סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אוקטובר 19, 2024 7:35 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 412 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 3:37 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
Hacohen כתב:
היו פה בערך 19000 עמודי דיונים שבהם ניסיתי להסביר שאופציה לכשעצמה היא תמורה שהערך שלה יכול להתברר רק במימוש. מה שברור לכל בנאדם שאי פעם החזיק נייר ערך.

אבל עדיין יש כאלה, מסתבר, שמתעקשים שכדור הארץ הוא שטוח. כלומר שעצם העובדה שקיבלת אופציות (בחירות דראפט) זה כבר תמורה שמאפשרת לך לקבוע שזו עסקה טובה, לא משנה מה שילמת ומה ערך המימוש (שיכול להיות גם 0).

יש כמה וכמה אנשים שמוכרים קרקעות חקלאיות או אופציות בינאריות שמתבאסים שהם לא מכירים את החבר'ה האלה.

אכן הסברת את זה הרבה ואתה עדיין טועה לגמרי. מנסים לבחון עסקה טובה או לא בזמן אמת ולא בדיעבד, וכל מי שמתעסק בהשקעות יגיד את זה גם כן, גם פה אני בספק כמה מסכימים איתך, למשל יובל אני בטוח שהוא בנוגע לדעה הזאת בעמדה של att ושלי, אבל לריב עם att זה כנראה יותר כיף מלהסכים איתו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 3:40 am 
Senior

אני חושב שהטרייד של הולידיי היה בינוני עד גרוע בזמן אמת. אני לא אחראי לכל ההודעות של נדב.

וההודעה מאוד אירונית בעיני אגב, כי כל הבעיה שלי עם העמדות של אטט זה שהן מתחלפות תמידית על פי התוצאה. כל 'התיאוריות' שלו חסרות משמעות כי הן לא ניתנות להפרכה. זה בדיוק הפסאודו-מדע השרלטני שאני שונא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 8:00 am 
Hall of Famer

kakon3 כתב:
Hacohen כתב:
היו פה בערך 19000 עמודי דיונים שבהם ניסיתי להסביר שאופציה לכשעצמה היא תמורה שהערך שלה יכול להתברר רק במימוש. מה שברור לכל בנאדם שאי פעם החזיק נייר ערך.

אבל עדיין יש כאלה, מסתבר, שמתעקשים שכדור הארץ הוא שטוח. כלומר שעצם העובדה שקיבלת אופציות (בחירות דראפט) זה כבר תמורה שמאפשרת לך לקבוע שזו עסקה טובה, לא משנה מה שילמת ומה ערך המימוש (שיכול להיות גם 0).

יש כמה וכמה אנשים שמוכרים קרקעות חקלאיות או אופציות בינאריות שמתבאסים שהם לא מכירים את החבר'ה האלה.

אכן הסברת את זה הרבה ואתה עדיין טועה לגמרי. מנסים לבחון עסקה טובה או לא בזמן אמת ולא בדיעבד, וכל מי שמתעסק בהשקעות יגיד את זה גם כן, גם פה אני בספק כמה מסכימים איתך, למשל יובל אני בטוח שהוא בנוגע לדעה הזאת בעמדה של att ושלי, אבל לריב עם att זה כנראה יותר כיף מלהסכים איתו.

אין לי מושג מי מסכים איתי, אבל מי שלא-כמוך-פשוט טועה במושכלות יסוד. ואתה עוד מרהיב לכתוב "כל מי שמתעסק בהשקעות יגיד לך". אז הנה לך, באפט:

שחקן זה נכס. בחירת דראפט זה אופציה להשגת נכס. אם אנחנו מסכימים, בוא נתקדם. אם לא, תסביר איפה אני טועה. הלאה.

עשית עסקה שהחליפה נכס באופציה לנכס. נכס מגלם בתוכו את מה שהוא שווה היום ואת הפוטנציאל המוערך שלו (כמו נכס נדל"ן עם זכויות בניה נוספות). אופציה מגלמת סיכון/סיכוי למימוש נכס. האופציה יכולה להתממש גם ב0 או בערך נמוך מאד. אם אנחנו מסכימים בוא נתקדם. אם לא, תסביר איפה אני טועה. הלאה.

הדרך היחידה שמוכרת בעולם העסקים לבדוק אם הרווחת או הפסד בעסקת רכישת האופציה, היא האם האופציה התממשה בערך גבוה יותר ממה ששילמת עליה. אם אנחנו וכו', אם לא, וגו'.

אגב, ל"אסטרטגיה" שעקרונה המוביל הוא מסירת נכסים לשם איסוף אופציות ללא גידור, קוראים "הימורים".

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 8:11 am 
Hall of Famer

יש הרבה הבדלים בין עולם העסקים לבין טריידים, אבל הנה אחד מובהק. בטרייד עבור בחירה, נדרשות שתי החלטות. בטרייד ואז הבחירה בדראפט, זאת לעומת החלטה אחת בהשקעה באופציות. ולכן קשה כפליים להעריך את טיב ההחלטה על הטרייד כשהיא התרחשה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 9:15 am 
Hall of Famer

נורטון כתב:
יש הרבה הבדלים בין עולם העסקים לבין טריידים, אבל הנה אחד מובהק. בטרייד עבור בחירה, נדרשות שתי החלטות. בטרייד ואז הבחירה בדראפט, זאת לעומת החלטה אחת בהשקעה באופציות. ולכן קשה כפליים להעריך את טיב ההחלטה על הטרייד כשהיא התרחשה

טריידים זה עסקים לכל דבר, והדוגמה שנתת היא לא דוגמה להבדל, אלא דוגמה קלאסית לכך שבחירה בדראפט היא אופציה ולמידת הסיכון שנוטל על עצמו מי שמוסר נכס תמורת אופציה לנכס.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 9:31 am 
Sophomore

נורטון כתב:
מה יש, אתה לא מקבל מספיק יחס באוף טופיק?

אני הגבתי כדי להשכין שלום בין אנשים, וגם על מנת להביע
עמדה שהעניין הזה כולם צודקים, כי אלו התפלספויות שאי אפשר באמת להכריע בהן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 10:28 am 
Senior

kakon3 כתב:
Hacohen כתב:

אבל אפילו אם מסתכלים על התוחלת של הבחירות שניו אורלינס העבירו, על החוזק של הדראפטים הרלוונטים (בעיקר זה של נואל), על מה היה הגיוני להעריך שיצא מנואל, זה ממש לא מפתיע שניו אורלינס ניצחה את הטרייד הזה. או לחלופין, שג'רו הולידיי שווה את שני השחקנים שעברו תמורתו.

זה לא רק בחינה בדיעבד, אבל גם מעבר לזה - אם הGM בוחר את השחקנים בדראפט אח"כ, אני לא רואה סיבה לנתק את השחקנים שהוא בחר מהעסקה שהוא עשה על הבחירות כדי להעריך את העסקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 1:54 pm 
Hall of Famer

אתם מתעלמים מהמטרה החשובה ביותר בטרייד על ג'רו. זאת לא הייתה התמורה. התמורה הייתה בונוס.
המטרה הייתה לנקות חומר שחקנים טוב, כדי שאפשר יהיה להיות גרועים ויותר חשוב מכך, חוזים ארוכי טווח.
זאת הייתה מכירת חיסול פחות או יותר ולהוציא על מכירת חיסול 2 בחירות לוטרי זאת הצלחה גדולה, לא חשוב איזה שחקנים נבחרו אח"כ.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 1:57 pm 
Junior

בלי קשר ספציפית לטרייד של הולידיי, אני לא מבין מה המשמעות של בחינת טרייד לפי התוצאה הסופית. הרי בזמן אמת אתה לא יכול לחזות את העתיד.
בסוף החלטה (וזה נכון לכל החלטה בכל תחום) יכולה להימדד אך ורק לפי המידע שהיה לך באותו זמן. התוצאות הסופיות בעיני אמורות לשמש אך ורק כסוג של sanity check, כלומר, אם לאורך זמן אתה רואה שהגישה שלך לא מניבה את התוצאות הרצויות אז כדאי שתחזור אחורה ותנסה להבין איפה אתה טועה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 2:03 pm 
Junior

Att כתב:
לשלוח את ג׳רו הולידיי בטרייד תמורת הבחירה השישית בתחילתה של בנייה מחדש,
כאשר המטרה היא להשיג כמה שיותר בחירות, כמה שיותר גבוהות
כדי לחזק את הקבוצה בטווח הזמן הארוך ולהחליש אותה בטווח הזמן הקצר
זה טרייד מצוין, בין אם הגיעו ממנו שחקנים משמעותיים או לא.
זוהי החלטה שהיא לא רק טקטית אלא גם אסטרטגית.
להסתכל על הטרייד הזה שלא כחלק ממכלול של תכנית
וכמנותק ממהלכים שהביאו לפילי כוכבים אחרים כמו אמביד, סימונס, באטלר והאריס
זה מטופש לגמרי וחסר טעם. הינקי רוקן במכוון את הקבוצה מנכסיה (ורוקן את הקאפ שלה תוך כדי כדי לרכוש בחירות) והעביר אותה ממצב של בינוניות (סטייל אורלנדו של השנים האחרונות) למצב שבו היא מגרדת את התחתית של הליגה ואוספת נכסים כדי שתוכל להתרומם לאחר מכן למעמד של קונטנדרית.
בטרייד הזה היא אספה שני שחקנים צעירים בבחירות גבוהות יחסית שמה לעשות לא צלחו (אם כי שניהם שחקנים תורמים בליגה).

אבל כמה אפשר כבר להתווכח על אותו דבר.
כל אחד אמר כבר את דעתו 1,203 פעם.
אתם חושבים שאני מלהג וכנראה מטומטם באופן כללי.
אני חושב.. אני אחסוך מכם את מה שאני חושב.

החלטתי להקצות את הזמן שאני בדרך כלל מקדיש כדי לכתוב כאן כדי לעשות משהו שקשור בנושא דומה ותהיה לו, בתקווה, תועלת רבה יותר,
מאשר להמשיך את הוויכוחים הסיזיפיים האלו כאן.

פה אגב, אני חולק עליך.
אני לגמרי מסכים עם הגישה שאומרת שצריך להיפטר מנכסים טובים שלא מתאימים לטיימליין שלך כשאתה מחפש לבנות. זה בדיוק מה שעושים עכשיו באוקלהומה. אבל אם יש לך נכס טוב וצעיר כמו ג'רו הולידיי (היה בן 22 בזמנו), אני חושב שזו טעות להיפטר ממנו על מזבח ה"להיות גרוע בכל מחיר". זה בעצם שקול לכך שאוקלהומה הייתה מחליטה בתחילת העונה להיפטר משג"א בתמורה לבחירות דראפט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 2:16 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
אתם מתעלמים מהמטרה החשובה ביותר בטרייד על ג'רו. זאת לא הייתה התמורה. התמורה הייתה בונוס.
המטרה הייתה לנקות חומר שחקנים טוב, כדי שאפשר יהיה להיות גרועים ויותר חשוב מכך, חוזים ארוכי טווח.
זאת הייתה מכירת חיסול פחות או יותר ולהוציא על מכירת חיסול 2 בחירות לוטרי זאת הצלחה גדולה, לא חשוב איזה שחקנים נבחרו אח"כ.

כן, האיש כתב מחדש את חוקי הניהול.

הוקיץ' כתב:
בלי קשר ספציפית לטרייד של הולידיי, אני לא מבין מה המשמעות של בחינת טרייד לפי התוצאה הסופית. הרי בזמן אמת אתה לא יכול לחזות את העתיד.
בסוף החלטה (וזה נכון לכל החלטה בכל תחום) יכולה להימדד אך ורק לפי המידע שהיה לך באותו זמן. התוצאות הסופיות בעיני אמורות לשמש אך ורק כסוג של sanity check, כלומר, אם לאורך זמן אתה רואה שהגישה שלך לא מניבה את התוצאות הרצויות אז כדאי שתחזור אחורה ותנסה להבין איפה אתה טועה.

זה באמת דיון שסחט פה הרבה מאד הודעות בזמנו, אז אני רק אתמצת. ההבדל בין החלטה נכונה (ההחלטה שהיית אמור לקחת פר המידע שהיה לך בזמן ההחלטה), לבין החלטה טובה (החלטה שהניבה תוצאות טובות).

ברור שלא כל ההחלטות הנכונות טובות, ולא כל הטובות נכונות. אבל התוחלת של ההחלטות הנכונות טובה. לכן כדאי לקחת החלטות נכונות רוב הזמן.

אבל כל זה לא קשור לעצם העובדה שג'רו היה נכס (שחקן פעיל+פוטנציאל) והוא עבר תמורת אופציות (בחירות דראפט). זה בסיסי. אי אפשר לממש אופציה ולהתעלם משווי המימוש של האופציה בבחינת כדאיות ההשקעה. אם מסרת דירת 4 חדרים בהרצליה בעבור קרקע חקלאית עם פוטנציאל הפשרה, והועדה החליטה לא להפשיר-הפסדת דירת 4 חדרים וקיבלת כלום. קשה לי להאמין שתחשוב שזה היה כדאי, ואם כן-תעביר את הפרטים שלך לענבל אור/אורן קובי/אלדד פרי.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 4:26 pm 
Sophomore

Hacohen כתב:
הדרך היחידה שמוכרת בעולם העסקים לבדוק אם הרווחת או הפסד בעסקת רכישת האופציה, היא האם האופציה התממשה בערך גבוה יותר ממה ששילמת עליה. אם אנחנו וכו', אם לא, וגו'.
.

זה התוצאה הסופית וזה הרווח או ההפסד בפועל.
מה יצא בסוף זאת לא הדרך לבחון אם השקעה היא טובה/היתה כדאית או לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 4:29 pm 
Sophomore

עדכון מצב השחקנים הפנויים הבכירים כרגע:

עדיין ללא קבוצה:
אייזאה תומאס ששוחרר אחרי 10 ימים מניו אורלינס ,
מייקל קיד גילכריסט
לאנס סטיבנסון
דיון וויטרס
דמרה קארול
אנדרה רוברסון
אימאן שומפארט
נואה וונלה
ג'ונה בולדן
קנת' פאריד
ת'ון מייקר
ושני השבאזים :)
שבאז נפייר
שבאז מוחמד

נערך לאחרונה על ידי nba_fan בתאריך ה' אפריל 22, 2021 4:30 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 4:30 pm 
Sophomore

Hacohen כתב:
אבל כל זה לא קשור לעצם העובדה שג'רו היה נכס (שחקן פעיל+פוטנציאל) והוא עבר תמורת אופציות (בחירות דראפט). זה בסיסי. אי אפשר לממש אופציה ולהתעלם משווי המימוש של האופציה בבחינת כדאיות ההשקעה. אם מסרת דירת 4 חדרים בהרצליה בעבור קרקע חקלאית עם פוטנציאל הפשרה, והועדה החליטה לא להפשיר-הפסדת דירת 4 חדרים וקיבלת כלום. קשה לי להאמין שתחשוב שזה היה כדאי, ואם כן-תעביר את הפרטים שלך לענבל אור/אורן קובי/אלדד פרי.

אם אתה מיליארדר שעושה הרבה עסקאות כאלה, אז כן אתה יכול לחשוב שהעסקה היתה כדאית טובה ונכונה (וכל מילה אחרת חיובית) גם אם לא הרווחת ספציפית באותה עסקה, זאת תהיה חשיבה נכונה של משקיע שבוחן בזמן אמת מה כדאי על פי ההערכות וסיכויים ולא על פי מה יצא במקרה בסוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 4:35 pm 
Sophomore

stavs כתב:
זה לא רק בחינה בדיעבד, אבל גם מעבר לזה - אם הGM בוחר את השחקנים בדראפט אח"כ, אני לא רואה סיבה לנתק את השחקנים שהוא בחר מהעסקה שהוא עשה על הבחירות כדי להעריך את העסקה.

בזמן העסקה אם יש שחקנים ידועים אז אפשר לדבר עליהם, אפשר להגיד שהפונטציאל של נואל + בחירה 12 בנקודת הזמן ההיא שווה הרבה פחות ממה שהולידי היה, ועל זה אפשר להתדיין. אבל אין טעם להסתכל על המימוש ולהגיד יצא לי בחירת באסט ונואל גרוע אז עסקה מפגרת, או לחילופין יצא לי ב12 איזה יאניס ונואל התברר כסופרסטאר וואי העסקה הכי גאונית בכל הזמנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 5:00 pm 
Senior

אני חושב שבבחירות דראפט יש כזה אפיל נוצץ שלא מחובר לתוחלת, שלפעמים חייבים לדבר על מה הייתה התוצאה של הבחירה כדי לדעת להעריך אותה באמת.
אני משוכנע ב100% שהערך של בחירה X גבוהה משמעותית מהערך של השחקן שנבחר בבחירה הזו, גם אם מלכתחילה היה די ברור שזה השחקן שייבחר באותו המקום.
אז אני מסכים שאם נגיד העברתי את הולידיי תמורת בחירת סיבוב שני וכמה שנים אח"כ בחרתי בבחירה הזו את יוקיץ', זה לא שאני יכול לומר בדיעבד שהעסקה הזו הייתה מבריקה ואני כזה גאון שידעתי שהולידיי לא שווה לי כמו הבחירה הזו, ומצד שני - נורא קל להגיד שהולידיי על 2 בחירות לוטרי זה מעולה, אבל בפועל אם תשלוף משקית 2 שחקנים מהלוטרי של 2013+14 בלפחות 70% מהמקרים תקבל צמד שלא שווה ביחד את מה שג'רו הולידיי נותן לך, אז זה לא רק מה יצא לך מהבחירות.
מה גם שנואל היה נתון כבחירה של פילי ב6, אז נעשה את אותו תרגיל על נרלנס נואל+ עוד שחקן בבחירות 1-15 נגיד בדראפט 2014, אני די בטוח שרוב הזמן תגריל חבילה שלא שווה את הולידיי.

נערך לאחרונה על ידי stavs בתאריך ה' אפריל 22, 2021 5:37 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 5:14 pm 
Hall of Famer

סתיו, לא כל כך הבנתי את מה שרצית להגיד.
בכל מקרה, אי אפשר להתייחס לעסקת הולידיי כעסקה שבה פילי רצתה לקבל תמורת בחירות דראפט יותר טובה מהולידיי.
הסיבות לעסקה היו קודם כל להיפטר מחוזה ארוך טווח ורצון להיפטר משחקן שהינקי העריך שהוא לא מספיק טוב כפרנצ'ייז פלייר (צדק) ולכן צריך ללכת כדי שאפשר יהיה להיות מספיק גרוע כדי להשיג את הפרנצ'ייז פלייר בדראפט.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 5:26 pm 
Hall of Famer

kakon3 כתב:
Hacohen כתב:
.

זה התוצאה הסופית וזה הרווח או ההפסד בפועל.
מה יצא בסוף זאת לא הדרך לבחון אם השקעה היא טובה/היתה כדאית או לא.

בגלל זה טרחתי לכתוב שהתוחלת של החלטות נכונות היא טובה.

אבל כן, השקעה טובה נמדדת בתוצאה. תאהב או לא תאהב.

בכל מקרה הדיון היה על מסירת נכס בעבור אופציה. אם אתה לא מסכים איתי ששחקן הוא נכס מניב ובחירת דראפט היא אופציה, אין לנו בסיס לדיון

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 6:20 pm 
Senior

עמוס לב כתב:
סתיו, לא כל כך הבנתי את מה שרצית להגיד.
בכל מקרה, אי אפשר להתייחס לעסקת הולידיי כעסקה שבה פילי רצתה לקבל תמורת בחירות דראפט יותר טובה מהולידיי.
הסיבות לעסקה היו קודם כל להיפטר מחוזה ארוך טווח ורצון להיפטר משחקן שהינקי העריך שהוא לא מספיק טוב כפרנצ'ייז פלייר (צדק) ולכן צריך ללכת כדי שאפשר יהיה להיות מספיק גרוע כדי להשיג את הפרנצ'ייז פלייר בדראפט.

אני אומר שקשה להעריך עסקה על בחירות דראפט במנותק מהתוצאה, כי יש לאנשים נטייה להעריך הערכת יתר את המשמעות של בחירת דראפט.
יש בהן איזו משיכה שגורם להטיית מהמר מסוימת.
ומעבר לזה אני אומר שלא סתם היה לפילדפיה חוסר מזל עם השחקנים שהם בחרו, אלא שרוב הקומבינציות של נואל+ שחקן נוסף מהלוטרי של 2014 היו מסתיימות בזה שניו אורלינס הרוויחה מהטרייד הזה.

ואני מבין מה שאתה אומר עם הניסיון להיפטר משחקנים טובים, אבל כמו שהוקיץ' אמר - להיפטר מהולידיי בגיל 22 זה מקרה אחר כשיש לך שחקן מוכשר בגיל 22. היית נפטר משיי גילג'ס אלכסנדר במקום הת'אנדר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 6:24 pm 
Junior

Hacohen כתב:
עמוס לב כתב:
המטרה הייתה לנקות
הוקיץ' כתב:

זה באמת דיון שסחט פה הרבה מאד הודעות בזמנו, אז אני רק אתמצת. ההבדל בין החלטה נכונה (ההחלטה שהיית אמור לקחת פר המידע שהיה לך בזמן ההחלטה), לבין החלטה טובה (החלטה שהניבה תוצאות טובות).

ברור שלא כל ההחלטות הנכונות טובות, ולא כל הטובות נכונות. אבל התוחלת של ההחלטות הנכונות טובה. לכן כדאי לקחת החלטות נכונות רוב הזמן.

קודם כל, בניגוד לדוגמה שלך, בחירת דראפט מניבה ערך בוודאות ולכן מדובר בדוגמה בעייתית. הערך יכול להיות גבוה או נמוך, אבל ערך יש.
לגבי ההבחנה שאתה עושה בין החלטה נכונה לטובה, לא ברור לי איזה ערך זה משרת. בסוף כשמדברים על ניהול מדברים על קבלת החלטות, לא על מזל.
ולא, זה לא ממש משנה שהולידיי היה נכס ובתמורה הם קיבלו אופציה. גם את האופציה ניתן לכמת (ע"י התוחלת של הבחירה בשילוב עם חוזק הדראפט הספציפי). אם זה לא היה ניתן לכימות אז אף אחד לא היה מחליף שחקנים תמורת בחירות כי זה היה כמו רולטה. אז נכון, דראפט זה יותר מסוכן מעסקה שכוללת רק החלפת שחקנים, אבל גם זה משהו שאמור להיכנס למודל שלך.
וכאמור, אני חושב שמדובר היה בעסקה רעה, אבל בגלל המידע שהיה בזמן אמת ולא בגלל מה שקרה בדיעבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 6:30 pm 
Junior

מעבר לזה - אסטרטגיה שמתבססת כולה על ירידה לשאפתות כדי להשיג בחירות דראפט שיקיפיצו אותך למעלה מחייבת מחלקת סקאוטינג סופר משובחת.
אני חושב שגם מערציו הגדולים של הינקי יסכימו שבמקרה הטוב הוא היה עם עין סבירה לפרוספקטים, לא יותר.
אמביד כמובן היה שיחוק על ( אם כי ברוב המוקים שבדקתי עכשיו חזו אותו בבחירה 1, בלא מעט הוא היה ב4 גם) אבל מעבר לזה שאר הבחירות שלו הן בינוניות ומטה.
רוצה להגיד - אלא אם האסטרטגיה העיקרית שלך היא לאסוף נכסים על מנת לבצע טריידים (דבר נדיר עבור סופרסטאר, בטח לקבוצה מחורבנת) תנאי יסודי שלך הוא יכולת מאוד גבוה בזיהוי כשרון, דבר שלא היה בפילי.

מה שכן אני מסכים עם עמוס לגמרי, המטרה המרכזית הייתה להיות גרועים ממש בטווח הקצר, דבר שכנראה לא היה אפשרי עם הולידיי. התמורה האמיתית על הולידיי לא הייתה רק 2 בחירות הדראפט (אם כי כמובן שהם חלק מרכזי באיסוף נכסים) אלא ה19 נצחונות שהיו להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 6:36 pm 
Hall of Famer

מצד שני, לתת לקבוצה שחקן כמו הולידיי, זה אומר לתת לאותה קבוצה עוד חמישה נצחונות וזה אומר בחירת דראפט עתידית פחות טובה (בסבירות גבוהה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 22, 2021 7:35 pm 
Hall of Famer

הוקיץ' כתב:
Hacohen כתב:
עמוס לב כתב:
המטרה הייתה לנקות
הוקיץ' כתב:

קודם כל, בניגוד לדוגמה שלך, בחירת דראפט מניבה ערך בוודאות ולכן מדובר בדוגמה בעייתית. הערך יכול להיות גבוה או נמוך, אבל ערך יש.
לגבי ההבחנה שאתה עושה בין החלטה נכונה לטובה, לא ברור לי איזה ערך זה משרת. בסוף כשמדברים על ניהול מדברים על קבלת החלטות, לא על מזל.
ולא, זה לא ממש משנה שהולידיי היה נכס ובתמורה הם קיבלו אופציה. גם את האופציה ניתן לכמת (ע"י התוחלת של הבחירה בשילוב עם חוזק הדראפט הספציפי). אם זה לא היה ניתן לכימות אז אף אחד לא היה מחליף שחקנים תמורת בחירות כי זה היה כמו רולטה. אז נכון, דראפט זה יותר מסוכן מעסקה שכוללת רק החלפת שחקנים, אבל גם זה משהו שאמור להיכנס למודל שלך.
וכאמור, אני חושב שמדובר היה בעסקה רעה, אבל בגלל המידע שהיה בזמן אמת ולא בגלל מה שקרה בדיעבד.

לא תמיד יש ערך. יש בחירות דראפט שהופכות לשחקנים שלעולם לא משחקים בליגה. יש בחירות דראפט גם במקומות הגבוהים ביותר שאחרי זמן קצר מאד מאבדות את כל הערך (אודן, בנט). יש כאלה עם ערך נמוך עד גיחוך.

העיקר להבין שמדובר באופציה, ומה שקובע באופציה זה ערך המימוש.

הערך שזה משרת הוא שהתוחלת של החלטות נכונות זה החלטות טובות. הסברתי את זה בפירוט איזה 10000 פעם. לכן ברור שהמסקנה בניהול היא לקחת כמה שיותר החלטות נכונות וכמה שפחות להסתמך על מזל.

אני בהמשך לזה טוען שהינקי לא עשה החלטות נכונות, כל התכנית שלו היתה מופרכת מיסודה ועם הסתמכות מופרעת על מזל ומקריות.

וזה שעמוס ושקי מסכימים שהמטרה שלו היתה להיות גרוע, לא אומר שהוא קיבל החלטות נכונות או טובות. זה אומר שהיתה לו אסטרטגיה איומה ומופרכת, והוא מימש אותה על ידי טריידים כמו זה על ג'רו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 23, 2021 1:31 am 
Hall of Famer

הוקיץ' כתב:
Att כתב:
לשלוח את ג׳רו הולידיי בטרייד תמורת הבחירה השישית בתחילתה של בנייה מחדש,
כאשר המטרה היא להשיג כמה שיותר בחירות, כמה שיותר גבוהות
כדי לחזק את הקבוצה בטווח הזמן הארוך ולהחליש אותה בטווח הזמן הקצר
זה טרייד מצוין, בין אם הגיעו ממנו שחקנים משמעותיים או לא.
זוהי החלטה שהיא לא רק טקטית אלא גם אסטרטגית.
להסתכל על הטרייד הזה שלא כחלק ממכלול של תכנית
וכמנותק ממהלכים שהביאו לפילי כוכבים אחרים כמו אמביד, סימונס, באטלר והאריס
זה מטופש לגמרי וחסר טעם. הינקי רוקן במכוון את הקבוצה מנכסיה (ורוקן את הקאפ שלה תוך כדי כדי לרכוש בחירות) והעביר אותה ממצב של בינוניות (סטייל אורלנדו של השנים האחרונות) למצב שבו היא מגרדת את התחתית של הליגה ואוספת נכסים כדי שתוכל להתרומם לאחר מכן למעמד של קונטנדרית.
בטרייד הזה היא אספה שני שחקנים צעירים בבחירות גבוהות יחסית שמה לעשות לא צלחו (אם כי שניהם שחקנים תורמים בליגה).

אבל כמה אפשר כבר להתווכח על אותו דבר.
כל אחד אמר כבר את דעתו 1,203 פעם.
אתם חושבים שאני מלהג וכנראה מטומטם באופן כללי.
אני חושב.. אני אחסוך מכם את מה שאני חושב.

החלטתי להקצות את הזמן שאני בדרך כלל מקדיש כדי לכתוב כאן כדי לעשות משהו שקשור בנושא דומה ותהיה לו, בתקווה, תועלת רבה יותר,
מאשר להמשיך את הוויכוחים הסיזיפיים האלו כאן.

פה אגב, אני חולק עליך.
אני לגמרי מסכים עם הגישה שאומרת שצריך להיפטר מנכסים טובים שלא מתאימים לטיימליין שלך כשאתה מחפש לבנות. זה בדיוק מה שעושים עכשיו באוקלהומה. אבל אם יש לך נכס טוב וצעיר כמו ג'רו הולידיי (היה בן 22 בזמנו), אני חושב שזו טעות להיפטר ממנו על מזבח ה"להיות גרוע בכל מחיר". זה בעצם שקול לכך שאוקלהומה הייתה מחליטה בתחילת העונה להיפטר משג"א בתמורה לבחירות דראפט.

לא, זה לא שקול בעיניי מכמה סיבות אבל העיקרית שבהן היא שחוקי הדראפט השתנו.
אין סיבה בחוקים של היום לא להחזיק בשחקן צעיר ומבטיח כמו שג״א היום.
זה לא משנה במיוחד אם תהיה במקום ה-3 מהסוף או המקום האחרון בליגה וכנראה ששג״א לבדו לא יוביל להמון נצחונות במערב הפרוע.

אגב, אם אוקלוהומה סיטי לא חושבת ששג״א בדרך להיות כוכב (=טו5 בעמדה שלו) אז כן,
היא צריכה לשלוח אותו בטרייד תמורת בחירות/שחקן צעיר שהיא מאמינה שיהיה כוכב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 23, 2021 9:46 am 
Senior

ואני חושב שגם אם שג"א בדרך להיות השחקן ה7 הכי טוב בעמדה שלו, זו תהיה החלטה מאוד מפוקפקת של הת'אנדר, על 35 בחירות הדראפט שהם מחיזקים בןה, להעביר אותו תמורת עוד כמה.
הם כבר עכשיו בסיטואציה אמנם מצוינת, אבל שיכולה להיות מאוד מסובכת מבחינת המרת כל הפוטנציאל לקבוצה מנצחת. וסיטואציה שבסופו של דבר, לא ראינו אף קבוצה עומדת מולה.
אני יודע שזה נראה נוצץ, אבל זה יכול להתגלות כמשהו מאוד מורכב.

במצב הנוכחי הת'אנדר, לדעתי, צריכים גם לדעת לזהות את מי שכן יכול להמשיך מכל הפלונטר הזה לקבוצה שהם רוצים לבנות, ושג"א נראה בדיוק כמו שחקן ש-א. ידע להשתלב היטב בכל קבוצה מנצחת.
ב. עדיין מאוד צעיר ומראה שיפור מעונה לעונה.
ג.הוא מספיק טוב כדי להיות צלע שלישית בקבוצה אלופה.

אני חושב שדווקא בטח כל הכאוס ותחנת הרכבת שהסגל שלהם הולך להיות בשנים הקרובות, עוגנים כאלו לעתיד יהיו דבר חשוב מאוד בשבילם, ועם כל הבחירות שיש להם, לא נורא אם הבחירות המקוריות של הת'אנדר לא יפלו בטופ-6 בכל עונה בקרוב.
ברור שהם לא צריכים להתייחס אליו כעל אנטאצ'אבל, אבל לא הייתי מעביר אותו תמורת בחירה 6 + בחירת סוף לוטרי לצורך העניין

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 412 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 23 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: