סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' ספטמבר 25, 2024 2:22 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 141 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 11:38 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
למה אפאחד לא מדבר על הקליעה מהקו? לא נראה לי שהיה עד היום משחק אחד שמכבי קלעה באחוז סביר.
זה מעצבן במיוחד לאור זה שהעמדה הכי חלשה בתחום זו עמדת הרכז.

גאודלוק מדהים.

ויקטור ראד היה מעורר רחמים היום. מילא שלא הלך לו בהתקפה. אבל בהגנה הוא עשה טעויות מפגרות ברמה שאפילו אלכסנדר נראה שומר יחסית חכם לידו.

עם ווימס מכבי הייתה לוקחת את זה.

לדעתי גם שגב היה חסר.

כרגע סילי הוא היחיד שיכול לתת תפוקה מעמדה 1 (למרות שגם הוא לא היה מדהים היום).

מי מרים טלפון לדיוויד בלו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 11:43 pm 
Sophomore

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
הרסשטיין "לא זוכר אף קבוצה שלי" מקבלת פיקנרול אחרי פיקנרול. שמעתי אותו אומר את זה איזה שלוש פעמים בהפועל ת"א. ואז לדוג', נזכרתי שהוא אמר את זה בלי הפסקה בהפועל, אחרי עוד משחק שבו תמר סליי, אוסטין וג'נקינס מסתכלים בעניין על פיקנרולים של המתנגד.

הקבוצה שלו בהפועל ירושלים ב- 2006 שמרה לא משהו בכלל וזה באופן דיי קבוע. בסופו של דבר כשאתה מביא צמד גארדים כמו טפירו וג'נקינס (שומרים גרועים) ומוסיף להם את מייסון ששומר לא יותר מסביר ואת אוסטין שגם לא ממש שמר יש לך טיילת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 11:49 pm 
מנהל פורום

כן, לזה התכוונתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 11:50 pm 
מנהל פורום

אבל מייסון היה שומר אדיר. לא סביר, אדיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 11:52 pm 
Junior

Blu כתב:
למה אפאחד לא מדבר על הקליעה מהקו? לא נראה לי שהיה עד היום משחק אחד שמכבי קלעה באחוז סביר.

אבל מה רע ב 19/24?

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 11:58 pm 
Freshman

הרסי הוקינס כתב:
Blu כתב:

אבל מה רע ב 19/24?

משום מה הייתה לי תחושה שמכבי קלעה פחות טוב, כנראה בגלל ההחטאות המעצבנות בסוף של אוחיון וסמית.

ובכל זאת, אוחיון ומקל ביחד 2/6 זה פשוט זוועה.
הם גם לא יכולים לתרץ את זה בחולשה רגעית כי שניהם קולעים ככה כבר מתחילת ההכנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:04 am 
Hall of Famer

מכבי לקתה היום בעיקר בהגנת הפנים. מצ'באן וראדוליצה עשו מה שמתחשק להם בצבע.
בצד הצהוב, צירבס היה טוב התקפית אבל עם בעיית עבירות. אייברסון ריבאונדר מזעזע, וראד היה נוכח-נפקד.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:05 am 
Sophomore

צודק מי שאמר שאוחיון סביר. הוא יכול לדפוק את השלשה הפנויה ולשמור סביר פלוס, שני דברים שמקל רחוק שנת אור מהם. זה ממש גורם לי לחשוב איך לעזאזל הוא הגיע למנש והוא זה שמכבי חיזרו ורדפו כל כך הרבה? איך אומרים אצלנו? בזעת!

ולגבי המשחק, אין התקדמות במילימטר בקבוצה. בקצב הזה ההפסדים יערמו וחדר ההלבשה יתפורר. מכבי חייבים 4.5 עם נוכחות הגנתית. בדיוק סוג השחקן ששובבני הגאון לא אוהב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:25 am 
Freshman

זה מעניין, מכבי של גודס מי שזוכר (בעונה הראשונה) הייתה קבוצה בינונית יחסית בהתקפה, היו לה מלא שחקנים אתלטים אבל חוץ מפארגו וסמית זו הייתה קבוצה די מוגבלת התקפית מבחינת קלעים, לנדסברג קיבל פה ושם קרדיט ודקות בעמדה 3 אבל מכבי הייתה פגיעה יותר, בגלל שבקו האחורי לא היה לה קלעי יציב, מה שכן היה לקבוצה הזו זה הגנה, כולם אז דיברו על המשולש ההגנתי של אוחיון-סמית-רנדל, במשחק של היום היה למכבי יש משולש התקפי - גאודלוק, לנדסברג וסמית. ב-2 המשולשים הצלע המאזנת הייתה דווין סמית, אלא שדווין סמית של אז היה שחקן שעושה הכל - ריבאונד, קליעה, הגנה אישית וקבוצתית ובגדול תרם בכל מדד סטטיסטי שמסתכלים עליו.

דווין סמית של היום הוא לא שחקן גמור בניגוד למה שאומרים, עם כל החולשות שלו הוא סיים עדיין כריבאונדר המוביל בקבוצה, הקלעי השני בטיבו, בין היחידים שהוציאו חטיפה ממילאנו, וגם יצר חסימה וגם סחט 5 עבירות, בגילו הנוכחי ועם עבר פציעות כמו שלו אי אפשר לבקש ממנו יותר.

אולי אנשים חושבים שעם ווימס זה יראה אחרת בהגנה, אבל ראינו שההגנה שלו לא מדהימה, הם שם גדול, אבל הוא לא מי שהיה עושה את ההבדל למכבי במשחק היום, ראינו שסקוררים זו הבעיה האחרונה בקבוצה הזו, אם אני צריך לקבל החלטה בין להתחזק ברכז הגנתי עם קליעה במקום מקל נניח, לבין 4-5 מטרייה אווירית אני הולך על המטרייה.

בת'כלס אני לא רואה את הערך מוסף המייחד של מקל וסילי, אין דבר שסילי עושה שגאודלוק או לנדסברג לא עושים ברמה גבוהה יותר, והגנתית הוא לא שינה את המשחק, גם מקל לא, בפועל היה אפשר לצמצם את הסגל ב-4 שחקנים ולהביא 2 שחקנים במקומם שהיו סוגרים את החורים שנותרו בצד ההגנתי ובריבאונד, במובן הזה בניית הסגל לא נעשתה על הצד הטוב ביותר, למכבי שי את "הדובדבנים" שיכולים להביא אותה הכי גבוה שאפשר מבחינת כישרון, אבל חסרים "שחקני דבק" בקבוצה, במכבי הגדולה ההיא שארפ ובאסטון (ובמידה מסוימת בורשטיין) היו שחקני הדבק, שחקנים שאיתם יש לקבוצה גם שלד הגנתי, שחקנים שמרוויחים לה פוזשנים, פניני, סמית ואוחיון עוזרים בפאן הזה, אבל הם לא סטופרים הגנתיים, וגם ככה למעט סמית הם משחקים מעט דקות יחסית.

אם ניקח את הסגל כפי שהוא כמצב נתון, מכבי צריכה לנסות לשחק סמול בול כמה שאפשר, עדיף יותר שחקנים שמזיזים רגליים ומזיזים מהר יחסית מ-2 גבוהים סטטיים או איטיים שלא יוצאים לקלעים בזמן או לא מכווצים את ההגנה כשצריך.

בת'כלס מה שיש לקבוצה כרגע זה התקפה, אין לה כמעט שחקנים שמתאמצים או עושים הגנה, אז ששחקנים שלא יודעים להביא את עצמם לידי ביטוי לכאן או לכאן בצורה טובה, שישבו על הספסל. אני פותח עם גאודלוק כרכז, לנדסברג ב-2, סמית ב-3, ראד ב-4, צירבאס ב-5, המסר שזה ישלח זה שכל שחקן חייב לייצר ערך מוסף, התקפה או הגנה זה לא משנה, כל מה ששומר על הקבוצה בתמונת המשחק, אי אפשר להיות שחקן אנמי, או שאתה טוב בהגנה או בהתקפה או בשניהם, אתה לא יכול לא להותיר שום חותם על המשחק, זה קודם כל לבדוק שחקנים ברמה פסיכולוגית עד כמה יש להם מחויבות לקבוצה, כי עושה רושם שמקל ואוחיון חשבו שעמדה 1 מונחת בכיס שלהם בכל מקרה בגלל שהם ישראלים ובגלל שהם הרכזים הטבעים היחידים בקבוצה, את הביטחון הזה צריך לערער להם אם הוא לא מגובה בתוצאות במגרש.

אם צירבאס ימשיך להיות קונוס בהגנה או לעשות עבירות שטותיות, אז ארז צריך לעשות איתו חילופי הגנה-התקפה, שחקנים צריכים לדעת שבמקומות בהם הם לא יציגו מחויבות מלאה במשחק שלהם הם יענשו, ושאין פרות קדושות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:35 am 
Junior

stambody כתב:
אם צירבאס ימשיך להיות קונוס בהגנה או לעשות עבירות שטותיות, אז ארז צריך לעשות איתו חילופי הגנה-התקפה, שחקנים צריכים לדעת שבמקומות בהם הם לא יציגו מחויבות מלאה במשחק שלהם הם יענשו, ושאין פרות קדושות.

לא הבנתי מה העונש לצירבס, לשחק רק התקפה? נשמע יותר כמו הגשמת פנטזיה.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:37 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
stambody כתב:

יופי. הוצאת אותו. מי נכנס במקומו להגנה?

חוץ מזה למה אתה לא מזכיר שדווין סמית הוא נזק הגנתי כבר שנה שנייה ברציפות? לא מזיז רגליים ובקושי קופץ, רק כשהוא בא לעזרה הוא קופץ. דוידה פסקולו פירפר אותו היום.
דוידה פסקולו. פאקינג דוידה פסקולו! אני במקומו הייתי מתבייש, אבל מצד שני צריך לשמור בושה גם למשחקים הבאים. עוד יפרפרו אותו הרבה העונה.
בדקות האחרונות גם לקחו לו ריבאונדים חשובים מתחת לאף.
כן, הוא קלעי טוב ולפעמים יהיו לו ימים שהקליעה תיכנס. לפעמים לא.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 1:07 am 
Freshman

אייברסון שיחק 18 דקות, נתן 4 ריבאונד (2 בהתקפה), חסימה ו-6 נקודות, נכון שהוא לא באסטון, טיוס או ג'יימס אבל הגנתית יש לו מה לתת, לגבי עונש או לא עונש לצירבאס, הנקודה היא אחרת: שחקנים צמאים לדקות משחק, התקפה יש למכבי עם צירבאס, וגם בלעדיו עדיין היא יכולה לייצר נקודות, יש שחקנים שהכדור עובר דרכם תמיד - גאודלוק, לנדסברג, סמית, ויש שחקנים שצריכים לייצר את הפוזשנים, בין אם זה בריבאונד או בחטיפות, וזה מה שאני מצפה לראות יותר מאוחיון ואייברסון כשחקנים שעולים מהספסל, מצידי שיקריבו עבירות, שיאטו את קצב המשחק, שמכבי תשחק מהר בהתקפה ותכריח את היריבות לשחק לאט, פניני תמיד יכול לעלות ולהקריב איזו עבירה, גם סמית וראד צריכים, לא יכול להיות שחוטפים בלי סוף סלים קלים ושחקנים לא נענשים על זה, במיוחד שחקנים שהטיקט שלהם הוא בעיקר הגנתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 1:12 am 
Hall of Famer

"במיוחד שחקנים שהטיקט שלהם בעיקר הגנתי"? מי הם בדיוק?
יש בדיוק שניים כאלה במכבי, אחד זה אייברסון אבל זה בעיקר בגלל שהוא נגר התקפי ולא בגלל הגנה מבריקה (אתה לא באמת רוצה אותו בהגנה בחילופי הגנה-התקפה, ואם כן - כבר עדיף שקיופיפלו יאמן במקומך), והשני זה שגב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 1:15 am 
Junior

רק להגיד שלדעתי לפחות 2 מתוך 5 העברות שנישרקו לצירבס לא היו לא נבראו.
גם העבירה החמישית סופר גבולית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 1:20 am 
Hall of Famer

על האחרונה אני יכול להסכים, אבל אם לא היו שורקים אותה הוא היה עושה אותה 10-20 שניות אחרי זה.
האחרות היו לדעתי עבירות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 1:27 am 
Junior

אייברסון היה גרוע לא פחות מצירבס בהגנה. את רוב הנקודות שלו (אם לא את כולן) עשה רדוליצה עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 1:29 am 
Freshman

אל תגיד לי שמקל עם הפיזיות שלו לא מסוגל לשמור כמו בנאדם, או אוחיון שבמשך שנים עיקר ההצטיינות שלו הייתה בהאסל הגנתי, בהחלט יש מי שיודע ויכול לעשות הגנה, צריך לדעת לדרוש את זה מהם, וגם מראד, שירגישו אחריות על כל סל קל שהקבוצה חוטפת.

שחקנים יעברו את סמית בהגנה, זה לא אומר שאי אפשר לעשות טראפ, זה לא אומר שהוא לא יכול לתת עבירה אחת לרבע כשזה קורה לו ואין כיסוי בצבע.
יש פתרונות אם רוצים, יש לשחקנים אחריות למנוע סלים קלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 6:19 am 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
rony כתב:
אני אומר את מה שאני רואה ואני עדיין חושב שגם בעונה שעברה, היה לה כשרון התקפי להגיע לזה, לדעתי היא נפלה על יותר על שני הדברים שיהיו עקב האכילס שלה גם העונה: בריאות של שחקנים ועל העובדה שהיא הייתה הקבוצה הכי לא מאומנת והכי דיספונקציונלית שראיתי מימיי. אני גם אומר את אותו דבר לגבי מכבי של השנה, הפוטנציאל בהחלט קיים לקבוצה טובה, אבל הבריאות של שחקני המפתח והיכולת של אדלשטיין (או מי שיחליף אותו, אם וכאשר) להפוך את אסופת השחקנים הזו לקבוצת כדורסל שמשחקת בשני צידי המגרש יהיו שתי נקודות המפתח לעונה הזו. עם סגל בריא פלוס מינוס, מה שלא נראה כרגע, ועם יציבות ועבודה נורמלית בעמדת המאמן (גם לא נראה כרגע, אבל כן נראה קצת יותר טוב מאשר עניין הבריאות), מכבי תהיה קבוצת טופ-8, אולי אפילו פיינל-פור עם קצת מזל, אם השחקנים הבכירים ימשיכו להפצע ואדלשטיין יאבד את העשתונות, זה יראה פחות או יותר כמו העונה שעברה.

אז בשנה שעברה הגזמת פראית בכשרון ההתקפי של הקבוצה (לפני הבריאות והאימון הבעייה שלה הייתה שהיו שם יותר מדי, ובכן, שחקנים לא טובים), ואתה מגזים גם השנה בחשיבות של המשחק ההתקפי ואין בלתו. בהחלט יש, או אמור להיות, שיפור ביכולת ההתקפית האישית בקבוצה עם גאודלוק ועם ווימס לעומת שנה שעברה, אבל יותר משלקבוצה הזו יש פוטנציאל לקלוע 85 למשחק - יש לה פוטנציאל גדול לחטוף 90 ויותר למשחק. ואת זה גם החזרה של ווימס לא תשפר.

טוב, אז הגזמתי פראית, רוצ'סטי (מלך הסלים של היורוליג עונה לפני כן, כלומר מישהו שכן מסוגל לקנות סל ברמות שמכבי מכוונת אליהן), ג'ורדן פארמר (נתן 2 עונות של ~14 נק' למשחק ומיד אחריהן עונה של דאבל-פיגרס למשחק ב-NBA לפני עונת נפל ב-13/14), בריאן רנדל (עונה של 12 נק' למשחק רק שנה קודם לכן), דווין סמית' (גם היום שחקן יורוליג ראוי לגמרי כשהוא בריא), לנדסברג, אפילו אוחיון, כולם שחקני יורוליג ראויים לגמרי ומעלה בתיאוריה, בפועל שום דבר מזה לא בא לידיי ביטוי לפני שנה. לגבי השנה הנוכחית, אני לא מגזים בחשיבותו של המשחק ההתקפי, אני חושב שלמכבי יש המון כשרון, אבל שהיא תצטרך להשתדרג לקבוצת הגנה לפחות בינונית כדי להגיע לאנשהו השנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 9:47 am 
Hall of Famer

אבל סמית לא בריא, לא היה בריא גם בשנה שעברה, ורנדל בעיותיו ידועות. ופארמר לא נתן עונת נפל אחת אלא שתיים, פחות מבחינת הממוצעים שלו ויותר מבחינת הגישה שדפקה את המשחק הקבוצתי. כל מי שראה אותו בטורקיה ראה שחקן שלא מעניין אותו המשחק ולא מעניינת אותו הקבוצה, רק מניירות הפלייגראונד שלו, ואת זה הוא עשה אצל עתמאן אז היה ברור שאצל גודס זה רק יהיה יותר גרוע. ועל אלה הסתמכת.
לפחות על השנה אנחנו מסכימים, חלקית. יש לקבוצה כשרון התקפי (אישי, כי משחק קבוצתי אין ממש), אבל אם היא לא תפתור את בעיותיה הקבועות - לא רק ההגנה, אלא גם יכולת הריכוז והמשחק הקבוצתי - היא תזרוק 30 מיליון דולר לפח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 9:50 am 
Hall of Famer

עוד משהו. דיברו פה על האמירה של אדלשטיין ש"לא היה מודע ללו"ז הצפוף" ושכחו בצד את האמירה הבאמת שערורייתית שלו - אנחנו לא יכולים לשמור אזורית, לא תרגלנו את זה, ועכשיו עם הלו"ז הצפוף אין זמן לתרגל.
איך יכול להיות שדיבור כזה עובר בשקט? רק על אמירה כזו הייתי קורא לו למשרד ומעיף אותו. בשביל מה היו לך 10 משחקי הכנה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 10:57 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
עוד משהו. דיברו פה על האמירה של אדלשטיין ש"לא היה מודע ללו"ז הצפוף" ושכחו בצד את האמירה הבאמת שערורייתית שלו - אנחנו לא יכולים לשמור אזורית, לא תרגלנו את זה, ועכשיו עם הלו"ז הצפוף אין זמן לתרגל.
איך יכול להיות שדיבור כזה עובר בשקט? רק על אמירה כזו הייתי קורא לו למשרד ומעיף אותו. בשביל מה היו לך 10 משחקי הכנה?

האיש בכיין חסר תקנה שלא מחובר למציאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 11:25 am 
Sophomore

אני מזהה פוטנציאל התפוצצות מפלצתי אצל מכבי של השנה. לבטח יהיו אחת הקבוצות שיגיעו רחוק במפעל.
גאודלוק הוא חלום של שחקן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 11:36 am 
Junior

פאפאלוקס כתב:
אני מזהה פוטנציאל התפוצצות מפלצתי אצל מכבי של השנה. לבטח יהיו אחת הקבוצות שיגיעו רחוק במפעל.
גאודלוק הוא חלום של שחקן.

ההתפוצצות היחידה תהיה זו של אדלשטיין. אתם מודעים שהקבוצה שיחקה מול קבוצת ההגנה הרעה ביותר ביורוליג, כן? עם מאמן שעלוב אפילו יותר מאדלשטיין, שגם ככה הייתה צריכה לנצח באיזה 10-12 הפרש בקלות ורק בגלל אותו חכמולוג זה לא קרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 11:43 am 
Sophomore

המשחק של אתמול היה צריך להיגמר ב20 אם לא היה להם מאמן טמבל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 11:51 am 
Sophomore

ועדיין, אין כמעט באף קבוצה באירופה צמד גארדים כ"כ מוכשר כמו גאודלוק ו-ווימס, ומסתבר שגם סמית' נראה ממש מעולה וצירבס הוא ללא ספק בין הגבוהים המרשימים שראיתי באירופה בשנים האחרונות. כשזה יתחבר (וזה יתחבר) זה יעמוד בשורה אחת עם ריאל, פנרבחצ'ה וצסק"א.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 141 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 26 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: