סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 12:26 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1220 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 49  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' אפריל 23, 2018 1:42 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
WTF כתב:
יש פה מישהו שטייל לתקופה משמעותית בדרום אפריקה (דרום היבשת, לא רק המדינה)? אנחנו חושבים לעשות טיול של כ3 חודשים עם רכב מדראפ לקניה, והיינו שמחים לשמוע רעיונות או אזהרות.

טיפ ראשון - תסגור חלונות ותנעל היטב את דלתות האוטו כשאתה נוסע בערים בדרום אפריקה, בעיקר בלילה, בעיקר ביוהנסבורג אבל לא רק. תהייה עם רגל על הגז ומוכן להימלט גם ברמזור אדום. חטיפת מכוניות שם זו מכת מדינה, וזה במקרה הטוב שזורקים את הנהג החוצה וחוטפים רק את המכונית (ואם זו אישה שנוהגת לבד, הסכנה הפיזית לה כפולה ומכופלת). אמנם זה רכב שכור ולא שלך, והוא מבוטח והכל, אבל אני מניח שלא נעים למצוא את עצמך בלי הדברים שלך ותקוע בתיזאלנאבי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 23, 2018 11:14 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
שמעתי על מקרים כמו שאתה כותב ראי, זה אכן החשש העיקרי שלי.

הכהן, מדובר בספטמבר עד נובמבר, כשדראפ תהיה התחנה הראשונה, או האחרונה..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 24, 2018 10:13 pm 
Hall of Famer

ואלה דברי בת הדודה (יצוין כי הן נסעו 3 נשים, מתוכן 2 צעירות, ולא אונה להן כל רע):

קייפטאון

אתרי החובה הם הר השולחן, Llandudno Beach, HAUT BAY MARKET, שמורת הטבע של כף התקווה הטובה. היא ממליצה לנסוע לסווטו של קייפטאון לארוחת הום-מייד מקומית.

Garden Route Tour

דרך מפורסמת ויפהפיה מ/אל קייפטאון שעושים ברכב ולנים בדרך. המקומות המומלצים (עושה קופי פייסט מהמייל):

Knynsa (most beautiful place)
Elphant Park & Plettenberg Bay
Jeffreys Bay
Congo Caves/ Swartberg (a lot of jews)
back to Cape Town

על יוהנסבורג היא ממליצה לוותר, ולפי כל מה שאני מכיר זו עיר הרבה יותר מסוכנת מקייפטאון. האטרקציה המרכזית בסביבה יוהנסבורג היא הקרוגר פארק, אבל היא ממליצה שאם יש זמן-עדיף לעשות ספארי בנמיביה ולא בקרוגר פארק. אם בכל מקרה אתה מגיע ליוהנסבורג, היא ממליצה על מדריך תיירים שזה מספר הטלפון שלו: +27832410758

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 26, 2018 11:24 am 
Hall of Famer

אז שבתי מלונדון, ואני שמח על כך. אין לי מושג מה מייצר את מידת החיבור שלך לעיר מסוימת, על פניו יש לי את כל הסיבות בעולם לעוף על מקום כמו לונדון ובכל זאת לא סבלתי אותה. וזה עוד במצב של מזג אוויר טוב ברמות היסטוריות (יום מעונן אחד מתוך שבעה, רוב הזמן בהיר בטווח של 26-23 מעלות כזה).

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 26, 2018 11:28 am 
Junior

אבל איפה אכלת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 26, 2018 12:24 pm 
Hall of Famer

קודם כל אציין שאני טבעוני+דגים כבר איזה שנתיים, כך שאולי מה שאני אומר לא מייצג את מה שהרוב רוצה לדעת.

1. בורו מרקט-בכללי מקום מאד תיירותי ועמוס. אכלתי בדוכן פיש+צ'יפס שעף על עצמו (הכי טוב בבריטניה ל2016 או מה) והיה שמנוני כצפוי ובינוני מאד. אכלתי פאייה שאני בטוח שאני יכול להכין יותר טוב. אכלתי אויסטרים טריים שהיו בסדר, איפה זה ואיפה צדפות ממולאות באורז מתובל באיסטנבול. שתיתי מיץ סחוט פושר הן בטמפרטורה והן בטעם (בכלל, נראה שיש לאנגלים משהו עם משקאות קלים בטמפרטורה פושרת).

2. קמדן מרקט-גם תיירותי ועמוס, אבל אהבתי יותר מאשר בורו. אכלתי מנה הודית צמחונית סבבה באחד הדוכנים, באן עם פטריות שהיה סתמי לחלוטין ועוד מנה אינדונזית קומסי-קומסה. אשתי דווקא עפה על דוכן המבורגרים טבעוניים. שתינו קפה באיזה דוכן והיה נחמד, אבל קנינו שם לילדה בראוני שנראה מפתה והיה יבש לגמרי.

3. מסעדה הודית בשם ראג'פוט איפשהו במרכז העיר, היה סביר וצפוף מאד (לא שהיו הרבה אנשים, המקום פשוט בנוי ברוחב של צינוק). עוד הודי אכלתי מאיזו משאית אוכל בשורדיץ', היה תפל. לא יודע למה אכלתי דווקא מהמשאית ולא באחת מאלף המסעדות בבריקליין שכל אחד מהן טוענת שיש לה את פרס ה"מנה הודית גנרית כלשהי הכי טובה באנגליה", אבל כך יצא.

4. באיזור המפסטד אכלנו באיזו אסיאתית גנרית שאני מתקשה לזכור את שמה. קינחנו בגלידרייה בשם venchi עם תור מטורף שהיתה כצפוי מאכזבת (לא שהגלידה היתה נוראית, רק לא שווה את התור).

זה בגדול. עוד קצת מאפים של בוקר באיזה מקום קפריסאי-טורקי (שלא התבייש להגיש מאפים מאתמול) וסושי גנרי, לא משהו לספר עליו הביתה.

אני כן יכול לציין לטובה קפה ששתיתי באיזשהו מקום פלצני בשורדיץ', אם מישהו יתעקש אמצא את השם. אה, אכלתי בשורדיץ' גם איזה קרפ טבעוני מקמח קטניות שלא התביישו לקחת עליו כ10 פאונד (כ50 ש"ח) והיה חביב ותו לא. ואם אני כבר מזכיר את שורדיץ' כמה פעמים אז צריך להגיד שכמו שחששתי, מדובר בממלכת היפסטרים מעצבנת, עפה על עצמה ונטולת כל VFM במקומות שאני ראיתי/טעמתי.

VFM מסוים אם כי נטול כל ריגוש לצמחונים/טבעונים שבינינו אפשר למצוא בPRET, סוג של ארומה של הבריטים עם כריכים,סלטים וקפה ברמה לא רעה ובמחיר סביר.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 28, 2018 2:51 pm 
Hall of Famer

אגב, אחרי שחזרתי מלונדון וסיפרתי לאנשים שלא אהבתי אותה-קיבלתי כמה תגובות בסגנון "ברור, היא מבאסת/גדולה מדי/לא נוחה/יקרה מדי" וכו'.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 29, 2018 8:34 am 
מנהל פורום

שטויות, לונדון מצוינת.

אחרי כמה שנים חוזר לשנגחאי... יש המלצות מיוחדות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 29, 2018 10:00 am 
Hall of Famer

בוא נתחיל במה עשית שם בפעם הקודמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 29, 2018 3:09 pm 
מנהל פורום

אממ:

באנד
נאנג'ינג' רואד (שדירת החנויות)
הסתובבות רגלית באיזור מגדל הפנינה
הגטו היהודי
גני יו-יואן
טיפה ברובע הצרפתי

איזה עוד היילייטס מעניינים יש שם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 03, 2018 9:57 am 
Sophomore

שינוי כיוון, בסוף אנחנו נוסעים בקיץ לאיסלנד, שבועיים בתחילת אוגוסט. הרכב משפחתי שכולל ארבעה ילדים בגילאי 9-17.
התכנית היא לעשות כמעט סיבוב שמתחיל ברייקיאביק דרומה מזרחה ואז צפונה. משם לחתוך באמצע דרומה לעוד יומיים בפארק לאנדמאנאלאונגר.
אשמח לשמוע המלצות על מקומות יפים או מומלצים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 03, 2018 1:31 pm 
Hall of Famer

Shiver כתב:
אממ:

באנד
נאנג'ינג' רואד (שדירת החנויות)
הסתובבות רגלית באיזור מגדל הפנינה
הגטו היהודי
גני יו-יואן
טיפה ברובע הצרפתי

איזה עוד היילייטס מעניינים יש שם?

נראה לי שבגדול אלה ההיילייטס הגדולים. יש כמה מקדשים נחמדים אם לא היית בכאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 03, 2018 10:04 pm 
מנהל פורום

אלון כתב:
שינוי כיוון, בסוף אנחנו נוסעים בקיץ לאיסלנד, שבועיים בתחילת אוגוסט. הרכב משפחתי שכולל ארבעה ילדים בגילאי 9-17.
התכנית היא לעשות כמעט סיבוב שמתחיל ברייקיאביק דרומה מזרחה ואז צפונה. משם לחתוך באמצע דרומה לעוד יומיים בפארק לאנדמאנאלאונגר.
אשמח לשמוע המלצות על מקומות יפים או מומלצים.

אפשר להצטרף?

שמעתי שבגלל שיש עליה מטורפת בתיירים למדינה יש לחץ על מקומות הלינה.
תנסו להזמין הרוב מראש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 03, 2018 11:37 pm 
Sophomore

כן זה נכון, החלטנו על הנסיעה יחסית מאוחר ולכן כבר די קשה למצוא מקום, אבל עדיין אפשר להסתדר. כמובן שגם היה יותר זול אם היינו מזמינים לפני שנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 04, 2018 2:03 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אוי איסלנד איסלנד, איזה כיף לכם. שניה מלנקק את המסלול שלנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 04, 2018 2:03 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
https://rnaveh.wordpress.com/2016/09/03/טיול-משפחה-לאיסלנד/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 04, 2018 9:43 pm 
Sophomore

תודה ראובן, צריך לפנות קצת זמן לעבור על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 9:07 am 
מנהל פורום

איסלנד האלה אנטישמיים ...

קצת עדכונים לגבי שנגחאי.
אז מאז הפעם הקודמת הוספתי עוד כמה אטרקציות:
- מגדל הפנינה המפורסם. תצפית מדהימה על העיר. יש שם גם קומה עם רצפה שקופה שיכולה להפחיד בקטע טוב.
רק מהעובדה שזה MADE IN CHINA ושיש שלטים "Don't get crowded" אפשר לקבל דפיקות לב.

- האקווריום - למרגלות מגדל הפנינה. האמת שראיתי כבר טובים ויפים ממנו. בינוני למדי.

- מקדש ג'ינג-אן: המקדש אולי הכי מפורסם בעיר. גדול, יפה, עם הרבה פעילות נזירים ומתפללים שיוצאים באמצע יום כדי לעשות הפסקה.
בהחלט שווה את ה50 יואן כניסה.

- מוזיאון שנגחאי - חינמי לחלוטין שזה נחמד. 4 קומות עמוסות בהיסטוריה סינית, חלקה מעניינת יותר וחלקה פחות.
בסך הכל סביר אם מסתובבים באיזור של People's Square.

- שוק הזיופים ברכבת התחתית - שוק נהדר שיש בו הרבה מציאות, קל להתמקח ולקבל זיופים ברמות גבוהות במחירים נוחים ביותר.

מהפעם הקודמת גם נפתח פארק דיסני בעיר ששמעתי שהוא נהדר, אבל בלי ילדים זה קצת קריפי.

אם לסכם אז אין המון אטרקציות תיירותיות בעיר (לעומת ערים מקבילות בעולם). יש עוד כמה דברים מסביב כמו ערי התעלות וכו'.
עיר נחמדה, נגישה, עם אופציות אוכל בלתי נגמרות, חיי לילה סבירים. כנראה שכתייר כמה ימים יכולים להספיק כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 27, 2018 10:40 am 
Hall of Famer

סיכום פיליפינים חלק ראשון:

1. מנילה - בלי ספק העיר הכי מגעילה שהייתי בה, בדרגות מעל כל האחרות. מכוערת, מוזנחת, מלוכלכת, מתפרקת, צפופה (העיר הכי צפופה בעולם), בנויה טלאי על טלאי, המים לא ראויים לשתייה, האוויר לא ראוי לנשימה. ואלה שגרים בטלאי על טלאי הם עוד בני המזל כי העיר מלאה הומלסים, כולל עשרות עד מאות מהם שישנים בפארק ריזאל שזו עוד הנקודה היחסית שפויה בעיר. לא נשארנו בה שנייה מיותרת והיא שימשה לנו רק בסיס לשינה וטיולי יום.

2. מפל פגסנחאן - טיול יום ממנילה, שעתיים וחצי נסיעה לדרום מזרח. כשמגיעים לשם שטים בקאנו עם משיטים מקומיים שבחלק מהדרך צריכים אשכרה לצאת מהסירה ולגרור אותה עם הידיים. נהר פגסנחאן היה אתר צילום של "אפוקליפסה עכשיו" (חלק מסצינות המסע בנהר וכל סצינות המחנה של קולונל קורץ) וזה בהחלט נראה כך. המסע אל המפל היה לטעמי יפה ומרשים יותר מהמפל עצמו.
כשמגיעים למפל אתה יכול לשבת על רפסודה ולשוט ממש מתחתיו.

3. הר הגעש טאל - עוד טיול יום ממנילה, כשעתיים נסיעה לדרום. מדובר על פנינת טבע ייחודית: בתוך אגם טאל יש אי שהוא הר הגעש, בלוע שלו יש עוד אגם, ובתוך אותו אגם יש עוד איון שגם הוא הר געש צעיר...
מגיעים לעיירה שנקראת טגטאי על שפת האגם ושטים אל מרגלות הר הגעש. העלייה אליו לא קלה, שביל לא קצר ולא פשוט באדמה מלאה באפר געשי. אנחנו העדפנו לעשות את המסע על סוסים נהוגים בידי מקומיים, היה חם נורא והמון אבק שעולה מהאפר שעל האדמה. המראה למעלה בהחלט מאד יפה.

4. טראסות האורז של בנאווה - אני מאד שמח שלא ויתרנו ועשינו את המקום הזה למרות קשיי התחבורה. בהחלט מקום מדהים שאסור לוותר עליו. אנחנו דאגנו מראש לסיור מודרך בטראסות הגדולות והמפורסמות באזור הכפר באטאד. האופציה שכתבתי עליה של הטיסה לקאוואיאן התגלתה כלא משתלמת - משדה התעופה עדיין צריך לנסוע כ-4 שעות לבנאווה, צריך לדאוג לתחבורה משם ולשם, ויחד עם הפרוצדורות של שדות תעופה וטיסות זה לא חוסך הרבה זמן וכמובן יקר הרבה יותר. אוטובוס הלילה ממנילה עדיף על זה, משתלם יותר והרבה פחות מסובך. אני אתייחס לעניין הטיסות הפנימיות בפיליפינים בת'רד נפרד.
מסיפור התחבורה אתם יכולים להבין שבנאווה עיירה די מפגרת מבחינת תשתיות אפילו יחסית למקומות אחרים בפיליפינים. האנשים מאד נחמדים ועוזרים אבל העסק שם לא קל וצריכים להתכונן לזה. אבל הנופים מדהימים ובהחלט אסור לוותר.
עוד תוספת: בתחתית אזור הטראסות של בטאד יש מפל בשם טפיאס, מפל מאד יפה שאפשר גם להתרחץ בבריכה שלו. הירידה אליו, והטיפוס בחזרה, מפרכים - מאות מדרגות ענקיות בצלע ההר. אבל שווה בהחלט.

המשך יבוא. בפרק ב' יבוא סיכום פלאוון וקורון. פרק ג' יוקדש לנושא התחבורה, האוכל, ומזג האוויר.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ב' מאי 28, 2018 10:47 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 28, 2018 9:19 am 
Hall of Famer

פיליפינים חלק ב' פלאוון.

מקאוואיאן אחרי טראסות האורז טסנו לפלאוון (דרך מנילה) ונחתנו בפוארטו פרינססה שהיא העיר הגדולה באי.
לא שהינו בפוארטו פרינססה, והאמת הרגשתי קצת החמצה. כשנסענו דרכה היא נראתה עיר שמחה ורגועה, היא ממוקמת מעולה (על חצי אי במזרח האי), ובעיקר - היא נראתה מתוחזקת היטב, נקייה ומצוחצחת, בטח אחרי מנילה המגעילה.
אבל אנחנו נסענו דרכה וחצינו את האי לרוחבו, לסבאנג, מקום מושבו של הנהר התת קרקעי המפורסם.
סבאנג זה מקום בתולי יחסית (למרות שהיינו שם בריזורט שהוא יחסית גדול ומשוכלל). רוב התיירים נוסעים לשם כדי לבקר בנהר התת קרקעי בטיולי יום מפוארטו פרינססה. אנחנו החלטנו להישאר שם ולהירגע בחופים ובמתקני הריזורט. החופים בסבאנג בהחלט שווים, אבל אני מניח שזה לא שונה ממקומות אחרים בפלאוון.
הנהר התת קרקעי בהחלט מרשים. שטים בבאנקה (סירה פיליפינית אופיינית, זו עם המקלות במבוק בשני הצדדים לאיזון) ללגונה שבפתח הנהר, וממנו בסירות פנימה. הנהר התת קרקעי זה נהר של ממש בתוך הר, זרימה איטית אמנם, ומסביבו נטיפים וזקיפים. בהחלט מרשים, אתר חובה.
אם יש לכם כוח יש גם אתרי הייקינג יפים בסביבה, זיפליין (אומגה בין איים), טיול על צמרות העצים כמו בקוסטה ריקה, כאלה.

אחרי יומיים בסבאנג - נסיעה של כ-5 שעות לצפון האי, אל נידו.
אל נידו היא אתר התיירות המרכזי באי. העיירה עצמה צפופה ולא יפה וגם החופים בה לא באמת ראויים לרחצה, אבל מסביב לעיירה נמצאים המקומות שהפכו את פלאוון לאי הכי יפה בעולם לפי כל סקרי התיירים - ובצדק כנראה.
בקיצור, אל תלונו בלב העיר. תמצאו ריזורט מחוץ לעיר ותהיו שם, אם אתה חייבים להיכנס לעיירה כדי לקנות משהו או לאכול - קל מאד למצוא טרייסיקל (על זה בפרק התחבורה) שייקח אתכם לעיר בכלום כסף.
הפעילות המרכזית באל נידו, שאותה אסור לפספס, היא איילנד הופינג - שייט בין האיים שמקיפים את האי המרכזי. האתר המרכזי לעשות את זה הוא מפרץ שנמצא מדרום מערב לעיירה שנראה מפרץ באקוויט (BACUIT). יש ארבעה טיולים סטנדרטים שעושים בקבוצות גדולות, הם נקראים A עד D. עולים כ-1500 פזו פיליפיני לאדם, בערך 130 שקל.
אבל אנחנו החלטנו להשקיע יותר, לקחנו open tour עם חברה שנקראת "סקיפר צ'ארטרס", אנחנו עם עוד שני זוגות. עולה 2500 פזו לאדם והם מרכיבים טיול של יום שלם שהוא ההיילייטס של כל ארבעת הסיורים הסטנדרטים. מומלץ ביותר ללכת על זה, שווה כל שקל נוסף. האיים הם שרשרת של לגונות יפהפיות ואתרי שנירקול.
שוב אני חוזר על זה, אין אל נידו בלי איילנד הופינג! אם באתם לשם ולא עשיתם איילנד הופינג - כאילו לא הייתם שם.
לגבי העיירה עצמה, נראה שהיא התפתחה בקצב מהיר מדי. התשתיות די רעועות, כבישים שהם בלי אספלט - רק בטון חשוף, בתים שנבנו במהירות. כל העיירה נראית כמו מלכודת תיירים, חנויות, מלונות מג'וייפים ומסעדות שנבנו כאילו בחטף. ממש בימים האלה העיירה עוברת תנופת פיתוח מחודשת (או שמעולם לא נפסקה) ונבנים מלונות חדשים ברמה יותר טובה, כדאי לעקוב כי חלק מהמלונות לא נמצאים בבוקינג או באתרים אחרים. בכל אופן ההמלצה שלי כאמור - ריזורט מחוץ לעיר. עולה יותר אבל שווה הרבה יותר.
עוד דבר שכדאי לעשות באל נידו זה הזיפליין - אומגה שיוצאת מנקודה מחוץ לעיר מעל חוף שנקרא לאס קבאניאס ויורדת לאי קטן סמוך, מעל הים. אחרי זה אפשר ללכת בחזרה את חוף לאס קבאניאס, ממש כך, ברגל דרך המים - הם מאד רדודים בסך הכל. והחוף עצמו מאד יפה. טרייסיקל מהריזורט שלכם יביא אתכם לנקודה למרגלות ההר שממנו יוצא הזיפליין, עוד טיפוס קצר ברגל, ואתם שם.

מקוצר זמן אני אפצל את הפרק הזה ואכתוב על קורון בפרק נפרד.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ב' מאי 28, 2018 11:15 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 28, 2018 10:45 am 
Hall of Famer

סיכום פיליפינים חלק ג' - קורון.
כשאומרים קורון אפשר להתכוון לשני דברים: האי קורון שתיכף אדבר עליו; והעיירה קורון, שנמצאת על אי סמוך בשם בוסואנגה. היא הבסיס לכל הטיול באזור הזה, שנמצא מצפון לאי הראשי של פלאוון (למרות שגם הם חלק ממחוז פלאוון באופן רשמי).
מאל נידו לקורון אפשר להגיע רק בשיט. השיט הסטנדרטי לוקח 8 שעות, הרבה יותר מדי, ולכן מומלץ לקחת את השיט המהיר שלוקח "רק" 3 וחצי שעות. כשאני בניתי את הטיול מצאתי רק חברה אחת שעושה שיט כזה, חברה בשם "מונטנגרו ליינס", ואיתה סגרתי. כשהיינו כבר באל נידו התברר שיש עוד חברות כאלה שגם שטות בשעה יותר נוחה (מונטנגרו שטים מאל נידו לקורון ב-6 בבוקר וצריך להיות במזח שעה לפני לכל הסידורים).
קורון עיירה רגועה יותר מאל נידו, פחות צפופה וגם עם פחות אקשן.
אנחנו עשינו מקורון איילנד הופינג נוסף, בעיקר כדי להגיע לאתר אחד - אגם קיאנגן, שנמצא על האי קורון, מרחק כחצי שעה שיט מהעיירה.
הכניסה לאגם היא דרך הלגונה הכי יפה בכל אזור פלאוון, שהפכה לתצלום הפוסטר של האזור:
תמונה
אחרי שעוגנים במקום אפשר לעלות במדרגות תלולות לנקודת התצפית שממנו מצלמים את התמונה הזו - חובה חובה חובה!!
ואז לרדת לצד שני לאגם קיאנגן עצמו - אגם עם מים צלולים דו שכבתיים, גם מים מלוחים וגם מתוקים.
השחייה באגם נעשית עם חגורות הצלה, חובה. היו שם מקרי טביעה שבגללם האגם נסגר לחצי שנה ב-2017. זה קצת מבאס והאמת לא ברור איך אפשר לטבוע באגם כזה שקט.

אני ממליץ במקרה הזה לעשות איילנד הופינג פרטי. הסיורים הרגילים מגיעים לאגם קיאנגן בערך באותו זמן ואז האזור מפוצץ באנשים. עם איילנד הופינג פרטי אפשר להגיע לשם כשהאזור כמעט ריק, ולהנות הרבה יותר.
חוץ מזה אתרי השנירקול בקורון הרבה יותר מרשימים מאלה של אל נידו, האלמוגים והדגה עשירים יותר, ויש גם ספינות טרופות בעומקים לא גדולים.

פעילות אחרת פופולרית בקורון היא צלילה באתר הצי היפני הטבוע. אני צולל, אבל לא היה לנו זמן לעשות את זה למרבה הצער. יש אתר מסויים שיש בו צי יפני טבוע ממלחמת העולם השנייה, חפשו צילומים ויוטיובים, אתר מרתק בהחלט.
יש אנשים שלוקחים ספינה ויוצאים באזור למסעות צלילה של שבוע.
אפשר גם להוסיף שאת השיט מאל נידו לקורון אפשר לעשות גם במסעות של כמה ימים, אם יש לכם זמן; בדרך ישנים כל יום באי אחר, ומשלבים צלילות וחופים יפים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 28, 2018 12:35 pm 
Hall of Famer

פיליפינים חלק ד' תחבורה אוכל ומזג אוויר.
חודש מאי הוא חודש המעבר מהעונה היבשה לעונה הרטובה. קצת חששנו מגשמים וכאלה, בפועל היה חם ולח כל הזמן, אבל גשמים כמעט ולא הפריעו לנו. היו קצת כשכבר סיימנו פעילויות בדרך כלל, פאזת גשם קצרה אחת בזמן האיילנד הופינג בקורון (ובגלל שהיה מעונן מאד גם לא הטסתי את הרחפן באגם קיאנגן, אבל בסך הכל בפיליפינים הטסתי המון, משהו כמו 4 ק"מ במצטבר, ואני עדיין עובד על החומרים).
חם ולח בפיליפינים, ומזגנים אין הרבה...

שדות התעופה בפיליפינים זה עניין כואב למדי.
מצד אחד יש את מנילה, שדה התעופה הוא מיקרוקוסמוס של העיר שלו - צפוף, לא יעיל, לא נעים, עמוס לעייפה. בגלל העומס הרבה פעמים טיסות מתעכבות והשערים דחוסים, כי יש תור של כמה טיסות על אותם שערים. את הטיסות הפנימיות עשינו בחברה בשם Cebu Pacific, חברת לו קוסט שיש לה את רשת הטיסות הפנימיות הכי גדולה בפיליפינים (לקאוואיאן למשל הם היחידים שטסים) אבל נראה שבמנילה הם בנים חורגים - כשיש עומס הם הראשונים שסובלים והטיסות שלהם תמיד מאחרות. ובגלל שהטיסות ממקומות אחרים אל מנילה תלויות בטיסות ממנילה - גם הן מאחרות.
לזכותם ייאמר שצוותי הקרקע שלהם במקומות השונים כנראה מודעים לבעייה והטיפול שלהם לפחות הוא מאד יעיל, תיכף אדבר גם על זה.
שדות התעופה הקטנים שטסנו מהם - היו שניים כאלה (בנוסף לפוארטו פרינססה שרק נחתנו בה). האחד הוא קאוואיאן שדיברתי עליו, השני הוא בוסואנגה שנמצא על האי בוסואנגה חצי שעה נסיעה מקורון. שדות תעופה שנראה כאילו נוצרו מבסיסים צבאיים נטושים. המטוסים נוחתים וממריאים ממש מהטרמינל, כמובן הולכים ברגל מהטרמינל למטוס, ואת המזוודות מכניסים ידנית דרך חור בקיר - תשכחו ממסועים וכאלה.קאוואיאן הוא בעייה קטנה יחסית, כי אין שם עומס - רק סבו פסיפיק טסים שם. אבל בוסואנגה הוא שדה עמוס מאד יחסית לגודלו, הטרמינל הוא האנגר שהוסב בצורה פרוביזורית, דחוס וחם איימים.
בטיסה שלנו מבוסואנגה היינו תלויים, כי ממנילה היינו צריכים להמשיך להונג קונג,והיה מדובר בשתי הזמנות נפרדות - כלומר צריכים לאסוף מזוודות במנילה, לעבור לטרמינל של קתאי פסיפיק ולעשות את כל תהליך צ'ק אין מהתחלה כולל ביקורת דרכונים ובטחון. הטיסה מבוסואנגה איחרה כמובן, ב-3 שעות, והיינו בטוחים שנפספס את הטיסה להונג קונג וניתקע במנילה המסריחה- וזה מעבר לתענוג המפוקפק של עוד 3 שעות בהאנגר המיוזע בבוסואנגה. צוות הקרקע של סבו פסיפיק בבוסואנגה נרתם לעזרתנו, יצר קשר עם הצוות שלהם במנילה וגם קישר אותנו לצוות של קתאי פסיפיק וכולם נהיו מודעים למצב שלנו. נתנו פריוריטי למזוודות שלנו, הזמינו לנו מראש שאטל במנילה כדי לעבור לטרמינל של קתאי. נחתנו במנילה פחות משעה לפני הטיסה שלנו כשאנחנו עוד צריכים לעבור את כל הפרוצדורות. הפריוריטי עבד, פעם ראשונה שאני רואה שזה עובד. המזוודות שלנו יצאו ראשונות, תפסנו אותן והתחברנו לצוות של סבו פסיפיק במנילה שהריץ אותנו לשאטל. בפיליפינים יש בדיקה ראשונית בטחונית בכניסה לכל טרמינל, אנשים נחמדים נתנו לנו לעקוף בתור. רצנו לדוכן של קתאי שגם הם כבר ציפו לנו, פתחו עבורנו שתי עמדות במקביל, הריצו את המזוודות שלנו למטוס - כל זה כבר 45 דקות לטיסה - ורצנו הלאה. בטחון ודרכונים, גם כאן נתנו לנו לעקוף בתור, הכל תיקתק במהירות מפתיעה ורצנו לשער כדי לעלות עם אחרוני הנוסעים לפני שסוגרים אותו.
פוארטו פרינססה הוא שדה קצת יותר גדול ומודרני, שם רק נחתנו כאמור.

אציין רק שיש גם שדה תעופה קטן באל נידו, אבל מדובר במונופול מושחת. שדה התעופה נמצא בבעלות חברה שגם מחזיקה ריזורטים באל נידו, ולכן היא חונקת שת השדה הזה. רק חברה אחת טסה ממנילה ואל מנילה מהשדה הזה - וגם היא בבעלות אותה חברה, שלא נותנת לאף אחד אחר להיכנס לשדה. לכן גם הכרטיסים מאד יקרים, טיסה לאל נידו וממנה זו לא באמת אופציה.

בערים הגדולות וסביבותיהן התחליף של הפיליפינים לאוטובוס עירוני הוא הג'יפני - מין מיניבוס קטן מורכב על מרכב של ג'יפ. המקור לתופעה הוא עודפים עצומים של ג'יפים שהצבא האמריקאי השאיר מאחור אחרי מלחמת העולם השנייה, כך שהם היו זמינים וזולים.
בעיירות הקטנות אמצעי התחבורה הדומיננטי והמאד יעיל (אם כי לא מאד בטוח) הוא הטרייסיקל - המקבילה הפיליפינית לטוק-טוק של הודו וסרי לנקה. זה בעצם אופנוע שהולחם אליו מרכב לצד ימין עם עוד גלגל, שמאפשר לנוסעים לשבת ולעלות ולרדת במהירות. זול, יעיל, זמין כל הזמן, מאד גמיש - מסתדרים גם עם מזוודות גדולות ומגיעים לכל מקום.

האוכל בפיליפינים - כדאי להיזהר בעיקר בבשר וביצים. גם המים לא מומלצים לשתייה, אפשר לטהר אותם אבל אנחנו שתינו שם רק מים מינרלים מבקבוקים.
אוכל הרחוב בפיליפינים - יש כל מיני מאכלי רחוב שהם אופייניים רק לפיליפינים, ומזל שכל אחד יותר מגעיל מהשני כי כאמור כדאי להיזהר שם עם אוכל... הבסיס לאוכל הרחוב הפיליפיני הוא ניצול חלקים ואביזרים שבדרך כלל לא מנוצלים.
אני אלך מהמגעיל פחות למגעיל יותר:
האלו-האלו - סוג של קינוח. כל מיני דברים מתוקים מעורבבים זה בזה, ג'לי צבעוני, פירות משונים, והבסיס הוא שעועית מומתקת. ניסיתי פעם אחת. איכס.
סיסיג - בשר טחון מחלקי פרצוף של חזיר. ממש ככה. אפים, אזניים, שפתיים. כאלה.
יש דוכנים שמוכרים חטיפים מטוגנים שעשויים מחלקים של עוף שלא הייתם מעלים על דעתכם, וגם נותנים להם שמות מצחיקים. למשל, הרגל של התרנגולת - לא כרעיים וא ירכיים. תשכחו מזה, מדובר על החלק התחתון הדק של הרגל, עם שלוש האצבעות והציפורניים והכל. מצפים במשהו ומטגנים, וזה נקרא, תאמינו או לא, "אדידס".
אותו דבר עושים עם ראש התרנגולת, וזה נקרא "קסדה".
יש גם משהו שעשוי מדם מוקרש של העוף, ועוד כל מיני חלקים שכבר לא התעכבתי לראות מה הם.
והכי מגעיל מכולם הוא הבאלוט. מדובר בביצת ברווז חצי דגורה, כלומר יש שם כבר עובר ברווז חצי מפותח. היא מבושלת בצורה חצי קשה, הם שותים את התוכן הנוזלי ואז מקלפים ואוכלים.

*(ומאחר שאני רואה את הדיון הטבעוני שהולך לבוא, תחסכו ממני את זה)

אני אוסיף בהמשך עוד פרק קצר על הכמה שעות שעשינו בהונג קונג, יש לי המלצה למסלול זריז שאפשר לסגור בכמה שעות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 11:37 am 
Hall of Famer

אז יש לכם כמה שעות בהונג קונג. מה עושים?
קצת רקע: הונג קונג מורכבת ממספר איים ומחצי אי נוסף שמחובר למיינלנד הסיני. שלושת האזורים העיקריים הם אותו חצי האי - נמצא בו אחד האזורים המרכזיים שכדאי לטייל בהם, קאולון, החלק הדרומי שלו; בחלק הצפוני לקראת הגבול עם סין נמצאים מה שנקרא "הטריטוריות החדשות", אזורי מגורים לא מעניינים במיוחד.
השניים האחרים הם האיים המרכזיים בהונג קונג: האי הונג קונג עצמו, שנמצא ממש מעבר למיצר מחצי האי של קאולון - עליו נמצא אזור הסנטרל, הדאונטאון עם הבניינים המסחריים הגדולים; ופסגת ויקטוריה, הנקודה הכי גבוהה בעיר שאדבר עליה בהמשך. אי מעניין נוסף הוא לנטאו, קצת יותר מערבה, שבו נמצא שדה התעופה (וכמו בכל מקום עשיר באסיה, מדובר בשדה תעופה מהמדהימים בעולם) ועליו נמצא גם דיסנילנד הונג קונג.

אז אחרי שהצלחנו בדרך נס לתפוס את הטיסה שלנו ממנילה, הגענו באמצע הלילה למלון שלנו באזור הסנטרל. היו לנו כמה שעות עד הטיסה לארץ למחרת בערב, מה שאומר שלא ממש ראינו את הונג קונג בלילה - וזה מאד חבל. אני אספר בהמשך מה שווה לראות בלילה.
עוד באותו לילה בניתי תכנית זריזה כדי לנצל את השעות שהיו לנו.
הונג קונג בניגוד לפיליפינים היא כמובן לא מקום של עולם שלישי; מדובר באחד ממרכזי הסחר והבנקאות המובילים בעולם, והתשתיות בהתאם. המטרו של הונג קונג מהיר ויעל, לא חיכינו שנייה בתחנות.
התחלנו במקדש המושך ביותר בעיר, וונג טאי סין בצפון קאולון (תחנת וונג טאי סין בקו הירוק) ומשם עשינו את המסלול חזרה לאי הונג קונג מצפון לדרום. המקדש הוא מקדש טאואיסטי יפהפה. הוא פתוח מ-7 בבוקר אז אפשר להתחיל מוקדם. יש לידו גם מרכז קניות חדש, temple mall, אבל החנויות נפתחות הרבה יותר מאוחר וממילא לא לשם כך באנו לשם.
אם כבר קניות, כדאי להדרים לאזור מונג קוק (תחנת מונג קוק בקו הירוק ובקו האדום). שם נמצאים השווקים הגדולים כמו שוק המחשבים והאלקטרוניקה ושוק הנשים. כדאי להתמקח, הורדנו שם מחירים ביותר מ-50 אחוז.
אחרי מונג קוק, שמתחיל לפחות אותי לשעמם די מהר, המשכנו דרומה לכוון טיילת צים שה צוי (תחנת צים שה צוי בקו האדום, או ברגל אם יש לכם כוח וזמן). זו הטיילת על המיצר שמפריד בין קאולון לאי הונג קונג, צופה על קו הרקיע של אזור הסנטרל מעבר למים. לצערנו היא הייתה בשיפוצים ולא יכלנו ממש ללכת עליה, אם תגיעו לשם כשהיא פתוחה וחופשית - בהחלט חובה. אומרים שבסופי שבוע צפוף שם מאד.
אז בהיעדר הטיילת חתכנו מערבה למעגן של ה-star ferry.
הסטאר פרי היא מעבורת שחוצה את המיצר בין קאולון לאזור הסנטרל, זה לוקח 10 דקות ועולה פחות מ-3 דולר הונגקונגי (דולר הונגקונגי זה פחות מחצי שקל) הנופים במהלך השיט מאד יפים, בהחלט.
השלב הבא שבו בילינו חלק נכבד מזמננו הוא ויקטוריה פיק - הפסגה הכי גבוהה בהונג קונג, ממנה רואים את הנוף הכי יפה של הסנטרל, המיצר, וקאולון שמעבר לו.
הדרך הכי מגניבה לעלות לפסגה היא כמובן הפיק טראם - פוניקולר שמטפס אליה כבר יותר מ-150 שנה; אוטובוס מהמזח של הסטאר פרי יביא אתכם לתחנה התחתונה של הטראם. בתחנה התחתונה של הטראם נמצא גם מוזיאון מדאם טוסו, סניף של מוזיאוני השעווה המפורסמים; אם אתה אוהבים דברים כאלה.
בויקטוריה פיק יש גן נחמד עם שביל הליכה סביבו של איזה 3 קילומטר אם יש לכם זמן, ומצפה בפסגה עצמה. למי שרוצה יש גם מרכזון קניות בשם גלריה, עם כמה קומות של חנויות ומסעדות (אכלנו שם דים סאם מצוין) ועם מרפסת תצפית בראשו (בתשלום).

טיפ חשוב - כרטיס האוקטופוס; הדרך הכי קלה ויעילה לנוע בהונג קונג. מדובר ברב-קו ההונגקונגי, כרטיס אלקטרוני שאפשר להשיג בכל תחנות המטרו והאוטובוסים, וגם בחלק מחנויות הנוחות (למשל ברשת סבן אילבן שמאד נפוצה בהונג קונג, וגם בפיליפינים אגב). מפקידים עבורו 50 דולר הונגקונגי וטוענים אותו בסכום מינימלי של 100 דולר. הוא תקף בכל אמצעי התחבורה בהונג קונג למעט מוניות והפיק טראם - גם הסטאר פרי מקבלת אותו. כשסיימתם איתו אפשר להחזיר אותו בכל תחנת מטרו, מחזירים לכם את הפיקדון וגם את הסכום שנשאר בו מינוס עמלה סמלית. כמובן שאם הסתובבתם הרבה ונגמר הכסף בכרטיס אפשר להטעין אותו מחדש. למעשה הוא אפילו מאפשר "אוברדראפט" של 35 דולר אם נתקעתם; כשתחזירו אותו תשלמו את הסכום העודף שהוצאתם על חשבון הפקדון שהשארתם.

לגבי הלילה, שאותו פספסנו: בכל ערב בשעה 8 בדיוק יש את מצגת האורות המפורסמת של הונג קונג. כל הבניינים באזור הסנטרל משתתפים במצגת בצורה מתואמת, אורות, לייזרים, מסכי LED, והמקום הכי טוב לצפות במצגת הוא מטיילת צים שה צוי בקאולון, מעבר למיצר. בטיילת נמצא גם מרכז התרבות של הונג קונג, ואם אתם צופים במצגת משם - יש גם מוזיקה שמלווה את המצגת (אפשר לשמוע אותה גם מאפליקציה בטלפון אם אתם לא שם).
דבר שני לעשות בלילה הוא שוק הלילה ברחוב טמפל, בקאולון מדרום למונג קוק (תחנת ג'ורדן בקו האדום של המטרו).
ודבר שלישי כמובן לחזור לאזור ויקטוריה פיק, ואת הנוף הכי מרשים של הונג קונג - לחזור ולראות בלילה.

למי שרוצה, יש מהונג קונג גם מעבורות למקאו, ואפשר גם לחצות את הגבול לסין לעיר שנז'ן, עיר מסחרית מודרנית שמנסה אני מניח להיות תשובה להונג קונג. הבנתי שלביקורי יום בשנז'ן, אם לא יוצאים ממנה למקומות אחרים בסין, יש סידורים מיוחדים ולא צריך ויזה מראש - אבל כדאי לברר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 12:03 pm 
Hall of Famer

אה, משהו חשוב שלא כתבתי. מדובר הרי בפורום כדורסל.
אז ככה:
בפיליפינים אוהבים כדורסל. מאד מאד. ואני מתכוון, ברמה שבברזיל אוהבים כדורגל.
בכל מקום שתלך, ויהיה העני והמרופט ביותר, תראה סל. לא משנה איפה. תהייה בלב אי, באמצע יער גשם, עם קהילה של כמה עשרות משפחות שגרות בפחונים בלי חשמל ומים זורמים - יהיה שם סל. חבל שלא צילמתי חלק מהסלים שראיתי. מה לא עושים שם כדי שיהיה להם סל? בונים אותו מקרשים או במבוקים ומייצבים אותו עם שקי חול, או שתולים אותו על איזה עץ שנמצא ליד. סנדות עם כפיתות של אזיקונים כמו בצופים (או כמו שהם קושרים את המייצבים בבאנקה שלהם אם הם על הים), משיגים טבעת מאיפשהו, מהדקים דיקטים אחד לשני כדי שיהיה לוח, כובשים איזו פיסת חול כדי שהכדור יוכל לקפוץ בערך, ומשחקים מלא ילדים יחפים. ממש מזכיר את סצנת הכדורגל בשכונות בדרום אמריקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 30, 2018 1:07 pm 
מנהל פורום

מה קונים ב"שוק הנשים"? פיליפיניות בנות 14?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1220 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 49  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: rony ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: