סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 8:57 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 22 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: פורום סלניוז ז"ל???
הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 2:52 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
לאחרונה מרגיש לי שאולי הגענו לשלב שהפורום מתחיל להתרוקן ונכנס לכדור שלג שלילי - פחות כותבים פעילים -> פחות עניין -> גורם לעוד פחות כותבים פעילים.

בהתחלה חשבתי אולי זו רק הפגרה, אבל כבר יש משחקים, גם אם לא רשמיים ועדיין כמעט ואין דיונים.
רוב ההודעות האחרונות הן הנפצות של רררדטט. בפורום אוף טופיק יש הרבה יותר פעילות ברוב הימים.

מקווה שאני טועה והפורום יחזור לעצמו ברגע שיתחילו המשחקים הרשמיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: פורום סלניוז ז"ל???
הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 2:59 pm 
מנהל פורום

יש לנו כל שנה הצבעת אי אמון
זה יוצא די בקרוב מאוד למיטב זכרוני
לי אין התנגדות לסגור את הבסטה ולחסוך מעצמי משאבי זמן וכסף, כמובן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 3:06 pm 
Hall of Famer

תן לעונה להתחיל.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 3:35 pm 
Hall of Famer

אם היה לי שקל על כל פעם שהספידו את פורום סלניוז אז כבר היה לי מספיק בשביל לקנות מנה שווארמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 5:36 pm 
Sophomore

אני בעיקר קורא כאן ומגיב לעיתים רחוקות. בעיקר ביורוליג ובענייני הפועל ירושלים.
אין שום מקום אחר ברשת שמתקרב לכמות הידע והשיח של האנשים כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 5:50 pm 
Hall of Famer

לא רואה הבדל משמעותי. הפורום גוסס ושורד כבר עשור וחצי. אין פאקט, יש אפילו כמה משתמשים חדשים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 6:34 pm 
Junior

פורום הכדורסל כמעט מת מבחינתי, כמי שמתעניין בעיקר ביורוליג וקצת ליגה ישראלית. אפילו משחקים של מכבי ביורוליג שבעבר היו מגיעים למס' דו ספרתי של עמודים, לא זוכים לת'רד נפרד ופשוט מדברים עליהם בת'רד מאוחד שרץ לאורך כל העונה וזוכה לכמה תגובות בודדות בכל משחק.
למי שאוהב NBA נראה שיש כאן יותר עניין. לצערי אני לא מסוגל לראות 5 דקות רצופות של הליגה (הדוחה לטעמי) הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 7:18 pm 
Hall of Famer

בכל מקרה, המגבית האחרונה היתה בדצמבר, אז אני מניח שגם הבאה.
אם נקושש את הכספים, נקושש. אם לא נקושש, לא נקושש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 18, 2024 12:05 am 
Hall of Famer

לא רואה איך המצב שונה מלפני שנה או שנתיים.
אני עוקב בעיקר אחרי ליגת הנ.ב.א. וכרגע אין יותר מדי על מה לכתוב או לדווח.
הפודקאסטים ממציאים בכח נושאי שיחה כדי למלא זמן אוויר.
אני מתאר לעצמי שהפורום יחזור לתפקוד רגיל (מג'עג'ע אבל קיים) ברגע שהעונה תתחדש ויהיה יותר על מה לדבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 18, 2024 2:29 am 
Junior

בנקודת הזמן הזו היו בשנה שעברה באשכול על עונת 2023/4 43 עמודים באשכול של הפועל ירושלים 8 באשכול של הפועל ת״א ו 12 באשכול של מכבי ת״א. השנה יש 47, 31 ו 35 בהתאמה. כלומר יותר מאשר בשנה שעברה לא רק במקרה של הפועל ת״א ששם כמובן העליה לאור מה שקרה הקיץ היא דרמטית, אלא גם אצל הפועל ירושלים ואצל מכבי ת״א. אז עוד לא אבדה תקוותינו, אבל בהחלט בחודש האחרון יש תחושה שהפורום מאוד מאוד שקט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 18, 2024 8:30 am 
Hall of Famer

צריך לזכור שאנחנו באמצע העונה אולי הכי יבשה בכדורסל, הליגה הישראלית, המפעלים האירופאיים וה-NBA עוד לא התחילו מעבר למשחקי אימון, ה-NBA אפילו לא בפריסיזן (אבל הרבה אחרי ליגות הקיץ, לא שהן כזו אטרקציה), ומצד שני, עונת המלפפונים עם כל ההחתמות, הטריידים, הדראפט ושאר האקשן כבר נגמרה לפני כמה שבועות. בקיצור, תחילת-אמצע אוקטובר כנראה יתחיל להתעורר קצת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 18, 2024 1:23 pm 
Junior

עונה יבשה? דווקא בכדורסל הישראלי זה היה אולי הקיץ הכי סוער ומעניין שהיה אי פעם, או בטח מזה הרבה שנים.
אם זו באמת ירידה ולא רק עונתיות, לדעתי אחד ההסברים הוא העלייה של הפודקאסטים. לא בדקתי אבל ההרגשה שלי שבשנתיים האחרונות יש הרבה יתר פודקאסטים על כדורסל בעברית, בהשתתפות אנשי הכדורסל המובילים בישראל (טלפז, סורוקה, ג'ובה, האוזמן ועוד רבים וטובים).
במקרה שלי, בור אוהד סלטיקס פעם אם רציתי לקרוא מעבר לכתבה פעם בחודשיים בספורט 5 או וואלה ספורט, הייתי חייב לקרוא באנגלית או להכנס לפורום. מרגע שיש פודקאסט אוהדים, זה נותן לי את המענה.
אותו דבר עם הפועל ירושלים. לא רק שיש פודקאסט אוהדים, עכשיו הפודקאסט שוט (שהוא בסה"כ ברמה גבוהה) עשה פרק ייעודי של שעה ורבע על הפועל ירושלים. לגמרי מכסה לי את הצורך להעמיק יותר, צורך שפעם היה נענה רק פה בפורום (בעיקר אחרי גוויעתו של פורום צ'ה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 18, 2024 1:34 pm 
Junior

לדעתי הסיבה האמיתית היא שלא מארחים תחרויות בארץ.
אין מה לעשות, גם לאוהדי הקבוצות וגם לאוהדים הניטרליים, לא מדובר באותה רמת התרגשות ועניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 18, 2024 1:39 pm 
Hall of Famer

דניאל כתב:
עונה יבשה? דווקא בכדורסל הישראלי זה היה אולי הקיץ הכי סוער ומעניין שהיה אי פעם, או בטח מזה הרבה שנים.
אם זו באמת ירידה ולא רק עונתיות, לדעתי אחד ההסברים הוא העלייה של הפודקאסטים. לא בדקתי אבל ההרגשה שלי שבשנתיים האחרונות יש הרבה יתר פודקאסטים על כדורסל בעברית, בהשתתפות אנשי הכדורסל המובילים בישראל (טלפז, סורוקה, ג'ובה, האוזמן ועוד רבים וטובים).
במקרה שלי, בור אוהד סלטיקס פעם אם רציתי לקרוא מעבר לכתבה פעם בחודשיים בספורט 5 או וואלה ספורט, הייתי חייב לקרוא באנגלית או להכנס לפורום. מרגע שיש פודקאסט אוהדים, זה נותן לי את המענה.
אותו דבר עם הפועל ירושלים. לא רק שיש פודקאסט אוהדים, עכשיו הפודקאסט שוט (שהוא בסה"כ ברמה גבוהה) עשה פרק ייעודי של שעה ורבע על הפועל ירושלים. לגמרי מכסה לי את הצורך להעמיק יותר, צורך שפעם היה נענה רק פה בפורום (בעיקר אחרי גוויעתו של פורום צ'ה)

הקיץ לא יבש, אבל התקופה שבין מאסת ההחתמות של עונת המלפפונים (יוני-יולי, לפעמים גם החלק הראשון של אוגוסט) ועד פתיחת העונה בפועל באוקטובר, זו תקופה שהיא תמיד יבשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 18, 2024 2:56 pm 
Junior

אוטוטו עולם הפורומים בכלל נעלם מהעולם. קהל חדש וצעיר לא מגיע לפורומים. לא סתם הגיל הממוצע כאן נע בין 40 ל-50.
זה בכל מקום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 18, 2024 5:17 pm 
Senior

rony כתב:
דניאל כתב:

הקיץ לא יבש, אבל התקופה שבין מאסת ההחתמות של עונת המלפפונים (יוני-יולי, לפעמים גם החלק הראשון של אוגוסט) ועד פתיחת העונה בפועל באוקטובר, זו תקופה שהיא תמיד יבשה.

אני חושב שהפער ביניכם הוא שאתה כתבת 'עונה' והתכוונת לתקופה בשנה, ודניאל קרא את זה כעונת 24/25.

אני מסכים עם רוב הדברים שנאמרו - מצד אחד אנחנו באמת באמצע חודש מאוד משעמם ודי נטול אירועים בכדורסל, אז זה לא הזמן לשפוט, אבל אין ספק שהפורום לאט לאט דועך, קצת כי הרבה כותבים התבגרו והלכו לדרכם, ועם היעלמות הפורמט מהעולם לא הצטרפו הרבה חדשים, וקצת בגלל אותה מעגליות שודים דיבר עליה.
ועדיין - המקום הזה נותן משהו שאני לפחות מרגיש שאף מקום אחר לא נותן, מבחינת רמת הדיון על כדורסל בעברית (ולדעתי גם פורמט טוב בהרבה מכל מיני פייסבוק וטוויטר). לי הוא יחסר כשילך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 18, 2024 5:55 pm 
Junior

התלבטתי מאוד אם לכתוב את זה אבל אקח את הסיכון.

אולי אחת הסיבות להעלמות של לא מעט כותבים שהיו כאן שנים היא הסגנון הלא נעים (בסופר דופר של לשון המעטה) שיש כאן מצד חלק מהמשתמשים כלפי הודעות של משתמשים אחרים בפורום הראשי ובעוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 18, 2024 9:01 pm 
Hall of Famer

Dovi כתב:

אולי אחת הסיבות להעלמות של לא מעט כותבים שהיו כאן שנים היא הסגנון הלא נעים (בסופר דופר של לשון המעטה) שיש כאן מצד חלק מהמשתמשים כלפי הודעות של משתמשים אחרים בפורום הראשי ובעוף.

זו בהחלט אפשרות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 18, 2024 9:30 pm 
מנהל פורום

בעוף טופיק מאז שהמנהל שהנאצי נכנס יש דווקא ירידה, בכמות הריבים אבל גם בכמות ההודעות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 19, 2024 12:22 am 
Sophomore

Dovi כתב:

אקח את זה למקום טיפה אחר. להגיב ולכתוב בסלניוז זה דבר שלוקח ממך זמן. זה לא וואצאפ שאתה מחרטט כמה מילים תוך כדי נהיגה, בשגיאות של תיקון אוטומטי, או במקרה ממש אובדני מקליט הודעה קולית תוך כדי קינוח אף באמצע. יש כאן קהילה איכותית מאד וגם ביקורתית מאד, לא רק בענייני תוכן, אלא גם בענייני סגנון כתיבה ומקורות, ובאופן אישי כדי לכתוב כאן ברוב התחומים אני זקוק לזמן. ברגע שאני מועט בזמן, המעורבות שלי יורדת דרמטית.
זה עדיין לא מונע ממני, להיכנס לפורום פעם פעמיים ביום.
וזה גם לא אומר שהייתי רוצה לשנות כאן משהו. אולי קצת יותר סובלנות לטעויות.

הבהרה-
אני מדבר על פורום הכדורסל. מהאוף אני נמנע כמעט לחלוטין מזה כשנתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 19, 2024 4:37 am 
Sophomore

יוניק כתב:
Dovi כתב:

אקח את זה למקום טיפה אחר. להגיב ולכתוב בסלניוז זה דבר שלוקח ממך זמן. זה לא וואצאפ שאתה מחרטט כמה מילים תוך כדי נהיגה, בשגיאות של תיקון אוטומטי, או במקרה ממש אובדני מקליט הודעה קולית תוך כדי קינוח אף באמצע. יש כאן קהילה איכותית מאד וגם ביקורתית מאד, לא רק בענייני תוכן, אלא גם בענייני סגנון כתיבה ומקורות, ובאופן אישי כדי לכתוב כאן ברוב התחומים אני זקוק לזמן. ברגע שאני מועט בזמן, המעורבות שלי יורדת דרמטית.
זה עדיין לא מונע ממני, להיכנס לפורום פעם פעמיים ביום.
וזה גם לא אומר שהייתי רוצה לשנות כאן משהו. אולי קצת יותר סובלנות לטעויות.

הבהרה-
אני מדבר על פורום הכדורסל. מהאוף אני נמנע כמעט לחלוטין מזה כשנתיים.

מסכים ומזדהה עם זה. לא מתחבר להודעות מקטינות, קטנוניות ומעליבות. אבל יש כאן לא מעט דיונים רציניים עם הרבה ידע וניתוח מעמיק של נתונים. וחלק ממה שהופך אותם למעניינים הם חוסר ההסכמה. למשל אני לא פעם חולק על הדעות של אטט, אבל כל עוד הן מנומקות ונכתבות ברצינות ולא כדי לנגח או להקטין, אני שמח להתדיין איתו. וכנ"ל עם אחרים בפורום הזה.

מעבר לזה, הדיון הזה נראה לי קצת מוכר, אז הלכתי אחורה ובאמת היה לנו משהו דומה לפני פחות משנה. מעתיק מה שכתבתי משם:

1. בעיני המקום מספר אחד בעברית לאנשים שמבינים כדורסל ברמה גבוהה, בעיקר באספקט של כדורסל ישראלי (ל-נבא יש גם אחרים, למרות שגם כאן יש ייחודיות), עם גישה ביקורתית בריאה, רוב הזמן לפחות, ופרספקטיבה רחבה יותר מזו של האוהד הממוצע.
2. הממשק עצמו מאפשר דיונים יותר רציניים ולא פחות חשוב, כאלו שיש להם המשכיות כל עוד יש מי שמתעניין ורוצה להוסיף. בהופס למשל (שכבודו במקומו מונח) הפוסטים מתחלפים במהירות ואז נקברים. אם בא לך להצטרף לאיזה דיון באיחור של יום, זה כבר מאוחר מדי ואף אחד לא ישים לב.
3. פרוייקטים ייחודיים כמו פרוייקט ה-15 של נורטון או הטרום-דראפט של גראנט (ויש עוד, סליחה עם מי ששכחתי) או דיונים מעמיקים על נושאים כמו בניית קבוצות ואסטרטגיות ניהוליות (צל"ש לאטט, שבין אם מסכימים איתו או לא, תורם כאן באופן עקבי ומעמיק), שלא ממש מתנהלים במקומות אחרים. ושוב, יתרון גדול בעיני הוא שאפשר לנהל חילופי דעות בנושאים הללו שחורגים מהמיידי ולחזור לת'רד מסויים אם רוצים גם שנה או שנתיים אחרי.
4. המקום היחיד, עד כמה שאני מכיר, לדיונים רציניים על נבחרות ישראל בכל הגילאים ועל שחקנים ישראלים (כולל שחקנים צעירים), שוב לרוב באופן מקצועי ולא מתלהם ופרובינציאלי. וגם על כדורסל נבחרות באופן יותר כללי (למשל אליפות העולם והאולימפיאדה).

בטח שכחתי עוד כמה דברים וליוזרים אחרים אולי יש גם דגשים אחרים (מוזמנים להוסיף). אבל לפחות מנקודת מבטי, בהחלט יש למדיום הזה לא מעט ערך מוסף וייחודי.

ועוד משהו לגבי רמת העניין. לת'רד שנפתח לפני שלושה חודשים על הקיץ ב-נבא יש מעל 500 הודעות, אבל גם כבר מעל 100,000 צפיות. לזה של הפועל ירושלים יש כמעט 80,000 צפיות (שעוד מעט כבר עוברות את מספר הצפיות של הת'רד המקביל משנה שעברה במשך שנה שלמה). ולזה של נציגינו בתפוצות, עם פחות מ-50 הודעות, יש כמעט 70,000 (11,000 בשנה שעברה). אז כנראה שיש לא מעט אנשים שמתעניינים, גם אם לא מוצאים את הזמן או האנרגיות לכתוב.

בקיצור, לא עשיתי ניתוח שיטתי, אבל על פניו לא נראה לי שיש תמיכה אמפירית לטיעון שהפורום גוסס, לא מבחינת כתיבה ולא מבחינת רמת עניין כללית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 19, 2024 9:25 am 
Junior

בתור אחד שצורך כמעט רק NBA הפורום די מת בחודשים האלו, אבל אני חושב שזה לגמרי עניין שבשגרה.
מקווה שכשתתחיל העונה יחזרו הדיונים לפה, כי זה באמת מקום שאני מאוד אוהב ונמצא בו על בסיס יומי כבר 25 שנה בערך (פאק אני מבוגר).

אני כן חושב שיש פה בעיה של עומק וסגנון אצל חלק מהמשתתפים, אבל זה גם חלק ממה שמייצר טראפיק ועניין מבחינתי :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 22 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 17 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה