סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 12:12 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 139 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 6:27 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
צ'רלי, אין משפט שהוא יותר סאקר מאשר "המהפכה החברתית" בקיץ יצרה חצי מצב שבו אנשים עשירים שעבדו קשה תוך ניצול כשרונם לצבור הון בעוד שאר החברה היקרים התבטלו בחוף ים - והם הרשעים". זה בולשיט אידיוטי במיוחד, ומאד-מאד לא מדויק. אני תוהה אם אנשים שמדברים כך, אשכרה חיים בארץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: בחירות ישראל 2013
הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 6:29 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
צ'רלי, אין משפט שהוא יותר סאקר מאשר "המהפכה החברתית" בקיץ יצרה חצי מצב שבו אנשים עשירים שעבדו קשה תוך ניצול כשרונם לצבור הון בעוד שאר החברה היקרים התבטלו בחוף ים - והם הרשעים". זה בולשיט אידיוטי במיוחד, ומאד-מאד לא מדויק. אני תוהה אם אנשים שמדברים כך, אשכרה חיים בארץ.

בקשר למסכנים האמיתיים אתה צודק.
לצערי,"מנהיגי המחאה" קרי חברה כמו דפני ליף,משה מנקין ואיליאן מרשק בהחלט יושבים בול בהגדרה הזו.
וכן,לא כל אדם אמיד השיג את כספו לא ביושר כי אם בזכות יכולותיו ועבודה קשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 6:38 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
צ'רלי, לא כולם, אבל רבים מהם כן. בימים האלה, הרבה מהם מתחרים מי לא יחזיר לך, כן לך צ'רלי, כסף שהוא חייב לך.
אתה קולט? יצחק תשובה, למשל, לקח לך, צ'רלי, לך אישית, כסף. כסף שלך, מקרן הפנסיה שלך, מקופת הגמל שלך, מקרן ההשתלמות שלך. זה היה הלוואה, הוא לא שאל אותך אבל הלווית לו כסף. והוא לא מחזיר לך ולא יחזיר לך.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ב' דצמבר 10, 2012 6:40 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 6:40 pm 
Hall of Famer

א. "מנהיגי המחאה" הם לאו דווקא מה שמעניין, ההתייחסות הממוקדת אליהם היא דמגוגיה. לרחובות יצאו מאות אלפי בני אדם.

ב. מעולם לא נטען, גם לא ע"י "מנהיגי המחאה", שכל אדם אמיד השיג את כספו לא ביושר. למעשה, המחאה לא כוונה נגד עשירים בכלל. היא כוונה בעיקר נגד ממשלה ששמה זין על המעמד הבינוני ועל הצעירים במדינה הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 7:05 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
א. "מנהיגי המחאה" הם לאו דווקא מה שמעניין, ההתייחסות הממוקדת אליהם היא דמגוגיה. לרחובות יצאו מאות אלפי בני אדם.

ב. מעולם לא נטען, גם לא ע"י "מנהיגי המחאה", שכל אדם אמיד השיג את כספו לא ביושר. למעשה, המחאה לא כוונה נגד עשירים בכלל. היא כוונה בעיקר נגד ממשלה ששמה זין על המעמד הבינוני ועל הצעירים במדינה הזאת.

א. זה כל העניין,שלצערי הרב זו לא דמגוגיה ואנחנו רואים שזה סייע למשל לסתיו שפיר להיכנס - כך שזה משפיע.
ב. זה כנראה מה שאתה חושב,תעקוב קצת אחרי ההפגנות והסטטוסים של "מנהיגי המחאה".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 7:12 pm 
Hall of Famer

למה אתה עוסק בכלל ב"מנהיגי המחאה"? אז סתיו שפיר בכנסת, נו, הכנסת ראתה אנשים הרבה פחות ראויים. מאות אלפי בני אדם יצאו לרחובות בגלל הקושי לשרוד כלכלית במדינה הזאת, הכלכלן שביבי ניסה לגייס לכנסת המליץ "לשתות מים במקום קפה", ואתה מתעסק לי בשפיר ובליף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 7:31 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
צ'רלי, לא כולם, אבל רבים מהם כן. בימים האלה, הרבה מהם מתחרים מי לא יחזיר לך, כן לך צ'רלי, כסף שהוא חייב לך.
אתה קולט? יצחק תשובה, למשל, לקח לך, צ'רלי, לך אישית, כסף. כסף שלך, מקרן הפנסיה שלך, מקופת הגמל שלך, מקרן ההשתלמות שלך. זה היה הלוואה, הוא לא שאל אותך אבל הלווית לו כסף. והוא לא מחזיר לך ולא יחזיר לך.

עדיין לא סיימתי תיכון כך שזה לא כסף שלי.
בכל מקרה,מה שתשובה עשה היה יותר עניין של ההחלטה של השופטת אלשיך לאשר ההסדר ,כי ראינו שאלדד ויותר מזה,יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ שאמה לא התלהבו מכך והעניין לא היה בידיהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 7:31 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
למה אתה עוסק בכלל ב"מנהיגי המחאה"? אז סתיו שפיר בכנסת, נו, הכנסת ראתה אנשים הרבה פחות ראויים. מאות אלפי בני אדם יצאו לרחובות בגלל הקושי לשרוד כלכלית במדינה הזאת, הכלכלן שביבי ניסה לגייס לכנסת המליץ "לשתות מים במקום קפה", ואתה מתעסק לי בשפיר ובליף.

רגע ומה הייתה המטרה שלהם?
להפעיל לחץ על הפוליטיקאים?או להחליף ההנהגה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 7:33 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
הנקודה היא שסתיו שפיר לא נכנסה לכנסת בשם עצמה, כמי שהולכת לים בזמן שהעשירים עובדים קשה. היא נכנסה כנציגה של אותם מאות אלפי אנשים שנדב מדבר עליהם. כמה קשה היא עובדת לפרנסתה בכלל לא חשוב, השאלה היא כמה קשה עובדים האנשים שהיא מייצגת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 7:45 pm 
Hall of Famer

charlie5 כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

בכל מקרה,מה שתשובה עשה היה יותר עניין של ההחלטה של השופטת אלשיך לאשר ההסדר ,כי ראינו שאלדד ויותר מזה,יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ שאמה לא התלהבו מכך והעניין לא היה בידיהם.

סלח לי על הפטרונות, אבל זה שאתה עוד בתיכון מסביר הרבה דברים. כשתצא לשוק העבודה ותגלה מה המשכורת הממוצעת שלך כסטודנט וגם אחר כך, ומה המחירים שאתה אמור להתמודד איתם כאדם המנסה להיות עצמאי, יש מצב שתבין דברים אחרת. למעשה, אני מאד מקווה שנפגש כאן בעוד 7-6 שנים ותספר לי מה אתה חושב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 7:53 pm 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:

הרי לפניכם דוגמא קלאסית לסגנון של פרא אדם שמשתולל כאן בפורום כבר כמה חודשים והופך את הדיונים הפוליטיים לשדה קוצים בלתי נסבל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 8:04 pm 
Freshman

charlie5 כתב:
ציטוט:

לא כסף שלך, כסף של ההורים שלך. בדיוק כמו שבן דב קנה את אורנג' בכספי הפנסיה של ההורים שלך.
והמטרה במחאה החברתית, למיטב הבנתי, הייתה להעביר מסר לפוליטיקאים שהגיע הזמן לשים את הנושא החברתי-כלכלי על סדר היום.
להבהיר שיש עוד דברים חשובים מעבר למצב המדיני-ביטחוני. להבהיר שנמאס לנו. שהעובדה שקמים עלינו להשמידנו לא יכולה יותר לשמש
כתירוץ לעשיקת האזרח הפשוט, זה שמשלם מסים ועושה מילואים (בהם הוא מופקר למותו ע"י הקברניטים המהוללים). זה שמנסה להתקדם בחיים,
שהולך ללמוד באוניברסיטה תוך כדי עבודה בחצי משרה לפחות (כי אחרת לא יהיה לו אוכל על השולחן), ותוך כדי לימודים (אפילו אם הוא סטודנט להנדסה, כמוני) מבין
שההשכלה שהוא רוכש מבטיחה לו מעט מאוד לעתיד. שהסיכוי שלו למצוא עבודה מכניסה אח"כ (אפילו בלי לחלום למצוא עבודה בתחום לימודיו) אינו גבוה כלל וכלל, ולמעשה
שרירותי למדי. ואפילו אם מצא עבודה טובה וראוייה, יחיה את מרבית חייו שקוע עד צוואר בחובות, יחזיר לפחות חצי ממשכורתו החודשית עבור המשכנתא במשך 25-30 שנה,כמעט לא יזכה למנוחה בכל השנים האלה, וכשייצא סוף סוף לפנסיה המיוחלת בגיל המתקרב לשבעים, קרוב לודאי כבר עם בעיות בריאותיות לא מבוטלות, יגלה שכספי הפנסיה שלו נחמסו ע"י טייקונים חמדנים, אותם טייקונים ששדדו אותו כל חייו בחסות נבחרי הציבור שלו ובעידודם. הוא גם יגלה שהביטוח הלאומי, אותו מוסד לו הפריש אחוז נכבד משכרו כל חודש וחודש, יערים עליו קשיים בכל צעד ושעל אם יעז לבקש סיוע כלשהו, אפילו דל שבדלים.
המטרה של המחאה החברתית הייתה לגרום לנו להאמין שיכול להיות פה עתיד.
בשביל זה אני יצאתי לרחובות.

(מצטער על הגלישה מהנושא, התחלתי לכתוב וזה נשפך)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 9:11 pm 
מנהל פורום

שמאלן מסריח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 9:14 pm 
Freshman

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
שמאלן מסריח.

שכחת להוסיף "אוהב ערבים" :P

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 9:16 pm 
מנהל פורום

זה בדיפולט של שמאלן מסריח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 9:20 pm 
Freshman

מסריח דווקא לא, מתקלח פעמיים ביום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 9:56 pm 
Sophomore

ראובן כתב:
הנקודה היא שסתיו שפיר לא נכנסה לכנסת בשם עצמה, כמי שהולכת לים בזמן שהעשירים עובדים קשה. היא נכנסה כנציגה של אותם מאות אלפי אנשים שנדב מדבר עליהם. כמה קשה היא עובדת לפרנסתה בכלל לא חשוב, השאלה היא כמה קשה עובדים האנשים שהיא מייצגת.

זאת בדיוק הנקודה.
האם סתיו שפיר באמת מייצגת את האנשים הללו?שהם בעצם רוב רובו של הציבור?
או שסתם נכנסה לכנסת על גבם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 10, 2012 10:06 pm 
Sophomore

Edward Gibbon כתב:
charlie5 כתב:
ציטוט:

לא כסף שלך, כסף של ההורים שלך. בדיוק כמו שבן דב קנה את אורנג' בכספי הפנסיה של ההורים שלך.
והמטרה במחאה החברתית, למיטב הבנתי, הייתה להעביר מסר לפוליטיקאים שהגיע הזמן לשים את הנושא החברתי-כלכלי על סדר היום.
להבהיר שיש עוד דברים חשובים מעבר למצב המדיני-ביטחוני. להבהיר שנמאס לנו. שהעובדה שקמים עלינו להשמידנו לא יכולה יותר לשמש
כתירוץ לעשיקת האזרח הפשוט, זה שמשלם מסים ועושה מילואים (בהם הוא מופקר למותו ע"י הקברניטים המהוללים). זה שמנסה להתקדם בחיים,
שהולך ללמוד באוניברסיטה תוך כדי עבודה בחצי משרה לפחות (כי אחרת לא יהיה לו אוכל על השולחן), ותוך כדי לימודים (אפילו אם הוא סטודנט להנדסה, כמוני) מבין
שההשכלה שהוא רוכש מבטיחה לו מעט מאוד לעתיד. שהסיכוי שלו למצוא עבודה מכניסה אח"כ (אפילו בלי לחלום למצוא עבודה בתחום לימודיו) אינו גבוה כלל וכלל, ולמעשה
שרירותי למדי. ואפילו אם מצא עבודה טובה וראוייה, יחיה את מרבית חייו שקוע עד צוואר בחובות, יחזיר לפחות חצי ממשכורתו החודשית עבור המשכנתא במשך 25-30 שנה,כמעט לא יזכה למנוחה בכל השנים האלה, וכשייצא סוף סוף לפנסיה המיוחלת בגיל המתקרב לשבעים, קרוב לודאי כבר עם בעיות בריאותיות לא מבוטלות, יגלה שכספי הפנסיה שלו נחמסו ע"י טייקונים חמדנים, אותם טייקונים ששדדו אותו כל חייו בחסות נבחרי הציבור שלו ובעידודם. הוא גם יגלה שהביטוח הלאומי, אותו מוסד לו הפריש אחוז נכבד משכרו כל חודש וחודש, יערים עליו קשיים בכל צעד ושעל אם יעז לבקש סיוע כלשהו, אפילו דל שבדלים.
המטרה של המחאה החברתית הייתה לגרום לנו להאמין שיכול להיות פה עתיד.
בשביל זה אני יצאתי לרחובות.

(מצטער על הגלישה מהנושא, התחלתי לכתוב וזה נשפך)

ולמה ההשכלה שהוא רוכש מבטיחה לו מעט מאוד לעתיד? מכיוון שיש אינפלציה במספר האקדמאים בארץ.
האוניברסיטאות חוגגות על חשבון הסטודנטים בתחומים כמו משפטים - שרק המבריקים שבמבריקים עם קשרים ימצאו עבודה(כיום) אבל זה לא ישנה לאקדמיה שעובדת על-מנת לספק מחיה למרצים למיניהם.מקצועות כמו חקלאות,שרברבות וחשמלאות ננטשים בגלל ש"אין מספיק כבוד" ו"אין תואר אקדמאי" שכיום שווה לפח אשפה.בכל הדברים הללו ניתן להאשים את הממשלה?
כספי הפנסיה,לפי מיטב ידיעתי לא יכולים להיחמס לגמרי מכיוון שרק 30% מהם מושקעים כך שהמצב שתיארת אולי נכון(על בשרך כפי שמשתמע) אבל מוקצן ומפיל האשמה על גורמים שלא תמיד קשורים לכך.
האם האטימות שבביטוח הלאומי קשורה למדיניות הממשלה בקשר ישיר?כלומר שתוך 4 שנים יצליח כבוד השר להחליף סגל שלם לפני שיקבל את הבעיטה מבוחריו הסבלניים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 1:51 am 
Freshman

בוא נבהיר משהו - כאשר אני אומר "הממשלה" אין הכוונה לממשלת ביבי הנוכחית והנוראית בלבד. הכוונה לכלל מוסדות המדינה
בלפחות 15 השנים האחרונות (מבוגרים וחכמים ממני גורסים שאף יותר) אשר שכחו כי תפקידם הראשון והעיקרי הוא לשרת את האזרח -
זה כולל את הממשלות, את הכנסת, את פקידי משרד האוצר והביטוח הלאומי וכו' וכו'. זאת לא האטימות של הפקידים שמרתיחה אותי - זאת המדיניות של המוסד.
עכשיו, ככה:
א) מקצועות הצווארון הכחול אולי ננטשים (לא יודע, לא בדקתי), וייתכן שישראל מוצפת באקדמאיים (שוב לא בדקתי, יש לי מספיק דברים אחרים עכשיו לחפש בגוגל - אבל אם כבר הבאת טענה כזו, אשמח לסימוכין כלשהו בעניין). אבל לפי מה קבעת שהסיבות לכך הן העדר כבוד וזילות המקצוע? לי נראה הגיוני הרבה יותר שהסיבה שצעירים הולכים לאקדמיה ולא למשרות בתחום החקלאות והשיפוצים היא המשכורת - בסביבות של 5,500 ברוטו במגזר החקלאי (לפי נתוני הלמ"ס), לא הרבה יותר מזה בבינוי ובשיפוצים (לשכירים). אלה משכורות שאי אפשר באמת לקוות לקיים בהן משפחה ברמת חיים נחמדה. אולי נאשים את כל הצעירים החצופים שמנסים להשתלב בתחום תעסוקה שיאפשר להם להעניק למשפחתם טיפונת מעבר?
איפה הממשלה אשמה? הממשלה אשמה בכך שהפרופורציות בין השכר במשק ליוקר המחייה הולכות ומתעוותות (המדד מטפס בשנה האחרונה, השכר הממוצע - שגם ככה מוטה מאוד כלפי מעלה ומספק תמונה ורודה בהרבה מהמציאות - יורד בעקביות בחודשים האחרונים). הממשלה גם אשמה בכך שהיא חיסלה את בתי הספר המקצועיים, ודוחפת בלי שום מטרה הגיונית וחשיבה מעמיקה בנושא את ילדי ישראל לתעודת בגרות ולימודים אשר לחלקם הגדול אין שום צורך בהם. ואם ניקח את התזה שלך בדבר אינפלציית האקדמאיים ונטישת מקצועות הצווארון הכחול כמציאות (שוב, יכול מאוד להיות - לא בדקתי), הרי שהממשלה אשמה בכך שהיא לא עושה דבר בנידון על מנת לשנות מגמה זו.
ב) אני מודה באשמה, אכן הקצנתי מצב נתון. ועדיין, גם 30, 20 ואפילו 10 אחוזים מכספי פנסיה של אזרח "המעמד הבינוני" הם סכומים לא מבוטלים ומאוד מאוד משמעותיים ליכולתו של אזרח זה לחיות בכבוד אחרי הפרישה. ופה הממשלה ועוד איך אשמה, באופן ישיר ומובהק - הרי הממשלה היא זו שחייבה אותנו לשים את כספי הפנסיה שלנו בידיהם של טייקונים http://www.themarker.com/markets/1.1776792, ועל מנת להכות חטא על פשע, לא מנהלת רגולציה ראוייה על הקרנות.

השורה התחתונה פשוטה: בהשוואה לעולם המערבי, המשכורות נמוכות יחסית, יוקר המחייה גבוה יחסית, המיסים לא נמוכים במיוחד והתרומה שמשלם המיסים הממוצע מקבל תמורתם (בהיבטים של חינוך ציבורי, מערכת בריאות, שירותי רווחה, תחבורה ציבורית וכו' - כל הדברים השוליים האלה שאמורים לאפשר לנו לחיות בנוחות) אינה רבה.
המחאה החברתית באה מתוך אמונה שגם התחומים האלה הינם באחריות הממשלה. שהגיע הזמן לטפל בדברים האלה. שנמאס לשמוע "עכשיו זה לא הזמן" או "כאשר הסכנה הקיומית תחלוף נטפל בזה". הסכנה הקיומית פה כבר 64 שנים והיא לא הולכת לשום מקום. כנראה שגם לא יהיה ניתן לטפל בה בשנים הקרובות. אז שיטפלו בתחומים שבהם עוד נותרה תקווה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 9:15 am 
Sophomore

Edward Gibbon כתב:
בוא נבהיר משהו - כאשר אני אומר "הממשלה" אין הכוונה לממשלת ביבי הנוכחית והנוראית בלבד. הכוונה לכלל מוסדות המדינה
בלפחות 15 השנים האחרונות (מבוגרים וחכמים ממני גורסים שאף יותר) אשר שכחו כי תפקידם הראשון והעיקרי הוא לשרת את האזרח -
זה כולל את הממשלות, את הכנסת, את פקידי משרד האוצר והביטוח הלאומי וכו' וכו'. זאת לא האטימות של הפקידים שמרתיחה אותי - זאת המדיניות של המוסד.
עכשיו, ככה:
א) מקצועות הצווארון הכחול אולי ננטשים (לא יודע, לא בדקתי), וייתכן שישראל מוצפת באקדמאיים (שוב לא בדקתי, יש לי מספיק דברים אחרים עכשיו לחפש בגוגל - אבל אם כבר הבאת טענה כזו, אשמח לסימוכין כלשהו בעניין). אבל לפי מה קבעת שהסיבות לכך הן העדר כבוד וזילות המקצוע? לי נראה הגיוני הרבה יותר שהסיבה שצעירים הולכים לאקדמיה ולא למשרות בתחום החקלאות והשיפוצים היא המשכורת - בסביבות של 5,500 ברוטו במגזר החקלאי (לפי נתוני הלמ"ס), לא הרבה יותר מזה בבינוי ובשיפוצים (לשכירים). אלה משכורות שאי אפשר באמת לקוות לקיים בהן משפחה ברמת חיים נחמדה. אולי נאשים את כל הצעירים החצופים שמנסים להשתלב בתחום תעסוקה שיאפשר להם להעניק למשפחתם טיפונת מעבר?
איפה הממשלה אשמה? הממשלה אשמה בכך שהפרופורציות בין השכר במשק ליוקר המחייה הולכות ומתעוותות (המדד מטפס בשנה האחרונה, השכר הממוצע - שגם ככה מוטה מאוד כלפי מעלה ומספק תמונה ורודה בהרבה מהמציאות - יורד בעקביות בחודשים האחרונים). הממשלה גם אשמה בכך שהיא חיסלה את בתי הספר המקצועיים, ודוחפת בלי שום מטרה הגיונית וחשיבה מעמיקה בנושא את ילדי ישראל לתעודת בגרות ולימודים אשר לחלקם הגדול אין שום צורך בהם. ואם ניקח את התזה שלך בדבר אינפלציית האקדמאיים ונטישת מקצועות הצווארון הכחול כמציאות (שוב, יכול מאוד להיות - לא בדקתי), הרי שהממשלה אשמה בכך שהיא לא עושה דבר בנידון על מנת לשנות מגמה זו.
ב) אני מודה באשמה, אכן הקצנתי מצב נתון. ועדיין, גם 30, 20 ואפילו 10 אחוזים מכספי פנסיה של אזרח "המעמד הבינוני" הם סכומים לא מבוטלים ומאוד מאוד משמעותיים ליכולתו של אזרח זה לחיות בכבוד אחרי הפרישה. ופה הממשלה ועוד איך אשמה, באופן ישיר ומובהק - הרי הממשלה היא זו שחייבה אותנו לשים את כספי הפנסיה שלנו בידיהם של טייקונים http://www.themarker.com/markets/1.1776792, ועל מנת להכות חטא על פשע, לא מנהלת רגולציה ראוייה על הקרנות.

השורה התחתונה פשוטה: בהשוואה לעולם המערבי, המשכורות נמוכות יחסית, יוקר המחייה גבוה יחסית, המיסים לא נמוכים במיוחד והתרומה שמשלם המיסים הממוצע מקבל תמורתם (בהיבטים של חינוך ציבורי, מערכת בריאות, שירותי רווחה, תחבורה ציבורית וכו' - כל הדברים השוליים האלה שאמורים לאפשר לנו לחיות בנוחות) אינה רבה.
המחאה החברתית באה מתוך אמונה שגם התחומים האלה הינם באחריות הממשלה. שהגיע הזמן לטפל בדברים האלה. שנמאס לשמוע "עכשיו זה לא הזמן" או "כאשר הסכנה הקיומית תחלוף נטפל בזה". הסכנה הקיומית פה כבר 64 שנים והיא לא הולכת לשום מקום. כנראה שגם לא יהיה ניתן לטפל בה בשנים הקרובות. אז שיטפלו בתחומים שבהם עוד נותרה תקווה.

מדיניות הממסד לא יכולה להשתנות תוך 4 שנים אלא אם כן עולה ראש ממשלה שמוכן ביום אחד לפטר אלפי עובדים - לא יקרה.
א)לפי נתוני הלמ"ס 29% מהישראלים הם אקדמאים,יש מכללות על כל צעד ושעל במספר מוגזם לכל הדעות ביחס לכמות האוכלוסייה.
עכשיו נכון שהאקדמיה זוהרת ואלו הבאמת מוכשרים יצליחו בזכות האקדמיה,אבל נניח שיש אדם רגיל שסיים תיכון בציונים סבירים והוא הולך לשפר אותם על-מנת שיוכל ללמוד במכללה ולעשות תואר אקדמאי ואחרי זה לגלות שמכרו לו לוקש והתואר הזה שווה כפיסת הקלף עליו מודפסת התעודה.
הממשלה בהחלט אשמה שלא תמכה בבתי הספר המקצועיים אבל יש כיום בתי ספר מקצועיים וניתן ללמוד בהם מן סתם.
אתה אומר שהממשלה צריכה להגביל את תופעת המכללות?באיזה מובן?
צר לי לומר שנתוני הלמ"ס בנוגע למשכורות של 'הצאוורון הכחול' לא אמינים כלל מכיוון שרוב ההכנסה במקצועות אלו היא נקייה וזו גם אשמת המדינה שגורמת לכך שהמיסים הכבדים יעודדו את בעלי העסקים לא לדווח,אבל זה לא תהליך של יום וגם לא של יומיים והאשמת הממשלות האחרונות שעפות מידי 4 שנים באי התחלת תהליכים היא מגוחכת.
ב)'הטייקונים' זוהי מילה מאוד כללית ,אני מסכים שחברה כמו משפחת עופר,דנקנר ותשובה חוגגים במצב,אבל מצד שני ההחלטה נתונה ביד קרן הפנסיה במי להשקיע - אז מה אתה היית מעדיף?שהממשלה תשקיע או קרן הפנסיה? זהו מצב שלא ניתן לשינוי ב4 שנות קיומה של ממשלה ממוצעת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 11:19 am 
Junior

תכף אני אבוא לעשות פה סדר, אבל עד אז, שני דברים בקטנה:
א. ערן וראובן, לא הגנתי עליו. שאלתי באמת. (מפתיע ככל שזה יישמע לכם, מעולם לא התעמקתי במצע של בן ארי, למעשה עיקר מה שאני יודע עליו זה "ההוא שהביא ת'כושים לגורדון").
ב. לפני שאתם עושים פה גיי-אורגיה בשיחים, עורך הדין שלי הפנה את תשומת לבי שחוזה הבלעדיות שאני חתום עליו עם חברת ההפקה SUMAKOYO מגביל אותי לכוכבי וכוכבות עספור בלבד. מצטער, חברים. תעשו טלפון לירדנה ארזי.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 11:30 am 
Freshman

לא הבנתי, אז אתה רוצה שאותו אדם רגיל עם ציונים סבירים יחליט בגיל 24 שבין כה הסיכוי שלו לצאת מהאקדמיה ולמצוא עבודה טובה הוא כל כך נמוך, שעדיף לו להשלים כבר עכשיו עם מציאות שבה הוא מרוויח סכום שמספיק בקושי לפרנס משפחה בארץ שבה הוא חי? (בהנחה שאשתו לא תרוויח הרבה יותר ממנו אם בכלל)
ארבע שנים זה המון זמן. תראה מה כחלון עשה לשוק הסלולר בפחות מזה, ותראה איזה יחסי ציבור זה הביא לו. אם ממשלה מסויימת תחליט מיומה הראשון שהיא פה בשביל לעשות שינוי, ותפעל באמת בנידון - אברע שנים זאת אחלה מסגרת זמן להתחיל איתה. ואם תהיה הצלחה, אין שום סיבה לחשוב שלא יהיו עוד ארבע שנים להשלים את העבודה. או שלדעתך אנחנו צריכים לחכות ליום שנהפוך לדיקטטורה בשביל שדברים ישתנו?
יותר מזה - אם מלכתחילה אף ממשלה לא יכולה לעשות שום דבר כי ארבע שנים זה לא מספיק זמן, אז מה לעזאזל תפקיד הממשלה?

לגבי החינוך והצפת השוק באקדמאיים:
*הממשלה אישרה לפני כמה חודשים הוספת אוניברסיטה בישראל, צעד שכרוך בהוספת תקציבים מכובדת ובודאי מעודד את המגמה שאתה יוצא נגדה. האם היית נגד צעד זה?
*התדמית של בתי הספר המקצועיים היא כל כך ירודה היום, וזה קודם כל בגלל הרוח שנושבת כבר שנים ממשרד החינוך. במערכת החינוך היום תעודת הבגרות היא ראי להכל. בתי ספר מקבלים תקציבים לפי מספר תלמידים שמצליחים לעבור את בחינות הבגרות. בהיררכיה, בתי הספר המקצועיים נמצאים מתחת למסלולי בגרות חלקית למיניהם, סוג של תחנה אחרונה לפני שוטטות ברחובות. גם זה משהו שאין סיכוי להצליח לשנות בארבע שנים, אז חבל בכלל לנסות?

אתה אומר שהטייקונים היא מילה מאוד כללית, אבל אז - הפלא ופלא - מציין בדיוק את השמות (או חלקם לפחות) שישבו אצלי בראש. זה השיח במדינה, ועובדה שכולם מבינים על מי מדובר

עריכה: עכשיו שמתי לב לשורה הראשונה שלך. מה זאת אומרת "ראש ממשלה שמוכן לפטר אלפי עובדים"? למה צריך לפטר אלפי עובדים בשביל לשנות מדיניות? אשמח לקבל הסבר כי אני מתקשה להבין את הקשר (אבל זה בסדר, יש הרבה דברים שאני מתקשה להבין... צריך לבדוק את זה בהזדמנות)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 11:53 am 
Sophomore

אדאורד, תרשום +1 עם אופציה ל+2.

אבימאל, דווקא הציטוט הזה לא מחזק את הטענה שלך ולא צריך לדפדף הרבה כדי למצוא ציטוט של הנ"ל המדובר שישרת את הטיעון שלך הרבה יותר טוב.

צ'רלי, באמת סליחה על הפטרונות ואני לא מאמין שאני מצטרף לנדב, אבל באמת שתהיה במצב הזה בעצמך תבין.
הסיסמה הזאת של החרוצים והמוכשרים מצליחים וצוברים עושר פסה מהעולם בו אנו חיים. אני יכול לתת לך כמה דוגמאות של אנשים מאוד מאוד מוכשרים וחרוצים (מצטייני טכניון, מספיק טוב?) שאין להם ממש סיכוי לרכוש בית באזור טוב מבלי למשכן את החיים שלהם ל-30 שנה הקרובות ואני בכלל לא מדבר על לחיות ברמת חיים טובה. מהנדס, רו"ח, עו"ד, פסיכולוג אלה לא אנשים שאמורים לחיות ברמת חיים סגפנית על גבול העוני כדי לרכוש דירה ורחמנא ליצלן לצאת לאיזה בית קפה פעם בשבועיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 12:04 pm 
Junior

אני לא מסכים איתך, קובי. מי שקורע ת'תחת יש לו כסף לחיות יופי יופי. עם תואר או בלי, מי שמסכים לעבוד קשה חי טוב.
(אולי הרף שלי ל"לעבוד קשה" הוא גבוה ול"לחיות טוב" הוא נמוך, אבל אם זה ככה אז תודה ענקית לחינוך שקיבלתי).

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 12:11 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
צוד, שאלת באמת ועניתי באמת. הנקודה היא שמרבית הגזענים המתועבים הם אנשים אינטליגנטיים מספיק כדי לא לצעוק בקולי קולות "אני גזען" כל בוקר. ולכן יש רף שבו לגיטימי לגמרי לבקש מהם הוכחה במקום שהם יבקשו ממך הוכחה לגזענותם/אלימותם. בן ארי לטעמי חצה את הרף הזה ממזמן ובודאי אחרי הסטטוס שמעון/לוי שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 139 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה