סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 11:26 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 58 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: החברים של ג'ורג'
הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 12:19 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
קסנופוביה קיימת, גם אנטישמיות. מי מכחיש את זה?

אבל רגע לפני שנצלול לדיון הזה, ובלי שתיקח את זה באופן אישי, הייתי אומר שבהחלט הראית שהגעת לדיון מלא באג'נדה, עם רצון לתקוף את הכותב גם בלי להבין את דבריו לעומק. לא מנסה לחנך אותך, אבל טול קורה וכו'.

ואם לחזור לדיון: "הטיעון של גורביץ' הוא שהאג'נדה הברורה של נתניהו לזהות באופן חד-חד ערכי בין יהודים לישראל עשויה להגביר את האנטישמיות בעולם".

לא להמציא את האנטישמיות, לא לייצר אותה. עשויה להגביר. זה טיעון כ"כ מוזר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 12:29 pm 
Hall of Famer

סליחה, נדב. אבל מה אתה מחרטט.
אני תוקף את הכותב? אני אפילו לא מכיר את הכותב. אין לי מושג מי זה הגורביץ' הזה. (אלא אם כן אתה מתכוון לעצמך, ואז סתם אשמח לדעת איפה תקפתי אותך).

ואתה יודע מה, אתה צודק, עשויה להגביר. בדיוק כמו שהמתח ה -25 של מתאמן שעבר עכשיו סשן של שלוש שעות בג'ים, יגביר את השרירים שלו. כלומר - כן, במעט, אבל יאללה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 12:38 pm 
Hall of Famer

קראת לו "ליצן שהוא הכל חוץ מרציני", וכינית דברים שהסתבר שלא הבנת כראוי "טמטום טהור". גם תקפת "חורים לוגיים" כשהבעיה היתה הבנת הנקרא שלך.

וב"עשויה להגביר" יש כוונה רצינית יותר, מן הסתם. הכוונה היא שאנחנו לא באים לטעון שכל סקין-הד/מוסלמי גזען ואנטישמי הוא גזען ואנטישמי ביי דיפולט והמעשים של ישראל רק מגבירים אצלו את תחושות השנאה (זו טענה נכונה ברובה, אבל בנאלית ואלמנטרית). הכוונה היא שהיות ומדינת ישראל נתפשת ברוב העולם כמדינה אלימה, כובשת ומדכאת זכויות אדם, והיות שראש הממשלה ושכמותו מבקשים לקיים זיהוי חד-חד ערכי בין כל יהודי לבין מדינת ישראל, אזי אנשים שבמצב "רגיל" יהודים וישראלים לא היו מעניינים אותם-מקבלים דעה רעה מאד על יהודים בעקבות הזיהוי הזה.

טיעון הגיוני, מוכח במחקרים ובטח שלא מוזר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 12:45 pm 
Hall of Famer

אכן, לא הבנתי משהו שבבסיסו הוא כל כך משולל היגיון והקשר היסטורי. בכל מקרה, הוא קרא לליפמן אדיוט אז אני יכול לקרוא לו ליצן. מה גם שלקרוא למישהו "אדיוט" רק על בסיס טיעון אידאולוגי (כפי שהבאת) ולא לוגי, זה גם די מוזר. במיוחד כאשר דווקא הטיעון שלך (כלומר של גורביץ') הוא הקונטרוורסלי.

חוץ מזה, שזה כל כך לא קשור לכלום חוץ מאשר לרטוריקה שלך. אפילו אם נניח שיש לי משהו נגדו, (ואין לי, אני לא מכיר אותו), אבל נניח שכן. מה, הוא חבר פורום שאסור לי לתקוף אותו אישית? יש איזושהי מדיניות איפשהי בפורום זה או אפילו בפורומים אחרים, שאסור לאדם לתקוף אישית מישהו שהוא לא חבר פורום, אם הוא אמר דברים מטומטמים? לא מבין מה אתה רוצה להגיד.

מדינת ישראל נתפסה כמדינה אלימה, כובשת וכו' וכו' גם לפני ביבי. לגבי המחקרים, אשמח להתוודע אליהם. (אגב, די ברור לי שיש כאלה, ואשמח להתוודע אליהם לא בגלל שאני מטיל בך ספק, אלא בגלל שאני בעיקר מטיל בהם ספק).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 12:45 pm 
Senior

הבלוג של גורביץ נראה לי לא פעם כמו משהו שמתבשל בלשכה הסודית של זקני הימין הישראלי כדי להראות שגם בשמאל יש הזויים.
מראובן למדתי את הטריק של לקרוא עד לאמירה האווילית הראשונה, אצל גורביץ אני לעתים מאוד רחוקות מתקדם מעבר לרבע הראשון של הפוסטים שלו (כאן זה היה "צריך לעמוד על כך שלא היו הפגנות המוניות אחרי שבעל יהודי כשר רצח את אשתו במגדל העמק" שהוא תמונת הראי של "אתם תמיד בעד הערבים, איפה הייתם כש...").

מצטרף להמלצות על אישתון (יותר) ובוגוסלבסקי (מעט פחות). לא חייבים להסכים עם הדעות של מישהו כדי להעריך את העבודה העיתונאית שלו ולא חייבים לחלוק עליו כדי לזהות שמדובר בקש וגבבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 12:47 pm 
Junior

הזיכרון שלי היה מכאן: http://dossim.com/ContentPage.aspx?item=536

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 12:55 pm 
Hall of Famer

ואם לסכם, לאור דבריהם של שני קודמיי כאן, תומר וגינות, אין לי באמת כוח להתפלפל בדברים שהם באופן כל כך מובהק קשקוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 12:58 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
אכן, לא הבנתי משהו שבבסיסו הוא כל כך משולל היגיון והקשר היסטורי. בכל מקרה, הוא קרא לליפמן אדיוט אז אני יכול לקרוא לו ליצן. מה גם שלקרוא למישהו "אדיוט" רק על בסיס טיעון אידאולוגי (כפי שהבאת) ולא לוגי, זה גם די מוזר. במיוחד כאשר דווקא הטיעון שלך (כלומר של גורביץ') הוא הקונטרוורסלי.

חוץ מזה, שזה כל כך לא קשור לכלום חוץ מאשר לרטוריקה שלך. אפילו אם נניח שיש לי משהו נגדו, (ואין לי, אני לא מכיר אותו), אבל נניח שכן. מה, הוא חבר פורום שאסור לי לתקוף אותו אישית? יש איזושהי מדיניות איפשהי בפורום זה או אפילו בפורומים אחרים, שאסור לאדם לתקוף אישית מישהו שהוא לא חבר פורום, אם הוא אמר דברים מטומטמים? לא מבין מה אתה רוצה להגיד.

מדינת ישראל נתפסה כמדינה אלימה, כובשת וכו' וכו' גם לפני ביבי. לגבי המחקרים, אשמח להתוודע אליהם. (אגב, די ברור לי שיש כאלה, ואשמח להתוודע אליהם לא בגלל שאני מטיל בך ספק, אלא בגלל שאני בעיקר מטיל בהם ספק).

אני לא אומר שאסור לך. אני אומר שאם אתה בא עם אג'נדה שהוא אידיוט ולא הגיוני, שלא בצדק, זה פוגע באיכות הטיעונים שלך. ברור שמותר לך לכנות אותו בשמות, אבל אתה צריך לגבות את זה ובינתיים לא הראית שאתה יכול.

מחקרים? למשל: http://www.news1.co.il/uploadFiles/967174708843232.pdf מהצד המוסלמי. יש כמובן גם רבים לאמריקאי והאירופאי, עשה גוגל. אגב, הדעה שהכיבוש מגביר את האנטישמיות היא משותפת לאנשים שחושבים מאד שונה זה מזה, למשל אהוד אולמרט וקלמן ליבסקינד.

תומר כתב:
הבלוג של גורביץ נראה לי לא פעם כמו משהו שמתבשל בלשכה הסודית של זקני הימין הישראלי כדי להראות שגם בשמאל יש הזויים.
מראובן למדתי את הטריק של לקרוא עד לאמירה האווילית הראשונה, אצל גורביץ אני לעתים מאוד רחוקות מתקדם מעבר לרבע הראשון של הפוסטים שלו (כאן זה היה "צריך לעמוד על כך שלא היו הפגנות המוניות אחרי שבעל יהודי כשר רצח את אשתו במגדל העמק" שהוא תמונת הראי של "אתם תמיד בעד הערבים, איפה הייתם כש...").

מצטרף להמלצות על אישתון (יותר) ובוגוסלבסקי (מעט פחות). לא חייבים להסכים עם הדעות של מישהו כדי להעריך את העבודה העיתונאית שלו ולא חייבים לחלוק עליו כדי לזהות שמדובר בקש וגבבה.

אני לא רואה את ההזיה במה שציטטת, וכדי להגיד על דברים "קש וגבבה" הייתי אומר שרצוי להראות דוגמאות טובות.

גינות מיכאל כתב:
הזיכרון שלי היה מכאן: http://dossim.com/ContentPage.aspx?item=536

האמירה "פרוטו-נאצים" ממש אין משמעותה "מקור הנאציזם". אני מקווה שאצלך זו טעות שנבעה מבורות/תום לב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 12:59 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
ואם לסכם, לאור דבריהם של שני קודמיי כאן, תומר וגינות, אין לי באמת כוח להתפלפל בדברים שהם באופן כל כך מובהק קשקוש.

שוב, אם אתה אומר "קשקוש", אתה צריך להראות שמדובר בקשקוש. אתה יכול גם להגיד סתם "אין לי כח", בלי ה"קשקוש", כי לא הצלחת להראות בשום צורה שזה קשקוש.

ויסלחו לי ה"ה תומר וגינות (וגינות, בסך הכל כתב פה 2 משפטים, שבהם הראה שהוא טעה), אבל ממתי הם האורקלים שקובעים מה קשקוש ומה לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 1:11 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אין לי כח להיכנס להסברים למה אני לא סובל את גורביץ. מצטרף בחום להמלצות על שלום בוכוסלהסקי אבל לדעתי הוא כבר לא מעדכן את הבלוג. אישתון עושה לי אלרגיה קיצונית מה גם שהוא מאלה שפסטיבל הפוליו סימן אותם לרעה אצלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 1:14 pm 
Hall of Famer

קראתי את המאמר שהבאת (אדייק, רפרתי על פני ה 60 אחוז הראשונים. לא באמת קראתי. הקדשתי 6-7 דקות). ובינתיים כל מה שאני רואה הוא הפוך. אין קשר לא לביבי, ולא בהכרח לכיבוש, ולא לשום דבר שפוליטיקאי כזה או אחר אומרים.
האנטישמיות של הערבים כלפינו עלתה במאה השנים האחרונות, באופן מאד ברור וכפי שאתה אוהב לקרוא לו "חד חד ערכי", כי התחלנו לנצח (כלומר, לרצות את הארץ, ואחרי זה לקבל אותה, ולנצח במלחמה בת שישה ימים). לא רואה איך אפשר לחלוק על הטיעון הזה, ולא רואה איך הוא קשור במשהו בת'רד הזה בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 29, 2014 1:17 pm 
Hall of Famer

לגבי הקשקוש וההזיה. סלח לי, כאמור אין לי כוח להתפלפל. יש דברים שהם באופן מובהק קשקוש והזיה. וכתבות שלמות שחציין לפחות מוקדש לאג'נדה, חלקן מוקדש לקריאת שמות גנאי (יודו נאצים, אדיוט), וכל השאר לא מגובה בכלום חוץ מאשר בספק אוטו אנטישמיות של הכותב, ובטיעונים הקונספירטיביים שלו, הם דברים שאין לי רצון להקדיש אליהן יותר מדי מזמני (אם כי תכל'ס, אני לא עושה כלום היום. חופש) או מרצי.
וכן, גם אם אפשר לדקדק במילה כזאת או אחרת של הכותב ולהוכיח עד כמה הוא גאון. ועד כמה פרשנותו עמוקה מני ים. זה מזכיר לי יותר מדי פלפולים מעולם הישיבות, וכאמור, אין לי חשק. זה הזוי כי רוב מי שיקרא את זה, ולא יתחיל בפירושים הסמויים בכל מילה, יחשוב מן הסתם שזה הזוי. וזהו. לא צריך הרבה מעבר לזה כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 30, 2014 10:38 am 
Junior

אישתון? באמת?
הבנאדם טרחן ברמות מעייפות אפילו לתולעת ספרים שכמוני.
אם הוא יפתח את הפוסט שלו ב"היום יום שישי" הוא יביא תתקע''ד מחקרים מגובים על כך שהיום יום שישי, תרי''ג מחקרים הפוכים, עם ק''ן טעמים למה כל אחד מהם שגוי בדרכו שלו, ויקנח בדיסקליימר "אם כך בואו נניח ולו רק לצורך הדיון שהיום יום שישי''.

הלו! יום שישי היום!

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 30, 2014 10:38 am 
Junior

אישתון? באמת?
הבנאדם טרחן ברמות מעייפות אפילו לתולעת ספרים שכמוני.
אם הוא יפתח את הפוסט שלו ב"היום יום שישי" הוא יביא תתקע''ד מחקרים מגובים על כך שהיום יום שישי, תרי''ג מחקרים הפוכים, עם ק''ן טעמים למה כל אחד מהם שגוי בדרכו שלו, ויקנח בדיסקליימר "אם כך בואו נניח ולו רק לצורך הדיון שהיום יום שישי''.

הלו! יום שישי היום!

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 30, 2014 11:26 am 
Hall of Famer

תוכיח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 30, 2014 12:53 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
קראתי את המאמר שהבאת (אדייק, רפרתי על פני ה 60 אחוז הראשונים. לא באמת קראתי. הקדשתי 6-7 דקות). ובינתיים כל מה שאני רואה הוא הפוך. אין קשר לא לביבי, ולא בהכרח לכיבוש, ולא לשום דבר שפוליטיקאי כזה או אחר אומרים.
האנטישמיות של הערבים כלפינו עלתה במאה השנים האחרונות, באופן מאד ברור וכפי שאתה אוהב לקרוא לו "חד חד ערכי", כי התחלנו לנצח (כלומר, לרצות את הארץ, ואחרי זה לקבל אותה, ולנצח במלחמה בת שישה ימים). לא רואה איך אפשר לחלוק על הטיעון הזה, ולא רואה איך הוא קשור במשהו בת'רד הזה בכלל.

ואחרי שהקדשתי עוד רבע שעה למאמר, רק אציין שלא קיבלתי תשובה. ובשביל אדם שהאשים אותי בחוסר הבנת הנקרא, זה קצת מעלה תהיות אם היתה כאן בכלל הבנה של הדיון כולו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 30, 2014 1:02 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
נורטון כתב:

ואחרי שהקדשתי עוד רבע שעה למאמר, רק אציין שלא קיבלתי תשובה. ובשביל אדם שהאשים אותי בחוסר הבנת הנקרא, זה קצת מעלה תהיות אם היתה כאן בכלל הבנה של הדיון כולו.

לא האשמתי אותך בכלום, אתה יכול לראות בקלות שהיו עניינים בדיון הזה שנבעו מכך שלא הבנת את הנקרא.

והסיבה שלא עניתי היא שחזרת מספר פעמים על "אין לי כח, אין לי חשק, לא בא לי להתעמק" בכל מיני הקשרים. אז שאלתי את עצמי בשביל מה.

אם אתה בכל זאת רוצה תגובה, אזי המשפט הראשון בהקדמה למחקר שהבאתי, מאת ראש אמ"ן לשעבר זאבי-פרקש:

"העוינות של העולם המוסלמי לישראל ולעם היהודי החריפה ברבע המאה האחרון". ודוק: לישראל ולעם היהודי-ישנה זהות בין ישראל לעם היהודי, הא בהא תליא. החריפה ברבע המאה האחרון-בעקבות תהליכים מדיניים שמתרחשים בקשר למדינת ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 30, 2014 1:48 pm 
Hall of Famer

כן, אולי ההקדמה אומרת את זה אבל מה לעשות, לא על זה המאמר.
לא רציתי ואני עדיין לא רוצה להתדיין בדבריו של גורביץ׳ שהוא כאמור ליצן. אבל לדון במחקרים רציניים יותר או פחות. בכיף

אגב, בלי קשר למחקר הזה ספציפית, אני חייב להגיד שבתור מישהו שבא מדיסציפלינה אמפירית ומגובה במספרים (הן פסיכולוגיה והן עסקים וכלכלה) מוזר לי קצת לקרוא מאמרים אקדמיים היסטוריים. אבל שיהיה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 30, 2014 5:29 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
יש גישות כמותיות להיסטוריה. למעשה הדוקטורט של אמא שלי הוא מחקר היסטורי ביביליומטרי (כימות סטטיסטי של ספרים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 30, 2014 9:33 pm 
Hall of Famer

בלינק שגינות הביא האדון הנאור גורביץ' רשם תגובה בה הוא שלח את האנשים להפנים את הטבלה שהוא פרסם בפוסט אחר שלו על החרדים והנאצים.

לצערי לא הצלחתי להעתיק את הטבלה, אז קבלו את הלינק לכל הפוסט

http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=550

אין לי מושג כמה הוא צודק בדברים שהוא כותב האדון הנכבד, אבל הפצת שנאה שכזאת פוסלת את האיש באופן גורף בעיני. וואללה, אין לי מושג מה זה פרוטונאצים, אז כנראה גם אני בור ועם הארץ.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 30, 2014 9:38 pm 
מנהל פורום

או, ואו. אפילו עליו לא הייתי מאמין. אגב, לגאוותי הרבה הוא נכנס פעם לסטטוס שלי בפייסבוק, רב איתי קצת, ואז נטש בתירוץ אידיוטי כשהעובדות לא תאמו את הטיעונים שלו (מה שקורה לא פעם). וזה דווקא חבל כי על פניו איש מוכשר ועם כישרון כתיבה.

ועוד אגב, זה גורביץ, בלי הצ'ופצ'יק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 31, 2014 11:20 pm 
Sophomore

כשהיתה לי יותר סבלנות הייתי קורא אותו מדי פעם עד שרמות השטנה עלו לי לגובה בלתי סביר.

בשבוע שעבר נתקלתי במקום אחר בפוסט שלו בשיתוף עם הקונספירטור המהולל ריצארד סילברסטיין על כך שהזוג שנרצח בבריסל זו חיסול בעקבות עבודתם במוסד כי שניהם היו במשרד רוה"מ (הוא היה חשב ואפילו יש איזה פס"ד שמסתובב ברשת שהוא הפסיד באיזה תיבעת דיבה שקשורה לסכסוך במשרד) והיא נספחית בברלין, עם עוד כל מיני הסברים על המחסל המקצוען וכדו'. אולי בסוף הוא יטען שזו עבודה של ביבי שרוצה לחזק את הטיעון על האנטישמיות באירופה. מבחינתי אלה המקומות שהאיש נמצא בהם. לחובבי הז'אנר מימין ומשמאל בלבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 8:01 am 
מנהל פורום

הפוסט שלו בנושא היה כרגיל מוקצן אד אבסורדום אבל התזה הזו הועלתה גם במקומות נוספים. כמובן שסילברסטיין הוא עוד גירסה של תיק דבקה מבחינת אמינות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 9:43 am 
Sophomore

הוספה מאוחרת- נדב, אני מתנצל, לא קראתי את כל השירשור לאחור והתייחסתי כתוספת לפוסט שהוא למעשה נושא השירשור ועיקר הדיון. סורי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 11:27 am 
Sophomore

אישתון עוסק עכשיו הרבה בירי ובהרג (היה/לא היה) בביתוניא. הוא פרסם פוסט שעוסק בפרט מסוים בסוגיא ואחת התגובות הייתה משהו בסגנון של:
'כל הימנים טיפשים שמדברים מהרגש בלי טיפת רציונל'. על פניו לגמרי בעולם המושגים של אישתון.
התגובה של אישתון הייתה משהו בסגנון של (ופה אני מנסה לצטט- שתי התגובות נמחקו) 'אתה מבצע הכללות גסות, דבר שעומד בניגוד לחוקי הכתיבה כאן. תמשיך כך ותימחק לצמיתות'.

תגידו מה שתגידו- הבחור לפחות מנסה להיות ישר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 58 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה