הנקין, יואב ושלר, אלירן חדד, ים נבו, זיו רינסקי, איתי אפרתי, עדו רומי, איגור נסטרנקו
סגל סגור

עירוני נהריה
מאמן: עופר רחימי
שחקנים: עומר טל, טימאדיו יוסוף, אלכס צ'וברביץ', דנאל כוזהינוף, עידו דוידי, דור ענבי, אריאל דרעי, עילאי שאול, רום כיטכיס, אופק בן יעקב, נועם לוגשי, ניתאי טפרברג
זר אחד, סגל ישראלי נראה די מלא ועמוק, לדעתי הסגל סגור אחרי החתמה של גארד זר

מכבי ראשון לציון
מאמן: שרון דרוקר
שחקנים: הראל דדון, מאור נקרשביץ, מקסים רומנוב, ג'וש פרוינד, זאק בראיינט, עמית ראובן, איתי גליק, בן אייזנהארט, נועם גרינברג, ארנט מולטרי, מתן חכמו
סגל מרגיש די סגור, אולי יגיע עוד שחקן משלים (חמישייה מפחידה של בראיינט, ראובן, דדון, פרוינד ומולטרי) וגם ספסל עמוק

עירוני רעננה
מאמן: יואב סגלוביץ'
שחקנים: יוגב אוחיון, אלכס לדר, ג'ימי הול, חואקין שוכמן, אפי טיומקין, ניתאי רוזנברג, ברנדון באומן, ג'ריוס המילטון, קורן משה, בן אונצ'ה, עמית פאר
סגל יחסית סגור, אולי יגיע עוד שחקן משלים (אחלה חמישייה של יוגב אוחיון, אפי טיומקין, שוכמן, המילטון, הול), דווקא גארד זר טיפה חסר פה

בני כפר קאסם
מאמן: קורי קאר
שחקנים: בן עברי, עמית שדה, איתן בש, איתאי פדלון, פול דילייני, דביר אוחנה, מרקיז הייסטינגס עומר עיסא, סארי פריג, מוחמד עאמר, יואב סודמי, דאוד סרסור, טיילר אדווי, נדב ינקוביץ
שני זרים בקו הקדמי, מרגיש כמו טרנד העונה, נראה גם פה סגל יחסית סגור עם המון שחקנים שמקווים לפרוץ

אליצור שומרון
מאמן: דרור כהן
שחקנים: רועי בכר, אביב שמעוני, אייל שולמן, ירון גולדמן, אורן סהר, יהלי שושן, נועם יעקבי, עידו הראל, אייזאה קראוולי, זיו וייסמן, זק סימונס, אורי כהן
סגל סגור לדעתי, שני זרים קו קדמי

א.ס. אליצור אשקלון
מאמן: יאיר גבירץ
שחקנים: יונתן מור, ניב פילוסוף, אביתר מור יוסף, ליאור ברמן, נמרוד טישמן, דניאל נג'ר, עמית סנקר, נווה בן שמן, מייקל גילמור, תומר כהן, יוגב לוי
חסר זר אחד להשלים את הסגל, גם פה שני זרים בקו הקדמי יהיו לדעתי

מ.ס. צפת
מאמן: מיקי גורקה
שחקנים: טל חדד, אופק ריף, אוריאל לייטמן, ברייס אנזה, וונטריוס וולברייט, רותם לוינשטיין, יהונתן זלאיט, נווה כהן, שלו ארבל, יהודה ביטון, עומר אל על
גם פה שני זרים שאף אחד מהם לא רכז, סגל סגור או מרחק החתמה אחת מסגירה ובכל זאת לא מרשים

א.ס. רמת השרון
מאמן: גיא קנטור
שחקנים: עמית ביר כץ, חן כלפון, עומר שפר, דניאל ראובן, יובל הוכשטטר, איירה לי, רועי אבנרי, עמית אלון, אביב ארונוב, אקיימג'י וויליאמס, איתן דרוט, רני בלגה, עומר אלרום, עידו ניסים
סגל סגור

עירוני אילת
מאמן: דני גוט
שחקנים: גולן גוט, אור אשכנזי, נאור שרון, ברנדון הופמן, תומר פורת, נועם פוקס, שגיא פנחס, נדב מלכה, דירק וויליאמס, ג'ארד ארמסטרונג
מהפוסט הקודם רק ארמסטרונג צורף אז הביקורת זהה, הוחתמו 2 זרים.

הפועל מגדל העמק/יזרעאל
מאמן: מאורו ספאק
שחקנים: עמית מנחם, גל שטרנברג, אלון סימונס, רז צור, נועם ארבל, מקסים פוקסמן, עידו שבת, דניאל הילל, תומר ברדוגו, עוז לביא, טרוול בק, ג'אביון אוגונימי
שני זרים לקו הקדמי גם פה, הסגל נראה די סגור. אולי תהיה עוד החתמה.

אליצור יבנה
מאמן: דוד אלהרר
שחקנים: שמואל מלכוב, עוז חולי, ים שפריר, זיו מעוז, גל גילינסקי, עידן אברהם, אליי אבייב, אריק קופס, אור פורר, ברנדון טאב, חן גיא
שני זרים קלאסי ללאומית, סגל סגור או מרחק החתמה מסגירה

הפועל כפר סבא
מאמן: אלעזר יעקובי
שחקנים: עומר שדה, שגיב גורמן, אביאל לוי, מתן בן אקן, ניב למפרט, עומר דרגושנסקי, ריקי פאק, לירן אזולאי
זר אחד ובנוסף הסגל הכי רחוק מסגירה פרט לשכונה של מ.כ. עוטף הדרום

מ.כ. עוטף הדרום
מאמן: ברק פלג
שחקנים:
מועמדים: שגיא קחמג'י, דניאל גריידי, יונתן אבולוף, עמרי שלף, אור טפירו, אריאל סלע
חסר הכל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 4:26 pm 
Sophomore

אחלה של סקירה, כינוי. הרבה ידע והערכות מעניינות.

ראשון ורעננה אולי הכי מרשימות על הנייר. שומרון ורמה"ש (בעיקר) יהיו מעניינות לעקוב מבחינת כשרונות עתידיים.

לדעתי אתה קצת קשה עם אילת. הזרים נראים אחלה (בעיקר וויליאמס) וגם הסגל הישראלי מעניין (למרות שאולי קצת קצר, בעיקר בעמדות הפנים). תומר פורת שייך לדעתי לליגה הבכירה מבחינת רמה. גוט אמנם לא נראה בשיאו, אבל עד לפני שנתיים זה שחקן של 10 נקודות למשחק בליגת העל, עם אחוזים טובים משלוש ויכולת להתפוצץ על כל קבוצה. הוא עוד לא בן 30 ואם הוא חוזר לעצמו תחת אבא, זה גם לאומית ברמה גבוהה. אשכנזי אמנם לא הרשים בליגת העל (בהרבה דקות), אבל הוא צעיר ומסוגל לפרוץ. חסר להם עוד איזה שחקן או שניים לעומק, שאולי עוד יגיעו, אבל הסה"כ נראה לא רע.

נאור שרון זה סיפור מעניין. בנבחרות הצעירות של ישראל הוא נראה כמו כישרון מעניין. אפילו בגיל 22, עם הנבחרת לאוניבסיאדה הוא היה אחד המצטיינים. וזו נבחרת שכללה שחקני נבחרת בוגרת לעתיד (תומר גינת, יפתח זיו) ועוד לא מעט שחקני ליגת על לגיטימיים כמו איגור קולשוב, נתנאל ארצי, עמית גרשון, חואקים שוכמן, וגולן גוט. שרון היה מלך האסיסטים של האליפות ההיא (7 למשחק), כולל משחק של 12 נקודות ו-10 אסיסטים מול ארה"ב (פרדו) של קארסן אדוארדס (משחק שהיה פספוס גדול של ישראל ברבע הגמר). מוזר שהוא לא הפך לפחות לשחקן ליגת על לגיטימי. יש לו גודל טוב לרכז, יכולת מסירה, ואתלטיות סבירה. חשבתי שזה יתחבר ליותר ממה שהוא הראה בקריירה שלו, שנראית די מפוספסת.

נערך לאחרונה על ידי סאבוניס בתאריך א' אוגוסט 25, 2024 6:17 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 4:43 pm 
מנהל פורום

נאור שרון, שאני זוכר שראיתי אותו לראשונה בנערים של מכבי ת"א והוא היה רמה מעל כולם וגם אחר כך בנבחרות גם עם שנתונים מעל, בשלב שהוא בגיל שכבר יש הרבה ניסיון, אבל לפני הירידה הגדולה ביכולות האתלטיות, אז אולי יגיע במיינדסט שונה ובוגר יותר.
אבל חוץ ממנו ופורת (ואולי גוט) אין באמת ישראלים שאפשר לבנות עליהם. הכל יהיה על הזרים.
אשכנזי עצמו אגב היה כישרון מוביל בגיל צעיר וניבאו לו עתיד מזהיר, אבל "נתקע" עם צמיחה מאוחרת ולכן למעשה פיספס את נבחרות הגילאים ה"אמיתיות" למרות שב-U14 היה אחד המובילים. בסוף דיי כצפוי הגיע לגובה טוב וכישרון תמיד היה לו, אבל הוא צריך עוד עונה או שתיים בלאומית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2024 7:04 pm 
Freshman

אין לכם מושג כמה אני לא מסוגל לראות את נאור שרון והוא בא לקבוצה הזאת כרכז מוביל
במכבי רמת גן זה באמת היה משהו בין חוסר יכולת קיצוני לזריקת זין מוחלטת, מגיע אחרי עונה שלא ראה דקה והוא אמור להיות הרכז המוביל של הקבוצה
לדעתי זה החתמה נוראית שיכולה לדפוק להם עונה, היחיד שיכול להוביל כדור די באופן טבעי זה ארמסטרונג.
יש סיבה שבעונת העלייה שלנו התחלנו להיראות כמו קבוצה אחרי שעמית אהרוני וג'ורדן כהן הגיעו והוא נמחק באופן מוחלט מהרוטציה הוא היה פשוט נזק מחריד על פרקט
כל פעולה שלו הייתה סבל לעין ושמוליק ניסה בכח להכניס אותו לעניינים אפילו בפלייאוף ופשוט בקהל היינו סופרים את הדקות עד שהוא ירד מהפרקט ולא יחזור כי הוא היה גורם עד כדי כך נזק בכלום זמן.
אחוזים רעים מכל הטווחים, יחס אסיסטים/איבודים של כמעט 1, משחק לא שוטף שהוא מוביל אותו והכי נורא "ההגנה" שלו.

בנוגע לשאר הישראלים זה מאוד תלוי אם זה יתפתח תומר פורת מצד אחד מגיע אחרי עונות טובות יחסית בליגת העל וההחתמה הזאת הפתיעה אותי, מצד שני הוא לא באמת היה יותר מדי חלק מקבוצות מצליחות
גולן גוט הוא דווקא אחלה החתמה (מלבד זה שכנראה יש לו יחסים טובים עם המאמן) הוא גם היה חלק מהערך המוסף של נתניה בעלייה בעונה האחרונה ונתן כדורסל לא רע
אור אשכנזי יכול להיות טוב העונה אבל חובת ההוכחה עליו, ארמסטרונג זה ישראלי נחמד מהספסל, פוקס הפונקציה היחידה שהוא נותן היא מנוחה להופמן.
בגלל זה אני מאוד לא אופטימי מאילת ואני גם לא בטוח איך דני גוט יוביל את הקבוצה (זוכר לא לטובה את הקדנציות שלו בכדורסל הגברים)

לעומת זאת לדעתי ראשון בנו את הסגל הכי מרשים בליגה, רעננה גם עם סגל מאוד טוב וההחתמה הכי גדולה של הקיץ, נהריה בנו גם מאוד מרשים לדעתי מאוזן ונכון שכל שחקן יודע לאיזה תפקיד מגיע וזה נראה לדעתי גם יותר מרשים מאילת.

אילת נמצאת אצלי בטיר ה-2 של הליגה כרגע יחד עם אשקלון שעם כמה החתמות לא רעות בכלל, רחובות עם צמד זרים שאני מאוד אוהב ועוד כמה ישראלים טובים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 20 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], מיכאל ו 17 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה