סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 2:13 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 139 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: בחירות ישראל 2013
הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 10:40 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
charlie5 כתב:
nadav_hacohen כתב:
3. אני לא בדקתי לפי ערים אלא לפי מחירים במדינה (יש אפשרות כזו), כי זה נראה לי המדד הנכון. לא הבנתי את המשפט: "אז נכון שזה עדיין מראה שיקר בישראל מהסיבה הפשוטה שישנם הבדלים במשכורת והוצאות אחרות". ברור שיש הבדלים במשכורות, המשכורות בגרמניה ובבריטניה גבוהות מבישראל. כולם יודעים (חוץ מתיכוניסטים שלא קונים כלום, כנראה, ומתיימרים להבין בכלכלה כתוצאה מ...לא יודע?), למשל, שמחירי החלב ומוצרי החלב בישראל גבוהים מפני שיש קרטל חלב והשוק פחות או יותר חסום ליבוא.

בקיצור, לך תעשה שיעורי בית בהבנת הנקרא ובמושגי יסוד בכלכלה, ותחזור להתווכח. או שתשאר להתווכח, ואז זה יראה כך.

רגע רגע,אתה גר בעיר או במדינה?
אני זה שצריך ללמוד מושגי יסוד בכלכלה? הרי מציאותית מה שמשנה זה המדד בין הערים(לאזרח הפשוט) ואתה מראה לי את המחירים לפי מדינות?

אולי גם תראה את המחירים של ארה"ב?הרי אין שום הבדל בין דרום דקוטה,אריזונה וניו יורק.
אבל לצערי,אתה זה שנהנה להתווכח תוך שימוש בנימוקים כמו "תיכוניסטים שלא קונים כלום" - תמיד נחמד שיש עלי מעקב אישי,אז זהו שלא.
ולסיום,כשאני כותב "הבדלים במשכורות" -כמובן התכוונתי שהמשכורות בישראל גבוהות יותר - לפי הבנתך שהרי ראית צורך לומר שהמשכורות בגרמניה ובאנגליה גבוהות יותר.ואני זה שצריך ללמוד הבנת הנקרא ומושגים בכלכלה.

החלק הזה ליתר דיוק.
לא שחלילה הוא לא עומד בתקנון הפורום, הוא פשוט חושף את חוסר ההבנה שלך בתחום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 10:50 am 
Junior

charlie5 כתב:

אני לא מבין גדול בכלכלה, אבל זה ממש נשמע כאילו אלון מזרחי ניסח לך את המשפט הזה.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 10:56 am 
Sophomore

קובי כתב:
charlie5 כתב:
nadav_hacohen כתב:
3. אני לא בדקתי לפי ערים אלא לפי מחירים במדינה (יש אפשרות כזו), כי זה נראה לי המדד הנכון. לא הבנתי את המשפט: "אז נכון שזה עדיין מראה שיקר בישראל מהסיבה הפשוטה שישנם הבדלים במשכורת והוצאות אחרות". ברור שיש הבדלים במשכורות, המשכורות בגרמניה ובבריטניה גבוהות מבישראל. כולם יודעים (חוץ מתיכוניסטים שלא קונים כלום, כנראה, ומתיימרים להבין בכלכלה כתוצאה מ...לא יודע?), למשל, שמחירי החלב ומוצרי החלב בישראל גבוהים מפני שיש קרטל חלב והשוק פחות או יותר חסום ליבוא.

בקיצור, לך תעשה שיעורי בית בהבנת הנקרא ובמושגי יסוד בכלכלה, ותחזור להתווכח. או שתשאר להתווכח, ואז זה יראה כך.

אני זה שצריך ללמוד מושגי יסוד בכלכלה? הרי מציאותית מה שמשנה זה המדד בין הערים(לאזרח הפשוט) ואתה מראה לי את המחירים לפי מדינות?

אולי גם תראה את המחירים של ארה"ב?הרי אין שום הבדל בין דרום דקוטה,אריזונה וניו יורק.
אבל לצערי,אתה זה שנהנה להתווכח תוך שימוש בנימוקים כמו "תיכוניסטים שלא קונים כלום" - תמיד נחמד שיש עלי מעקב אישי,אז זהו שלא.
ולסיום,כשאני כותב "הבדלים במשכורות" -כמובן התכוונתי שהמשכורות בישראל גבוהות יותר - לפי הבנתך שהרי ראית צורך לומר שהמשכורות בגרמניה ובאנגליה גבוהות יותר.ואני זה שצריך ללמוד הבנת הנקרא ומושגים בכלכלה.

החלק הזה ליתר דיוק.
לא שחלילה הוא לא עומד בתקנון הפורום, הוא פשוט חושף את חוסר ההבנה שלך בתחום.

לא אמרתי מעולם שאני מבין בתחום אבל המדד במדינה לא יכול לשקף מאותה סיבה שאמרתי בהודעה לאחר מכן.

נדב הכלכלן הראשי,אני לא יודע אם לך יצא להיתקל,אבל אני ,בכל עמותה שפועלת באזור שלי ,ראיתי כיצד מנהלי העמותה היקרים מנצלים את הפטור ממס על-מנת לשלשל לכיסם משכורת ואף לפרנס את בני משפחתם.
גם בקנה מידה ארצי,כשמנכ"לית האגודה למען המלחמה בסרטן מרוויחה 29 אלף ש"ח(לפי הדיווחים),או האגודה למען החייל - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=820540
כך שאני חושב שלא קשקשתי.גם חשוב לזכור שכל מה שמפורסם זה רק מה שמדווח,ובהרבה מקרים גם לא מדווחים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 10:58 am 
Sophomore

צוד כתב:
charlie5 כתב:

אני לא מבין גדול בכלכלה, אבל זה ממש נשמע כאילו אלון מזרחי ניסח לך את המשפט הזה.

אולי,אבל הכוונה הייתה ברורה.
אי אפשר להשוות את יוקר המחיה בצפון , למשל, ליוקר המחיה במרכז.
אנחנו נוכל להשוות בין ארה"ב לישראל על סמך מדד ארצי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 11:12 am 
Sophomore

תעשה גוגל למילים:

מדד ג'יני
הבנק העולמי
OECD
מדדי הישגי מערכות החינוך
וכו'

ותוכל לענות על השאלה בעצמך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 11:23 am 
Sophomore

קובי כתב:
תעשה גוגל למילים:

מדד ג'יני
הבנק העולמי
OECD
מדדי הישגי מערכות החינוך
וכו'

ותוכל לענות על השאלה בעצמך

בהחלט למדתי לגבי מדד הג'יני ורציתי להביא ציטוט נחמד מויקי.
"יתרונות וחסרונות של המדד

למדד ג'יני מספר יתרונות, ההופכים אותו לכלי מדידה מייצג יותר מאשר מדידת השתנות התמ"ג או ההכנסה הממוצעת כאשר באים לבחון את מידת השוויון בהכנסות. הבולטים בהם הם היותו פשוט וחד-משמעי דיו כדי שניתן יהיה להבינו על נקלה, להשוות את השתנותו במדינה או באזור מסוים לאורך זמן, ובין אזורים ומדינות שונות.
על אף פשטות המדידה והחישוב המדד סובל עם זאת, גם מכמה חסרונות בולטים:
המדד בוחן את ההכנסה לפני מסים, עובדה שבמדינות רבות גורמת לעיוות חריף בתוצאות. לדוגמה, מדינה שבה יש פער חריף בהכנסות לפני מסים, אך המיסוי בה מדורג אף הוא בחריפות עשויה להניב פערים נמוכים בהרבה בהכנסות אחרי מיסוי.
מדד ג'יני בוחן את הכנסותיהם של תושבים, אך מתעלם מהטבות המגולמות באופנים אחרים (לדוגמה, תלושי מזון) או הטבות עקיפות כמו הנחות, פטורים וסובסידיות שונות המתבטאות בצריכה עצמה.
התייחסות ליחידות גאוגרפיות מגוונות בחבילה אחת מניבה בדרך כלל מקדם גבוה בהרבה עבור האזור כולו בהשוואה לכל אחד מאזורי המשנה בנפרד.
לעתים המדידה במדינות שונות מתייחסת לפרטים ובמקרים אחרים למשקי בית. המדד במקרים כאלו יהיה משמעותי פנימית (כלומר, בהשוואה לאורך זמן של המדד באותה מדינה) אך לא בין מדינות שבהן אופן המדידה שונה. כלל דומה ניתן להחיל ביחס לאופנים שונים של איסוף נתונים. השפעה מעוותת יש גם למידת הגירעון במדינה. לדוגמה, חלוקת האוכלוסייה הנמדדת לחמישונים (גירעון נמוך) תניב מקדם נמוך יותר מאשר חלוקה לעשרים (גירעון גבוה) וזאת על בסיס אותה תפוצה בדיוק.
חלוקות שונות עד מאוד של הכנסה עשויות להניב מקדם זהה. לדוגמה, מדינה שבה למחצית משקי הבית אין כלל הכנסה ואילו החצי השני מתחלק בהכנסה אופן שוויוני תקבל מקדם של 0.5. כלכלה מקבילה שבה יש שוויון מוחלט בין כל משקי הבית, לבד ממשק בית עשיר הנהנה ממחצית ההכנסה תהיה גם היא עם מקדם של 0.5."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 11:24 am 
Senior

צ'ארלי, תרשה לי לרגע קט להיות פטרוני ומתנשא ר"ל ולהציע לך להפסיק עם זה, פשוט להפסיק ודי כי כל הודעה שלך בפתיל הזה מוציאה אותך טיפונת פחות טוב מאיך שהיית לפניה.

אני מבטיח שאף אחד (אחר) לא מתייחס לדיון הסמי-משעשע הזה כאל מאבק שיש בו מנצחים או מפסידים, אף אחד לא יתייחס לשתיקתך כאל תבוסה במערכה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 11:31 am 
Hall of Famer

הכל טוב ויפה, אבל איפה נכנס כאן העניין של ”בלי מס”?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 12:00 pm 
Junior

צוד כתב:
nadav_hacohen כתב:
אני מכיר עורכי דין שהם ספק אנאלפבתים.

ולא רק אתה, כל הפורום מכיר את קובי ::yaz-yk:

קובי כתב:
צוד, אתה ממש כותב את התביעת דיבה בעצמך ...
כמובן שאתה יכול להימנע מכל אי הנעימות של לנהל משפט אר3ך ומתוקשר

איי הייב נו מור קוסטשנז. דה ווידנס איז יורז.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 12:02 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
נורטון כתב:
זאת דוגמה אחת, ומה אם אותו רופא שני יחליט במקום להיות רופא משפחה בירוחם, שהוא מעדיף להיות סטלן בהודו?

נורטון, כמה אנשים שלומדים רפואה מחליטים להיות רופאים, וכמה מחליטים להיות סטלנים בהודו?

זו בהחלט הרעה החולה (או אחת מהן) של החשיבה הקפיטליסטית. ההנחה שחס וחלילה לא נצא פריירים מאנשים שמצאו את הלקונה בשיטה ודפקו אותנו. ולא משנה שהאנשים הללו דופקים את עצמם הרבה יותר.

בשורה התחתונה, רוב האנשים שהולכים ללמוד עושים את זה כדי להשיג מקצוע אחר כך. רובם (על פי המחקרים שמראים מתאים בין השכלה והכנסה) גם משיגים את המקצוע הזה. זה היגיון פשוט שבמקום ליצור סף שיתן מקדמה משמעותית לאנשים בעלי אמצעים, לממן את שכר הלימוד לא מהכסף שאולי היה לאנשים לפני תחילת הלימודים אלא מהכסף שהם הרוויחו אחר כך, וכמובן שגם מדובר בשכר לימוד גבוה משמעותית ממה שנהוג היום.

אז יהיו אנשים ש"רק" ירוויחו את שכר הלימוד הנמוך ולא יעבדו אחר כך. מעבר לכך שזה מיעוט, אפשר להגיד את אותו הדבר על כל מיסוי על הכנסה. למה ללכת לעבוד בהייטק ולשלם אלפי שקלים במסים? אפשר במקום זה ללכת לעבוד במקדולנד ולדפוק את המערכת על ידי כך שעובדים תמורת שכר מינימום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 12:13 pm 
Sophomore

צוד כתב:
צוד כתב:
nadav_hacohen כתב:
אני מכיר עורכי דין שהם ספק אנאלפבתים.

ולא רק אתה, כל הפורום מכיר את קובי ::yaz-yk:

קובי כתב:
צוד, אתה ממש כותב את התביעת דיבה בעצמך ...
כמובן שאתה יכול להימנע מכל אי הנעימות של לנהל משפט אר3ך ומתוקשר

איי הייב נו מור קוסטשנז. דה ווידנס איז יורז.

האמת שההודעה נכתבה מהפלא פון בזמן הטיול עם הכלבים כשכל פעם אני צריך לצעוק על פז שיפסיק לנבוח על עוברי אורח.
יש בהודעה הזו עוד כמה שגיאות, אפילו יותר חמורות, דווקא על הטעות הזו נתפסת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 12:16 pm 
Junior

אני מריח פה נסיגה של התביעה?

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 12:17 pm 
Hall of Famer

charlie5 כתב:
נדב הכלכלן הראשי,אני לא יודע אם לך יצא להיתקל,אבל אני ,בכל עמותה שפועלת באזור שלי ,ראיתי כיצד מנהלי העמותה היקרים מנצלים את הפטור ממס על-מנת לשלשל לכיסם משכורת ואף לפרנס את בני משפחתם.
גם בקנה מידה ארצי,כשמנכ"לית האגודה למען המלחמה בסרטן מרוויחה 29 אלף ש"ח(לפי הדיווחים),או האגודה למען החייל - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=820540
כך שאני חושב שלא קשקשתי.גם חשוב לזכור שכל מה שמפורסם זה רק מה שמדווח,ובהרבה מקרים גם לא מדווחים.

במקרה, נדב הוא עוד פחות כלכלן ממה שהוא עוסק בחשבונאות, ועוד במשרד שחלק מההתמחות שלו זה עמותות. המנכ"לית של האגודה למלחמה בסרטן יכולה גם להרוויח 290,000 ש"ח לחודש (אגב, 29 אלף ש"ח זה מעט לדעתי לשכר מנכ"ל של עמותה כזו), היא מחויבת במס לפי המדרגות הרגילות של הכנסה משכר עבודה, דהיינו כמו כל שכיר רגיל אחר במשק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 12:21 pm 
Sophomore

צוד כתב:
אני מריח פה נסיגה של התביעה?

כנראה שחוש הריח שלך נפגע כתוצאה משהיית יתר בשיחים.

ברגע שאתה מסיים לשלוח לי את הקובץ, אני חותם ומגיש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 12:23 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
נורטון כתב:
זאת דוגמה אחת, ומה אם אותו רופא שני יחליט במקום להיות רופא משפחה בירוחם, שהוא מעדיף להיות סטלן בהודו?

נורטון, כמה אנשים שלומדים רפואה מחליטים להיות רופאים, וכמה מחליטים להיות סטלנים בהודו?

זו בהחלט הרעה החולה (או אחת מהן) של החשיבה הקפיטליסטית. ההנחה שחס וחלילה לא נצא פריירים מאנשים שמצאו את הלקונה בשיטה ודפקו אותנו. ולא משנה שהאנשים הללו דופקים את עצמם הרבה יותר.

בשורה התחתונה, רוב האנשים שהולכים ללמוד עושים את זה כדי להשיג מקצוע אחר כך. רובם (על פי המחקרים שמראים מתאים בין השכלה והכנסה) גם משיגים את המקצוע הזה. זה היגיון פשוט שבמקום ליצור סף שיתן מקדמה משמעותית לאנשים בעלי אמצעים, לממן את שכר הלימוד לא מהכסף שאולי היה לאנשים לפני תחילת הלימודים אלא מהכסף שהם הרוויחו אחר כך, וכמובן שגם מדובר בשכר לימוד גבוה משמעותית ממה שנהוג היום.

אז יהיו אנשים ש"רק" ירוויחו את שכר הלימוד הנמוך ולא יעבדו אחר כך. מעבר לכך שזה מיעוט, אפשר להגיד את אותו הדבר על כל מיסוי על הכנסה. למה ללכת לעבוד בהייטק ולשלם אלפי שקלים במסים? אפשר במקום זה ללכת לעבוד במקדולנד ולדפוק את המערכת על ידי כך שעובדים תמורת שכר מינימום.

יש לי שאלה, אם בן אדם קנה דירה להשקעה ואותה דירה איבדה מחצית מהערך שלה תוך שנה, האם הוא רק יידרש להחזיר חצי מערך המשכנתא? כי אם כן, פתרת את כל בעיית הסאב-פריים.
שאלה אחרת - אם מישהו למד מחשבים בהלוואה של 20 אלף דולר, והפך להיות סטיב ג'ובס, רק חי. האם הוא ישלם 500 אחוז מהלוואה רק בגלל שיש מישהו אחר שמשלם 20 אחוז מההלוואה?
ללימודים כפי שאתה אמרת יש מתאם, המתאם אומר שקיים R כזה או אחר, בין רמת וסוג הלימודים לבין ההכנסה אחר כך. אותו מתאם גם יכול לבנות בכיף שכר לימוד לכל מקצוע בכל מקום (ובשוק הפרטי, ע"ע המכללות האמריקאיות, כך זה אכן נבנה פחות או יותר, אני מניח). זה חייב לעבוד כך, כי רק כך יכול לעבוד שוק כלכלי הגיוני. תחזור לדוגמאות ששאלתי - אם אותו סטיב ג'ובס 2 ישלם רק 100 אחוז מההלוואה, מאיפה בדיוק יגיע הכסף שחסר לנו מאותו רופא משפחה בירוחם? ואם נניח באמת שאותו רופא משפחה צריך לשלם פחות, האם לא הגיוני שהריבית של כולם תהיה גבוהה יותר כדי לחפות על כך (כי הרי סטיב ג'ובס 2 לא מחפה על כך?).

בקיצור, זה לא יכול לעבוד. אי אפשר ליצור מערכת שבה יש כאלה שמשלמים מאה אחוז ויש כאלה שמשלמים פחות. מקסימום אפשר ליצור בחוסר הגינות משווע כאלה שמשלמים מאתיים אחוז וכאלה שמשלמים חמישים אחוז, אבל כאמור - חוסר הגינות משווע. כל דבר אחר יגרום למערכת לקרוס מעצמה.

ואם המתאם נכון, אז אין בעיה בכלל - 90 אחוז מהאנשים אכן ישלמו לפי התחזיות את ההלוואה בסבבה שלהם (ואגב, שלא יהיו כאן שוב אי הבנות. ה 2000 ומשהו דולר שאני משלם בחודש, הם ממש לא בסבבה שלי. אבל מה לעשות). 10 אחוז נוספים? בדיוק לכן הומצאה הריבית שמוגדרת באופן הבסיסי ביותר כערך של הסיכון. כלומר, אותם אחוזים שלא יכולים לשלם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 12:25 pm 
Hall of Famer

charlie5 כתב:
נורטון כתב:
ראובן כתב:
לדעתי אם כבר להיפך. הקריירה צריכה להיות תגמול על הצלחה בלימודים.

אם לימודים יהיו "השקעה" אז זה אומר באופן לא מפתיע שמידת ההצלחה תהיה פרופורציונלית למידת ההשקעה הראשונית, מה שאומר שהם יקדמו לא את המוכשרים או המצליחים אלא את מי שיש לו כסף. אני חסיד גדול של ההצעה (שנדמה לי שאפילו הועלתה בארץ כפיתרון פרקטי לבעיית שכר הלימוד) של שכר לימוד שניתן כהלוואה ומוחזר בהתאם למשכורת העתידית של שמסיים ללמוד.

שלא יהיו לך אי הבנות, כל שכר הלימוד שהוזכר לעיל, מומן על ידי הלוואה. אם אני מצאתי לנכון להוציא 6 ספרות בדולרים מכסף שאין לי, אין סיבה שאחרים לא ימצאו לנכון להוציא לפחות עשירית מהסכום, גם אם בהלוואה.
אני לא אוהב את הרעיון של "מוחזר בהתאם למשכורת העתידית", כי אז אתה יוצר תמריץ לעבודה מועטת או כלל לא, נשמע לי כמו מתכון לאסון.

האם אתה חושב שדווקא משום שהוצאת את הסכום הזה - אתה קיבלת את מה שקיבלת?

מה קיבלתי? והפולני שבי יאמר - לחיות במדינה הקרה, היקרה והמשעממת שבה אני חי?

אבל כן, אם הבנתי את השאלה שלך נכון, העובדה שאני בשוויץ ומרוויח את מה שאני מרוויח, היא כמובן תוצאה ישירה של הלימודים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 12:35 pm 
מנהל פורום

נורטון, זו כבר הפעם השנייה שאני תופס אותך ב"אי אפשר" על דבר חי וקיים (הפעם הקודמת היתה שפסלת קטגורית את רעיון מדינת הרווחה).

כל העיקרון של מיסוי פרוגרסיבי מבוסס בדיוק על ההנחה שאתה קבעת שאי אפשר ליישם אותה. הרי בסופו של דבר מהי המדינה אם לא גוף שנותן לנו שירותים. היא סוללת למעננו כבישים, היא מקימה לנו בתי ספר ומשלמת למורים את השכר, היא מפקחת על הבנקים ועל חברות הביטוח והיא דואגת שלא יהרגו אותנו בשנתנו. על כל השירותים האלה אתה כאזרח משלם לממשלה וביד יפה. אבל יש אנשים שלא משלמים כלום, יש אנשים שמשלמים סכומים מועטים ויש אנשים שמשלמים הון תועפות. תגיד שזה לא צודק, וזו זכותך. להגיד שזה לא אפשרי זו התעלמות חביבה מן המציאות.

אין שום הבדל בין זה ובין מודל שכר הלימוד שהצעתי. אני למעשה חושב שבאופן אידיאלי זה צריך להיות המצב באופן כללי, ומצידי שחינוך אוניברסיטאי יהיה חינם לכולם וימומן במלואו על ידי מס הכנסה. מכיוון שזה לא ריאלי, האפשרות שמי שלמדו באוניברסיטה ישלמו מסים מעט יותר גבוהים שיממנו בדיעבד את לימודיהם היא מאוד סבירה בעיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 1:24 pm 
Hall of Famer

נו, אבל זה מה שקורה היום, לא? מי שלמד באוני' ומרוויח יותר, משלם גם מיסים יותר גבוהים בגלל אותו מיסוי פרוגרסיבי.
ואז כמובן נחזור לשאלה - מה עושים עם אינפלציית וזילות התארים. וחוזר חלילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 2:35 pm 
מנהל פורום

זה מה שקורה היום, נכון (ואתה אמרת שזה לא אפשרי...). אני אומר שזה צריך לקרות ביתר שאת. כלומר - יש דרישה להעלות את שכר הלימוד עקב מצוקת האוניברסיטאות, אז אני אומר שבמקום להעלות לכולם לפי המודל הנוכחי של שכר הלימוד, צריך להוסיף אותו למיסוי העתידי בהתאם לכושר ההשתכרות של הבוגרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 2:51 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
charlie5 כתב:

במקרה, נדב הוא עוד פחות כלכלן ממה שהוא עוסק בחשבונאות, ועוד במשרד שחלק מההתמחות שלו זה עמותות. המנכ"לית של האגודה למלחמה בסרטן יכולה גם להרוויח 290,000 ש"ח לחודש (אגב, 29 אלף ש"ח זה מעט לדעתי לשכר מנכ"ל של עמותה כזו), היא מחויבת במס לפי המדרגות הרגילות של הכנסה משכר עבודה, דהיינו כמו כל שכיר רגיל אחר במשק.

בהתייחסות אליך ואל אורן -ערבבתי קצת.
עניין המס כוון אל עמותות שלא מדווחות וקשה מאוד לאכוף את זה כמו,למשל,עמותה של בית כנסת שלא מדווחת על כמות הכסף שהוכנסה מקופות הצדקה.
בכל מקרה,כמו שהוצע לי:),ירדתי מזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 3:05 pm 
Hall of Famer

אתה מבלבל כאן בין דיווח על הכנסה לדיווח על הוצאה. עמותות ממוסות לפי הוצאות, לא לפי הכנסות. עכ"פ, אם הן רוצות תזרים הכנסות משמעותי, הן מוחות גם עליהן. אבל כל זה לא קשור לשכר עובדים שלהן.היכול שלהן לשלם בשחור זהה לזו של עוסקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 4:50 pm 
Freshman

ziv כתב:
סתם (או לא סתם) שאלה. כמה מבין האנשים פה, ואני מפנה את זה בעיקר לצעירים יותר שהם לא עדין עבודה-קבועה/ילדים/משכנתא/סד-אילוצים-אחר, מעלים על דעתם לנסות "להיות חלק מהפתרון"? לא לרוץ לפוליטיקה, אלא למשל לחפש עבודה בשירות הציבורי, או להבדיל (וזה להבדיל גדול לכל הכיוונים) להיות פעילים בעמותה כלשהיא?

דווקא השנה עמותת "מהנדסים ללא גבולות" פתחה סניף באוניברסיטה בה אני לומד, והתחלתי בבירורים לגבי הצטרפות.
אבל אז התחיל מבצע "עמוד ענן" ואיתו הגיעה ההבנה שאפילו לחיי אדם כבר אין כאן ערך. אין פתרון אמיתי למה שקורה פה, אין פתרון "להיות חלק ממנו",
לפחות לא במסגרת כללי המשחק הקיימים היום. היסודות פה רקובים לחלוטין, לא נשארה חלקה טובה שעשב השחיתות, האגו והאינטרסנטיות לא פשה בה.
יהיה פה עוד הרבה יותר רע לפני שאולי יהיה סיכוי לשיפור

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 4:54 pm 
מנהל פורום

אדוארד, אני חייב להבין שאין לי מושג מה כתבת בהודעה האחרונה. ברמת הלא ברור אם זו הודעה ימנית או שמאלנית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 5:11 pm 
Freshman

לא ימין ולא שמאל (אם כי אין ספק בדבר היותי שמאלן מסריח).
זה גם לא כל כך קשור לנושא, סתם פריקה של תסכול, דברים שרצים בראש ובלב ואני לא לגמרי יודע
איך לארגן אותם לרעיונות ברורים ורהוטים שאפשר להסביר ולהעביר.
בגדול, חיי האזרח הפשוט כשלעצמם נחשבים כאן כקליפת השום בעיני המנהיגים הצבאיים והמדיניים כאחד.
התחושות שאני לקחתי ממבצע "עמוד ענן" הן שאנחנו, כולנו, לא יותר מפיונים על לוח משחק פוליטי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 5:16 pm 
Junior

ראובן, כלל אצבע.
טרמינולוגיה כזו:
Edward Gibbon כתב:
אפילו לחיי אדם כבר אין כאן ערך. אין פתרון אמיתי למה שקורה פה... לא נשארה חלקה טובה... יהיה פה עוד הרבה יותר רע לפני שאולי יהיה סיכוי לשיפור

בדרך כלל מעידה על כותב שמאלני.

(לפני שקופצים עלי, כבר הבהרתי פה באיזה ת'רד שאני מאושר ברוך השם, ואם זה בגלל שאני טיפש אז ברוך השם שאני טיפש. על אותה דרך אני יכול להגיד שהמרירות הזו שאני משייך לשמאלנים, מעידה על כך שהם חכמים יותר).

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 139 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], uriel17 ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: