סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 12:35 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 27 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 11:09 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
קופמן (בין היתר) על הימורים בליגה בשנות התשעים:
http://www.haaretz.co.il/sport/basketball/1.1523594

ציטוט:
שנות ה-90', כפי ששר יובל בנאי עם משינה, החזירו אותנו הביתה. יומיים אחרי השיבה הלכתי לראות את מכבי תל אביב נגד מכבי ראשון לציון. הזמן כאילו עמד מלכת בכדורסל שלנו. השינוי היחיד היה השתלטות ההימורים בספורט - "בטים" - על הענף. זה החל באמצע שנות ה-80', לפני פריצת האינטרנט, כשעוד מכרו כאן למהמרים אפשרות להמר על משחקים שכבר הסתיימו, כפי שעידכן אותי אלי "קוקוס" כהן. האורדונים בגבעתיים היו חזק בתחום. אם רצו עם התקפת היריב בהיכל הספורט ברחבה שהפרידה בין היציע התחתון לעליון בשער תשע, זה אומר שהם ב"אנדר", הימרו על הפרש נמוך מהליין, נאמר 16 נקודות לטובת מכבי. בארה"ב נקבע הליין בשתי מדינות בשנות ה-90' המוקדמות, בנוואדה ובניו ג'רזי, שהיו היחידות להפעיל הימורים בהיתר. בארץ שכרו ארגוני פשע מומחים לסטטיסטיקה שקבעו עבורם את יחסי ההימורים. השוק פרח, משחקים נמכרו חופשי.

באחד מהם אירחה הפועל גבעתיים את מכבי ת"א בווינטר. האולם היה מלא בצופים שכל קשר בינם לבין כדורסל מקרי בהחלט. באותו בוקר נפגשתי עם אילן קובלסקי, מאמן גבעתיים, בבית קפה בפארק הלאומי ברמת גן. אמרתי לו שהוא לא במשחק, שהוא כבר נמכר אתמול. הוא היה בהלם. הפער בהימור היה 14 לטובת מכבי. שניות לסיום הובילה מכבי ב-14, אחרי ששמטה יתרון של 27 נקודות. כדורסלן, שמפאת צנעת הפרט לא אזכיר את שמו, רק אציין שלבש את הגופייה מספר 7, עמד על קו העונשין. האיומים היו ישירים לעברו, הוא רעד. שמוליק הדתי אמר לי שאין מה לדאוג, זה כסף בטוח. בזריקה הראשונה הוא בקושי ליטף את הטבעת. שמוליק נלחץ, ונדמה היה שהוא אומר תהילים. הבאה בפנים, הוא לחש. הזריקה השנייה של מספר 7 היתה אייר-בול, שמוליק התיישב וחפן את ראשו בין ידיו. אין אמונה, הוא לחש לי בקול שבור. בפער של 14 נקודות לא היה זוכה, ובנק ההימורים לקח את כל הכסף משני הצדדים. קובלסקי חיפש אותי ביציע בעיניו, מתקשה להבין את מה שראה. אגדה עירונית בגבעתיים מספרת שבאותו שבוע נלקח מספר 7 לחורש טבעי של אורן ישראלי ונקשר עירום לעץ, לכל הלילה. המסר הובן, הוא לא פחד יותר כאשר הוא וחבריו בקבוצות היטו תוצאות משחקים.

שבועיים מאוחר יותר נפגשתי עם יו"ר איגוד הכדורסל, דני קסטן ז"ל, בקפה הגלריה הלבנה בתל אביב. הבאתי לו שני תיקי מסמכים. הראשון, עבודת גמר על ליגת ה-CBA. השני היה עבודה שהכין ג'ון דאוד, החוקר הראשי שנשכר על ידי ליגת הבייסבול לחקור את פיט רוז, שיאן החבטות בליגה ומאמן סינסינטי, שנחשד בהימורים בלתי חוקיים, כולל על משחקי קבוצתו. רוז הורשע, נאסר והושעה לכל ימי חייו מעבודה במשחק. דאוד פירט את כל הנתונים האפשריים לצמצום התופעה ההרסנית. למגר לא ניתן, כך טען, רק לצמצם.

קסטן הקשיב, הינהן בראשו וכלום לא קרה. מה שכן קרה, היתה שיחת טלפון משמעון מזרחי, בה נמסר לי שאנחנו צריכים להיפגש.

שמעון תמיד ידע לארח. נפגשנו במסעדת הקופי-בר ביד חרוצים בתל אביב. אכלתי כמעט עד אובדן הכרה. שמעון לא פראייר, הוא הרי ממקימי הימל"מ במשטרה צבאית, חוקר מיומן. שחקנים שלי מעורבים בזה? שאל. שאלתי אם הוא מצפה שאשיב על השאלה. המבט שלו היה ברור כמו דיבור. באותה תקופה שיחקו במכבי בכירי הכדורסלנים הישראלים ושמעון לא אוהב להיות מופתע. שמלוק מחרובסקי, למשל, ראה אותי במקרה במסעדה בעיר ואמר "אל תגיד לי. אני יודע הכל". אגב, גם היום, 20 שנה אחרי, הוא יודע הכל.

אמרתי לשמעון, בוא נדבר על שופטים, אבל הוא סרב. שאלתי אם הוא לא רוצה כי הוא יודע, או שהוא לא רוצה לדעת. הוא ענה שאינו רוצה לדבר על שופטים. שחקנים אצלך מעורבים ב"בטים", אמרתי לו, אל תשאל מי כי לא אגיד לך. היתה שתיקה ארוכה, ואז הוא אמר שאנחנו חברים ומכירים המון שנים ושאם אספק מידע אולי יהיה לו מה להוסיף לי, כי גם הוא שומע דברים. נפרדנו כי הוא לא השמיע ואני לא שמעתי. כעבור חודש טילפן אלי חוקר פרטי ואמר לי להגיע בשעה מסוימת לבית קפה בשדרות הילד ברמת גן. החוקר עבד בשירות המועצה להסדר ההימורים בספורט.

שחקן זר, מלך הסלים בעונות בהן שיחק בארץ, נכנס לקפה וישב עם שני גברים. הפגישה צולמה והוקלטה. הוא קיבל מעטפה עם 10,000 דולר. עד לאותו מפגש הוא קלע 33 נקודות בממוצע לערב, מסר 0.3 אסיסטים ועל ריבאונדים לא שילמו לו. טילפנתי למאמן שלו, אמרתי לו שאין לו סיכוי במשחק נגד הפועל חיפה, על אף שהוא פייבוריט ברור. הוא אמר לי שאני חי בסרט. באותו ערב קלע מלך הסלים 11 נקודות, 22 נקודות פחות מהממוצע, אבל מסר שמונה אסיסטים. מקריות? רק אצל אנשים תמימים. מה שבטוח, 10,000 דולר לערב יכולים לשנות הרבה דברים. הקבוצה שלו, אגב, הפסידה בהפרש 17 נקודות על אף שהיתה פייבוריטית בשבע.

הטוטו חשב שהפיק לקחים. היתה חקירה פלילית, 12 אנשים הואשמו ונשלחו לתקופות מאסר קצרות ומתכונת ההימורים שונתה במטרה לתת אלטרנטיבה למהמרים. בפועל, זה לא עובד. במשחק גביע צ'אנס בשבוע שעבר, בין מכבי ת"א להפועל ירושלים, קבע הווינר רף של 11 נקודות יותר או פחות לגיא פניני ממכבי. 5:28 דקות לסיום קלע פניני את הנקודה ה-11 שלו במשחק. עד לסיום לא זרק לסל. מקריות? סביר שכן. אחד כמו גיא פניני, מבכירי השחקנים בארץ, לא עוסק בשטויות. ועדיין, צופים/מהמרים רבים התקשרו אלי כדי שאסביר להם מה קרה. איני יודע מה קרה, אבל אני מאמין בבחור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 17, 2011 5:59 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
נשמע לי כמו בולשיט גמור. הפיסקה על גיא פניני בודאי מופרכת לחלוטין ואין צורך אפילו להסביר למה. הפיסקה הלפני אחרונה נשמעת לי לא הגיונית כי אני לא זוכר שחקן שקלע בממוצע 33 נקודות בתקופה שהטוטו היה פעיל. אני מניח שגם שהייתי שומע על אנשים שנכנסו לכלא על הימורים לא חוקיים בכדורסל.

בכל אופן, מצטרף לסקרנות של מאדים במידה שכן יש שם משהו נכון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 17, 2011 6:21 pm 
Hall of Famer

דווקא נדב כתב על זה פעם משהו.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 17, 2011 6:23 pm 
Hall of Famer

אנקראם בעפולה? יובנקס בר"ג?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 17, 2011 7:03 pm 
Hall of Famer

כתבתי כמה פעמים על חשדות להטיית משחקים וגם נתתי דוגמאות ספציפיות פה ושם, לא נחזור לזה. מה שכן, לכל המפקפקים למיניהם, האם השם "טים דונאגי" אומר לכם משהו? אם משחקים בפלייאוף של הNBA נמכרו בשנות ה2000, זה יהיה קצת תמים לחשוב שבאירופה הכל נקי. חלילה לי מלהאשים את גיא פניני במשהו, אבל המידע הידוע לכולם הוא שבליינים החוקיים, אם שחקן מגיע בול למספר הנקודות של הליין-אנחנו מדברים בפי 9 על הכסף. ובכן כי כן, יש לא מעט אנשים וגם שחקנים מקצועניים שפי 9 על הכסף יכול לקרוץ להם. אגב, אחד שיכול לעזור למפקפקים הוא סטבין סמית' ששיחק בנהריה, וישב בזמנו בכלא על "גילוח נקודות" עבור מהמרים במשחקי הקולג' שלו. ואגב נוסף שלא מן הענף, דקלן היל-העיתונאי שחקר יותר טוב מכולם את תופעת ההמורים בכדורגל-טוען שגם במונדיאלים בשנות ה2000 נמכרו משחקים. אבל אולי הוא לא מבין כלום והכל בולשיט באמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 17, 2011 7:16 pm 
מנהל פורום

אני מבין מהסיפא שזה נכתב לגבי? אז חלילה לי מלפקפק שנמכרו משחקים בארץ, ולבטח לא שזו תופעה עולמית כפי שהדוגמאות שהבאת מראות. הבולשיט שלי התייחס לטקסט הספציפי שהועלה כאן של קופמן, שנראה יותר כמו סיפור (לאו דווקא מהמוצלחים) של דיימון ראניון. עיתונאי שהיה שותף לכל הדברים הללו וידע כל כך הרבה והיו לו הוכחות ומסמכים והוא מחכה שני עשורים עד שהוא מפרסם את זה כחלק מסיפור נוסטלגי? נו.

אשר לגיא פניני וה-11, אז מבלי להניח שאין שחקנים שמנסים להשתוות לליין, אז זה בהחלט לדעתי בולשיט מארץ הבולשיטים. ראשית, למה שמהמרים לא חוקיים שפניני עובד למענם יעבדו דווקא עם הווינר (שנדמה לי שאתה למשל לא מגדולי חסידיו)? אין מספיק ליינים משלהם? שנית, אלא אם שחקן מוודא שהוא קולע את ה-11 נקודות שלו ואז מבקש להתחלף, זה נראה לי סיכון גדול להחריד אלא אם הוא מתכוון להחטיא כל קליעת עונשין שישרקו למענו. ושלישית והכי חשוב, בעולם עמוס סטטיסטיקות כמו הכדורסל, כמעט בכל משחק נתון יהיו שחקנים שיקלעו בול על הליין שלהם (אם הווינר קובע 1 ל-9, אני מהמר שזה הסדר גודל. הווינר שנה שעברה הוכיח הבנה לא מועטה בהימורים של אבימאל). גם עניין הזריקה לסל לא ממש משנה, כי אם השחקן שותף לקונספירציה, זו בעיה עבורו לזרוק לסל ולהחטיא?

אם קופמן רוצה שיאמינו לו, הוא מוזמן להביא דוגמאות יותר משכנעות מסתם זריקת בוץ (עם לשון בלחי שהוא "מאמין בבחור") על משהו נטול משמעות לחלוטין. למשל שיצטט מהמסמכים המדוברים שלו. שינקוב שמות. וכיוצא בזה.

ואגב, למה "לא נחזור לזה"? אני אישית לא זוכר הודעות שלך מהעבר, אבל ממילא אני לא רואה סיבה שתחזור על הדברים שוב אם יש בהם עניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 17, 2011 7:30 pm 
Senior

גיא פניני מרוויח 250 אלף דולר בעונה(לא כולל מענקים לדעתי). איזה סיבה בעולם יש לו להסתבך עם אנשים מהעולם התחתון בשביל סכומים שהם במקרה הכי טוב חצי ממה שהוא מקבל בחודש?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 17, 2011 7:58 pm 
Hall of Famer

shachaf78 כתב:
גיא פניני מרוויח 250 אלף דולר בעונה(לא כולל מענקים לדעתי). איזה סיבה בעולם יש לו להסתבך עם אנשים מהעולם התחתון בשביל סכומים שהם במקרה הכי טוב חצי ממה שהוא מקבל בחודש?

בקיץ' פתחו את החוזה של פניני ושדירגו לו את השכר ל320 אלף דולר נטו.

בקשר לקניית משחקים יש לא מעט שמועות ,לדעתי שחחקנים מחוץ למכבי ת'א שהשקיעו בבנק של מוני פנאן והיו לא מעט כאלה לא נתנו 100 אחוז מעצמם מול הצהובים .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 17, 2011 9:29 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
"מפאת צנעת הפרט לא אזכיר את שמו, רק שהוא לבש מס' 7"
נו בחיאת קופמן, בעידן האינטרנט והארכיונים הממוחשבים בעיה לדעת מי היה מס' 7 בגבעתיים?
אז כמו קופמן אני לא אזכיר את שמו מפאת צנעת הפרט, אומר רק ששמו ושם משפחתו מתחילים באותה אות שבמקרה היא הלפני אחרונה באלף בית של שפה מסויימת שמדוברת בישראל, ושהיום הוא חוזר בתשובה ומתהדר בתואר "רב". נכון שזה ממש קשה ושלא גיליתם מי זה?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 17, 2011 9:54 pm 
מנהל פורום

שמו הפרטי כשם משפחתו של ראש ממשלה לשעבר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 17, 2011 10:04 pm 
Freshman

אני חושב ששרון שרקזי עדיין לא מחזיק בתואר הרשמי, "רב" (וכמובן שאין לי שום מושג האם וכיצד הוא קשור לעניין).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 1:26 am 
Sophomore

RREEDDTT. כתב:
shachaf78 כתב:

בקיץ' פתחו את החוזה של פניני ושדירגו לו את השכר ל320 אלף דולר נטו.

בקשר לקניית משחקים יש לא מעט שמועות ,לדעתי שחחקנים מחוץ למכבי ת'א שהשקיעו בבנק של מוני פנאן והיו לא מעט כאלה לא נתנו 100 אחוז מעצמם מול הצהובים .

שחף שים בווינר 20 אש"ח על יחס 9, תזכה ותבין למה כדאי לעשות את זה.
לא מסובך כל כך לדעת על אילו משחקים יש חשדות (בעיקר בכדורגל). יש משחקים שבאורח פלא נעלמים מטופס הווינר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 9:24 am 
מנהל פורום

אני חושב שהטענה הבסיסית במקרים כאלה היא לא שהשחקן עצמו הימר, אלא שגורמים מאפיוזיים כלשהם שהימרו על המשחק אילצו אותו לשחק בהתאם.

בכל אופן, לי יש הרבה פחות בעיה עם שאלת ה"למה לו לעשות את זה" (חסרים מיליונרים שהסתבכו בשטויות או שסתם רצו עוד כסף קל?) ויותר עם עניין ה"כמה פשוט לארגן את זה". ולבטח עם העניין הטריביאלי הזה של הצורך להביא ראיות קצת יותר משמעותיות לפני שמאשימים מישהו בהאשמה כל כך חמורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 2:09 pm 
Hall of Famer

כשהכסף גדול, למה שהשחקן עצמו לא יהמר? ו"אילצו" זה ממש לא המונח המדויק. אם אתה מדמיין פגישות אפלות שבהן נותנים לשחקן למשש את האקדש במכנסי המאפיונר-ובכן, זה לא עובד כך. בעידן הימורי האינטרנט והחישובים המתוחכמים, יש דרכים שהן פשוט עסקה משתלמת לכל הצדדים. השחקן מקבל אחלה כסף ואף אחד לא חושד בו (בין אם זה בגלל שההימור לא מחשיד-תכף אסביר-ובין אם כי הוא נהנה מיוקרה וממעמד), וכולם נהנים.

אני רוצה לציין שוב שאני חס וחלילה לא חושד בגיא פניני או מאשים אותו במשהו, אבל ברמה הכללית לא אופתע אם זה יכול לקרות ברמות האלה. משחק של גביע צ'אנס, כמו למשל משחקי מוקדמות הליגה האירופית בכדורגל, זה כר נוח במיוחד-בתיאוריה-למכירות משחקים. מפעלים זניחים, הרחק מתשומת הלב המרכזית. ממילא, מומחי ההמורים תמיד מתעסקים באנדר/אובר. כשדקלן היל מדבר על מכירת משחקים במונדיאל, הוא מתאר שיטה שבה ברור לכולם שברזיל תנצח את גאנה, המהמרים רק דואגים להפרש השערים שבו זה יקרה. ואם אף אחד לא מופתע כשברזיל מנצחת את גאנה בהפרש של שלושה שערים ומעלה נניח (לא שאני זוכר תוצאה ספציפית), אז המהמרים פשוט דואגים שהתוצאה ההגיונית שלהם תקרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 2:21 pm 
מנהל פורום

אני רק אעיר ש:

א. התיאור של קופמן לגבי השחקן לשעבר שהוא רב אבל לא בעצם רב די מציג תמונה של "אילצו". אני מסכים בכל אופן שכל האפשרויות אפשריות.
ב. גם עניין ההאשמה לא התייחס אליך אלא לקופמן. קופמן לדעתי בהחלט מאשים את פניני, אם כי כמובן עושה את זה בדרך מתחכמת ופחדנית.

בכל אופן, אני חושב שיש דברים שקל מאוד לדאוג להם (נדמה לי שבמקרה של דונהי הוא דיבר למשל על עניינים של לאיזו קבוצה תישרק העבירה הראשונה וכדומה), וגם לדברים שיותר קשה לדאוג להם אני בטוח שעדיין יש הימורים, ואין לי שום מחלוקת על הדברים שכתבת באופן כללי. יש לי בעיה עם העלאת האשמות בנות עשרים שנה ועם העלאת האשמות ורמיזות על בסיס מעט מאוד נתונים.

ואני עדיין אשמח אם תחזור שוב לדוגמאות שנתת מהעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 2:40 pm 
Senior

איך שחקן מחליף כמו פניני, שדקות המשחק שלו משתנות לפי היריב הרבה פעמים והוא גם לא בין המובילים בקבוצה בכמות הזריקות שהוא לוקח, יכול לדאוג לה שהוא יקלע 11 נקודות או למעלה מכך? אם ההימור הוא אנדר זה קל יותר, אבל אז ברור שהוא לא עמד ב''דרישות'' המהמרים. קופמן פשוט לקח שחקן חף מפשע וליכלך עליו(כהרגלו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 19, 2011 2:47 pm 
Hall of Famer

יובנקס לא קלע 33 למשחק (די רחוק מזה, האמת, כמעט חמש נקודות פחות). אנקראם היה קרוב לזה בעפולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 23, 2011 6:25 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
ואני עדיין אשמח אם תחזור שוב לדוגמאות שנתת מהעבר.

קודם כל, סליחה על התגובה המאוחרת.

אני לא זוכר בדיוק מה כתבתי בעבר ואם כתבתי רק על כדורסל, אבל ראיתי בעיניי לא מעט משחקים שההפרש שלהם היה רחוק מהליין כמה דקות לסיום, ובסיום עמד בדיוק על הליין או רחוק ממנו מעט מאד. דוגמא אחת שאני זוכר בשליפה היא משחק היורוצ'לנג' של ברק נתניה נגד לוקאויל בבולגריה בעונה שעברה. המשחק נגמר בדיוק על הליין מאיזה האלי הופ בשנייה האחרונה, אחרי שהיה רחוק מהליין (סלחו לי שאני לא זוכר תוצאה מדויקת וכו').

דוגמא קרובה יותר למשחק מוזר? בדקה ה33 של מפגש היורוליג האחרון בין פרוקום גדיניה לגלטאסריי, ההפרש עמד על 18 לזכות הטורקים. הליין בארץ היה +2 לפולנים, מה שאומר שבעולם הוא בטח היה +3 או משהו. בפתח הדקה ה40 התוצאה היתה שוויון, והמשחק נגמר 4 לטורקים.

מה שברור, בכדורגל מדובר בתופעה אמיתית וקיימת שהוכחה ע"י מספר גורמים מוסמכים. פיפ"א-ארגון סופר מושחת כשלעצמו-לא רוצה באמת לטפל בזה, אבל ייתכן שלא תהיה לו ברירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 23, 2011 6:56 pm 
מנהל פורום

אבל אתה מבין שזה שיש כל מיני דוגמאות כאלה לא אומר כלום? יש כל כך הרבה משחקי כדורסל שברור הסתברותית שחלק מהן יתנהגו באופן שתיארת. מה גם שלו אני מהמר, נראה לי הגיוני שהרבה יותר עדיף להטות את המשחק לכיוון רחוק ככל האפשר מהליין מאשר להמר את ההימור המשתלם הרבה יותר ומהמסוכן הרבה יותר של לקלוע בדיוק לליין. בכל מקרה, תקן אותי אם אני טועה, אבל אם הימרת על כיוון מסוים של הליין, לא משנה אם עברת אותו בנקודה או בארבעים נקודות. הלא כן? ככה שלא ברור לי מה מסמנת העובדה שהמשחק עבר מהפרש גדול להפרש קרוב לליין (למעט העובדה שמי שקבע את הליין ידע על מה הוא מדבר).

בכל אופן, בתגובה שהגיבו לי אפשר היה להבין שאתה מכיר מקרים שבהם הוכח שנעשו הימורים, ובזה הסתקרנתי. קופמן לפחות מדבר על אנשים שנתבעו והורשעו ולי מוזר היה שלא שמעתי על דבר כזה מעולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 23, 2011 7:06 pm 
Hall of Famer

בוודאי שסתם דוגמא אקראית לפה ולשם לא מוכיחה כלום, וזו יכולה להיות הסתברות פשוטה.

לגבי ה"קרוב לליין", אסביר בפעם אחרת, זה מורכב וארוך ואני צריך זמן וסבלנות.

אבל בכל מקרה-לא, אני לא יודע ברמת ההוכחות על אף משחק כדורסל מכור. אם הייתי יודע, הייתי מתלונן במשטרה או בכל גוף מוסמך אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 23, 2011 7:08 pm 
מנהל פורום

ואגב, סתם מסקרנות - כמה מקובל לעשות בווינר ליין של נקודות לשחקן ספציפי? כי אני מציץ עכשיו בווינר ולא רואה אף מקרה כזה (הדבר היחיד הדומה הוא מי יקלע יותר, דלייני או לואיס)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 23, 2011 7:19 pm 
Sophomore

תלוי מי השחקן, בד"כ הליין קרוב לממוצע הנקודות שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 23, 2011 7:29 pm 
Sophomore

אם בווינר עסקינן, רוב המחזור של הלאומית בטופס ואאז"נ זה חידוש כי בעונה הקודמת היו משחקים בודדים. משחקים כאלה שבד"כ לא משודרים בטלויזיה ואין כ"כ באז סביבם מועדים לפורענות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 23, 2011 8:50 pm 
Junior

הייתי שמח לראות את החמש דקות אחרונות של המשחק של פניני כדי להחליט עם קופמן מדבר שטויות או לא. הסיכוי שקופמן אומר אמת גדול מ-0. הליגה שלנו מושחתת ויש מספיק לכלוך בארגונים הסדירים, לא בלתי סביר שיהיה לכלוך גם מתחת לפני השטח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 23, 2011 11:11 pm 
Hall of Famer

ואני רק אציין אם כבר בנוגע ל"משחקים חשודים" שבאחד ההימורים היחידים שזכיתי בהם בווינר, הימרתי על 3 משחקי יורוליג ומשחק נוסף מה-NBA. שלושת משחקי היורוליג נגמרו בהפרש של נקודה אחת בלבד מהליין (למזלי בצד הנכון :)).

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 27 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה