סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 09, 2024 9:19 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 448 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: ועדת פלסנר
הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:11 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
ואל תשכח, נורטון, אתה גם נכשל ובורח וחי חיים אומללים. ואת כל זה הוא, כמובן, ביסס באופן שלא ניתן לסתירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:18 pm 
Junior

צוד, יש בזה משהו,וגם איישם את דבריך בשוך משובתי, אבל המשותף לנשוא הדמיון שלך הוא דיון שהופך מלא זעם דקדושה ואפוף להט דתי ככל שהוא נוגע בנקודות רגישות יותר, בכנות, כחרדי אני לומד מכך הרבה.

נורטון, חפש כאן משהו על דיון שענינו האמיתי אינו נשיאה בנטל והשתמטות אלא התמודדות עם ניסיון לשינוי תרבות בכפיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:18 pm 
Sophomore

צוד כתב:
גינות מיכאל כתב:
דתל"שים לשעבר

למה לך להתווכח עם דתיים? :)
ובכנות, מיכאל, כל פעם שהייתי פותח סבב נוסף עם לייזר הייתה מתמלאת תיבת הה"פ שלי בהודעות "עזוב אותך".
זה גם מה שאני אומר לך: עזוב אותך.

?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:25 pm 
Junior

מכבי רעננה זל כתב:
צוד כתב:
גינות מיכאל כתב:
דתל"שים לשעבר

למה לך להתווכח עם דתיים? :)
ובכנות, מיכאל, כל פעם שהייתי פותח סבב נוסף עם לייזר הייתה מתמלאת תיבת הה"פ שלי בהודעות "עזוב אותך".
זה גם מה שאני אומר לך: עזוב אותך.

?

צוד, הצלחת להעלות בעוד מקום את השאלה השבועית:

לייזר ?

מההיכרות שלי כאן, אני סבור שלייזר הוא יצור וירטואלי בן אלמוות שטרם מצא את מנוחתו, העשן השחור המגיח תחת גלגולים שונים וזהויות שונות. (או, מה למען השם הקשר בין ארסנל למכבי נתניה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:28 pm 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:
ואל תשכח, נורטון, אתה גם נכשל ובורח וחי חיים אומללים. ואת כל זה הוא, כמובן, ביסס באופן שלא ניתן לסתירה.

:)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:30 pm 
Hall of Famer

גינות מיכאל כתב:
צוד, יש בזה משהו,וגם איישם את דבריך בשוך משובתי, אבל המשותף לנשוא הדמיון שלך הוא דיון שהופך מלא זעם דקדושה ואפוף להט דתי ככל שהוא נוגע בנקודות רגישות יותר, בכנות, כחרדי אני לומד מכך הרבה.

נורטון, חפש כאן משהו על דיון שענינו האמיתי אינו נשיאה בנטל והשתמטות אלא התמודדות עם ניסיון לשינוי תרבות בכפיה.

מה, כמו כל ההודעות שכתבתי כאן (בעיקר בעמודים הראשונים של הת'רד) שלמרות שאני בעד גיוס, אני בעד לתת מסגרת דתית (נטולת בנות וכזאת שנותנת זמן לתפילה ואף לימוד יומי) למתגייסים במסגרות המתאימות להם? בא לכם להמשיך להיות חרדים, תפדלו. תמיד אמרתי שאני בעד, וגם אמרתי כאן כמה וכמה פעמים שלדעתי הדבר לא אמור לדרוש עלות גבוהה מדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 4:50 pm 
Junior

הודעתי נמצאת בסוף עמוד 3, ואכתוב כאן שוב בקצרה: מלבד כמה כותבים אמיצים אין הרבה אנשים המודים בכנות (ומי כמוך יכול לדעת זאת) שההבדלים התרבותיים העמוקים אינם מאפשרים לרבי חיים קניבסקי ודומיו לשרת בצה"ל שהוא אינו גוף טכני בעלמא אלא (כור היתוך חילוני אמיתי). אלא מערכת המושתתת (שלוש תוים?) עד יסוד שורש ומהות, על תרבות הרחוקה מאורח החיים החרדי כרחוק מזרח ממערב.

http://www.mako.co.il/news-columns/Arti ... 531018.htm

הניסיון לטעון כאילו חרדים יכולים לשרת בצה"ל ובד בבד לשמר במלואו את אורח חייהם הנוכחי הוא אחיזת עיניים ושקר גס.

רק כדוגמא אני מדבר על כך (לדוגמא) שבשבת המערכת תושבת לחלוטין מלבד במקרי פיקוח נפש ישיר. (כשהסמכות היחידה להכריע בענין יהיה הרב חיים קניבסקי ודומיו).
רוב ההורים החרדים אינם מעונינים שבנם יחשף לבר רפאלי, מירי בוהדנא, וגם לא לריצ'רד דוקינס (למרות שלהערכתי יותר חרדים מכירים את שמו מבני גילם החילונים). ולמעלה הסברתי ארוכות מדוע מדובר באינסטינקט טבעי של מיעוט החפץ לשמור על עקרונותיו.
אני משוכנע בכנות כמו רוב אזרחי המדינה כי לו החרדים יתגייסו לצה"ל בכל קונסטלציה שהיא, תרבותם תשתנה בהכרח ותושפע ממקבילתה החילונית, תקראו לכך פחדנות והסתגרות (ושוב הסברתי למעלה כיצד לדעתי היה מתנהג חילוני החפץ לשמר על תרבותו לו היה גר במדינה שכולה חרדית), אבל זה עיקרון שבעיניהם הוא ייהרג ובל יעבור.
מי ששם מטלית על עיניו ובעיניו הדיון הוא עניני על נשיאה בנטל, שיבושם לו, מי שכמוני משוכנע שמדובר בנושא מהותי יותר הנוגע בנקודת מהות חיי החרדים ו(ה)תרבותם, שיתמודד באומץ עם הענין ויקרא למודרניזציה של החרדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:00 pm 
Hall of Famer

אלא שבאורח פלא, ה"הקרבה" החרדית לשימור התרבות היא די גמישה (הנה, עובדה, אתה מדברר כאן את העמדה החרדית שלא רוצה להכיר את רפאלי ובוהדנה שאתה כמובן מכיר, וכמו שכבר עמדנו על כך קודם: אתה מקדיש זמן די נרחב לביטול תורה כהגדרתו), וכמובן לא דורשת מאמצים מיוחדים. "ייהרג ובל יעבור" זה יופי של אמירה, בטח כשלא צריכים להעמיד אותה במבחן כלשהו. כפציפיסט, אני ממש לא חושב שהצבא הוא הנושא המרכזי שעליו מושתת הקונפליקט עם החרדים. אני אומר שצריכה להיות הפרדה מוחלטת של דת מהמדינה לא רק ברמת המכשירים כגון "רבנות", אלא בעיקר ברמה התקציבית. נראה אתכם גיבורים גדולים בלי שקל אחד ממדינת ישראל, שאין שום סיבה בעולם שתיתן לכם אותו. לא כי אתם לא עושים צבא, אלא כי דת זה נושא פרטי שהתועלת שלו לציבור (בניגוד לספורט עממי, נניח) מפוקפקת מאד, ולכן כמו בארה"ב-התכבדו וממנו את עצמכם לבד. אין לי טענה וחצי טענה כלפי הסאטמרים בארה"ב, יש לי הרבה טענות כלפי הציבור החצוף שחי פה, ומשתמש בדמגוגיה יוצאת דופן כדי לקחת המון מצד אחד, ולא לתת מהצד השני. מי אתם בכלל שצריכים לכבד אתכם יותר מכל אחד אחר, או לתת לכם פריבילגיות וכספים מעל כל אחד אחר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:05 pm 
Hall of Famer

גינות מיכאל כתב:
רק כדוגמא אני מדבר על כך (לדוגמא) שבשבת המערכת תושבת לחלוטין מלבד במקרי פיקוח נפש ישיר.

אם זה נימוק שמועלה ברצינות, עמדתי משתנה באחת - אני מקווה מאוד שכבר בי"ג אב הקרוב המשטרה הצבאית תחל במבצע לכידת עריקים המוני בבני ברק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:09 pm 
Hall of Famer

אורן כתב:
גינות מיכאל כתב:
רק כדוגמא אני מדבר על כך (לדוגמא) שבשבת המערכת תושבת לחלוטין מלבד במקרי פיקוח נפש ישיר.

אם זה נימוק שמועלה ברצינות, עמדתי משתנה באחת - אני מקווה מאוד שכבר בי"ג אב הקרוב המשטרה הצבאית תחל במבצע לכידת עריקים המוני בבני ברק.

יש אפשרות שמה שיחשב כפיקוח נפש בעיניי דתי לאומי לא ייחשב ככזה בעיניי חרדי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:09 pm 
Hall of Famer

גינות מיכאל כתב:
הודעתי נמצאת בסוף עמוד 3, ואכתוב כאן שוב בקצרה: מלבד כמה כותבים אמיצים אין הרבה אנשים המודים בכנות (ומי כמוך יכול לדעת זאת) שההבדלים התרבותיים העמוקים אינם מאפשרים לרבי חיים קניבסקי ודומיו לשרת בצה"ל שהוא אינו גוף טכני בעלמא אלא (כור היתוך חילוני אמיתי). אלא מערכת המושתתת (שלוש תוים?) עד יסוד שורש ומהות, על תרבות הרחוקה מאורח החיים החרדי כרחוק מזרח ממערב.

http://www.mako.co.il/news-columns/Arti ... 531018.htm

הניסיון לטעון כאילו חרדים יכולים לשרת בצה"ל ובד בבד לשמר במלואו את אורח חייהם הנוכחי הוא אחיזת עיניים ושקר גס.

רק כדוגמא אני מדבר על כך (לדוגמא) שבשבת המערכת תושבת לחלוטין מלבד במקרי פיקוח נפש ישיר. (כשהסמכות היחידה להכריע בענין יהיה הרב חיים קניבסקי ודומיו).
רוב ההורים החרדים אינם מעונינים שבנם יחשף לבר רפאלי, מירי בוהדנא, וגם לא לריצ'רד דוקינס (למרות שלהערכתי יותר חרדים מכירים את שמו מבני גילם החילונים). ולמעלה הסברתי ארוכות מדוע מדובר באינסטינקט טבעי של מיעוט החפץ לשמור על עקרונותיו.
אני משוכנע בכנות כמו רוב אזרחי המדינה כי לו החרדים יתגייסו לצה"ל בכל קונסטלציה שהיא, תרבותם תשתנה בהכרח ותושפע ממקבילתה החילונית, תקראו לכך פחדנות והסתגרות (ושוב הסברתי למעלה כיצד לדעתי היה מתנהג חילוני החפץ לשמר על תרבותו לו היה גר במדינה שכולה חרדית), אבל זה עיקרון שבעיניהם הוא ייהרג ובל יעבור.
מי ששם מטלית על עיניו ובעיניו הדיון הוא עניני על נשיאה בנטל, שיבושם לו, מי שכמוני משוכנע שמדובר בנושא מהותי יותר הנוגע בנקודת מהות חיי החרדים ו(ה)תרבותם, שיתמודד באומץ עם הענין ויקרא למודרניזציה של החרדים.

ופרט למה שנדב אמר זה פשוט לא נכון, וכבר עברנו את זה בדיון, רק שבחרת להתעלם ולחזור על דבריך.
א. ביחידות נפרדות, אף חרדי לא ייחשף לשום רפאלי או בוהדנא
ב. לגבי פיקוח נפש, אין לי תשובה, פרט לכך שמספיק רבנים מזרוחניקים (וכן, אני יודע, בשבילך הם עאלק רבנים) נתנו מספיק היתרים, ולא רק מדובר על הצד השרלואי של המשוואה אלא גם הצד הליאורי, שטרנברגי או לבנוני של המשוואה (ושוב, אני יודע. אתה בטוח שכולם בורים ועמי ארצות).
ג. הייהרג ובל יעבור, היה בעבר גם לגבי לימודים אקדמיים, (כולל בתקופתי במידה מסוימת). נו..
ד. העדיף להתבטל? (וכן, נו. עשרות אחוזים מחבריך, כולל אתה, מתבטלים במשך חלקים גדולים מהיום. מה לעשות).
ה. קודם תילחמו בהצלחה בדברים הכיפיים, (סרטים שפושים בציבור החרדי, אינטערנט שפושה אף הוא), שכולם בבחינת ייהרג ובל יעבור, באותה מידה. אחרי זה נדבר.

אני לא שקרן גס. אני בסך הכל, מנסה לחשוף את הצביעות שעומדת בבסיס הדברים שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:11 pm 
Hall of Famer

oren_80 כתב:
אורן כתב:
גינות מיכאל כתב:

יש אפשרות שמה שיחשב כפיקוח נפש בעיניי דתי לאומי לא ייחשב ככזה בעיניי חרדי?

אורן, תסתכל על מה שכתבתי. החרדים מזלזלים בכל רב שהוא לא חרדי בעיקרון (גם אם לפעמים לצרכי ויכוח הם לא יודעו בכך). הם אגב, גם מזלזלים בעיקרון בדרך כלל ברוב רב שהוא לא אשכנזי. (וגם בזה, לצרכי ויכוח הם לא תמיד יודו). אבל הייתי בישיבות, ותאמין לי, כך המצב.

(ואם באופקים כך, ק"ו בן בנו של ק"ו שבפוניבז').

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:14 pm 
Hall of Famer

חמור מזה - הם רואים בי, כמו גם בחיילים חילוניים, גוי של שבת. הנימוק הזה הפך את העניין מבחינתי (בסדיר הייתי אדוק יותר משאני היום, אבל גם היום שבת זו מצווה שחשובה לי מאוד) לעלבון אישי.

אגב, יצא לי לבלות הרבה מאוד שבתות במחיצת חרדים, ומעניין שבנושא הזה, של שימוש בגוי של שבת, אלה שהכרתי אימצו גישה אולטרה מקלה.

(נורטון, במאמר מוסגר ולא קשור, אני חושב שבענייני איסור והיתר, שבת וכיו"ב הרב ליאור מקל בהרבה מהרב שרלו, כך שזו לא חכמה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:22 pm 
Junior

אגב, מיכאל, לדעתי אתה לא מכיר מספיק את הנח"ל החרדי.
אני יכול לומר לך שבמחלקת בייני"ש ששירתו בה חברי, שהיא בטח פתוחה יותר מגדוד נצח יהודה, לא היה דבר וחצי דבר שלא התנהל על פי פסקי הרב אליקים לבנון. הכל כולל הכל.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:36 pm 
Hall of Famer

צוד, אני לא חושב שזה מעניין אותו. הקטע הזה של "שמירת התרבות" הוא תירוץ חרדי ישן נושן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 5:43 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אבימאל כתב:
צר לי מיכאל, היה זה אחד התרגלים הדמגוגיים בתולדות הפורום.
מוזר.ממתי חרדים ודמגוגיה הולך ביחד?

זו לא היתה דמגוגיה, סתם גול עצמי. הבאת נתון שלכאורה אמור לחזק עמדה א' ולמעשה מחזק באופן דרמטי את העמדה ההפוכה.

מה שכן, הדבר העיקרי שלמדתי מהדיון הזה (וחבל שהוא לא מצליח להתנהל ברוח טובה יותר) זה שחרדים מכירים את אבודים.

ועוד אגב, הטיעון שלחרדים חשוב שבצבא ישמרו שבת הוא חשוב (ולזה אני אשאיר לאורן לענות). הטיעון שלחרדים חשוב שהבנים שלהם לא יכירו את ריצ'רד דוקינס הוא אנטי-חשוב. לי למשל מאוד חשוב שהילדים שלי לא ידעו מה זה אחוזים, כי 90% מהשקרים והשטויות בעולם נעשים על ידי שימוש בסטטיסטיקות, ולכן אני אאסור עליהם לשלם מס הכנסה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 04, 2012 6:42 pm 
Junior

ראובן כתב:
90% מהשקרים והשטויות בעולם נעשים על ידי שימוש בסטטיסטיקות.

120% מהסטטיסטיקות הן מוגזמות

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 05, 2012 9:21 am 
Senior

105% מאלה שטוענים ש 120% מהסטטיסטיקות הן מוגזמות, מגזימים אף הם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 05, 2012 10:33 am 
Hall of Famer

תומר כתב:
105% מאלה שטוענים ש 120% מהסטטיסטיקות הן מוגזמות, מגזימים אף הם

זה כבר בתוך סטיית התקן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 05, 2012 10:37 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
סוטה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 05, 2012 10:42 am 
Hall of Famer

נזיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 05, 2012 10:45 am 
Senior

סטיר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 05, 2012 11:16 am 
Sophomore

נורטון כתב:
אורן, תסתכל על מה שכתבתי. החרדים מזלזלים בכל רב שהוא לא חרדי בעיקרון (גם אם לפעמים לצרכי ויכוח הם לא יודעו בכך). הם אגב, גם מזלזלים בעיקרון בדרך כלל ברוב רב שהוא לא אשכנזי. (וגם בזה, לצרכי ויכוח הם לא תמיד יודו). אבל הייתי בישיבות, ותאמין לי, כך המצב.

(ואם באופקים כך, ק"ו בן בנו של ק"ו שבפוניבז').

גינות מיכאל,
כנציג החרדים האשכנזים בפורום, אשמח לשמוע הכחשה לזה או לפחות את הסיבה, בהנחה (הדי סבירה) שהנאמר הוא נכון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 05, 2012 11:33 am 
Hall of Famer

אוף, היית צריך להדגיש טייפו שלי? במקום ב"רוב" צ"ל "בכל".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 05, 2012 11:51 am 
מנהל פורום

הטור אולי הכי הזוי ומחוצף שאברך כתב על למה כל כך קשה להיות בחור ישיבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4251509,00.html
לעזות המצח אין גבול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 448 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: sheky, נביא בעירו ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: