סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 7:25 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 53 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: NBA לסוף השבוע
הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 6:53 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
לופז אמנם החמיץ עונה אבל זה היה בגלל שבר ברגל, משהו שיכול לקרות לכל אחד.
לא משהו שנגרר ושקשה לצאת ממנו, כמו בעיות ברכיים מסורתיות אצל גבוהים.

בנושא הריבאונד, כבר טחנו עד דק את הנושא הזה, אין ספק שזה אחד הדברים המעניינים/הזויים שיש בליגה, גם בגלל שהבחור כבר הוכיח בעונה הראשונה שלו שהוא יכול לקחת כדורים חוזרים.
הוא פשוט זורק זין בתחום הזה ולא מעוניין לקפוץ פעם אחר פעם בשביל כדור חוזר, שמישהו אחר יעשה את זה. מבחינתו הוא שם בשביל לשים נקודות.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 7:06 pm 
Hall of Famer

אגב, הבלוק של גריפין על דרון וויליאמס הלילה אחד המדהימים, מתחרה בבלוק המפורסם של לפונזו אליס, לא מבין איך הוא לא הגיע למקום הראשון בטופ 10 של הלילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 7:18 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אני ממש נהנה לראות שהלייקרס מפסידים למרות שקובי משחק מצויין... ועוד יותר שהאוורד הוא סתם תפלץ פיזי בלי יותר מדי יכולות כדורסל (מעניין היה לראות אותו מול הסנטרים הגדולים של שנות ה-90).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 8:38 pm 
Junior

פורטלנד מנצחים את מינסוטה. דמיאן לילארד עם משחק גדול של 28, 8 ו-4 באחוזים טובים ובלי איבודים. החמישייה של פורטלנד עם לילארד, מת'יוס (שגם נתן משחק מעולה - 30 נקודות), באטום, למרקוס וג'יי.ג'יי היקסון נראית טוב מאוד. הספסל מאוד חלש עד עכשיו. רוני פרייס נכנס טוב לתפקיד הרכז המחליף, מייארס ליאונרד עוד יהיה משהו טוב מאוד, וויל בארטון בינתיים לא מוכיח את עצמו כרגע אבל אני מאוד מחזיק גם ממנו על סמך הליגת קיץ. פרילנד וקלאבר האירופאים הם שחקנים לא רעים אבל גם לא כאלה טובים, אני די ידעתי את זה אבל האמריקאים קצת מאוכזבים. טרי סטוטס המאמן בינתיים נראה שעושה עבודה טובה והקבוצה במאזן של 6-6 וזה לא רע אחרי 12 משחקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 10:59 pm 
Hall of Famer

sir charles כתב:
אני ממש נהנה לראות שהלייקרס מפסידים למרות שקובי משחק מצויין... ועוד יותר שהאוורד הוא סתם תפלץ פיזי בלי יותר מדי יכולות כדורסל (מעניין היה לראות אותו מול הסנטרים הגדולים של שנות ה-90).

איך קובי משחק מצויין עם 30% מהשדה?!
אי אפשר לשלול את זה שהווארד פשוט עדיין לא חזר לעצמו אחרי הפציעה. תפלץ פיזי... הרבה קראו כך לשאק בזמנו, זה לא אומר שהוא לא שחקן כדורסל טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 11:18 pm 
Hall of Famer

לא שהווארד מזכיר לי את האקים מבחינת היכולות הטכניות שלו, אבל להגיד על שחקן שכבר שנים קולע 20 נק' למשחק ב-55-60% מהשדה שהוא אך ורק תפלץ פיזי בלי יכולות כדורס זה לעשות לו עוול די גדול בעיני, להווארד אולי אין טאץ' מה שמאוד גביל אותו בכל זריקה מטווח של יותר ממטר או מהקו, אבל יש לו ידיים טובות מאוד, הוא תופס כדורים שהתפלצים האחרים בליגה לא מצליחים לתפוס, יש לו עבודת רגליים מספיק טובה כדי לבצע בצורה מאוד יעילה מובים פשוטים באיזור הסל בלי לעשות צעדים או להפיל את הכדור והוא פינישר מעולה ליד הטבעת.

אפשר לבקר את הווארד על הרבה דברים, על זה שהוא ילדותי ומפונק לפעמים, על זה שהוא מאבד פוקוס ונעלם במשחקים מדי פעם, על זה שהוא שחקן מלוכלך ומה שלא תרצו, אבל אני לא חושב שאפשר לייחס את התפוקה ההתקפית שלו אך ורק ליכולת אתלטית, ברור שהיכולת האתלטית משפיעה מאוד, אבל לאיש בכל זאת יש כישורים מסויימים, התמצאות וטכניקה כדי לנצל אותה, גם אם אין לו טאץ' בידיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 12:07 am 
Senior

מה שמשעשע אותי שבדירוג של עמוס לופז דורג 11, הרבה מתחת לחברה עם ארסנל התקפי עלוב כמו טיי צ'אנדלר ונואה. אפשר לתת קרדיט לשניים האלה על זה שהקבוצות שלהם הגיעו לפלייאוף (וזכו באליפות במקרה של צ'אנדלר), ועל היכולות ההגנתיות הנהדרות שלהם שהם בוודאי עדיפות על אלו של לופז, אבל אני די בטוח שרוב ה-GMים בליגה היו לוקחים את לופז לפני נואה, וסיכוי לא רע שגם לפני צ'אנדלר. בוודאי בליגה שכל כך חסרה סנטרים עם כישרון התקפי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 12:35 am 
Junior

אם זה לעונה אחת, ולפי זה היה הדירוג ?
שום סיכוי.
אף אחד לא היה לוקח לנטס את לופז לפני נוח או טייסון.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 12:42 am 
Senior

אני לא כזה מחזיק מנואה. ראיתי את כריס בוש נותן את הסדרה הכי טובה שלו במיאמי מול נואה. הוא לא כזה game changer מבחינת הנוכחות והיכולות שלו לחסום. בהחלט הייתי לוקח את לופז לפניו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 12:45 am 
Junior

אתה יודע מה, נוח באמת יכול להיות שהיו כאלה שהיו לוקחים את לופז לפניו, אבל לדעתי היתרון בהחלט היה של נוח, משהו כמו 18-20 מתוך 29 GM במשאל היפותטי שכזה.

טייסון היה מקבל 27-28, לפחות בזמן שהדירוג של עמוס נעשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 1:40 am 
Hall of Famer

נואה פצוע כרוני, וגם בסדרה מול מיאמי הוא שיחק עם פציעה, נדמה לי אפילו משהו די חמור.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 3:37 am 
Hall of Famer

אני הייתי בדעה שצריך היה להשאיר את אשיק ולעשות טרייד (מול סקרמנטו) על נואה. נואה הוא גבוה טוב אבל הוא לא בלתי ניתן להחלפה ויש לו אכן נטייה להיפצע שוב ושוב. לסקרמנטו הוא היה מאוד עוזר, לצד קאזינס. אני חושב שהוא היה מביא משהו שונה לחדר ההלבשה הלא מספיק יציב שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 7:39 am 
Sophomore

איזה פראיירים קליבלנד, הובילו במיאמי כמעט כל המשחק, הגיעו לשתי הדקות האחרונות עם 101-108 משלשה של גיבסון, רק כדי לקבל ריצת 0-9 ממיאמי כששבע האחרונות של אלן. אבל מגיע להם, מי שמוביל בשתיים הפרש חצי דקה לסוף ועוזב את אלן כדי לעשות דאבל טים על לאבארון שנמצא בתוך הקשת, ראוי לשלשה שקיבל.
כספי עם 15 נקודות (4-4 ל-3) ב-15 דקות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 7:47 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
נשמע כמו דזה וו לסל הניצחון של מיאמי על דנבר. זה נדמה לי שמיאמי קצת מגמגמים, למרות המאזן המצוין? כספי לעומת זאת עם משחק שני ברציפות בדאבל פיגרז.

הלייקרס פורקים את התיסכול על דאלאס עם 26 הפרש. לדעתי ניצחןן חוץ ראשון שלהם העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 9:54 am 
Freshman

אני מסכים עם ראובן לגבי מיאמי, כביכול פתיחה מרשימה יחסית אבל עדיין יותר מדי משחקים צמודים שדרשו התעלות בדקות האחרונות די לנצח, וזה מול קבוצות חלשות יחסית. ממפיס הרבה יותר מרשימים בינתיים, אפילו ניו יורק.
כספי נראה כאילו איפס את הידית ואולי זה ייתן לו מקום של קבע ברוטציה (15-20 דקות), ומיד יודע אולי אם ימשיך להשתפר גם יותר מזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 10:12 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

rony כתב:
לא שהווארד מזכיר לי את האקים מבחינת היכולות הטכניות שלו, אבל להגיד על שחקן שכבר שנים קולע 20 נק' למשחק ב-55-60% מהשדה שהוא אך ורק תפלץ פיזי בלי יכולות כדורס זה לעשות לו עוול די גדול בעיני, להווארד אולי אין טאץ' מה שמאוד גביל אותו בכל זריקה מטווח של יותר ממטר או מהקו, אבל יש לו ידיים טובות מאוד, הוא תופס כדורים שהתפלצים האחרים בליגה לא מצליחים לתפוס, יש לו עבודת רגליים מספיק טובה כדי לבצע בצורה מאוד יעילה מובים פשוטים באיזור הסל בלי לעשות צעדים או להפיל את הכדור והוא פינישר מעולה ליד הטבעת.

אפשר לבקר את הווארד על הרבה דברים, על זה שהוא ילדותי ומפונק לפעמים, על זה שהוא מאבד פוקוס ונעלם במשחקים מדי פעם, על זה שהוא שחקן מלוכלך ומה שלא תרצו, אבל אני לא חושב שאפשר לייחס את התפוקה ההתקפית שלו אך ורק ליכולת אתלטית, ברור שהיכולת האתלטית משפיעה מאוד, אבל לאיש בכל זאת יש כישורים מסויימים, התמצאות וטכניקה כדי לנצל אותה, גם אם אין לו טאץ' בידיים.

אני מודה שהגזמתי כשכתבתי שהוא חסר כישרון, אבל זה רק בגלל שאני פשוט לא סובל את השחקן הזה. בריון קשקשים שפוצע שחקנים ותוקע סכין בגב האוהדים והקבוצה. מרגיז אותי שבראי ההיסטוריה יזכרו אותו כאחד הסנטרים הגדולים. ברשימה שלי הוא לא נכנס ל-15. הוא אולי קצת יותר כשרוני מאלונזו מורנינג אבל אין לו עשירית מהלב שהיה לזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 10:20 am 
Hall of Famer

אני מסכים לגמרי, גם אני די מתעב אותו עוד מלפני שהוא הגיע ללייקרס, אבל לדעתי מבחינת אימפקט על המשחק לאורך שנים, הוא אמנם לא בסדר גודל של הגדולים כמו ראסל, צ'מברליין, קארים, האקים וכאלה, אבל הוא כן באיזור של הדרג שמתחתם, יואינג, מורנינג, חבר'ה מהדרג הזה. אפשר לדרג אותו בתחתית הדרג הזה כרגע, אבל הקריירה שלו עוד לא נגמרה, אליפות או שתיים כשחקן מוביל יעלו אותו מעליהם בראיה היסטורית למרבה הצער.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 10:35 am 
Hall of Famer

לא יודע, מצד אחד הוא הגיע לגמר אחד (מורנינג לקח אליפות אחת, יואינג הגיע לשני גמרים), כך שההבדל ביניהם לבינו לא כזה גדול. מצד שני, מיאמי של מורנינג והניקס של יואינג היו בצמרת הליגה (נניח שלב שני בפלייאוף ומעלה) במשך שנים רבות מאד בהנהגת השניים האלה (וסטארקס, וטימי הארדוואיי). לעומת אורלנדו שהיתה גדולה למשך שתי עונות גג. לדעתי במילים אחרות, הוא ממש עדיין לא הגיע אליהם. אליפות כמובן עשויה לשנות את התמונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 11:03 am 
Hall of Famer

אורלנדו בכל זאת הייתה קבוצה פלייאוף במשך רוב התקופה של הווארד, הגיע ל-50+ ניצחונות במשך כמה עונות רצוף, עברה 3 פעמים לפחות סיבוב אחד עם הופעה אחת בגמר המזרח ואחת בגמר, זה בכל זאת מאוד מכובד והווארד עוד לא בן 27, זה די הגיוני להניח שעד סוף הקריירה רשימת ההישגים שלו תהיה תחרות ראויה ליואינג ומורנינג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 2:34 pm 
Junior

הרוקי בארנס:
http://www.youtube.com/watch?v=eD3P5-zUQKU

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 2:57 pm 
Senior

מורנינג דרך אגב לא היה משמעותי כל כך באליפות של ההיט. היה סנטר מחליף של שאק, כשהוא עוד היה שחקן של 20+10 באופן קבוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 3:33 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

FLASH כתב:

God damn! I say god damn!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 26, 2012 7:31 am 
Junior

עמוס לב כתב:
המשחק מול הגריזליס אולי מסמל את הכיוון של גאסול מחוץ לעיר המלאכים. דווקא מול יריבה שמשחקת עם 2 גבוהים מסורתיים, ד'אנטוני הראה שהוא מתכוון לשחק את הכדורסל שלו. דקה לסוף הרבע השלישי הווארד נכנס במקום גאסול, שתפקד כסנטר בדקות שהווארד היה על הספסל. חילוף רוטיני ואסטרטגיה הגיונית לשחק חלק מהזמן עם הווארד או גאסול בעמדת הסנטר לצד ג'יימסון. בשביל זה הבאת את ג'יימסון. ההמשך לא היה רוטיני. גאסול לא עלה על המגרש, כשג'יימסון שיחק טוב וזה עוד הגיוני, אבל 2.12 דקות לסוף המשחק ג'יימסון קיבל את העבירה השישית. ההגיון אמר לחזור לחמישיה הגבוהה ולנסות לנצח את המשחק. ד'אנטוני אמר שהוא רוצה חמישיה של קובי והווארד בצוותא עם דריוס מוריס, דוהאן וג'ודי מיקס בהרכב אקסטרים אנדרסייז, כמובן מול הקבוצה אולי עם הכי הרבה סייז באן.בי.איי.

בתום המשחק גאסול התלונן על התפקיד שלו בהתקפה. הוא אמר שכל המבטים שלו בהתקפה הם של זריקות ג'אמפ מבחוץ. הוא הוסיף שהוא היה רוצה לקבל כדורים קרוב לטבעת ולא רק אחרי פיק אנד רול, בעיקר לצד הווארד. גאסול סיים בציון העובדה שההצלחה שלו לאורך הקריירה הייתה כשהוא שיחק קרוב לסל.

צר לי לנפץ לך את התיאוריה, אבל פאו גאסול סופסל כי הוא כבר כמה משחקים חלש מאוד, וקובי בריאנט השתמש במילה 'קואסטינג' כי גם המאמץ של הספרדי מתחת לכל ביקורת.
בנוגע למשפט האחרון אני חושב שיש בזה חצי אמת - גאסול בעצמו יכול היה בלא מעט מקרים להיכנס פנימה אבל העדיף לקחת את הג'אמפ הלא יציב שהוא בד"כ לוקח.

היכולות של דוויט הווארד הוזכרו כאן ואני חייב להגיד שלא עקבתי אחריו מספיק באורלנדו, ואולי בגלל זה גם לי הייתה את התחושה תמיד שהוא חי בעיקר על אתלטיות ופחות על יכולות כדורסל.
אז ב-10 המשחקים הראשונים ב-LA היו לו תצוגות מדהימות, לא מעט מהלכי פוסט מלוטשים שהסתיימו בנקודות קלות, וחוסר אונים מצד הקבוצות היריבות.
אממה - ב-3 משחקי החוץ האחרונים הוא נראה אבוד לגמרי. בהתחלה חשבתי שמדובר רק במוטיבציה וב-DAY OFF אבל נהיה כאן טרנד ואני מקווה שהוא ייצא ממנו בקרוב, ויחזור ליכולת מתחילת השנה.

הוזכר כאן גם הניצחון המרשים של הלייקרס בדאלאס וזה נטו עניין של גישה ומאמץ. יפה היה לראות שהאנרגיות והאגרסיביות באו לידי ביטוי גם בצד ההתקפי והעסק זרם בצורה מושלמת.
המשחק היחיד חוץ מזה שהלייקרס השקיעו בו כ"כ היה מול הספרס, שם לצערי היה עוד צד שנתן הגנה רצחנית. ובחזרה לדאלאס - דאנטוני הצליח בשעה טובה לגבש ספסל, כשג'יימיסון נראה כמו השחקן ה-6 שהוא אמור להיות, ומיקס נכנס לעניינים גם כן.
מלבד ה-51 אחוז המרשימים מאוד של בריאנט השנה (נראה כאילו הוא בן 28 מחדש), אני חייב להגיד שגם ארטסט מצא את מכונת הזמן: 14 נקודות ו-5 ריבאונדים, 39% ל-3.

עדיין לא קיבלתי את הביטחון שהיה לי בקיץ אחרי ההחתמות של נאש והווארד אבל כשהרכז יחזור נראה איך הלייקרס יתפקדו במשחקי חוץ קשים ובעיקר מול היריבות לתואר.
כרגע עוד מוקדם לשפוט, אבל הכיוון עם דאנטוני חיובי - הלייקרס במשחקים לא טובים בהתקפה בסקרמנטו וממפיס מצאו את הדרך לעבור את ה-95 (בתקופת מייק בראון לא היה קורה) וכשהעסק זורם זה תענוג לעיניים עם 110+

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 27, 2012 12:57 pm 
Sophomore

עמוס לב כתב:
המשחק מול הגריזליס אולי מסמל את הכיוון של גאסול מחוץ לעיר המלאכים. דווקא מול יריבה שמשחקת עם 2 גבוהים מסורתיים, ד'אנטוני הראה שהוא מתכוון לשחק את הכדורסל שלו. דקה לסוף הרבע השלישי הווארד נכנס במקום גאסול, שתפקד כסנטר בדקות שהווארד היה על הספסל. חילוף רוטיני ואסטרטגיה הגיונית לשחק חלק מהזמן עם הווארד או גאסול בעמדת הסנטר לצד ג'יימסון. בשביל זה הבאת את ג'יימסון. ההמשך לא היה רוטיני. גאסול לא עלה על המגרש, כשג'יימסון שיחק טוב וזה עוד הגיוני, אבל 2.12 דקות לסוף המשחק ג'יימסון קיבל את העבירה השישית. ההגיון אמר לחזור לחמישיה הגבוהה ולנסות לנצח את המשחק. ד'אנטוני אמר שהוא רוצה חמישיה של קובי והווארד בצוותא עם דריוס מוריס, דוהאן וג'ודי מיקס בהרכב אקסטרים אנדרסייז, כמובן מול הקבוצה אולי עם הכי הרבה סייז באן.בי.איי.

בתום המשחק גאסול התלונן על התפקיד שלו בהתקפה. הוא אמר שכל המבטים שלו בהתקפה הם של זריקות ג'אמפ מבחוץ. הוא הוסיף שהוא היה רוצה לקבל כדורים קרוב לטבעת ולא רק אחרי פיק אנד רול, בעיקר לצד הווארד. גאסול סיים בציון העובדה שההצלחה שלו לאורך הקריירה הייתה כשהוא שיחק קרוב לסל.

האמת שכבר כשקראתי את ההודעה הזו קפץ לי לראש שדאנטוני הוא היחיד שמסוגל לגרום לכך שהחוזה הענק של אמארה פלוס הפציעות הרבות יעברו לקבוצה שלו, עכשיו כבר יש שמועות ברשת על דיבורים על עסקה של גאסול תמורת אמארה, מקצועית נראה לי שעדיף לחכות לחזרה של אמארה באמצע דצמבר ולראות את ההשפעה על הקבוצה. מצד שני, אמארה הפך לחתול בשק ואי אפשר לדעת מתי ולכמה זמן תגיע ההעדרות הבאה שלו, אז אם יש קופצים (קופץ)...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 27, 2012 2:54 pm 
מנהל פורום

מצד שני בשבוע האחרון התפרסמו כמה ידיעות על בעיות ברכיים מתמשכות שגאסול סובל מהן, אז אולי הוא כאן החתול בשק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 53 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 17 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה