סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 3:22 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 106 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: ATT כנס כנס (כנס!)
הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 1:04 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אף אחד לא מאמץ את מורשתו של הינקי בשום מקום בליגה. הגישה המלטפת, העוטפת והמעריצה להינקי בקרב יוזרים כאלה ואחרים יכולה לדבר על הקאפ הגמיש ועל איסוף בחירות הדראפט, וזה משהו שאולי לאור ההינקיזם מדברים עליו יותר בשנים האחרונות. אבל גם גדולי המעריצים לא יוכלו להחביא ציון 0 בכל שאר האספקטים של עבודת הג'יאם, ואת החלק המהותי הזה אף אחד לא מאמץ, וסביר מאד שלא יאמץ אם הוא רוצה לעבוד במקצוע.

לגבי ה"דרך הנכונה". יש מונח שנקרא פונקציית הימור. מבחינה מקצועית גרידא-שימו בצד את יחסי האנוש הגרועים, החרם של הסוכנים וכו'-הינקי עשה הימור מאד מסוכן ומאד פשוט שכל מהמר בדוכן של הטוטו שממלא קומבינציות יוכל להסביר לכם בדקה: לשרוף את כל מה שיש עכשיו כדי אולי להרוויח בעתיד. יש סיבה טובה מאד למה אף מנהל של אף ארגון עסקי בעולם לא עובד ככה: הסיכון ודאי, הנזק גדול והתמורה לא ידועה. מנהל יכול וצריך לקחת סיכונים, לא להמר סוג כזה של הימור.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 1:08 pm 
Sophomore

נראה לי פתרון פשוט למנוע טנקינג של יותר משנה זה להחליט שאי אפשר לזכות בלוטרי שנתיים רצופות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 1:47 pm 
Junior

Ketchup כתב:
נראה לי פתרון פשוט למנוע טנקינג של יותר משנה זה להחליט שאי אפשר לזכות בלוטרי שנתיים רצופות.

פילי לא זכו בלוטרי וזה לא ריפה את ידם.
מפלאי ההסתברות- לקבוצה הגרועה בליגה יש את הסיכוי הכי גדול מבין ה-30 לזכות בלוטרי, אבל עדיין רוב הסיכויים שלא תזכה במקום הראשון.
זה עדיין מבטיח לה להיות אחת מ-4 הראשונות (משנה הבאה זה אחת מ-..7? הראשונות)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2018 3:38 pm 
Sophomore

כן אבל הם לא ידעו מראש שהם לא יזכו. לעשות טנקינג בשביל לכל היותר המקום הרביעי לא נראה משתלם במיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 4:49 am 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
אני לא יודע מה יש לדון. הינקי עצמו נכשל. הוא הביא את הליגה להתערב בקבוצה שלו ופחות או יותר להעיף אותו מהתפקיד. בוודאי שהליגה הכריחה את הסיקסרס לנטוש את התהליך הקיצוני שהינקי דבק בו.
אני לא חושב שאי פעם בתולדות האן.בי.איי הליגה התערבה ישירות בניהול קבוצה. אם יש הישג שרשום על שמו של הינקי, זה ההישג.
כל היתר מתגמד לעומת זאת, בטח ה"הצלחה" הגדולה של מציאת 2 שחקנים תורמים מהסיבוב השני בדראפט ומטה כשעברו אצלך בערך 3523 שחקנים שכאלו.
ודרך אגב, אם הינקי היה באמת גאון הוא היה הולך על טרייד של מק"ו כשהוא זכה בפרס רוקי השנה, לא בשלב שהוא מכר אותו, כשהמניה הייתה כבר בנפילה, אם כי לא הגיעה לערך המאד נמוך שהיא נמצאת בו עכשיו.

בינינו, פילי היום נמצאת במקום באמת טוב בזכות העובדה שאמביד נפצע לפני הדראפט. אם אמביד לא היה נפצע, אז בפילי היה משחק היום ג'בארי פארקר כנראה והמצב היה הרבה פחות אופטימי.

נובמת, זה שהינקי עף מתפקידו לא אומר שהוא נכשל. הוא אולי נכשל בשימור הכיסא שלו אבל לא במהלך שהוא הוביל.
האם סטיב ג׳ובס נכשל בפעם הראשונה שהנהיג את אפל?
לא. ההנהלה קיבלה החלטה לא נכונה בעניינו.

אם מסתכלים על תקופתו בפועל, אני לפחות רואה הצלחה די מסחררת, שניתן לראות בבירור בפער בין הנכסים שהינקי התחיל איתם לבין אלו שהוא סיים איתם.

לגבי מק״ו, זו אמירה מאוד לא מדויקת ואפילו קצת חצופה, בהתחשב בדעות שהיו בזמן הטרייד (כולל, אני די משוכנע, דעתך). אתה מתאר את זה כאילו מכרו מניה בירידה, בעוד שהמצב ממש לא היה כך. ולראיה הינקי קיבל תמורת מק״ו בחירה לא מוגנת, שבדיעבד כשמחשבים את הסיכויים, רוב הסיכויים היו שתנחת במקומות 4 או 5 בדראפט. ללייקרס היה המון מזל בשימור הבחירה הזו אצלם עד השנה.

לגבי הפציעה של אמביד, דברים היו יכולים להסתדר גם אחרת, במובן חיובי. פילי היתה יכולה לקבל את הבחירה ה-1 או את הבחירה של הלייקרס מוקדם יותר... או את הבחירה של מיאמי שנותרה אצלה ברגע האחרון. אפשר לשחק את המשחק הדמיוני הזה אבל זה חסר טעם. בפועל, קליבלנד ומילווקי יכולות היו לקחת את אמביד אבל לקחה אותו הקבוצה עם המבט לעתיד הרחוק יותר.

זה נכון שעברו אצל פילי המווןן שחקנים מהסיבוב השני ומטה אבל זה לזכותו של הינקי והאסטרטגיה שלו, שאפשרה לו למצוא ולבחון מקרוב ביתר קלות פרוספקטים ולמצוא פה ושם חבר׳ה ששווה להשקיע בהם במחיר סופר נמוך.
האסטרטגיה אפשרה את מקסום השוק החופשי, מקסום האפשרות לאסוף שחקנים טובים מהרצפה וכמובן מקסום האפשרות לבחור כוכבים וסופרסטארים פוטנציאליים בדראפט.

נערך לאחרונה על ידי Att בתאריך ג' יוני 19, 2018 5:26 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 5:02 am 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
kakon3 כתב:
בניגוד לדעה שלך כי כתבת : "יש דרך אחת למדוד החלטה טובה או רעה והיא התוצאה" אם כך אז תוצאה של אליפות אחרי בערך 5 שנים מאז שהתחיל בהחלט שווה את הנזק, וגם אם נגיד שלא אז יאללה נניח ויזכו 3 אליפויות. כאילו אם תוצאה זה המדד (שכאמור בעיני זה דרך ממש שגויה להסתכל על החלטות), אז אם סימונס ואמביד יביאו אליפויות תהיה חייב לשנות ולהגיד שהוא הצליח.

החלטה טובה או רעה, לא אסטרטגיה. ובפעם ה..., זה לא עניין של דעה. ככה זה מוגדר. אתה רוצה לדעת אם טרייד שעשית הוא טוב? אתה צריך לדעת מה נתת ומה קיבלת. בטרייד ההוא עדיין לא יודעים מה התקבל, ולכן אי אפשר לשפוט טוב או רע. מק"ו התפתח לשחקן לא טוב, אבל התמורה עשויה להיות שחקן עוד פחות טוב.

זה נחמד ש״ככה זה מוגדר״ אבל זו דרך חשיבה צרה ומוגבלת.
נניח ששלחת בטרייד את הבחירה ה-#28 בדראפט תמורת דמיאן לילארד
כדי לבחור שחקן כלשהו והוא נלקח בבחירה ה-#27 על ידי קבוצה אחרת ונתקעת עם אופציה אחרת
ואותה בחירה #28 שנאלצת לבחור מתגלה לגמרי במקרה כשחקן טוב מלילארד, אולי התוצאה הייתה טובה אבל האם ההחלטה הייתה טובה?

או נניח שלחת בטרייד שחקן חביב כמו קייל קוזמה תמורת אפשרות לבחור שחקן מסוים עם אפסייד גבוה מאוד בבחירה מספר #6, שאתה מעריך עשוי להיות בין השחנים הטובים בליגה בעוד שנתיים-שלוש.
ואותו שחקן, לא עלינו ושלא באשמתו, נפצע קשה בת.דרכים ולא שיחק כדורסל מקצועני בליגת הנ.ב.א. מימיו. זו ללא ספק תוצאה לא טובה. האם זו הייתה בהכרח החלטה שגויה?

כדי לבחון את התוצאות לא צריך מומחים או אפילו פרשנים בפורום, אבל אין לזה כמעט משמעות כשבאים לחשוב על ההחלטה עצמה ועל ההחלטה הבאה שצריכה להתקבל.
כיוון שאי אפשר לדעת בעת ההחלטה מה תהיינה התוצאות, לא ניתן לבחון את ההחלטה לפיהן אלא לפי הנתונים שהיו ידועים בעת ההחלטה.

ובעת ההחלטה, הטרייד על מק״ו היה טרייד מבריק ומפתיע, שהוכיח את עצמו.
מק״ו הלך ואיבד את ערכו עם השנים והפך מכוכב פוטנציאלי לשחקן שכמעט מחוץ לליגה בעוד שהתוחלת של הבחירה הייתה מעולה (גם אם נחתה בסופו של דבר במקום העשירי). אז נכון, בסופו של דבר זה רק מקום אחד לפני המקום המקורי בו נבחר מק״ו אבל -
1. זה נחשב לדראפט חזק יותר.
2. זו האפשרות הפחות סבירה ופחות טובה של הטרייד הזה (פילי החמיצה פעמיים בהן רוב הסיכויים היו לטובתה לקבלת בחירה טופ5).
3. מק״ו שווה היום הרבה הרבה הרבה פחות מהבחירה העשירית. למעשה הוא אפילו לא שווה בחירת סיבוב שני (אני בספק כמה אנשים חזו את ירידת הערך החדה שלו אז).

אז כן, בעיניי אם GM מצליח לזהות את הגרף הלא שגרתי של שחקנים כמו טייריק אוונס ומק״ו, להציל את ערכם המקורי בשוק ולקבל הזדמנות לבחור מחדש, זו הברקה. קלירלי, סקרמנטו לא הצליחה לעשות זאת בזמן עם טייריק וזה היה קשה מאוד גם במקרה של מק״ו.

זה שהמהלך שרת גם את כדורי הפינג פונג של פילי באותה תקופה זה בכלל רווח כפול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 9:02 am 
Hall of Famer

Att כתב:
נובמת, זה שהינקי עף מתפקידו לא אומר שהוא נכשל. הוא אולי נכשל בשימור הכיסא שלו אבל לא במהלך שהוא הוביל.

אם מסתכלים על תקופתו בפועל, אני לפחות רואה הצלחה די מסחררת, שניתן לראות בבירור בפער בין הנכסים שהינקי התחיל איתם לבין אלו שהוא סיים איתם.

לגבי מק״ו, זו אמירה מאוד לא מדויקת ואפילו קצת חצופה, בהתחשב בדעות שהיו בזמן הטרייד (כולל, אני די משוכנע, דעתך). אתה מתאר את זה כאילו מכרו מניה בירידה, בעוד שהמצב ממש לא היה כך. ולראיה הינקי קיבל תמורת מק״ו בחירה לא מוגנת, שבדיעבד כשמחשבים את הסיכויים, רוב הסיכויים היו שתנחת במקומות 4 או 5 בדראפט. ללייקרס היה המון מזל בשימור הבחירה הזו אצלם עד השנה.

לגבי הפציעה של אמביד, דברים היו יכולים להסתדר גם אחרת, במובן חיובי. פילי היתה יכולה לקבל את הבחירה ה-1 או את הבחירה של הלייקרס מוקדם יותר... או את הבחירה של מיאמי שנותרה אצלה ברגע האחרון. אפשר לשחק את המשחק הדמיוני הזה אבל זה חסר טעם. בפועל, קליבלנד ומילווקי יכולות היו לקחת את אמביד אבל לקחה אותו הקבוצה עם המבט לעתיד הרחוק יותר.

זה נכון שעברו אצל פילי המווןן שחקנים מהסיבוב השני ומטה אבל זה לזכותו של הינקי והאסטרטגיה שלו, שאפשרה לו למצוא ולבחון מקרוב ביתר קלות פרוספקטים ולמצוא פה ושם חבר׳ה ששווה להשקיע בהם במחיר סופר נמוך.
האסטרטגיה אפשרה את מקסום השוק החופשי, מקסום האפשרות לאסוף שחקנים טובים מהרצפה וכמובן מקסום האפשרות לבחור כוכבים וסופרסטארים פוטנציאליים בדראפט.

זה לא שהינקי פוטר, אלא הדרך שבה היא פוטר מדברת על הכישלון. הליגה אמרה לו ולקבוצה שלו שהאסטרטגיה הזאת לא מקובלת והיא תיפסק.
וכן, זה שג'ובס פוטר מאפל בפעם הראשונה זה בהחלט כישלון שלו. כישלון שהוא למד ממנו בעתיד.

אני לא אומר שהטרייד של מק"ו היה רע או שהינקי לא זיהה את הנפילה ופעל כדי להשיג משהו לפני שלכולם יתברר הבלוף. אני רק אומר שזה גם לא נכון לציין את המכירה של מק"ו כמכירה בשיא. כשהטרייד בוצע מק"ו כבר היה בנפילה. כבר היה ברור שהוא לא הולך להיות הכוכב שכולם חלמו עליו אחרי הזכיה ברוקי השנה והערך שלו לעומת חצי שנה קודם היה נמוך יותר. רק שם דברים על דיוקם.

אבל המשחק הדמיוני הזה זה בדיוק המשחק של הינקי. בתכלס האסטרטגיה שלו אמרה שסטט' הסיכוי להשיג כישרון דרך בחירות גבוהות בדראפט הוא יותר גבוה. כמה יותר גבוה? לא ראיתי מספרים, אבל לא מדובר פה על 40% סיכוי יותר גבוה או מספרים כאלה גבוהים. אני מניח שזה הבדל באחוזים בודדים. כלומר אתה מראש אומר שאני נותן לקוביות להתגלגל ברולטה ומקווה שהכדור יפול על המשבצת הנכונה. אז להינקי היה חוסר מזל כשפילי עם המאזן הגרוע בליגה לא השיגה את המקום הראשון ואז היה לו מזל כשאמביד נפצע. רק כדי לשים דברים שוב על דיוקם, אמביד בזמן הדראפט לא נחשב כפרוספקט משכמו ומעלה מעל וויגינס ופארקר. אתה מתאר את הבחירה באמביד כבחירה של הקבוצה עם המבט הרחוק יותר. אני משוכנע במאה אחוז שאם פילי היו נופלים במקום הראשון הם היו בוחרים את וויגינס, שחקן שנחשב עם פוטנציאל פחות במקצת, אבל ללא ושם מטען של פציעות מחסלות קריירה. אני גם לא יודע מה היה קורה אם פילי היו נופלים לבחירה מספר 2. האם הם היו לוקחים את פארקר, שגם הוא נחשב פרוספקט נהדר. הייתה נפילה גדולה בפוטנציאל בין אמביד לבחירה מספר 4 ולכן זה היה מהלך קל להינקי להמר על אמביד.

לגבי הפרוספקטים מהסיבוב השני ומטה, אני חושב שברוב הקבוצות תוכל למצוא בסגל 2 שחקנים במעמד של קובינגטון ומקונל, למרות ששם לא עברו מיליון שחקנים. האסטרטגיה של הינקי הייתה להחליש את הקבוצה כמה שיותר. אם יצאו מהתהליך גם שחקנים תורמים, אחלה, אבל זה היה החלק היותר שולי. ביחוד לאור ההתייחסות אליהם כמו כמו סחורה בשוק שאפשר להעביר אותה בן רגע בלי מצמוץ. כל שחקן בפילי למעט הפוטנציאלים הגדולים ידע שבשניה הוא יכול לא להיות בארגון. לא ממש דרך של גידול כשרונות צעירים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 9:07 am 
Hall of Famer

Att כתב:
Hacohen כתב:
kakon3 כתב:
בניגוד לדעה שלך כי כתבת : "יש דרך אחת למדוד החלטה טובה או רעה והיא התוצאה" אם כך אז תוצאה של אליפות אחרי בערך 5 שנים מאז שהתחיל בהחלט שווה את הנזק, וגם אם נגיד שלא אז יאללה נניח ויזכו 3 אליפויות. כאילו אם תוצאה זה המדד (שכאמור בעיני זה דרך ממש שגויה להסתכל על החלטות), אז אם סימונס ואמביד יביאו אליפויות תהיה חייב לשנות ולהגיד שהוא הצליח.

החלטה טובה או רעה, לא אסטרטגיה. ובפעם ה..., זה לא עניין של דעה. ככה זה מוגדר. אתה רוצה לדעת אם טרייד שעשית הוא טוב? אתה צריך לדעת מה נתת ומה קיבלת. בטרייד ההוא עדיין לא יודעים מה התקבל, ולכן אי אפשר לשפוט טוב או רע. מק"ו התפתח לשחקן לא טוב, אבל התמורה עשויה להיות שחקן עוד פחות טוב.

כדי לבחור שחקן כלשהו והוא נלקח בבחירה ה-#27 על ידי קבוצה אחרת ונתקעת עם אופציה אחרת
ואותה בחירה #28 שנאלצת לבחור מתגלה לגמרי במקרה כשחקן טוב מלילארד, אולי התוצאה הייתה טובה אבל האם ההחלטה הייתה טובה?

או נניח שלחת בטרייד שחקן חביב כמו קייל קוזמה תמורת אפשרות לבחור שחקן מסוים עם אפסייד גבוה מאוד בבחירה מספר #6, שאתה מעריך עשוי להיות בין השחנים הטובים בליגה בעוד שנתיים-שלוש.
ואותו שחקן, לא עלינו ושלא באשמתו, נפצע קשה בת.דרכים ולא שיחק כדורסל מקצועני בליגת הנ.ב.א. מימיו. זו ללא ספק תוצאה לא טובה. האם זו הייתה בהכרח החלטה שגויה?

כדי לבחון את התוצאות לא צריך מומחים או אפילו פרשנים בפורום, אבל אין לזה כמעט משמעות כשבאים לחשוב על ההחלטה עצמה ועל ההחלטה הבאה שצריכה להתקבל.
כיוון שאי אפשר לדעת בעת ההחלטה מה תהיינה התוצאות, לא ניתן לבחון את ההחלטה לפיהן אלא לפי הנתונים שהיו ידועים בעת ההחלטה.

מק״ו הלך ואיבד את ערכו עם השנים והפך מכוכב פוטנציאלי לשחקן שכמעט מחוץ לליגה בעוד שהתוחלת של הבחירה הייתה מעולה (גם אם נחתה בסופו של דבר במקום העשירי). אז נכון, בסופו של דבר זה רק מקום אחד לפני המקום המקורי בו נבחר מק״ו אבל -
2. זו האפשרות הפחות סבירה ופחות טובה של הטרייד הזה (פילי החמיצה פעמיים בהן רוב הסיכויים היו לטובתה לקבלת בחירה טופ5).
3. מק״ו שווה היום הרבה הרבה הרבה פחות מהבחירה העשירית. למעשה הוא אפילו לא שווה בחירת סיבוב שני (אני בספק כמה אנשים חזו את ירידת הערך החדה שלו אז).

אז כן, בעיניי אם GM מצליח לזהות את הגרף הלא שגרתי של שחקנים כמו טייריק אוונס ומק״ו, להציל את ערכם המקורי בשוק ולקבל הזדמנות לבחור מחדש, זו הברקה. קלירלי, סקרמנטו לא הצליחה לעשות זאת בזמן עם טייריק וזה היה קשה מאוד גם במקרה של מק״ו.

אני מעריך את המאמץ שהשקעת בהודעה ולא רוצה לנפנף, אבל הסברתי מספר דו ספרתי של פעמים מה ההבדל בין החלטה טובה להחלטה נכונה, אז אין לי מה להוסיף. אם תרצה להבין גם תבין.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 2:08 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
Att כתב:

זה לא שהינקי פוטר, אלא הדרך שבה היא פוטר מדברת על הכישלון. הליגה אמרה לו ולקבוצה שלו שהאסטרטגיה הזאת לא מקובלת והיא תיפסק.
וכן, זה שג'ובס פוטר מאפל בפעם הראשונה זה בהחלט כישלון שלו. כישלון שהוא למד ממנו בעתיד.

אני לא אומר שהטרייד של מק"ו היה רע או שהינקי לא זיהה את הנפילה ופעל כדי להשיג משהו לפני שלכולם יתברר הבלוף. אני רק אומר שזה גם לא נכון לציין את המכירה של מק"ו כמכירה בשיא. כשהטרייד בוצע מק"ו כבר היה בנפילה. כבר היה ברור שהוא לא הולך להיות הכוכב שכולם חלמו עליו אחרי הזכיה ברוקי השנה והערך שלו לעומת חצי שנה קודם היה נמוך יותר. רק שם דברים על דיוקם.

אבל המשחק הדמיוני הזה זה בדיוק המשחק של הינקי. בתכלס האסטרטגיה שלו אמרה שסטט' הסיכוי להשיג כישרון דרך בחירות גבוהות בדראפט הוא יותר גבוה. כמה יותר גבוה? לא ראיתי מספרים, אבל לא מדובר פה על 40% סיכוי יותר גבוה או מספרים כאלה גבוהים. אני מניח שזה הבדל באחוזים בודדים. כלומר אתה מראש אומר שאני נותן לקוביות להתגלגל ברולטה ומקווה שהכדור יפול על המשבצת הנכונה. אז להינקי היה חוסר מזל כשפילי עם המאזן הגרוע בליגה לא השיגה את המקום הראשון ואז היה לו מזל כשאמביד נפצע. רק כדי לשים דברים שוב על דיוקם, אמביד בזמן הדראפט לא נחשב כפרוספקט משכמו ומעלה מעל וויגינס ופארקר. אתה מתאר את הבחירה באמביד כבחירה של הקבוצה עם המבט הרחוק יותר. אני משוכנע במאה אחוז שאם פילי היו נופלים במקום הראשון הם היו בוחרים את וויגינס, שחקן שנחשב עם פוטנציאל פחות במקצת, אבל ללא ושם מטען של פציעות מחסלות קריירה. אני גם לא יודע מה היה קורה אם פילי היו נופלים לבחירה מספר 2. האם הם היו לוקחים את פארקר, שגם הוא נחשב פרוספקט נהדר. הייתה נפילה גדולה בפוטנציאל בין אמביד לבחירה מספר 4 ולכן זה היה מהלך קל להינקי להמר על אמביד.

לגבי הפרוספקטים מהסיבוב השני ומטה, אני חושב שברוב הקבוצות תוכל למצוא בסגל 2 שחקנים במעמד של קובינגטון ומקונל, למרות ששם לא עברו מיליון שחקנים. האסטרטגיה של הינקי הייתה להחליש את הקבוצה כמה שיותר. אם יצאו מהתהליך גם שחקנים תורמים, אחלה, אבל זה היה החלק היותר שולי. ביחוד לאור ההתייחסות אליהם כמו כמו סחורה בשוק שאפשר להעביר אותה בן רגע בלי מצמוץ. כל שחקן בפילי למעט הפוטנציאלים הגדולים ידע שבשניה הוא יכול לא להיות בארגון. לא ממש דרך של גידול כשרונות צעירים.

לא, עמוס. זה שסטיב פוטר מאפל לא הייתה טעות שלו אלא טעות של ההנהלה. מדובר היה באיש שהקים את החברה, באחד המנכ״לים המבריקים ביותר בעולם והם נתנו לו ללכת ושמו את מבטחם במישהו אחר, שכמובן לא הצליח.

זה נחמד שאתה משוכנע שפילי היו בוחרים את וויגינס אם היו בוחרים במקום ה-1. אין לי ספק שאתה טועה. הינקי תיאר זאת בבירור עוד בימים שבהם אמביד היה לא יותר מפציעה מהלכת.

החממה של פילי הניבה 5 שחקנים תורמים שנאספו מהסיבוב השני ומטה, כמו שאתה קורא לזה.
קובינגטון, מקונול, ג׳רמי גראנט, הולמס ואיש סמית׳.

אגב, כל שחקן מלבד הגדולים ביותר בליגה יודע שהוא יכול להיות לא בארגון בשנייה, כך שמה שאתה מתאר הוא חלק טבעי מהליגה. בפילי היו כנים איתם מההתחלה ונתנו להם הזדמנות (לעבוד על המשחק שלהם עם מאמן צמוד, להשתפר, לחשוף את עצמם, להצליח). רובם לקחו את זה בשתי ידיים ועבדו סופר קשה. חלק מהם שרדו בליגה.

רובם היו על חוזה ההינקי ספיישל שנתן לפילי יתרון תחרותי וייצר כמה מהחוזים הטובים ביותר בליגה באותן שנים. אני לא רוצה לחשוב איזה חוזה קובינגטון היה מקבל מהליצן בחליפה לולא הייתה לו שנה נוספת בחוזה הזה.

לגבי למכור בשיא, גם הטרייד עם ברוקלין נעשה אחרי שפירס וגארנט הראו ירידה במשחקם. זה לא אומר שאיינג׳ לא מכר בשיא... הינקי קיבל ערך נהדר עבור העסקה הזו. אני לא חושב שהוא היה יכול לקוות לקבל יותר בשום שלב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 2:30 pm 
Senior

האנלוגיה של סטיב ג'ובס מוטעית מיסודה אם להשתמש בלשון נקיה
ג'ובס היה שכיר של אפל והייתה ביניהם זהות אינטרסים, לכן אפשר לטעון שפיטוריו היו טעות (בהנחה שהוא פעל בדרך הנכונה כדי להשיג את האינטרסים האלו)
הינקי היה שכיר של הסיקסרס אבל מי שזרק אותו הייתה הנהלת ה NBA שהאינטרסים שלה במקרה הזה ההיו שונים מהותית משלו.
לצורך העניין גם אם הוא היה מתגלה כגאון הבא של עולם הכדורסל כמו שנדמה לי שיש מי שמאמין, ה NBA היה רשאי, זכאי וחייב לפטר אותו בהנחה שהוא בגאונותו מזיק לאינטרסים של הארגון.

שאר חלקי הויכוח הפכו כבר למגוחכים מרוב תילי ההשערות שעליהם הם מבוססים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 2:31 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
Att כתב:
Hacohen כתב:
kakon3 כתב:

אני מעריך את המאמץ שהשקעת בהודעה ולא רוצה לנפנף, אבל הסברתי מספר דו ספרתי של פעמים מה ההבדל בין החלטה טובה להחלטה נכונה, אז אין לי מה להוסיף. אם תרצה להבין גם תבין.

זה בסדר גמור. קח בחשבון שמעתה אעשה מאמץ ניכר לא לענות להודעות שלך.
זה מרגיש לי, במלוא הכנות, כמו בזבוז (לא נעים) של זמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 2:37 pm 
Hall of Famer

תומר כתב:
ג'ובס היה שכיר של אפל והייתה ביניהם זהות אינטרסים, לכן אפשר לטעון שפיטוריו היו טעות (בהנחה שהוא פעל בדרך הנכונה כדי להשיג את האינטרסים האלו)
הינקי היה שכיר של הסיקסרס אבל מי שזרק אותו הייתה הנהלת ה NBA שהאינטרסים שלה במקרה הזה ההיו שונים מהותית משלו.
לצורך העניין גם אם הוא היה מתגלה כגאון הבא של עולם הכדורסל כמו שנדמה לי שיש מי שמאמין, ה NBA היה רשאי, זכאי וחייב לפטר אותו בהנחה שהוא בגאונותו מזיק לאינטרסים של הארגון.

אני לא חושב שהנהלת הנ.ב.א. זרקה את הינקי.
אני חושב שהיא לחצה וההנהלה של הסיקסרס נכנעה ללחץ ומשלמת כיום את המחיר (שלדעתי מתבטא, בין השאר, בסכומי כסף גדולים).

אני לא חושב שהינקי הוא ״הגאון הבא של עולם הכדורסל״ (מה זה אומר?).
אני חושב שהוא אחד ה-GMים הטובים והיצירתיים בעסק, ככל הנראה טופ3 במקצוע שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 3:52 pm 
Hall of Famer

Att כתב:
Hacohen כתב:
Att כתב:
Hacohen כתב:
kakon3 כתב:

זה בסדר גמור. קח בחשבון שמעתה אעשה מאמץ ניכר לא לענות להודעות שלך.
זה מרגיש לי, במלוא הכנות, כמו בזבוז (לא נעים) של זמן.

חביבי, לא יודע ממה אתה נעלב. אתה מתעקש להתבלבל בין ההגדרות של החלטה נכונה להחלטה טובה, מקבל המון הסברים ודוגמאות וממשיך להתעקש. אני זה שמרגיש שדופק את הראש בקיר. אולי עוד פעם אחת: נניח שיש לי דירת 3 חדרים בירוחם. בא אליי משה ואומר לי בוא נעשה דיל: אתה נותן לי את הדירה, אני נותן לך קרקע בהליכי הפשרה מתקדמים לבנייה ליד הרצליה. אני בודק ומגלה שאכן התהליכים מתקדמים, כולם אופטימיים, יש פה הזדמנות לאחלה עסק. סוגר איתו והדירה נרשמת על שמו. חולפת שנה, חולפות שנתיים ושלוש, הועדה האיזורית לתכנון ובנייה מחליטה שהקרקע תיועד לגן ציבורי ותופקע במחיר סמלי. עשיתי עסקה טובה?

לגבי האמירה שלך שהינקי טופ 3 בליגה, זה די מדבר את עצמו. קשה להתווכח עם עמדה כזאת, כי זה מרגיש שכל ההגדרות של טוב ורע מתהפכות פה לגמרי. נוכל להסתפק בשורה התחתונה: פוטר בבושת פנים (וכן, הליגה העיפה אותו, מכבסת מילים לא תעזור) מקבוצה שפתחה 21-1 עם ממוצע תפוסה הנמוך בליגה, ומאז לא מוצא עבודה בשום מקום. שיהיה טופ 3 בספר שלך, שיהיה הכי טוב בענף, זה הסיפור.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 4:25 pm 
Hall of Famer

השאלה היא לא אם עשית עסקה טובה אלא האם קיבלת את ההחלטה הנכונה, לפי הנתונים שהיו לך באותו הזמן והאם היית מקבל את אותה ההחלטה שוב בהינתן הנתונים האלו. לצערי, אני לא יודע להחוות דעה על המקרה שהבאת (זה כנראה יותר קרוב לעולם שלך, אני לא מכיר את עסקי הנדל״ן ואת מידת הסיכון לעומת האפסייד במהלך שתיארת).

אתה יכול לומר שהינקי פוטר בבושת פנים. לדעתי הצורה שבה המהלך התנהל - הליגה מתערבת בהתנהלות אחת הקבוצות, מתמנה יועץ חיצוני שמתערב בהתנהלות וחותר תחת המאמן וה-GM ולבסוף ממליץ למנות את הבן שלו לתפקיד ה-GM במקביל להינקי - היא מבישה וראינו את תוצאות המהלך הזה שהסתיים, הפעם באמת בפיטורים בבושת פנים של קולאנג׳לו הבן.

אותי פחות מעניין איך הליגה והנהלת הסיקסרס הגיבו, זה לא מבחן התוצאה הנכון בעיניי. מה שאותי מעניין זה באיזה מצב הסיקסרס היו כאשר קיבל אותם ובאיזה מצב הם היו ביום עזיבתו.
הסיקסרס היו במצב נוראי אחרי הפיאסקו עם ביינום, כמעט ללא נכסים (רק ג׳רו הולידיי הפציע למעשה) ועם התחייבויות לקבוצות אחרות (אורלנדו אאל״ט). בתוך שלוש שנים, הינקי הכין את הקרקע בצורה הטובה ביותר האפשרית להפיכת הסיקסרס לקונטדרית עם סגל צעיר ובו שני סופרסטארים פוטנציאליים (אולי הסנטר הטוב בליגה כיום ובחירת הדראפט ה-1 שהפכה לסימונס שהוא כשרון יוצא דופן), שלל בחירות דראפט (שתיים מהן גבוהות ולא מוגנות), מספר שחקנים משלימים צעירים וטובים שחתומים על חוזים נהדרים ומצב קאפ פנטסטי. אתה יכול לקרוא לזה פיטורין בבושת פנים וכשלון קולוסאלי, אני קורא לזה הצלחה מסחררת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 4:38 pm 
Senior

העניין הוא שמה שהינקי עשה היה כל-כך קיצוני וכל-כך ניצל לרעה את הלופהולס של הליגה שהליגה החליטה שאין ברירה אלא להתערב בקבוצה שלו כדי שתעצור את מופע האימים הזה.
על זה אי אפשר להתווכח לדעתי, הצעד של הליגה לגמרי מאשר שמה שהינקי עשה היה שיא הקיצוניות בתופעה השלילית של הטאנקינג.

יכול להיות שבתוך זה הוא הראה יצירתיות וגמישות מחשבית, די קשה לומר כי כמו שציינתי - אף אחד לא עשה משהו כזה לפניו, לכן אין כל-כך את מי להשוות אותו, ולא ברור כמה יצירתיות נדרשת כדי לעשות את הצעדים האלו.
זה שהוא השאיר בסיס טוב יותר ממה שהוא קיבל זה מובן מאליו, הוא אשכרה 3 שנים בצלילה לתהום אך ורק בשביל לייצר בסיס טוב יותר, אתה מבין איזה זוועה הוא צריך היה להיות כדי לא לשפר את הבסיס?
הטענה היא שבשביל לעשות את מה שהוא עשה, בצורה כל-כך קיצונית עד שהליגה לא יכולה לשבת בצד ולתת לזה לקרות, אתה לא צריך להיות GM טוב כדי לצאת עם בסיס טוב לעתיד. אתה צריך להיות GM טוב כדי להפוך מה שהינקי קיבל למה שהינקי השאיר מבלי לבזות את המוצר כמו שהוא ביזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 5:09 pm 
Senior

Att כתב:
תומר כתב:

אני חושב שהיא לחצה וההנהלה של הסיקסרס נכנעה ללחץ ומשלמת כיום את המחיר (שלדעתי מתבטא, בין השאר, בסכומי כסף גדולים).

נו, ולדעתך הנהלת פילדלפיה הייתה צריכה/יכולה לעמוד בלחץ של ה NBA? זה לא היה לחץ שסילבר טילפן לבעלים ואמר לו "נו בחייך", זה היה איום מוחשי בסנקציות מוחשיות.
ויכול להיות שהוא GM יצירתי, בטוח שהוא לא GM טוב בכל מה שהוא מעבר ל"בניית סגל עתידי" (וגם על זה כזכור יש מחלוקת אבל אתעלם ממנה לצורך הדיון), אחרת הוא לא היה מביא למצב שהשארתו תגרום נזק לחברה שמעסיקה אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 5:34 pm 
Hall of Famer

stavs כתב:
העניין הוא שמה שהינקי עשה היה כל-כך קיצוני וכל-כך ניצל לרעה את הלופהולס של הליגה שהליגה החליטה שאין ברירה אלא להתערב בקבוצה שלו כדי שתעצור את מופע האימים הזה.
על זה אי אפשר להתווכח לדעתי, הצעד של הליגה לגמרי מאשר שמה שהינקי עשה היה שיא הקיצוניות בתופעה השלילית של הטאנקינג.

יכול להיות שבתוך זה הוא הראה יצירתיות וגמישות מחשבית, די קשה לומר כי כמו שציינתי - אף אחד לא עשה משהו כזה לפניו, לכן אין כל-כך את מי להשוות אותו, ולא ברור כמה יצירתיות נדרשת כדי לעשות את הצעדים האלו.
זה שהוא השאיר בסיס טוב יותר ממה שהוא קיבל זה מובן מאליו, הוא אשכרה 3 שנים בצלילה לתהום אך ורק בשביל לייצר בסיס טוב יותר, אתה מבין איזה זוועה הוא צריך היה להיות כדי לא לשפר את הבסיס?
הטענה היא שבשביל לעשות את מה שהוא עשה, בצורה כל-כך קיצונית עד שהליגה לא יכולה לשבת בצד ולתת לזה לקרות, אתה לא צריך להיות GM טוב כדי לצאת עם בסיס טוב לעתיד. אתה צריך להיות GM טוב כדי להפוך מה שהינקי קיבל למה שהינקי השאיר מבלי לבזות את המוצר כמו שהוא ביזה.

אני לא חושב שהליגה הייתה צריכה להתערב. אני גם לא רואה בזה מופע אימים, פילי דווקא הייתה קבוצה כייפית למדי, יחסית לקבוצת תחתית, בטח יותר מעניינת מכל מיני סקרמנטו ופיניקס של השנים האחרונות.

אבל אם הליגה הרגישה צורך להתערב, אני חושב שהיא התערבה מאוחר מדי מבחינתה. אם פילי רק הייתה ממנה GM סביר ולא את בילי קינג בתחפושת, היא הייתה היום בעמדת קונטנדרית במקום להיות בעמדה בה היא צפויה להינגף שנה אחרי שנה על ידי הסלטיקס.

וגם כך - נדמה לי שיש לא מעט ניסיונות לחקות את מה שהסיקסרס עשו, לא רק מבחינת הקיצוניות של הטאנקינג אלא גם בהתייחסות לשוק החופשי, לבחירות דראפט, לגמישות מרבית וכו׳.

אני חושב שאם מסתכלים על המהלכים עצמם, זה ברור שהינקי הוכיח דבקות באסטרטגיה, גמישות ויצירתיות. חלק מהמהלכים היו רחוקים מלהיות טריוויאליים, גם בתוך המסגרת הייחודית של האסטרטגיה. צריך לזכור שיש קבוצות שהפסידו מספר משחקים דומה לזה של פילי ולא מקסמו את האפשרות שלהם להגיע להישגים ולהתרומם גבוה. הלייקרס באותם שנים לא ניצחו הרבה יותר וסקרמנטו כבר עשור בערך לא מנצחת הרבה יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 5:38 pm 
Hall of Famer

תומר כתב:
Att כתב:
תומר כתב:

נו, ולדעתך הנהלת פילדלפיה הייתה צריכה/יכולה לעמוד בלחץ של ה NBA? זה לא היה לחץ שסילבר טילפן לבעלים ואמר לו "נו בחייך", זה היה איום מוחשי בסנקציות מוחשיות.
ויכול להיות שהוא GM יצירתי, בטוח שהוא לא GM טוב בכל מה שהוא מעבר ל"בניית סגל עתידי" (וגם על זה כזכור יש מחלוקת אבל אתעלם ממנה לצורך הדיון), אחרת הוא לא היה מביא למצב שהשארתו תגרום נזק לחברה שמעסיקה אותו.

אני לא חושב שלנ.ב.א. הייתה אופציה לסנקציות מוחשיות אבל כן, אני בהחלט חושב שההנהלה של פילדלפיה הייתה צריכה לעמוד בלחצים ולהמשיך בדרך שהיא בחרה לעצמה (שהיא לגמרי במסגרת החוקים הקיימים בליגה).

היא בטח לא הייתה צריכה למנות את הבן של היועץ החיצוני שהם לקחו בהמלצת הליגה. זה נפוטיזם מכוער והזייה מארץ ההזיות. זה שלא במקרה, הוא גם GM גרוע ברמות קאהניות ובילי קינגיות לא שיפר את המצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 5:47 pm 
Senior

Att כתב:
stavs כתב:

אני לא חושב שהליגה הייתה צריכה להתערב. אני גם לא רואה בזה מופע אימים, פילי דווקא הייתה קבוצה כייפית למדי, יחסית לקבוצת תחתית, בטח יותר מעניינת מכל מיני סקרמנטו ופיניקס של השנים האחרונות.

אבל אם הליגה הרגישה צורך להתערב, אני חושב שהיא התערבה מאוחר מדי מבחינתה. אם פילי רק הייתה ממנה GM סביר ולא את בילי קינג בתחפושת, היא הייתה היום בעמדת קונטנדרית במקום להיות בעמדה בה היא צפויה להינגף שנה אחרי שנה על ידי הסלטיקס.

וגם כך - נדמה לי שיש לא מעט ניסיונות לחקות את מה שהסיקסרס עשו, לא רק מבחינת הקיצוניות של הטאנקינג אלא גם בהתייחסות לשוק החופשי, לבחירות דראפט, לגמישות מרבית וכו׳.

אני חושב שאם מסתכלים על המהלכים עצמם, זה ברור שהינקי הוכיח דבקות באסטרטגיה, גמישות ויצירתיות. חלק מהמהלכים היו רחוקים מלהיות טריוויאליים, גם בתוך המסגרת הייחודית של האסטרטגיה. צריך לזכור שיש קבוצות שהפסידו מספר משחקים דומה לזה של פילי ולא מקסמו את האפשרות שלהם להגיע להישגים ולהתרומם גבוה. הלייקרס באותם שנים לא ניצחו הרבה יותר וסקרמנטו כבר עשור בערך לא מנצחת הרבה יותר.

הקינגס ב3 שנים האלו ניצחו 40 ומשהו משחקים יותר מפילי, הלייקרס ניצחו 20 יותר. זה הבדל משמעותי.
ואם זה לא היה מופע אימים הליגה לא הייתה מתערבת, עצם ההתערבות רק מראה כמה זו הייתה פגיעה חסרת תקדים במוצר.

ואתה נותן הרבה יותר מדי משקל שלילי למהלכים של קולאנג'לו, ברמה שזה קצת מרגיש לי שנוח לך שיש את מי להאשים אם התהליך לא יצליח, ואם הוא כן יצליח - אז הקרדיט יילך רק להינקי וזה יהיה 'למרות קולאנג'לו'.
(זה דרך אגב מה שכל-כך נוח בלתמוך בהינקי, שהתהליך שלו היה ללא מועד סיום משוער ולכן הוא יכול היה פשוט להמשיך להפסיד עד שיעיפו אותו, ואז אם 'התהליך' לא יצליח אפשר יהיה להגיד שזה רק בגלל שלא נתנו לו לסיים. תכלס זה גם קצת מה שקרה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 5:52 pm 
Senior

רגע רגע, לא דיברתי על קולאנג'לו, לאן אתה רץ.

אם אני מבין אותך נכון, הנהלת הסיקסרס לא הייתה צריכה לפטר את הינקי, אף שה NBA לחצו עליהם לעשות כן. הבנתי נכון?
לעניין הסנקציות, לא אני ולא אתה יודעים אבל אני יכול לשער שלא הייתה לאדם סילבר שום בעיה חלוקת הכנסות מחוזי שידור במינימום של תפוסה, רק מניח, כן?

שמע, מתנצל מראש אבל כל הפתיל הזה מזכיר לי ויכוחים שהתנהלו פה עם דתיים (או עם ליברטיאנים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 6:02 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

רק להזכיר שלא הינקי בחר את סימונס ושאין לנו שום הוכחה שהוא היה בוחר בו ולא נגיד באינגרם או אפילו מתחכם, בוחר בבנדר ומשאיר אותו להתבשל באירופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 7:53 pm 
Hall of Famer

רק כדי להראות בפעם המיליון שאין קשר בין הערכתי להינקי לחוסר הערכתי לליצן בחליפה, הנה מבחר מההודעות שלי בפורום על האיש, לפני שהינקי הגיע לפילי ולפני שידעתי שהוא יהרוס קבוצה נוספת שאני מחבב:

״לא ייאמן. איך קולאנג'לו עדיין מחזיק שם בתפקיד?״
יש לראפטורס סגל פשוט מביך.
כשאתה רואה מה התמורה שקבוצות אחרות מקבלות עבור הסטאר שלהם שעובר... והוא זה שאפשר את הסופר-גרופ של מיאמי מלכתחילה.״

גואטה הגיב:
״אשכרה. לא בטוח שאפילו בימי הקראפטורס פוסט וינס היינו כאלו רעים. קולאנג'לו שיכור או משהו, אבל האמת לא בטוח כל כך מי יכול באמת להצליח. חבל שבמסגרת הCBA האחרון לא עבדו על פתרון לקיזוז שיעורי המס, זה מה שבאמת הורג את הראפטורס שנים.״

ואני עניתי:
״אני חושב שעם החלטות יותר חכמות, אפשר להתמודד גם עם עניין המסים. הראפטורס פשוט עשו מספר בלתי נתפס של החלטות גרועות מאוד. קולאנג'לו בנה ופירק מספר פעמים, לא מצא שחקן יוצר בקו האחורי שישלים את בוש (תוך כדי שהוא נאחז בברניאני שלא תאם לכוכב שלו בשום צורה) ושכח את הקונספט של הדבר הזה שנקרא הגנה. בגזרת המאמן נרשמים געגועים למיטצ'ל, מה שיכול אולי לתאר כמה גדולה הזוועה כעת. מביך ובעיניי אין הרבה קשר למסים. כשאתה מגיע למצב כזה, זה לא בגלל שהרצפה מעט עקומה.״

״אגב, מי שבנה את הקבוצה הזו זה קודם כל קולאנג'לו עם הטריידים המופרכים שלו שפינו מקום למיאמי תחת תקרת השכר. מעניין איך הוא הרגיש כשראה את הכוכב שלו לשעבר לוקח אליפות.״

ועמוס גואטה הסכים איתי וכתב:
״מה שעוד יותר מצחיק זה שהיה לו יד ורגל גם באליפות של דאלאס כי הוא סידר להם את מריון. בתכלס, האופציה מס' 3 בהתקפה של שתי האלופות האחרונות הגיעה באדיבות קולאנג'לו. OKC צריכה איזשהו סקורר בעמדות הפנים, לא ? במקומם הייתי מרים טלפון, אולי אפשר להשיג את בארניאני בשביל דאקואן קוק, קול אלדריץ', לאזאר היוורד ושתי בחירות דראפט.״

אחרי שאהוד התפלא על החוזה של פילדס ותהה אם מי שמנהל את טורונטו זה ילדים מפגרים עניתי:
״לא ילדים מפגרים אבל קרוב לכך - האיש הוא בריאן קולאנג'לו שמתחרה בשנים האחרונות במרץ על תואר הג'י-אם הגרוע בליגה, תוך היעדר אסטרטגיה ברורה ושרשרת של החלטות גרועות עד נוראיות, שכמו שגואטה הזכיר עזרו לבנות את שתי האלופות האחרונות, דאלאס ומיאמי.״

בקיצור - אין קשר בין דעתי על קולאנג׳לו לבין דעתי על הינקי.

אני בהחלט חושב שהמהלכים שלו גרמו להרס של חלק גדול מאוד מהאפסייד של התהליך.
אפשר לא להסכים איתי ולהאשים אותי בסנגור של הינקי והישגיו
ואפשר גם פשוט להסתכל על הפעולות של קולאנג׳לו.

בכל מקרה, אני קצת מתעייף מהוויכוחים האלו בעצמי. אני לא אצליח לגרום לכם להסתכל על הינקי אחרת ואתם לא תגרמו לי להסתכל על ניהול אחרת, כך שזה מיותר, אפילו יותר משאר הדיונים שאנחנו מנהלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 9:06 pm 
Hall of Famer

רק ניתן עוד נקודה אחת שכבר הזכרתי אותה. אתה מסתכל על הינקי בואקום של החלטות לשיפור המצב המקצועי של הקבוצה ושוכח כל הזמן שהאן.בי.איי זה לא ספורט, או לפחות לא רק ספורט, אלא קודם כל ביזנס שמגלגל המון המון כסף. ההתערבות של הליגה לא באה בגלל שפילי הייתה קבוצה גרועה, אפילו לא בגלל שפילי השתינה מהמקפצה על שיטת הטנקינג, אלא פשוט בגלל פגיעה כלכלית במוצר שנקרא אן.בי.איי. לא רק שההכנסות של פילי היו נמוכות, אלא שההכנסות של שאר הקבוצות במשחקי הבית שלהם מול פילדלפיה היו מאד נמוכות. ההפסדים הכספיים האלו הביאו את הליגה לפנות לפילי ולגרום לה להנחית את קולאנג'לו מעל הינקי.

לפי איך שהינקי התנהל גם הוא לא ייחס חשיבות לעניין העסקי. לא לייחס חשיבות לעניין העסקי זה לא לעשות את העבודה שלך בצורה טובה ולא חשוב כמה פעמים הצלחת להוציא בחירת דראפט נוספת בעוד איזה טרייד. זאת הנק' הכי מהותית כשבוחנים את הקדנציה של הינקי. זה הכישלון שלו וזאת הסיבה שהוא פוטר. אח"כ אפשר גם להתווכח על העבודה המקצועית שהוא עשה וגם שם לטעמי יש הרבה על מה להתווכח.

אבל להגיד שזה שהינקי פוטר בצורה חסרת תקדים זה לא אומר שהוא נכשל זה מצחיק ומתעלם מכל צד אחר שקיים בתפקיד הזה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 9:19 pm 
Sophomore

שארלוט בובקאטס מהווה פגיעה יותר חמורה במותג של הנבא (בקטע אינטגרלי). יש קבוצות שמסריחות את הפרקט באמת תקופות בלתי נגמרות ואף אחד לא אומר על זה כלום ולא חושב להתערב.

אני חושב שבכלל שהאסטרטגיה הייתה כל כך מוצהרת והיה על זה זרקור כזה בולט, הליגה שקשקה מפחד שזה אשכרה יתפוס ותצא משם קבוצה אלופה. ובגלל זה סגרו את הפרויקט בכוח.
הרעיון שמקבוצה שמנסה להפסיד בכוונה כאסטרטגיה תקופה ארוכה עוד תצא קבוצה אלופה מבאס גם אותי. בעיניי זה הדיון, אבל הליגה פחדה מלקיים אותו. העדיפו לתת איזה טיעון כלכלי מעופש. עכשיו הם בבלאגן כי רוחו של הינקי מרחפת, הפרוייקט שלו בשורה התחתונה הוא הצלחה מקצועית ואי אפשר גם לטעון כנגדו כי לא הזדמן לו להגיע לסיומו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 19, 2018 10:29 pm 
Hall of Famer

אני מסכים שזו הייתה הסיבה האמיתית מאחורי ההתערבות של הליגה ולא איזה שקר כלשהו על הכנסות בעייתיות.
בגלל זה הם נזעקו גם לשנות את חוקי הבחירה בדראפט.

פילי לדעתי הייתה מתמודדת חזק במשך שנים ארוכות על האליפות אם היה מתאפשר להינקי להמשיך את הדרך שלו. הוא היה קרוב למה שהוא רצה להשיג. נדמה לי שזה די ברור, גם אם לא לחברי הפורום הזה.

ואני אישית חושב שזה היה עושה רק טוב לליגה.
מה שיקרה במקום זה, זה שבוסטון תיקח את המזרח בשנים הקרובות, כנראה בלי יותר מדי תחרות
(אולי לברון יחליט להישאר ולתת קצת פייט).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 106 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה