סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 12:33 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 334 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' יוני 01, 2023 9:40 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
shmueliki כתב:
3% כהערכה למנצחת בסדרה זו בושה, ואבוי לאתר שנותן במה לתוצר שכזה ("אלגוריתם" חחח).
אני לוקח כל קבוצה מהפליי-אין (גם נניח "רק" שיקאגו/אטלנטה/אוקלהומה) מול כל קבוצה שתרצו - באם נותנים עליהם יחס של פי 33.
המשמעות היא שמספיק לי לזכות פעם אחת באם "הסדרה משוחקת 33 פעמים", כדי שלא אפסיד מההימור (בתוחלת).
בסוף זה לא קבוצה מקצוענית מול ילדים (שם בהחלט יכול להיות שהסיכויים שואפים ל- 0-100 באחוזים), שחקנים יכולים להיפצע (לשני הצדדיםאמנם , אבל זה בדיוק מגדיל את "השונות"), להיות מורחקים (סרחיו יול סטייל), להיות בכושר רע במיוחד (או לחילופין - הכי טוב בקריירה שלהם), והפערים הם לא באמת באמת כה בשמיים, כדי שיצדיקו אפילו משהו שקרוב לכך.

כמה סיכוי הם נותנים אגב למיאמי מול דנבר?
5%?! 2%?!

נתנו 20%
יחס טוב, אם יש משהו שמיאמי הוכיחו באופן חד משמעי, שהם אנדררייטד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 02, 2023 2:59 am 
Hall of Famer

picknroll כתב:
סיכוי של 3% אמור להתרחש פעם ב33 אירועים בלתי תלויים.
הדרך לבדוק אם אספן מכויילים הוא לבדוק את הסטטיסטיקה שלהם: כמה פעמים הקבוצות שקיבלו 99٪ ניצחו, כמה פעמים הקבוצות שקיבלו 98% ניצחו וכן הלאה וכן הלאה.כמו ש538 עשו

אני מבין למה אתה חותר במשפט הראשון, אבל הוא לא מדויק (אם כי גם אני כנראה לא ממש דייקתי בניסוח). גם אם האירועים תלויים (וסדרות עוקבות בפלייאוף הן לצורך העניין אמנם לא בלתי תלויות לחלוטין, אבל גם לא מאוד תלויות - מבחינה תיאורטית כמובן, לא בפועל כשיש בראקט והמפסיד יוצא...), התוחלת היא לינארית, ולכן התוחלת של 33 "משחקי ספורט" בסיכוי של 0.03 כ"א (גם אם קיימת תלות מסוימת בין הניסויים) - היא הצלחה בודדת.
לצורך הדיון - הבה ניקח 5 קבוצות שסיימו את העונה הסדירה מתחת למיאמי (אטלנטה, טורונטו, שיקאגו, מינסוטה, ניו אורלינס), וניתן להם לשחק סדרות מול כל אחת מחמש הטובות בליגה (מילווקי, בוסטון, פילי, דנבר, פיניקס). אני טוען שמתוך 25 הסדרות הנ"ל - האנדרדוג ינצח יותר מאחת (וסביר שמשמעותית). אם ESPN יעריכו את סיכויי האנדרדוג ב-3-5% בממוצע, הרי שזו הערכת חסר משמעותית, בעיניי.
קל חומר כשמדורג במיאמי, עם הצלחה מוכחת לקבוצה דומה בפלייאוף 2020, ובסיבוב קודם מול מילווקי...

המשפט השני הוא בהחלט מדד נהדר לבדיקה (בדיעבד) של איכות תחזיות, ואני כאמור מוכן לחתום ש"אלגוריתם" שמנפיק סיכוי של 3% למיאמי מול בוסטון (ועל פי אוריאל, עלה פתאום עד ל-20% מול דנבר?! על סמך מה בדיוק?) - רחוק מלהעריך נכונה סיכויי אנדרדוג מובהק בסדרה, נניח כשהוא נותן 10% ומטה.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 02, 2023 3:43 pm 
Hall of Famer

קראתי שסטיבנס אמר במסיבת עיתונאים שמאזולה נשאר בתפקיד
עם ההתבטאות המשונה הזו:
"He's a terrific leader," Stevens said. "He'll only get better at anything that he can learn from this year, because he's constantly trying to learn. And he's accountable."

כלומר, הוא לא מספיק טוב עכשיו אבל הוא משתפר ויהיה טוב בעתיד?
הקבוצה שלך היא קונטנדרית, לא קבוצה בבנייה מחדש.
בוסטון הייתה בנחיתות עצומה בפלייאוף הזה מול מאמנים מהשורה הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 03, 2023 7:12 pm 
Sophomore

בהנחה שטייטום ובראון יהיו שם ב4-5 שנים הבאות, אין סיבה לא להסתכל על בוסטון כעל פרויקט ארוך טווח. אלו צפויות להיות שנות השיא שלהם, וסטיבנס כנראה מאמין שאת כל מה שמסביב הוא יוכל לסדר כך שיתאים להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 03, 2023 7:18 pm 
Hall of Famer

יואי כתב:
בהנחה שטייטום ובראון יהיו שם ב4-5 שנים הבאות, אין סיבה לא להסתכל על בוסטון כעל פרויקט ארוך טווח. אלו צפויות להיות שנות השיא שלהם, וסטיבנס כנראה מאמין שאת כל מה שמסביב הוא יוכל לסדר כך שיתאים להם.

להערכתי, עם מאמן טוב יותר, הם היו משחקים עכשיו בגמר הנ.ב.א., עם סיכוי אמיתי לקחת אליפות.
בוסטון היא קבוצה שנמצאת ב-win now mode (וסטיבנס ששלח בחירות תמורת ווייט וברוגדון יודע את זה).
זה נכון שיש להם runway ארוך אבל זה לא אומר שצריך לבזבז חלק גדול ממנו כדי להכשיר מאמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 1:44 pm 
Junior

shmueliki כתב:
picknroll כתב:
סיכוי של 3% אמור להתרחש פעם ב33 אירועים בלתי תלויים.
הדרך לבדוק אם אספן מכויילים הוא לבדוק את הסטטיסטיקה שלהם: כמה פעמים הקבוצות שקיבלו 99٪ ניצחו, כמה פעמים הקבוצות שקיבלו 98% ניצחו וכן הלאה וכן הלאה.כמו ש538 עשו

אני מבין למה אתה חותר במשפט הראשון, אבל הוא לא מדויק (אם כי גם אני כנראה לא ממש דייקתי בניסוח). גם אם האירועים תלויים (וסדרות עוקבות בפלייאוף הן לצורך העניין אמנם לא בלתי תלויות לחלוטין, אבל גם לא מאוד תלויות - מבחינה תיאורטית כמובן, לא בפועל כשיש בראקט והמפסיד יוצא...), התוחלת היא לינארית, ולכן התוחלת של 33 "משחקי ספורט" בסיכוי של 0.03 כ"א (גם אם קיימת תלות מסוימת בין הניסויים) - היא הצלחה בודדת.
לצורך הדיון - הבה ניקח 5 קבוצות שסיימו את העונה הסדירה מתחת למיאמי (אטלנטה, טורונטו, שיקאגו, מינסוטה, ניו אורלינס), וניתן להם לשחק סדרות מול כל אחת מחמש הטובות בליגה (מילווקי, בוסטון, פילי, דנבר, פיניקס). אני טוען שמתוך 25 הסדרות הנ"ל - האנדרדוג ינצח יותר מאחת (וסביר שמשמעותית). אם ESPN יעריכו את סיכויי האנדרדוג ב-3-5% בממוצע, הרי שזו הערכת חסר משמעותית, בעיניי.
קל חומר כשמדורג במיאמי, עם הצלחה מוכחת לקבוצה דומה בפלייאוף 2020, ובסיבוב קודם מול מילווקי...

המשפט השני הוא בהחלט מדד נהדר לבדיקה (בדיעבד) של איכות תחזיות, ואני כאמור מוכן לחתום ש"אלגוריתם" שמנפיק סיכוי של 3% למיאמי מול בוסטון (ועל פי אוריאל, עלה פתאום עד ל-20% מול דנבר?! על סמך מה בדיוק?) - רחוק מלהעריך נכונה סיכויי אנדרדוג מובהק בסדרה, נניח כשהוא נותן 10% ומטה.

אחד הדברים שמצחיקים אותי זה האלגוריתם של אספן לwin probability.
אין סיכוי שהם מכויילים. הם יותר דומים לסטאטמיוז שזה לא אתר סטטיסטיקות אלא אינפוטיינמנט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 2:34 pm 
מנהל פורום

לא בטוח שאתה צודק
בא בשביל הספורט נעשה מדגם של 100 משחקים לבדוק באיזה אחוז התחזיות שלהם מתגשמות
הזיכרון שלי, הוא שברוב מכריע של המקרים, גם כאלה שהרמתי גבה, הצליח להם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 5:51 pm 
Junior

אני לא מתכוון לאלה מלפני המשחק, אלא לאלה תוך כדי המשחק, שרואים תזוזה שלהם בהתאם להפרש וזמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 9:24 pm 
מנהל פורום

כן, נדמה שאני מבין מה הם עושים
עד שלב די מוקדם, אם הקבוצה הפחות פייבורטית מובילה בקצת, הם מקטינים את הסיכוי של הפייבורטית, אבל משאירים אותה פייבורטית.
ברגע שהלא פייבורטית" מתחילה להוביל ב...נגיד 10, הם מתחילים לתת עדיפות לקבוצה הלא פייבורטית.
אני מניח שיש להם מאגר נתונים, של מה התוצאה הסופית, אם קבוצה לא פייבורטית מובילה בהפרש X בזמן מסוים של המשחק
מעין בינה מלאכותית, שמבוססת על מאגר נתונים ענק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 334 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] ו 27 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: