סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 11:22 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 464 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: לפיד והחרדים
הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 11:03 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
מה שמעצבן בעניין של לפיד זה לא הגזירות עצמן - היו צפויות כאלו. מה שמעצבן זה חוסר המעוף המוחלט שלהן. המהלך הזה כולו הוא פקידות-אוצריסטית שוטפת. שום סימן לטביעת אצבע של שר או חשיבה אחרת. שום דבר שאומר לי "וואלה, מעניין, איך לא עשו את זה קודם".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 11:40 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מה שאותי מעצבן זה בדיוק הגזירות עצמן, ולגמרי הפרטים הקטנים. למה להעלות את מס הכנסה בצורה שווה לכל המדרגות (כלומר, לא בצורה שווה - העלאת המס למדרגות התחתונות היא יחסית גבוהה הרבה יותר)? למה להמשיך עם האיוולת הזו של העלאת המסים העקיפים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 11:45 am 
מנהל פורום

אה, וצריך להוסיף שהדרך שבה ישראל היום בחר לסקר את העניין היא משעשעת מאוד, אפילו ביחס למה שהורגלנו ממנו בשיגרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 12:11 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
מענין, הרושם שלי הוא שנתניהו מעונין ללכלך את לפיד כמה שיותר, "גיבוי" כולל מרחוק, אבל שיתלכלך הוא בבוץ וברפש, וכמובן כל כישלון יופנה אליו (מה ששרון ניסה לעשות לנתניהו בקדנציה שלו כשר אוצר, אבל נתניהו די הצליח בתפקיד וקנה את תהילתו מחדש).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 5:20 pm 
Junior

קנה את תהילתו עם 12 מנדטים ב2006?

וכן,הסיקור של ישראל היום את הגזירות הוא זבל עיתונאי במיטבו,כאילו לראש הממשלה אין קשר לנושא/הוא לא היה ראש הממשלה בממשלה שיצרה את הבור הזה בתקציב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 6:22 pm 
Hall of Famer

לפיד הולך היום להתחבק במסיבת עיתונאים עם עופר עיני.
מצד אחד הייתי אומר, נשמע כמו התאבדות, להצטלם עם אחד האנשים השנואים שמושכים את האש.
מצד שני, מכל מהלך שלו מאז הבחירות הוא איכשהו נופל על הרגלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 9:45 pm 
Freshman

ראובן כתב:
מה שאותי מעצבן זה בדיוק הגזירות עצמן, ולגמרי הפרטים הקטנים. למה להעלות את מס הכנסה בצורה שווה לכל המדרגות (כלומר, לא בצורה שווה - העלאת המס למדרגות התחתונות היא יחסית גבוהה הרבה יותר)? למה להמשיך עם האיוולת הזו של העלאת המסים העקיפים?

כדי להשיג את אותו קיצוץ עם להעלות את מס ההכנסה לעשירונים הגבוהים בלבד - תצטרך לעלות כנראה הרבה יותר מאחוז וחצי בגלל התפלגות
ההכנסות במדינה.

אתה מציע בנוסף לא להעלות מיסים עקיפים מסיבות שלא ציינת אבל אני יכול להבין - אז מאיפה אתה כן מציע להביא כסף ומהר ?
אני גם מזכיר לך שאנו מדינה ייחודית בכך שיש אוכלוסיות שלמות שלא משלמות מס (כסף שחור ..תרתי משמע) וזו הדרך היחידה בכל זאת לגבות משהו (או מלחמת אחים).

לדעתי, למרות הכאב, יש כאן קיצוצים מאוזנים ביחס לטווח הזמן והדחיפות שביבי/שטינץ הובילו אותנו.
אני מזכיר שהלכנו לבחירות בגלל שהליכוד לא הצליח להעביר תקציב, דמיינו בבקשה מה היה קורה עם לא היה קיצוץ בקיצבאות הילדים (והשוואה בין הילדים) מאיפה
תביא עוד 4 מילארד ₪ ?

אני כן מצפה מעכשיו לראות שינויים מבניים במשק (לא בדרך ההזויה ששלי מציעה) העמקת גביית מסים, יצירת תחרות, עידד תעסוקה וכיוצ"ב.

כמו כן קצת חבל שאין בחבילה הזאת גם מע"מ על פירות וירקות - מעוז השחיתות והכסף השחור

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 9:57 pm 
Freshman

לאומית כתב:
אותי מעניין מה קרה לשר האוצר ב-4 החודשים האחרונים. הרי היה לו מצע כלכלי כל כך יפה, איך קורה שהוא עשה סיבוב של 180 . הרי המציאות הכלכלית לא השתנתה. ואיך זה מתיישב עם ההבטחות שלו לפוליטיקה חדשה ?
בימים כאלה אני מעריך את שלי יחימוביץ שנתניהו רצה אותו מאוד בממשלה כשרת אוצר והיא סירבה.

המציאות הכלכלית לא השתנתה מהותית זו בדיוק הנקודה - תפנה את הטענות שלך לליכוד.

שינויים כלכליים דורשים זמן והרבה - בשלב הזה מדובר קודם כל בעצירת הסחרור (לא פחות) ששטייניץ הוביל אותנו בעודו מפזר כסף לביטחון/חרדים.

בוועדת טרטנברג המליצו לקצץ בכמה מילארדים ...בברודט שהיתה לפני כן ביותר מליארדים - נתניהו ושטייניץ רק הגדילו משמעותית את התקציב כדי לקנות צוללות מגרמניה ובעיקר כדי להמשיך לשלם משכורות עתק לפקידים בקריה.

נתניהו ושטייניץ חילקו מילארדים לחרדים דרך קצבאות ייעודיות וקצבאות הילדים
ואת כל הגרעון הזה הם יצרו על רקע בועת נדל"ן והדפסת כסף (קניית הדולרים של פישר)

לפיד מנסה לתקן, נותן פחות 4 מילארד להחרדים/ערבים (ילדים + מוסדות לימוד) מקצץ בבטיחון ומנסה לייצב את הספינה.

מה יחימוביץ ההזויה מציעה ? שינוי תקציבי של 140 מילארד שכולל בתוכו הגדלת גרעון של עוד 30 מילארד (כלומר, תחזיק חזק, 60 מילארד ₪ גרעון יותר מהצעת לפיד) = גרעון של 10% מהתוצר.

אולי באמת שווה לקנות ביטקויין

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 10:01 pm 
Freshman

ורק בבקשה בלי הטיעון של למה לא גובים יותר מטבע, צ'ק פוינט, אמדוקס, אינטל וכו'.

1. אי אפשר - הם פשוט יעברו
2. הם מייצרות כאן ים תעסוקה והכנסות למדינה באופן עקיף
3. תסגרו את קרית גת בבקשה
4. תבדקו בעולם כמה חברות כמו אפל משלמות נגיד (באופן ישיר)

אז נכון - ניתן לעשות תיקון מסויים לא הכל בסדר - אבל במהות הסיפור הזה פופלסטי ברמות קשות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 10:16 pm 
מנהל פורום

שיין, אני בהחלט מציע להעלות הרבה יותר מאחוז וחצי. ואני אומר זה כבר הרבה זמן (וזה כולל כמובן גם את השכר שלי).

וסלח לי, זרקת את ארבעת הסעיפים שלך לפח עם ה"ניתן לעשות תיקון מסוים". אף אחד לא מדבר על להעמיד את מנכ"ל טבע אל הקיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 10:39 pm 
Hall of Famer

רק בשביל לא לדבר בסיסמאות - כמה כסף קוצץ בקצבאות ילדים, כמה מתוך הכסף הזה הוא החלק של החרדים?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 10:57 pm 
Freshman

בכמה יותר ? מאיזה רמת שכר ?

אפשר להתווכח על מה צודק יותר אבל בוא נתחיל עם המספרים.

אתה מוזמן לעיין בנתונים כאן:
http://www.cbs.gov.il/publications12/1479/pdf/t27.pdf

נגיד תעלה את המס ל 20% מהאוכלוסייה (11,000 ₪ ברוטו ומעלה) תצטרך להעלות ב 4% בקירוב !
נגיד תעלה ל 10% העליונים (16,000) תצטרך לעלות ב..... (לדעתי דו ספרתי אבל תשלים לבד).

תוסיף לזה אחר"כ מס בריאות וביטוח לאומי בבקשה ותספר לי לכמה הגעת.

שבאפט אומר שהוא מוכן להעלות את המס זה בסדר שאתה אומר אז תבין בבקשה ההשפעה הכלכלית האמיתית של זה נמוכה ולכן זהו טיעון פופלסטי שלך (ואגב הוסיפו מס עשירים לא מזמן).
עוד לא דיברנו על תכנון מס שיהיה כדאי יותר + מעבר להיות חברה + הגירה של הון אנושי איכותי וכיוצ"ב
גם לא דיברנו עדיין על צדק שאחוז קטן מאוד מהאוכלוסייה צריך לממן (כבר היום) את כולם.

בהנחה שתרצה שנדבר על זה אז תעיין קודם בנתונים הנ"ל:
http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02909.pdf

אז אחרי שהבנו שאי אפשר באמת לעלות אחוז וחצי מאיפה אתה מביא את הכסף - ומהר ?
(מס ירושה דורש שינוי חקיקה ופיקוח ברמה אחרת=טווח ארוך)

וסלח לי בוא תתייחס לסעיפים 1-4 ואז אני יגיד לך למה כתבתי את 5 או שאיזון אצלך זו מילה גסה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 11:04 pm 
Freshman

עמוס לב כתב:
רק בשביל לא לדבר בסיסמאות - כמה כסף קוצץ בקצבאות ילדים, כמה מתוך הכסף הזה הוא החלק של החרדים?

1 - לא רוצה לדבר בסיסמאות תביא מספרים

אני שוב 'יסתור' את עצמי (סליחה ראובן אני יודע שאסור) והתייחס למספרים בכל זאת אבל מהזיכרון

מעל 50% מהילדים הם חרדים + ערבים
התפלגות תעריף קיצבאות הילדים אינו שווה.
מניח שמשהו כמו 75% מהקיצוץ יגיע מהאוכלוסיות האלו = 3 מילארד בשנה

אתה מוזמן להכפיל את החוסר צדק הזה בכמה שנים + הוצאות מימון ולנסות לספר לי שזה שולי.
עכשיו תורי לשאול שאלות:
תסביר לי בבקשה למה המדינה צריכה לעודד ילודה (ולא אנחנו לא יפן גם לא סקנדנביה)
תסביר לי בבקשה למה לילד שלי מגיע פחות תמיכה מהילד הרביעי של מישהו אחר (בייחוד עם הוא נולד לפני 2003)
תוסיף להסבר בבקשה שההוצאה השולית על כל ילד יורדת ומשמעותית
תוסיף בבקשה את ההוצאות העקיפות שיש למדינה מחופשת לידה+מחלה ילדים (לאותם 60% שעובדים לא בשחור במדינה)

ואל תשכח לא לדבר בסיסמאות.

נערך לאחרונה על ידי shayn00 בתאריך ד' מאי 08, 2013 11:08 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 11:06 pm 
מנהל פורום

אתה מדבר על העלאה של 4% לכלל המשכורת או למדרגת המס הרלוונטית? כי למדרגת המס הרלוונטית זה מאוד סביר.

בוא נתחיל, כהתחלה, בקביעת מדרגת מס של 41% בין ה34% וה48% הנוכחיות. אחר כך נמשיך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 11:10 pm 
Freshman

מדרגת מס.

לא הבנתי את המשפט השני שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 11:15 pm 
Freshman

תעריף על קצבאות ילדים (שים לב לתספת של 123 ₪ בבקשה ותנחש למי היא מיועדת):
http://www.btl.gov.il/benefits/children ... D7%94.aspx

לגביי התפלגות הילדים, בשנת 2009 ל 13% מהמשפחות היהודיות היה 4 ילדים או יותר - תנחש בבקשה באיזה מגזר רובן המכריע
+ 31% מהמגזר הערבי, חסכתי לך את הניחוש כאן (ועכשיו אתה מוזמן בבקשה לבדוק בלמ"ס כמה מנטל המס הם משלמים)

http://clickit3.ort.org.il/APPS/Public/ ... e1c52a.doc

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 11:20 pm 
Freshman

ראובן כתב:
אתה מדבר על העלאה של 4% לכלל המשכורת או למדרגת המס הרלוונטית? כי למדרגת המס הרלוונטית זה מאוד סביר.

בוא נתחיל, כהתחלה, בקביעת מדרגת מס של 41% בין ה34% וה48% הנוכחיות. אחר כך נמשיך.

טוב אולי עכשיו הבנתי.
אתה רוצה לתקוע את ה 10% שמשלמים היום כ 50% מהמס במדינה (אחוזונים 87 - 95 בערך) ולהגיל את המס השולי שלהם למעל 50% (כולל בריאות וביטוח לאומי) כדי :
1. להביא פחות כסף מהאחוז וחצי
2. לגרום להם להוציא הרבה פחות ואז לפגוע במיוי העקיף שאתה אוהב (ויש השפעה שונה שאתה מעלה 1.5% או 7% שגורם לסגירת ארנקים)
3. מייצר ביקושים להעלות שכר בקרב אוכלוסייה זאת --) מייצר עלייה במחירים ----) דופק גם את החלשים
4. מגדיל את חוסר ההוגנות, תתייחס בבקשה לטבלא השנייה שצירפתי, זאת של התפלגות נטל המס בישראל
5. בבקשה שאתה מציע משהו בוא תספר לי כמה זה שווה ומה ההשפעות מעייף לעשות את העבודה בשביל להפריך את הסיסמאות שלך..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2013 11:25 pm 
Freshman

ועוד 2 דברים:

1. אני לא ממש מכיר כאן את כולם בפורום אבל תשאל בבקשה את נורטון מה ההשפעה של מודל המיסוי שאתה מציע על המוטיבציה שלו לחזור לארץ (לא מעט חברים שלי שלצערי עזבו כבר את הארץ - אני מכיר את התשובה)
2. אני באמת מתנצל על חלק מהעקיצות שכתבתי, פניי לשלום, תתייחס אבל למהות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:31 am 
מנהל פורום

איזה עקיצות?

לא הבנתי את ה"תשאל את נורטון". יפה שאתה מביא לעדות את נשיא מועדון מעריצי איין ראנד בפורום. למה שאני לא אשאל את עצמי, נגיד, את השאלה הזו?

בכל אופן, לפני שצוללים למספרים וטבלאות (בכל זאת, שש וחצי), אני אזכיר לך ששיעורי המיסוי הישיר בישראל (א) היו גבוהים בהרבה לפני כעשור, לפני שביבי נכנס לפעולה, (ב) בהשוואה לשאר העולם, המצב בישראל ממש לא קיצוני, והרפורמה במיסוי של ביבי די הורידה את ישראל למצב שבו היא אחת המדינות עם שיעור המס הישיר הנמוך בעולם (עד כמה שאני זוכר). ככה שטענות בנוסח "אי אפשר להעלות מס הכנסה" הן כמו טענות בנוסח "אין דבר כזה מדינת רווחה".

נתנו לביבי לעשות ניסוי בקפיטליזם, הוא מימש אותו בצורה קיצונית שעלתה בסף-הרס של השירותים הציבוריים ובעלייה משמעותית של המס העקיף, ועכשיו צריך להתחיל לתקן חזרה (דבר שהתחיל לקרות עוד מימי שטייניץ). אחרי שנגמור לתקן יהיה צריך לדבר מאיפה מביאים את שאר הכסף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 6:42 am 
Hall of Famer

האמת היא שלא המס הוא שמבריח אותי מפה, אלא המשכורות והאפיק. דוגרי, מבחינת מיסים ישירים, אני לא יודע בדיוק מה ההבדל בין ישראל לארה"ב, אני מניח שבישראל קצת יותר גבוה, אבל כאמור לא זאת השאלה הרלוונטית (אלא אם כן אתה נמצא באיזה ברמודה או בזוג ZUG שוויץ, שם באמת אין כמעט מיסים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 10:55 am 
Hall of Famer

shayn00 כתב:

אז נכון - ניתן לעשות תיקון מסויים לא הכל בסדר - אבל במהות הסיפור הזה פופלסטי ברמות קשות

אני לא זוכר את המספרים המדוייקים, אבל ראיתי נתונים לפחות לגבי חלק מהחברות האלו שהן משלמות בארץ מס חברות נמוך בהרבה ממה שהן משלמות בכל מדינה אחרת, אתה באמת רוצה להגיד לי שלגבות מהן עוד כמה אחוזים (שיכולים להסתכם לכל הפחות במאות מיליונים, אם לא במיליארדים) זה מה שיגרום להן לעבור מדינה? אני גם חושב שעניין הרווחים הכלואים הוא שערורייתי, חברה מגיעה להסכם עם המדינה על הקלות במיסים בתנאי שאת הרווחים העודפים היא תשקיע בפיתוח בארץ ואז גם לא מחייבים אותה להשקיע את הרווחים האלו בארץ וגם מוותרים לה על יותר מ-90% מהמס שאמור היה להגבות במקור? אני לא אומר שחברות כאלו שתורמות למשק ושמעסיקות מאות ואלפי עובדים לא צריכות לקבל הטבות, הן בהחלט צריכות לקבל הטבות מכובדות, אבל מצד שני, אני מקבל תחושה מאוד לא נעימה שהמדינה נהייתה שטיח לרגלי החברות האלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 12:34 pm 
Sophomore

rony כתב:
shayn00 כתב:

אני לא זוכר את המספרים המדוייקים, אבל ראיתי נתונים לפחות לגבי חלק מהחברות האלו שהן משלמות בארץ מס חברות נמוך בהרבה ממה שהן משלמות בכל מדינה אחרת, אתה באמת רוצה להגיד לי שלגבות מהן עוד כמה אחוזים (שיכולים להסתכם לכל הפחות במאות מיליונים, אם לא במיליארדים) זה מה שיגרום להן לעבור מדינה? אני גם חושב שעניין הרווחים הכלואים הוא שערורייתי, חברה מגיעה להסכם עם המדינה על הקלות במיסים בתנאי שאת הרווחים העודפים היא תשקיע בפיתוח בארץ ואז גם לא מחייבים אותה להשקיע את הרווחים האלו בארץ וגם מוותרים לה על יותר מ-90% מהמס שאמור היה להגבות במקור? אני לא אומר שחברות כאלו שתורמות למשק ושמעסיקות מאות ואלפי עובדים לא צריכות לקבל הטבות, הן בהחלט צריכות לקבל הטבות מכובדות, אבל מצד שני, אני מקבל תחושה מאוד לא נעימה שהמדינה נהייתה שטיח לרגלי החברות האלו.

עניין הרווחים הכלואים הוא לא פחות משערוריה,הסכמים צריך לכבד ולא לצאת בדרך עקלקלה,אך הפתח שניתן לחברות האלה בכלל לצאת ממנו ללא משא ומתן עקב פרצות חוקיות הוא תעודת עניות לממשלה.
אני לא חושב שעניין המיסוי נוגע לחברות זרות כמו אינטל ודומיהן,למרות שתאמין לי שגם הן לא יברחו כ"כ מהר כי המיסוי פה עוד סביר וההון האנשוי מעולה ומשתכר יחסית מעט.
הבעיה האמיתית היא בחברות חוצפניות כמו טבע: מגיעה לה חברה,שהמדינה השקיעה בה המון המון כסף ועשתה המון המון ויתורים למענה,לא משלמת מס בשיט, ובדרך אולי להפוך בכלל לחברה לא ישראלית.
טבע לאחרונה גם לא מחדשת המון הסכמי מו"פ עם חברות ישראליות שהשקיע בהן בעבר,ולא תמיד מתוך אי אמונה במוצר.
זה הגועל רפש הישראלי במיטבו.

טבע הרוויחו נטו בשנה שעברה $1.9B, אפילו 10% מס היו מתקבלים בברכה,לא משהו ששואף לאחוז לפי הפרסומים.
ובכלל,כל הטענות שלהם כאילו ההשקעה במו"פ הישראלי באה ע"ח תשלום מיסים מקוממת,שכן מהשקעה במו"פ הם יכולים להניב רווחים יפים מאוד וזה אינטרס ישיר-כלכלי מובהק שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 1:37 pm 
Hall of Famer

באמת, כל העבודה הזאת בשביל רווח נטו של פחות מ- 2 דולר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 1:46 pm 
מנהל פורום

פספסת את הB.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 09, 2013 3:02 pm 
Sophomore

אכן,התכוונתי לכתוב Billion,באמצע התחרטתי ובחרתי לכתוב את הקיצור,אממה,ברח B
אבל אולי תתרכזו בעיקר הדברים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 464 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bluey, stavs ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: